Reklama

čtvrtek 28. ledna 2021

Jestliže europoslanec Zdechovský (KDÚ-ČSL) není schopen pochopit jednoduchý zákon, jak asi je na tom se složitějšími texty?

Ivan David
28. 1. 2021
Na webu Neviditelný pes ZDE vyšel článek Tomáše Zdechovského dokazující jeho defekt chápání textu. Nepředpokládám, že by se zesměšňoval jen proto, že chce lhát, přestože bude snadno usvědčen. Vyzývá čtenáře, aby zapomněli na švýcarskou čokoládu, italské sýry a norského lososa. Ze zákona nikterak nevyplývá, že by se měly přestat dovážet, nebo že by se měl jejich dovoz byť jen omezit. Mezi 131 položkami, jichž se zákon týká, není ani čokoláda, ani mořské ryby, ale pokud by byly, to podstatné je, že oněch 55% hmotnosti z podílu všech 131 položek má být dosaženo SOUČTEM HMOTNOSTI.

To znamená, že dalších 45% součtu hmotnosti TĚCHTO položek může být z dovozu. Ostatních věcí, jako je čokoláda se to netýká. Ryb nejen mořských může být dováženo mnohem víc než dosud, pokud jejich celková hmotnost nebude vyšší než 45% hmotnosti vyjmenovaných položek. A to nikdy nebude, protože novela zákona se týká jen prodejen nad 400 m2 a v nich se v ČR nikdy neprodává tak obrovské množství ryb.

Starosti o dodávky

Tomáš Zdechovský tvrdí, že české zemědělství na to „není připravené“. Ale samozřejmě, že je! Jen vezmeme-li v úvahu obrovské rozlohy řepky do pohonných hmot, kukuřice do bioplynek nebo cukrovky na líh. Zemědělci nemají šanci například české brambory uplatnit na trhu. Produkční plocha v ČR za 30 let klesla o 87%. A právě proto ceny stouply několikanásobně. Jakmile bude odbyt, produkce během 2-3 let naroste na původní asi sedminásobnou úroveň. A brambory se v součtu hmotností velmi uplatní. Totéž s masem. Dnes se investice do staveb a rekonstrukcí chovných zařízení prakticky nevyplatí. Během několika let bychom mohli v oněch 131 komoditách v průměru dosáhnout soběstačnosti. Návrh zákona ale hovoří jen o 73% v roce 2027.

Prý zákon pomůže jen velkým producentům. Jenže ani dnes malí do řetězců mnoho nedodávají, pokud se nespecializují na plodiny, které lze dodávat ve velkém. V malém řetězce nenakupují. Velcí producenti prý produkují hodně „díky chemii a dalším procesům nezdravého rychlení“. Tady by mohl být pan Zdechovský konkrétní, jaké „nezdravé rychlení“ má na mysli? To nám bude jistě tajit. Velké zemědělské podniky „produkují skutečně velké množství potravin“, a to proto, protože jsou velké, to by mohl pochopit i Tomáš Zdechovský, je to jednoduché, nikoli „díky chemii“. Velké podniky jsou velké proto, že je to za normoáních podmínek, které v jiných sektorech nastaly, výhodné. Boty si také málokdo objednává u ševce a malé automobilky dávno zanikly. Malé podniky mohou přežít pokud mají speciální nabídku, kterou se nevyplatí produkovat ve velkém nebo nabízejí zboží tam, kde jsou velké obchody daleko. Tak to prostě je.

Součet hmotností


Jak jsem již uvedl, novela se týká SOUČTU HMOTNOSTÍ, to znamená, že 55% vůbec nemusí být dosaženo u každé ze 131 komodit. Je to těžké pochopit? Pro pana Zdechovského ano, což dokazuje sloupcovým grafem podle něhož ČR dosahuje v salátových okurkách soběstačnost 10,7% a v květáku21,8%. To je zcela irelevantní, prostě se okurky a květák budou méně podílet na součtu hmotností, pokud je řetězce nebudou ochotny vykupovat.

Dále pan Zdechovský mudruje nad „sezónními výkyvy“, neboť není schopen pochopit, že ono procento se vztahuje k celoročnímu součtu, ačkoli to v článku sám cituje. Sezónní výkyvy samozřejmě v celoroční součtu nehrají žádnou roli. Podle Zdechovského mimo sezónu by „na pultech nemuselo být téměř nic“. Jak jsem již uvedl, mohou i podle novely prodejci dovážet kdy chtějí, co chtějí, jen nesmějí vytlačit české potraviny (těch 131 položek) z obchodu víc, než zákon uvádí.

