Reklama

sobota 9. ledna 2021

Hampl: Jak se bude žít v zemi s pirátskou vládou?

Petr Hampl a -rp-
9. 1. 2021   PrvníZprávy

Když se předseda Pirátů Ivan Bartoš před dvěma lety označil za budoucího premiéra, sklidil výsměch a byl označován za zkrachovalou fetku. Jenže časy se mění, píše Petr Hampl v komentáři pro Prvnizpravy.cz.Přišla vleklá epidemie, vláda projevila neuvěřitelnou neschopnost, Piráti naopak postupují se značnou profesionalitou, a co bylo včera nemožné, to dnes působí celkem realisticky. Tedy dredatý premiér nebo dredatý ministr vnitra.

Jaký by to mělo dopad na každodenní životy obyčejných lidí? Když tuto otázku pokládáme, zjišťujeme, že o Pirátech vlastně víme velmi málo, a že jejich názory jsou zcela nejasné. V minulých volbách uspěli na základě slibu, že zavedou to, co už bylo mnoho let zavedeno. Jejich voličům to stačilo. Stejně se ukazuje, že voličům Pirátů nevadí korupce, zneužívání moci, a že Piráty nemůže poškodit žádný typ skandálu.

Výkladní skříň ukazuje lidi mladšího středního věku, kteří se chtějí bavit. Spousta alkoholu, spousta drog, žádné zábrany, nejrůznější sexuální výstřednosti a život jako permanentní pouliční veselice. A do toho těžba bitcoinů. To by ještě nebylo tak strašné. Běžný občan by si občas zaklepal na čelo, a občas by se pohoršeně zamračil, ale jeho život by tím nebyl příliš poznamenán.

Jenže nechtějí taky zavádět radikální změny? Odpověď nezískáme pohledem na Piráty, ale tím, že se podíváme stejným směrem. Ke komu Piráti vzhlížejí? Koho respektují? Jakoukoliv vrchnost! Chce Westinghouse zakázku? Piráti začnou okamžitě prosazovat vyřazení všech konkurentů. Chtějí zakázky americké zbrojovky? Piráti okamžitě požadují utracení neomezené částky. Poníženě donášet vrchnosti a hrbit se před ní, to je skutečné Pirátství. Jsou to lidé, kteří se dokážou nevázaně bavit, když se to po nich chce. Ale i během těch nejspontánnějších chvil se dokážou neuvěřitelně detailně hlídat, aby se snad nedopustili něčeho nekorektního. Zkuste si třeba představit Prague Pride, kde má bílý deviant na vodítku černocha. Nemožné! Něco takového se jim nestane nikdy.

Chcete-li vědět, jak mohou Piráti změnit váš život, nedívejte se na Piráty, ale dívejte se do Bruselu, na prohlášení Sorosovy Open Society a do korporátních centrál. Problémy mohou nastat vlastně jen tam, kde se zájmy různých skupin globalistů budou křížit.

Jsou nicméně věci, o kterých je jisté, že je to obnášet bude:
Tvrdá cenzura, a to i na úrovni soukromých hovorů,

Likvidace občanských práv. Obyvatelé musí být udržováni ve strachu. Kdokoliv bude označen za nekorektního, může být zmlácen, zatčen, vyhozen z práce nebo cokoliv jiného.

Záplava neustálých obvinění a soudních procesů kvůli údajnému narušení práva nějaké menšiny.

Likvidace drobného pěstitelství, samozásobitelství a sousedské výpomoci. Ty totiž překáží korporátním produktům.

Zabavení zbraní a obranných prostředků.

Likvidace posledních místních nezávislých firem.

Zavedení nesmyslných klimatických opatření, které zničí místní krajinu, zemědělství i výrobu.

Likvidace národa jako skupiny, která se svým jazykem, kulturou a dějinami liší od jiných skupin.

Vytvoření kompaktní masy konzumentů, kteří mohou být přesouváni mezi zeměmi podle momentálních korporátních zájmů.

Dokončení likvidace místního školství. Nakonec už i prostá gramotnost bude pokládána za něco přehnaného, staromódního a nepotřebného.

Podpora takové migrace, aby původní obyvatelé ČR byli v menšině.

Změna volebních zákonů tak, aby byl volební výsledek určován v Bruselu a místní lidé do něj nemohli mluvit.

Zvyšování výdajů na zbrojení, zahraniční mise a na další války.

