Reklama

sobota 23. ledna 2021

Jan Schneider: Jourová a její ptydepe


Jan Schneider a -rp-
23. 1. 2021 PrvníZprávy

Eurokomisařka Věra Jourová vystoupila v pořadu Interview ČT24 a řekla věci, které těžko nechat bez komentáře, píše Jan Schneider.Její jazyk ztěžknul bruselským ptydepe, které je však k nerozeznání podobné úřednickému jazyku bývalého režimu, označovaného za autoritářský či totalitní. Například Komunistická strana kdysi reflektovala zločiny, jichž se dopustila, slovy „staly se chyby“. Nevím, jak je na tom klérus, ale jistě bude mít pro takové přesné a adresné vyjadřování velké pochopení. Vždyť „chyby se staly“ i v historii (nejen) katolické církve. A mohli bychom pokračovat letem světem i historií ...

Tento alibistický způsob je tak chytlavý, že prosáknul skutečně celou byrokracií až do nejmenších samospráv, které zcela bez uzardění dávají například cedule, že „Cesty se v zimě neudržují“. Proti tomu ovšem nelze nic namítat, protože nikdo nikdy nikde neviděl cestu, která by se udržovala. A Technické služby jsou z obliga, na vině je cesta, že se neudržuje, sviňa stará škaredá!

Pro Jourovou je Orwellova kniha 1984 manuálem a Velký bratr je její vzor

A jak to tedy pojednala eurokomisařka Jourová, když mluvila o vakcínách firmy Pfizer? Neřekla ani slovo o tom, že generální ředitel od Pfizerů v listopadu ohlásil nadějnou vakcínu proti kovidu, akcie firmy rychle stouply v ceně, a pan ředitel jich prodal balík, protože musel vědět, jak na tom je ve skutečnosti úspěšnost vakcíny i výrobní kapacity firmy. Vakcína skutečně není tak účinná, jak se doufalo, dodávky vakcíny klesají – a nepochybně i akcie jdou dolů. Celé té akci generálního od Pfizerů se říká „insider trading“ a v celém civilizovaném světě (tedy v jeho zbytcích) to je jeden z nejtěžších trestných činů.

Věra Jourová na konto firmy Pfizer pouze řekla, že „výrobní kapacity se projevily jako nedostatečné“. Svině výrobní kapacity! Evropská komise za nic nemůže, že si firmu neprověřila a že riziko dodávek nerozdělila na víc stran. Hlavně že se starost o zdraví nepolitizuje, ale ruské či čínské vakcíny do europrostoru nesmí ani omylem.

Pak nás eurokomisařka ujistila, že Evropská komise dělá všechno, „aby se dodávalo“. No, to fungovat nemůže ani v Bruselu, protože nějaké samododávací zboží neexistuje. Vždy dodává někdo někomu. Ale i když Evropská komise prý dělá maximum, kde jsou nějaké zmínky o penále nebo dokonce o sankcích za nedodávání vakcín, když tu jde doslova o životy?

Neví to ani eurokomisařka, která doslova řekla, že „nevidí do těch smluv“, co EU podepsala s Pfizerem! Uši jsem si protřel a pustil si ta její slova znovu ze záznamu: eurokomisařka nezná ty smlouvy, nevidí do nich! Kdo tedy ty smlouvy uzavřel, kdo je koncipoval, kdo má dohlížet na jejich dodržování – a kdo ve skutečnosti profituje z tohoto byznysu století??

Podle Jourové EU objednala u Pfizera vakcíny, je tedy jejich obchodním partnerem, a členské státy se mají spolehnout na toto ujednání. Jenže dodávky váznou a účinnost vakcín je sporná. Evropská komise hanebně selhala a prokázala svoji nekompetentnost. Proto o chvíli později tatáž eurokomisařka mluví o tom, že státy si mají možnost koupit vakcínu jednotlivě.

Jindřich Plachta kdysi hlásil „já neříkám ani tak, ani tak – kdo se ve mně vyzná?“ Jenže Jindřich Plachta byl placen za to, že byl komik.

*

Ptydepe označení absurdního umělého úřednického jazyka, který pozbývá jakéhokoliv významu slov. Výraz ptydepe poprvé použil Václav Havel ve svém dramatu Vyrozumění (1964), v němž se tento jazyk stal silným nástrojem byrokratické moci. Dnes jsou s nadsázkou jako ptydepe označována, laikovi mnohdy nesrozumitelná, slovní spojení v řeči úředníků či politiků.

