Reklama

pátek 15. ledna 2021

Hampl: Dokáže Václav Klaus starší vyhrát prezidentské volby?

Petr Hampl a -rp-
15. 1. 2021   PrvníZprávy

Nedávné vystoupení na demonstraci Otevřete Česko je mnohými chápáno jako zahájení prezidentské kampaně, píše Petr Hampl v komentáři pro Prvnizpravy.cz.


(Na snímku Petr Hampl, nezávislý sociolog)

Emeritní prezident Václav Klaus má jako jediný z potenciálních antiglobalistických kandidátů dostatečnou politickou zkušenost, strategické myšlení, energii, tah na branku a charisma – ale také přístup do sdělovacích prostředků a k potřebným finančním prostředkům.

Logicky se tedy nabízí jako silný kandidát. Mnozí s ním v něčem nesouhlasíme a něco mu zazlíváme, ale tak tomu bylo i s Milošem Zemanem. A nakonec je v celku dobrým prezidentem. Rozhodně mnohem lepší než kdokoliv z jeho protikandidátů v první i druhé prezidentské volbě.

Jenže při bližším pohledu se ukazuje, že Václav Klaus může být spíš tichým esem Petra Pavla. Dokáže porazit všechny vlastenecké kandidáty, nedokáže však obstát proti reprezentantovi globalistických kruhů.

Miloš Zeman porazil mimořádně slabého Jiřího Drahoše o 150 tisíc hlasů, tedy poměrně malým rozdílem. Demografické trendy přitom pracují v neprospěch vlasteneckého kandidáta. Zemanovských voličů umírá více než kolik drahošovských se stěhuje do ciziny. Kandidát Klaus si nemůže dovolit ztratit ani malou skupinu těch, kteří hlasovali pro Zemana.

Druhou možností by bylo získat některé, kteří k volbám nechodí. V případě VK staršího by se mohlo jednat o příznivce minimálního státu, kteří zároveň požadují odchod z EU. Kolik takových voličů je, to můžeme usuzovat z výsledků Svobodných. Jedno až dvě procenta. A to bez ohledu na to, kdo je leaderem, a jak vypadá kampaň.

Hampl: Jak se bude žít v zemi s pirátskou vládou?

Vlastenecký kandidát tedy nutně potřebuje udržet pohromadě zemanovskou koalici. To by Václav Klaus docela dobře mohl - kdyby za ním stáli třeba z jedné strany Martin Konvička a z druhé Josef Skála. To by umožnilo pokrýt i svobodomyslné antiislámské hnutí a konzervativní levici.

Jenže takový Václav Klaus není a nikdy nebyl. Snaží se spíše vymezit, a to i proti jiným patriotickým proudům. Oprášil tedy dávno zdiskreditovanou ideologii o tom, že hlavní politický spor je prý mezi jedincem a státem a že stát musí být vždy špatný hospodář. Jenže Češi už mají srovnání a ví, jaké to je, když cizinci dobře hospodaří v jejich zemi. Vidí důsledky privatizace velkých státních podniků a infrastruktury. V posledních týdnech k tomu přibylo razantní vystoupení proti opatřením, a zároveň i proti očkování. Přítomnost tří tisíc nadšených fanoušků nemůže změnit, že je to postoj menšinový.

Boj o prezidentský úřad: Pavel nebo Pavel?

Je tak našlápnuto k volbám, kdy finanční a mediální náskok umožní Václavu Klausovi postup do finále. Tam však významná část zemanovských fanoušků zůstane doma, a výsledkem bude hladké vítězství Petra Pavla, Miroslavy Němcové nebo jiného globalistického kandidáta.

