Reklama

neděle 17. ledna 2021

Metafora: Jak přinutit dítě, aby jedlo kaši, která je mu protivná

Michal Mikulenka

17. 1. 2021
Zde je pár jednoduchých rad, jak na to.
1. STRACH – Vzbuďte v dítěti strach: když nebudeš jíst ovesnou kaši, budeš slabý a nemocný. Nevyrosteš a kamarádi si s tebou nebudou hrát.
2. VÝHODY – nabídněte dítěti výhody: když budeš jíst kaši, můžeš si s ostatními hrát na pískovišti, dovolíme ti jezdit na kole.
3. ILUZE NEDOSTATKU – vytvořte v dítěti pocit, že kaši chtějí všechny děti: rychle jez, nebo na tebe nezbude. Probudíte v něm stádní instinkt, když to chtějí všichni, musím to mít taky, i kdybych to nepotřeboval.
4. OPAKOVÁNÍ – každý den nabízejte strach a výhody, podsunujte nedostatek. Zafunguje pravidlo že stokrát opakovaná lež se stává iluzí pravdy.
5. VÝBĚR – nabídněte více možností, tak, aby dítě přestalo řešit, jestli kaši ANO nebo NE, ale jestli si má dát s jahodami nebo čokoládou.
VÝHRA: DÍTĚ JE NAFORMÁTOVANÉ, JÍ CO MU NECHUTNÁ.
Takto můžete přinutit malé i dospělé děti, aby dělaly cokoliv, co nemají rády, co půjde proti jejich přirozenosti a ještě se budou předbíhat, aby na ně zbylo. Stačí použít STRACH, VÝHODY, NEDOSTATEK, OPAKOVÁNÍ a odvedení pozornosti pomocí nabídnutého VÝBĚRU. Jinak nic proti ovesné kaši, tu mám velice rád :-)

23 komentářů :

 1. Jo správně o to se snaží celou dobu od dubna takže ať si trhnou protézou formátovat se nenechám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zhruba polovina zdravotníků v Německu se nechce nechat očkovat. Šokující výsledky přinesl průzkum Německé interdisciplinární asociace pro intenzivní péči. Podobné výsledky se týkají také ošetřovatelů v tamějších pečovatelských domech pro seniory, píše server týdeníku Focus. Pikantní je, že se s problémem očkování potýká i věhlasná berlínská klinika Charité.
   PROČ ASI? Nevzdělaní, neznalí, hloupí?

   Vymazat
  2. Laco Jo vím o tom jako zdravotníci moc dobře vědí co je to za sajrajt. Někteří zemřeli někteří ochrnuli nemám zájem.

   Vymazat
 2. A jakou kaší nás stále krmí? Nejprve Saddámovi vojáci vytahovali v Kuvajtu nedonošené kojence z inkubátorů, pak Srbové prováděli v Kosovu genocidu, Saddám měl zbraně hromadného ničení, Kaddáfí rozdával vojákům prezervativy, aby mohli bezpečně znásilňovat, Rusové vojensky obsadili Krym a následně sestřelují malajsijské dopravní letadlo, Asad plynuje v Sýrii vlastní lidi, agenti ruské GRU tráví v Salisbury Skripala novičokem, Trump je ruský agent … Mám pokračovat?
  Myslím, že už té kaše bylo navařeno příliš mnoho a teď se bude podávat znova jako hodně nechutný "lék"!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hodně jste toho smíchal dohromady. Něco se dá ověřit vlastním rozumem. Napr. Busch starší hlásil půl roku předem, že na Irák zaútočí. Saddám měl hodně času chem. zbraně někam zahrabat do písku. Že je měl, o tom svědčí stará zpráva o použití proti vlastním lidem. Amíci byli naivní. Chtěli implementovat demokracii do muslimských zemí svobodnými volbami. K článku, je to trefné přirovnání. Děkuji

   Vymazat
  2. Jane Liško, máte pravdu, ale to, že Hussain ty zbraně má, veděli Američané hlavně kvůli tomu, že mu je sami prodali. Co se týká demokracie, ta může být praktizována v kteremkoliv systému.

   Vymazat
  3. Počkejme si teprve jaká kaše nám bude servírována po inaugaraci amerického prezidenta. Čím ji ozdobí ČT. Nečekám, že všechny ty prodemokratické protesty(v Americe to ani jinak přeci nemůže být!)tentokrát nedopadnou příliš demokraticky. Vše je nainstalováno na celoamerickou velkou show. Ta se tam dělá ze všeho! Osobně si stejně myslím, že za situací v USA stojí Putin i když mlčí, nevydává k situaci v USA žádná vyjádření ukazuje, že je mu to fuck. O to je rafinovanější...Ale to my, když v Rusku zatkne Navalného hospodářská kriminálka na letišti tak už skáčeme jak pimprdlíci.Jedno, že je stíhán za finanční machinace a nikoli za svoji politickou aktivitu.. To je kaše, kterou budeme též krmeni.

   Vymazat
  4. Finanční machinace? A proč ne rovnou pedofilie nebo distribuce drog? Něco si najít musí. Vdadím se, že tu distribuci mu přiklepnou za pár týdnů. Už teď do jeho domu dávají kontraband, to je oblíbená metoda ruské policie. Pamatujte na to, až ho obviní z přechovávání a distribuce heroinu, což bude na jaře.

