Reklama

neděle 17. ledna 2021

JE PRAVDA, ŽE NÁM EVROPSKÁ UNIE DÁVÁ VÍCE PENĚZ, NEŽ-LI MY JÍ?

17. 1. 2021 NášRestart

V rámci výměny názorů mezi mnou a redaktorem Haló novin Romanem Janouchem vyplynul více než pozoruhodný fakt. Dle R. Janoucha Evropská unie strádá nemocí pod názvem perpetuum mobile, tedy, že z pokladny Evropské unie si rok co rok bereme více, než tam vložíme. Chtělo by se říci zázrak, jaký se jen tak nevidí.Tohle dokonce ani v éře socialismu nebylo možné, avšak dle redaktora Haló novin je kapitalismus v podobě Evropské unie, jak jsem pochopil, naprosto dokonalý lidumil, jenž nemá rád ziskové hospodaření, ale jen a pouze ztrátové hospodaření ve stylu nevyčerpatelného zdroje peněz pro nové členské země, jako je i naše Česká republika. To by ovšem popřelo veškerý smysl nejen Marxova výkladu podstaty kapitalismu. Cituji názor kom. redaktora Haló novin R. Janoucha:

EU považuji za nezbytně nutnou a potřebnou nejen z ekonomických důvodů - na krachu brexitu vidíme, jaká sebevražda by byla prosazovat czexit a podobné nacionalistické nesmysly. EU má zásadní podíl na tom, že je v Evropě (s výjimkou balkánského konfliktu, kde se utrhlo pár členských států) už 75 let klid a mír. EU je třeba reformovat, to bezesporu, ale určitě ne rušit, nebo z ní vystupovat - dopady toho by pro nás byly jednoznačně katastrofální. Navíc v situaci, kdy tu není alternativa.

Já nad Unií nejásám, ale konstatuji, že má i svá pozitiva a že jsme zatím nevymysleli nic lepšího ... zbytečná EU rozhodně není! A více naší republice ekonomicky dává, než bere, je to tak!


Bez zbytečného balastu, bez jalového kopírování toho, co koluje po internetu, často se jedná o staré a neověřitelné údaje, jsem se rozhodl vyjádřit svůj postoj k danému tématu na webu NÁŠ RESTART originálním způsobem, který na jiných web. stránkách nenajdete, tedy, ovšem, kromě zdroje, ze kterého jsem čerpal. Mám na zřeteli web «Výdaje a příjmy EU v letech 2014-2020». Nuže tedy, co onen zdroj z jámy lvové nabízí? Následující více než závažné, neřku-li šokující skutečnosti platné pro rok 2019. Věnujte jim, prosím, zvýšenou pozornost.

Celkové příjmy zemí EU v miliónech eur:


Celkové výdaje zemí EU v miliónech eur: Celkové příjmy zemí EU v procentech hrubého národního příjmu
(v zásadě celá EU si je rovna):

Celkové výdaje zemí EU v procentech hrubého národního příjmu: Můj komentář k výše uvedeným grafům:

Výdaje Česka byly loni 2.64x vyšší oproti příjmům.
Výdaje Německa byly loni naopak 2.46x nižší oproti příjmům.
Výdaje Česka byly relativně (v % hrubého nár. příjmu) oproti Německu 7.17x vyšší. V r. 2016 byly jen 4x vyšší, nárůst, tedy stupeň našeho vykořisťování Evropskou unií, dramaticky vzrostl.

Závěr:
Česko bylo silně ztrátové, Německo naopak silně ziskové. A tak je tomu již přes 15 let od našeho vstupu do Evropské unie, která vidí jediný smysl našeho členství v tom, že NAŠE ŽIVOTNÍ NÁKLADY MUSÍ TRVALE PŘEVYŠOVAT VÝDĚLEK, nebo-li, že ZTRÁTA JE VÝHODNĚJŠÍ NEŽ ZISK.

Ovšem, pro staré země ještě z dob EHS tahle zvrácená filosofie našeho členství v EU ─ NEPLATÍ. 
Z grafů jednoznačně plyne, kdo v EU je otrokář a kdo naopak otrok.

