Reklama

středa 27. ledna 2021

Italové chtějí ruskou vakcínu, nechtějí být závislí na byrokratech EU

27. 1. 2021 NCzas a PrvníZprávy

Evropská agentura pro léčivé přípravky by měla rychle oznámit, zda lze použít ruskou vakcínu Sputnik V proti koronaviru, uvedl Alessio D'Amato, vedoucí zdravotnické služby v italském regionu Lazio.


Zástupce regionálních úřadů se sídlem v Římě informoval o zpožděních a omezení dodávek vakcín západními společnostmi.

„Evropská agentura pro léčivé přípravky by měla spěchat, omezit byrokracii a jednat rychle. Mám na mysli ruský Sputnik. Dejte nám vědět, zda to lze použít nebo ne, “ uvedl Alessio D'Amato v rozhovoru pro deník La Repubblica, „jde se o boj s časem a mutacemi koronaviru,“ dodal.

„Dosáhneme rychlejší kolektivní rezistence, nebo tady chceme nové mutace Covidu?“ zeptal se, „řekněte nám, zda použít léky, které již cirkulují v jiných zemích,“ pokračoval vedoucí oddělení v hlavním městě Lazia.

Oznámil, že italská vakcína, na které pracuje společnost ReiThera z Říma, by měla být připravena 1.června. Vysvětlil, že regionální orgány do vývoje investovaly 5 milionů euro a 3,5 milionu euro poskytl národní výzkumný výbor.

Tato příprava podle něj „umožní Itálii naprogramovat očkovací kampaň a nebude záviset na těch, kdo chtějí rozhodnout o všem“, tedy EU.

Italské ministerstvo zdravotnictví v neděli uvedlo, že snížení dodávek vakcín oddálí očkování 80letých o čtyři týdny a zbytku populace o 6-8 týdnů.

Itálie je další zemí, která nechce být závislá na kontraktech s vakcínami sjednaných EU. Minulý týden Maďaři koupili 2 miliony dávek ruské vakcíny Sputnik V.

Valenčík: Vláda na hraně lidsko-právního zločinu?

Maďaři se na Unii neohlížejí. Koupili vakcíny od Rusů pro milion lidí

"Vakcína zakoupená Maďarskem v Rusku je dostatečná k očkování 1 milionu lidí", uvedl maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto na setkání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem v Moskvě.

„Podle naší smlouvy nakoupíme vakcíny dostatečné k očkování celkem 1 milionu lidí. To znamená potenciálně 2 miliony dávek," uvedl Szijjarto.
45 komentářů :

 1. Babiš by měl udělat to samé co Orbán a nakoupit Sputnik. Stejně se část lidí toho Pfizeru bojí a očkovat se nenechá. A pro staré lidi je to hazard.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak toto je fakt mazec!

   https://www.facebook.com/watch/?v=115831713749493

   Vymazat
  2. Jinak já si myslím, že ty dodávky vakcíny od Pfizeru nebyly zastaveny z důvodu rekonstrukce provozu, ale proto, že už vědí, že je to průser!

   Vymazat
  3. Pane Petře, Babiš udělá to, co Orbán, až to schválí Merkelová, stejně jakoby to udělala kterákoliv naše vláda. A Merkelová to jednoho dne schválí, protože Němci mají podobné problémy s očkováním jako my. Nedostatek vakcín a problémy s logistikou. Navíc skoro polovina zdravotníků, včetně lékařů, se tam odmítla nechat očkovat vakcínami Pfizer a Moderna. Další kandidát AstraZeneca má problém při schvalování agenturou EMA a EU už AstraZeneca sdělila, že nebude schopna dodat ani o dávku nad sjednané množství, pravděpodobně však spíše méně. Merkelová už jednala s Putinem o spolupráci v oblasti vakcín proti covidu a Rusové požádali agenturu EMA o schválení SputnikuV pro EU. Ovšem i Rusové mají potíže s plněním nasmlouvaných dodávek této vakcíny, i když ji vyrábí také v Indii a začne se pravděpodobně vyrábět i v Maďarsku. My jsme svůj farmaceutický průmysl již dávno prakticky zlikvidovali v revolučním tuzexovém nadšení.
   Ono to s účinností těch vakcín od Pfizera a Moderny není asi nijak slavné, protože v 9,5 milionové Izraeli je těmito vakcínami očkováno už první dávkou 2,8 mil.lidí a druhou dávkou 1,3 mil. lidí, ale počet hospitalizovaných i zemřelých roste pořád stejným tempem. Ovšem ani o účinnosti SputnikuV toho není moc známo. Prostě současná očkovací kampaň není nic jiného než testování vakcín, které mělo být provedeno ještě před jejich schválením, ale nebylo, protože všechna testovací období byla výrazně zkrácena. Situace, jak to s tou kterou vakcínou vlastně je, se začne vyjasňovat tak koncem letošního roku.

