Reklama

pátek 15. ledna 2021

Noc vědců 2020: Na kafe s… Janem Kellerem (VIDEO 30 minut))

14.1.2021  Ostravská univerzita a Outsidermedia


Revoluce 4.0 jako příslib nebo hrozba?

Samotný termín Revoluce 4.0 je mladý a pochází z manažerských kruhů automobilek a chemických společností. Slova se chytili politici i novináři, kteří ve spojitosti s problematikou opakují, že nás čekají velké změny, na které se musíme adaptovat. Co ale vlastně přinesou? Po technologické stránce je představa jasná, ale jaký bude dopad v rovině ekonomické, sociální a psychologické? To už je zahaleno tajemstvím. V premiérové streamu diskuze poukáže na palčivost tématu Jan Keller
.
Námět: Rado Miko

28 komentářů :

 1. Pseudovzdělanci VŠECH OBORŮ budou zbaveni titulů před i za jménem. Kdo bude chtít soudit, právničit apod. musí absolvovat kurz nového PRÁVA. Podobné to bude u všech oborů. Pavědy VYMYŠLENÉ na dnešních VŠ budou ZRUŠENY !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To není jeho výmysl. Co kdyby ses trochu zajímal sám Václave?

   Vymazat
  2. Pane Dvořáku. To je stejný zdroj jako ten astrologický. Unknown, JJ a Běžec dostali posilu. Ke sprosťárnám zdejších "stálic" přidali naprosté výmysly. Je to podle mně řízená snaha soustavně narušovat diskusi, znechutit diskutující a vůbec poškozovat váš web. Protože nikdo je tu nebere, natož aby je podpořil. Proč nejdou k sobě rovným? Vždyť je tolik možností. Od Novinek, přes |Aktuálně až po Respekt a Reflex. Všude je přijmou s radostí. Ale oni jsou tady a ještě vám nadávají, když jejich sprosté výlevy mažete. Buď jsou psychickými masochisty nebo placenými troly.

   Vymazat
  3. No, zatím idioty sprosťáky mažu. V novém systému NR se do diskuze vůbec nedostanou. Útoky trollů letos jistě zesílí, protože je rok voleb a Nová republika přináší jiné narativy a vysvětlení a proto je v kruzích nové totality velmi nenáviděná. Tak si držme palce.

   Vymazat
  4. 21.35
   Za bé je správně. Plus blbci zrozením.

   Vymazat
  5. Anonyme, s těmi soudci a právníky si se strefil, Kléma to s těmi degenerovanými pokřivenci vyřešil převýchovou prací v dělnických profesích ...
   Nové právníky a soudce komunisté ustavili z rovných a schopných lidí práce, kterým poskytli vzdělání, nepovedlo se to ale na 100% ..
   Neměl by být problém to zopakovat ..

   Vymazat
  6. Rád bych věděl, co vás, panstvo, na diskusním vstupu z 15. ledna 2021 18:10 tolik irituje. JiH
   PS
   nepochybuji, že WEB NR je a bude nenáviděným. Je a bylo by hloupé ho hloub a hloub reglementovat. To není cesta, to je naprosto nenápadité následování těch, kteří tu nacházejí oprávněnou kritiku. Je to tím, že tu převládají generace 60+? Je ta jejich aktivnější část na tom tak špatně?
   Pane Dvořáku, Vy snad onoho J.J., který si nabíhá do rány a který by rád efektivně oponoval, Vy ho mažete?
   To nevidíte, že ta skutečná chátra, že ta se sama jen a jen znemožňuje? Že to sice obtěžuje, ale zároveň přináší náměty, které vyvolávají potřebu uvádět věci na pravou míru? Vždyť i to by mohlo a mělo být snahou z.s. NR.

   Vymazat
  7. Danny, nebuď paranoidní a nehledej všude spiknutí .., různí lidé se občas shodnou v názorech, kteří jiní méně znalí lidé nedokážou pochopit ..

   Vymazat
  8. 22.32
   "... z rovných a schopných... poskytli vzdělání..."
   Si snad děláte prdel.