89 komentářů :

 1. Nedávno jsem o tomto člověku, panu Schneiderovi četl výstižný titulek.
  BÝVALÝ DISIDENT, DNES KOLABORANT SCHNEIDER !!
  Naprosto výstižně napsáno, jistě brzy smazáno . Pravda se zde netrpí.
  Paní Jourová dělá našemu státu v EU čest, na rozdíl od Davida, který vše co EU navrhe, nabídne, smete ze stolu, i finanční dotace, kterých jsme dostali více jak 800 miliard, tak má snahu rušit!! !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 10:05 Vy jste fakt ubohé nemyslící stvoření. Duše špinavá zatracení hodná.
   Paní Jourová je typická šplhající a papouškující normalizační svazačka, která v Bruseli jedná proti našim národním zájmům. To vidí každý, kdo je vybaven aspoň základním penzem rozumu. Ivan David je jediný europoslanec, který nás pravdivě informuje o tom Leviatanovi zvaném EU, jeho nedemokratickým postupům a nedemokratické podstatě, o jeho trvalé snaze zničit národní státy. Nechápe jen blbec, a to píši bez veškeré ústy.

   Vymazat
  2. Ty idi.ote, dotace jsou největší zlo, které obludně křiví trh. A jestli z EU do ČR přijde průměrně ročně 100 miliard Kč, tak opačnou cestou, tj. z ČR do kapes západních korporátů, odteče miliard 500!
   Jediné řešení je z EU vystoupit a ty západní loupežníky odsud vypráskat.
   ČR musí být soběstačná potravinově, energeticky a také vojensky, tak jak to bylo před hadrákem.

   Vymazat
  3. Milý vrubozubý. Nemáte-li něco podstatného k tématu, zdržte se prosím komentářů. Zbytečně se svým nesoudným fanatismem ztrapňujete.

   Vymazat
  4. Běžec..
   jaképak finanční dotace? Je to půjčka u bank, kterou náš stát bude nucen splácet desítky let. A z definice té půjčky je vlastně nesplatitelná nikdy. Žgryndáš, když vidíš balík peněz, které vláda promr...á na nesmyslné výdaje. V životě jsem si na nic nepůjčil, raději jsem se bez toho obešel . Není třeba mít hned všechno a teď. To je trend doby a podstata lichvy.

   Vymazat
  5. Tak jste se zde vy čtyři docela slušně ztrapnili.
   Ty vaše nesmysly,mně už nebaví neustále rozporovat,vaše
   stále tupé, dokola se opakující se bláboly.
   Jednoduché,bez EU by jsme dnes po 40 letech vládnutí komoušu
   ,žrali kořínky. Co nám zbylo po 89r. Jenom zdevastovaný průmysl,bez špetky konkurenceschopnosti vůči západu.prázdné obchody, vše jen za úplatek,bez stranické legitimace jste byli druhořadí občané,bez šance se podívat třeba do Jugoslávie. Ty vaše bláboly jsou jen do nekonečna omilané nesmysly.
   Tohle lidé,co chtějí vystoupit z EU,by neměli mít právo něco ovlivnit a už vůbec přístup k volbám.

   Vymazat
  6. 11:32
   Flaška,ty můžeš vystoupit tak akorát z autobusu.Nikdo mimo několika zoufalců z SPD, nemíní a ani nechce z EU.vystoupit.
   Jako podnikatel jsem dostal dotace z EU dvakrát,nikdo nikdy nebude po mně chtít něco splácet, díky dotacím jsem rozšířil výrobu a mnoha lidem dál dobře placenou práci,vy se třeba hlupàci kousněte do pr...zadku. Naštěstí vy nic nezměnite.

   Vymazat
  7. Ad15:12 - O jaké konkurenceschopnosti to píšeš, člověče nešťastná. Vždyť náš průmysl je součástí toho německého. Smetanu slíznou Němci. Co bylo konkurenceschopné a na čem se dalo vydělat, zničili Havel, Klaus a jejich partičky. Tak o čem to píšeš, pomatenče?

   Vymazat
  8. neni to ten jan schneider nar. 10.10. kryci jmeno "bubenik" zaveden ve svazcich stb 1981?