   Vymazat
 2. Srbsko zvolilo zcela moudrou politiku vakcinace, kdy se lidé mohou rozhodnout, kterou vakcínu si nechají aplikovat.Myslím, že je to velice dobré rozhodnutí, protože se nechá očkovat daleko větší procento lidí a od cca 70% očkovaných už je pandémie zažehnána!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (21:24):
   Ano, zdá se, že v pragmaticky nezaujaté (a nejen zdravotní) politice je daleko větší síla a potenciál než-li v té lokajsky zideologizované, jak ji - bohužel - razí zdejší vládní garnitura, která docela nesmyslně vtírá jen do €-prdelí.
   Leč, kdo z nás má sílu k tomu, aby to těm škodícím hlupákům rozmluvil?
   A pokud se týče míry poočkovanosti, pak si nemyslím, že při té 70% bude pandemie zažehnána, ale dosáhne se alespoň stavu, kdy zbytek nevakcinovaných - pokud někteří z nich na to i onemocní - bude možno se stávající nemocniční kapacitou zvládnout a nedopadne to jak ve Španělsku či jinde.
   Co by však bylo hodně žádoucí, je otevřít tou vakcinací děckám vstup do škol, a těm dospělým třeba zas vstup do divadel .., hospod či sportovních a rekreačních zařízení. I ta ekonomika (a státní kasa) by si pak mohla trochu oddechnout.
   Jen se obávám toho, že někomu se ta pandemie mohla náramně osvědčit jako "netušená" příležitost k dosažení zisků, a že pokud pomine CoVid, přijde jiný prevít. A samosebou, že z Číny nebo Ruska. Odkud by jinak? ...

   Vymazat
 3. Skandální je s těmi miliardami pro armádu. Oni chtějí válčit tanky, ale že se válčí ve zdravotnictví s virem, to je zřejmě nezajímá, k čemu je potřeba peníze hned, tak armáda raději vyhodí peníze na transportéry i když budou v současné době k ničemu, neboť válčit se nebude už jenom kvůli virusu. Ano je to namířeno proti komunistům, kteří snad jediní mají rozum.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proti kterým? Např. byl jsem,dle některých, v semeništi komunistů v Rusku ale na žádného v nějaké vedoucí funkci jsem tam nenarazil. A naši pravicový komunisti Dolejš, Filip, Kovarčík???

   Vymazat
 4. Naprosto hloupé výkřiky , která vakcína je lepší, jsou mimořádně zcestné , v okamžiku , kdy je vakcín nedostatek a hlavní výrobci , které EU nakontrahovala a zaplatila, selhali a nejsou schopni ani výhledově plnit objednávky!!! Všechny vakcíny mají potvrzení WHO a spíše je vidět, že ty "západní" mají více problémů, než ty ruské a čínské, které jsou vyvinuty a vyráběny podle "starších" modelů vakcín!! V době nedostatku je každá vakcína dobrá, až teprve dojde ke zvládnutí pandemie, potom je ěas se "přetahovat" , kdo má lepsí koně!!

  OdpovědětVymazat
 5. Unknown je zcela nepochybně pánské přirození, v tom nejvulgárdnějším slova smyslu!!

  OdpovědětVymazat
 6. Unknowne ty HOVNIVÁLE, ty nejsi jen blbý, ty jsi idiot. Podle toho jak se projevuješ, ty kretenizmy píšeš bezplatně. Zapálený fanatik, to je nepřekonatelné.

  OdpovědětVymazat
 7. OK je to tady: Prezident putin dnes zrušil veškerá opatření proti CORONAVIRU:
  https://qactus.fr/2021/01/26/q-scoop-russie-coup-de-tonnerre-poutine-leve-les-restrictions-covid/

  OdpovědětVymazat
 8. Dokud budou státy EU platit Rusku sankcemi, nemůžou očekávat vakcínu. Jsme rukojmí hlupáků!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebuďme pasivní rukojmí 22:03! Můžeme mnohé udělat, například příště nevolit politické strany, které lezou do zadku bruselské byrokracii, nehájí národní zájmy atd.atd.

