Reklama

neděle 3. ledna 2021

Má na tohle ČT vůbec právo?

Lubomír Man

3. 1. 2021
Skutečný majstrštyk se v první den Nového roku vydařil redaktoru ČT Přemyslu Čechovi, když svůj dopolední historický pořad o jakési osobnosti z doby posrpnové normalizace zakončil těmito slovy: „Od tohoto okamžiku měla (myšlena ona zřejmě tehdejším režimem postižená osoba – pozn.LM), v televizi samozřejmě utrum“. Docela jako by netušil, že oním výrazem „utrum“ se dotýká čehosi, co je mnohem choulostivější pro současnou ČT, jež ho zaměstnává, než pro jakoukoli televizi jinou či předcházející, a to proto, že to do své odpornosti dorostl „utrum“ teprve až se setkal s licoměrností.Přesněji pak s oním krásným a povznášejícím slibem z kodexu České televize, ve kterém tato vyhlašuje, že „chce být fórem pro veřejnou diskuzi, v níž je možno vyjadřovat nejširší možné spektrum názorů a hledisek“, zatímco ve skutečnosti tato současná ČT dává prostor jen názoru jedinému, a ke všem názorům ostatním se chová jako ten nejzavilejší kádrovák a násilník. Což nejpřesvědčivěji předvádí svým výběrem hostů, které si do svých studií zve, k čemuž lze poznamenat to, že právě hosty u diváků nejoblíbenější a nejrespektovanější už dnes nezve. Jednoho krásného dne si je prostě zanesla do svého černého seznamu a od tohoto okamžiku už oni a ČT přestali mít cokoli společného.

Příčina?

Nemluvili vždy tak, jak od nich politická linie ČT vyžadovala. Jen jedinkrát vyslovil národem milovaný znalec Ruska, redaktor a disident Jan Petránek svou pochybnost o tom, že se Rusko dopustilo anexe Krymu, a nikdy se už pak až do své smrti na obrazovce ČT neobjevil. A po něm a po podobných „přešlapech politické linie ČT“, odcházeli z ČT další a další bývalí hosté. Byl odejit a od brány ČT na věčné časy vypuzen skvělý politický analytik Zdeněk Zbořil, byl vypuzen neméně schopný a bystrý čechoamerický novinář Erik Best, vyhnán ze studií ČT byl moudrý a rozvážný Jaroslav Bašta, po několika skvělých vystoupeních, do kterých se ale vloudil názor, jenž byl ČT cizí a proto neomluvitelný, vyhnali z Kavčích hor skvělého znalce politiky USA a Británie Alexandra Tomského, vypudili odtud i moudrého a vtipného sociologa Jana Kellera, stejný osud potkal politologa a znalce německé problematiky Petra Robejška, oblíbeného žurnalisty a bývalého poslance Jiřího Zavadila, do zapomnění se pokusili zašlapat někdejšího premiéra Jiřího Paroubka i bývalého ministra zdravotnictví a dnešního poslance EU Ivana Davida. Vyhnán ze studií ČT byl i bystrý ekonom Miroslav Ševčík, ekonomka Ilona Švihlíková, politik Jan Veleba, ekonom Zbyněk Fiala a řada dalších a dalších. 

A pozor: Nejen že vypuzovali, ale ustavili si pro sebe i nejpřísnější kádrovou politiku, vylučující i jen pomyšlení na to, že by do programů ČT kdy pozvali experty, žurnalisty, filozofy, historiky a ekonomy a spisovatele, kteří vešli ve známost spíš až v posledních letech a proto vstup na obrazovku někdejší ČT ještě nestihli a na vstup do pozdější a radikálnější ČT už nesplňovali požadovaná kritéria. Čímž míním např. Petra Žantovského, Vlastimila Vondrušku, Václava Umlaufa, Petra Hampla, Jiřího Jírovce, Jiřího Baťu, Jana Campbella, Jana Vítka, Karla Sýse, Vladimíra Pelce, Jana Schneidera, Stanislava Novotného, Michala Branda, Marii Neuderflovou, Stanislavu Kučerovou, Ladislava Větvičku, Jiřího Kobzu, Petra Kužvarta, Jana Žižku, Lukáše Oldřicha, Jaroslava Tichého, Jaromíra Bradavku, Jana Korála, Růženu Chrastekovou a další a další.

