Reklama

pátek 8. ledna 2021

Neskutečné pokrytectví!

The Saker

8. 1. 2021  TheSaker překlad Zvědavec

Právě jsem poslouchal Treye Gowdyho a několik dalších „hlavounů“ z Republikánské strany, jak odsuzují „hrozné porušení zákona“, kterého se dnes protestující dopustili. Smekám klobouk před těmito lidmi: jsou to skutečně pokrytci světové úrovně.
Když policisté a starostové odmítají chránit nevinné, právní stát si vede skvěle!

Když agentury Nového údělu (tj. agentury federální vlády, které byly vytvořeny jako součást plánu New Deal prezidenta F. D. Roosevelta, pozn. překl.) utratí miliony za typický hon na čarodějnice, právní stát si vede skvěle!

Když největší technologické společnosti ničí První dodatek Ústavy USA, právní stát si vede skvěle!

Když korporátní sionistická média bezostyšně umlčí prezidenta a jednoduše neinformují o zásadních událostech, právní stát si vede skvěle!

Když jsou ukradeny volby, právní stát si vede skvěle!

Když soudy odmítnou prosazovat právo, právní stát si vede skvěle!

Když Nejvyšší soud odmítne hájit Ústavu, právní stát si vede skvěle!

Ale když lidé, doslova ti, které mají volení představitelé zastupovat, celý den pokojně demonstrují a poté několik z nich, dokonce ne nezbytně Trumpových příznivců (pomocí davu je velmi snadné zorganizovat akce pod falešnou vlajkou!), vtrhne do sálů Kongresu, pak „hlavouni“ z Republikánské strany vyletí a začnou lamentovat nad „tragédií“ toho, že je porušován zákon.

Žádná země a žádný režim nemohou stavět na tak skutečně astronomických úrovních „doublethinku“ (tj. současné zastávání dvou protichůdných názorů, pozn. překl.), pokrytectví a zbabělosti.

To je začátek konce tohoto režimu.

Dnes jsou moje myšlenky s „ubožáky“. Prorockými slovy George Orwella:

„Kdyby existovala naděje, musí spočívat v proletářích, protože jen tam, v těch hemžících se ignorovaných masách, osmdesáti pěti procentech populace Oceánie, by mohla být vytvořena síla, která by zničila Stranu. Strana nemůže být svržena zevnitř. Její nepřátelé, pokud by měla nějaké nepřátele, by neměli žádný způsob, jak se spojit, nebo dokonce identifikovat jeden druhého. Dokonce i kdyby legendární Bratrstvo existovalo, což by možná mohlo, bylo by nemyslitelné, že by se jeho členové mohli vůbec shromáždit ve větším počtu, než jen ve dvojicích nebo trojicích. Povstání by znamenalo pohled do očí, změny tónu hlasu; nanejvýš příležitostně zašeptané slovo. Ale proletáři, kdyby si jen mohli nějakým způsobem uvědomit svou vlastní sílu, by nemuseli osnovat spiknutí. Musí se jen zvednout a otřást se, jako když kůň setřásá ze sebe mouchy. Kdyby chtěli, mohli by zítra ráno rozmetat Stranu na kusy. Jistěže dříve nebo později je musí napadnout to udělat.“

Orwellovští „proletáři“ jsou naši „ubožáci“. A přes veškerou zcela zřejmou bezmocnost a mylné představy je třeba říci, že oni jsou jediní, kteří zbyli, a to doslova, a budou muset být půdou, ze které bude muset osvobození USA začít.

Z ostatních se mi zvedá žaludek.40 komentářů :

 1. Říká se: S jídlem roste chuť. Ze začátku to byl domácí banditizmus. Tak jak narůstaly možnosti, rozrůstal se i parazitizmus na všech co se daly. Teď už jde o parazitování na celém světě a tak jde všechno stranou. Ty zloděj, já hrdina, přes to jsme jedna rodina. Brdečka byl geniální.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Damy a panove,neni vam divne proc to zurive zdemolovani volby a kdovi malem zabiti presidenta?