   Vymazat
  2. Afery s coronavirem jen prohloubily situci mezi vladami a poddanymi. Neduveru neustale prohlubuji zmateni ministri,urady, do toho pisti Joury a Moravci dohromady s Novotnymi, dale utoky na presidenta, kterej ani skodit nemuze z pozice sve funkce.
   Dale besneni Navalnistu u nas, tech co predstiraji a hraji si na herce a jine umelce aby nemuseli priznat ,ze jsou pouze parasiti vydrzovani narodem, vuci kteremu nesetri nenavisti a pohrdanim ,kterym dokazuji ze jde o pouhe jejich opiceni po USA. ..
   Je sokujici,ze vlada nemuze udelat uplne samozrejme veci. Jako koupit osvedceny Sputnik a bez reci.
   To je jasne,ze takova situace se nemuze obejit bez podstatnych zmen.
   Bohuzel dnes ty zmeny jsou zase a pouze k horsimu.
   Akce kupujte mistni vyrobky a produkty, podporujte vyrobce potravin co nejvice , uz probehla v mnoha statech sveta. Ma to mnoho vyhod, jedna z nich je ze obcane mohou kontrolovat kvalitu potravin na trhu a eliminace toxickych potravin EU,ktere se spolcilo s Monsantem ktere pracuje na zahube potravy.
   Lide mene intensivne fyzicky pracuji ale stale ji nad potrebu prisunu kilojoulu.
   Take zvysujici se stres k tomu prejidani slouzi.
   V Usa je kazdy treti obezni.
   Nedavna propagace koblih na celem zapade /crispy kreme/ smazenych na oleji a obalenych v cukru, v cokolade/hnedej cukr pouze/ dosla k uspechu.
   Vlada Ceska musi bezpodminecne zajistit zdravou potravu pro deti.
   Mame ted a je to dobre videt,vlady dve.
   Dalsi vlada nejake pronemecke,prookupantske Cechie, skodi bez vyhrad.

   Vymazat
 9. Až se mě ta nemoc chytne, tak chci isopronosin, protilátky, ....nebo dalších asi 10 údajných léků. Do té doby nic. Jestli bude očkování povinné, až teda bude dostatek vakcín i pro čr, zhruba za 2 roky, tak hlasim, chci oslabený vir z číny nebo sputnik, a to nejsem rudý děda. Duševně zdravý to je v soucasnosti tezke....asi jako pan v 21.13.

  OdpovědětVymazat
 10. Unknowne, ty vole. Výtěr z konečníku je jednou z nejstarších a nejběžnějších metod sběru vzorků. Používá se stovky let. Na psychiatrii asi moc ne. I když v tvém případě výtěr z nosu nebo z konečníku by měl stejný výsledek - ho.no.

  OdpovědětVymazat
 11. No jo ušoplesk blatný se kroutí jak žížala a drží eu linii. Radši vás necháme pochcípat než bychom opustili transatlantické soudruhy. Západní vakcínu ani náhodou.

  OdpovědětVymazat
 12. Sputnik si objednává stále více zemí. Bez ohledu na to, jestli s Ruskem kamarádí nebo ne. Jde totiž o krk. Jen EU zoufale brání zisky farmaceutických koncernů a jejich akcionářů. Ale i tady bují vzpoura. A Unknown je z toho nepříčetný.

  OdpovědětVymazat
 13. Hitler též dával ultimata:

  Evropská unie dala Polsku ultimátum

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021012713113259-evropska-unie-dala-polsku-ultimatum/

  „Dávno měl poměr s Dášou Veškrnovou.“ Štěpánek si podal Českou televizi za oslavná slova na Václava Havla kvůli Olze

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021012713112654-davno-mel-pomer-s-dasou-veskrnovou-stepanek-si-podal-ceskou-televizi-za-oslavna-slova-na-vaclava/

  OdpovědětVymazat
 14. Co stale vychazi najevo ,okolo Havla dela dojem ,ze v normalnim rezimu by nemohl dostat zamestnani,ani jako cistic bot.To je velmi poctive zamestnani, tak proto.
  Prohnilosti rezimu tenkrat,/ten minuly a ten novy/, v jeho pripade jen k tomu vsemu pomohly.
  A k cemu?
  Vlastne by Havel nikde ani pracovat, ani byt clenem nejake organizace nemohl a s nim dalsi, kteri okupuji parlament ,senat , organizace, media atd.
  CT televize to dokazuje asi denne. Dokonce.
  Normalni rodina s detmi, by nemohla si dovolit pozvat Havla ani na navstevu. Okolnosti nasvedcovaly tomu ,ze to ani neslo.
  Zapiranim skutecnosti se epidemie ,Virus 89, jen udrzuje a leceni se oddaluje.

