Reklama

středa 27. ledna 2021

Eurobyrokrati a europoslanci chtějí lidem určovat co mají a nemají jíst a poslankyně Hazenkamp chce chránit zvířata. Ještě neviděla prase, které by se smálo.

Ivan David
27. 1. 2021

Jednání unijních orgánů jsou naplněna směsicí bizarních ideologií a cynických komerčních zájmů, které se za nimi schovávají. To je ona "hybridní politika", o které ve své zatím poslední knížce píše Prof. Jan Keller. Je to dáno zvláštní symbiózou "nové levice“ ("neomarxistů") a neoliberálů. První myslí, že slouží lidstvu, druzí zpravidla vědí, že slouží nadnárodní hyperburžoazii. Té však ve skutečnosti slouží obě síly hybridní politiky. 
 
Někdejší generální tajemník ÚV KSSS Leonid Brežněv se tomu v záhrobí musí smát. Řadu dokumentů, kterými se europoslanci zabývají, by si netroufli předložit do Nejvyššího sovětu SSSR ani nejpřesvědčenější bolševici. Zdály by se jim přehnaně revoluční, neuskutečnitelné. Jedním z takových pozoruhodných dílek je návrh společné zprávy Zemědělského výboru a Výboru pro životní prostředí Evropského parlamentu ke "Strategii od zemědělce ke spotřebiteli“, který si klade za cíl směřovat k vytvoření spravedlivého a zdravého potravinového systému šetrného k životnímu prostředí.
 
Vypracovali ho společně Anja Hazenkampová z nizozemské "Strany pro zvířata" patřící do frakce Levice (dříve GUE/NGL), v níž působí také poslankyně za KSČM Kateřina Konečná, a italský poslanec Herbert Dorfmann z Evropské lidové strany (EPP), kde působí TOP09, KDÚ-ČSL a Starostové. Společně navrhli, aby Evropská komise vypracovala pro občany EU jakési „výživové profily“. Z textu, o němž jsme včera jednali na společném zasedání výborů pro zdravotnictví a pro životní prostředí zatím není jasné, jestli má jít o doporučení pro Komisi, nebo o návrh obecně závazného soudně vymahatelného právního předpisu, buď nařízení, nebo směrnice.
 
Čtenáře, kteří si myslí, že něco takového není možné, si dovoluji upozornit, že tzv. "strategie", jež předkládá Komise a schvaluje Rada a EP, jsou něco jako „dělostřeleckou přípravou“ k útoku. V případě jejich schválení získává Komise mandát podle nich navrhnout nové unijní právní předpisy. A protože uniofilních poslanců je v EP většina, téměř všechno co Komise navrhne, je následně europarlamentem v nějaké více či méně modifikované podobě schváleno.
 
A jak by se měli občané členských států EU stravovat? Je navrženo omezení konzumace masa, a to kvůli úsporám a také ze zdravotních a ekologických důvodů . Komise by podle nich měla vypracovat sadu legislativních i exekutivních nástrojů, které povedou k omezení produkce i spotřeby masa v zemích EU. "Pokrokoví" poslanci ze zemí produkujících značné množství masa jsou tak zcela rozpolceni. Mají dát přednost sociálnímu zajištění zemědělců nebo životnímu prostředí. Přiklánějí se pak na jednu či druhou stranu zmítáni vnitřními zápasy.
 
Poslankyně Anja Hazenkampová zvolená za nizozemskou "Stranu pro zvířata" má ale jasno, ačkoli v Holandsku zemědělci chovají nejvyšší počet hospodářských zvířat v přepočtu na obyvatele. Díky jedněm z nejvyšších zemědělských dotací v EU mají podle statistik Eurostatu v přepočtu na hektar více než 8 tzv. velkých dobytčích jednotek. Tedy 8 krav nebo 24 prasat, zatímco ČR nemá ani jednu celou. 
 
Pod návrh zprávy, která doporučuje dát Komisi pravomoc omezit občanům členských států EU konzumaci masa se podepsal i lidovecký europoslanec Herbert Dorfmann z Německa, jehož občané podle Eurostatu snědí nejvíce masa v celé EU. Docela by mě zajímalo, co tomuto návrhu řeknou němečtí farmáři, kteří jsou v rámci EU v žebříčcích chovu hospodářských zvířat ve všech kategoriích na „medailových pozicích“.
 
