Reklama

pátek 15. ledna 2021

Ministerstvo zahraničí USA se bude zabývat popularizací politiky mise USA při NATO

Xenie Kalinkinová

15. 1. 2021 russian
Ministerstvo zahraničí USA plánuje vyčlenění prostředků na podporu "hlubšího pochopení" politiky amerického zastoupení při Severoatlantické alianci. Je to uvedeno v popisu grantu, s nímž se RT seznámila. Jako priorita jsou v rámci iniciativy na ministerstvu zahraničí označena témata, předpokládající i studium vzájemných vztahů Ruska a NATO, činnosti NATO na Blízkém východě, prozkoumání otázek boje s dezinformacemi, obranných rozpočtů a rovného rozdělení finančních povinností, a také situace v oblasti kybernetické bezpečnosti a kontroly vyzbrojení.

"Správa poradce pro styk s veřejností zastoupení USA při NATO přijímá nabídky programů a iniciativ, zaměřených na podporu hlubšího pochopení politiky a názorů zastoupení USA při NATO... Všechny akce mají být orientovány na členské země NATO a partnerské státy kromě případů, kdy je předloženo přesvědčivé zdůvodnění (pro podchycení jiných zemí, pozn. RT)", upřesňuje se v dokumentu.

Jako priorita jsou v rámci iniciativy na ministerstvu zahraničí označena témata, předpokládající i studium vzájemných vztahů Ruska a NATO, činnosti NATO na Blízkém východě, prozkoumání otázek boje s dezinformacemi, obranných rozpočtů a rovného rozdělení finančních povinností, a také situace v oblasti kybernetické bezpečnosti a kontroly vyzbrojení.

Budoucí dodavatelé se budou zabývat organizací veřejných debat a diskusí, zpracováním digitálního obsahu a metodických materiálů, vyplývá z popisu grantu.

V práci potenciálních účastníků programu ministerstvo zahraničí USA "vítá zejména" tvůrčí přístupy s použitím digitálních technologií a sociálních sítí. Mimo to má resort zájem na čestné analýze nedostatků strategií NATO a hledání praktických řešení pro jejich odstranění, říká se v dokumentu.

Výše jedno grantu nebude převyšovat 15 tisíc dolarů, nicméně jejich počet se předem nevyhrazuje.

Dříve byl oznámen záměr ministerstva zahraničí USA profinancovat program pro boj s dezinformacemi, zaměřenými proti NATO a také proti "činnosti a hodnotám" spojenců vojenského bloku.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. MZV v USA je na podobné úrovni jako to naše Petříčkovo blabla.. Po inauguraci prezidenta Trumpa se VŠE začne měnit. NATO, EU, OSN další kabalistické organizace NEBUDOU !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je na NATO, EU a OSN kabalistického?

   Smazat
  2. Jsou to zatím uznávané mezinárodní, ale nejzločinnější organizace za kterými jsou zničené státy a miliony mrtvých.

   Smazat
  3. 18.16
   Ty tedy musíš mít bordel v kedlubně...

   Smazat
  4. Poměrně často se zde ptám, odkud asi vzejde "Áda", tedy národní pravice, bez nálepky fašizmu. Já vím odpověď. I ten prvý nezvládl začátek a až ve vězení napsal scénář.

   Zbývá tedy ještě hluboká krize hlubokého státu.

   Smazat
  5. Lži a podvody se dají těžko vysvětlit. Je nejvyšší čas zavést zákon o zahraničních agentech podobný jaký mají v USA...

   Smazat
 2. - Dobrý den, pane Nováku, mluví s vámi operační důstojník BIS.
  - Jo, já vím.
  - Jak to ??
  - Ale, dovolali jste se mi na vypnutý mobil.

