Reklama

čtvrtek 7. ledna 2021

„Great Reset": Konec občanské svobody a státní suverenity

-do- a -rp-

7. ledna 2021  DieFreieWelt a PrvníZprávy

Socialismus pro bohaté, kapitalismus pro chudé: Globální korporace a obchodní elity chtějí regulovat trhy a zabezpečit jejich privilegia. Občané nadále ztrácejí svobodu, píše se v komentáři na Die Freie Welt k plánům ekonomického fóra v Davosu.


Dokud se zdroje a trhy budou zdát nekonečné, volání po tržní ekonomice je skvělé. Ale když jsou zdroje a trhy omezené, nejmocnější ekonomické elity mají tendenci rozdělit stávající koláč.

Za tímto účelem jsou vlády tlačeny k přijímání zákonů a mezinárodní organizace jsou nuceny zavádět programy, které omezují tržní ekonomiku ve prospěch konkrétních zájmů.

Právě to se právě teď děje. Koronakrize by měla připravit velký nový začátek, „Great Reset“. Pak by měla být zcela přehodnocena předchozí forma kapitalismu.

Iniciativu však nerozvíjejí občané svobodných národů, ale ekonomické a finanční elity a řada levicových progresivních politiků z různých zemí.

Termín „The Great Reset“ představil prostřednictvím Světového ekonomického fóra jeho předseda Klaus Schwab a princ Charles. V roce 2021 by měl být „Great Resett“ hlavním tématem Světového ekonomického fóra. Podrobnosti jsou tedy diskutovány na schůzce elit.

Socialismus pro bohaté, kapitalismus pro chudé


Myšlenky „Great Reset“ neodpovídají ani příznivcům ekonomiky volného trhu, ani příznivcům sociální demokracie či socialismu.

Zastánci myšlenek FA Hayeka a Ludwiga von Mises kritizují, že plány „Great Reset“ ruší občanské svobody a základní součásti svobodného sociálně tržního hospodářství a že program přináší výhody pouze určitým velkým korporacím.

„Great Reset“, jak je kritizován, je obrovská propagandistická kampaň, která má převzetí moci globálními korporacemi získat pozitivní obraz. Mluví se o odpovědnosti vůči životnímu prostředí (změna klimatu atd.). Ve skutečnosti však jde o neofeudální rozdělení trhů k zajištění zájmů investorů. Výhody pro velké společnosti, malé společnosti a osoby samostatně výdělečně činné celosvětově zahynou.

A příznivci socialistických idejí kritizují, že se jedná o „korporátní velký reset“ korporací, jak to popsal vůdce socialistického myšlení Slavoj Žižek . Je to socialismus pro bohaté, ale kapitalismus pro chudé, který slouží pouze zájmům investorů.

Nic nevlastním, nemám soukromí a život nikdy nebyl lepší!

Jakkoli lze interpretovat myšlenky „Great Reset“, vždy jde o kontrolu lidí a jejich ekonomických a politických akcí: ať už prostřednictvím většího dohledu, omezení národní suverenity, transhumanismu, který nám dává lidem digitální Svět strojů je propojen, ať už vynucením nových způsobů života (odvrácení se od spotřeby masa, odvrácení od benzínových motorů atd.).

„Great Reset“ je elitářský myšlenkový konstrukt, který slouží méně elitářským zájmům. Není to občanské hnutí svobodných občanů. Veřejnost by proto měla kriticky sledovat vývoj Světového ekonomického fóra a jeho účastníků. Jinak bude poslední zbytek svobody smeten přes hlavy občanů.21 komentářů :

 1. jj pink floyd The Time is Turning

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. =======================================

   POZOR! POZOR!

   PŘÁTELÉ

   Pokud vás zajímá co se děje, a co skutečně jde v USA, naklikněte si:

   youtube.com/watch?v=8N5zGFZ-kvg

   A budete to mít z první ruky od Čecha, jenž je "přímo u toho". Požár Říšského sněmu hadr...

   ===================================

   Vymazat
 2. postřílet všechny zbohatlíky a majetky zkonfiskovat....stejně se to za chvilku(až to Trump vyhraje) bude dít....

  OdpovědětVymazat
 3. Vladimíre!

  Trump možná vyhraje, ale pouze násilím na grázlech, lhářích a satanských zrůdách. Vtip je v tom, že toto oni očekávají a jsou připraveni obětovat pár pěšáků (merklici, makarona, babuše, džosona) a ukázat na Trumpovy příznivce, že jsou fašisti a teroristi. No a pak zblblí gojové budou sami požadovat tresty smrti, jako kdysi plebejci v aréně gladiátorů. Krev musí téci proudem, aby se satanské hydry nachlemtaly dosyta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky nosis mikinu s napisem "Camp Auschwitz"?

   Vymazat
  2. Ďulo Trulo mohl byste mi prosím napsat na altern@seznam.cz? V emailu vysvětlím, pochopíte. Ostatním se omlouvám - jiný způsob jsem nenašel.