   Vymazat
  9. Dobráku, ty jsi za minulého režimu čichl ke kádrování a nyní se svůj talent snažíš uplatnit?

   Vymazat
  10. odpovez na dotaz a pak me kadruj!
   dik

   Vymazat
  11. apropo kdyz se "kadruje"andrej tak to je dobre ale kdyz jsou v aktech stb klaus havel kocab drahos bartoska horacek atd tak to se spatne?!

   Vymazat
  12. VD mas obavy ze te tam taky treba v tech svazcich muzu najit?
   a neboj ja za minuleho tu nebyla tak dlouho😂😂😂

   Vymazat
  13. VD pokud jsi nar. 16.8. 1948 v praglu tak bud klidny ve svazcich STB nejsi, pokud tva slozka nebyla zlikvidovana 2.4.1990 na rozkaz Havla vykonana Sachrem

   Vymazat
  14. Dobračko 17:53, 18:22, vy mne rozesmíváte. Kde jste se tu vzala. Že by Karous.

   Vymazat
  15. VD cekam na odpoved na dotaz z 17:26! no a chces mi hlasit ze nebyly cast svazku nebyla znicena na zaklade toho rozkazu vydaneho vasikem lahvacem? tak neplacej nesmysly nerozesmivej ty mne svou naivitou resp stupiditou!

   Vymazat
  16. VD nejak si opomel reakci na 17:48

   Vymazat
  17. Dobračko, nevím proč tykáte. Známe se?

   V žádných svazcích nejsem a ani mne nezají, kdo tam je a kdo ne. Vím, že mnohé svazky byly hned v listopadu ukradeny a asi i prodány "zájemcům" ze zahraničí. To, že Václav Havel a další disidenti měli své svazky, podle kterých je mohl klidně Cibulka zařadit mezi udavače se stejnou logikou, s jakou to učinil jiným, je smutné ale fakt. Nevím, jestli je někdo "bubeník" nebo třeba "houslista". Vím, jak se do seznamů dostávali někteří moji kamarádi a spolužáci a za jakých situací.

   Vám, dobračko, nemám co odpovídat, zvlášť když mne k tomu nevybíravě vyzýváte.

   A ještě něco: Operovat s dokumenty zločinecké organizace je spolupodílnictví na zločinu.

   Vymazat
  18. VD tykat jsi mi zacal ty ty hnupe! prober se do realneho sveta a prestan si odporovat ve svych zvastech zacinas se podobat tem kterym tu nadavas a odsuzujes! a posledni 2 vety u komentu 19:95
   jsou pekne vyblitky! tady plati ze tituly ani radovy vzdelani nedela cloveka ani chytreho ani vzdelaneho! viz peta Fiala z Ods🤑🤑🤑

   Vymazat
  19. 10:05
   Hlupče, tady se, zřejmě v zájmu více pohledů, trpí i prolhaní blbci tvého a unk Hownů formátu!

   S těmi "dotacemi" jsi mě fakt dostal. No, je vidět, žes ještě smrad. Jinak bys věděl, že nejvíc zaplatíš za to, co dostaneš zadarmo. Pokud nechápeš souvislosti, jsi buď hloupý až zvoníš, nebo prodejná děvka.
   Howgh!

   Vymazat
 2. Nevím jestli byl estébák, hrál si na disidenta, ale ten kotrmelec který po 89r. udělal, je nepochopitelný, stejně tak jako Procházková a několik málo dalších, nevětší gauner "" disident "" Wolf, který načmáral o panu Havlovi neskutečné nesmysly a lež,kterou jistí omezenci tak rádi přepisují, darebák zneuznalý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Schneiderův "kotrmelec" po roce 1989 není žádným kotrmelcem. On si jen zachoval kritického ducha, kterého navíc zdobí humor a vtip. Všechno to vám, omezeným křiklounům, chybí.

   Vymazat
  2. 10:11 jo byl stb od 1981 kryci jmeno bubenik

   Vymazat
  3. StB nemohl být, protože svazky vedla StB na externisty. Někdy vycucané z prstu, někdy vydírané a dohnané. Aniž by kohokoli potopili, ve svazcích zůstali.

   Dobráku která o sobě píšete jako o žene, dejte pokoj s kádrováním. Zvonili jsme klíči i proto, aby kádrování a kategorizování lidí podle toho, co si myslí či jakého jsou původu nadobro skončilo. A vy teď s tím operujete. To je smutné.

