Reklama

pondělí 25. ledna 2021

Konec boje proti nelegální migraci v USA a žaloba státu Texas


Ivan David
25. 1. 2021

Nový prezident USA je u moci pár dní a již se projevují důsledky jeho nařízení. Bývalý americký komisař pro cla a ochranu hranic Mark Morgan obvinil Bidenovu administrativu, že „učinila USA méně bezpečnými“ během několika hodin od složení přísahy.

"Tahem pera prezident Biden učinil tuto zemi méně bezpečnou," řekl Morgan pro Breitbart News 23. ledna. " Politika je vyzdvihována nad bezpečnost veřejnosti." Morgan citoval odstranění Protokolu o ochraně proti migraci (MPP), známého také jako program „Zůstaň v Mexiku“, jako o programu, který měl být zachován.

"Takže toto bylo to, o čem jsme říkali, že to je ta nejnebezpečnější věc, kterou byl odhodlán udělat. A on to udělal hned první den " dodal směrem k Bidenovi bývalý komisař. "Je to frustrující, co právě teď vidím," dodal Morgan. "Pro mě je to všechno politika. Je to všechno o politice. A naše země je kvůli tomu méně bezpečná a je to nechutné. “

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti (DHS) ve středu uvedlo, že agentura pro ochranu hranic „přestane přidávat další jednotlivce do programu MPP“. Program MPP byl zahájen v lednu 2019, aby pomohl zastavit tok statisíců beznadějných žádostí o azyl, které systém ucpávaly. Program MPP umožňuje žadatelům o azyl čekat v Mexiku, dokud nebude rozhodnuto o jejich azylovém případě. Před jeho zavedením byly tisíce nelegálních přistěhovalců propuštěny do Spojených států a tam měli čekat, jak soudy dopadnou. Většina z nich se nedostavila k soudu zůstává v zemi ilegálně.

Bidenova administrativa rovněž uvedla, že po dobu 100 dnů zastaví deportace některých nelegálních přistěhovalců, aby DHS zajistilo spravedlivý a efektivní systém vymáhání imigrace zaměřený na ochranu národní bezpečnosti, bezpečnosti hranic a veřejné bezpečnosti.“

To se nelíbí nejen bývalým úředníkům ochrany hranic, ale ani státu Texas. Ten v pátek zažaloval Bidenovu administrativu kvůli memorandu o zastavení deportací nelegálních cizinců. "První den ve funkci Bidenova administrativa odložila stranou Kongresem uzákoněné imigrační zákony a pozastavila vyhoštění nelegálních cizinců, jejichž vyhoštění je vynuceno právě těmito zákony." Přitom ignorovala základní ústavní principy a porušila svůj písemný závazek spolupracovat se státem Texas na řešení společných obav o vymáhání přistěhovalectví, “uvádí se v žalobě podané u federálního okresního soudu v Texasu. "Tento nezákonný obrat způsobí Texasu okamžitou a nenapravitelnou škodu, pokud nebude zakázán."

David Pekoske - úřadující tajemník DHS, který v administrativě prezidenta Joe Bidena zastupuje ministra vnitra, vydal 20. ledna memorandum „nařizující okamžité zastavení deportace jakéhokoli ne-občana s konečnou platností po dobu 100 dnů.“ Výjimky z tohoto příkazu zahrnují nelegální imigranty, kteří se buď dopustili terorismu nebo špionáže, nebo jsou podezřelí z terorismu. “ Podle žaloby státu Texas se memorandum tajemníka Pekoske týká téměř všech nelegálních imigrantů s nevyřízenými deportacemi „včetně těch, jejichž vyhoštění bylo nařízeno po řádném a spravedlivém jednání, a těch, kteří nemají nárok - a neprohlašují, že mají nárok - na další imigrační výhody.“

Žaloba tvrdí, že vše je v rozporu s dohodou mezi DHS a Texasem, protože agentura neoznámila státu změny a nezvážila škody, které by Texas mohl utrpět. Soudní žaloba podaná texaským generálním prokurátorem Kenem Paxtonem žádá federální soud, aby prohlásil Pekoskeho memorandum za nezákonné a zabránil žalované straně, tedy Bidenově administrativě, ve vykonání příkazu.

"Bidenova administrativa nařídila Ministerstvu vnitřní bezpečnosti v jednom ze svých prvních kroků, aby porušilo federální imigrační zákon a porušilo dohodu o konzultacích a spolupráci s Texasem na tomto zákoně. Náš stát hájí největší část jižní hranice v zemi. Chybné prosazování zákona přímo a okamžitě ohrozí naše občany a pracovníky donucovacích orgánů. DHS sám dříve uznal, že takové zmrazení deportací způsobí konkrétní škody Texasu. Jsem si jistý, že tyto protiprávní a nebezpečné činy nemohou obstát.“, uvedl Paxton ve svém prohlášení.

