Reklama

neděle 31. ledna 2021

Maďarská ministryně spravedlnosti zlořečí zaujatosti německých médií ohledně stažení Frontexu ze země. Maďarsko má právo bránit své území stejně jako jakýkoliv jiný členský stát EU

Maďarská ministrině spravedlnosti
Judit Varga
Albert Dénes

31. 1. 2021 REMIX NEWSReformyCz

Maďarsko má naprosté právo bránit své území před „davy migrantů zaplavujících Evropu,“ řekla v reakci na pomluvy mezinárodních – zejména německých – médií, že posílat migranty zpět do Srbska je ilegální, ministryně spravedlnosti Judit Varga.

„Z německých médií se valí tvrzení o tom, že zlé Maďarsko v rozporu s rozsudkem CJEU (Soudního dvora Evropské unie) vyhání ubohé migranty zpět do Srbska,“ napsala na svůj Facebookový účet Varga.

Jak už jsme referovali, Frontex svoji činnost v Maďarsku suspendoval. K tomuto rozhodnutí došlo po tvrzení, že Maďarsko odmítá realizovat rozhodnutí Evropského soudního dvora ze 17. prosince, které mj. prohlašuje, že Maďarsko vyhání migranty zpět do Srbska ilegálně.

„Dávno už víme, že německá média o Maďarsku nereferují vyváženě, ale ve jménu svobody tisku jsme doufali, že budeme požádáni o reakci, kterou budou publikovat. Avšak na naše požadavky ta média ani neodpověděla,“ napsala Varga. Pak pokračovala výčtem faktů:

„Maďarsko zatím dodržovalo a plnilo všechny rozsudky,“ napsala. „Je ironií, že spolu s tím, jak evropské země uzavírají své hranice, aby ochránily své vlastní občany proti takové dosud nepoznané pandemii, tak očekávají, že Maďarsko bude nečinně nechávat davy migrantů zaplavovat Evropu.“

Varga dále upozornila, že podle mezinárodních standardů je Srbsko bezpečnou zemí, což znamená, že bude-li Maďarsko ilegálně vstoupivší posílat zpět, tak tím nic neporušuje.

„Srbsko není jen prostě bezpečnou zemí, nýbrž i kandidátem vstupu do EU, s nímž se už vedou rozhovory o plném členství. V těchto tvrdých časech, kdy jsou v sázce i životy lidí, by byly zvláště potřebné objektivní a nezaujaté zprávy,“ napsala Varga a svůj příspěvek uzavřela slovy: „Našim cílem je chránit svoji zemi.“
34 komentářů :

 1. Jsi hlupák v čem je Rusko fašistické?Dej si ručník na hlavu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Libore, asi jste reagoval na trolla, kterého admin správně smazal. A kdo zůstal za blba? Na trolly se nereaguje, nechávají se vyschnout! N. B. (nota bene).

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Chocholoušek zase pustil internet a takhle to dopadá! Pan Hitler, nebo soudruh Hitler? To už je diagnóza!

   Vymazat
  2. Smradlavé hovno Unkhowno ztratilo nervy, brečí a buší pěstičkama do klávesnice. Už mu berou i poslední smysl existence v jeho zpackaném životě - možnost plivat sprosťárny a lži na NR. Chudáček, už i ten Janda nebo Kartous ho šikanují a tady ho mažou, to je celosvětová tragédie :-))

   Vymazat
 3. A toto má volební právo! Potom se nesmíme divit, že bonzácký pijavice stoupají výš a výš! Přerostlé dítě Petříček, věčně nemocnej ministr, to je další omyl!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Maďarsko má právo bránit své území stejně jako jakýkoliv jiný členský stát EU" je název článku. Diskutujte k tématu. Jinak vaše emoce chápu.

   Vymazat
 4. Stačí se podívat,co dělali Španělé s Katalánci,když se chtěli odtrhnout.

  OdpovědětVymazat
 5. Závidím Maďarsku jejich vládu. ....a díky různým Petříčkům patrně nekoupíme v Rusku ani injekci, natož vakcínu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To není jen na Petříčkovi, v to je připosraná z Bruselu celá vláda včetně Babiše. Bohužel.

   Vymazat
  2. Souhlas také závidím Maďarům nebo Polákům ale bohužel budeme rádi když bude u vesla Babiš ten tu aspoň nepustí migranty.

   Vymazat
  3. 18.37
   Neřekl bych že je Babiš připosraný.
   Spíše je, dle mého názoru, zkorumpovaný.
   Dotacemi a provázaností Agrofertu (jehož je nemajitel - hlasitý smích), s korupčním systémem EU.
   Zkrátka vychcanej parchant.