Snižování korporátních daní.

Neustálé útoky na rodinný život, včetně zpochybňování pohlavní identity předškolních dětí.
Zavádění prvků islámského práva a podpora islamizace země.

Další restituce.

Piráti v tom vlastně nejsou důležití. Stejně by to mohl realizovat jakýkoliv místní pohůnek. Kdybyste seděli v Bruselu, a šlo vám jen o to, aby lidé v nějaké podmaněné zemi nedělali problémy, a kdybyste se z nich snažili vydřít víc a víc, dělali byste přesně tohle. A je vlastně lhostejné, jestli to v té které zemi budou realizovat Piráti nebo někdo jiný. Piráti jsou o něco horlivější než tzv. solidní strany, ale rozdíl

Hampl: Co pro nás bude znamenat změna amerického prezidenta?

Připadá vám to líčení přehnané? Počítejte s tím, že děj bude mít tři fáze.

Za prvé. Až uslyšíme první povolební prohlášení, zděsíme se.

Za pár týdnů nebo měsíců zjistíme, že se toho vlastně tolik nezměnilo. Nabydeme pocitu, že naše obavy byly přehnané.

A po dvou letech naopak zjistíme, že se poměry opravdu změnily, aniž bychom si toho všimli.

Přirovnání k únoru 1948 není v žádném případě na místě. Komunisté postupovali brutálně, ale chtěli vybudovat silnou a bohatou zemi. V případě Pirátů bude stejná brutalita spojena se strategií „vymačkej a zahoď.“

Budou to hodně těžké roky. Ale nakonec mohou vést k rychlejšímu zhroucení současného politicko-ekonomického režimu. Je ovšem otázka, jestli budeme mít připraveno něco lepšího.

A během těch těžkých let to opravdu nebude jednoduché. Nelze předpokládat, že bychom z toho vyšli tak snadno jako italští venkované, kteří dál hospodařili na svých políčcích a v zásadě nezúčastněně mohli sledovat pád římské říše.


35 komentářů :

 1. Bartoš je jak Matovič na Slovensku a když falšování voleb,bylo požehnáno Z USA,tak tito Sorosove dětičky,budou mít silnou tlačenku ze západu.

  OdpovědětSmazat
 2. Petr Hampl je také hlava otevřená a jeho pohled na svět je v pořádku. Česko není ještě úplně na kolenou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Česko je už na kolenou. Jen si to lidé neuvědomují a lid se neprobudil, protože volí Piráty a spol. ! Bohužel, musíte si uvědomit, že Česko je na kolenou - jen CZEXIT může národ zachránit ! Jinak jsme bez šance, hlavně po volbách pirátů-hajzlů.

   Smazat
  2. 17.07
   Vono jde vo to, jaká věková skupina je volí.
   My si totiž neuvědomujeme, že dnešní cátníci za sebou nemají zkušenost z života za vlády jednopravdy jednostrany - přičemž zkušenost, je, jak známo nesdělitelná.

   Smazat
  3. Zatím nejme na kolenou jen ohnutí ale vláda pyjátů by byla katastrofa. Uvědomují si to i vzdělaní lidé pokud bude zase vládnout Babiš tak bude vše v pořádku. Opravdu nechci 25 letého ministra nebo premiéra smažáka.

   Smazat
  4. Bartoš se objednal u Zemana. Chce vědět, zda ho jmenuje premiérem, když nevyhraje volby

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bartos-se-objednal-u-Zemana-Chce-vedet-zda-ho-jmenuje-premierem-kdyz-nevyhraje-volby-649812

   Smazat
 3. Tato skutečnost by měla být šířena hlavně mezi mladé lidi, kteří jsou s Pirátů nadšení a volí je všemi 10ti.

  OdpovědětSmazat
 4. Piráti jsou nebezpeční především protože umí žvanit přitažlivě pro mnohé mladé rádobyvzdělané prosťáčky.

  Naše politická scéna se teď už jasně rozdělila na velkou skupinu proeurounijně sorosovsky fašizující kvazilevice na jedné straně – Piráti, STAN, TOP09, ODS, ČSSD, KSČM; a tři další nespolupracující subjekty – oportunistické ANO, tradičně středolevou SPD a tradičně středopravou Trikolóru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14;33
   Vlado všechny strany mimo SPD jsou špatně, a nejseš tak trochu špatně ty, ubohý troliku.

