Reklama

pátek 22. ledna 2021

Na Ministerstvo zdravotnictví Ruska přišly dokumenty k vakcíně centra Čumakova proti koronaviru

22. 1. 2021 russian
"Na Ministerstvo zdravotnictví Ruska přišel soubor dokumentů pro registraci třetí ruské vakcíny na prevenci nové koronavirové infekce, zpracované Federálním vědeckým centrem pro výzkum a zpracování imunobiologických preparátů Čumakova Ruské akademie věd", uvádí Ruská informační agentura Novosti slova ministra zdravotnictví Ruska Michaila Muraško.

Muraško podotknul, že v tomto okamžiku jsou dokumenty odeslány na expertizu, na základě jejíchž výsledků se bude řešit otázka státní registrace.

"Takže v Rusku budou k dispozici vakcíny, vytvořené třemi různými technologiemi, což, zajisté, bude důležitým přínosem pro vítězství nad pandemií COVIDu-19", dodal ministr.

Dříve vicepremiérka Ruska Goliková prohlásila, že klinické zkoušky vakcíny proti koronavirové infekci, vytvořené centrem M.P. Čumakova, vykázaly vznik imunity vůči COVIDu-19 už 28. den po zavedení první dávky.

Podle slov náměstka ředitele centra Čumakova pro projektovou činnost a inovace Konstantina Černova se jejich druh vakcíny proti koronaviru může začít hromadně používat v březnu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

37 komentářů :

 1. To se bude muset vláda pochlapit a objednat Ruskou vakcínu do března to vydržíme.

  OdpovědětVymazat
 2. Moc pěkný článek o vakcínách!!!


  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/01/22/flash-neni-vakina-jako-vakcina/

  OdpovědětVymazat
 3. Dovolím si prohlásit, že to nebude s tím očkováním tak jednoduché! Proto také více jak polovina zdravotníků v Německu se očkovat nenechá a počká , jak se situace vyvine!!Pfizer, jak se proslýchá, přestala vyrábět,právě kvůli velké četnosti vedlejších účinků!! Zase na druhou stranu, jakou máme jinou alternativu než očkování? Holt někdo "vyhraje" žolíka a po vakcíně půjde do kopru!!

  Po očkování proti koronaviru zemřelo 55 lidí v USA
  Vysocí politici EU tlačili na to, aby schválil vakcíny Pfizer a Moderna bez ohledu na kvalitu a nesrovnalosti
  Třináct Izraelců po očkování vakcínou Pfizer ochrnulo, prý jich ale ve skutečnosti je více
  V Norsku zemřelo 23 lidí po očkování vakcínou proti koronaviru od společnost Pfizer
  Další vážná nepříznivá reakce na vakcínu proti COVID-19. Syn postižené uveřejnil video
  Žena zveřejnila video, jak dostala křeče po podání vakcíny od společnosti Moderna
  Slovensko hlásí 67 podezření na nežádoucí účinky po očkování proti Covid-19. Několik z nich je závažných
  Singapur zastavil používání vakcín proti chřipce po 48 úmrtích v Jižní Koreji
  V USA zemřel zcela zdravý lékař po očkování vakcínou Pfizer

  Zdroj: theepochtimes.com

  OdpovědětVymazat
 4. Vláda na hraně lidsko-právního zločinu?

  "Ministr Blatný a celá vláda si patrně neuvědomují, do jak rizikové oblasti se dostali. To, co jim může projít v případě Dukovan, v oblasti zabezpečení vakcín pro obyvatele naší země projít nemusí. Ze zásadních, tedy lidsko-právních důvodů.