Pan Zdechovský se chlubí, že si „neumí představit“ jak by se prodané zboží mělo počítat a kontrolovat. Asi neví, že prodejci nutně mají evidenci o tom, co nakoupili, a co prodali a to včetně váhy. Mají to digitalizované a počítače sčítat umějí. Představivost pana Zdechovského je zjevně slabá. Prý by pro obchodníky bylo „extrémně náročné, kdyby nemohli dát na pult zahraniční potraviny, ….protože se českých neprodala dostatečná procenta“. Takže znova: SOUČET HMOTNOSTÍ ZA ROK.

Potravin je na trhu nadbytek


Dále pan europoslanec KDÚ-ČSL věští, že „vše se zdraží a kvalita klesne“. Naopak se zdražily například brambory a květák kvůli monopolu dovozců při chybějící české konkurenci. Proč by měly být dražší nevysvětlí, píše „prostě budou dražší“, asi neví, že ceny stanovují prodejci, nikoli dodavatelé. Nekalá konkurence zahraničních mnohanásobně více dotovaných potravin bude existovat nadále, o to si není třeba dělat starost. Přátelé pana poslance ze západních zemí to zajistí. Podle Zdechovského potravin „nebude dostatek a stanou se luxusem“. Nikdo mu neřekl, že potravin je na trhu velký nadbytek, takže žádné „prázdné pulty“. Producenti prý budou mít zvýšenou poptávku, „kterou zvládnou navýšit pouze na úkor kvality“. Ne, nabídka podstatně převyšuje poptávku. Čtvrtina potravin se vyhazuje a víc se nevyrábí jen proto, že není šance prodat. Řetězce jsou ochotny nakupovat jen extrémně levně, tedy z podřadných surovin, jinak výrobci nemohou.

Proč dotace

Nabízí se otázka, proč se tedy zemědělství dotuje? Inu proto, že po válce a rozpadu koloniálního systému západní země nebyly schopné produkovat dost. Dnes, když mají nadprodukci, tak si vlády nedovolí snížit dotace, aby nevyvolaly ještě větší nespokojenost venkovanů. Bez několikanásobných dotací by nám západní země vůbec nemohly konkurovat.

Zdechovským zmíněný dopis osmi evropských velvyslanců, kteří čistě náhodou pocházejí ze zemí, které k nám dovážejí svoje přebytky, má prý být varováním. Novelu prý zarazí Senát. Že by pan Zdechovský nevěděl, že Senát může jen vrátit návrh a nemůže nic „zarážet“? Je možné, ale smutné, že to neví. Dále varuje Rumunskem, které vzdáleně podobný zákon samo zrušilo. Ano Rumunsko je díky západní „pomoci“ už úplně v rozkladu. Potraviny, které kdysi vyváželo, dnes více než z poloviny dováží. Chceme opravdu vyvážet jen gastarbeitry na podřadné práce? Tam dojdeme, pokud budeme volit Zdechovské, Piráty a jiné uniofily z pětikoalice.

Nadějeplný Senát


Senát je naděje, píše Zdechovský. Ano tam mají škůdci většinu. Mohou dosáhnout dalšího úpadku venkova a českého hospodářství a pokusit se nadále podpořit zahraniční řetězce, které kapitál z českých peněženek za dovezené přebytky za Západu vyvážejí do zahraničí.

„Absurdní“ není návrh zákona, ale neschopnost zákonodárce Zdechovského pochopit ho. Možná mu křivdím. Možná na tom pan Tomáš Zdechovský (KDÚ-ČSL) není s chápáním tak špatně, prostě to nečetl a ty nesmysly opsal od nějakých blbců. A nebo, poslední hypotéza, ví, že jsou to lži, ale pokládá za blbce čtenáře. A věří, že cenzura, za jejíž zesílení se přimlouvá, dosáhla již takové úrovně, že se lidé pravdu nedozvědí.