   Vymazat
  4. tyto stranky zacinaji mit hodnotu💩💩💩🤑🤑🤑apatri do 🚽🚽🚽

   Vymazat
  5. 10:11
   a) Wolf, na rozdíl od tebe, o Pravdoláskovi a agenty stb prolezlém disidentu, nelhal.
   b) A do takhle mamá Merkel, zabržděný manipulante, její kotrmelec tě nesejří?
   Nesejří viď. Proč taky. Vždyť přece buduje socialismus rovnou pro celou Evropu!

   Vymazat
  6. 20:30
   Tak proč na ně lezeš? Máš to snad stranickým úkolem?

   Vymazat
 3. Vy dvy chytrolíni,už jste se nechalo očkovat vakcínou od Pfizeru?.Jestli ne,rychle to udělejte,bude od Vás pokoj.Stačí se zamyslet,kdo jedná ve prospěch občanů u mne to je pan Schneider.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:20
   Jak pro koho jedná ve prospěch, v muj určině ne.
   Vakcínu Pfizer mám od známého doktora slíbenou do 14 dnu, zbytečné vaše obavy, vy jistě sputnik co !! Předem lituji !!

   Vymazat
  2. Dvořák, proč ubohá, jen reakce na Lukáše a jeho šťouchnutí na vakcínu Pfizer!!

   Vymazat
  3. Kachno, z jakého důvodu máte přednost? Stáří, korupce?

   Vymazat
  4. Indický skákající běžče s IQ sardinky, kde se tady, človíčku, bereš?? A ještě se chlubíš podpultovou vakcínou, aby ti z ní tak ochrnul obličej, panáčku...mozek už ochrnutý máš, dlouhodobě. Kdo ti platí za ty žvásty tady na republice? Provokatér první třídy, za socialismu by jsi udělal kariéru jako dementní salutující Pepku Vyskoč typu eSteBáka, ty vole. :-)

   Vymazat
  5. Vy jste, INDICKÝ BĚŽĚŽČE 10:53, opravdu chytrolín. Vakcínu Pfizer máte od známého doktora slíbenou do 14 dnu, píšetete. Jste schopen si uvědomit, co jste pověděl o svém charakteru? A intelektu? JiH

   Vymazat
 4. Jourová - to je smutný příběh osoby, která hájí zájmy cizáků a škodí zájmům Česka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak odporným bruselský politruk který má jen jednu pravdu tu jejich ona do těch smluv nevidí radši.

   Vymazat
  2. Nelzi kachno,jourova rikala,ze nehaji zajmy sve vlasti,ale EU.

   A nekecej,ze budeme vystupovat z EU,uz davno lid vymyslel zpusob jak zustat v tom EU a klidne zavolat " A PRECE SE TOCI"!
   Ostatne uz kazdy vi,ze EU rozbiji pilne cela komise EK v cele s Lejnovou a odpadem,ktery podporuje pry jen Babis a ani se k ni nehlasi ackoli tam Jourovou poslal a ona mu tancuje na nose jako jeho sef!

   O tom kachno pis a neotravuj tu vzduch utoky proti nasim oblibenym politikum.

   Vymazat
  3. Paní Jourová není smutný příběh.
   Má naopak veliké štěstí, protože byla vybrána z mnohých jako zástupkyně českojevropejského lidu.
   Proto prošla speciálním školením (jako venca havlovic a to kriminálem), kde jí vysvětlili jednou provždy, jak se věci mají a nechali ji vybrat menší zlo. Takže bude lhát o dušu a pokud možno přesvědčivě, jinak se vrátí do cely. Takhle se v demogratické jevropeji vychovávají kádry. Všichni ti kačeři, unkhovnové a podobné posrané zrůdy by to mohli potvrdit, kdyby nebyli strachem zdevastovaní bioroboti a zombí.

   Vymazat
 5. Ovšem, Jourová je jen bublající korouhvička. Bublá, co se podle Brusele bublat má a nikdy nezapomene, jaký bruselský vítr vane. To jsem si nedávno uvědomil, když mě zaskočil článek o tom, že Jourová kritizuje sociální sítě za blokování Trumpa. Pak jsem si vzpomněl, že pár dní před tím to udělala Merkelová. Takže korouhvička se přizpůsobila, nic víc.
  A mimochodem, EU přece nedávno grilovala Zuckerberga za to, že málo cenzuruje ... tak asi tak

  OdpovědětVymazat
 6. Kachno, těch disidentů, co "udělali kotrmelec" bylo hodně, Kryl, Wolf, Schneider a mnoho bezejmenných z "lontů", kteří poznali, jak to v převratech bývá, že se nýmandi vyšplhali z "předposraných" do čela pelotonu "demokracie". Možná jste také jeden z nich.