Tím jsem chtěl redaktoru Haló novin Romanu Janouchovi vzkázat, že smysl našeho vazalského členství v EU prostě a jednoduše nepochopil. Nebo-li, že perpetuum mobile nejen ve fyzice, nýbrž ani v ekonomice ─ neexistuje.

Správce Našeho Restartu

47 komentářů :

 1. Tady bych vřele doporučil knihu ing. Švihlíkové, "Jak jsme se stali kolonií", kde jsou podrobně popsány všechny "zádrhele" , které nás dovedli do současného stavu, kdy máme po 30 letech budování "kapitalismu" pouze třetinové platy jak na "západě"!! V konkrétních číslech je to hodně "husté" , kdy dostaneme jako dotaci z EU cca 80 miliard korun a za stejné období "odevzdáme" do EU cca 500 miliard korun a to se děje už hodně dlouhou dobu, pouze propaganda u nás a v EU "hýká" , že nás pořád podporují !!! Teď je otázka přesné ekonomické analýzy a zjištění ,jaká je možná postupná náprava, protože to dlouhodobě nikomu není ku prospěchu , ani těm občanům na západě! Pouze korporace z takového stavu mají prospěch, ale to zase zvyšuje napětí a žádná velká obecná radost nepanuje!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:15 žádnému Západu samozřejmě tento stát konkurovat nemůže. S čím by konkuroval? Levnou pracovní silou v montovnách? Západ je vždy o desítky let vepředu než tzv. východní Evropa.

   Vymazat
  2. 16:15 - jsi vzorek nemyslící, mluvící hlavy. Nechápeš, nerozumíš, nekomentuj. Běž si raději koupit novou hlavu na ČT - mají jich tam dost. Máš ji opotřebovanou.

   Vymazat
  3. Jasná zpráva, Já Jo!

   Sichr je to pravda, když to tvrdíte vy.
   (Goebbels si to o sobě rovněž myslel. A to byl přece kovaný Zápaďan, že, nevědomo?)

   A proto celý Západ, plus celý svět, po dobu osmi století - od dvanáctého do poloviny dvacáctého - mlel své obilí na českých mlýnech. (Vzhledem k vašemu intelektu, dovolte vysvětlení - ne mlýnech na vyrobených v Čechách, ale na mlýnech s tzv. "českým složením mlýna".)

   A proto také celý svět dodnes používá vynález bratranců Veverkových.

   A proto také celý svět používá kontaktní čočky, vynález profesora Wichterleho.

   A proto byl učitelem národů Čech, národnosti Moravské, jak o sobě tvrdil.

   A proto... Je toho habaděj, nevědomo, ale tenhle vzorek by vám, při vaší inteligenci, ráčej prominout, mohl stačit.
   Ač-li komu není shůry dáno...

   Vymazat
 2. Unkowne , zaraž si tu svojí blboučkou hlavu do vlastní řitě a přestaň otravovat!!! Asi už jsi byl tou ruskou vakcínou očkován a to jsou jasné důsledky , tupý , nevzdělaný hňupe!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Ještě jsem zapomněl poznamenat, hlavně že to "hlásí" Česká televize, to je zaručená marka!! Hlavně, že to "nehlásí" stará Blažková, to je jedna domovnice ze Žižkova ,ta má také těžce doložené zprávy!! Požádej Unkowne fotra , aby ti "předělal" hlavu, ta se nepodařila!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, nasranej Hodnej člověče, taky mě ten odkaz na ČT coby arbitra pobavil.
   Přesně jako brouko Pytlíko (před genderblbnutím brouk Pytlík), cituji:
   "Viděl jsem to v kině."
   To je vůl, co?

   Vymazat
 4. Vážím si ing.Švihlíkové . Dokáže přesně pojmenovat ekonomickou závislost našeho rozvráceného hospodářství na EU.Komunisté mají správný názor na vystoupení z NATO , ale bojí se vystoupení z EU .Máme se dobře jak nikdy předtím může říci jen povrchní konzument.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tobě Unkown pomůže jedině lobotomie, jenomže ty máš v té palice stejně velké kulové , takže by nebylo ani co řezat!!!