  Ale to je právě to "zatemnění mozku", které přináší služba ekonomice založené na diktátu přerozdělovací moci. Znemožňuje sebereflexi toho, že se jedná v podstatě o zločinné počínání. To, co dělá ministra Blatný a celá vláda (rozhodující ve sboru) není totiž ničím jiným než zneužitím pravomoci veřejné moci k omezení rovných podmínek umožňujících využít v systému veřejného zdravotnictví prostředky zachraňující v konkrétně dané situaci životy velkého množství občanů. Neboli – neodůvodněně zpolitizovaným rozhodnutím (u kterého je vážné podezření ze snahy vyhovět ekonomickým zájmům silným zahraničním lobby) ministr ve sboru s vládou zneužili administrativní nástroje k zabránění vstupu do lékařské praxe vakcíny, jejíž použití mohlo zachránit velké množství životů a ochránit zdraví velkého množství občanů, nehledě na zamezení velkých ekonomických škod."

  https://radimvalencik.pise.cz/8888-vlada-na-hrane-lidsko-pravniho-zlocinu.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Řekněme to narovinu, vláda na nás, na národu provádí zločin a dalo by se na to napasovat více paragrafů. Pryč s nimi!

   Vymazat
  2. A nejnádhernější na tom svinstvu je, že nikdo nenese zodpovědnost za nic.
   To se pak hoduje, to se to mmlaská, to se to chrochtá u korejtka, to se to dumlá z erárního cecíku...

   A proto volme strany, které mají v programu

   PŘÍMÉ VOLBY A OSOBNÍ ZODPOVĚDNOST!!!

   Vymazat
 5. No k ruské vakcíně bude u nás asi stále ,,politická" nedůvěra a to i v době kdyby byla jediná na světě ta správná. Raději nás nechají zemřít, než by ji od Rusa vzali. Na druhou stranu se nelze divit, když tam rozdojili i kozla. No ta doba je pryč všichni jsme kapitalisti, tak bychom si mohli trochu věřit.Myslím, že máme odborníky, kteří dokážou kvalitu ruské vakcíny posoudit a prověřit. Třeba bude špatná, třeba dobrá, nevím. Ale aby nám Bruselané nařizovali co si jedině možně smíme do sebe píchnout, na to jsou ode mně příliš daleko. To by jsme si měli rozhodovat sami.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, podle vyjádření specialistů SÚKL vakcína Sputnik nesplnila požadované parametry. Já věřím lidem, kteří se touto problematikou zaobírají jako svou profesí.

   Vymazat
  2. Ano, já taky, ale především našim nestranným odborníkům. Do Brusele až tak nevidím. A
   když to řeknou naši, tak mlčím. Jen aby přeci jen neplnili politické zadání.

   Vymazat
  3. 15:33 chtěl bych ještě dodat, že tu ruskou vakcínu neodsuzuju, ale nejsem specialista, abych se k tomu vyjadřoval na odborné úrovni, proto spoléhám na ty specialisty. Jenže je tady spousta lidí, kteří se vyjadřují naprosto ke všemu a tvrdí, že všemu perfektně rozumí, od kosmického průmyslu až po dámské vložky.

   Vymazat
  4. Prosím, a o čem píši já?

   Vymazat
  5. Nám ne , ale Babišovi a Prymulovi to nařizují.

   Vymazat
  6. 15:27. Ve vší slušnosti Vás J.J. musím označit za lháře non plus ultra.
   Pokolikáté už tady prezentujete svoje výroky jako obecně známá fakta, přičemž pravdivého není na nich nic.
   "Specialisté SUKLu" se nemohli vyjádřit, že Sputnik "nesplnil požadované parametry".
   SUKL není sbor jakýchsi specialistů, vykřikujících názory, ale státní dozorový orgán, který se řídí legislativou a který po žádosti o registraci přípravku a dodání příslušných dokumentů, zahájí schvalovací proces.
   Může neschválit, pak si přečteme odůvodnění.
   Takový proces nebyl vůbec zahájen, protože Rusko o registraci nepožádalo...
   Tudíž SUKL se k vakcíně vůbec zatím nemohl vyjádřit a také nevyjádřil

   Vymazat
  7. "Že má vakcína Sputnik velký potenciál, si myslí také poradce premiéra pro zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula.