   Vzdyt to muselo byt obrovske riziko to zorganizovat za cenu,ze nyni se dokonce ztratila duvera v demokracii USA,ktera byla stejne cela rozviklana!
   Co asi za tim opravdu stoji,ze dokonce museli kdesi snad i schovat presdenta,pred koncem obdobi a chteji ho dostat rychle do basy,kde bude isolovan a bude muset mlcet!
   Proc soud zaseda,az kdyz bude pan Biden presidentem?
   Proc se snad nynejsi president mozna ani neucastni inagurace Bidena?

   Vypada to tak,ze president Trump vubec nechtel byt na toto obdobi presidentem ale chtel pouze nove ferove volby.
   Tak ted kdyz to prezije bude rad,je to bojovnik.
   Pripada mi,ze NIKDY neuzna podvodnickou volbu Bidena,ovsem dnes uz na to neexistuje zadny opravny prostredek.
   Pravdepodobne instalace probehne a soud pak sice mozna neco najde,ale to bude s krizkem po funuse a asi bude receno,ze je vse v norme a president je v cajku.

   Vzpominate si jeste nekdo,jak Trump kdysi prohlasil,ze se postara o giganticky dluh USA,ale nerekl jak?
   Zahajil na tom praci a zajistil mechanizmus,kdy FED uz nenese zadnou odpovednost za tisteni meny.
   Byl vymyslen NOVY mechanizmus jimz je mozne sice provadet kontrolu vytistene meny,ALE.
   Je mozne tuto menu dostat primo pres ministerstvo financi do rozpoctu,coz predtim mozne nebylo.
   Cela ta hra bude pokracovat,ale jen Trump vi jak.
   Vzpominate si,ze se mu zdalo,ze 600 $ corona podpory je malo a chtel se rozloucit vetsim prispevkem svym amikum?
   To ukazuje,ze vi jak tento system funguje a k smrti vylekal jeho autory a ti mu to zarazili.
   Ma nekdo tuseni,jak to bude postupvat dale?

   Proc nikdo v repubice z ekonomu ani nemukne a drzi bobrika mlceni,co myslite?

   Smazat
  2. Krtečku jestli jseš Čech, tak piš laskavě česky. V češtině máme háčky a čárky. A na PC jde nastavit ve většjině případů češtinu.

   Smazat
  3. Pane Veselaský, víte, že velká množina Nečechů v naší politice, aby uspěla, dokonale(programově?) ovládá Český jazyk? A Vy, který to vytýkáte možná dlouhodobému emigrantu jste bez viny? Co třeba neznámým vykat i kdyby byl bezdomovec!

   Smazat
 2. To, co popisuje Orwel popsali K. Marx a B. Engels už v r. 1848. A jak je vidět, někteří myslící docházejí k témuž závěru i v 21. století. Takže Komunistický manifest není až taková utopie?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto buržoazní politruci s nadšením hodným lepší věci označují polofašistické elementy za NEOMARXISTY, aby nevědomé poděsili a hledající odradili !!

   Smazat
  2. pro Unknowna 18:29
   Ilumináty neznám, ale před pár hodinami nám nějaký Davídek Rotschildů na Twitteru zaperlil: „Nemáme čas na hry, obžalujte Trumpa hned!“ Nevíte náhodou kdo jsou ti oni, co nemají čas ? A co myslíte, poslechnou toho klučinu ti "volení" poskoci ? A když jsme u těch poskoků, co tedy ten Soros vlastně dělá ? Věřím, že když máte vlastní, zdůrazňuji, vlastní rozum, nebude těch otázek na Vás moc.

   Smazat
  3. Tondo,je to mnohem horsi nez polofasiste.Masy se daji vest

   k rozvratu sveho statu,zniceni evrpskych a krestanskych hodnot,vseho i rodiny anarchie a rozvalu.
   Az bude rozval pochodem institucemi k nevydrzeni je jim slibovano,ze dojde k navratu pana MARXE a bude raj.
   Ve skutecnosti dojde k prevzeti moci,financi a odstraneni svobody a prime demokracie,dotanete NZP a kdyz budete bublat tak NIC!
   Na to se mame dat chytit neomarxismem velkokapitalistu.
   Dam vam tu odkaz,ktery davam co pet minut,napiste prosim zda funguje a jak mu rozumite,to je totiz ve vasem vlastnim zajmu.

   https://youtu.be/k1RasXw7iko

   Smazat
  4. Myslím, že od toho máme mozek, abychom si vyďobali rozinky pravdy i v utopii. Ač v Kapitálu to jsou rozinky jak pomeranče. Žel, ten zbytek je znehodnocuje.