Nevím, je-li to tím, že u nás přibývá počet lidí, kteří dostávají rozum, či zda se to jen utužují kádrové zásady ČT, ale fakt je ten, že shora uvedený počet osob z ČT buď vyhnaných či na ni nikdy nepřipuštěných, stále roste, zatímco onen koniášovský sbor ČT, který onu očistu obrazovky od nežádoucích osob provádí, zůstává stále stejný a sestává z desíti členů vedení zpravodajské redakce, nad nimiž jako jakýsi dozor vykonává už jen ředitel zpravodajství a sportu. A úplně nejvýš pak už jen generální ředitel ČT. Takže pouhých dvanáct jedinců, z nichž ani jeden nevykazuje jedinou známku vědeckého, politického či kulturního věhlasu, srovnatelného s věhlasem osobností shora uvedených, rozhoduje o tom, zda tito z národa nejlepší budou či nebudou mít možnost předstoupit před své spoluobčany a promluvit k nim též z média nejmasovějšího.

Nejde však jen o absurdní duchovní nepoměr těch, kteří čemusi takovému brání a kterým je v tomtéž zabraňováno, ale o problém širší. Odkud si oněch dvanáct mužů z ČT vzalo či vypůjčilo právo znemožňovat těm nejproslulejším ze všech Čechů ke svým krajanům mluvit, vést je, ukazovat jim cestu a obšťastňovat je bystřejšími postřehy, než na jaké jsou dnes zvyklí – což má, jak to pánové z ČT zřejmě plánují - platit na věčné časy? Kdo jim k něčemu takovému poskytl oprávnění? Cožpak se lidské přirozenosti nevzpouzí stav, kdy lidé v tzv. informačním věku znají díla českých tvůrců, ale nikdy neslyšeli jejich hlas a nikdy nespatřili jejich tvář? A to pro jedinou jejich vadu, kterou je skutečnost, že jejich politická linie se nekryje s politickou linií ČT? To proto mají být zapomenuti a má na ně pomalu sedat prach? A promlouvat k nám má, a to až k našemu totálnímu zcepenění, stále jen jednohlasí a k smrti nudící Miroslav Kalousek, Daniel Kroupa, Petr Honzejk, Pavel Šafr, Michael Romancov. Alexandr Mitrofanov, Jiří Pehe a Petr Pithart?

Probůh! To snad ne! Vzpamatujte se vy na Kavčích Horách a též my všichni pod nimi, dokud je čas.

38 komentářů :

 1. Pan Mane, gratuluji. Vystihl jste přesně mechanizmus "diktatury podprůměrných", slouhů cizích zájmů, kteří nám ukradli kdysi naši veřejnoprávní televizi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnesni GR TV funguje tak zle pane Mane proto,ze neomarxiste

   pochodem institucemi vyradili z provozu justici a policii,ktera nesmi pronasledovat na rozkaz al hamajdy CSSD, prestupniky zakona.
   Tito nositele zla se spolehaji,ze se obcane nemohou sjednotit na cil vymeny volbami tech politiku,kteri propagui a realizuji porusovani zakonu a jsou protagonisty informacniho embarga VEREJNOPRAVNOSTI TELEVIZE!