57 komentářů :

 1. panu obchodníkovi s falešnými úvěry a lidskou důvěrou nejvíc vadí, že nebude u lizu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pani ANNA husita z KSH tj Krestansko Socialnich Hodnot

   Je toho nazoru,ze verici ve svem vlastnim zajmu budou muset podporovat ideu ANTINEOMARXISMU a rozmyslet jak nahradit neomarxistickou KDU CSL,ktera uz zapacha podrazy, jinym hnutim,nebot nam chteji vzit nasi viru a nahradit ji cizi ideologii,maskujici se orientalnim nabozenstvi,ktere nabozenstvim neni a je to jen ideologie rozvalu nejen republiky,ale i niceni opravdovych vericich!
   "Nechtejte,aby takovi vlezli k vam do kuchyne a vykradli vam i lednicku",rekla ANNA

   Vymazat
  2. ANNA bojujici husita,chranici krestany pred satanisty neomarxisticke KDU CSL

   Vi,ze chteji vratit 3.risi (krizakum) ,ktera stale existuje tzv Sudetenland,nechteji,abychom se po zuby ozbrojili za penize dluhu 3,6 bilionu z valecnych reparaci,ktere dluzi krizaci a nechteji zalozit ARMY podobnou SWISSARMY,kte stovky let panuje pro dobre vyzbrojeni MIR.
   Co zvlaste nechteji je dat si do svych bobkovych listu

   NAVRH PROGRAMU VOLICU (jsou jiz znamy 3.body)!?

   delaji se hloupi,ze nevi jasnou vec.
   "Vule lidu vule bozi",rekla ANNA a hned ji za to ti satanste vymazali,nebot jsou to zlostni trottli!

   Mejte se drazi verici na pozoru,bude hur a oni tim budou vinni,nebot nam chteji ukrast mezi jinym i nasi hotovost a tedy jsou opravdu za vsechny prachy!!

   Vymazat
 2. Pane dr.,děkuju.Jste jediný politik který opravdu hájí české zájmy,zájmy čes.zemědělce. Celý život jsem v zemělství dělal,takže "něco" o tom vím.

  OdpovědětVymazat
 3. Nejhorší a nejubožejší je ten, který žije v iluzi že je svobodný. Napsal kdosi ....
  Na likvidaci soběstačné a dle ČSN kvality produkce potravin se podepsali vlastizrádci KDUČSL-Lux za přispění ODS. Polabí s vybudovanými podzemními závlahami, které komunisti nekompromisně chránili jako veškerou OP ROZPRODALI a zabetonovali. Kařdoroční dvě úrody zeleniny si levněji dovážíme. Úroveň kvality každý vidí-spíš nevidí, neboť neví jak vypadala skutečně čerstvá zelenina. Hodně málo lidí pamatuje jak chutnal špekáček dle ČSN, nebo skutečně ŽIVÝ jogurt ve skle s kousky skutečného ovoce. ZÁRUČNÍ DOBA 3-7 dní!!! To byla MANA potravina. To co má záruku měsíce je MRTVÁ potravina jež více škodí než prospívá. Dnešní desítky druhů jogurtů, uzenin a všeho ČSN kvality NEDOSAHUJÍ. VIZ pořady A DOST...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šmejdy byly i za totáče. Tak tu nevyskakujte a nebásněte o době temna.

   Vymazat
  2. 13:56
   Jen se rozplýváte, jaká že byla dobrá doba před r. 89, nebyla !!!! Žil jsem v ní 33 let a pamatuji si na fronty pomalu na vše, malej mražák, 500 kčs do kapsy!!, Škoda Rapid 5 000 uplatek atd. Těch uzenin mnoho nebylo, třeba jeden druh šunky, dnes 10 druhu od 84-96 % masa a ta kvalita třeba tlačenky byl otřes. Samej tučnej bok, nějaké ucho a zuby prasečí, nebo takové lečo ve skle, panečku, voda obarvená, trodhu cibule a papriky a dva mrzáci uzenky !Maso, kdy kotleta měla na sobě 3 cm sádla, to samé vep. bok, jen tuk, běžte s tou vaší manou do háje, ČSN naebyla spásná, ty jídla v závodkách, byly tenkrát otřes !!

   Vymazat
  3. 14.05
   Jo? Tak je vyjmenujte. Aspoň ty nejkřiklavější.
   Nyní jsou šmejdy VEŠKERÉ uzeniny, včetně těch nejdražších, všechny druhy masa doplněného vodou, většina dováženého ovoce, většina dovážené zeleniny, většina rybích polotovarů... mám pokračovat?
   Jste trol, nebo euroujer? Nebo smrkáč s natlučenými klíny do hlavy?

