Reklama

pátek 29. ledna 2021

Doba mezi konspirační teorií a praxí se zkracuje

Jaroslav Bašta
29. 1. 2021 PrvniZpravy

Žijeme v opravdu zajímavých časech a každý, kdo se snaží najít bližší historické analogie k současnému dění, se musí vrátit zhruba o sto let zpátky do období konce I. světové války.
Nejen kvůli epidemii tzv. Španělské chřipky, jež během dvou let usmrtila desítky milionů lidí a na čas ochromila západní ekonomiku, ale hlavně kvůli dopadům na politické uspořádání světa. Dnešní módní výraz Klause Schwaba The Great Reset se tenkrát uskutečnil poprvé v praxi.


Nejvíce v Evropě, kde definitivně zanikly tři ze čtyř velkých říší, které zahájily světovou válku – carské Rusko, Rakousko – Uhersko a císařské Německo. Velká Británie jako jediná dočasně přežila. Rozvaliny dosavadního uspořádání Evropy se staly živnou půdou pro dvě částečně příbuzné totalitní ideologie, komunismus a nacismus. Obě chtěly zničit prohnilý starý svět (tedy resetovat ho), lišily se však v tom, pro koho chtějí vybudovat ráj na zemi. Jedni pro proletariát v budoucí beztřídní společnosti, druzí pro panskou rasu, která ty podřadné zotročí nebo rovnou vyhladí v novém feudalismu.

Pozoruhodné bylo, že ideologové obou hnutí dlouhodobě zcela otevřeně předkládali své vize o novém uspořádání budoucnosti, ale kromě jejich stoupenců jim to nikdo nevěřil. Přístup většiny společností, které se měly stát obětí obou utopií (či dystopií), by se dal shrnout do optimistického přesvědčení, že něco takového nikdo nemůže myslet vážně.

Nacisté rozpoutali zatím nejstrašnější válku v dějinách lidstva a v roce 1945 byli spojenými silami prakticky celého světa poraženi, takže rasismus ve všech svých formách se na dlouhá desetiletí stal nepřijatelným. Za dalšího půl století se tiše a bez krveprolití zhroutil nejstarší a největší výtvor komunistické ideologie, Sovětský svaz. Pro Západ nastala nová éra, v níž totalitarismus zůstal jen nepříjemnou vzpomínkou. Nikoho z nás tehdy nenapadlo, že obě dystopie stihly otrávit budoucnost svými dračími vejci zkázy.

Před našima očima téměř v přímém přenosu se prosadila nová ideologie, která používá syntézu toho nejhoršího, co přineslo dvacáté století – kombinuje principy třídního boje s rasismem. Již neexistující proletariát nahradily menšiny a méněcennou rasou zatíženou neodstranitelným dědičným hříchem své minulosti se stali běloši. Jejich největším proviněním je vznik a existence evropské civilizace. Proto ve jménu pokroku a historické spravedlnosti je nutné odvrhnout a vymazat naši minulost, kulturu a dosavadní způsob života.

Musíme se smířit s tím, že naše země není naše, ale patří všem. Protože dnešní barva pokroku již není rudá, ale černá, pod pojmem všichni je třeba rozumět hlavně mladé muslimy z Afriky a Blízkého východu. To oni dovedou Great Reset do zdárného konce. Všichni budeme šťastně a skromně žít v novém feudalismu v takovém souladu s přírodou, o kterém se nesnilo ani Gretě Thunberg.

Pokud se někdo pokusí před tímto vývojem varovat, obvykle bývá označen za stoupence konspiračních teorií. Na druhou stranu lidé, kteří prosazují postupnou likvidaci evropského průmyslu, či přechod Evropanů na vegetariánskou stravu doplněnou hmyzem a červy, dlouho o tom hovoří zcela otevřeně, a již podnikli postupné kroky k realizaci svých plánů v rámci Nového zeleného údělu.

Bohužel, lidé dnes uvažují stejně jako před sto lety, a odmítají podobným informacím uvěřit, v bláhové naději, že podobné šílenosti nemůže nikdo myslet vážně. Když zjistí, že ano, už bývá pozdě na jakoukoliv obranu. Doba mezi konspirační teorií a praxí se v kritických obdobích dramaticky zkracuje.40 komentářů :

 1. https://www.systemiq.earth/wp-content/uploads/2020/11/System-Change-Compass-full-report_final.pdf zde je o tom evropská směrnice např strana 58

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Bašta, jako správný socan lže až se mu od pera práší !! Jako správný buržoazní politruk se snaží přesvědčit čtenář, že fašizmus není pokračování imperializmu jako posledního vývojového stádia kapitalizmu !! A jeho srovnání se socializmem ho definitivně odkazuje mezi primitivní buržoazní politruky !!