   Vymazat
  3. Situace je vážná, humor na tento způsob se mi zdá nevhodný. USA je sice za vodou a dodnes mi není jasno, kdo na této krizi má hlavní vinu a co je cílem. Zatím mi připadá, že americké soupeřící síly naprosto ignorují, že mají za zády Čínu. Na Putina zapomeňte, je to dobrý šachista a nebude riskovat. Oslabená Amerika vyklidí prostor pro PRC a Nový světový řád, tentokrát pod velením KSČ (Číny), není pro mne vhodné řešení. Kéž by se v USA konečně přestali pošťuchovat.

   Vymazat
 4. jj donald to vyhraje az 21.1.21

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě věříte? Je vůbec možnost nějaká? Byl bych rád ale nějak se mi zdá že to nedopadne.

   Vymazat
  2. ===================================

   POZOR! POZOR!

   PŘÁTELÉ

   Pokud vás zajímá co se děje, a co skutečně jde v USA, naklikněte si:

   youtube.com/watch?v=8N5zGFZ-kvg

   A budete to mít z první ruky od Čecha, jenž je "přímo u toho". Požár Říšského sněmu hadr...

   ==================================

   Vymazat
 5. https://amg-news.com/underground-military-bases-fema-camps-haarp-cern/ 17. prosince 2020
  Všechno je „zapojeno“. Poslední věcí, která není zapojena, je lidské tělo. Implantovatelná zařízení jsou nezbytná k provedení zapojení lidského těla do WWW. Proto dojde k povinnému čipování, protože každý člověk se musí stát doslovnou součástí WWW, kterou je 666…. Celý článek si přečtěte ZDE
  https://amg-news.com/fema-martial-law-hydrogen-cyanide-operation-rex-84-femas-killlist-trains-of-death-guillotines/
  Společnost FEMA objednala 102 000 vagónů s okovy a gilotinami - proč jsou moderní gilotiny na vojenských základnách po celé Severní Americe.
  Od roku 2008 budou tyto vlaky odstaveny všude v Americe, dokud se nerozjedou v roce 2019. Existuje 102 000 těchto vozů, každý se třemi podlažími. Přibližně 300 lidí se může posadit na každé patro k přepravě. Celkem ± 900 na vůz. Celý článek si přečtěte ZDE.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skodovka bude muset u duvodu nedostatku cipu na ridici jednotky omezit vyrobu nekterych typu vozu.
   Vyroba cipu se preorientovala na cipy do vakcin, abychom konecne ovladli rude dedky.

   Vymazat
  2. 16:15
   Jak chceš, nešťastníku, někoho ovládnout, když nevládneš ani vlastním rozumem?

   Vymazat
  3. No konečně Unknowne 16:15 trochu s vtipem.

   Vymazat
 6. To, že komunizmus je možný, ale ne pro všechny lidi, potvrzuje celá historie lidstva. Jen se ten komunizmus nazýval jinak .

  OdpovědětVymazat
 7. Už se blíží chvíle, kdy budou muset MSM začít mluvit pravdu a i ti duchem slabší se dozví jak to ve skutečnosti je.

  OdpovědětVymazat
 8. Blíží se chvíle, kdy se budou demontovat základní lidské práva, svobody a demokracie. Bude se muset přistoupit k diktatuře nikoliv trhu, ale majetných. Růst nemůže být nekonečný, musí přijít regulace, která b y snad ten svět mohla zachránit před nenažraností bohatých a podvodníků. Lidské práva a demokracie se stanou přežitkem minulé doby..

  OdpovědětVymazat
 9. tatrane!!
  vaše právo na život a životy vašich dětí je přežitkem od zrození této pidlivizace.

  OdpovědětVymazat
 10. VĚŘTE - Trump to NEVZDÁ a zvítězí - čím těžší je konflikt, tím slavnější je triumf !

  https://beforeitsnews.com/…tml Čtvrtek 7. ledna 2021 1:33

  Nová americká revoluce 2.0 je na Americe. To byla NEJHORŠÍ inscenovaná událost na americkém Kapitolu, kterou jsem kdy viděl. Každý z těch HERCŮ, kteří skončili v budově Capitol, byli placenými herci. V budově Kapitolu byla policejní přítomnost NULA a jsem rád, že se Trump dostal z Washingtonu. Sledujeme, jak převrat končí a bylo zajímavé sledovat, že MSM tomu říká převrat a opravdu je to převrat. Puč proti Trumpovi. V každém případě je Trump nyní na elitní vojenské komunikační základně v Abilene v Texasu, kde sleduje, jak jeho viceprezident dokončuje své předsednictví, když sedí na Bird Bird. Připravte se na několik vážných oznámení. Amerika je na pokraji. Zrada je konec hry.

  OdpovědětVymazat

 11. =============================================

  POZOR! POZOR!


  PŘÁTELÉ

  Pokud vás zajímá co se děje, a co skutečně jde v USA, naklikněte si:

  youtube.com/watch?v=8N5zGFZ-kvg

  A budete to mít z první ruky od Čecha, jenž je "přímo u toho". Požár Říšského sněmu hadr...
  =============================================

  OdpovědětVymazat
 12. Snad se lidé probudí a nenechají se zatáhnout do středověku v korporačním podání. Budeme pokračovat u nás a dělat vše pro to aby jim to nevyšlo.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.