   Vymazat
  2. NATO nám pomohlo humanizovat i prasečáky. Věřte unkoumovi, ví co chrochtá.

   Vymazat
  3. Ty tady brzo dostaneš ban a bude od tebe pokoj, Unknown, to je jediné východisko.Otravuješ už zde hodně dlouho.

   Vymazat
  4. Když tak obdivuješ ruské hrdiny, ukmoune, jak to, že ses ještě nepřibil za pytlíka k dlažbě na Hradčanech?? Srrrabe. Ruskej umělec hrdina už to udělal dvakrát. A víš, jak by ti to slušelo a jak by po tobě šli klucí ?

   S tím prasečákem jsem to nemyslel zle, pokud ale máš přátele a příbuzenstvo jinde, stejně vyřiď pozdrav a věřím, že, jak říkáš, se tobě i jim daří stále lépe ... a lépe ... a lépe.

   Vymazat
 5. Už ti Unknowne někdo ušmik koule? Dej si pozor na Rusáky , ty jsou všude a mají ostré nože!! Abys náhodou nepřestal náhle mutovat , olmédo omezené a tupé!!

  OdpovědětVymazat
 6. Unknown očividně nechápe psaný text.
  Jak se v textu píše, Brazílie odmítla zaregistrovat Sputnik V protože podklady k registraci nesplňovaly stanovená minimální kritéria.
  Představitelé brazilského úřadu pro kontrolu léčiv již dříve informovali, že schválení vakcíny Sputnik V v Brazílii je podmíněno tím, že látka bude v zemi podrobena třetí fázi klinických testů.

  Nepíše se tam nic o tom, že by odmítli registraci proto, že vakcína neúčinkuje.

  OdpovědětVymazat
 7. KVANTOVÁ BOUŘE už nejde nikým a ničím zastavit...
  https://translate.google.com/translate?hl=cs&sl=auto&tl=cs&u=https%3A%2F%2Fsananda.website%2Fpresident-trump-i-have-invoked-the-insurrection-act-of-1807-january-16th-2021%2F Aktivace zákona o povstání ... 16.1.2021

  OdpovědětVymazat
 8. Do dnešních dnů jsme od EU, co jsme ve svazku, dostáli více jak 800 miliard korun navíc, než jsme přispěli,tohle je fakt.Že Západ vyvádí zisky ze svých investic zde,je snad logické. Po r.89 zase pozvedli náš průmysl na evropské hodnoty. Jen díky investicím že Západu tady není nezaměstnanost a lidé se mají tak,jak NIKDY v .minulosti,to nemluvím o té chudobě před r.89.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ta čísla dolož!! Lžeš jako vždy, jako prase!! Ty nic jiného než lhát a lidi naštvat neumíš!!!

   Vymazat
  2. 16:37
   kterýžto "fakt" je stvrzen analýzou v článku, na který reaguješ, že, pitomečku.
   Odkopal ses, Serešův šmejde. Tys to nečetl!

   Vymazat
  3. Unknowne ty HOVNIVÁLE, napsal jsi: pozvedly náš průmysl na evropské hodnoty. Kdy pozvednou platy v průmyslu na evropské platy?

   Vymazat
 9. 15:45 ta elektrarna je ve fázi spouštění, není třeba za tím vidět tragedii. Neplánovaných odstávek může být více a spíš by bylo divné, kdyby nebylo. Tím nechci obhajovat Rusko, ale tohle je normální situace.

  OdpovědětVymazat
 10. Už skončete s tou vakcínou.

  OdpovědětVymazat
 11. Uknown 15:18 - jedno nechápu, proč dává na odiv svoji hloupost. Do EU dáváme více než z ní dostáváme - on nechápe jak fungují kolonie a kolonizátoři. A takových lidí je v Česku, bohužel, hodně.

  OdpovědětVymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 13. Jenom bych zde ještě k článku poznamenal, že "kapitalismus" a hlavně katolická církev povraždila daleko více lidí, než za období stalinské diktatury v SSSR a to je možné snadno doložit! Katolická a jiné církve měly více času na vraždění, jenom v té době nebyla ta morální hlediska tak přísná! Nepokřtěný jihoamerický idián a jeho život , byl pro "správné" a zbožné katolíky z Evropy asi tak cenný jako život kozy!!Oni vraždili a potom se šli "vyzpovídat" a dostali v kostele "rozhřešení" a tak to fungovalo ještě v 19. století!! Kolik zemřelo otroků během přepravy a když byli otrokáři překvapeni na moři a už tehdy bylo otrokářství zakázáno , tak šel "náklad" do moře a nebyli žádní svědci!! Tady jsou veliké úspěchy amerického kapitalismu a otrokářství!! Pořád vykřikují cosi o Stalinovi, ale časový rozdíl mezi těmito zločiny je cca 50 let!! Takže Stalin byl vrah , ale "kapitalisté a katolická církev", to byli andělé!! To je právě ta stále sílící deformace dějin, kdy jeden je špatný a ten druhý je překvapivě dobrý!! Koncentrační tábor "vymysleli" Britové ještě před první světovou válkou v Jižní Africe!! Hitler a Stalin je pouze přivedl k dokonalosti!! A tak bychom si mohli vyprávět pořád!! Špatní komunisté a ostatní byli svatí! Jenom zda nebyl ten "komunismus" pouze určitou reflexí všeho toho vraždění před tím! Na to nejsem tolik historicky vzdělán, abych vyslovil nějaké jasné soudy, pouze mně štve současná jednostrannost pohledu na dějiny!!

  OdpovědětVymazat
 14. Asi napíšu Kartouzovi, který organizuje trolly, aby nám sem poslal někoho méně blbého než Unknown. Tohle je moc...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknown je totální blb a ještě k tomu strašně snaživý, odporná kombinace. Kartouz asi nasadil elitu...

   Vymazat
  2. 18:43
   Kdyby jen to.
   Že i pohané mají duši (jinak řečeno že nejsou na úrovni zvířat a jejic lov za účelem zotročení, ani jejich odstřel, by uchvácená zem bílá pro bílé byla a tak i zůstala, proto není nic fujtajblového před tváří Hospodina) uznal až papež Evžen IV ve své encyklice v r. 1435.

   Ale kdyby jen to.
   Holanďané na to při kolonizaci Afriky nic nedali, !Sány a !Kungy (Křováky) měli dál za zvěř a vyvražďovali je ve velkém.

   A kdyby jen to!
   Nejen že vyvražďovali - také je lovili na maso. Prostě je žrali. A to, sím pěkně, dvěstě let po vydání encykliky. Není problém dohledat. Například zde:

   www.zoochleby.cz/krovaci-nejstarsi-etnikum-sveta-6105/

   Ale nejen zde. Jen jsem byl líný hledat dál.
   A tak bych mohl pokračovat. Ano, církev římskokatolická je nevětším vrahem v dějinách světa.
   Kam se na ni serou všichni uzurpátoři od Saši Makedonského po Hitlera! Jejich úsek v dějinách světa byl, oproti kléru, zanedbatelný. Kdežto církev římskokatolická se brodila krví kontinuálně, čtvrtým stoletím počínaje.
   Končím, jsem nasranej.

   Vymazat
  3. Milane ze Zahrady Čech. Protože všechny náboženství co jich za historii lidstva bylo , byly vždy využívány jako nástroj k vládnutí. Jsem věřící.

   Vymazat
  4. 7.58
   Sám pocházím z věřící českobratrské rodiny s dlouhou tradicí, sahající až k jejímu vzniku v patnáctém století (traduje se v našem rodě). To dokazatelné sice není, neb se je to opřeno "jen" o rodovou paměť, ale mí prapra opustili svou vlast pro víru v r. 1627 - a to už dokladováno je. Na matrikách od Ochranova po Lešno - jak tak postupovali - a nakonec v Zelově a okolí, kde zahnízdili.
   Tím chci říct, že se nechci dotknout Vás osobně, to ale neznamená, že kvůli ohleduplnosti k věřícím jakékoli víry budu zavírat oči před historií.
   A jinak. Nejen náboženství byla zneužita. Řekl bych, že všechny ideologie šmahem.
   Vždyť utrakvisté - ke kterým náš rod patřil, než byla založena Jednota - byli stejně bigotní, fanatičtí a nesnášenliví jako katolíci, ač vyznávali jednostejného boha. Tak samo protestanti.
   Takže tak.