   Vymazat
  2. Tondo, prosím vás, jděte si psát ty svoje texty někam jinam. Pan Bašta je náš autor a vaše kritika je zcela "mimo mísu".

   Vymazat
  3. @Tonda: Antoníne, to piči, a jak jste ke svým závěrům došel?

   Vymazat
  4. Pánové ač se vám to nelíbí,Tonda to trefil na hlavičku.Jednak komunismus zatím nikde nebyl dosažen a pak,Hitlera a fašistické Německo pomohl stvořit západ v naivní představě,že první půjde na Rusko.Dnešní situace se v mnohém podobá předválečným létům.Jak by také ne,když ji utvářejí ty samé síly!K naší smůle se ale svět změnil.Proti tomuto zlu není koho postavit. Lidé se stali ovcemi a opět budou hnáni na válečná jatka jako dobytek!

   Vymazat
 2. Overtonova okna...

  A pokud se od Evropské Říše národa německého včas neodpoutáme, běda našim potomkům!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Miláne, jsem sice někdy v oposici s vámi, dnes souhlasím. Zjednoduším svůj názor - politiku EU určuje bez diskuze Německo. Nekritická adorace obou našimi médií je pro mne neúnosná. Není náhoda, že zveřejňêné smlouvy naší "veřejnoprávní" mají podstatná místa začerněná, stejně jako smlouvy EU s dodavateli vakcín. Že by omylem ?

   Vymazat
 3. A co finanční kapitál ovládající armády, západní způsob života, média a náboženství ? Není to tak, že si z nás někdo dělá s využitím netu srandu ,rozšiřuje videa s rabujícími černochy ( to se však opravdu děje) a štve lidi vzájemně proti sobě z různých důvodů. A co ta chřipečka ? Neslouží náhodou k tomu aby svět porval o vakcíny ,zeštíhlel a lépe vyhovoval vlastníkům bank ? To se mizdá
  pravděpodobnější variantou než že by se světa zmocnili
  tlupy rabujících muslimských mladíků ve jménu proroka.

  OdpovědětVymazat
 4. příliš tvrdá sebekritika...

  OdpovědětVymazat
 5. "Milý" neznámý, nejsem zdatný diskutér, spíše jen pozoruji diskuzní scény na vebech NR a jemu podobných, které mi jsou názorově nejbližší. O veby opačných názorů ve svých skoro sedmdesáti letech nemám zájem, názorově mě neobohacují, je to pro mne jen ztráta času. Pro jiného může být zase účast na našich vebech rovněž ztráta času, proto sem nechodí. O to více se podivuji tomu, že se najde zde, na vebu NR, "diskutující" tvého formátu, opačné orientace než většina zde diskutujících.
  Při sledování tvých sprostot, urážek, adorování tvých chlebodárců, vyhrožování vypínáním, mazáním zde diskutujících, mně vždy vytane na mysli období před druhou sv.válkou - nástup fašizmu v Itálii, v Německu ale i u nás, v mém rodišti, v Sudetách. Toto období je velice dobře zdokumentováno, z mého rodiště mám o této době svědectví přímo od pamětníků. Tragikomické postavičky jako ty, v podstatě užiteční idioti té doby, se vyrojili jako houby po dešti. Konečně vycítili svou příležitost, kdy s mocí v zádech mohou konečně ukázat všem, jací jsou důležití pašáci, navíc mají z toho i finanční prospěch... Takže moc a sláva ... Vlastně jen drobečky moci (např."MY" tě vypnem), poplácávání po zádech (sláva mezi svými), jidášský groš - co ale více si nýmand tvého formátu může přát, že ?
  To je ale jen jedna strana mince, tou druhou stranou byla situace na konci války, kdy ani například Skorzeny nakonec neuchránil Duceho a jeho milenku před zlynčováním a následným přibitím na vrata ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. @Josef127: asi svůj příspěvek nemyslíte zle, ale ten poslední odstavec, který jsem již četl doslovně v diskusích dříve, je historicky nějaký zmatený.

   Vymazat
 6. P.S.:
  Ty ale můžeš mít štěstí: třeba bude málo vrat ...
  Także ti "držím palce", teď "jedeš", užij si svých pět minut slávy - pamatuj ale, že vše jednou končí ...