   Vymazat
  9. Milane, víte co to byly dělnické přípravky a právnická dvouletka ???
   Bylo to vzdělání v marxistické právní vědě, skutečné právo jako vůle vládnoucí třídy ..

   Dnešní "plzeňská práva" jako snůška debilit a bludů liberálně idealistického právního skanzenu se tomu v žádném případě nemohou rovnat ..

   Vymazat
  10. Pane Maxime. Snůška sprosťáren a urážek není názor. Stejně tak jako ten blábol nahoře. Co znamená výraz "pseudovzdělanci"? Koho označuje? Lidé méně znalí tak označují psychology, sociology, antropology apod. Jako kdysi, kdy tu vládli absolventi oněch dělnických dvouletek. Co znamená "všech oborů"? Titíž lidé tak kybernetiku, a společenské vědy za buržoazní pavědy sloužící k ohlupování pracujícího lidu. To bylo v první polovině 50. let a i komunisti od této praxe vcelku rychle upustili. Jak vidíte, ani toto není názor. Je to pustý výmysl a provokace. Kdyby autor napsal konkrétní vědy a konkrétní tituly, byla by to jiná. A pak, neuvedl ani, kdo a na základě jakého zákona, kdo s ní přišel... Tedy ne že by to některé obory nepotřebovaly (třeba genderová studia pod.). Ale kdo by dělal v neziskovkách, že? Na rozdíl od těch dělnických dvouletek, které trvaly asi pět let jsou tyto opravdové pavědy tady dvacet let a stále nám chrlí tisíce "vědců" ročně.

   Vymazat
  11. Mazat naprosté hlouposti, provokace a sprosťárny je zcela v pořádku. A prakticky s ničím jiným u tzv. oponentních názorů se tu člověk nesetká. Evidentní je tedy jen snaha rozbíjet a znehodnocovat duskusi od takových.
   Ostatně (pro ilustraci) jsem se na žádných informačních a desinformačních webech nesetkal s příznivci Bidena, kteří by uznali do očí a do hlav bijící volební megapodvody. Chybí jim k tomu charakter. Zato si dovedu představit, že jim nechybí zbabělost udávat, tak jak to nedávno předvedla americká Pavlínka.

   Vymazat
  12. 22:37
   Ano, nemyslící onuce a elfíci a nacisté jako Nacistický běžec alias Unkhown se sice znemožňují, jenomže když naplácá svoje primitivní nesmysly pod všechny články, tak to není o tom, že by se znemožnil, ale už to čtenáře obtěžuje. To, že je to nenávistný ubožák, už o něm všichni vědí. Každá solidní diskuze musí být moderovaná právě kvůli podobným psychopatům.

   Vymazat
  13. 23.13
   Jo, aha. Teď už jsem "doma".

   Já mám u prdele plzeňské rychlokvašky, ale nepokoušejte se mi, prosím, vtloukat klíny do hlavy ohledě dělnických přípravek a právnických dvouletek.

   Vlastně spolu dělnické a plzeňské rychlokvašky ve směru výsledného produktu - který lze s úspěchem vyjádřit větou: "kterak blbec k doktorátu přišel" -, velice velmi souzní.
   Tvrdím já, coby celoživotní lopata volbou, původem potomek starého selského rodu. To jen pro pořádek.

   Jo, a co se týká těch vašich "rovných a schopných" komunistů (nekomunista se tam nedostal) v komunistické justici.
   Konstatuji a tvrdím, čerpaje při tom ze zažitých zkušeností našich rodů po meči i po přeslici, včetně mých osobních, že je více medu v prdeli, než-li bylo v reálsicialistické justici těch vašich "rovných a schopných".

   Vymazat
  14. Hm, Rudý škorpióne 16. ledna 2021 17:39, Vy jste si nevšimnul, co a proč je místo "mazání" navrhováno? Pan peceda má pravdu? Když už všechno udělá za vás a vy se vezete? V pohodlí a klidu?