   Vymazat
  5. Milane nestačí jen víra. Problémem bývají právě ti pastýři nejvyšší. Podstatou všech problémů je mamon.

   Vymazat
 15. Všimněte si, jak přitroublý primitiv 15:18 rychle přispěchal s nesouvisejícím tématem, aby odklonil pozornost od německého a západního parazitování.
  A ještě lže nebo lže slátanina, ze které čerpal, protože o Brazílii se psalo v souvislosti s čínskou vakcínou a ne ruskou.

  Takže zpět k tématu:

  EU je SYSTÉM ZÁPADNÍHO OKRÁDÁNÍ MENŠÍCH ZEMÍ
  EU je SYSTÉM ZÁPADNÍHO OKRÁDÁNÍ MENŠÍCH ZEMÍ
  EU je SYSTÉM ZÁPADNÍHO OKRÁDÁNÍ MENŠÍCH ZEMÍ

  Teď už to snad můžete říct. A debilní Nacističtí běžci alias Unkhowni se můžou po.... nic víc stejně neumí. :-))

  OdpovědětVymazat
 16. 18:57
  A za co se považuješ ty ?? Ty nebudeš zase tak blbej,ty jseš jen velký ŠMEJD, který jak může,tak nám ČR v Bruselu škodí.
  Ty protinárodní šmejde,se jednou dostaneš za své zločiny proti narodu před soud. Už aby to bylo.

  OdpovědětVymazat
 17. Na Ameriku se toho válí! Uvidíme jak o jejich nastupujících problémech nás bude ČT pravdivě informovat. A že to budou problémy, že kam se na ni potopená ruská obchodní loď hrabe. No počkejme si.

  OdpovědětVymazat
 18. Tak co ty ŠMEJDE DVOŘÁKU ZASE MAŽEŠ JSTE NA TO DVA CO VČETNĚ TOHO KOLABORANTA DAVIDA VY DVA ŠMEJDI ZKONCITE ŠPATNĚ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nauč se česky, negramotný kašpare. Správně je "skončit".

   Vymazat
  2. 20:37
   Ber to tak, že ti tím prokazují čest, kašpárku.
   Všimli si tě!
   Všimli si tvé vypatlané bezvýznamnosti!
   Heuréka!
   Idiote.

   Vymazat
 19. Románek Janouch je hloupý služebníček (asistent) J. Dolejše. Při nejedné diskusi s ním, jsem zjistil, že jeho schopnost analyzovat a interpretovat data je podivuhodně malá a jeho oddanost Dolejšovi (jako původně učitel si "dolejšováním" značně polepšil) naprosto servilní.

  OdpovědětVymazat
 20. Nejlepší jsou články od Českých ekonomů kteří nejsou zaprodaný skopčákům a v nich je doloženo fakty jak nás bere eu na hůl. Také ty třetinové platy proti nim mluví za vše otvírací doba korporátních obchodů atd.

  OdpovědětVymazat
 21. Není snad nad míru jasné, jak je možné, že různé společnosti zabývající se předvolebními odhady se ve většině případů moc neodchýlila od pravdy? Tady je vidět to semknutí všech podrazáků a zločinců ve společnosti napříč všemi státy světa. V podstatě se dnes dá říci, že vše, co se do dnešních dnů politicky událo, je jeden obrovský a plánovaný podvod. Je nutno v celém světě exemplárně potrestat tyto vyvrhele společnosti a nechat propadnout všechny jejich majetky ve prospěch lidstva. Co se týká médií sebrat licence, znemožnit jejich osobní přístup do jakékoliv novinařiny a opět zabavit majetky. To by si pak každý rozmyslel, co kde bude plácat a nebo prosazovat. A je to tak jednoduché, jak si zpříjemnit pobyt v hotelu země, a přitom se podívat zpříma každému do očí. Ta doba je těsně před námi, ať se to komu líbí, či nikoliv.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. anonym 22:05. Žel člověk, který se nebojí práce se stále domnívá: nějak si dám rady. Parazité se bojí práce jak čert kříže a to je to co je stmeluje a dává bez dohadování společný cíl. Je velmi obtížné s nimi bojovat humanitou, vždy jí obrátí ve svůj prospěch.