   Smazat
  2. A ještě doplňuji, co z toho rozdělení vyplývá, že dnes již typická pravice ani levice neexistuje.
   Ale nejblíž jim jsou Trikolóra a SPD.

   Smazat
  3. No, Vláďo z Brna 9. ledna 2021 14:33. Ono to s tou KSČM zlé skutečně je, ale přecejen ne zas tolik. Tam vládne ten, kdo drží kasu , tedy léta Vojty Filipa klika s reprezentantem Ing. Dolejšem. Těm jsou zbylí zaměstnanci kdesi na krajích a okresech vděčni za skromnou obživu a potřebné stále ještě zařizují. Nebýt hlupáků, zlí nic nepořídí. Tak už to ve světě chodí. JiH

   Smazat
  4. Ad JiH 15:43
   Jo, dát KSČM do jedné řady se sorosovci jsem asi trochu přehnal, je to tak. Jsou to teď spíš oportunisti do jisté míry podobně jako ANO.

   To rozdělení by mohlo být i následující:
   • strany korporativistické, fašisoidní, pseudo-cokoliv (maskování pro fašismus typické), sorosovské – Piráti, STAN, TOP09, ODS, ČSSD;
   • strany populistické, více-méně tradičně středové – SPD a Trikolóra;
   • strany někde mezi tím, oportunistické – ANO a KSČM.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. Ad Vláďa z Brna 16:07, to sedí. JiH

   Smazat
  7. Pánové prominou, ale Dolejš? Toho nepochybně proplácí Soros. Takže ta partaj se bohužel zmítá podle toho, kdo za ní zrovna mluví. A v Bruselu Konečná, což je taky bohužel zklamání. Bude hlasovat pro migranty...tak ji zřejmě velí internacionální cítění a nikoli zdravý rozum, a nebo odměna za požadovaný souhlas.

   Smazat
 5. Piráti = migranti! To bych dal na první místo.
  Jinak to jsou neomarxisti na steroidech. Rudí Khmérové neomarxismu. Jakoukoli šílenost z Bruselu, nebo Washingtonu oni ještě třikrát natlakují.
  Jejich voliči jsou už polistopadová generace dokonale vymytá havloidní neomarxistickou propagandou. Tam se o ničem nepochybuje!
  Piráti budou likvidovat český národ s vášní sadistického dozorce v koncentráku. Na to je třeba se připravit, protože to je skutečný smysl jejich existence.

  OdpovědětSmazat
 6. Ať se nám to líbí, nebo nelíbí, opět nadešel čas pro nějaké to Národní fórum. Volba by měla být jednoduchá, buď my, nebo oni !

  OdpovědětSmazat
 7. Jak žít s Pirátskou vládou v budoucnu, halt si musíte zvyknout.
  Konečně tady nebude vládnout Babiš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, unkHowne 16.53. Přesně to si říkal jeden každý otrok když mu navlékaly okovy. Že si musí zvyknout.
   Otroctví nejsou okovy, ale smíření se s nimi, unkHowne manipulátore!

   Smazat
  2. Unknown 16:53 Konečně! Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř, že?

   S vaší železnou logikou se dá také říct: Musíme si halt zvyknout na vládu ANO. Konečně tady nevládne Klaus (nebo nahradit jakoukoli, nám odpudivou personou.) Sám asi vidíte nesmyslnost vašeho prohlášení. Bude jasnější, když řeknete, že jste jejich volič, či volič někoho dalšího z opozice. Ale to by vám tu asi neprošlo, co? Volte si, koho chcete, ale neagitujte tu. Pro program antibabiš tu těžko někoho získáte.

   Smazat
 8. Co naplat, piráti mají vtipné předvolební video - bohužel. Volit je chce kdekdo, nejen mladí. Volby ještě nejsou, tak snad ještě někdo prozre. Proč se nedá dohromady spd, hannig a klaus ml., radsi si pomerujou ... to a předstírají nezájem? Vydělali by tím ve volbách podle me všichni, nazory mají na nektera temata podobné, mohli by být dobra opozice babisovi i současné opozici, na vic by to asi nestačilo, ale aspoň neco.

  OdpovědětSmazat
 9. 17.31
  To bylo gendero Alenko, zrovna se vrátilo z poza zrcadla a tak se podělilo co tam vidělo.