   Vymazat
  15. Vyprošuji si, aby mě někdo nazýval trolem anebo dokonce vulgárně nadával. Mám svůj status, slušné vzdělání i zaměstnání. Nemám tolik času, abych zde visel na diskusi jako někteří, protože mám i jiné povinnosti. Přesto, ačkoliv jsem sem měsíc nezavítal, moje jméno se zde neustále přetřásalo. To jen proto, že jsem si dovolil zapochybovat o tom, že Američané nikdy nebyli na Měsíci a že jsem se přidržoval oficiální verze leteckého útoku v NY a Washingtonu. Dokonce jsem se ani nebránil tomu, že v tom mohly mít také prsty temné síly pochazející z USA, jen jsem odmítal fantaskní historky o vodíkové bombě nebo státisících komparzistech u těch, kteří tvrdí, že se nic nestalo. Přesto se na mě během měsíce mojí nepřítomnosti neustále plivalo, podsouvaly se mi výroky, které jsem nikdy neřekl a počet vulgárních urážek se stupňoval. Skutečně stojíte o vyslovené hlouposti, kterým nebude nikdo odporovat?

   Přestaňte s tím! Minimálně polovina národa má stejné preference jako já, tak zkuste normálně diskutovat, argumentovat. Bylo mi tady vytknuto, že nedávám zdroje. Myslim, že to byla oprávněná výtka, pro mě je trochu problém ukládat linky, protože mě to prvoplánově nezajímá.

   Tu poslední výtku napravuju. Třeba během diskuse ohledně čínského digitálního sociálního systému, kdy jste skoro všichni pochybovali, že něco takoveho existuje a opět mi nadávali do provokatérů a debilů. Tady je ten link.
   Tak si udělejte představu sami. Tohle není ani v Rusku, tam by je ukamenovali. A podobně i tady u nás.

   Vymazat
  16. Ma ty revoluce dobre spocitany ,ze jo.
   Aby zadna nechybela.

   Vymazat
 2. Pro "uvědomělé" lékaře a epidemiology i ostatní.
  Doporučuji všem poslechnout.....:-)

  https://ceskoaktualne.cz/…Ow#

  Po shlédnutí tohoto videa se snad už NIKDO nebude bát chřipky přejmenované na cornavirus.........

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. inter mě poslal do řiti, že prý stránka neexistuje.

   Vymazat
 3. to jo no, je znamy a ty si neznamy, tak si alespon flustnes, vid?! To je cely tvuj zivotni odkaz, hromada srac*k a odpadu.

  OdpovědětVymazat
 4. Dnešní Svět je čím dál víc absurdní, o čemž svědčí i ta idea Revoluce 4.0, resp. Průmyslu 4.0 ..

  Filosoficky tuto absurditu popsali už Hegel jako odcizení člověka od spojení s přírodou a Marx jako odcizení lidí navzájem a ztrátu individuality člověka v důsledku netvůrčí neuspokojující práce ..

  Navzájem odcizeným neuspokojeným zbytečným lidem jsou všechny ty revoluce k ničemu ..
  Až se po všem tom blbnutí lidé stanou zase normálními, bude pro ně nejdůležitější úplně ta první pravěká Agrární revoluce, aby měli co jíst ..

  OdpovědětVymazat
 5. https://aeronet.cz/news/video-zena-z-louisiany-skoncila-v-nemocnici-s-desivymi-krecemi-celeho-tela-pote-co-byla-ockovana-vakcinou-proti-covid-19-zabery-z-nemocnicniho-pokoje-jsou-desivym-dukazem-toho-jak-nebezpecne-muze/
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3740-tohle-si-snad-ani-nezaslouzime-svejk-byl-jeden-literarni-ale-ceskou-republiku-likviduji-cele-bohnice

  OdpovědětVymazat
 6. Děkuji panu Kellerovi za rozhovor. Byla to příjemná škola jednoduchého popisu událostí o kterých se hovoří jako o revoluci 4,O.
  Škoda jen,že pana Kellera neslyšíme jako oponenta v diskusích vedených na veřejnoprávní ČT. Tam si příliš vzdělaného a inteligentního sociologa raději nezvou. Stačí jim každý den bába Pekarová-Adamová se svým "Večerníčkem" o tom jak je vláda neschopná.Měli by se stydět.