   Vymazat
  4. Indiáne, teď jsem pochopil, proč jste tak blbý. 33 let takhle strádat a nezblbnout by byl zázrak. Jestli si myslíte, že by vše po dobu dalších 30let zůstalo na stejné úrovni tak to už jste debil. Všechny ti parazité, chartisté a vexláci jsou dnes u moci viz Horáček a další. Nebo jejich potomci jako Ruml, Vondra, Žantovský, Benda a řada dalších zmetků.

   Vymazat
  5. Teda v 80 letech byla u nás největší fronta vždy ve čtvrtek u knihkupectví, to vycházely nové knihy. Osobně jsem často nakupoval v ESU. A jinak jsem zřejmě nežil s některými diskutujícími ve stejné zemi. Ono to jídlo špatně až tak nebylo ale důležitější bylo, že se nedělaly potravinové sbírky pro hladové a nevybíralo se na svačiny pro školáky. Já svačinu měl vždy, byť to byl jen chleba s máslem a jablko.TBC

   Vymazat
  6. Běžče, asi jsem žil v jiné zemi, než vy, ale co také čekat od bývalého domovního důvěrníka, že? Všechno pod nos dostat, chtělo by to trochu samostatnosti!

   Vymazat
  7. 15.23
   Blátošlape, ty jsi vážně manipulativní prolhanej hnus. On tady snad někdo tvrdil jakáže to nebyla před 89-tém "dobrá doba"? Řeč je o kvalitě, slouho! A tady lžeš jak ta poslední děvka. A zrovna u toho leča. Já si ho totiž za totáče kupoval protože bylo dobré a kvalitní. A lečo, které jsi tak barvitě popsal, je přesně tím, co je k mání dnes. (Koupil jsem si ho všeho všudy jednou.) Nebo tlačenka - to samé. Za totáče se dala jíst, ale teď je to buď hnus, nebo aspikové sterilno bez chuti a aroma.
   Kotleta a tři cenťáky sádla? Ty vole, tak tos mě dostal! To by to prase muselo bejt zvíci hrocha, aby to bylo vůbec možné! Viděls vůbec někdy zbourané prase a z jaké jeho části kotleta pochází?
   Uzenin bylo, pravda méně. Ale dali se jíst! Zato ty současné jsem ze svého jídelníčku definitivně vyřadil.
   Jsi manipulativní prolhaný zmetek, Blátošlape.

   Vymazat
  8. Indický běžec, je druh kachny.
   Velmi hloupý pták ale vyhledávaná pochoutka.
   Je ročník 1956 a taky člen SSM.

   Vymazat
 4. Pane doktore, my víme, že lidovci jsou méně inteligentní než průměr populace, jinak by nemohli být lidovci. Taková slavná Šojdrová nepochopí, že její syn vydírá své klienty. Podobně je na tom zděšená Myrka, která dala služební auto k dispozici synovi. U nás se lidovcům říká pane-bože-enem-mi.

  Pane doktore, máte na tom jako bývalý socan také zásluhu, že jsou lidovci na koni. Kdysi Zeman prohlásil, že lidovci jsou nejbližší spojenci socanů a dosud se za toto tvrzení lidu Česka neomluvil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. incognita Předpokládalo se, že budou jediní s nimiž bude možné jít do koalice a domluví se s Unií svobody, Ale lidovci chtěli jedině s Unií ale Ruml nechtěl, proto jsme byli menšinová jednobarevná vláda. Měla zůstat ODS jako jediná varianta?

   Vymazat
  2. Mohu historii potvrdit. Tehdy se zdálo logické, že sociální a lidová demokracie mohou spolupracovat. Až později se ukázaly rozdíly a falešnost názvu "lidová".

   Vymazat
 5. Jednotka blbosti je jeden Laudát. Nechápu proč to má někdo potřebu měnit. Prostě v jisté straně je mnohem vyšší množtví naprostých blbů a lámat si s tím hlavu nemá smysl. Už se s tím smiřte

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě bych přidal další jednotky:
   Jedna desetina Laudát je Láska.
   Jedna desetina Lásky je Vystrčil.
   Atd.

