Reklama

neděle 3. ledna 2021

Občanská válka v USA začíná být nevyhnutelná

Thierry Meyssen

3.1.2021  VoltaireNet, překlad Zvědavec

Problém již není v tom, kdo byl legitimně zvolen prezidentem Spojených států, ale na jak dlouho může být občanská válka pozdržena? Zdaleka už nejde o boj mezi narcistickým televizním moderátorem a senilním starcem. Země je rozdělována kvůli zásadní kulturní otázce, která doutná již od svého počátku.

(Na snímku: prezident Donald Trump nechal umístit portrét svého předchůdce Andrew Jacksona do Oválné pracovny Bílého domu.)

Tak tady to máme: pohroma, kterou jsme předvídali celých 30 let, je na obzoru. Spojené státy neúprosně směřují k rozpadu a občanské válce.

„Americké impérium“ nemělo od dob zániku SSSR žádného existenčního nepřítele, a proto již nemá důvod existovat. Snaha George H. Bushe st. a Billa Clintona dát zemi nový život prostřednictvím globalizace obchodu zničila střední třídu v USA a téměř na celém Západě. Pokus George W. Bushe ml. a Baracka Obamy uspořádat svět v rámci nové formy kapitalismu - tentokrát finanční - uvízl v píscích Sýrie.

Je příliš pozdě změnit směr. Snahu Donalda Trumpa zříci se amerického impéria a znovu zaměřit úsilí země na domácí prosperitu, kterou sabotovaly elity díky puritánské ideologii „Otců poutníků“. Výsledkem je to, čeho se obávali Richard Nixon a jeho volební poradce Kevin Philipps: Spojené státy jsou na pokraji rozpadu a občanské války.

To, co zde uvádím, není fantazie, ale analýza mnoha pozorovatelů ve Spojených státech a po celém světě. Například Nejvyšší soud ve Wisconsinu prohlásil, že odvolání kvůli volebním podvodům v souvislosti s Donaldem Trumpem je nepřípustné, a to nikoli z právních důvodů, ale proto, že „by to otevřelo Pandořinu skříňku“.

Ve skutečnosti navzdory zkresleným událostem, které ovládají mezinárodní tisk, mohou být odvolání, jež podal končící prezident, buď posuzována podle zákona, a Trump by měl zjevně pravdu, nebo posuzována v politice, kdy dokazují, že má pravdu, což by vyvolalo občanskou válku. Konflikt je již příliš rozvinutý. Posuzovat ho politicky v rozporu se zákonem také vyvolá občanskou válku.

Musíme přestat interpretovat prezidentské volby jako rivalitu mezi demokraty a republikány, jelikož Donald Trump nikdy netvrdil, že je členem Republikánské strany, proti které útočil během své kampaně v roce 2016. Není osvícený muž, ale je následovník prezidenta Andrew Jacksona (1829-37). Ano, ideologicky Jackson předznamenal„Jižany“, „Konfederáty“.


Jen proto, že Andrew Jackson je v Evropě ignorován, neznamená, že je okrajovou figurou v dějinách Ameriky. Jeho portrét je na dvacetidolarové bankovce, kterou vetoval ve Federální rezervě.

Musíme přestat tvrdit, že Donald Trump nereprezentuje většinu spoluobčanů, když byl poprvé zvolen prezidentem v roce 2016, když pomohl tisícům kandidátů vyhrát místní volby svým jménem a když získal o miliony hlasů více, než v roce 2016.

Nikdo v Evropě zřejmě nechápe, co se tady děje, protože každý se drží myšlenky, že Spojené státy jsou dokonalým příkladem demokracie. Prosím, přečtěte si Ústavu USA, zabere vám to jen pár minut. Uznává svrchovanost federativních států, nikoli lidu. Jeden z hlavních autorů Alexander Hamilton to řekl a napsal do Listů federalistů: jejím účelem je nastolit režim, srovnatelný s britskou monarchií, bez aristokracie, rozhodně to není demokracie.

Tato Ústava trvala dvě století jen kvůli kompromisu prvních deseti dodatků (Listina základních práv a svobod). Ale v tomto věku globalizace informací může každý vidět, že kostky jsou vrženy. Tento systém je určitě tolerantní, ale oligarchický. Ve Spojených státech vypracovávají návrhy téměř všech zákonů organizované nátlakové skupiny, bez ohledu na to, kdo je zvolen do Kongresu a Bílého domu. Politický personál je jen kouřovou clonou, která skrývá skutečnou moc. Tyto skupiny registrují všechna rozhodnutí všech politiků a každoročně zveřejňují seznamy, zaznamenávající jejich poslušnost.