   "Ta vakcína je velmi kvalitní z hlediska skladby. Je sofistikovanější než AstraZeneca, protože používá dva různé vektory. Účinnost Sputniku je kolem 91,4 %, protože je založena na jiném typu. To je možná důvod, proč spolu firmy chtějí spolupracovat a tuhle vakcínu použít," řekl v rozhovoru pro Televizní noviny.

   https://www.mskruh.cz/clanky/zprava-moskva-a-astrazeneca-spolecne.-vznika-supervakcina

   https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/madarsko-sputnik-v-koronavirus-rusko_2101221219_pj

   Vymazat
  8. Jak vidno tady nejsou jen pitomci. Tady se Jé.Jé. musí pracovat s ověřenými fakty. No, teď sis to podělal.

   Vymazat
  9. Nebudu tady vyhledávat, když ani vy jste kromě hromady blábolů nic neprokázali. A jak jsem už psal, k vakcíně se nevyjadřuju, nejsem odborník, ale Prymula není pracovník SÚKL. Nechápu, proč sem dáváte jeho vyjádření ohledně kvality, když já mluvím o registraci a k tomu se ředitelka SÚKL vyjádřila jednoznačně. ČR nebude nakupovat Sputnik. Nedokážete pochopit ani tak jednoduchou věc.

   Vymazat
  10. 17:29. Zase lžete. Ředitelka SUKL pouze sdělila, že Sputnik nemůžeme sami registrovat bez předchozí registrace u EMA.
   Ke kvalitě Sputniku se nijak nevyjádřila, ani pochopitelně nemohla, když nemá dokumentaci...

   Vymazat
  11. Kurva Heriote a co je na tom, jaký důvod udala? Já tvrdím, že tady žádný Sputnik nebude, protože SÚKL, a vy neustále dokola točíte píčoviny. A nejen vy. Jen o tomhle je řeč, o ničem jiném. Protože já narozdíl od vás se nevyjadřuju o něčem tak vysoce specifickém jako je vakcinace, v čemž nejsem odborník. To vy neustále vymýšlíte hovadiny, vkládáte mi to do úst, zavzdušníte se a permanentně točíte dokola. To vy a vám podobní tady plácáte odborné kraviny, protože máte pocit, že všemu rozumíte, byť máte sotva maturitu.

   Teď už víte i vy, že žádná další vakcína kromě Pfizer a Astra Zeneca nebude, ale stále se k tomu vracíte jako blb dokola. Já jsem přitom celou dobu mluvil JEN O TOMHLE! A to mě taky x-krát smazali.

   Sorry za příkrost, ale tady to je furt dokola to samé, navíc s s neustálymi vulgárními urážkami a u vás mě to už dožralo.

   Vymazat
  12. J.J.19:28-Z Vašeho textu jsem pochopil, že u nás Sputnik nebude, protože SUKL a my neustále tvrdíme dokola "píčoviny", tak to tvrdíte. Já Vám věřím, za koho tedy mluvíte?

   Vymazat
  13. 19:28. Marně uhýbáte, dost se zapletl...
   Samozřejmě, že je podstatné jaký důvod udala. Poněvadž vy jste si v příspěvku výše dohledatelném vymýšlel, abyste dehonestoval kvalitu Sputniku, že "specialisté SUKLu odmítají Sputnik kvůlu parametrům".
   Jak z výroku ředitelky SUKl vyplývá, nic takového pravdou není. Vymlouvala se jen a jen na registraci, nikoliv na kvalitu. Parametry se to hemží jen ve vaší fantazii...

   Vymazat
  14. Přispěvatel J.J. klesnul na úroveň Čínského běžce. Zřetelně příspěvkem z 22. ledna 2021 14:56 a teď i pokusem o překroucení alibistick=ho vyjádžení SÚKL k vakcíně Sputnik V. V lepším případě je to snaživý, hloupě přesvědčený omezenec, v tom horším reálný troll v čímsi žoldu. Tou svou úpornou snahou šel natolik pod úroveň, až se odkopal. JiH