   Smazat
  5. Opr. Rozinky poznání

   Smazat
  6. milane 8. ledna 2021 20:19, jsem dalek toho, abych Vás podezříval, že jste K. Marxe Kapitál jakkoli prostudoval. Natož celé jeho dílo, jak ho konsolidoval Engels. To byste tu vystupoval jinak.

   Smazat
  7. Re (20:19):
   Jen drobný dotaz, a sice, který/jaký zbytek ony "rozinky poznání" znehodnocuje?
   V čem se ve svém (vele)díle zvaném Kapitál autor Marx mýlil?

   Smazat
  8. Pane Františku, nemám VÚML ale rád se dovím, v čem Marx reflektoval dnešní dobu i heslovitě.

   Pro 7:53- "bible" ale také byla často upravována klérem. Není odvaha "kominterny" nebo se čeká čínský předklad?

   Smazat
  9. Re (17:31):
   Pane Miroslave!, pokud je váš dotaz adresován mě, pak vás zklamu, jakkoliv nerad, také nemám VUML. Nestihl jsem k němu dorůst, a po Velké sametové se už příležitost nenaskytla. Jaksi.
   Nevím, proč mám zrovna já popisovat, v čem Marx cos reflektoval, nejsem znalcem ...
   Ale budiž. Pokud bych tedy měl odpovědět na to, v čem Marx reflektoval dnešní dobu, pak ničím.
   Žil totiž dávno před ní. Marx tak mohl reflektovat jen mnoho podst. rysů doby, v níž žil a tím jakoby reflektoval jen to, co se o jeho doby až dosud příliš nezměnilo. Asi netušil, do jakých výšin se "povznese" obor finančního průmyslu a jak se jednou budou "vyrábět" a emitovat peníze. Asi by mu i fousy slezly, nejen bujné vlasy.
   I tak ale dost adekvátně popsal vznik a funkci kapitálu (a kategorizoval jeho fungování v kapit. společnosti), formuloval materialistickou (evoluční) teorii společenského vývoje, zabýval se řešením třídních rozporů a novým typem státu atd. atd.
   Co se mu patrně také docela podařilo, je to, že předpověděl přerůstání kapitalismu volné soutěže do stádia oligopolního a monopol. kapitalismu, poté imperialismu, stejně jako i krizi té formace, která měla vést k jejímu překonání.
   Tož, třeba to i uvidíme.
   Každopádně je to, co sledujeme v přímém přenosu, ukázkou docela hluboké krize. Jen si nejsem jist, jestli je to ta krize, kterou Marx předvídal, anebo jen nějaká ta "chřipečka" systému. To nám ukážou příští desetiletí nesená v soutěži dvou úhlavních partnerů - USA a ČLR - o to, kdo z koho.

   Smazat
  10. Pane Františku, souhlasím, ta příští léta budou jalová na myšlenky a nahrazena bojem o hospodářko-politickou moc, čí čipy se uplatní.

   Smazat
 3. To bylo. Do těchto voleb. V těch minulých šli hoši co spolu mluví spát s tím, že vyhrála Clintonová. Ale ráno bylo všechno jinak. Tak tentokrát neponechali nic náhodě. Proti vítězi nastoupili v jednom šiku od prvního dne. A zapojili všechno co měli. Celý arzenál. Od zkorumpovaných tajných služeb, přes FBI, a - jak jinak - i mediální sféru a herecké celebrity. Tak byly volby vlastně zorganizovány z Moskvy, denně se útočilo na prezidentův tým i na něj samotného, byly sabotovány všechny jeho kroky. Ale to bylo málo. Už od samého začátku tzv. Demokraté" jasně říkali, že nedopustí znovuzvolení Trumpa za žádnou cenu. BLM byla jen rozcvička. A když viděli že to nezabírá, otevřeně a masově falšovali volby. Doslova v přímém přenosu. Zkorumpovaní soudci nepřipustili přepočítání hlasů ani vyřazení falešných. A jestli něco připustili, protože záběry kamer nešlo ignorovat, prohlásili to za irelevantní. I Lukašenko nebo Si Tin Ping mají větší mandát než dementní Biden. o Putinovi ani nemluvě. Ani v Minsku se do protestujících nestřílelo. Ve Washingtonu ano. USA ztratily poslední zbytky respektu. Mohou si ho koupit nebo vynutit násilím, ale věřit jim už nebude nikdo. Ani jejich lokajové ne.