   Smazat
  2. Milý Krtku, ani jeden z redaktorů ČT není nějakým novým následníkem Marxe. Myslím, že pouhým pomyšlením na tohoto filosofa by jim naskočila vyrážka a některé by asi museli hospitalizovat v Bohnicích. I když je podezíráte z "neomarxismu" je to stále jen liberalismus, utržený z řetězu a nic jiného. Prosím, uvědomte si, že označováním pravicových liberálů za neomarxisty bráníte skutečným následníkům Marxe, aby oslovili veřejnost. A nutno říct, že mnohé z Marxova díla stále ještě není překonané a platí i dnes. Právě proto je zřejmě nutné lidi zblbnout. Ono je to hodně podobné s označením bývalého socialismu za komunismus. To má za cíl omezit vliv českých komunistů, diskreditovat je a vyrobit z nich párie české politiky. Tak pracoval u Goebels, který věděl, že k tomu, aby potlačil ideového protivníka, je nutné dát slovům jiný smysl.

   Smazat
  3. Pane TOTO,

   nazev neomarxiste nema spolecnost s Marxem,tady je to prace tzv modrych trockistu,kteri poznali,ze Marx udelal chybu a vyuzili ji ihned k prospechu nove ideologie velkokapitalistu.

   proto nesmi GR TV nikdy vysilat co je to ta mucholapka na poctivr marxisty na kterou se dali chytit a chapou jen skovo marxismus.
   Prave jste svedkem,ze se KSCM dala touto ideologii propagovanou zejmena piraty porazit na hlavu.
   Dám vam tu odkaz co to ve skuecnosti je,napište pokud chcete , jak mu rozumite a zda funguje.

   https://youtu.be/k1RasXw7iko

   Smazat
  4. Pane Krtku, názorově dobrý, ale bylo by dobré, uvědomit si, že v naší krásné zemi s krásným jazykem ještě nikdo nezrušil psaní háčků a čárek. I touto malou záležitostí se dá ověřit kdo je vlastenec a kdo ne.

   Smazat
  5. 4:59
   Co chcete po negramotných soudruzích, jako je KRTEK. Napsat, že PIRÁTI jsou dnes neomarxisti, muže opravdu jen ubohý soudruh Krtek !!
   Tohle co píše krtek, jsou opravdu neuvěřitelné nesmysly pomatence.

   Smazat
  6. Pane indicky bezce,slysel jsem,ze pry jste dobre stravitelna kachna

   a na to ukazuje i vas koment.
   Proc neumite dat do neho dat NIC ve prospech SPD,SVOBODY a obcanske PRIME demokracie.
   Copak ja za to muzu,ze se na me obracite se svym mnotonnim lhanim,utoky na osoby prinasejici pokrok a presentovanim se,ve svych komentech,ze jste intelektualne nemajetny a zmuzete se jenom nadavat malym zviratum,coz je asi znamka primeho zasahu do vaseho piratskeho cerneho srdce,ktere stavi na bazi dalsiho vykradani republiky tzv pochodem institucemi,rozvalu statu a anarchii,ci vykradeni zbytku ,kdysi skwele KSCM,kde dnesni management havaruje a nevi co je to neomarxismus Proto prohrava bitvu o delniky a rolniky,kteri jim pred nosem zmizeli a premenili se na piraty propagatory zlodeju a exekucniho vadneho zakona a policejniho statu al hamajdy CSSD!

   Zda se,ze po fazi ignorance malych zvirat a vsech lidovych kmentatoru nastupuje dalsi faze,kdy se lhanim chcete propracovvat k moci ve stale padajiciho rezimu zla a lzi,cenzury kdy jste jeho reprezentant.

   Zkuste pomalu a jiste obracet kabatec a navrhnout nastupni system prave pravice a ten nazev vasich prispevku by tak mohl znit vpred k NOVE REPUBLICE a ne,ze ne ANO!

   NO NI komentatore kachnicko?

   Smazat
  7. Pane VESELASKY 4/59,

   no nepotesil jste me,ani ja vas nepotesim.
   Neshoduji se s vami na nazoru,ze na mych haccich a carkach zavisi vlastenectvi v cele republice!
   Me by zajimalo,treba kdyby jste to co pisi prepsal VSUDE spravne a hlavne,zda rozumite obsahu.
   Uz jste cetl SPD program,kde se vyzaduje v bode 10 rasantni zmena napolo havarovaneho prolhaneho systemu neomarxistickych modrych trockistu,kteri nam zasvinuji pohled cistym oknem pokroku!?