  OdpovědětSmazat
 10. ....nenapadne jsem pozorovan dve mlade zeny kazda s kocarkem a v nem male dite. Navzajem se ujistovali , ze oni kdyby meli moc, tak pujdou a budou strilet komunisty a stare lidi, ze je to stejna pakaz... zvolna pokurovaly a planovaly jak budou svorne volit Piraty, nebot oni s tim zatoci....

  OdpovědětSmazat
 11. zatim nic lepsiho nez ANO neni!!! muslimsky pirat je pro svet nebezpeci

  OdpovědětSmazat
 12. Místopředseda pražské SPD Jan Čížek opět veřejně vystoupil na zastupitelstvu Prahy 10 a "v přímém přenosu" odhalil další obrovské machinace Pirátů s veřejnými penězi. Odhaluje systém Pirátů v Praze na vysávání veřejných rozpočtů formou vzájemného přidělování zakázek zasloužilým členům a sympatizantům. Funguje to tak, že radnice, které ovládají přidělují účelové zakázky na poradenství nebo “analýzy” jejich firmám nebo na IČO fyzickým osobám.

  OdpovědětSmazat
 13. pokačování Prakticky každý člen Pirátů Praha 10 z toho žije. Honza Čížek veřejně vyjmenoval pouze nejkřiklavější případy,
  ale jejich mocensPár příkladů: Piráti si léta pořádají diskusní večery v knihovně Ruská. Ty jim moderuje jistý Martin Veselý. Ten je majitelem firmy Dialog architekti, s.r.o.
  A tato firma dostala od Prahy 10 (Piráti v koalici) na jaře tohoto roku zakázku na “Zpracování analytické části strategického plánu rozvoje MČ Praha 10” za 216.590 kč. Štěstí se na něj usmálo i na Praze 11, kde vládne Pirát Jiří Dohnal a dostal zakázku na analýzu “Bezpečnost veřejného prostoru na Jižním městě očima dětí” za 109.800 korun.

  No a nejštědřejší byla Praha 4, kde tehdy vládli Piráti a získal od nich zakázky celkem za 624.000 korun. Podepsaná pod smlouvami byla za úřad Prahy 4 Eva Tylová, která za Piráty kandidovala jako leader na Praze 12.
  Dohromady si tak pan Veselý za moderování pirátských večerů a nepotřebné “analýzy” přišel na milion korun.

  OdpovědětSmazat
 14. POKRAČOVÁNÍ Vše má společný jmenovatel, a to jsou ohromné dluhy, které po nich zůstávají.
  Praha 10 v roce 2019 hospodařila pod jejich vedením s gigantickou ztrátou - 404,000.000 korun. Doposud bylo hospodaření úřadu vždy přebytkové.
  A tato squadra zlodějů v čele s Piráty, ve výhledu do konce roku 2025 plánuje kumulovanou ztrátu 3,100.000.000 korun, tedy 3,1 miliardy!!! Z těch dluhů se už nikdy nevyhrabeme a v tomto smyslu musí být varovným mementem prohlášení Ivana Bartoše, že chce být premiérem této země!!! ALÁ USA...
  Všechny kauzy najdete popsané zde: www.nasepraha10.cz/petice-soubory


  OdpovědětSmazat
 15. Volby začaly...mazání příspěvků do diskuzí na seznamu, jen(slušnou formou)zastávajících se premiéra,který, podle různých "odborníků" z řad "umělců"a demožumpy, může za všechno...

  OdpovědětSmazat
 16. Čechy Čechům a proto volíme SPD jinak dopadne jak sedláci u Chlumce.

  OdpovědětSmazat
 17. Jako Srbove jsme zachovaly jazyk, historii, cirkev, identitu i kdyz jsme byly pod Turkama a Habsburgama 500let.
  Kdyz to zvladly i Žide po 2000 letech, to zvladnete take.

  Bohuzel, momentalne s Rusama mame jine starosti, jinak bychom vam pomohly. I prezto ze ted mate jinou partu a chovate se jak infantilni Boys poslednich 27let.

  Vzpomente na vase slavne predky a najdete Silu Svetla (Or-Den) v sobe.
  Byly doby kdy jste vy nas zachranovaly a davaly vudce celemu Slavnemu rodu.

  Hodne stesti.