   Vymazat
 6. Bohužel, nejblíže skutečnosti je varianta, že Zdechovský lže až se mu od huby práší a své voliče považuje za naprosté pitomce, které lze opít rohlíkem. Spoléhá také na to, že se ze svých lží vyzpovídá a bude mu odpuštěno. Pánbůh možná odpustí, ale jeho voliči by tohohle vyčurance už měli konečně poslat do výroby...

  OdpovědětVymazat
 7. Nevěřím, že Zdechlina to dělá zadarmo. Bylo by zajímavé zjistit jaké je v bance jeho konto. Určitě nepropaguje zahraniční potraviny zadarmo. On ale není sám. Když měl tento týden Jaromír Soukup poslance SPD Okamuru, který mu vysvětloval zákon o který jde, a když Okamura uváděl jaké dotace mají zemědělci na Západě, tak Soukup jej obviňoval ze lhaní, dokonce Soukup nemohl spolknout, že ten zákon není ve prospěch Agroferu. Takže takové ulhané média a europoslance jsme si zvolili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:57
   Proč urážíte pana Zdechovského tím, že píšete ZDECHLINA, trochu ubohé a hloupé co !!Tohle dělají děti ve školce :
   Vždyť jste tady před nedávnem panu Soukupovi tak tleskali a provolávali - Soukup na HRAD -, to je sranda !!

   Vymazat
  2. Indiáne ty pako, KDU je zavedená značka pro chameleony. Jsou tady od první republiky a přežily i komoušský holokaust. Zlikvidují je až současní chazarský paraziti. Trochu pomáhat, hodně škodit.

   Vymazat
  3. pradedo pekne hovoris lepe bych to nerekk

   Vymazat
  4. Běžče, to je jeho oficiální přezdívka, ZDECHLINA! On tak i vypadá, jako stoletý indický běžec!

   Vymazat
 8. Je velice usměvné, že se pan David vždy pasuje do role toho, který má vždy pravdu. Nemá. Mnoho vzdělaných lidí v oboru řeklo, že tenhle exporiment je totální nesmysl. Nepopírám, že některých komodit by se mohlo vyrábět u nás více, ale nikdy ne v takových %% jak autor uvádí !!
  Pan Zdechovský nelže, jen uvádí na provou míru populistické nesmysly pana Davida!!
  Nechápu Davide jak mužete o Senátu psát jako o "" škudci "", jen proto, že vám neschválí váš nesmysl ??
  Podle vás DAVIDE, všichni lžou, všichni jsou blbci, jak píšete, jen se obávám , aby nebylo vše obráceně !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kachno, zkuste příště ty vzdělané lidi pojmenovat, jinak se dostáváte na kratší konec ale to se Vám stává často.

   Vymazat
  2. 15.11
   Máš pravdu Blátošlape, nelže. Lže se vědomě.
   Pan Zdechovský je prostě a jednoduše blbej.

   Vymazat
  3. Omyl, pan Zdechovský je navedený.

   Vymazat
  4. Pane Kachna,zase tu behate?Proc radeji nechcete chutne burty

   normy CSN a vytvarite podezreni,ze budeme muset bastit brzy jen hlisty,ponravy a havet cervu,ktere nam namele EU zeleneho udelu do vurtru,aby se nam ty prasata smaly a generalizujete,ze pan doktor pry nema pravdu.
   Hledme to zkusit,nasi "zastupci" pukaji furt a stale tvorbou vadnych zakonu uz 31 let, jak nafoukle zaby na prameni a pomahaji krast dve tretiny platu vsemu pracujicimu lidu a nestydi se za to a ty kachno tomu chces napomahat?.
   Prejdi na nasi stranu,stranu pravych pravaku a chtej zmenu rezimu na Solidarni stat podobny pravicovemu Socialnimu statu,ktery plati 10 eur na hodinu ze zakona a z toho u sousedu zbohatli i kdyz z nich spojenci udelali kupu ruin!
   No jsem zvedav jak se budete tvarit az pan Biden,buh mu odpust,naridi poradne zdaneni majitelu velkych penez,to bude radosti,aby prestali krast.

   "KDU CSL by mela darovat vsecho svoje jmeni husitske cirkvi,nebot projde velbloud spise uchem jehly,nez se ti krivaci z KDU CSL dostanou do kralovstvi nebezskeho"rika ANNA autorka nove ideologie ANTINEOMARXISMU o ktere nemate ani paru,tak utikejte do trouby a nebehejte tady mezi nami skvelymi vlastenci, vy zla Kachno!