  OdpovědětVymazat
 15. Možná by některým českým poslancům a senátorům stačilo napovědět, že šéfem ruského týmu je moskevský žid, profesor Alexander GINZBURG. Tento osvědčený fachman, zocelený bojem proti Sarsu, již mnohokrát vystupoval v ruských televizích, české TV se o tomto člověku však doposud zapomínají vůbec zmínit! A co třeba naši pražští židovští novináři, co tzv. židovská reprezentace? Ta že by o prof. Ginzburgovi nevěděla? Nechce se mi věřit!

  OdpovědětVymazat
 16. Zdravím vás , v létě Rusko zaregistrovalo vakcínu proti covid 19,se jménem
  Sputnik V.
  A včera jsem poslouchal britského premiéra otom že v Anglii je už 100 000
  obětí koronaviru.
  A poté mě došlo že místo toho aby otestovali sputnik V, v létě a pomohli tu vakcínu rozšířit, tak z ideologických důvodů zabíjejí vlády na západě své obyvatele.
  A už taky chápu proč náš ministr Blatný mluví o nižších úmrtí, protože se ptám sám sebe. V čem je jiný Stalin a Hitler od nich, oba zabíjeli ve jménu ideologie a jejich obdivovatele tomu jejich řádění tleskali ve stroje.
  V čem je to jiné? Od dnešní doby, méně objetí než tehdy?
  Říkalo se:Je lepší se mýlit se západem než mít pravdu s Ruskem.
  A teď? :Radši umřít se západem než žít s pomoci Ruska.
  Měj se krásně a drž se, doufám že v tu západní ideologii přežijeme.

  OdpovědětVymazat
 17. Proč se nám neustále cpe Ruská vakcína Sputnik. Nedostatečné otestovaná. Všem Západním výrobcům jde o peníze,ale dobrodiný Rus vakcínu všem dává zdarma co.
  Maďarsko sice podepsalo s Ruskem smlouvu o dodání 2 mil.kusu, ale nebylo řečeno kdy.!! Samotné Rusko se dnes potýká s nedostatečným počtem vakciny,ale všem slibuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknowne. V Moskvě uvolnili opatření. Lidé mohou do kaváren a restaurací, do práce, děti do škol. Pět koronavirových nemocnic bude přeměněno na všeobecné nemocnice. My přitvrzujeme. Americká vakcína naprosto zklamala. Má takové vedlejší účinky, že přerušili výrob. Proto je jí nedostatek. Neplní ani potvrzené (a zřejmě i zaplacené) objednávky. Ale jsou toho plná média. Dokonce i ta naše! Nejen Maďarsko, ale desítky dalších zemí nakupuje Sputnik A dalších 27 zemí se ho chystá registrovat. I o tom se píše. EU papaláši jsou z toho nervózní, protože se bouří i Itálie. Rusko neslibuje, ale plní. Američani slibují a neplní. A čínský vakcína do toho. I tu objednávají. I takoví spojenci USA jako Izrael nebo Turecko.

   Vymazat
  2. 10:16
   Lžete, žádné desítky zemí nenakupují Sputnik. Jsou to pouze jednotlivé země !!
   Rusko naopak, jen slibuje . Brazílie označila Sputnik za nevěrohodný s 50 % uspěchu.
   A zase lžete, Izrael neobjednává žádnou Čínskou vakcínu, ale výhradně očkuje vak. Pfizer!!

   Vymazat
  3. Lžete pouze vy, ale ono je to jedno, lidi co podporovali Hitlera a Stalina překrucovali pravdu stejně jako vy.

   Vymazat
  4. 11:37
   Máš to marný, goebbelsíčku, tady, krom unk Hownů a pár nicků tvé krevní skupiny na blbý co by ti to žrali nenarazíš.

   Vymazat
  5. Indiáne, máš vcelku pravdu. 7O jednotlivých zemí kupuje ruskou a čínskou vakcínu. Ale asi ne proto, aby si Rusové a Číňané pomohli, ale kvůli očkování.

   Vymazat
 18. Dnes profesor Hořejší včera Prymula proti Sputniku nic nenamítají, divím se rudobîjbcům, když budou mít výběr vakcíny, proč se tak rozčilují. Zrovna tak, by se za totáče zase otřásali hnusem nad americkou vakcínou tehdejší kování posedlíci. Navíc výpadky dodávek si o doplňkový dovoz přímo říkají a část obyvatel nemá nic proti jeho aplikaci. Tak opravdu nevidím rozumný důvod proč Sputnik neobjednat.

  OdpovědětVymazat
 19. PS
  Pán Cikrt označil vakcínu Sputnik, podle země původu pro naši zem, za nevhodnou.