   No co, no no!?

   Smazat
  8. Toto 2:50
   V této věci se musím pana Krtečka zastat. Neomarxismus nejlépe vystihuje podstatu. Už jsem tady na toto téma psal pod jiným článkem. Pokud tomu budete říkat liberalismus, nebo soft fašismus, tak tím jeho nositele určitě dojmete. Neomarxismus dobře vystihuje to, že jde o zmetky a ten název je lidově s**e. Protože právě proti marxismu se oni vymezují, ačkoli se chovají ještě hůř. Neomarxismus je jako jabloň, ze které ořezali všechny větve a na kmen naroubovali hrušky, kdoule a papriky. Nicméně kmen(podstata, narativ) zůstal stejný, levicový. Nejedná se o pravicové liberály(za které by se rádi schovali), ale o levičáky a název neomarxismus je vystihuje.
   Možná to není úplně fér k původním čistým nositelům idejí Marxe, ale to je v roce 2021 irelevantní. Ideologizace levice je v současnosti v klinické smrtí. O tom bych chtěl psát ale někde jinde.

   https://bezcenzury.org/neomarxismus/

   Smazat
 2. Mane,co jste psal o ČT před r.89. To jste držel hubu a krok. Bez jediného protestu. Tehdejší zprávy byla hrůza hrůz, vždy začátek sovětský svaz, nebo, komunistická strana ,nic jiného 40 let,ty programy žena za pultem, muž na radnici,major Zeman, další, pouze souhlas co stalinisto mane. Ta dnešní demokracie, je opravdu pro některé many nevhodná.
  Nechte ČT jaká je,70% lidí je spokojená.Vaše snaha je ubohá a zbytečná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne, ty jsi spokojený s dnešní troskou veřejnoprávnosti. Ona mele stejné lži, nesmysly, nenávisti a manipulace, které ti konvenují. Jejich i tvůj omezený rozhled a neschopnost samostatného uvažování vedou přímo k národní katastrofě. Odříkáním a manipulací s informacemi se snažíte z lidí udělat nemyslící stádo. Že ty jsi zmanipulovaný pitoma ještě neznamená, že ostatní chtějí být to samé.

   Smazat
  2. 22:49
   Pouze zastydli komouši jako ty Dvořáku,melou neustále stejné bláboly o ČT.Naprostá většina našich občanů stojí za ČT,jen pár omezencu jako ty bojují lží a pomluvu proti ČT. Kde neustále vidíš nějakou lež,manipulace ČT,pouze stále dokola omiláný nesmysly. Čím seš ty ten " myslící ", tím,že zde do nekonečna omiláš lež o Západu, USA, stále jen článeky, které jen pomlouvají,tím jseš jen osel, ne nemyslící stádo. Totálně vymytý, zaslepený hlupec ruskou lživou propagandou.
   Tu katastrofu, předvádí v EU tvůj soukmenovec David,to co předvádí v Bruselu je neodpustitelný snaha o rozklad našeho státu.

   Smazat
  3. Jseš vedle troliku. Proč, když je tolik lidí s ČT spokojeno, je v Řadě ČT stále víc kritiků ČT? Vysvětli.

   Smazat
  4. Pane Dvoraku,zaplavu lzi majitelu moci ukradene obcanum volicum

   Nelze nikdy zastavit jinak, nez hledat co nejvice sympatizantu SPD myslenek a myslenek volicu a nepoustet se do diskusi s trottly,kteri se domnivaji,ze svym neomarxismem dobudou zpet ztracenou duveru volicu.

   Tito diversanti zla nikdy neprestanou a pokud nebudou navrhovat body do navrhu Prgramu volicu je proste z toho duvodu treba pro uplnou prazdnotu jejich mysleni z diskuse vyradit,drive nez to tu staci svou nenavisti k pokroku zasvinit.

