Reklama

středa 20. ledna 2021

Novotný: Budeme i nadále oslavovat protičeské panovníky a esesáky?

Stanislav Novotný
20.1.2021  PrvníZprávy 

22. března 2021 uplyne 550 let od smrti Jiřího z Poděbrad, přičemž loni v dubnu jsme prakticky ignorovali 600. výročí jeho narození a Stanislav Novotný se ptá „Budeme i v roce 550. výročí smrti Jiřího z Poděbrad dávat přednost oslavám protičeských panovníků a esesáků?"


(Na snímku  Stanislav Novotný, bývalý policejní prezident, dnes předseda Asociace nezávislých médií)

V minulém roce jsme si mohli připomenout 600.výročí narození Jiřího z Poděbrad, připomíná Stanislav Novotný a pokračuje v komentáři.

Nicméně nedlouho předtím Česká televize doprovodila koprodukčním bulvárním seriálem 300.výročí narození Marie Terezie. Ano, té Marie Terezie, která prakticky pohřbila českou státnost, germanizovala národ a připravila nás o historické země Koruny české.

A právě v roce šestistého výročí narození Jiřího z Poděbrad vedení Prahy 6 vztyčilo „sochu“ Marie Terezie v parku, jenž naprosto nesmyslně nese tři roky právě její jméno.

Tento artefakt moderního neumění stál 4 mil. korun a dosti nepatřičně dominuje i níže instalovanému památníku štábního kapitána Václava Morávka, který položil život za národ v době, kdy byli Češi nejbrutálněji poníženi a porobeni německou hrůzovládou.

Zdeněk Zbořil: Marie Terezie kromě jiného také vydala Výnos o vyhnání Židů z Českých zemí
Mojmír Grygar: Pomníková rehabilitace válek čtyř století

A aby toho nebylo málo, tak v roce 600. výročí narození zemi oddaného a mimořádně schopného českého panovníka vzdali v Řeporyjích instalací památníku hold jednotkám SS.

Snaha po zdůvodnění nutnosti cizí nadvlády čouhá z těchto lokajských počinů jako sláma z bot. V kontrastu s tím jsou orwellovsky gumovány vzpomínky na období české hrdosti, samostatnosti a svébytnosti.

Začasté i pouhou nevšímavostí. Ta vyplývá nejen z prohlubující se nevzdělanosti, ale především z malosti českých kulturtrégrů a obskurních pidipolitiků.

Pokusme se proto o reparát. U příležitosti 550. výročí smrti krále Jiřího můžeme bilancovat a ukázat, co všechno musel v naprosto rozvrácené zemi vykonat v krátkém čase skutečný státník a hospodář, aby jeho vlast mohla opět zamířit k míru a prosperitě.

A srovnejme pak jeho výkon s většinou těch, kteří si nárokují vůdčí postavení a hrají si na elity tady a teď, končí komentář Stanislav Novotný.


Jiří z Kunštátu a Poděbrad, vlastním jménem Jiřík z Kunštátu a Poděbrad (23. dubna 1420 – 22. března 1471 Praha), byl od roku 1458 po zvolení českou šlechtou až do smrti roku 1471 český král. Měl přezdívku „husitský král“. Stal se jediným českým panovníkem, který nepocházel z panovnické dynastie, ale z panského stavu domácí šlechty. Po něm vládli již pouze králové z cizích dynastií. Vynikající diplomat, stratég, sjednotitel Evropy.42 komentářů :

 1. Už z tohoto článku cítíte mojí skepsi k používání národ a příklonu k používání občan. Kolik občanů má v různých dokladech uvedeno národnost Česká a jednají v neprospěch ČR. Podle mě občan ČR má být zákony zavázán jednat jen v prospěch státu jehož je občanem. Ostatní je vlastizrada.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Pradedo,pani ANNA husita a ochrankyne krestanu z Krestansko socialnich hodnot(KSH)

   s vami a s panem Novotnym souhlasi.Je nacase vymyslet novou ideologii ANTINEOMARXISMU a jak vsichni vidi Jirik z Podebrad byl dokonce v historii i Husitsky kral tak mame co delat a to vse sepsat do bodu "sjednocujiciho" Narodniho programu obcanu,ktery si budou muset osvojit nasi zastupitele ,jinak jimi ani nemusi byt a at radsi zalezou 6a nesedi na vejcich v Parlamentu,kde odmitaji naslouchat dobremu slovu pana OK.

   Pane Novotny,pojdte si s nami zazpivat husitsky Choral

   Nepratel se nelekejte ,na mnozstvi nehledte a neserte se!

   No ni?