  OdpovědětVymazat
 20. Nenechte si dát píchnout vakcínu. Zabije vás. Ne ta první, ale ta druhá. Ale existuje princip mnohem důležitější než, jestli vám jedna vakcína ublíží nebo ne. Principem je to, že dáváte svůj život do rukou lidí, kteří jsou známými masovými vrahy. Zednářské lóže zosnovaly smrt stovek milionů lidí. Jsou to „lidé“ vedle nichž Adolf Hitler vypadá jako ministrant u oltáře…..“
  Opatření blokování ve Španělsku, Dánsku a Nizozemsku vyvedou občany na protest CRUX https://www.youtube.com/watch?v=rmewEVzjOJQ

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:38

   Kde máte ty stovky milionů mrtvých po očkování??
   Jak by se ty milióny mrtvých těl likvidovaly, proč píšete tak velikou hloupost???
   Ubohá konspirace jednoho hlupáka.

   Vymazat
 21. Vakcína Agenda Vražda NÁS VŠECH? https://beforeitsnews.com/canada/2021/01/vaccines-agenda-murder-us-all-dr-james-lyons-weiler-pa-medical-freedom-press-conference-20-okt-2020-3900.html COVID: Pokud virus neizolovali, jak mohou vyrobit vakcínu ? 27.ledna, 2021. ... Proč se obtěžovat, v první řadě, aby vytvořit vakcínu proti viru , když nemáte virus ? COVID: Pokud virus neizolovali, jak mohou připravit vakcínu? | Tim Zook, zdravý 60letý muž z Orange County v Kalifornii, zemřel po druhé dávce vakcíny Pfizer COVID-19.

  OdpovědětVymazat
 22. Áááá... střídání směny. Nastoupil Blátošlap I.

  OdpovědětVymazat
 23. 14:37
  Běžte s tím strašenim už do PRDELE. Vždy a v každém očkování v jednotkách kusů na milión, někdo zemře. Tak to je.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://ac24.cz/en/-/pracovnik-pecovatelskeho-domu-uz-dale-nemohl-mlcet-a-podal-mrazive-svedectvi-o-umrti-14-lidi-po-ockovani?redirect=%2Fen%2Fweb%2Fac24%2Fuvod

   Vymazat
  2. Jenomže Pfizer nedává na svoji vakcínu záruku za vedlejší účinky očkování a škody, takže vlastně ani svému produktu nevěří!! Je to proti právnímu pořádku EU!!!

   Vymazat
  3. Unknowne. Klidně bych tam šel, kdybych si mohl vakcínu vybrat. Pficer by to rozhodně nebyl. Volil bych mezi ruskou a čínskou. ne z ideologických důvodů jako ty propaguješ tu americkou. Ale výsledky jsou průkazné. Američani nyní stahují krovky, protože se ukazuje, že nikoliv ruská, ale americká vakcína je šitá horkou jehlou s nevyzkoušená. Proto ji stáhli a znovu testují a upravují. Astra zase není vhodná pro starší 65let, tedy aby bylo jasno - není vhodná pro nikoho. Jediný, kdo jede jak pila jsou Rusové a Číňani. Doma i ve světě.

   Vymazat
 24. Pane doktore, co má napsat jako příčinu smrti. Napište Covid-19. Ale on má 40 bodných ran? Tak napište Covid-19 a nečekané komplikace.

  OdpovědětVymazat
 25. Právě jsem kouknul na ruské weby. Putin osobně kontroluje plnění opatření v oblasti očkování a boje s pandemií. Jednou týdně k tomu zasedá vláda. Čísla nakažených klesají a vyléčených a očkovaných rostou. Každý očkovaný dostane certifikát. Ale úředníci jsou všude stejní a tak začali kde tu vymýšlet ještě další doklady a potvrzení a buzerovat občany. Tak ministryně zdravotnictví tyto manýry dneska striktně zatrhla. Všechno se vrhlo na výrobu vakcíny a očkování. Už se to projevilo v poklesu nezaměstnanosti na předkoronavirovou úroveň 4,8% (podle konvence EU se úroveň 4,5% a nižší bere jako plná zaměstnanost). Cílem je podzim r. 2019 (procento nebylo uvedeno). Dalším bodem jednání byla "lokalizace" průmyslu a výroby. tedy využívání vlastních zdrojů a posilování pozice ruských podnikatelů na vnitřním trhu. Hlásí v elektronice 45 % a ve strojírenství (včetně automobilů a traktorů) 80 %. Putin varoval před předčasným optimismem. Nevím jak kde v Rusku, ale v Moskvě včera otevřeli společenské místnosti (restaurace, kavárny apod.), děti mohou do školy a ostatní do práce.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.