   Vymazat
 6. A jak se chovã Americká moc vůči demonstrantům v Capitolu. Udělali z příznivců Trumpa zločince a soudí je. Škoda, že v Rusku začaly protesty až po návratu Navalného, škoda, že nebyly protesty už předtím, bylo by to důvěryhodnější. Takto to zavání účelovým načasováním.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plný souhlas. Jen nerozumím, jak to souvisí s názvem článku "Maďarsko má právo bránit své území stejně jako jakýkoliv jiný členský stát EU"?

   Vymazat
 7. Unknown je zcela nepochybně pánské přirození, v tom nejvulgárdnějším slova smyslu!!

  OdpovědětVymazat
 8. Maďarsko dělá EU samé problémy, proč ti potížisti z EU nevystoupi a bude klid,prachy z EU brát,ale dělat jen potíže.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opak je pravdou. Evropská unie dělá problémy Maďarsku. Ale to je asi nad vaše chápání, že?!.

   Vymazat
  2. Kéž by vyhodili Z EU nás. Když už nemáme možnost se sami rozhodnout zda setrvat, nebo odejít.

   Vymazat
  3. "bude klid,prachy z EU brát,ale dělat jen potíže." Mohl byste to napsat tak, aby tomu porozuměl i sečtělý člověk se základním vzděláním, ale životními zkušenostmi?AP za znakem se dělá mezera

   Vymazat
  4. 18.30
   Nadšený souhlas!

   Vymazat
 9. Čtyři videa z Bruselu leden 2021

  https://www.tscheldt.be/wp-content/uploads/2020/06/Marketing-campagne-voor-het-Vlaamse-Belang-succesvol-tScheldt.mp4?id=0

  https://www.tscheldt.be/wp-content/uploads/2020/06/De-Brusselse-politie-was....-weg-zeker-tScheldt.mp4?id=1

  https://www.tscheldt.be/wp-content/uploads/2020/06/Brussel-nogmaals-waar-is-de-politie-tScheldt.mp4?id=2

  https://www.tscheldt.be/wp-content/uploads/2020/06/Brussel-7-juni-2020.mp4?id=3
  Nizozemská vláda se chystá odejít https://www.diepresse.com/5922713/niederlandische-regierung-vor-dem-abgang

  OdpovědětVymazat
 10. Paní ministryně má pravdu , děti nesmí na kopec a sem se válí horda neandrtálců zcela beztrestně.

  OdpovědětVymazat
 11. Ach cesko, cesko..... madarka nejen hezka , ale i chytra vlastenka.❤️

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Celou naši vládu bych poslal na měsíční stáž do Maďarska, to aby si vzpomněli, co znamená slovo vlastenec. A mnohým ostatním, cizincům zaprodaným politikům, by ta stáž taky neškodila.

   Vymazat
 12. Paní ministryně by měla evropským soudruhům připomenout, že Maďaři jednají naprosto v souladu se stále platnou Ženevskou konvencí o utečencích z r. 1951, zdůrazňuji stále platnou, která jasně říká, že uečenece musí p ožádat o azyl v první zemi. To Maďarsko určitě není. A pokud tomu tak není, má země právo takového utečence vrátit odkuď přišel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava....v první bezpečné zemi.

   Vymazat
  2. Problém je i v tom, že to vesměs žádní utečenci nejsou. Více než z 90% se jedná o ekonomické migranty a na ty se Ženevské konvence nevztahují. A pokud se týká naši republiky a naši vlády, tak to pěkně ve svých slovech vystihl Miloš Zeman, prezident České republiky: „Pokud žijete v zemi, kde můžete být potrestáni za chytání ryb bez povolení, ale nikoliv za ilegální vstup do země bez povolení, …máte plné právo říci, že tato země je vedena idioty“.

   Vymazat
  3. Paní ministryně to připomíná.

   Vymazat
 13. Administrátore, máte tady práci.

  OdpovědětVymazat
 14. Myslel jsem si , že je to jenom hlupák, ale on je to zaplacený provokatér!!!

  OdpovědětVymazat
 15. Vedení EU už mnoho let jedná v rozporu proti vlastním předpisům, nařízením a zákonům a pokud na to někdo poukáže, je nepřítel demokracie číslo jedna!!! Stejný problém je v NATO!! Orbán a jeho strana má v maďarském parlamentu dlouhodobě ústavní většinu a proto má "demokratickou" sílu i pro změny, které se nemusí EU líbit, ale to je asi tak všechno!! Podobný příběh je Polsko a některé další země v EU!!! Brexit je počátek a jak je vidět, vedení EU nedostalo rozum a tudíž dojde ke střetu, který Brusel nevyhraje a odejde politicky poraženo!!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.