   Vymazat
 2. Souhlasím, jsme jen banda "kam vítr, tam plášť", prostě jak se to momentálně hodí.Za tohle svinstvo naši vojáci neumírali, je skutečně nejvyšší čas na nové národní probuzení. A to se ještě dozvíme o hrdinském boji čekých legionářů v Rusku proti bolševikům. Pořád se řve o okupaci naší země v r. 68, já vím, že to těžko srovnávat, ale čeští legionáři byla intervenční armáda, která vraždila a okrádala národ, který chtěl jít svojí cestou. Když pořád něco připomínat, tak tedy podle pravdy. No to bychom ale museli mít ve sdělovacích prostředcích profíky a ne zaprodané rozvraceče společnosti ve jménu cizích mocností o mnohých politicích ani nemluvě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pán je asi"historik". A kdo bránil legionářům v návratu domu? Kdepak, co nejdál od komoušů a jejich zvrácené ideologie za kterou zaplatily miliony lidí životem.

   Vymazat
  2. Naštvaný záložáku 20. ledna 2021 21:08, s tím českým národem to může být tak, že jeho povaha, má li jakou, je dána přirozeným výběrem. V jeho historii ti stateční, prostě a jednoduše, se reprodukčního věku či reprodukční příležitosti nedožili. A pokud, jejich nepočetní potomci dopadali stejně. A tak to běží dodnes. Přežívají a úspěšně se reprodukují ohební.
   Měl bych analogii. S úspěšnou reprodukcí jiné vlastnosti. Pomlčím, abych u pana Dvořáka nedopadnul jak Ďuro Trulo. Ten nám odtud zmizel. Docela mi chybí.
   Zdraví srdečně JiH

   Vymazat
  3. JiH-znamená to, že já i Vy jsme potomky ohebných, nebo Váš počátek je z jiných kořenů?

   Vymazat
  4. Miroslave Povolný 21. ledna 2021 16:14, ano! Já se k tomu hlásím. I když jsem byl od dětství až dodnes, za palici, se kterou jen tak něco nehne. Měl jsem ale štěstí, se kterým mi ledacos, někdy i s výhodou, docela prošlo. Dalo by se vyprávět. Jenže, Jaroslav Hašek, bohužel nejsem. JiH

   Vymazat
 3. Prohrál s katolíky, takže neschopnost nebo zrada.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čí hlavou přemýšlíš. S svou?
   Tak s tím bych se nechlubil.
   Víš o něm hovno, hlavně že, jak doufáš, někoho nasereš.
   Jsi sráč.

   Vymazat
  2. Jsem rád, že někdo kdo není schopen vyplodit jakýkoliv argument je expert na historii. Takové lidi potřebujeme.

   Vymazat
  3. Historie je taková jaká byla a lze jí jen překrucovat, což se dělá také celou historii. Jak chcete o historii vyplodit argumenty?

   Vymazat
  4. Vy, "přemýšlející hlavou" 20. ledna 2021 21:09, po šesti nebo kolika stoletích soudíte, že jitý panovník cosi, podle Vás, "nevyhrál". Tedy že zradil. Málem, a jsem si jist, co tak asi je k nalezení v té Vaší hlavě. Už jen ten neskromně zvolený nick. JiH

   Vymazat
  5. Vždycky jsem nadšen když někdo kdo si není schopen přečít ani pár řádků bude druhé poučovat. Jen citace z Wiki pro neobyčejně tupé: Převratná a v mnohém svou dobu předbíhající myšlenka vytvoření středověkého „společenství národů“ (obdoby dnešní OSN či předobraz EU) nakonec nenašla pochopení. Jiříkovo úsilí mohlo jen stěží uspět v podobě, v níž byla ignorována právě papežská moc. Celé jeho jednání bylo tedy neúspěšné. Určitě se tam toho najde i více, ale pitomci nepotřebují fakta, jim stačí jen to jestli je to bílé nebo černé

   Vymazat
  6. 13:23
   Z toho tvého příserku, na který jsem reagoval, jasně vyplývá, že máš na mysli, že neschopným či zrádcem byl král Jiřík. Pokud to bylo myšleno takto, pak jsi pitomec, pokud jsi k tomuto úsudku dospěl na základě citace z Wipedie, tak tuplovaný, a pokud máš Wikipedii za grál vědění, pak je to... přinejmenším úsměvné.
   Uvědomuješ si vůbec že ta první věta z tvého příserku 13:23 na tebe pasuje jak vyšitá? Sám bych to lépe nevyjádřil.

