Reklama

neděle 24. ledna 2021

Odsouzení bosenského generála připomnělo řádění zahraničních džihádistů v Bosně

Messin

24. 1. 2021  
Messin
 
Bývalý generál bosenské armády (během občanské války strana bosenských Muslimů) Sakib Mahmuljin byl včera v Sarajevu odsouzen k deseti letům vězení za válečné zločiny během občanské války v Bosně. Válka probíhala v letech 1992-1995.

(Na snímku odsouzený generál Mahmuljin a jeho mudžahedíni z Arábie a Afghánistánu)


Je mu kladeno za vinu, že nezarazil mučení a vraždy srbských zajatců, páchané zahraničními islámskými bojovníky, kteří se připojili v tehdejší občanské válce na stranu bosenských Muslimů.

„Ve funkci nedokázal zabránit páchání nelidských činů“, řekl předseda soudu Zoran Božić.

Podle obvinění příslušníci jednotky El Mudžahid, složené ze zahraničních islámských bojovníků ze zemí Středního východu, zavraždili od července do září 1995 nejméně 55 zajatých vojáků bosensko-srbské armády, z nichž některým přímo uřezali hlavy. Ke zločinům došlo v oblastech Vozuca a Zavidovići.

Přestože jednotka hrdlořezů spadala formálně pod vedení Mahmuljinova třetího armádního sboru, ten se hájil, že nad ní ve skutečnosti neměl až takovou kontrolu a jednotka působila částečně samostatně. Nelze však popřít, že byla původně připojena k Armádě republiky Bosna a Hercegovina (ARBIH), což byla jednoznačně strana bosenských Muslimů prezidenta Aliji Izetbegoviče, který byl koněm Američanů v Bosně.

Mudžahedin z Afghýnistanu kope do uřazených hlav bosensko-srbských vojáků,
kteří hájili své domovy před džihádem


Kde se v Bosně tito vrazi vlastně tehdy vzali? Trošku podobně jako na předtím na Kavkaze, či později v Kosovu, Sýrii, či Libyi.

Podle zprávy v Londýně sídlící International Media Corporation využívala americká CIA pákistánskou tajnou službu ISI jako prostředníka k dodávání zbraní a najímání mudžáhidských žoldnéřů pro bosenskou muslimskou armádu v občanské válce v Jugoslávii.

(International Media Corporation Defense and Strategy Policy, U.S. Commits Forces, Weapons to Bosnia, Londýn, 31. října 1994).

Je docela možné, že tito „zahraniční bojovníci“, čti cizími zeměmi a jejich tajnými službami najatí vrazi, nebyli úplně pod kontrolou muslimské armády (ne, že by sama neměla krev na rukou). Protože zprávy zmiňují i skutečnost, že „nebyla známa jejich identita“ a „komunikovali s centry v zahraničí.“ To ovšem nijak moc neočišťuje tehdejší muslimskou stranu Aliji Izetbegoviče.

Na snímku prezident muslimské části Bosny Alia Izetbegović (sedící vpravo) a generál Mahmuljin  (po jeho pravici) při přátelském setkání s veliteli arabských a afghánských mudžahedínů operujících v Bosně. Prezidenta Izetbegoviće přijal v Praze na oficiální návštěvě Václav Havel
a předváděl ho české veřejnosti jako vzorného demokrata.


Co se týče rozsudku, jednalo se o verdikt prvního stupně, takže se proti němu lze odvolat.

Podobné scény s řezáním hlav se do hlavních médií dostaly celkem nedávno, během ázerbajdžánsko-arménského konfliktu došlo také k pomalému odřezávání hlav, tentokrát starších arménských civilistů. Tam se mělo jednat o žoldnéře dovezené Tureckem ze Sýrie, kteří se přirozeně zapojili na straně Ázerbajdžánu. Zpravodaj ČT24 se snažil snižovat význam dovezených žoldáckých džihádistů do oblasti výrokem, že tam sice jsou, ale že to „nedělají z přesvědčení, ale za peníze.“ To nás zřejmě mělo uklidnit.