  OdpovědětSmazat
 3. Pokud má US ministerstvo zahraničí skutečný zájem na čestné analýze nedostatků strategií NATO a hledání praktických řešení pro jejich odstranění, pak ani pro něj nebude nic snadnějšího než přehodnotit povahu US zahraniční politiky, která je základem strategie NATO.
  A především upustit od neudržitelné ideje celosvětové dominance, která sama o sobě je zdrojem napětí v mezinár. vztazích a též i zdrojem agresivních válek vyvolávaných USA (a jejich vazaly). Stejně tak upustit od ekonomických sankcí, embarg a obchodních válek, které nemají oporu v mezinár. právu.
  A naopak, začít konečně respektovat mezinár. právo kodifikované např. v Chartě OSN a dalších mezinár. aktech, a dokonce i v zakládací listině - Washingtonské smlouvě.
  ---
  Ovšem nic z toho se konat nebude. Protože to, oč jde těm pokryteckým zadavatelům (U.S. Department of State), je nalézt další strategie masového ohlupování světa, který má (jakože) uvěřit tomu, že to, co USA konají, dobře dělají.
  Pokud to tak bude, lze předvídat jediné. Další proval té "strategie", protože ani ta nebude s to dost účinně čelit rostoucí moci globálních konkurentů USA.

  OdpovědětSmazat
 4. Já myslím, že v USA budou mít docela jiné starosti. Na CNN potvrzeno, že demonstrace proti výsledkům voleb a na podporu Trumpa budou ve všech 50 státech USA. To bude rachot. Kolik Američanů se bude radovat a kde z vítězství Bidena? Je mi to jedno jak to všechno dopadne,ale Amerika flák své prestiže určitě ztratila.

  OdpovědětSmazat
 5. V prvním článku zakládajícího dokumentu NATO, tzv. Washingtonské smlouvy, je přesně napsáno:

  "Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě OSN, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být účastny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN."

  To znamená řešit všechny spory mírově, ale ani nehrozit silou. A neohrožovat spravedlnost!

  Tak co, který politik bude mít takové koule, aby navrhl vyloučit Spojené státy z NATO, kdy USA dlouhodobě neplní a hrubě porušují základní přijaté podmínky, na kterých NATO vzniklo! Nejenom proto prohlásil francouzský prezident, že se NATO nachází ve fázi "mozkové smrti" ! A co budou stále vykřikovat naši "američtí" řiťolezci a naše zcela patologicky úchylná média , v čele s ČT, kterou si musíme povinně platit, abychom "věděli", co si máme myslet!!!

  OdpovědětSmazat

 6. Kolik padlo českých vojáků v Afganistánu a zcela zbytečně!!!
  A najednou slyšíme od Trumpa, že je válka v Afganistánu zbytečná , prohraná a bude jí potřeba ukončit!! Velké státy, které mají jiné možnosti, Francie,Británie, Kanada už z Afganistánu dávno odešly, jenom my musíme zalézat USA do řitě a naši politici posílají na smrt naše vojáky!!! Mají na rukou krev!! Také naše prolhaná a zrádná generalita se musí zodpovídat!! § 407Podněcování útočné války (1) Kdo veřejně podněcuje k útočné válce, na které se má podílet Česká republika, takovou válku propaguje nebo válečnou propagandu jinak podporuje, bude potrestán odnětím svobody až na pět let. (2) Odnětím svobody na dvě léta až deset let bude pachatel potrestán, a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 na shromáždění, které podléhá oznamovací povinnosti, nebo b) spáchá-li takový čin tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem. (3) Příprava je trestná. Takže generál Pavel a celá naše generalita už má dávno sedět ve vězení! NATO je zjevně útočná organizace!!

  OdpovědětSmazat
 7. Cha! Tak soudruzi z USA se rozhodli sesmolit poučení z krizového vývoje ve straně a společnosti...
  Asi jim po dvaatřiceti letech došlo, jakého pyrrhova vítězství se jim dostalo, když rozvrátili uskupení socialistických zemí...
  Rusové se tak zbavili všech zemí, lacině odčerpávajících ruských zdrojů..., ti dnes natahují ruce k západu, který je sám na mizině a je schopen dotovat (a to ještě mizerně) tak leda hroutící se Ukrajinu. A to vše jen s cílem směšné a bezcenné propagandy, která má poukázat, jak si strašně váží těch, co si ve vztahu s Ruskem naserou do vlastního hnízda....
  Rusko je na nohou více, než byli oni za studené války, a to nemluvím o Číně. Jaksi soudruhům z júesej došlo, že hrát první housle, je tuze náročná věc. O to víc, veze-li se zbytek filharmonie na jejich "slávě".

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.