   Tak jim napsat:
   Vas komentar pane Unknote jsem musel vyradit z duvodu absence navrhu ve prospech nas sympatizantu SPD!

   Smazat
  5. Unknown 23:19 Co si to dovoluješ ty debile! Jakejch 70% je spokojených? Kdes na to přišel ty blbečku? 98,80 procent! To je zjištěny a prokázaný! Spousta lidí posílá jako koncesionářské poplatky víc peněz, než mají, protože jsou spokojený. To ty asi ve svém zatemněném mozku nechápeš co? Že máš třeba nějaké výhrady, tak si je strč za klobouk a alespoň NELŽI! Za bolševika jsi držel hubu a krok a teď lžeš, že je jen 70 procent lidí spokojenejch.

   Smazat
  6. Ale no tak.
   Dodrzujte ty pravidla.
   Videl uz jste nekdy Svejka rozcilenyho ?

   Smazat
  7. 1:46
   Ubohé, jinak si ty dacane zjisti podporu ČT, než něco načmáráš chudáku !!

   Smazat
  8. Indický běžče, pro samé sprostoty ani neumíš správně vyhodnotit oblibu ČT. Ta je 100%ní u všech koncesionářů. Pozná se to podle toho, že platí koncesionářský poplatek. (Protože musí!)

   Smazat
  9. Dobre podplaceny GR TV ridi svymi dristy chudaka precedu" Babise.

   Snazi se mu vnutit myslenku,ze NESMI po nasem bohu skwelem carovi Putinovi pozadovat podklady pro vyrobu jeho neuveritelne ucinne vakciny SPUTNIK V.
   Tak naseho "precedu"brzy ceka vlna vycitek,podobne jako "makrelu" vedle ,ze nezajistila vyrobu teto vakciny,ackoli dobre vi,ze izraelci skoupili pry 2 miliony techto vakcin a nyni s nimi budou nejen ockovat,ale vydelaji na nich majlant!

   No ni?

   Smazat
 3. Zlatá komunistická ČT, oproti dnešní české pobočce Goebbelsově TV je to veledílo a 100x pravdivější a kompetentněji vedené, než co předvádí kariérní komouš a tunelář Dvořák. Který je navíc permanentně ve středu zájmů, přitom jeho banda redakčních potkanů stále mele o střetu zájmů premiéra. Kdyby lidi mohli radši by ve většině sledovali TV před převratem než tu dnešní.

  OdpovědětSmazat
 4. 22:52
  Co čekat od RUDÉHO HLUPÁKA, tohle nemá smysl komentovat.
  Ty, Václav,tatran opravdu soudruzi, něco tak zdegenerovaného se nečte každý den. Tady na vás je vidět,jak je ruská propaganda nebezpečná a z některých to udělá nepřekonatelné blby !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A mimo předpojaté nenávisti bys tam neměl něco konkrétního?

   Smazat
  2. Pane unkmovne 23/26,nas tu vase ruska propaganda nezajima,

   Pokud nenavrhnete neco ve prospech nasich skwelych myslenek SPD nebo dalsi body do Programu volicu,bylo by zajimave vas v dusledku prazdne kebule odtud dvezt primo do stareho srotu.

   Smazat
  3. Unknowne 23:26, tady se za vás semtam někdo bije, aby ty vaše hlouposti admin nemazal a vy, namísto abyste se probrali, pořád znova a znova hloupě, bez argumentů opakujete tu nejméně kvalitní prozápadní propagandu. Vždyť tím poškozujete to, čemu chcete sloužit. To nechápete?
   Sám nevím, jak vyvrátit to, že veřejnoprávní ČT kádruje zvané do pořadů podle vlastních, intelektuálně nijak podložených kritérií. Proto si nedovolím diskutovaný článek kritizovat. Byl bych sebevrah. Radím vám, za této situace mlčte také, když vyčpělým pokřikem o komouších už holá fakta nepřekřičíte.