  OdpovědětVymazat
 7. Pan Bašta má dobré postřehy , ale nemá srovnávat na stejný řádek fašizmus(kapitalizmus) a socializmus(komunizmus) , jako odpudivé ideologie .Chápu , že pan Bašta jako Chartista nemůże přiznat porážku Ceskoslovenska díky nenažranosti Havla za podpory Ch77.Socializmus dokázal vybudovat vlastenecký stát bez biliónových odvodü do zahraničí a lidská práva dle Ch77 jenom blábol divně rovných zkorumpovaných občanů Česka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spartaku, už jste zapomněl na idiotská hesla SSSR-náš vzor, frenetické potlesky na zasedáních předků dnešních vůdců, kteří nás opět stejným stylem přesvědčují o výhodách kapitalizmu a "přátelích"? Nedivte se těm, kteří nechtěli jedno a nechtějí ani druhé. Uznávám jen, že nás přivedli z bláta do louže a bude těžké se z toho vyhrabat. První se vzdali bez boje, tihle budou bojovat do roztrhání těla, našeho.

   Vymazat
  2. Pane Povolný,mícháte hrušky s jablky. Na rozdíl od dnešních politiků, ti za "socíku" makali hlavně pro nás, a že se vzdali bez boje?!Byli jedni z nás a bylo pro ně nemyslitelné jít proti svým lidem! To byl též hlavní důvod likvidace VZS a nahrazení profíky! Žádné finanční úspory ale jistota,že ti kluci nepůjdou střílet v případě demonstrací do vlastních rodičů!!! O likvidaci VZS se zapříčinil i pan Bašta jako člen ČSSD jež spolu s ODS nás tak pěkně bez referenda zatáhli do NATO!

   Vymazat
  3. Pavle, nenapadám ideu, jen formu jejich protagonistů!

   Vymazat
  4. Chybí mi stále veřejná diskuse sociologů o vyhodnocení socialismu - jeho kladů i záporů pro lidi. To přece není o politických frázích - ale hlavně o způsobu života lidí v určité době za určitých politických,ekonomických,vojenských podmínek ve světě. příliš dlouho převládali ty vojenské.
   Táž by bylo zajímavé diskutovat o příčinách ztráty důvěry v model socialistického státu,který u nás fungoval. Tohle nám dluží "lavice" co se dnes za levici vydává.

   Vymazat
  5. Tomáši, jako obvykle, jedni se bojí, druhé nepustí ke slovu. Jinak jste se trefil přesně, každá nová vláda čeká, až odejdou svědci. O objektivitu přece nejde.

   Vymazat
  6. Potřebujeme novou společenskou vizi po revizi chyb
   které vedly a vedou k nebezpečným změnám společenských systémů a destabilizacím - jak je vidíme např. v současných USA .
   Potřebujeme vzory způsobu života, vzory slušných politiků a mimořádně úspěšných lidí v práci a zejména v justici. Ta vyžaduje zásadní reformu a výměnu cinknutých soudců. Chce to obnovit důvěru ve společný stát který je z různých sobeckých i protistátních důvodu destabilizován a okrádán o miliardy nezdaněných a vyvezených zisků.
   Pro začátek by mi stačil nový a důvěryhodný Jan Hus
   a slušná nová státní televize.

   Vymazat
  7. Inteligent se vzdycky VOHNE, takze ...musime se smirit"...
   Nejen on sam,ale jeste rozkazuje to smireni nam vsem..
   Kolaborant.

   Vymazat
 8. Kopíruju z prvního vydání tohoto článku na NR příspěvek, který se mi jeví jako velice kvalitní, avšak zůstal bez odezvy:

  Článek se mi velmi zamlouvá. Nemyslím si ovšem, že lidé byli a jsou neteční, protože by něco podceňovali, ale prostě proto, že jsou pasivní. Na duševní úrovni především. To ostatně dává prostor pro objevení se "nemyslitelného". Takže ona pasivní většina rozhodně není z obliga za to, jak to ve světě vypadá.
  Někteří tu asi budou rozladěni oním házením principu třídní nenávisti a rasové nadřazenosti víceméně do jednoho pytle. Ale uvědomte si, že pan Bašta má v tomto ohledu svatou pravdu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych kolokole jen doplnil, že to "nemyslitelné" se dnes projevuje v nebývalé míře v konání Bidenovi administrativy. Jak informovala ČT, stihl Biden podepsat během necelého týdne několik desítek dekretů, jeden horší než druhý. To je číslo násobně převyšující aktivitu těch nejaktivnějších předchozích prezidentů. U Bidena se to dá omluvit snad jen tím, že ani neví, kolik toho podepsal a hlavně, co podepsal.