Kolega Dorfmann, který je sám chovatelem dobytka, možná spoléhá na to, že zemědělci dokumenty Evropského parlamentu nečtou. Popravdě řečeno se jim moc nedivím. Jsou většinou psány hrozným úřednickým jazykem. Většina textu je zaplněna frázemi o nutnosti ozeleňování, klimatické neutralitě, dekarbonizaci a podobných módních tématech. A většinou někde uprostřed záplavy prázdných slov bývá zastrčena „jedovatost“, kvůli které jsou tyto sáhodlouhé litanie sepisovány. Dovolím si citovat z jejich zprávy, kterou jsme v pondělí 25. 1. 2021 projednávali:
 
„Evropský parlament
- zdůrazňuje, že je důležité uznat výrazný dopad zemědělství a zvláště živočišné výroby na emise skleníkových plynů a využívání půdy;
- zdůrazňuje nutnost posílení přírodních propadů uhlíku a snížení emisí oxidu uhličitého, metanu a oxidu dusného ze zemědělství, zejména v odvětvích výroby krmiv a chovu hospodářských zvířat;
- vybízí k regulačním opatřením a cílům za účelem zajištění postupného snižování všech emisí skleníkových plynů v těchto odvětvích“.
 
Co tato dlouhá řada slov znamená v praxi? Snížení počtu chovaných hospodářských zvířat. Tedy postupné vybíjení stád a celých kravínů a vepřínů. Pro Anju Hanzenkamp ochrana zvířat znamená ukončení jejich chovu na maso, mléko, vejce, kožešiny, kůže a další zemědělské produkty. Zvířata jsou nešťastná. Aby netrpěla, nebudou žít vůbec. Ve svém vystoupení pravila: „Já jsem ještě nikdy neviděla prase, které by se smálo.“ 
 
Argumentuje se také tím, že rostlinná strava je méně náročná na obdělávanou plochu, a mohla by tedy uživit až 14 miliard obyvatel Země. Otázka co dál, je ponechávána stranou. Na takové otázky nám vyučující vědeckého komunismu na lékařské fakultě odpovídala: "Lidstvo je chytré, ono to vyřeší." O obou předpokladech pochybuji čím dál více.
 
A co by taková forma „ochrany“ zvířat a životního prostředí způsobila spotřebitelům? V první vlně zdražení masa, následně dovoz z mimoevropských oblastí. To čeho je málo, nebo je to kvůli špatnému politickému rozhodnutí nedostatkovým zbožím, to se zdražuje nebo těžko shání. Při projednávání elaborátu, z něhož jsem citoval, jsem předkladatele na společném zasedání Zemědělského výboru a Výboru pro životní prostředí upozornil, že lidé si nenechají Bruselem vnutit jejich představy o tom, co mají jíst. Nelze je dlouhodobě přinutit, aby nejedli maso. Sociální inženýrství Evropské unie nutně vyvolá nespokojenost.
 
Ve svém vystoupení jsem řekl, že se obávám, že skutečný hlavní cíl omezení živočišné výroby v EU je otevření prostoru pro dovozy z "třetích zemí", kde si podnikatelé s pesticidy, minerálními hnojivy, hormony a antibiotiky hlavu nelámou, a kde to s fytosanitárními a veterinárními opatřeními určitě nepřehánějí. A už vůbec si nedělají starosti se sociálními podmínkami zemědělských dělníků. 
 
Zájmy zemědělců nejsou v EU na prvním místě, rozhodují obchodní zájmy nadnárodních společností. Obchodní dohody se zeměmi jižní i severní Ameriky i Asie a Tichomoří, které mají umožnit zvýšení dovozů potravin do EU jsou už totiž podepsané. A pomocí podobných elaborátů se jen vytváří „kouřová clona“, která má vzbudit dojem, že se vše děje pro dobro občanů.

 

36 komentářů :

 1. 53 mrtvych na zacatku ockovani Pfizer v Gibraltaru:
  https://rumble.com/vdb1uh-53-mrtvch-na-gibraltaru-za-10-dn-po-okovn-na-covid-19.html
  Dejte prosim dal!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takových pitomostí je internet plný. A také hlupců, co na to naletí....