Stát Texas se bude soudit. Do doby, než padne rozsudek, přibudou na území Spojených států desetitisíce nelegálních migrantů, kteří možná budou obratem prohlášeni za legální a budou nadále měnit demografické složení jižních států USA – konkrétně Texasu, Arizony a dalších – tak, aby tam byli voliči více naklonění Demokratické straně. Jak na to budou pohlížet stávající „latinos“, kteří tvrdě pracují, aby se v USA udrželi, těžko říci. Tipuji, že nadšeni z nových příchozích, se kterými se pravděpodobně bude zacházet jako s migranty v západní Evropě, nebudou. Republikáni pak budou pozdě bycha honit, že nezabránili neblahému vývoji v době vzniku, tedy v době, kdy stát Texas žaloval volební podvody ve „swing states“. Jejich slabost a oportunismus je přijdou draho, možná je trvale odstraní z možnosti ovládat alespoň jednu z komor Kongresu, o prezidentovi nemluvě. Je ovšem také otázka, jestli „Demokraty“ budou volby ještě kdy trápit. Dokud bude neomezené korespondenční hlasování, budou hlasy přibývat pouze jedné straně, tedy spíše Jedné straně.

33 komentářů :

 1. Vypada to tak,ze bez zalozeni nove strany PATRIOTU to uz dale nemusi jit

  Kdovi,zda se to podari byvalemu presidentovi,ktereho chteji s nesmirnou zurivosti jeste predtim zabit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PANA Trumpa se pokusili zabít min. 15x ! Dnes už ho nemá kdo ohrožovat. Kabala v USA PADLA do své vlasní pasti.Slavnostně přísaháme…
   .https://anonup.com/thread/422063
   https://beforeitsnews.com/politics/2021/01/list-of-indictments-arrests-and-executions-dismantling-the-deep-state-operatives-and-doubles-january-23-2021-3224170.html
   Seznam obžalob, zatčení a exekuce - Demontáž agentů a státních zástupců státu Deep. 23. ledna 2021

   Smazat
  2. 16:16
   A magoři budou nesmyslum věřit

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Anonyme, ještě musíš přibližně dva dny počkat než uzraje ten správný čas, správný čas k akci nám sdělí postavení Hvězd a Luna v úplňku nad Washingtonem ..

   Smazat
  5. FEC FORMULÁŘ 1
   PROHLÁŠENÍ O ORGANIZACI
   PODÁNÍ FEC-1489852
   1. Vlastenecká strana
   4004 Rosedale
   Místo Grovetown, GA 30813
   E-mail: firefiten37@gmail.com;firefiten37@gmail.com
   2. Datum: 01/22/2021
   3. FEC Výbor ID #: C00767095
   Tento výbor vybírá příspěvky, platí výdaje na získávání finančních prostředků a
   vyplácí čistý zisk pro dva nebo více politických výborů / organizací, z nichž alespoň jeden je autorizovaným výborem federálního kandidáta.
   Výbory účastnící se společné dobročinné sbírky

   1. DONALD J. TRUMP ZA PREZIDENTA, INC FEC ID číslo C00580100
   Přidružené výbory/organizace
   ŽÁDNÉ
   , ____
   Správce záznamů:
   Michael Joseph
   Gaul 4004
   Rosedale Místo Grovetown,
   GA 30813 Telefon # (706) 834-4699
   Pokladník:
   Michael Joseph
   Gaul 4004
   Rosedale Místo Grovetown,
   Gruzie 30813 Telefon # (706) 834-4699
   Určený zástupce(y):
   Banky nebo depozitáře
   USAA
   10750 McDermott
   Dálnice San Antonio, Texas 78288
   Podepsáno: Michael
   Joseph Gaul Datum Podepsáno: 01/22/2021
   (Konec FEC FORMULÁŘ 1)

   Generované Út Jan 26 03:17:29 2021
   Federální volební komise, 999 E Street, NW, Washington, DC 20463 (800) 424-9530 Ve Washingtonu (202) 694-1100
   Pro sluchově postižené, TTY (202) 219-3336 Poslat komentáře a návrhy na tuto stránku na: webmaster@fec.gov.

   Smazat
 2. 15:25 Tento příspěvek nepřináší krom sprostot absolutně nic. Ani není k tématu. Pane Dvořáku, prosím smažte to. Myslím že moje prosba jistě není ojedinělá.