   Vymazat
 9. Do dnes si mnoho chartistů všech druhů a utečenců za svobodou co se vrátily, neuvědomují že ten marazmus co tady je pomáhaly budovat. Dobrý hospodář špatné ruší a dobré vylepšuje. Kdežto tito ochránci lidských práv přivedly mnoho lidí k sebevraždě a také na pokraj zoufalství, jak uživit rodinu. Prostě pomohly parazitům ke korytům.

  OdpovědětVymazat
 10. Pokud se toto opravdu potvrdí, očekávejme s radostí nadcházející časy!

  https://beforeitsnews.com/china/2021/01/scott-mckay-china-liberated-us-forces-to-land-on-mainland-china-ccp-dissolved-trump-returns-a-must-video-2460068.html

  OdpovědětVymazat
 11. Pan autor má pravdu a pokud mlčící většina nezačne brát věci vážně dopadne blbě.

  OdpovědětVymazat
 12. G.B.Shaw: „Moudrý napadne článek protiargumenty, hlupák autora článku“.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Laco, reagujete na idiota, který byl smazán. Naštěstí Shawův postřeh platí univerzálně na všechny nedovzdělané "kádrováky" mizerných charakterů.

   Vymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 14. Na rozdíl od autora Bašty si nemyslím, že by to bylo carské Rusko, které snad mělo rozpoutat 1. světovou!
  Bašta jej sice jmenuje jako prvního viníka, ale je to asi jen jeho obsese.
  Tu válku ve skutečnosti rozpoutali ti, kteří ji jako impérium dočasně přežili, totiž Briti. Kteří svou podlou zákulisní diplomacií vecpali do válečné konfrontace všechny ty kontinentální tupce, jejichž státy chtěli cíleně oslabit, aby Britům nepřekáželi v upevňování dosažené globální moci.
  Ostatně, podobný scénář, který se jim již osvědčil v případě té první, Briti použili i pro její pokračování v té druhé. Netušili však, že se to pro ně stane osudnou "chybkou", která je bude stát těžké oslabení.
  Ve své velkopanské pýše přitom jaksi přehlédli rostoucí sílu USA i nezdolnost a odhodlanost Sovětů, zejména Rusů.

  OdpovědětVymazat
 15. Taky jedna "konspirační teorie" - chemtrails

  Diskuse pod článkem Petra Saka - Bílý dům...
  Kolokol: Chemtrails nemusí být pane Dvořáku žádné fantasmagorie. A účel by mohl být různý a třeba i ten hrůzný. Jen je žinantní o něčem takovém mluvit, jelikož tu chybí průkaznější argumenty. Ty se obvykle v televizi nedávají. Tedy prověřovat obsah takových informací bude něco podobného jako ověřit tvrzení Platona o Atlantidě. Takže přes nesouhlas s vaším kategorickým vyjádřením, souhlasím s opatrným užíváním takového druhu tvrzení.
  Dvořák: Doporučuji se podívat na jakékoli civilní letiště a promluvit s technickým personálem, který má co do činění s letadly.
  Já za sebe žádné chemtrails nepropaguju, ale takhle bagatelizovat se to taky nemá. Rozvedu to v podpříspěvku...

  OdpovědětVymazat
 16. Já jsem pracoval na letišti jako technik řadu let. To k doporučení pana Dvořáka, abych si s někým takovým promluvil. Proto samozřejmě neberu takové představy, jako přidávání "žádoucích" látek do paliva nebo podobné nesmysly. Ale principiálně možnost práškování z výšky nemůžu odmítnout. Přesto, že jsem na letišti pracoval, netroufnu si být tak kategorický jako pan Dvořák.
  A ještě něco. Můj příklad s Platonem a Atlantidou nebyl zcela náhodný. Možná jste viděli dokument BBC z cyklu Odhalené pravdy právě o té Atlantidě. Vystupovali tam údajní vědci a odborníci. Závěr vyzněl tak, že mi hloupí jsme byli poučeni (ne-li) přesvědčeni odborníky, že ona bájná Atlantida byla jen minojská kultura na malinkém ostrově, kterou smetl výbuch sopky na Santoriny.
  Stupidita největší! Navíc maskující se za vědecké poznání. Kdo četl pojednání Platona o Atlantidě jako já, ví, o čem píšu.
  Prostě, když je nějaká pravda nepohodlná, dá se zastřít všelijakými metodami. To ale není obhajoba chemtrails. Jen pohled na to, jak se dá cokoliv nepohodlného diskreditovat nebo "vysvětlit".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě drobné upřesnění - minojská kultura na Krétě. Ovšem ve srovnání s tím, co píše o Atlantidě Platon, opravdu jen malý ostrůvek.