   Vymazat
 4. Není možné si nevšimnout tlaku nepřátel České státnosti na lichotky svým dávným škůdcům z řad Německých Habsburků,šlechty , katolické církve, Hitlerovců a jejich
  spojenců i sudeťáků. Je toho plná tzv. Česká televize i
  Bakalovy noviny. Zdá se že "někdo" i finančně podporuje takzvané historky v ČT, "badatele bez vzdělání" a výstavbu ošklivých pomníků připomínajících jejich hrůzovlády trvající 400 let. Germanizace nás málem stála existenci. Je zvláštní kolik různých prostitutů vylezlo z děr,obhajuje dobu temna a snaží se líčit Německé dobyvatele, ničitele reformní České církve a pachatele genocidy na Českém národě - v růžových barvách. To si tedy Češi nechat líbit nesmějí. Je čas poslat všechny ty krysíky do zadnice.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kolik šlechticů a cirkev.hodnostářů bylo opravdoví vlastenci? Naprostá většina. Však je taky komouš potřeboval odstranit aby jim mohl ukrást majetky. Odměnou jim byly lágry a ponížení. Ano, dnes vylézají krysy z děr aby mladší generaci našeptávali jak byl komouš hodnej a jak se za něj žilo krásně.

   Vymazat
  2. To demokrat T.G.M a jeho příznivci obnovili Český stát. Současně s tím vyhodnotili působení prašivé šlechty a katolických špiček a zakázali používat šlechtické tituly. To byl akt spravedlnosti po tom co tato jelita Čechům způsobila ve svém vlastním zájmu a kvůli svému majetku. Zrádné Krysy které dnes útočí na Masaryka,jeho stát a demokracii kterou dodnes představuje patří do kanálu i s ctiteli Hitlera. Je to prašivina národa.
   A naštěstí jich není moc.

   Vymazat
  3. Unknowne 21. ledna 2021 11:29, komouš to ukradnul tak, že to bylo všech. Nic si nenechal jako osobní vlastnictví. Komouš celkem spravedlivě rozděloval to, co se pod nepřátelským tlakem z kolonalismu zbohatlého "západu", tamějších bohatců, vyprodukovat vlastními silami dařilo. Já vím, že to při své intelektuální nedostatečnosti nemůžete pochopit, takže se s tím píšu zbytečně. Jenže, naděje umírá poslední ..., proberte se! JiH

   Vymazat
  4. To jste měli vy všichni dobrý. Moje za komárů bylo jenom to, co jsem si koupil nebo dostal. Nic jiného jsem s nikým dohromady nevlastnil. No a teď je to to samý. Jenom už mám několikanásobně větší majetek.

   Vymazat
 5. Naši politici nemůžou bojovat proti nepříteli, dal by je totiž k soudu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rosine Ghawji CIGPA Symposium 25/03/2017 Paříž

   Máš pravdu!!!

   Vymazat
 6. Budeme,vzdyt tretina naroda nechape psany text.A podle toho dopadneme,nic jineho si nezaslouzime !

  OdpovědětVymazat
 7. TADY JE DNEŠNÍ BOMBA poslechněte ...............
  Inaugurace nového prezidenta USA jako republiky bude až 4.března 2021…
  https://www.facebook.com/…409

  OdpovědětVymazat
 8. Naprostý souhlas pane Novotný.
  Když jsem o králi Jiříkovi a jeho době nedávno dumal, došla mi jedna zajímavá souvislost ohledně armády.
  Že totiž byl historicky poslední panovník, kdy Království s úspěchem bránila armáda (stavy v bělohorské šarvátce nebránili Království, ale své výsadní postavení).
  Od té doby byla, s čestnou výjimkou Svobodovy armády, česká armáda jak Království, tak republice, k ničemu.
  A tak je to po dnešní dny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sorry jako. S výjimkou legií a Svobodovi armády.
   (Nebýt legií, měl by TGM o poznání horší pozici při vyjednávání.)

   Vymazat
  2. Ty vaše kecy jsou směšné, účelem bylo rozbít Rakousko-Uhersko. Nějaký Český stát jim byl ukradený, což se taky potvrdilo v roce 1938. Klasická taktika rozděl a panuj, ale to nemá cenu vysvětlovat hlupákům.

   Vymazat
  3. Platí obé, legie pomohly a podpořily záměr rozdělit velmoc uvnitř Evropy. Záměr ostatních velmocí samozřejmě byl. Berte prosím vývoj v souvislostech.

   Vymazat
  4. Nějak ste zapoměl na naše jednotky na záp.frontě.Asi záměrně. Kdyby totiž tito vojáci vládli naší armádě tak sme měli armádu skoro nejlepší v Evropě. A notorik a kat čechoslováků Gottwald by ostrouhal.

   Vymazat
  5. Dost hloupá úvaha. Navíc v historii žádné "kdyby" neplatí.