   Vymazat
  5. K otmu pokusu J.J. o lež:
   Saddám ZHN neměl, Američané to věděli, že je nemá, přesto gen. Powel v OSN lhal, ukazoval zkumavku s pískem jako vzorek - vše vědomě vylhané, aby Američané mohli začít agresi. Podobně postupovali ve Vietnamu, v Jugoslávii, v Gruzii... Americkou politiku vůči Iráku nemůžete obhájit. Tak aspoň lžete, že?!

   Vymazat
  6. J.J. opravdu nevím ,jak je na tom Naválnyj třeba z pedofílií, nebo s drogami, to jste napsal vy. Ničím to nemáte podložené. Každobádně já věřím tomu, že ten hoch jede ve finančních machinacích a proto ho hospodářská kriminálka na letišti zadržela. Žádná politika...

   Vymazat
 3. A nakonec za šesté: "Žer, nebo ti nařežu"!

  OdpovědětVymazat
 4. A za sedmé: "Jestlo to nesežereš, už nikdy nažrat nedostaneš!"

  OdpovědětVymazat
 5. No nevím, jestli to je vhodný příklad podle toho, jak se zde snažíte vystupovat... Ale ano, nakonec proč ne, jestli jste tím chtěli říci, že zdejší anonymní dav potřebuje jako to malé dítě kvalitní vedení a dohled, odměny a tresty za dodržování a nedodržování pravidel, které vytkla elita, pak souhlas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:04 J.J. a vy sám sebe považujete za:
   a) součást anonymního davu, který potřebuje kvalitní vedení, dohled, odměny a tresty?
   Nebo
   b) součást elity?

   A) je správně!
   Což ovšem neznamená, že "elity" nejsou idioti. Jenom ta vaše arogance a namyšlenost je přízračná. Z čeho ve svém sebehodnocení vycházíte?

   Vymazat
  2. Jo, aha... elita...
   Ke které se, jak karty ukazují, počítáte, byste přifoukl své svraštělé ego.
   Jenže jde o to, co kdo za elitu považuje. Co za ni považujete vy, mám já za odpad.


   Vymazat
 6. Ano, máte pravdu, o očkovací látku se nakonec všichni poperou, je vidět, že tato metoda zabírá i na dospělé.

  OdpovědětVymazat
 7. Ta autorova metafora jakoby vypadla z obrazovky ČTV.
  Je to s tou vakcinací jako na kolovrátku.

  OdpovědětVymazat
 8. Více jak polovina zdravotníků v Německu očkování odmítá a to mně říká, pozor, pozor, pozor, to nejsou nějací neinformovaní popírači a proto budu hodně vážit, čím se nechat očkovat a zda vůbec!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane doktore Davide, snažil jste se někdy ve skutečnosti přesvědčit dítě, aby jedlo ovesnou kaši? A nebo to tak zkoušel někdo před lety na vás? Já vím, že to mělo být asi takové podobenství, jenže já se domnívám, že to tak vůbec nefunguje. Ba naopak, vyvolá odpor. Tedy jako dítě a kaše. Na kaši, která je dítěti odporná, ho neukecáte.

   V životě dospělých asi platí jen to, že o stokrát opakované lži se přestane přemýšlet.

   Vymazat
 9. Správná paralela.Také jsem toto přirovnávala k situaci s vakcinami:Když mí malí synové nechtěli jíst,tak jsem jim říkala .:Honem nebo Ti to tatínek ,pejsek,babička sní...Ale to jim byly tak tři roky a skočili mi na to jen několikrát....A dospělého člověka denně přesvědčovat,jak se v celém světě PEROU O VYTOUŽENOU VAKCÍNU????? Dík pane dr.Davide za Vaši práci Eva

  OdpovědětVymazat
 10. Dobrý den přátelé, ale vždyť nemáte nic podloženého. Část odborníků tvrdí, že vakcína je špatně a druhá část, že bez ní to opravdu nepůjde. A část lidí se očkování bojí a část na něj čeká jako na smilování. Já sama bych si vakcínu i zaplatila, kdyby to šlo. Když patříte do ohrožené skupiny zvážíte, že statisticky větší komplikace budete mít při Covidu, než při vakcinaci. Myslím, že rozhodně neplatí, že postojem k očkování dokládané svoje postoje světonázorové. S výběrem a nákupem vakcín je to už jiná píseň. Myslím však, že je už statisticky prokázáno, že infekčnost této choroby já tak vysoká, že bez vakcinace to chytíme postupně všichni. A být v ohrožené skupině je věru nepříjemný pocit. Ovšem celebrity budou mít nepochybně trochu nižší úmrtnost, protože už jsou celkem účinné léčebné prostředky, kterých však není dost pro všechny. Například krevní plazma lidí, kteří Covid prodělali. (Musí být odebrána do tří měsíců po prodělání choroby.) Ale spoléhat se na konzumaci česneku, jak to tu někteří propagovali, to mi přijde jako obrovský optimismus. Že snad může pomoci při boji s upíry.

  Článek Dr. Davida jsem brala nikoli jako přirovnání k vakcinaci, ale jako příměr k jakékoli propagandě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16.46. Plati to na cokliv, ale ockovani je zrovna aktualni. Nemci rikaji ockovani spise ano, ale az bude o tom vic informaci. Nekteri jejich zdravotníci se boji anafylaktickeho soku, tak vyckavaji. Zatím to není povinné. Teď pomluvili na PL dr. Berana, ze testoval isopronosin špatně a účelově, za prachy, takže další přinuceni je metodou:neexistuje na světě žádné jiné papani než ta kasicka.

   Vymazat
 11. Ach jo. Jestli chcete mít doma sprat ka, který je vyhublý na kost, protože ve své svévoli neví, co by vzal do huby, neučte ho jíst kaši.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.