Velkou šanci na úspěch ve druhém kolem mají osobnosti typu Jana Kellera nebo Ivana Davida. Kdyby Václav Klaus chtěl, mohl by jim poskytnout zásadní podporu a zachránit tak zbytky národní suverenity. Závěr jeho politické kariéry tak bude svým způsobem určitým testem – jde o vlast a ideály nebo o vlastní ego?
45 komentářů :

 1. Zatím v naší banánové zoně německa je vše možné.
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3735-vaclav-klaus-je-gauner-a-lotr-vykradl-duchodovy-fond-a-ukradl-10-5-miliard-dolaru

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Působení VK na politické scéně má majoritní podíl na tom, že jsme dnes nesvéprávnýmy otroky západních korporací a jakékoliv jeho vymezování se k těmto jevům je naprosto licoměrné. Já si 90.léta ještě stále dobře pamatuju, protože na takové hrůzy nejde zapomenout.
   Představa že bude VK s někým spolupracovat je naivní, protože VK projevuje silné narcisistní sklony a neumí potlačit své ego a to ani pro sebevyšší cíl.
   Zemana jsem nesnášel, ale přesto jsem jej volil, protože představa že volby vyhraje "táta sudeťáků" mě přímo děsila. Představa že bych odevzdal svů hlas pro VK mě ale děsí už teď.
   Před pár lety jsem využil té Janečkovy podvodné hry na presidenta, abych zjistil jaké jsou šance paní L.Procházkové, které si jako vlastenky vážím. Pravda, dostala tam 36hlasů. Pojďme to ale zkusit změnit. Podle mě je asi nejvhodnější kandidátkou, protože umí potlačit své ego a mazi jejími poradci by určitě našel místo J.Skála (bravurní analytický mozek a znalec poměrů na mezinárodní politické scéně), I.David (zdravotnictví, zemědělství, EU) a další. Myslím si že by byla schopna mít na hradě dokonalý tým.

   Vymazat
 2. tak zase bude nova privatizace?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už není co rozkrást

   Vymazat
  2. jak to že ne a co zdravotní pojišťovny , ale musí si pospíšit „corona" už začaly vysypávat měšec pojišťoven pak nastoupí skupovači za hubičku !! A pamatujte si budeme odvádět a ještě připlácet

   Vymazat
  3. Kolik je tu vlastně Neznámých? Už s tím něco udělejte!!

   Vymazat
 3. Vlhke sny hloupouckeho Hampla?-)

  OdpovědětVymazat
 4. Umí si někdo představit, že by po 30 letech od války kandidoval na prezidenta ČSSR člen SNDAP který by to zdůvodnil mladickou nerozvážností? Je to pro to že jsme své bývalé potencionální vrahy přijaly za zachránce na popud lidí co za to aby nás oblbly, byly od nich placeni.

  OdpovědětVymazat
 5. Po dnesni proverce schovanych adres UTUBE ve sve databazi jsem zjistil ze vse (asi 90 % ) je eliminovano -objevi se cerna obrazovka .Pisi to sem proto ze mezi jinym jsem tam mel i Dvorakuv film "Uloupene Kosovo" ,proste vse dle hesla "Klementa -kdo nejde s nami jde proti nam " Absolutne vse ,i male naznaky ze by to snad mohl by antisemi ,na priiklad jmena hercu kterise pre jmenovali z zidovslych jmen a podobne proste vse je vymazano . Tohle muze dojit tak s prominutim jen do prdele .Tohle skutecne bylo pouze za tvrde diktatury -najezd 25 tisic vojaku plne ozbrojenych na " inauguraci" stareho zvanila A totez je debata o starem zlodeji Klausovi -pry Pruzinskem,a jeho zeny Salgovicove (rozene).Kdo byl v te dobe vi kdo Salgovic byl. Tohle jste chteli vy Havloidi ? Ja tedy ne a je smutne ze to zlo proudi ze zeme ktera se chlubi moudrosti democracii a vsim co je dnes pravym opakem toho co starci kteri teto zemi dnes veli,rikaji .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K zobrazenému datu a hodině je film Ukradené Kosovo dostupný ve vyhledavači YT(sputíse a můžete v něm i přeskakovat). Ovšem o schovaných adresách to nic nevypovídá.

   Vymazat
  2. Přiložím do talonu jednu hlášku od spolužáka V.Klause. V době totáčové, kdy pro studenta bylo výhrou dostat se na brigádu do Francie při sklizni vinic, nebylo pro pana Klause problémem získat dlouhodobý studijní pobyt v Britanii.