   Vymazat
  6. Sdělná myšlenka byla, že od dob Jiříka z Poděbrad nám byla armáda - s čestnou výjimkou legií a Svobodové armády - lautr k hovnu.
   Asi záměrně? Co mi to podsouváš ty "kdyby"?
   Neser.

   Vymazat
 9. Pan Novotný má naprostou pravdu a tohle není jediné rádi by do eurosojuzu ale to ani náhodou. Ukrajinský fašouni dělali za války špinavou práci pro skopčáky tak jim tlustej vlasovec postavil pomník on je stejná špína.

  OdpovědětVymazat
 10. Prezident Zeman si myslí, že je zbytečné z ruského opozičníka Navalného dělat mučedníka

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021012113084310-prezident-zeman-si-mysli-ze-je-zbytecne-z-ruskeho-opozicnika-navalneho-delat-mucednika/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic jiného sem od toho mstivého a soudy uznaného lháře ani nečekal.

   Vymazat
 11. Já se domnívám, že ho v podstatě musí ochraňovat, aby se ho zase nějaký "ochránce svobodného Ruska" nepokusil přiotrávit nějakým novým Ruským jedem. Jak je možné že se ho Putin nepokusil otrávit když byl v zahraničí, jako Skripala. Z toho je patrné, jak upadá moc Ruska a věčně vožralý mužici v láptích už jsou u konce s dechem. Sáva americe.

  OdpovědětVymazat
 12. Jo jo skopčáci a jejich tábory sig heil merkel pravda a láska vítězí:

  Německo se chystá zadržovat narušitele opatření kvůli COVID v uprchlických táborech

  http://svobodnenoviny.eu/nemecko-se-chysta-zadrzovat-narusitele-opatreni-kvuli-covid-v-uprchlickych-taborech/

  Levičáci volají po nové jednotce „tajné policie“, která bude špehovat Trumpovy stoupence

  http://svobodnenoviny.eu/levicaci-volaji-po-nove-jednotce-tajne-policie-ktera-bude-spehovat-trumpovy-stoupence/

  Maďarsko se údajně vzepřelo soudnímu rozhodnutí EU a pokračuje v deportaci migrantů do Srbska

  http://svobodnenoviny.eu/madarsko-se-udajne-vzeprelo-soudnimu-rozhodnuti-eu-a-pokracuje-v-deportaci-migrantu-do-srbska/

  Biden pošle Kongresu návrh zákona, nabízející americké občanství 11 milionům ilegálních přistěhovalců

  http://svobodnenoviny.eu/biden-posle-kongresu-navrh-zakona-nabizejici-americke-obcanstvi-11-milionum-ilegalnich-pristehovalcu/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co ještě ty vaše Svobodnenoviny vypotily za blbosti.

   Vymazat
  2. Svobodné noviny otiskly jen to, co se píše v USA. Nevím proč jste tu zmateninu v 11:38 napsal.
   Nevědomost? Zášť? Hloupost?

   Vymazat
 13. Myslím, že socha Marie Terezie je velmi nevkusná. Vlastenci z Prahy ji budou mít za tlustou bábu s velkým zadkem. Možná, že některá slova z toho označení budou nahrazena přiléhavějšími výrazy. Obrovská plocha dolní části těla bude využita uměleckými sprejery. Například doporučuji zvýraznit obloučky dvě půlky zadnice. Někdo nakreslí i velký kosočtverec. Kdo ví, zda je socha omyvatelná. Černá na bílé bude dobře viditelná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ano, to je brilantní návrh citlivého přístupu Čechů k soše M.T. a šlechetným Habsburkům. Ať se veřejnost k jejich staletému dobru přinášenému Čechům vyjádří svobodně. Ta svoboda - je základem že.

   Vymazat
 14. Souhlasím, každý kdo pracuje proti národním zájmům je vlastizrádce, tedy i ti, kteří spolupracují s americkou CIA a pomáhají podrývat demokraticky zvolenou vládou. Statní bezpečnost státu zajistí pouze domácí bezpečnostní složky. NATO nás před agresí USA nezachrání. Slovany zachrání pouze slovanského Rusko.

  OdpovědětVymazat
 15. Rusko je jednou ze světových civilizací, které odolaly násilným střetům s jinými civilizacemi, a jeho budoucnost spočívá v nezávislém vývoji založeném na ruských civilizačních hodnotách, nikoliv na pochybných západních hodnotách

  OdpovědětVymazat
 16. Destrukci Československa provedli Havel s Klausem a od té doby se ničí i vlastenrctví je to jednoduché, protože komunisté pokračovali v ideích dělnictva a dnešní přemoudřelá politika rozsekala stát na malá knížetství pro chrochtající ODS.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.