   Smazat
  4. 0.26
   Dvořák, stačí si přečíst několik málo jejich příspěvku a každý normélní vidí tu jejich neopakovatelnou hloupost, zaslepenost rudých hlupáku !!
   Napsat "" zlatá komunistická ČT a dnešní Goebbelsova televize "" tak tohle snad opravdu NE, nebo vy se toho pomatence zastáváte ??? pokud ano, o čemž nepochybuji, tak jste stejný rudý pomatenec, jako ti, o kterých píšu !!!
   2:14
   Možná vyčpělým, ale stále pravdivým, víme !!
   O komouších a rusku budu do konce života psát kritiku, tahle zvěř na nás po 40 let trvajícím koncentráku, zanechala katastrofální následky do dnešních dnu !!

   Smazat
  5. 23:26
   Vaši babičku znásilnil sovětský voják, že jste tak plný nenávisti ke všemu ruskému? Tehdejší CCCP a dnešní Rusko může srovnávat jen naprosto omezený jedinec.

   Smazat
  6. Tohle není kritika, ale jen a jen čistá nenávist. A když k tomu ještě nadáváte a hrubě napadáte diskutující, tak budete muset diskuzi opustit. To nefér podsouvání vám protentokrát odpouštím, protože to ukazuje jen na vaši nízkou hodnotu IQ.

   Smazat
  7. Dobre stravitelna "kachnicka" rudy indicky bezec tzv neomarxista a zaroven modry trockista plny nenavisti se dusi

   vztekem,ze neumi jit v jednom siku s SPD a se zdejsimi lidovymi kmentatory!
   Plan cerstve vichrice navrhu bodu PROGRAMU VOLICU,ktery nema obdoby,ho smetava do kanalizace.

   Jeho nenavist je pro nasi demokratickou vetsinu znamkou,ze se jeho mensine nedari rozbijet demokracii a neumi ani prevzit novou ideologii ANTINEOMARXISMU!
   Pomalu a jiste havaruji se svymi obitymi krvavymi nosy zlodejskych piratu slouzicim nyni zmateni svym velkokapitalistickym zloduchum jako toaletni papir,pro jejich pokracovani ve vykradani republiky!

   No ni?

   Smazat
  8. 9.50
   Katastrofální následky na našem trhu zanechala divoká privatizace a následná vláda kleptokracie, blbečku od Gangy.

   Smazat
  9. Prostě jsem poplatek za televizi zrušil a šlus. Rádio platím, protože ho poslouchám a mám v autě.

   Smazat
 5. Chce to klid. Vsecko uplne vsecko co kdo dela ,podleha zakonum. Napriklad kolonizujes a stane se z tebe kolonie.
  Bolsevizujes a vysledek,pro kapitalisty neni kam plivnout.
  Nezen me se. Uzivejme neco dramatu a metamorfozy..
  Televize vznikla tak, ze manzelky vlivnych komunistu a funkcionaru se dozadovaly zabavy ,pac uvedeni travili svuj cas daleko od nich na poradach.I predstiranych.
  Rychle se zmocnil televize par mensik-bohdalova,dvojice silne mluvici nahlas a bez kormidelnika.
  Jsem tak castecne hluchej,byl jsem obcas pobliz.
  Plnili,uspokojovali poptavku a pozadavky a proto nebylo mozne je utisit.
  Zpravy prekriceny,/vysoke dulezitosti propagandy/,byly az daleko za,sportem,ten mel taky prednost.
  Vedeni televize usiluje o vytvoreni vakua a nasledujici implozi /vybuch dovnitr/,nemohou byt pochybnosti..
  Pali je dobry bydlo a napinaji strunu,aby se pretrhla.
  Vykvet naroda nelze opomijet,disponuje silami lidske dustojnosti,remeslne profesionalni dovednosti,nekrici vulgarnosti a tak se nezahazuji a nespini, zkratka TV,co nevidet zkolonizuji a potom zase zacne jejich proces a vyvoj.
  Uz maji kazdyho na svy strane..Predevsim .
  Kafkovskou Televizi..