   Vymazat
  5. Ohledně zákona na ochranu českých potravin jsme slyšel od oponentů jen demagogie, lži a nesmysly.
   Potraviny jsou strategická surovina. Kdo je navyrábí, je závislý na jiných, není svobodný ani suverénní.
   Navíc kvalitu potravin můžeme dobře kontrolovat jen u těch českých, které vyrostou na českých polích a jsou pracovány v českých podnicích. Kontrol potravin znamená kontrolu celého výrobního řetězce! U dovážených potravin je kontrola jen namátková a EU si moc nepřeje, aby kontroly u nás probíhaly.

   Vymazat
  6. 18:06
   Vy nikdy neprekvapite Dvořáku, všichni,tak jako vždy jsou u vás demagogové, kteří šíří lež a nesmysly.
   Jsou daleko povolanějši odborníci než David, kteří rozumí danému problému podstatně lépe.Tak je Dvoraku laskavě neuražejte.

   Vymazat
  7. Píšeš nesmysly a dobře to víš. Chodíš sem jenom kazit diskuzi. Jaké "odporníky" máš na mysli, študentíku? Jmenuj, ať se pobavíme. A jestli je opět nenapíšeš, budeš za lhaní a bezdůvodné křivé napadání na těchto stránkách zabanován na delší dobu.
   Ostatně, ty jsi ten zákon určitě nečetl, že. Jinak bys takovou hloupost nemohl vypustit.

   Vymazat
  8. Pane Dvoraku,dejte tem Nanucovakum,rusitelum obcanskeho poradku

   jednu pod oko,aby odtud odesli fotit se s monclem a poslali pak tu fotku tady ,abycho verili,ze se pred obcany neschovavaji,kdyz odtud zmizi!

   Vymazat
  9. Pane sprintere,
   obvykle nepatřím k obhájcům minulých režimů, ale tentokrát se musím Dr Davida zastat. Napsal pravdu a o to jde. Kdyby ještě žil jeden náš spisovatel, tak by o obou sněmovnách napsal - i zbydlilí se za frkání koní -. Hoši a dívky tam nahoře drží mezi sebou partu, drží partu s lobisty, jak zdejšími, tak zahraničními a nás voliče používají jen k argumentaci pro prosazení osobních zájmů. My dole, zbytečně rozdělení, se věnujeme pofidérním historickým bojům mezi "levicí" a "pravicí". Nepostřehli jsme, že svět už žije v novém století s novými problémy.

   Vymazat

 9. https://www.skrytapravda.cz/domaci/3768-to-za-co-dostavala-jourova-pul-milionu-mesicne-musel-napravit-okamura

  OdpovědětVymazat
 10. 15:29 Poslouchej co chces a neber ohled na to, kdo co ma ,ci nema rad.Nove stado!!? A nenechej se nikdy ovlivnit ,v okamziku kdy ses rozhodla opustit jedno stado……nahradit ho stadem druhym. Soustred se a jen na svou vlastni individulitu a nikdy ji nenechej omezit nejakymi nazory/a pravidly jinych.Rid se vzdy jen tvym srdcem ….srdce je nejlepsi vudce. Je nyni mnoho web spasitelu ,kteri slouzili cely dosavadni zivot Satanistickemu systemu a veri ze proklamovanim se nejak ocisti. Vse co potrebujes vedet je v tobe…pravda se nehleda mimo tebe ale uvnitr tebe….ty jsi,pravda. Je jedina pravda …v celem kosmu….Zlo bylo porazeno…..zbytky zustaly ut jen v lidech……takze pozooor:) Mazani manipulatori lidskch mysli ,radi vystupuji v okamziku kdy pada jedna diktatura, na povrch a nabizeji lidem ,nove spaseni. Pokud citis ze nekdo tve svobodne nazory a postoje ktere sdelujes odmita a navic ti zabranuje verejne projevit tvuj vlastni nazor…..bud si jista,ze jsi v rukou manipulatora.

  OdpovědětVymazat
 11. Přitom by stačilo, kdyby do ČT pozvali někoho, kdo o tom něco ví (například p. Davida) a udělali s ním rozhovor na téma zákon o kvótách na potraviny aby vysvětlil národu o co jde.
  Mám ale pocit, že média nemají zájem na tom, aby se lidi dozvěděli jak to ve skutečnosti je, ale mají zájem na šíření dezinformací a polopravd.