   Vymazat
  2. Dalibor Jasně bláboly konspirace umírají na to lidé po celém světě. Tak si dejte západní vakcínu i za mě na zdraví.

   Vymazat
  3. Slysel jsem,ze neomarxiste ze "zeleneho udelu" uz planuji,

   ze potreba zvirat a jejich masa bude snizena,kdyz se OS(Obcanska spolecnost)nebude branit,na priklad tim,ze nebude vubec volit strany neomarxistickeho typu,totiz pry tyto strany navrhly spotrebovavat na maso i lidske mrtvoly a to tim zpudobem,ze se nebude zpopelnovat a nechaji se na nich rust cervi.

   Pry uz EU povolila ty cervy chovat (i jinak) a rozemlit je tak,aby se daly pouzit jako % prisady do vurtu.

   Je to pravda pratele a nepratele skvele OK
   SPD,ktera to nechce a my lidovi komentatori

   NE,TIM TUPLEM?!!

   Vymazat
  4. Jo to již mají vyzkoušené,v koncentrácích byly také výživové tabulky, 5g chleba na hlavu denně.A bez masa.

   Vymazat
  5. Jeste pry nikdo nevidel prase,ktere by se smalo?

   No tak se podivejte co tomu rika LUPO ANETTA.
   https://www.youtube.com/watch?v=aLOtLelk9SM&feature=yutu.be

   Vymazat
  6. Objevuje se mi,ze ty smejici se prasata zcenzurovali,

   ale najdete je jeste na "ZVEDAVCI" i se sprostou pisnickou

   Vymazat
  7. Postaci az se dotycna zasmeje.
   Ale,to bych urazel prasatka. O ktery jsem se staral v mladi a mam s nimi ty nejlepsi zkusenosti.
   Je pravda ,ze hlavne kravicky produkuji methan ,ale ve srovnani s valkami zapadu, s "Fracking", malickost.
   Ovsem zviratka se nemohou branit. Proto.
   Kazdej zbabelec na ne utoci..Protoze.
   A kritizovat ,nebo se pouze zminit se pouze o tech hlavnich a nejhorsich pricinach a horecneho zbrojeni navrch,globalismu atd. dnes znamena odvahu.
   Tedy jde o vylozene a usilovne strkani hlav do pisku, stekani na nepravej strom a usedavy plac nad spatnym hrobem..
   Zaroven.Poznani.Ze.
   Odvaha,ustrasenost a predposranost jim vladne..

   Vymazat
 2. Jo to co oni předvádí je naprosto šílené chci jíst maso a nějaký politik mě nemá říkat co mám jíst.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sir Charles Spencer Chaplin: „Západní společnost je zdegenerovaná natolik, že si své mentální poškození ani neuvědomuje. Některé ideje jsou natolik idiotské, že jim může uvěřit jen intelektuál.“

   Vymazat
  2. Laco Souhlas to co se děje bych v životě nečekal zdegenerovaní západní blbci.

   Vymazat
 3. Západní Svět se stal absurdním Kocourkovem a příčinou toho je demokracie ..
  Je potřeba se vrátit k Sokratovi a začít vědecky zkoumat, co ta demokracie ve skutečnosti je ..
  Všichni se ohání demokracií a už nejsou schopni přemýšlet CO JE a ve skutečnosti by MÉLO BÝT jejím obsahem ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi prvním krokem správným směrem by bylo zrušení ústavu choromyslných nazývaného Ústav pro studium totalitních režimu ..
   Měl by vzniknout ústav mudrců a zástupců rad starších lidových komun, který by se mohl nazývat Ústav pro studium demokracie ..
   Kde ale najít ty moudré vědce a praktiky z lidových komun ..

   Vymazat
  2. ANNA husita z KSH a ideolog ANTINEOMARXISMU rikala,

   abych tu napsal,ze ti vedci,

   by se mohli objevit mezi nami lidovymi komentatory tady na NR.

   Vymazat
  3. Krtečku, jsi asi hodně skromný, Anna husita tě určitě navrhuje jako kandidáta do NR vědecké avangardy za KSH a za Antineomarxistické hnutí ..