  OdpovědětVymazat
 7. Pan profesor rozpatlava didakticky veci ponekud jednoduche..
  At se to jmenuje jak chce, vzdy jde o diktatury moci a bohatstvi.
  Doposud byli mocni zavisli na tvorive praci populace.
  I presto vedli dobyvacne valky ,coz znamenalo krok zpet,
  mene otroku, mene bohatstvi. Zadny revoluce nic znamenaly jen rozsirene upevnovani moci,koncentraci bohatstvi a modernizaci zotroceni.
  Dobrej priklad je obcanska valka v USA.Rijnova revoluce.
  To se dnes resi monopolizaci,rusenim mensich podniku a bank atd. jako v 1929 atd..
  Tedy k prime absolutizaci universalni moci,nadvlady elity.
  Obrovske prostredky jsou ted k dizpozici.Vyvoj se zrychluje.
  Nezavislost na populacich je zde cilem.
  Clovek ma potreby ,obzivu, vodu , vzduch, mzdy,duchody,zdravotnictvi,deti,spolecnost ,vlady , armady, ty vse jednoduse v pocitacovych algorytmech, existenci cyborgu ,odpadnou. A vetsi zisky ,ovsem.
  Zacina to napr. zrusenim hospodarskych zvirat.
  Pozvou se ti na nizsim stupni vyvoje.
  Proto take dnesni virus je obavou.
  Kde jsou vyhledy ponekud horsi.
  Parasitismus vede k degeneraci.
  Tedy uzku kruh elit a jejich parasitismus jako predtim zdegeneruje a svet ovladnou Bigtech,Biotech a vsechny tech.
  Coz zacalo treba diktatem Facebook,Twiter a You tube.
  Snadnym,jejich vitezstvim nad lidmi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle vás má Jan Keller zřejmě jednoduché myšlení. To vy asi budete asi osobnost světového významu.

   Vymazat
 8. Pro uplnost. Staci pomyslet na drahe servery, kdo je vlastni a jak uz ted organizuji ovladaji /a manipuluji/velke a podstatne oblasti vubec zakladni existence nas vsech.

  OdpovědětVymazat
 9. Pan profesor Keller popisuje na faktech určitá rizika, která hrozí lidstvu při neustálé honbě za "růstem". Nyní v podobě Revoluce(průmyslu) 4.0. Je to, prozatím, jen výchozí analýza. Z ní by měl, po diskusi, vzejít názor, postup, směr, co s tím. K tomu je však nezbytná podmínka, a to je existence realistické vize.
  V současné době existuje jedna, která vychází z toho, že lidstvo je přemnožené, má vysokou spotřebu zdrojů, energetických, potravin, vody. A proto je potřeba jeho počty zredukovat. A protože u lidí s běžnou či vyšší mírou IQ se to nedá realizovat bez odporu a násilí, je třeba souběžně provést operaci na snížení IQ. Píše se někde, že minimálně pod 90. A také potlačit míru vzpurnosti. Tyto teorie a záměry existují na papíře a jak se zdá, už se i pracuje na realizaci.
  Proti tomu pak existují jednotlivé, izolované úvahy, nikoliv však ucelené vize, které se zabývají myšlenkami určitého návratu k soběstačným obcím, regionům, státu. K postupům omezujícím plýtvání zdroji, k zajištění trvale důstojného života. To však naopak vyžaduje lidi mimořádně vzdělané, morální a nesobecké. Ti se však těžko ohýbají, těžko umlčují. Takže se je systém zatím snaží uplatit, zkorumpovat, zmanipulovat.
  Ta druhá cesta je jedině možná, pokud chce lidstvo nejen přežít, ale i důstijně existovat. Je to o systému práce a odměňování za ni, o sebekontrole, skromnosti. A to není legrace.
  Jen pro příklad, běží boj o energetické úspory,tzv. obnovitelné zdroje, uzavírání uhelných a jaderných elektráren. Kdo z těch ekofanatiků je ochoten zbavit se většiny svých elektronický hraček, klimatizací, strojů a přístrojů na elektřinu obecně. A pokud možno, všechnou mít každý rok to nejnovější, a staré vyhodit. A výroba = spotřeba, běží. Takových témat je mnoho, jejich řešení je úkol pro mladé, chytré a morální lidi. Snad se najdou.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.