  Mám s nimi také osobní zkušenost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlava mi nebere, že ten kdo se nezpronevěří svým LIDSKÝM ZÁSADÁM a objektivně popisuje nešvár nehledě na státní zřízení je označován, že: "udělal kotrmelec". Proč pane Povolný přistupujete na toto označování.

   Ti jež chodili kolem stěn (prizdisr*či), Ti jenom "převlékli kabáty", "několikrát změnili stranu", tak Ti "prozřeli a změnili názor". Dnes jsou to hrdinové, komunistobijci a novodobí kádrováci.

   Já NESOUHLASÍM s popisem, že Karel Kryl udělal kotrmelec. Toto spojení si neznalí jedinci zapamatují.
   Místo toho by měli vědět, že:
   Pan Karel Kryl byl ČLOVĚK s mimořádnou schopností popsat skutečnost, s citem pro spravedlivost a vše byl schopen zabalit do verše a akordů srozumitelným všem posluchačům.

   Vymazat
  2. TožTak, možná jste přehlédl, že jsem to dal do uvozovek.

   Vymazat
  3. Znovu: Proč pane Povolný přistupujete na toto označování byť v uvozovkách (tj. ironie). Polovina pisatelů nepoužívá diakritiku, 80% nezná gramatiku a 95% neví, co to jsou uvozovky. Zkratka, nazývejme věci jak se mají a skutečně rovné občany, kterým na naší vlasti záleží, uctívejme.
   Ty ostatní, co celý svůj život dělají názorové veletoče (nikoliv kotrmelec), můžeme takto označovat bez uvozovek.

   Vymazat
  4. TožTak, asi pro Vás budu nevzdělanec a možná i nezpůsobilý volit. Jenže pan Kryl nebyl žádný nedouk jako já, znal historii a skutečný život na ZÁPADĚ, takže tak, jak mohl doufat, že nás někdo na západě bude považovat za rovnoprávné, nebo dokonce pomáhat. Kapitalizmus je genetický parazitizmus a nikdy jinak.

   Vymazat
  5. Pradědo, z ničeho Vás nepodezřívám. Přečtěte si Půlkacíř a vyhledejte co Kryl psal. Nebyl obdivovatelem kapitalismu.

   Vymazat
  6. TožTak- nepodceňujte čtenáře NR, dokonce ani ty oponentní. Smysl článku neruší ani diakritika, možné gramatické chyby ani slova v uvozovkách. Znáte ten vtip o "nepořádku"? Inteligent se v něm vyzná. Ale děkuji za reakci, zkusím lépe formulovat vhodná slova bez obezličky uvozovek.

   Vymazat
  7. PS. Abych se trochu více obhájil, i K.K. musel napřed emigrovat aby pochopil. Nám byla dána teprve možnost, bez šance k návratu do bodu nula a revize omylu bude/ je bolestivá. Možná ten "kotrmelec" nějaký význam bít bude. Patrně většiny, aniž si to přiznáme a omlouváme zklamáním z oklamání.

   Vymazat
 7. Mě je jedno, kdo to je. Neznám a v tomto případě mě to ani nějak nezajímá. Článek! To je to, co mě zajímá. A ten je pěkný a pravdivý. A plně s ním souhlasím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzal jste mi to z huby. Taky plnej souhlas.
   Všimněte si, ten rozesírající jeduflusný styl blátošlapa vyznačující se napadáním autorů. Líto mi, že mu na to diskutéři naskakují.
   Jasně, i sebe lituji - taky semo tamo naskočím a namísto co bych napsal - piš k tématu, hlupče! - začnu mu ty jeho klíny do hlavy vyvracet.

   Vymazat
 8. O co v článku jde,zase jen o jedno,pošpinit Západního výrobce vakciny Pfitzer,o nic jiného panu Schnaiderovi nejde.Celkem hloupé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono každopádně je co špinit - účinnost 50%, zásah do DNA a nakonec ani nedodají v termínu to, k čemu se zavázali. Ale někomu holt ke štěstí stačí, že je to z USA...