Evropané, kteří chtějí reprezentovat USA jako demokratický národ, stále tvrdí, že prezidentské volby jsou záležitostí voličů. To je naprosto falešné. Ústava nestanovuje volbu federálního prezidenta na druhém stupni občany, ale sborem volitelů, jmenovaných guvernéry. Postupem času to skončilo tak, že guvernéři pořádali volby ve svých státech ještě předtím, než byli vybráni členové sboru volitelů. Někteří souhlasili s tím, že to bude zahrnuto do místní ústavy. Nesouhlasili s tím však všichni. Nyní je tomu tak, že federálnímu Nejvyššímu soudu na tom nezáleží, stejně jako před 20 lety, když probíhaly prezidentské volby George W. Bush versus Al Gore. Soud výslovně uvedl, že případné zfalšování voleb, které proběhlo na Floridě, nespadá do jeho pravomoci.

V tomto kontextu lze říci, že by Donald Trump pravděpodobně volby v roce 2020 vyhrál, kdyby USA byly demokratické, ale prohrál, protože USA jsou oligarchie a politici Trumpa nechtějí.

Stoupenci prezidenta Jacksona, podporovatelé demokracie, nemají jinou možnost, než chopit se zbraní, aby jejich věc zvítězila, jak přímo stanovuje druhý dodatek Ústavy. V původním smyslu druhého dodatku je právo Američanů získat a držet jakékoliv válečné zbraně míněno tak, že mají právo vzbouřit se proti tyranské vládě, stejně jako to udělali proti britské monarchii. To je význam kompromisu z roku 1789, který většina z nich považovala za porušený.

Generál Michael Flynn, který byl ve funkci poradce pro národní bezpečnost velmi krátce, nyní vyzval k pozastavení Ústavy a zavedení stanného práva, aby se zabránilo občanské válce. Pentagon, jehož ředitele před měsícem nahradil odcházející prezident ve prospěch přátel generála, stojí stranou.

Donald Trump mezitím oznámil, že se dostaví před soud v Texasu, který rozhodne o podvodech u místních voleb. Texas je jedním ze dvou států, které tvořily samostatnou republiku ještě předtím, než se připojily ke Spojeným státům. Když se ale Texas připojil, ponechal si právo na vystoupení. V roce 2009 guvernér Rick Perry pohrozil odchodem z unie Spojených států. Tato myšlenka je stále silná. Nyní se očekává, že místní kongres rozhodne o návrhu člena texaské Sněmovny reprezentantů Kyla Biedermanna o referendu o nezávislosti.

Proces rozpadu Spojených států by mohl být rychlejší, než v SSSR. Tím se v té době v Moskvě zabýval profesor Igor Panarin. Demografické údaje se od té doby změnily a byly analyzovány Colinem Woodardem. Země by byla rozdělena na 11 samostatných států na kulturním základě.


Jedenáct konkurenčních kulturních komunit, které dnes tvoří Spojené státy.


K těmto problémům se ještě přidávají stížnosti proti zákonodárným sborům zhruba ve 20 státech, které přijaly zákony během vypuknutí pandemie covid-19, týkající se řízení voleb takovým způsobem, jenž je v rozporu s jejich vlastními ústavami. Pokud budou tato odvolání, která jsou právně podložená, úspěšná, budou muset anulovat nejen prezidentské volby, ale všechny místní volby (do parlamentu, úřadu šerifa, státních zástupců, atd.). Dokud neproběhne zasedání Federální volební rady, nebude možné ověřit údajná fakta ve státě Texas, ani nikde jinde. Texas a další státy, které podaly podobná odvolání, i ta, která budou muset anulovat volby, se proto nebudou moci podílet na navržení dalšího prezidenta Spojených států. V takovém případě jediný náhradní postup, který bude platit, bude pro nový Kongres, ve kterém jsou puritáni v menšině a Jacksonovci tvoří většinu.



74 komentářů :

 1. Celý tento stát je už dlouho držen pohromadě finančním vydíráním celého světa a z takto vydřených peněz vytváření zdání úspěšného státu. To si nemohl uvědomovat jen blbec nebo paraziticky smýšlející člověk. Historie o tom vypovídá jasně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:54
   Napište jak konkrétně USA vydírá vás, to bude velká sranda.

   Smazat
  2. Např. Nucený nákup starého vojenského šrotu za miliardy a to v době, kdy nám válka nehrozí.

   Smazat
  3. 13:17 Tak celý svět obtěžují, napadají a vykrádají ve jménu Amerických zájmů, jen ty se asi (?) cítíš obohacen. Demente.

   Smazat
  4. 13:55
   Nikdo nám nic nenutí,jen svobodné naše rozhodnutí.
   Šrot, píšete o ruských krémech ??? Souhlas.
   Že nám nic nehrozí, ale jděte, rusko je dnes nastartované na sebemenší zaváhání Západu. První zkouška byl Krym, kdy se Ukrajina zbavila atom zbraní a rusák tohle zaváhání využil anaxi Krymu. Zradnemu rusku dnes nikdo nevěří ani slovo, proto se musí zbrojit.
   Dvořák,vy už ohledně ruska nemůžete překvapit.!!