  OdpovědětSmazat
 4. Demonstranti podporovani USA vsude ve svete jsou bojovnici za demokracii. V USA jsou demonstranti teroriste, jak rekl Biden a Demokrate.
  Barevna revolce v USA, ackoliv tam nemaji Americane US ambasadu? No to se ale deji veci, pani Müllerova!
  A budou se jeste dit!
  Cesi si lepili na auta EU etikety, jeste nez nas do EU nahnali, aby nas dojili, jako vsechny EU zeme. Nejic ty na vychode. Platime tam a neco dostavame. Mnohokrat vic ovsem odteka skryte (to byl ucel EU) jako nezdanene zisky vytvorene v Cesku ceskymi lidmi v podnicich, ktere jim ukradli po sametu jako statni majetek.
  Preslapujeme na miste a kopirujeme vsechny hoveziny co dela zapad. Hlavne se nechte ockovat zmrazenymi srackami po kterych, kdyz hned neumrete, z vas udelaji kryply.

  OdpovědětSmazat
 5. Ty uz tam pomahas? Nevzali te vid? Kvuli demenci.

  OdpovědětSmazat
 6. Administrator je na Unknowna slaby. Obcas ho sice smaze, ale jeho provokace, lzi, urazky a blbosti nechava stat. Diskuse se tak meni ve vzajemne napadani s hadkou kdo je vetsi vul. To je ovsem cilem trolla, provokatera. Tady to funguje.

  OdpovědětSmazat
 7. Na Unknowna a podobné je lépe nereagovat, kapacita jejich mozků je přeplněná "moudry" z ČT a obdobných médií s tím správným názorem - obdoba svazáků 50.let

  OdpovědětSmazat
 8. Dalsi varovani pred vakcinaci.
  https://rizikavakcin.org/brandy-vaughan-byvala-obchodni-zastupkyne-firmy-merck-vakciny-jsou-pro-zisk-a-ne-pro-verejne-zdravi/

  OdpovědětSmazat
 9. Kolik máš zaměstnanců? Co kdyby tam byli všichni?

  OdpovědětSmazat
 10. 20.32 on ma zamestnaneho syna co mu koupil MB k vanocum hahahahha!!!.Jinak zde je cely den takze ,mozna trafikant, co ji dostalbudku s cigarama od Havloidu za verne lesteni.Neni prvni a asi ani posledni co zde bleje

  OdpovědětSmazat
 11. ==============================================

  PŘÁTELÉ!

  Doporučuji Vaší pozornosti, byste byli v obraze co se děje a o co kráčí v USA:

  youtube.com/watch?v=QBcOnhcWDbg

  Je to z dneška, hozené Martinem na YT přede dvěma hodinami a trvá to cirka 44 minut. To se dá.

  OdpovědětSmazat
 12. Nechcete si ten příspěvek 19.17, na který reagujete svým příserkem 20.42, raději přečíst ještě jednou, Jožine?

  OdpovědětSmazat
 13. Unknowne ty HOVNIVÁLE, víš kolik tam prezidentů odpráskly jak zajíce? Jen se divím, že Tramp žije.

  OdpovědětSmazat
 14. lide bdete neblbnete -ja jen reaguji na prispevek20.32 a ne na 19.17 ,jak jsi na to prisel ? Ja se 19 .17 absolutne souhlasim !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. HALO DVOŘÁKU TY SVINĚ NESTÍHÁŠ MAZAT CO
   TEBE SI VEME BRZY ČERT
   MÁAAAAaazej nestíháš

   Smazat
  2. Ale já tě mazat nechci. Takhle se pěkně předvádíš a každý vidí, s kým má tu čest.

   Smazat
  3. Cekame zde vesele az nam neco vybleje
   neni nouze o zabavu ,vzdyt jde o dutou hlavu
   blekoce zde hovadiny ,jak jest zvykem u spodiny

   Smazat
  4. Bavíte li se s blbcem více jak půl minuty, už se baví blbci dva! Po ránu vás zdraví J. Werich.