   Vymazat
 6. 21:03 Zcela původní a originální formulace, která tu ještě NIKDY nebyla. Je to požitek, moci se obohatit myšlenkami tak silnými a zdělnými, jaké přináší vaše vynikající osobnost. Pokračujte pane Unknowne. Jen tak dál.

  OdpovědětVymazat
 7. Nevěřím v úspěch Klause . Samozřejmě má silnou kliku zbohatlíků , přesto většina národa si bude přát následovníka typu presidenta Zemana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22.00
   Spartakus, ty budeš jeden z posledních, kteří budou vzpomínat s láskou na tu dnešní hradní hruzu !!!
   Celá Evropa, má z pošahaného dědka srandu !!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Běhoune, kdo konkrétně si dělá z našeho prezidenta srandu? Uveď příklad. Ono jen tak paušálně něco plácnout nemá význam! Kačere, důkazy!

   Vymazat
  4. 13:55 Nikdo, páč je každýmu ukradenej ....

   Vymazat
  5. Montisane komu každémuje ukradenej? Plácáš jako ten Indický běžec.

   Vymazat
  6. 19:03 Ten zafačovanej "dílem brouk a dílem motýl" přeci ...

   Vymazat
 8. Odpovědi
  1. Jen svéhlavý ? Arogantní, namyšlený, sebestředný senilnicí dědek.

   Vymazat
 9. 22.21
  Myslíte otce zakladatele české kleptokracie Kikinu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nelíbí se mi, jak říkáte Klausovi, velice naprimeny demokrate. Propiska je legrace. Zadejte si do vyhledávače Klaus Bendit kohn Lisabon, uvidíte, jak se prusel choval k čes. prezidentovi, který odmítal podpis lisabonu.

   Vymazat
  2. Milej zlatej unk Howne.
   Nelíbí? No a?
   Myslíte, že jeden dobrý neskutek - nakonec podepsal - může smáznout všechna jeho svinstva, zlodějskou privatizací počínaje, aminou pro lumpy konče?

   Vymazat
  3. Pod vlivem řevu z eu a hnusné masáže doma podepsal. Co probíhalo v médiích vč. Kikina, byla právě ta domácí manipulace. To nemohl ustát. Kdyby měl doma podporu a ne výsměch kvůli....všemu, tak nepodepsal....Myslím. Normalni postup. privatizaci nechci omlouvat, bohužel myslím, že by nějaka forma rozkradení stejne proběhla. Mně by se tehdy spíš líbil W. Komárek. Ale co už. Aminu nechápu dodnes, že by pomsta pomalemu soudnictví, které bylo totálně v rozkladu? Hrůza, fakt. Že je sebestřednej, jo,je. Který politik ne? Neschopný spolupráce? Kdo říká? Co já vím? A mladej jako starej? Ne, kazdej trochu jinej.

   Vymazat
 10. Klausova privatizace, rozdělení státu, amnestie pro zloděje z ODS a narcistické ječení proti rouškám jen potvrzují to jaký Mikimaus skutečně je. Je to soběstředný, drzý narcis a nese strašlivou vinu na škodách způsobených republice .
  Jediné za co je možné ho pochválit je obhajoba Českých dějin a státu před nepřáteli okolo nás a v blízkém zahraničí.

  na tom kam se náš stát dostal

  OdpovědětVymazat
 11. nevyhraje-li klaus starší,pak dopadneme jako usa,nevyhraje-li donald.VK st.je jediný český státník,který má odvahu žít jako svobodný vlastenec.

  OdpovědětVymazat
 12. Ať do toho jde. Možná se na staré roku bude snažit před národem rehavilitovat za ty jeho sviňárny a bude vystupovat v zájmu národa, nikoliv podporovat zrádné vládní Aspen-loutky a jim rovné.

  OdpovědětVymazat
 13. Nevěřil jsem ani minutu, že se Němcová dostane do Senátu. A vida! Vše je u nás možné. Před Klausem favorizuji tuto bábu, možná i Kalouska. A samozřejmě předseda vlády Fiala...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknown.
   To když se falšují volby i u nás,tak se nedivte.
   Podobně je na tom více politiků ODS.Pokud toto falšování projde v USA,tak to půjde i v dalších koloniích USA.