   Smazat
  5. Unknowne ty HOVNIVÁLE, nás chrání Bakala a mnoho dalších pro státně jednajících parazitů včetně posledního v řadě Babiše. No a až zvolíme ty správné odstraňovací postupy, tak se má Zeman na co těšit.

   Smazat
 2. Dnes čtu,že rusko v produkci ropy, vytěžilo nejméně za 10 roku.
  No potěš koště, stát, který je převážně závislý na vývozu fosilních paliv, tohle nedopadne dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Např. na vývozu potravin a zbraní vydělává dnes Rusko víc.

   Smazat
  2. Mate pravdu,rusko tezi mene a vite,jak rychle stoupa cena barelu?

   Smazat
  3. Vyvoz surovin kryje pouze 30 % rozpoctu. Rusko uz neni pouze benzinova pumpa.

   Smazat
  4. Žeby žeby? Že by hospodářství RF už nestálo pouze na ropě?
   Hm... Zajímá-li vás výhled RF do budoucnosti, naklikněte si na You Tube "Tichá Putinova revoluce". Pak mudrujte kdo, v globálním kontextu, dopadne, a naopak nedopadne dobře.

   Smazat
  5. Milane, musíte si vždy zjistit kdo je za tím a komu to bude užitečné. Podívejte se jak honí Babiše a skutek utek. Totéž o Zemanovi a Baiden bude v pořádku.

   Smazat
  6. Ale to já přece dobře vím, kdo je za tím, i jak se ta dáma jmenuje!
   Právě proto máme kritický rozum, bysme každý kámen, každou hlásanou "pravdu", naněkolikrát obrátili a udělali si úsudek. A ujišťuji vás, že hned tak něco nesežeru. To však neznamená, že nebudu vytěžovat info ze všech možných zdrojů od deníku N, přes Novinky po Sputnik. A na mě pak už je, abych si z vytěženého učinil závěry.

   Smazat
  7. pro UNknowna,3.1.21, 13.21: Pracuješ pro BIS nebo pro Evropské hodnoty pornoherce Jandy ? Že tajíš svou identitu a neustále provokuješ. Manipuluješ a lžeš jako veřejnoprávní média a mainstream.

   Smazat
  8. Sou najednou aktivni, jestli se neco nechysta..

   Smazat
 3. Tak to je žádný multikulti nikdy nefungovalo a společně s nesplatitelným dluhem jedou z kopce. Jestli se rozpadnou bude to dobré pro celý svět nebo oni jsou bezpečnostní hrozba.

  Zas budou ti „chudáci" napadení daleko od domova:

  Zaríf: Izraelští agenti chtějí zaútočit na pozice USA s cílem rozpoutat válku

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021010213005102-zarif-izraelsti-agenti-chteji-zautocit-na-pozice-usa-s-cilem-rozpoutat-valku/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:23
   To se už celý prolhaný sputnik zbláznil ??? tady aspoň vidíte co je ruské čtivo za svinstvo !!
   Takovou debilitu muže opsat jen sputnik, zakázat!

   Smazat
  2. Pro indického běžce: Kdo vás nutí číst Sputnik, když je to dle vás svinstvo. Otevřete si Mein Kampf, při jeho čtení budete asi spokojenější.

   Smazat
  3. Ne Sputnik je svinstvo, ale ty jsi zumpa, svinstvo a zmrd. Jako Unknown! Mozna jste stejna osoba, skryvajici se za anonymitu.

   Smazat
  4. Indický běžec, hybaj do fronty než ti vyprodaj Reflex

   Smazat
  5. Vy čtete ještě Sputnik. To ste docela odvážný člověk který se nebojí následků na jeho mysli. Přece tu nechcete dávat odkazy z prorusácký žumpy.

   Smazat
 4. Tohle je už opravdu ubohost, zase jen přání občanské války, která muže být vznikem celosvětové. Jen hlupák nějaký Meysen si muže tohle přát.
  Proč sem dáváte takové nesmysly ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná jste nepochopil psaný text autora.
   To, co zde uvádím, není fantazie, ale analýza mnoha pozorovatelů ve Spojených státech a po celém světě.

   Smazat
  2. Indický běžec, je druh kachny.
   Hloupý pták ale vyhledávaná pochoutka.

   Smazat
  3. Stačí číst americká periodika na net u. I. b. je druh ubožáka blabolícího bez argumentů.