   Smazat
 15. Danny,vase analyza vypada schopne.Dokazal by jste pokracovat,jak to ma za Bidena pokacovat.

  Museji totiz,aby se splnilo co dohodli 29.3.2019 prekopat cely system a proto je tu ten polomrtvy Biden.
  Co dohodli banksteri uverejnil PROTIPROUD,ale bylo to napsano sice presne,ale i kdyz by jste to cetli 100x nebyli by jste v stavu bez specialnch znalosti se dozvedet o co jde.

  OdpovědětSmazat
 16. Jo a Český slouhové jak se hlásí pozitivně k falešné operaci v usa. Nic neudělají jejich dluhy je stáhnou do propasti čím dřív tím líp.

  OdpovědětSmazat
 17. Pro Krtečka (unknown opět sklouzl do primitivizmu tak ho budu ignorovat). Biden bude sloužit asi jako kdysi soudruh Černěnko v CCCP. Už není schopen samostatného uvažování, tím méně činnosti. Plete si osoby a ztrácí se v čase a událostech, které už se staly. To je osud nás všech od určitého věku (až na výjimky). Prostě žijeme ve svém světě. Světě vzpomínek na své mládí a aktivity, ale reálný život jde okolo nás. Proto chodíme do důchodu, scházíme se s vrstevníky a svět řídí a pracují mladí. A pokud máme nějaké funkce, tak čestné. A tak to má i být. Za pana Bidena bude vládnout někdo jiný. Je jistě připraven náležitý tým. Pan prezident ho jmenuje a dá na jeho rady. Protože jde o prezidentský systém, navenek bude rozhdnutí přijímat prezident. Ale tvořit ho bude onen tým. Některá jména už padla. Designovaná paní viceprezidentka se už nemůže dočkat! Ta o svých plánech mluví už půl roku a bez zábran. Trump se chtěl věnovat hlavně posílení vnitřní síly USA. Posílení hospodářství, snížení závislosti na dovozu, posílení vlastní výrobní základny (návrat výroby do USA) a prostředky chtěl získat omezením vyčerpávajících nekonečných válek. Chtěl zachovat přítomnost USA ve světě, ale na druhou stranu nechtěl, aby to celé platili američtí poplatníci. proto chtěl, aby základny platily ty státy, na jejichž území leží (100 % nákladů + 50 % navrch). Jediný stát, který s tím souhlasil je Polsko. Začal dokonce stahovat vojska ze Sýrie a co hůř, z Německa!! Chtěl dokonce vystoupit z NATO protože všichni spoléhají na USA a nikdo neplatí ani ta slíbená 2 %. Proti Rusku vystupoval slovně, ale nikoliv agresivně, sankce byly spíše formální, bavil se s Kimem... Prostě měl mnoho hříchů. A kdyby dostal šanci druhé čtyři roky bůhví jak by to dopadlo. Nyní se k moci dostaly síly, které nazýváme "strana války". Budou pokračovat dosavadní války, a bude snaha rozpoutat další. Zejména v blízkosti ruských hranic. Bude snaha o další barevné revoluce a podpora a hecování ukrajinských nácků. Situace se rozhodně nezklidní. Ale na druhou stranu, budou mít co dělat udržet klid doma. Nejen příznivce Trumpa. Pustili ze řetězu lůzu BLM a ta se jen tak k boudě znovu přivázat nedá. Takže to budou mít složitější než před Trumpem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Danny,mate talent vyhodnocovat informace.No stale se to v USA vari

   Zacinaji tahat pred Kapitol tezke zatarasy pro tanky.Trump je pod ochranou armady jinak by takovy cirkus nedelali.
   Cert vi co se deje.Nasi mlzi a cenzuruji.Kdyz bude ten Bidet,tak tipuju,ze se uskutecni financni manevry o kterych se nam ani nesni.
   Pripravuje se kontrola vsech penez,ktere ve svete jsou a to asi do 1.1.2022,ono totiz uz jejich system praska ve svech a puka jak zraly meloun.
   Skoda,ze nasi intelektualove jsou takove dubove hlavy,ze je muze ovladat strejda z televize a oni na to koukaji,jako tele na nove natrena vrata.
   No stale neni 100% rozhodnuto.
   Nezbyva nez pockat...