   Vymazat
 14. Pane Hampl.
  V.Klaus st.v přímé volbě by nevyhrál,
  Teď jde o jinou věc i kdyby Babiš vyhrál parlamentní volby,třeba i 30% hlasů,nemá vhodného partnera na složení koalice a vlády.Proto se taktne mluví o spojení s ODS,jejích povolební vydírací potenciál,by mohl vyjít až na premiéra v tom případě, by to mohl být i Klaus starší.Jenže tuším,pak by se zrušila přímá volba a v tom případě,by Klaus měl šanci být prezidentem.Proto se tolik angažuje a bude ho všude plno,pochopitelně mu čas dává možnost.

  OdpovědětVymazat
 15. Měl by se rozhodně najít lepší leader, než tento nadlouho už a až příliš zkompromitovaný pán. Navíc věk mu taky nepřidal.

  OdpovědětVymazat
 16. Klause už nikdy. Pokud chceme slušného,inteligentního prezidenta, tak snad jen dnes senátorku paní Němcovou!!
  Ta dáma je zárukou opětovného, slušného prezidenta,podobně jako paní Čaputová na Slovenku, ne ta dnešní odporná, prolhaná, bezcharakterní figurka, obklopena zlodějskou chátrou !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jste utekl z Bohnic? To se už nedá komentovat...Němcová - zlodějka rohlíků! Pravá to odporná, prolhaná, bezcharakterní figurka jako Čaputka.

   Vymazat
  2. Bába Němcová je afektovaná a slušnost předstírající osoba ,která využila bordelu v ODS a nacpala se do jejího předku. Mnoha svými činy přesvědčila,že není normální. Nejhorší byl její pokus dostat se na místo premierky. Ještě že ji Zeman odpálil. Ale ona tu funkci myslela vážně a vůbec by jí nevadilo řídit vládu s vybavením průměrné slepice. Zaplať pámbu za Zemana.

   Vymazat
 17. Jestli se neshodneme na jednom jméně tak to projedeme pokud bude kandidovat Babiš tak mu to hodím. Klause st bych byl též ochoten volit i když mě jedním zákonem dost ublížil. Rád bych pana Kellera nebo Davida ale bohužel lidé je neznají a nebudou mít šanci.

  OdpovědětVymazat
 18. jakoze by opet tata klaus krycim jmenem "kluk" opet okradl lidi nejakou privatizaci?jdu🤮🤮🤮🤮🤮

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vlastne ja zapomela neni co ukrast voni to ods cssd top kdu a jini uz vybrali😎😃😎😃😎

   Vymazat
 19. Jelikož jsem globálně myslící volič Pirátské strany, kterou považuji za levicovou, ani jedna z "patriotických" alternatív mě neoslovila. Tzv. patriotismus ve mně evokuje nacismus, rasismus a to nemůžu snést. Tento proud je už naštěstí dávno překonán a pokud je potřeba zgrupování se do nějakých skupin, měli by "patrioté" uvažovat třeba o Islámu anebo progresivním liberalismu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jelikož jsem globálně nemyslící volič Pirátské strany, který je jako většina sorosových "dětí" nevzdělaný. Ani nevím co je ANTIFA jejíž členy bartošovci jsou....
   VOLTE P I R Á T Y !!!! JSOU PROSTĚ BOŽÍ..Ten národ by snad musel být pod fetem, takovou pakáž volit - K moci snad jen podvodem, tak jako to je v USA
   V USA největší volební podvod v historii, klidně to může být i u nás......

   Vymazat
 20. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 21. "Přítomnost tří tisíc nadšených fanoušků nemůže změnit, že je to postoj menšinový." - Já myslela, že jen mainstreamy typu Seznam a Aktuálně píší počty účastníků násobně menší než je skutečnost (pokud se jim to hodí). Když ani toto není ve vašem článku správně...!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.