   Vymazat
  4. Ja bych doporucil klidne,ze by ten polit.cirkus mela vest ANNA

   je hezka zenska a kde se objevi ma tak ostre navrhy,ze i kdyz napise DOBRY DEN je okamzite vymazana,co se stane, kdyz vyleze ven se svym ANTINEOMARXISMEM bude prava katastrofa,nebot neomarxiste budou prchat jak zajici a dostanou z jeji pusky pravdy do zadku tolik broku co se do nich vejde.
   Je trochu podobna te swindure ,kolumnistce KERRY ze serialu SEX ve meste,no stabajzna.
   Je to ted poradkyne ĆSV skupiny "AVANTGARDA"
   Je pobozna a proto ochrankyne krestanu v Krestansko Socialnich Hodnotach-KSH a nedej boze,kdyz bude chtit z toho KSH nakonec udelat nejake to hnuti a posilit k nemu svym programem uz tak 6% silne SPD.
   Muze podporit i Novou republiku,kde by byla ozdoba jak parnik!
   To by mel pan OK SPD mit urcite rad,aspon si myslim.
   Ale vseho do casu NO NI?

   Vymazat
  5. Maxime ANNA videla vas komentt a dekuje za neho,

   vase navrhy mohou byt sloupem NOVE REPUBLIKY,no ona rika,ze vzdycky ceka,co zas tu ja jako podzemni pracovnik vyvedu a rve pry smichem,kdyz se neco povede,ale pan doktor a zdejsi admin to rezou taky pry spravne a ostatni valecnici alternativy jsou tu jedna parada.

   Vymazat
 4. Díky za info, pane doktore.

  OdpovědětVymazat
 5. Navzájem se posilují.
  Trockistická korporátní lži-levice dává korporátním neoliberalistickým vydřiduchům punc kvazi-lidskosti
  A naopak korporátní neoliberalističtí vydřiduchové dávají té trockistické korporátní lži-levici zase přístup ke zdrojům.
  A k tomu je zde navíc ještě přidaná hodnota celku oproti jednotlivým částem, kterou je • vzájemné maskování svých skutečných cílů nánosem propagandy a manipulace, • posílená moc a • schopnost jejího zaměření na "nepřátelské" společenské status quo, které je zapotřebí po částech, ale rychle, rozbít.

  Ten symbiotický celek "nové levice“ ("neomarxistů") a neoliberálů má svůj název: Liberálfašismus.

  Dnes tedy neomarxisti i neoliberálové, samostatně i spolu, jsou liberálfašisty, kteří chtějí rozbít a přeformátovat dosavadní společnost a tuto snahu maskovat.
  Neomarxisti ze svých šílených ideologických důvodů a
  neoliberálové z důvodů mocenských a zištných.

  OdpovědětVymazat
 6. Tak ona, chuděra ještě neviděla rozchechtané prase? Cožpak nikdy nepotkala Jean-Clauda? Nebo ať si zajede do Řeporyjí. A což takhle kravku ve funkci, taktéž neviděla? Copa nezná říšskou protektorku? Nebo ať jukne do zrcadla.

  OdpovědětVymazat
 7. https://www.systemiq.earth/wp-content/uploads/2020/11/System-Change-Compass-full-report_final.pdf kompletní směrnice jak to bude, mořské řasy, červi a né nárok na auto ale nárok na dopravu