   Smazat
 18. Pan Saker objevi pokrytectvi teprve ted a jeste smeka.
  Pokrytectvi uz davno pomaha upevnovat moc. A lecos zakryvat.
  To dela snad kazda vlada.
  Protiklady,dilema, paradoxy,metamorfozy, jsou kazdodenim jevem ve spolecnosti.
  Nikdo nema mit nic za definitivni /W+V/.
  Jsme zaroven chytri a hloupi, proziravi a naivni,normalni a blaznivi,ti bohati ale chudi/na duchu/zaroven, mirumilovni s vyskyty nasili..Dospeli a deti zaroven atd..
  I na nejvyssi urovni, kde jsou davy poradcu atd.
  Napr. zmineny president potvrdil souhlas s Mnichovskou smlouvu 38..Od te doby priklad,jak se Dohodovat nesmi..
  Coz pomohlo Hitlerovi ,pridelovat si casti Evropy postupne.
  Jako parcelovani pozemku.
  Jisty Goering pak u soudu informoval. "Vy jste nam v Mnichove rozvazali ruce".

  OdpovědětSmazat
 19. Opakuje se casto fakt,ze zmineny G. mel vysokou nadprumernou inteligenci zmerenou experty. A zaroven se opakovane choval,vystupoval,jako prikladny,nejhorsi tupy ,idiot,ubohy a sadisticky primitiv,popravci,hrabajici bohatstvi ze vsech stran,prezirajici se a ja nevim,co vsecko..
  Bylo to snad nasledkem,zmineneho vysokeho IQ ?
  Tak ve skolach ceneneho i ja byl podeziran,pres spousty petek.
  Mezi nebem a zemi se vyskytuje pripad velmi schopneho Heydricha, ktery prevysoval zmineho G.,Himmlera i Dolfa,v boji o moc nebezpecneho,nejmene o hlavu,jeho cinnost mohla usvedcit i nektere spolubojovniky.
  Samozrejme v te dobe spoluprace vlad s Dolfem, byla i mezi vladnimi urady a spionaznimi agenturami.
  Fuhrer nenaridil ozbrojeny doprovod,ani ubytovani na Hrade, ani pancerove auto.
  Pro sveho vysoce schopneho,v dulezite funkci,spolubojovnika.
  Seskoky parasutistu a bylo jich nemalo, nikoho nezajimaly, jako nebezpecne?
  Tedy umrti, spojene s velkou zurivosti, mozna pokryteckou?

  OdpovědětSmazat
 20. Vyse uvedene zalezitosti jsou vzdy uvedene v cinnost zvolenymi vladami, urady..
  Soucasne jsem si povsim velkeho zlepsovani vztahu obou stran a solidarity v boji proti spolecnemu nepriteli..
  Tedy,naopak, snizovani pretvarky.
  Soucasna situace byla vytvorena, vladami obou stran.
  Dlouho obe strany nevrazili, osocovaly se i jine vlady ve svete,a po zvoleni jedne ,nebo druhe strany se skoro nic nezmenilo.
  Takze nektery obcan, kdyz prselo,nebo mrzlo nesel k volbam,treba se slovy :"nebudou ze mne porad delat kaspara".
  Ted ,na krizovatce ,resi problemy obe strany spolecne.
  Bylo nebylo,kdysi v Cine vypukla Kulturni Revoluce...

  OdpovědětSmazat
 21. Prosinec 2020 si budeme pamatovat, jako dobu, kdy se proud historie razantně stočil a prastará zlá síla utrpěla porážku. Bílé klobouky vyhrávají tajnou válku o planetu Zemi a osvobození lidstva se blíží jistotě .
  https://ac24.cz/en/-/je-cas-prepsat-historicke-knihy-pri-usvitu-svobody-lidstva-ve-svycarsku-a-v-nemecku-operuji-ruska-a-britska-armada-a-pentagon?redirect=%2Fen%2F-%2Fmerkelova-oznamila-ze-16-prosince-bude-v-nemecku-zavedena-tvrda-karantena%3Fredirect%3D%252Fen%252Fweb%252Fac24%252Fuvod
  Po událostech v USA JE TO PRAVDA !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.