  OdpovědětVymazat
 12. Pry Dezinformace to ma rada vetsina,vsak to tady vidis 16/24

  no kdysi byl narod republiky misrem sveta ve skoku na spek,ale to se s pomoci "demokracie"a la AMER zacina razantne menit,takze vylhavat nos mezi ocima je uz fakt vsem tak jedine do smichu.
  Unknowne obracej kabat nez ti C19 doda dreveny.
  Nasel jsi uz radsi kdo vyrabi ty vrazdici viry,nebo ti to ma pani ANNA vstrelit puskou pravdy do tluste skury kozichu lhare znovu??

  Jed bratre "neznamy" za panem carem Putinem a chtej SPUTNIK V,aby jsi mohl byt vcas vystrelen na orbit!

  OdpovědětVymazat
 13. Lidovcům a ostatním tzv.demokratům se blíží STALINGRAD !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nakonec jim zbude nejen Stalingrad po predcich,ale s litosti a placem jen dva blesky.

   Spartaku,zkus nas informovat,zda pujde zachranit aspon zbytek KSCM,nebot C 19 jim vybi cleny a zda nepujde aspon cast poctivych komunistu,kteri jiz musi chapat,ze verchuska je v panice,strcila hlavu do pisku a nic nedela,prestupem do OK SPD,anebo,aby se tu mezi nami objevili a dozvedeli se kde opravdu hraje muzika!

   Vymazat
  2. OK: bude to světový ARMAGEDON pro lháře a zločince...
   Biden nabízí odměnu 10 000 000 $ pro Jeffreyho „Krakena“ Epsteina, Dead or Alive 27.1.2021
   https://beforeitsnews.com/blogging-citizen-journalism/2021/01/biden-offers-10000000-bounty-for-jeffery-the-kraken-epstein-dead-or-alive-2649669.html
   Prezident Biden a první syn Hunter společně financovali odměnu ve výši 10 000 000 $ za bezpečný návrat nebo smrt odsouzeného pedofila Jeffreyho Epsteina, který údajně spáchal sebevraždu v zadržovacím středisku v New Yorku, ale byl naživu 6. ledna, když unikl federální vazbě během nepokoje Capitol. "Joe a Biden mnohokrát slyšeli, že Epstein je opravdu naživu, ale nikdy to nebrali vážně, dokud si nepřečetli Woodův tweet - pro ně to byla kouřící zbraň." Wood určitě musel vědět, že Epstein byl Trumpovým esem v jamce hrát na certifikaci Electoral College. Biden chce Epsteina zpět, zmáčknout ho pro informace nebo ho pohřbít, “řekl náš zdroj.

   Vymazat
  3. 17:15
   Proč by nejste nový prezident USA. Takového chytráka,demagoga,konspiratora pohledat.

   Vymazat
  4. 16:58
   Neřekl bych lidovcům,ale komoušum určitě.

   Vymazat
 14. Kdyby pivo piču mělo, už by nám nic nechybělo!!

  OdpovědětVymazat
 15. 15:11. Tzv. Indický bežec.
  Vy se pokoušíte udělat z černé bílou z kruhu čtverec.
  Dr. David na znění zákona a konkrétních příkladech a ustanoveních jasně ukázal, že Zdechvský lže. A vy dokážete tvrdit opak...Fascinující, jak ráda říkávala jedna komentátorka, která dost chybí.
  O Vašem kreditu svědčí mj. i fakt, že tvrdíte, že jste žil 33 let před převratem. Což je ovšem velmi zajímavé v kontextu s tím, že totéž o sobě jednou prohlásil jakýsi J.J., který nás tu často oblažoval smyšlenkami o vakcinách a vzdělaných lidech (jako Vy ), kteří mu prý říkali to či ono.
  A který patrně odcestoval...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikomu neberu právo na názor, který může být i blbý, nejsme všichni vzdělaní a obdaření od pána Boha, ale je tady několik hovádek, kteří sem nepříspívají, aby něco řekli, obohatili ty druhé, oni prostě musí jenom "nasírat" a popichovat,jenom aby diskuzi rozbili a lidé sem přestali chodit číst a přispívat!! Mezi ně patří také Indický běžec, JJ, Unknown a někteří další!!