   Vymazat
  15. K kutnohorsky22. ledna 2021 15:22
   Nechci se vyjádřit ke kvalitám vakcín, jejich vlastnostem. K jakékoli společnosti co vakcíny vyrábí, protože co člověk čte a není odborník, tak se v té záplavě "informací" nemůže vyznat.
   Chci se vyjádřit k argumentům používaných v diskuzi, k těm sprostým ne, ale k těm "logickým", které jsou používány. Proto mě zaujal příspěvek, kde pisatel uvádí, že "No ta doba je pryč všichni jsme kapitalisti, tak bychom si mohli trochu věřit." Byla řeč o ruské vakcíně. Opravdu minimálně doporučení , jak se v době "vlády tržních vzahů v globálním kapitalismu" zařídit. Ony "vztahy"jsou ještě umocňovány politikou (EU), nerovnoprávným postavení jednotlivých společností, států a vlivu Bruselu. Je vidět pouze jedno, pořád nám to tloukli 30 let do hlavy, trh vyřeší vše. Vlastně něco ano, Israel všechny přeplatil a tak má vacíny dostatek.

   Vymazat
 6. Lehce offtopic, ale třeba to někdo využije. Nevěřil jsem vlastním uším.

  Ve Sněmovně na interpelacích se hádal pirát Michálek s ministrem Blatným. A ministr, chtěje vyvrátit poslancovo tvrzení, že je v ČT příliš mnoho mrtvých na covid, nepřišel na nic lepšího než říci ... (dramatická pauza) ...

  „My vykazujeme každého, kdo zemře i na autonehodu a má covid, jako člověka, který zemřel na covid, tak ten den máme kolem 150 mrtvých."

  Hvězdička, historicky doloženo. Přijde vám tohle normální, a to, zdůrazňuji, naprosto nezávisle na tom, jaký máte názor na problematiku ??

  OdpovědětVymazat
 7. V ČR, samozřejmě, tím jsem nemyslel nic proti ničemu ...

  OdpovědětVymazat
 8. J.J.22. ledna 2021 15:27
  Ne, podle vyjádření specialistů SÚKL vakcína Sputnik nesplnila požadované parametry. Já věřím lidem, kteří se touto problematikou zaobírají jako svou profesí.
  =====================================================
  Přečti si, ty parametře, 16:41 ať jsi trochu v obraze a neplácáš furt tady stejné hovadiny jako ten Unknown, oficiálně tady v diskuzi Dr. Davidem diagnostikovaný jako idiot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:30. Jo milé J.J., i lhát se musí umět.
   Jinak vám stačí zkopirovat co jste prohlásil a jak si odporujete a jste nahraný.
   Nadávkami to nespravíte.

   Vymazat
  2. Pfizer začíná znouvu s dodávkami do ČR.

   https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vakcinolog-chlibek-pfitzer-vakcina-koronavirus-covid-19.A210122_175930_domaci_mkop

   Celkově jí mělo Česko objednáno asi čtyři miliony dávek pro dva miliony lidí, objednávky navýšilo na dvojnásobek. Už příští týden by měla být schválena také další vakcína od firmy Astra Zeneca, která je druhým klíčovým dodavatelem, na něhož se ČR v objednávkách vakcíny spolehla. Objednáno jí má tři miliony dávek. Podle ministra by mohla být v ČR do dvou až tří týdnů po schválení.

   S žádným Sputnikem se nepočítá. A co se týká nadávek, to vy ostatní mě tady neustále označujete za debila, čuráka, zmrda... vy jste mě označil za idiota, tak jsem vám to vrátil. Hodně se v této souvislosti divím, že mě tady redakce nechala, i když já nikdy nenadávám. Jenže tady není jediný příspěvek, který by mě neoznačil za kripla, prašivého zkurvence a dementního lháře a to i navzdory tomu, že mnohdy prezentuju oficiální stanovisko, mnohokrát i to ruské. Vulgární nadávky a výhrůžky používáte i v odborných diskusích, i v těch, které jsou mojí profesí. A nadávat umí i různí dědouškové, bývalí skladníci, dvacet let v důchodu.

   Vymazat
  3. Jé.Jé. Hledal jsem tady kdo ti v této diskusi sprostě nadaval a nic jsem nenašel. Začínáš kecat nesmysly. Prosím jakou máš profesi? Snad to není tajné. Začínáš se v tom matlat a odporuješ si. Začínáš být trapný!!!

   Vymazat
  4. A je to potvrzeno, když to hlásali na ČT! Maďarsko koupilo od Rusů vakcínu. A budou následovat další státy..