  OdpovědětSmazat
 18. Typl bych si, že volební strana, která vsází na peníze jako středobod lidského jednání, to bude něco takového jak ti Piráti nebo třeba v minulosti byl Adolf Hitler. Kdo se řídí pouze penězi v životě vždy pochybí. Dálši rozbor toho co jsem napsal je pro daleko chytřejšího než jsem já. Ach jo, a ještě by měl člověk napsat, možná též něco nikoliv světoborně duchaplného. Apoštol Pavel: vše je mi dovoleno ale ne na všem lze stavět /polsky ale nie wszystko buduje/. To je vzkaz pro ty mladé: tzv. užívejte si života atd. - viz nahoře, ale za vše budete muset zaplatit - nikoliv v budoucím životě již tu na zemi. Proč? Nebudete platit z toho důvodu, že jste hýřili akorát tehdy a tehdy, ale z toho důvodu, jací jste byli celou dobu, jaký jste měli vztah k sobě, ke svému užívání, ke svým dětem, k bližním. Budete platit jak libovolný voják, třeba ve starém Římě - ten špatně připravený, nesnaživý, líný v boji, to jest v životě - zahyne jako první.
  A k Neznámému - 11,22, 10. ledna - viz nahoře: Vaše přesvědčovací kvality: Vztažné slovo - komouši. Již ti mladí teď mají zažité - zloduši. Pak věta: Komouši - vymírají, to je žádoucí stav. Vy, mister Unknown, nejste nic jen vymytý mozek, vymytý následkem té goebbelsovské propagandy roztrubované celých těch 30 tristních let - ve školách a všude možně kde lidé poslouchají, včetně divadelních scén, filmů atd. Na jakoukoliv diskusi s Vámi škoda času. Janičař zůstane vždy nejlepším vojákem osmanské říše, tak jak Vy nekritickým přívržencem tohoto prohnilého režimu. Bůh buď milostiv Vaši duši.

  OdpovědětSmazat
 19. Dovětek za můj komentář 13,33: Tvůrce komentáře, spíše ze dne 9. ledna, než 10. ledna, na něhož byl namířen můj komentář, se vým příspěvkem, kde tvrdil, že komouši demograficky mizí, někde ze záhadné přičiny zmizel.

  OdpovědětSmazat
 20. Lidé jsou vyplašení a chtějí nějaké změny. Nevědí sice jaké, ale nějaké určitě! O politice nemají reálné ponětí, jen sny a subjektivní představy.
  A ostatní strany Pirátům nahrávají tím, že nemají žádné srozumitelné programy pro mladé, ani mladší lídry, kteří by se prezentovali veřejně a oslovili mladé lidi. Kdyby mně bylo dvacet, taky bych si na politické scéně nevybral a asi bych volil Piráty.
  Je také překvapivé, že se nikdo nepozastaví nad jejich názvem "Piráti" ani nad jejich znakem s černou pirátskou vlajkou. My starší, co jsme v mládí četli všechny ty dobrodružné knížky, víme, že piráti jsou námořní lupiči, kteří bohatým berou a chudým dávají. Prostě lumpové a zloději. Ti jsou snad synonymem pro naše dnešní Piráty? Jinak pokud pamatujeme začátky, tak původně šlo o hnutí za legalizaci pirátských nahrávek, tedy o oloupení výkonných umělců o jejich tantiémy.
  Každopádně se máme v případě jejich úspěchu na co těšit!

  OdpovědětSmazat
 21. Piráti se už dlouhou dobu spojují s pachateli kteří pomocí koaličních vlád ODS a ČSSD přivedli ČR do nevídané závislosti na cizím kapitálu. Nelze si nevšimnout s kým
  piráti spolupracují a ke komu se lísají. Je to jedovatá TOP,nedůvěryhodní Lidovci, pokrytečtí STAN a ČSSD která se sama zničila zradou levicových voličů. Piráti jsou odnož
  bídy která zařídila občanům ČR třetinové platy a vydávají se za dobráky co fandí uprchlíkům a neziskovkám co z jejich bídy tyjí. Katastrofou je pak pirát a satan Hřib v Praze.
  Toho omlouvá jen okolnost,že primátorem Prahy se slušný člověk stát nemůže. Piráti nejsou nadějí pro lidi v práci.
  Je to elitářská skupinka pytlíků s představou o životu asi jako mladý Topolánek jehož táta zneužil své funkce k investicím do solární elektrárny. Fuj mu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.