  OdpovědětSmazat
 3. Vypovězme spojenectví s tímto nepřátelským režimem !

  OdpovědětSmazat
 4. Uz by si mela soudrzka Prochazkova zasukat, aby vyhnala toho certa z tela:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:18-Myslíte Petru? Právě ji poslouchám na Čro+ o situaci v Rusku, souhlasím!

   Smazat
  2. Jenže kdo se obětuje? To by byla ta pravá sakrální oběť.:)))

   Smazat
  3. danny, znáte ten židovský vtip? To by musela být jediná na světě.

   Smazat
  4. PS.-vtip mám od Židů, pokusím se ho k odlehčení formulovat: "Pane Khon, jdou ke mně. Ale to byste musela být paní Roubíčková sama. Ale já jsem doma sama. Nechaj mně domluvit, sama na světě".

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. 17:47-to jste nepsal a lidovou tvořivost nezastavil, lépe "tvořte" sám!

   Smazat
  7. Chudák Lenka. Nakonec aby se kvůli jmenovkyni Petře nechala přejmenovat na Špacírovou.

   Smazat
  8. 17:18 No jo to je jedno z toho pěkného co patří k životu. Jenomže morální zkrachovalci z neziskovky si neumí normálně ani najít kamaráda natožpak druhého na celý život. To je v té usa migranti převálcují pokud s tím nebudou normální lidi něco dělat mají na to 4 roky.

   Smazat
 5. Kdo chce pochopit co a proč se dějí- současné právnické a informační BITVY zamlžované neexistující pandemií , otevřte si tento článek. NEVÍME prostě NIC ....
  DC je oplocen a prezident se nikdy nevrátí do Bílého domu. Ale ne z důvodů, které si možná myslíte.
  https://themarshallreport.wordpress.com/…on/
  Poté, co Donald J. Trump opustí Bílý dům, bude DC uzamčeno, protože nebude možné, aby zahraniční vládce vládl nad suverénní zemí, proto musí být zahraniční vládce uzamčen. V tomto případě by to byla tato nová správa.
  Vláda Spojených států, Kanady a Británie jsou všechny dceřiné společnosti koruny, stejně jako Federální rezervní systém v USA. Vládnoucí monarcha v Anglii je také podřízen Koruně. Globální finanční a právní systém je řízen z londýnské City korunou.

  OdpovědětSmazat
 6. Libi se mi, jak zasvecene pise o Texasu buran z Bohnic, ktery za poslednich 20 let ani jednou v Texasu nebyl:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:29-To je možné ale Vy už do Texasu raději neleťte.

   Smazat
  2. a ja byl v texasu na college! a jejich slogan psany vsude kam se podivas zni: "dont mess with Texas"

   Smazat
  3. Já tam byl! A co mne m.j. zaujalo, že krom archaických zákonů tam mají zakázanou prostituci. TBC

   Smazat
  4. 20:11- a kde jste byl? Ve městě, na vesnici? To abych Vám mohl nabídnout ekvivalent ze "západu".

   Smazat
 7. tak toto musel stvorit zase nejaky amerikanista ktery v zivote v usa nezil a nevi ani hovno o imigracni politice usa😎😂😎

  OdpovědětSmazat
 8. Honba za penězi a mocí je v zásadním konfliktu se základními lidskými hodnotami – milovat a tvořit.
  https://celostnivzdelavani.cz/penize-nebo-dusi-zivot

  OdpovědětSmazat
 9. Nejenom v USA mají degeneráti udavačskou falešnou morálkou zatemněné mozky, žádající exemplární trestání spoluobčanů ...
  Sledujte aféru v hotelu v Teplicích ..
  Hvězdy na Nebi začínají ty zdegenerované blázny zcela uvolňovat ze řetězu normálnosti ..

  OdpovědětSmazat
 10. Vzpoura v Dánsku. Protestující během násilných protestů proti lockdownu spálili figurínu premiérky.

  Po nepokojích v Amsterdamu bylo zadrženo 190 osob

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021012513101999-po-nepokojich-v-amsterdamu-bylo-zadrzeno-190-osob/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://cz.sputniknews.com/svet/2021012513102353-vzpoura-v-dansku-protestujici-behem-nasilnych-protestu-proti-lockdownu-spalili-figurinu-premierky/


   Smazat
 11. https://wp.me/pbYbqw-dz5

  české titulky možné

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Indický běžec, je druh kachny.
   Velmi hloupý pták ale vyhledávaná pochoutka.

   Smazat
 13. Aby lide pochopili proc se k nam i detemvlady chovaji tak nelidsky..
  Jezuitská prísaha. https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=yF5yD3Wvlp8

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.