   Vymazat
 9. at sukl nebo pukl ci mukl pokud nebude povinnost ockovani tak to yebem😂😜😪

  OdpovědětVymazat
 10. Pro diskutující U a F:
  Odbočení, ale co je důležité: Maďarsko, první členská země EU, která schválila vakcínu Sputnik V.
  Maďarsko se 21. ledna stalo první zemí Evropské unie, která povolila ruskou vakcínu proti koronaviru Sputnik V, a připojila se k Alžírsku, Spojených arabských emirátech, Argentině, Bolívii a dokonce i Srbsku.

  Maďarsko se 21. ledna stalo první členskou zemí Evropské unie, která povolila použití ruské vakcíny Sputnik V proti Covid-19. Ve svém prohlášení Ruský přímý investiční fond (RFPI), který financuje vývoj této vakcíny, oznámil, že maďarské zdravotnické úřady nápravu schválily.

  Ve stejný den schválily vakcínu také Spojené arabské emiráty. Kromě Ruska (které ponechává volbu svým občanům mezi Sputnikem V a jeho druhou vakcínou EpiVacCorona), Alžírsko, Argentina, Bělorusko, Bolívie, Srbsko, Palestina, Venezuela, Paraguay a Turkmenistán zaznamenal Sputnik V.

  Podle údajů sdělených ruským fondem již bylo po celém světě očkováno více než 1,5 milionu lidí přípravkem Sputnik V, což ukazuje účinnost „ více než 90%, s celkovou ochranou proti případům závažné případy Covid-19 “.

  OdpovědětVymazat
 11. Vážení : lidské tělo je božsky dokonalé a samoopravitelné. Pokud bychom my lidé měli možnost nakoupit a jíst skutečně ZDRAVÉ a ČERSTVÉ potraviny, Civilizační "choroby", spíše otravy nejen z potravy, ale z chemtrejovzduší, přiotrávené vody, VŠECH kosmetických a "zkrásňovacích přípravků, dokonce i dětské zubní pasty mají opačný účinek než je nám denně reklamami vnucováno. Chovati se jako HOMO-SPIENS čili člověk rozumný nastal by skutečný RÁJ v našem hotelu ZEMĚ. Jsou ovšem TEMNÉ SÍLY, jež toto nechtějí, neboť by nemohli na nás lidech PARAZITOVAT = VEMI BLAHOBYTNĚ ŽÍT. Rakovina je přeci ten NEJLEŠÍ BIZNIS zdravotnických a farmaceutických LOBY-SPOLEČNOSTÍ. Mají dnes už větší MOC než všechny vlády světa. KABALA ovládala po staletí VŠE i naše těla . Její moc se hroutí a vítěztvím p. Trumpa se VŠE ZMĚNÍ. VĚŘTE- Mudr Otto Warburg a Nobelova cena!

  OdpovědětVymazat
 12. Nedovolují si hodnotit vakciny,je možná příliš brzy i pro povolané odborníky. Za hloupé pokládám, že se mezi rozhodující kritéria vkrádá zem původu. Nevím proč se musí vakcina kádrovat. Naopak z Francie přišla skvělá zpráva o tom, že vyvinuli levný test ze slin na 99 % tní spolehlivosti a s vyhodnocením výsledku za 2 hodiny. Není-li to lež, tak to je opravdu potřebný krok vpřed.

  OdpovědětVymazat
 13. Uvidíme jaké mají v Maďarsku odborníky když koupili ruskou vakcínu

  OdpovědětVymazat
 14. Třeskutá zpráva - ministr Blatný přiznává, že statistiky mrtvých "s covidem" jsou z 60% ZKRESLENÉ!!

  Počet potvrzených případů od začátku pandemie je 933.361, počet zemřelých pak 15.230.

  Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dnes pro TN.cz vysvětlil, že jen 30procent lidí započítaných ve statistikách skutečně podlehlo covidu.

  https://tn.nova.cz/clanek/blatny-pouze-30-obeti-zabil-covid-davame-tam-i-mrtve-po-nehodach.html

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.