  OdpovědětVymazat
 8. Jsem docela zvědavý, kdy přijde další stupeň "ochrany přírody", protože žereme moc rostlin. Vždyť v každém zrníčku pšenice se skrývá příští rostlinka, špenát úpí bolestí, když ho řežou na záhonu, ředkvička má neskutečný traumatický šok končící krutou smrtí, když ji vytrhnou ze země a sežerou. A co potom taková lesní borůvka či brusinka. Nakonec bude třeba vystřílet srnky a zajíce, protože, neřádi, žerou živé bytosti, trávu a bobule.
  Dělám si trochu hořké srandičky, ale umím si zcela vážně představit, že se najde zase nějaký pošuk, který se o něco takového opravdu pokusí. Nebezpečný pošuk, stejně jako jsou tito, co hlásají zhovadilou politiku nejíst maso.
  V přírodě, potažmo v zemědělství, je nutná a životně nezbytná rovnováha. O takový rovnovážný systém se, ať se to někomu líbí nebo ne, pokoušelo zemědělství v minulém režimu. S chybami a omyly, ale docela úspěšně. Hlavní a zásadní problém spočívá v důsledné, nekompromisní a nezkorumpovatelné kontrole. Jestli bych někde viděl úlohu těch nadšených idiotů, tak právě v nezávislé občanské kontrole dodržování osevních postupů, hnojení, aplikace chemie do půdy. Přípaně oprávněnost převážení potravin po celé Evropě. Jenže to je pracné, do značné míry nebezpečné, náročné na znalosti, odvahu. A není to přípiš populární a propagandisticky zajímavé. To je větší "sranda" přivázat se k rypadlu nebo vylézt na komín. To je mediálně zajímavější, ale v konečné důsledku přírodě k ničemu.
  Nevěřím, že si lidé nechají moc dlouho líbit takovou šikanu. Buď budou švejkovat a podvádět "systém", a nebo, nakonec určitě, to skončí násilím a nějakou "revolucí". Na "žrádlo" se nesmí sáhnout ani psovi, natož lidem.

  OdpovědětVymazat
 9. Já teda nevím, ale dle některých vědců i rostliny mají duši a cítí. Co potom?

  OdpovědětVymazat
 10. Vidím, že s tím smějícím se prasetem už mě tady jiný junák správný Čech předešel. Jak bylo očekávati ... ještě to s námi snad není tak zlé. Takže nemusím být vulgární a doporučovat např. kosmetické zrcátko.

  Dodávám: Dáma je Němkyně, což je v kontextu taky charakteristické. No dobře, Nizozemka, ale tomu jazyku je ještě dlouho po Erasmovi taky říkalo dolnoněmčina. Je teda pravda, že člověk v Holandsku daleko spíš narazil na smysl pro humor a lehký nadhled než třeba na sever od Dubí, ale nešť a možná že dneska je to všechno jinak. Ale prostě ono ji ani nenapadne, jaké mele příšerné kraviny, je zřejmě přesvědčená, že bojuje za správnou věc a na správném místě ve správný čas. K nezaplacení na té pozici, co zastává, asi jako ministr Blatnejch, byť tam je to asi z hodně jiných důvodů, přinejmenším osobnostně.

  Druhá zbytečná otázka by byla, zda madam už viděla rozesmátého moučného červa, nebo, jak zde již bylo naznačeno, třebas pšenici nebo dejme tomu rukolu. Jedině snad že, zejména v případě té rukoly, by return míčku na její polovinu dvorce nebyl tak vulgární jako v případě toho prasete.

  A hlavně, nevím jak kdo, ale já si to smějící se prase ještě pamatuju. Když vyžmuntralo drbání polínkem na hlavě. Stejně jako veselé husy nebo králíky. Všichni byli samozřejmě nakonec sežráni člověkem, a to je ta morální otázka, se kterou má dáma ve skutečnosti asi problém - ale to má ve skutečnosti problém s tím, že je naživu. Pamatuju i prasata ve venkovních výbězích prasečáku - taky vypadala docela spokojená, ale těch jsem se tolik nevyptával.

  Záleží zkrátka na prasatech i na lidech, jak se k sobě chovají, ale ta dáma je prostě nastavená tak, že by ji (morálně) uspokojil snad jenom džainista, který chodí po Indii nahatý s rouškou nošenou ovšem proto, aby náhodou nechtě nevdechl, a tedy nezabil nějakého komára. A i ten, ovšem, musí ke svému přežití zabíjet rostliny takže není důsledný (jako je důsledná jiná význačná Němkyně, která vyzvala v zájmu ekologie k nerodění dětí). Příslušníci té přísné džainistické sekty mimochodem údajně jako součást zasvěcujícího rituálu musejí absolvovat brutální ránu do hlavy od nějakého guru. Když to přežijí, mohou pokračovat dál. Také vás už právě něco napadlo o paní europoslankyni ??

  No, najedl jsem se u toho, takřka vegetariánsky, fajront, buďte zdrávi.