  OdpovědětSmazat
 6. Jo přesně tak teď se na tu transatlantickou TV nedá dívat kádrovaci typu železný moravec ani náhodou.

  OdpovědětSmazat
 7. Protože tento státeček je spravován zločinci poplatnými zájmovým skupinám působícími mimo Českou a Slovenskou republiku, je zcela zřejmé, že se tím tato organizovaná zločinecká skupina rádoby politiků dopouští další závažné trestné činnosti a to faktické genocidy obyvatel tohoto státu, dále poškozování společného majetku a vlastnictví státu, jasné zneužití pravomoci veřejného činitele a dalších trestných činů proti ČR. Do této organizované skupiny též patří všechny zaměstnanci sdělovacích prostředků, kteří svým patolízalským informačním postupem velkou měrou přispívají k provádění těchto trestných činů členy vlády a dalších institucí, navázaných na tuto činnost. Zejména jako organizovaná skupina hluboce pošlapala etiku novinářské práce a etiku lidskosti. Pevně věřím, že budou v brzké době obviněni z této tr. činnosti a budou odsouzeni a zároveň jim bude odebrána možnost profesně informovat veřejnost o dění jak doma, tak ve světě. Pokud někdo lidem vnucuje takto odporným způsobem a neustále dokola lež a absurdní nesmysly, nemá ve sdělovacích prostředcích co pohledávat.

  OdpovědětSmazat
 8. Napsal jste to výborně pane Mane. Vystihl jste totiž to podstatné, totiž skutečnost, jak se působením zmíněného "politbyra" nejenom ve zpravodajství a publicistice, ale i v dramaturgii a třeba i sportu Česká televize, z televize veřejné služby ideologicky vrátila na pozice televize totalitní, tedy na televizi soudružky Balášové nebo "Zelenkovy" chcete-li. A to ani nemluvím o rodinných klanech, které si jak tvorbu, tak i hospodaření ČT "zprivatizovali" a cestou tak oblíbených ousorcingů rozpouštějí její finanční zdroje. Konečně se totiž našel někdo, kdo konkrétně pojmenoval "žáby na prameni".

  OdpovědětSmazat
 9. ČT má být dle kodexu vyvážená a nestranná a to bohužel doložitelně není a to již dlouhou dobu.Každý večer má aktivistické zpravodajství.

  OdpovědětSmazat
 10. Prezident Zeman mně mnoho neříká, ale zde musím s kritiky ČT souhlasit v plné míře!! Zpravodajství ČT je doslova hanebné a doložitelně neplní kodex ČT a doufám, že diskuze v Radě ČT povede alespoň k nějaké nápravě, i když "černého Petra" drží sněmovna, protože mediální zákon o Radě a ČT je velice nedokonalý!! Není problém poučit se v Německu, kde je spolková Rada pro ARD a ZDF a ta plní přání diváků a posluchačů na daleko vyšší úrovni!! Nebo se poslanci bojí občanů , že se zde opravdu bude říkat "pravda" , bez ohledu, padni komu padni!! Za 30 let po "sametu" jsme se ještě nedopracovali k opravdu svobodné a nezávislé ČT veřejné služby!! A já nechci televizi jenom pro někoho, ale pro všechny, i pro stranu TOP , která si dnes uzurpuje v ČT více prostoru, než jí přísluší a to lze snadno doložit!! Pokud je ČT placena koncesionáři, mají všichni koncesionáři nezpochybnitelné právo vědět, kdo jaký pobírá v ČT plat!! Tady se pan ředitel uřekl,když prohlásil, že diváci nejsou hodni znát platy moderátorů!! Zrovna tak pokud je někdo placen z daní , má právo poplatník vědět, kam jdou jeho platby!

  OdpovědětSmazat
 11. Ze státních institucí včetně soudů se stal díky lobingu a ziskových neziskovek nekontrolovatelný a škodlivý moloch.

  OdpovědětSmazat
 12. Mně jen zajímá proč nosí znak ČT, když ve skutečnosti je BST.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.