   Vymazat
 22. Potomci nacistů a kolaboranti, nadává Filip nad poškozeným památníkem. A má to dohru

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Potomci-nacistu-a-kolaboranti-nadava-Filip-nad-poskozenym-pamatnikem-A-ma-to-dohru-650694

  OdpovědětVymazat
 23. Hlavne ,ze se dodrzuje ta rovnopravnost.
  Terorizovani v mnoha formach cele EU..
  A taky soudruh mnistr zahranici EU uz vyhlasil v Syrii sankce na vsechny,co tam brani zemi pred teroristy.
  Tedy na kazdeho kdo bojuje proti teroru a terorismu..
  Sankce na clenske staty EU,jsou take v plnem proudu.
  Akorat se tak nejmenujou. Az britove utekli.
  Leyno treba vyhlasila at se nikdo neopovazi navrhnout vakcinu jinou nez totalne povinnou, Pfizer.
  Skoro 60 mrtvych v USA,30 v Norsku, 10 v Nemecku atd. Feminizace vlad vskutku ukazuje ,ze jdou treba pres mrtvoly,aby splnily rozkazy.
  Dneska sto, zitra kolik ?
  Zatimco Putin chodi bez rousky,vyjednava s navstevami atd.
  Dale na co jsou ty penize do EU, od EU pouzity.
  Kdyz cpou do Turecka,ktere je ve valce,okupuje Lybii atd. a rozjizdi si velkou inflaci,Slovensko 150 milionu za 17 radaru v dobe epidemie.
  Aby dobre videli na tu epidemii ?
  Lepsi je vedet..
  A Macron uz doleza za Erdoganem a pise zamilovana psanicka,ktera zacinaji : "Drahy priteli".

  OdpovědětVymazat
 24. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 25. Vždyť už i za našimi humny jsme opět proslavenými hlupáčky, krmící krávu, kterou dojí zahraničí. Nic na situaci nezmění zdejší litý boj pravice s levicí, neb pod rouškou blahobytu pro občany si obě křídla odkloňují zbylé zisky jen pro sebe. Navíc se dokonale podařilo rozeštvat občany mezi sebou v přerozdělování drobků zisku (vzbudit vzájemnou závist až nenávist). Legrační byla debata o daru 5ti roušek důchodcům a přitom kamiony jich darujeme Makedonii, Ukrajině a čert ví kam. Další kabaretem je debata o dani z příjmu, kde se do zvýhodněné sazby 15% čirou náhodou dostaly docela luxusní příjmy například i poslanecké. O dani z majetku, či z luxusního zboží nepadlo ani slovo. Proto podle mne levice i pravice se moc neliší a jen blbnou občany předvolebními sliby. Role EU je už snad všem občanům zřejmá, chci jen upozornit, že odchodem z ní moc nezměníme. Zrovna takový mám pocit s představou změny premiéra.

  OdpovědětVymazat
 26. VE VŠECH TISKOVINÁCH TOHOTO TYPU, KTERÉ SI HRAJÍ NA NĚJAKOU PROTIKAPITALISTICKOU OPOZICI, EXIBUJÍ VŠICHNI TI CO NÁBOŽNĚ S UCHEM NA RÁDIU POSLOUCHALI " SVOBODNOU EVROPU" HLAS AMERIKY" A PODOBNÉ EXOTY A TEĎ SE JIM NELÍBÍ, TO KDYŽ TO MAJÍ DOMA. JAK ŘEKL PAN KALOUSEK " MAJÍ SE, JAK PRASATA V ŽITĚ A POŘÁD SE JIM NĚCO NELÍBÍ". TO JSTE SI CHYTRÁCI MYSLELI, ŽE SE BUDETE MÍT, JAKO NĚMCI.TO JSTE MOHLI JÍT ROVNOU DO BOHNIC.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosím, abyste nepsal všechno verzálkami. Nedá se to číst a navíc to ukazuje na vaši duševní nevyrovnanost.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.