   Vymazat
  2. Špiní se sám, to sis nevšim trolíku?

   Vymazat
 9. Pane Kolokole, kdyby paní Jourová byla jen " bublající korouhvička ", tak není co řešit. Navíc jsem v rozpacích z reakce jejího fan klubu a z neustálých útoků na doktora Davida. Cíl rozložit naší společnost je zřejmý. Tato parta se neštítí ponižovat i osobnosti, jako byl Karel Kryl. Věřím, že reprezentují jen marginální část našich občanů.

  OdpovědětVymazat
 10. 11:07
  Kdo myslíte, že více rozlkádá jak píšete " naši společnost " paní Jourová, která zastává názory naprosté většiny lidí u nás nás, kteří jsou součástí EU, nebo Davida, který se jen snaží nás z EU dostat pryč i za cenu obrovských hospodářských ztrát ??
  Nikdo pana Kryla a ostaní,neponižuje, já jen tady čtu, jak se někteří jedinci neštítí lhát a psát nesmysly ohledně pana Havla!! Tihle duševní chudáci,mrzáci, svou nenávistí si tím jen omlouvají svou neschopnost fungovat v dnešní společnosti!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Tebe Kachno 11/19 by mely mazat za lhani hned uz samy koncerny

   odkud vis,ze Jourova zastava nazory vetsiny lidu,kdyz vime,ze nezastava nazory NIKOHO z republiky,ale jen komise EU,kde chce rozbijet dal skwele EU spolecne s Lejnovou.
   Proc nenapises ze obe zakazuji vakcinu zarucujici 2 roky imunity a nanucuji pokusny nedodelek, srot vakcinu,ktera s bidou dava jen 5 mesicu imunity.
   Uz jsi podepsal revers,ze si nebudes stezovat panu "precedovi"kdyz ti po ni upadne tvoje nepotrebna prazdna hlava?

   Jsi kachno uz dobre vykrmena za ty penize ci ti plati,kdyz tu pises ty svoje piratske cagloviny?
   Napis zda uz tlapkas dost vykrmena hezky do trouby!

   Vymazat
  3. 11:07
   Už to tu bylo - " Stát jsem já ". Jestli paní Jourová spolu s vámi zastáváte názory většiny, tak potom není co řešit. Diskuze je marná.

   Vymazat
  4. od toho 11:19 to jsou jen takové řečnické berličky, když mluvka neví co říci a argumentů se nedostává.

   A podle toho Indického demokrata je kritika Havla zakázaná, jako kdysi byla zakázaná kritika KSČ. Určitě za něj večer pálí kadidlo.

   Vymazat
  5. Jenom ocituji Olgu Havlovou , velmi moudrou ženu,která řekla před první volbou Havla prezidentem , " Mám velikou obavu, aby to "prezidentování" nevlezlo Vašíkovi příliš do hlavy" a měla pravdu! Je rozdíl mezi Havlem před rokem 1990 a potom a to velice markantní!!

   Vymazat
  6. 11.19
   Jaké nesmysly, prolhaný Hovne?!
   Přečti si jeho projevy, cancoure!

   Vymazat
 11. Je fakt, že se Jourová skvěle "zkomisařovala", fakt to připomíná svazícké funkcionáře, bohužel.

  Chápu, že takový unknown reaguje útokem na autora, ale je holým faktem, že Brusel je centrum nové levé kulturní revoluce, jakkoliv tím nechci snižovat oběti té čínské verze. Třeba ale jednou na převýchovné tábory opět dojde, viz poslední signály z USA, kde nazývají opozici "teroristy".

  Cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly Jasánků a Jourovejch, za pomoci "lidových info milicí" - dnes elfů a různých info-kolarobantů na diskusích. Kdo nevidí, kam svět spjeje, musí už být hodně "opožděný".

  OdpovědětVymazat
 12. Ve svém okolí nevím o jediném člověku, který by měl pro Courovou normálního slova. Jen ty nejhrubší a nejponíženější výrazy.
  JFK.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slyšel jsem "Ďourová", vzhledem k jejím schopnostem šplhat se nahoru.