  P.S.: Zmínku o tom, že do frakce patří i Kačenka Konečná, pokládám opravdu, ale opravdu za trochu zbytečnou. Kdo chce, může si přečíst na Argumentu její zprávu o nahlížení do smluv na vakcínu. Lidičky, prosím Vás, nehádejte se mezi sebou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se onekdá tak pěkně ovínil a co čert nechtěl, jsem zabloudil do chléva za naším pašíkem.
   To vám byla taková psina, co mě ten pašík chrochtal do ouška.
   No řechtáme se od té doby furt.
   To baba lže.
   Čuník se umí usmívat.

   Vymazat
 11. Charlie Chaplin - PREJAV VEĽKÉHO DIKTÁTORA | SK titulky
  https://www.youtube.com/watch?v=qyMM3bYLrJ0

  https://www.facebook.com/jiri.pesta.7777/videos/227587322302467/

  OdpovědětVymazat
 12. Idiocie ve spojení s fanatizmem je nepřekonatelná síla. Pokud to není prospěšné pro celý svět /cokoliv/ nemůže to být prospěšné pro nikoho. Všechno souvisí se vším.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mark Twain: „Občas opravdu nevím, jestli svět řídí moudří lidé, kteří si z nás utahují, nebo imbecilové, kteří to myslí vážně“. Kloním se k variantě 2.

   Vymazat
 13. Nebýt tohoto článku,tak bychom se v ČR z televize o tak "závažných událostech" v parlamentu EU - nedověděli. Napadá mne, že se asi tamní poslanci podporovaní TOP a starosty podle jména nudí. Divné je,že zatím nepřišli s návrhem omezit tak nějak lidsky počet obyvatel EU. To oni mají
  pořád hlad, žerou maso a pak to kadí do přírody. Děkuji za článek který žádné cinklé médium v ČR lidem nezprostředkuje
  Taková je tedy realita EU, jejího orgánu a jeho podporovatelů ze strany TOPičů a starostů dle jména ...
  Ta banda v EU bují jako nádor.

  OdpovědětVymazat
 14. O omezení konzumace masa se mluví již delší dobu. Asi před půldruhým rokem o tom žvanila i šílená Greta. Můj kolega na to odvětil slovy: "No a co, tak si postavíme zase chlívky a králíkárny a budeme zase chovat prasata a králíky". Když jsem ho upozornil, že zdaleka ne každý k tomu má podmínky a že se dá předpokládat, že ona "regulace" bude s největší pravděpodobností obsahovat i tresty za její porušení, začal mu tuhnout úsměv na rtech. A když jsem mu připomenul, že Čechy jsou kolébkou závisti a Češi národem udavačů a dá se očekávat, že ti méně šťastní nebudou dlouho váhat a začnou udávat ty, kteří si "přilepší", přestal se smát docela. Asi pochopil, jaký je stav věcí.
  PS
  Kolega byl velkým zastáncem našeho členství v EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Škoda, ze jste taky zmanipulovany tou germ.lzi, že češi jsou národem udavacu a kolebkou závisti. Můžu vám ze zkušeností z ciziny potvrdit, že jsme jen velmi prumerni. V bavorsku teď sedláci v alpských vesnicích udávají auta s německými nebavorskymi značkami, že asi prý porušují zákaz dovolených a pronájmu například. Nezajímá je, že by tam mohli mít i koupený vlastní byt. V čr jsou luftaci taky tak kriminalizovani? Já jen tak na okraj. K clanku: chci jíst obcas maso, klidně i české, klidne i babisovo. Smějící se bestie...kdo to že byl...ona nikdy neviděla?

   Vymazat
  2. To, že jsme, podle vašeho názoru, "pouze" průměrní práskači nevylučuje to, co jsem napsal. Udanému (a potrestanému) bude myslím úplně jedno, zda ho udal průměrný práskač, nebo nějaká extra třída.

   Vymazat
 15. Nemá ráda maso? pták v hubě je co, kukuřice?

  OdpovědětVymazat
 16. https://www.skrytapravda.cz/domaci/3768-to-za-co-dostavala-jourova-pul-milionu-mesicne-musel-napravit-okamura

  OdpovědětVymazat
 17. Mám důvěrnou zprávu pro pana doktora. Dnes mi došel řetězový důchodcovský email s doporučením, aby podporoval stranu Přísaha. Nedostal jsem zatím žádný email, který vyzývá volit SPD. Čím to je? Zbavte se v SPD bývalých odeesáků!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.