Messin


Zdroje: 

13 komentářů :

 1. Je velká škoda, že natáhl ráfy zločinec Miloševič, mohli si ti dva darebáci společně popovídat na téma vražd tisícu lidí!!Pokud by je svezli na stejné místo.
  Vraždy srbských zajatcu ???? Pokud by nevyvolal Srb válku v Jugo, nemuseli být žádní srbští zajatci!!
  A přestaň se ty hlupáku mesi, navážet do čt !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Indiáne, kdyby jste něco věděl o historii Balkánu věděl by jste, že poslední válku na území bývalé Jugoslávie nelze jen tak vytrhnout z dějin a začít tím, že kdyby Srb nevyvolal válku.... Buď o historii tohoto území nic nevíte a nebo jste obyčejný provokaté a nebo obojí najednou. Provokatér víme 100% protože tady že svými blafy působíte dlouho. Co se týče ČT je to žumpa všech žump a všichni to vědí.

   Vymazat
  2. Kachno, Vaše logika je úžasná. Kdyby se Srbové nenechali zajmout, nebyli by zavražděni? To i Němci v gulazích dopadli lépe než Rusové.

   Vymazat
 2. Tak to dostal směšný trest měl dostat doživotí. Tyhle hrdlořezové si nic jiného nezaslouží.

  OdpovědětVymazat
 3. Je skoda,ze se tam nepohyboval indicky bézec.Bez hlavicky by nam tady nevopruzoval.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak by potřebovali havloidi dostat islámskou pravdu a lásku. Konečně by se do těch dutých hlav dostal aspoň vzduch.

   Vymazat
  2. Unknown 11:26
   Taky se furt divím, že sem ten indickej běžec pořád leze a neběhá radši někde v Indii.:-D

   Vymazat
  3. Pane Kubrt je to tím, že tam má překlep a už to neopravoval. Protože jsme to zde všichni dávno odhalili. Slovo Běžec má být blbec.

   Vymazat
  4. U něj by to vyšlo nastejno,s hlavou nebo bez.

   Vymazat
 4. V případě uřezávání hlav interpretovaného zpravodajem ČT šlo zjevně současně o freudovský chybný výkon. U něho bychom také zřejmě měli být klidní, doktore, neb on to přeci též nedělá z přesvědčení, ale za peníze.

  To je taková psychosociální konstanta u sociopatů, a lhaní na kameru, uřezávání hlav nebo třeba trollování diskuse, to už jsou pouhá fenomena.

  Vzpomínám svých rodičů, ana, dávno, dávno již tomu, měli nejprve určitý interpretační problém ohledně mnou odposlechnutých slov naší sousedky: "Helejte, pani, on .... je vlastně slušnej člověk, já s nim dlouho mluvila. Von néni komunista, vůůbec, on je jenom jako u komunistů ..." Naštěstí to nakonec riskli a vysvětlili mi to vcelku na rovinu a já to i v poměrně útlém věku strávil a neudělal faux pas, přestože bylo jasné, že pan ...
  je prostě hajzl, sousedka jenom slepice, ale nebezpeční mohou být oba.

  Není holt každý tak relativně přímočarým ... jako poručík Dub, Chroust s Mlejnkovou nebo indický vyběhavač.

  OdpovědětVymazat
 5. V první den jakékoliv války, by měli vojáci zastřelit svého nejvyššího velitele, protože ten z nich svým rozkazem udělal vrahy. Armáda má sloužit pouze k odstrašení jiných sil, aby žádná válka nikdy už nebyla. Zeptejte se veteránů jak jim bylo. Jen se neptejte těch, co ve válce vidí zbohatnutí, nebo ukájení svých nejhorších pudů. Ostatně profesionalizace vojska, už sama naznačuje směr k bohatství. Mluvil jsem s veteránem, už je to dávno. V „misi“ dostával denně 50 dolarů. Za co?

  OdpovědětVymazat
 6. To je snad vůbec poprvé co čtu, že byl nějakej machometán za něco takového odsouzenej. I když teda pouhých deset let za uřezávání hlav zajatců je vlastně jen takové tytyty. Možná proto, že u machometánů je uřezávání hlav jen takovou folklórní náboženskou tradicí. A nekřesťanské náboženské tradice se prý mají ctít, jak říkal papež Franta.

  OdpovědětVymazat
 7. To samé dělaly banderovci, ženy i skupinově znásilnily a pak zavraždily. Děti s oblibou připichovaly noži na dveře. Existují o tom záznamy a také svědci. Přes to jejich pohrobci mají od některých našich politiků a občanů podporu. Nejvíc byly postiženi Poláci, jenže ti ze msty využívají ty debily k útokům na Rusy. To je smyslem toho o co tam jde.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.