   Vymazat
 13. Jenom bych připomněl , že se Jourová vyjádřila v německých médiích, že je v Maďarsku "nemocná" demokracie a na to reagovalo Maďarsko žalobou na Jourovou a požadavek na odvolání z funkce, které se ještě bude řešit, takže Jourová to má dost nahnuté a také nemusí být komisařkou dlouho!! Jenom bych tak hodil do placu, že Orbán a jeho strana má v maďarském parlamentu dlouhodobě ústavní většinu a nevím koho může nikým nevolená Jourová napomínat kvůli "demokracii"!!! Drzost vedení v Bruselu nezná mezí!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:02
   Hodný .... , Tohle myslíš vážně,že nějaký maďarský, naprosto bezvyznný parlament,bude rozhodovat o setrvání paní Jourové v Bruselu, naivní a hloupý človíčku.Tohle napsat může jen totalni nýmand. Drzost maďara je neuvěřitelná.
   Dnes si maďarská demokracie můžet potykat s tou ruskou, žádnou.
   To co se dnes děje v Rusku, je zoufalost Putinova režimu.Viz.Navalnyj

   Vymazat
  2. Nekonečně drzá je nikým nevolená Jourová. O maďarský parlament se moc neotírej, ty jeden demokrate!

   Vymazat
  3. Na Jourovou je podána Maďarskem , jako jednou členskou zemí EU oficiální stížnost a žádost o stažení z funkce , která se bude teprve řešit a myslím, že se bude Jourová pěkně "kroutit" , protože urážet bez důkazů jednu z členských zemí je přesně ten typ jednání, které se nesmí komisařka EU dopustit!! Leynová sice říkala, že za Jourovou stojí , ale to je málo!! Rozhodovat bude komise a tam to může dopadnout úplně jinak!! Když nebude rozhodnuto ve prospěch Maďarska, může klidně Maďarsko zablokovat kterékoliv jednání, kde je nutný souhlas všech zemí EU a to si v Bruselu hodně rozmyslí!! Už to zažili a myslím, že Jourová moc dobřě nespí!!

   Vymazat
  4. Prohlásit o Maďarsku, že je tam "nemocná" demokracie je vrcholně urážlivé, protože jde o zevšeobecňující odsudek a to Jourová schytá v plné palbě a pokud bude trvat Maďarsko na jejím odstoupení , tak jí nikdo nezachrání!!!

   Vymazat
  5. 15:20
   Človíčku,tak jako vždy,jen tupý omezený blábol.Maďarsko v tomto směru nebude nikdo brát vážně,ty naivo.Maďarso dnes v mnohém kopíruje Rusko a jak je známo, Rusko dnes nikdo nebere vážně.Tak že si Maďar může jenom trhnout.
   Maďar s Polákem před nedávnem se také cukali, pod hrozbou odejmutí dotací z EU, velice rychle změnili názor.

   Vymazat
  6. Zase máš patologický grafomanský záchvat !! Komise ustoupila Maďarsku a Polsku a nemohla podmínit svoje rozhodnutí "hodnocením" zákonů přijatých v Maďarsku a Polsku!!! Zase jako vždy , víš velké kulové a nepokrytě lžeš!! Ty jsi psychicky nemocný člověk!!

   Vymazat
  7. "Maďar s Polákem před nedávnem se také cukali, pod hrozbou odejmutí dotací z EU, velice rychle změnili názor." Opět lež , vycucaná z nohy Unknowne, ty nic jiného než sprosté lži neumíš napsat!!

   Vymazat
  8. Podle Jourové, by Maďarsko mělo být, nejlépe bombardováno demokratickými bombami. Už tu byly humanitární, tak proč ne demokratické. Nejlépe zbombardovat do doby kamenné. To už tady bylo také.

   Vymazat
 14. Jen tupí hlupàci bez argumentu, komolí jména,viz. Vy dva.
  Paní Jourová oproti zoufalcum z SPD, kteří jen usilují o naše vystoupení z EU, podporuje naše setrvání v EU,za což zaslouží obdiv a podporu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak můžete obdivovat její mizerný charakter, povahu slouhovskou, papouščí návyky, protinárodní politiku, poklonkování cizině, která nás zneužívá a vykořisťuje? Tohle vy obdivujete a podporujete? Fuj!