   Vymazat
  2. 17:44
   Musím se ti človicku smát, všichni co mají jiný názor než ty, chtějí druhé nasirat a rozbít diskusi, různí ti blbci a hovada.jak píšeš.
   Ty sem prispiváš čím ??? Jak tě tady někdy čtu, tak Jedině svoji hlouposti.

   Vymazat
  3. Kartouzi 18:55, onen diskutující v 17:44 nekritizuje jiný názor, ale lživě podávaná fakta. To je velký rozdíl!

   Vymazat
  4. 18:55
   I ty náš chudáčku pitomá. Právě nasranej Hodnej člověk, kterýho si bereš do svej prolhanej kušny (a s ním Danny) jsou diskutující, od kterých se můžeš dozvědět nejvíc. Jenže to bys nesměl mít hlavu přecpanou pilinama.

   Vymazat
 16. S Lidovci je to jako s pitomci. Zkazili lidem v ČR životy
  už tím jaké na ně poslali své politiky včele s bratrem Kalouskem a Daníkem Hermanem. Tvrdím, že lidovečtí
  týpci jsou nejhorší syčáci v republice i tak vypadají v obličeji. Jen si toho Zdechovského prohlídněte nebo chvilku poslechněte. Je to skličující až nemravný zážitek. A nezapomeňte, že místo péče o rodinu a děti Lidofci zařídili
  lidem o půlnoci v Parlamentu špinavé a přehnané církevní restituce hlavně pro katolické preláty, kterých je hrstka.
  A pozor na lidovce co se někdy válí - narychlo položeni- na horách v trávě.
  Kdo na ně šlápne - zkazí si náladu. Nejdou odlepit.

  OdpovědětVymazat
 17. Je to z Ciny a proto je to dobre:-)

  https://www.lidovky.cz/svet/cina-zacala-pouzivat-analni-testy-na-koronavirus-prilis-ponizujici-stezuji-si-lide.A210128_112815_ln_zahranici_lihla

  OdpovědětVymazat
 18. https://www.lidl.ro/ro/p/piata-lidl/rosii/p48555 a to je v Rumunsku a v Bulhasku je to stejné je třeba nedat šanci domácí produkci. Jak by domácí produkce dostala šanci tak by byla známa výkupní cena a rabat prodejce. Je to k pochopení??

  OdpovědětVymazat
 19. Unknown je zcela nepochybně pánské přirození, v tom nejvulgárdnějším slova smyslu!! Jeho zájem je "zničit" diskuzi na Nové republice!!! Zase bude smazán a to je jediná možnost, jak se s ním vyrovnat!!!

  OdpovědětVymazat
 20. Hodny clovek Nebavte se s tím pyjátským šmejdem nebo do vás bude vandrovat furt. No je sluhové západních korporací opět slouží hlavně že víme kdo je kdo.

  OdpovědětVymazat
 21. Americká armáda na zatýkacím kongresu v Bílém domě.
  https://beforeitsnews.com/politics/2021/01/us-military-at-the-white-house-arresting-congress-3224466.html
  Jednotky zvláštních operací (SOF), včetně 4 000 zastupovaných vojáků Národní gardy působících jako američtí maršálové, vznesli obvinění nebo se chystali zatknout 67% Kongresu. Brzy po ráno 25. ledna mezi 3 a 6 hodinou ráno došlo ve Washingtonu k výpadku proudu kolem Bílého domu . Podle dvou samostatných videí nahraných na místě činu byli policisté a američtí vojáci všude ve tmě. Vojenské dodávky, autobusy a policejní vozy dorazily do Bílého domu, naložily cestující, snesly je dolů po silnici a přes most a pak se některé dodávky vrátily prázdné, aby to zopakovaly. Když to skončilo a zdánlivě na Q, ohňostroj rozzářil oblohu. Zprávy od lidí na místě tvrdili, že později ten den byl Bílý dům těsně uzavřen a zůstal tak jako nyní. BOUŘE PROBÍHÁ...

  OdpovědětVymazat
 22. Pane Davide, zdravím Vás, držím pěstě.
  K onomu zákonu: prošel parlamentem, jde do Senátu. Máte záměr, možnost, čas, navštívit Senát před hlasováním o tomto zákonu a obhajovat jej?

  OdpovědětVymazat
 23. Jak je možné, že na článek, který je k němu
  (A zřejmě právem) kritický europoslanec Zdechovský nereagoval?
  To nakonec vypadá na to, že s ním souhlasí!
  On tedy jako křesťan se dal na pokání!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.