   Vymazat
  2. Kolokol 12:43-nepřidávám se k diskuzi, jen jsem usoudil, že se zajímáte o Platona. Pokud mi nabídnete kontakt na můj mail, pošlu Vám přesné údaje Atlantidy včetně polohy Héraklových sloupů dle Platona, ověřitelné na Googl map. miroslavpovolny@seznam.cz

   Vymazat
  3. PS.nabídka platí i pro jiné zájemce.

   Vymazat
 17. 13:22 nevim jaky je basta clovek akorat vim ze byl "zpevak" pro stb jako i havel man klaus a mnoho jinych!
  ustr je hleda abscr je eviduje! ale to se zde nesmi mluvit

  OdpovědětVymazat
 18. jj a rozdil mezi konspiracni teorii a pravdou je jen nekolik let mesicu tydnu i dnu! eg.: Ufo jfk 9/11 skripal jugoslavie navalny ukrajina atd atd a jak receno doba se zkracuje!

  OdpovědětVymazat
 19. Nacisté a Hitler byli silně podporováni ze "západu" v třicátých letech a také Lenin byl "import" ze západu , takže se naskýtá otázka, co tyto kruhy měly už tehdy za lubem? Nemám rád ty všechny pomatené konspirace, ale tohle je zajímavé, co ti "vyvolení" s námi pořád dělají?

  OdpovědětVymazat
 20. Pro pana Dvořáka a další neinformované...
  https://beforeitsnews.com/chemtrails/2020/10/chemtrail-whistleblower-90-of-chemtrail-are-designed-to-alter-emotionsmoodstate-of-mind-and-provoke-flu-like-symtoms-2460948.html Úterý 27. října 2020
  Změny v biologickém fungování mohou vést k náchylnosti k chorobám z bakterií, virů, plísní ... baryum snižuje hladinu vitaminu C, což zase ohrožuje imunitní systém, zejména u těch, které již byly ohroženy. Hladiny objevené na zemi byly vyšší, než jaké by byly považovány za marginální.
  Greg Hunter: Umělé meteorologické inženýrství zabíjí nás všechny! Bill Gates a CV19 se připojili k destruktivnímu klimatickému inženýrství! - Dane Wigington. https://beforeitsnews.com/weather/2020/09/greg-hunter-man-made-weather-engineering-killing-us-all-bill-gates-cv19-tied-to-destructive-climate-engineering-dane-wigington-2447427.html Středa 16. září 2020 0:21

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (22:24):
   Ano, rozpustné soli barya jsou dost toxické (baryum nepříznivě a široce ovlivňuje organismus, nejen hladinu vitamínu, a smrt nastává zástavou srdeční činnosti), smrtná dávka je ca. 1 g. Obvykle je přirozeným průvodcem vápníku.
   Proto se také dříve dost bedlivě hlídal jeho výskyt (koncentrace) v betonových zásobnících na vodu, do které se z betonu postupně baryum vyluhovávalo (jako chlorid barnatý, který v něm vznikal po přídavku chloridových urychlovačů tuhnutí betonů).
   I přes vyšší toxicitu barya se dá ovšem pochybovat o tom, že by při jeho rozstřikování do atmosféry (k vyvolávání oblačnosti) mohl způsobovat až tak vážné akutní či chronické zátěže lidí. V přírodě je totiž i tak docela hojně zastoupen, především ve formě svých nerozpustných solí, minerálů. S jedním z nich (barytem) se setkáte i v medicínské praxi, pokud vám budou snímkovat žaludek. A tak, pokud je baryum skutečně rozprašováno ve formě některé rozpustné soli, v půdách (kam tak jako tak časem spadne se srážkami) se snadno potká se sírany, a protože součin jeho rozpustnosti je daleko nejnižší, přejde na nerozpustný síran (baryt). To "práškování" krajiny jistě není nic, co bych mohl podpořit, ale také to není cosi jako chemická válka US hunů ve Vietnamu s použitím jejich defoliantu agent Orange (s obsahem chlorovaných dibenzodioxinů). V níž byly na malé rozlohy vietnamské džungle rozprášeny desítky tisíc tun toho sajrajtu.
   Problém to sice je, ale jeho měřítko je "alarmisty" nafukováno ...

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.