   Vymazat
  2. A jak vy zde můžete podporovat ty mizery, kteří dělají vše,jen aby nás zase dostáli do východního chudákova a nesvobody.Zase poklonkovat východnímu režimu bez špetky demokracie a zaostalosti jak před r 89.
   Jenom s přáteli že Západu, se můžeme dnes mít lépe,tihle co usilují o vystoupení z EU,sledují jen svoje vlastní cíle,na lidech jim záleží jen do doby voleb,potom je odkopnou jak chcíplého psa.

   Vymazat
  3. Co to sem motáte? Kdo to chce? Jak jste na to přišel? Byl úraz hlavy až tak fatální?

   Vymazat
  4. 14:08
   ...zaslouží obdiv a podporu.
   Vrána k vráně sedá, svině svini hledá.

   Vymazat
 15. Tohle je dobré!
  Co zanechal Trump Bidenovi v dopise v Oválné pracovně?

  https://ceskoaktualne.cz/2021/01/politika/podle-tradice-trump-zanechal-bidenovi-v-ovalne-pracovne-dopis-co-v-nem-bylo/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OK: DC je oplocen a prezident se nikdy nevrátí do Bílého domu. Ale ne z důvodů, které si možná myslíte.
   https://themarshallreport.wordpress.com/…on/
   Poté, co Donald J. Trump opustí Bílý dům, bude DC uzamčeno, protože nebude možné, aby zahraniční vládce vládl nad suverénní zemí, proto musí být zahraniční vládce uzamčen. V tomto případě by to byla tato nová správa.
   Vláda Spojených států, Kanady a Británie jsou všechny dceřiné společnosti koruny, stejně jako Federální rezervní systém v USA. Vládnoucí monarcha v Anglii je také podřízen Koruně. Globální finanční a právní systém je řízen z londýnské City korunou.

   Vymazat
 16. Paní Věra Jourová bude slavná jako naše rodačka M. Albrightová ..
  Taky se zblázní jako Krvavá Madla, kterou nám Vašík Havlů chtěl instalovat za prezidentku ..
  Bláznivá Madla taky píše jako Vašík debilní pamflety, ten její poslední to je teda skvost, varuje před fašouny, které vidí všude jenom né u sebe ...
  https://www.databazeknih.cz/knihy/fasismus-varovani-390502

  OdpovědětVymazat
 17. To je tedy debata, Dvorak namisto aby zastavil dle IP adressy ty 2 idioty s nimi diskutuje .Neni tady ani sranda zadna, jen tupe kvakani kol dokola o nicem.

  OdpovědětVymazat
 18. Jourová kdysi šla z letadla přímo do lochu a poté nabrala cestu jak z praku, něco podobného jak Havel. Tu spoušť ,Havel - Jourová naše země přijde neskutečně draho !

  OdpovědětVymazat
 19. k jozin z bazin23. ledna 2021 19:00

  Souhlas, pokud někdo píše bez toho, aby psal k věci(obsah článku), bez argumentů, používá nadávky a někoho zesměšňuje, je to k ničemu. Nechápu proč někteří reagují na provokace.

  Již jsem zde uváděl citáty od J.Wericha:
  "S blbejma nikdy nediskutujte. Jednak je to ztráta času a jednak jím tím prokazujte laskavost, že je vůbec berete na vědomí."
  "Jestliže se člověk hádá s blbcem víc, jak půl minuty, hádají se už dva blbci".


  OdpovědětVymazat
 20. No dobře Georgu 24. ledna 2021 8:53, citujete vtipné výroky pana Wericha. Možná Vám ale uniká, že mnohá reakce na blba může být nutnou osvětou. Zvlášť, když (právem) předpokládáme, že i blbost je nakažlivá. Co Vy na to? Zdraví JiH

  OdpovědětVymazat
 21. Jestli nás něco opravdu přijde draho, je to Babišova rozpočtová politika, která nás bezpečně vede ke ztrátě suverenity a totální závislosti na evropském, potažmo globálním kapitálu. Toto je bezpečně nejhumánnější a jak vidno i neviditelný způsob likvidace státu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kersi, prosím vás, kdy jsme tu měli nějakou suverenitu, kterou teď ztrácíme? Co si já pamatuji, tak za mého života jsme ji neměli nikdy. Dvakrát jsme k ní nakročili (1968, 1989) a dvakrát ...(vypípáno)

   Vymazat
 22. Pane Dvořák, ono nestačí zasít, musíte i ošetřovat aby vám to paraziti nesežraly, potom teprve můžete sklízet. Nedouk.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.