   Smazat
  4. Zkuste reagovat na základě vlastního myšlení a pro jednou vynechte svou ideologickou pozici. Autor nevolá po válce. Jen si dovolil i Vám připomenout, že neznáte Ústavu spojených států amerických. S tím byste neobstál ani ve fotbalovém fanklubu. Ti mládenci pravidla fotbalu znají. Nazdar

   Smazat
  5. Tak tak, idiotku 13:27.
   Zato kdyby hrozila občanská válka v RF, to by bylo panečku pošušňáníčko! To by sis nejspíš samým blahem ucmrndnul.

   Smazat
  6. V RF. jakožto v totalitním systému občanská válka být nemůže. Tam by to vše rozjezdila armáda tanky. Komouš jiné řešení nezná.

   Smazat
  7. Unkowne, podívej se na seznam opozičních médií v Rusku, co si dovolují napsat, pak něco mluv o komouších, rozjezděných tanky a totalitě.

   Smazat
  8. Indiáne a HOVNIVÁLE. Proč teda euroatlantické hodnoty tak zbrojí? To se bojí ožralých hladových mužiků v láptích?

   Smazat
  9. unkHowne 18.33, udělejte něco pro své vzdělání. Najděte si pojmy "totalitní" a "autoritářský" a odpovězte si sám, jakýže režim v RF panuje.

   Hm... vadí vám pojem autoritářský? Co myslíte, kolik let by přežili veškeré sociální živé bytosti, pokud by už po miliony let tvrdě nepraktikovali ve svých společenstvech autoritářské režimy? ANI ROK!!!

   P.S. Jo a mimochodem, v RF se jedná o VOLENOU autoritu! Co na tom nechápete?

   Smazat
  10. INDICKÝ BĚŽČE 13:27, jste schopen obhájit svoje tvrzení, že Thierry Meyssen si přeje rozpad USA? Buď neumíte číst, nebo vědomě překrucujete. Ať Tak nebo tak, jste trapný ubožák, neschopný logicky a s fakty argumentovat.

   Smazat
  11. Z dalky to vypada ,ze maji na vyber,bud 1917 a nebo 1989. Vsecko v Rusku.
   Francouzska revoluce je daleko. Ale vyloucena take neni. Flynn zase mladsi, dalsi nevoleny a nezvany vudce naroda, pouze udalostmi povahy vakuosni,vtazen do vseho. Se nezdraha..
   Trump a dalsi mohou byt prevalcovani ,tryskovym parnim valcem kvaseni revolucniho..
   Kennedy si mel precist vcas udalosti z Prahy, pojizdeni automobilem otevrenym a zivly odlisnych nazoru provokujici..Nehodlajici diskutovat.
   K+M+B. Povsimnut.
   Vyskyt tez tri kralu,prvni z nich Kaspar.
   Zase jsou lidi, ktery maji zkusenosti,prosli podobnym.
   Doporucoval sem je davno americanum po dobrym a ted..

   Smazat
 5. Tyto americké "volby" byly doslova parodií na klasický volební proces. Cinknuté korespondenční hlasování, hlasování dvakrát či hlasování nezletilých, prostě komedie neskutečných rozměrů. USA by mělo mezinárodní společenství uvrhnout do klatby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co když se 6. ledna Trump obrátí na Kongres a ukáže, že Epstein je naživu, a bude svědčit proti všem senátorům a členům Sněmovny, kteří jsou pedofily? Co když Trump vyhodí výkonný rozkaz 13818 proti těm, kteří se podílejí na pedofilii nebo obchodování s dětmi? Byl by to zlom. Teoreticky bychom mohli vidět rezignace více než 100 členů Kongresu, pokud budou tyto informace odhaleny. Tady jsme v showdownu: největší demonstrace v historii USA, OČEKÁVÁ SE JEDEN A PůlMILION lidí, všichni loajální k Donaldovi Trumpovi, všichni toužící po spravedlnosti a mnozí z nich ozbrojení. Všichni se shromáždí před kongresem, kde a kdy bude rozhodnuto, kdo bude příštím prezidentem Spojených států. Upřímně nechci být někým, kdo je placen nebo hrozí, že bude Biden nazývat vítězem. Tuto hru je ještě třeba hrát.
   https://ununiverso.blog/2020/12/31/6-1-2021-washington-la-piu-grande-manifestazione-della-storia-negli-usa-roberto-mazzoni/comment-page-1/#comment-8208
   Obama stál ne čele pedofilnej siete v Bielom dome. https://qactus.fr/2020/12/30/q-infos-b-obama-dirigeait-un-reseau-pedophile-au-sein-de-la-maison-blanche/

   Smazat
  2. a uz hlasili ze hlasoval i Michal Jackson ze zahrobi a cele volby "cinkli" putinovi hackers!

   Smazat
 6. Domnívám se, že u těchto voleb ani tak nejde o podvody. Jde spíše o to, zachovat si světovou tvář a pokud možno při této operaci způsobit co nejmenší rozkol mezi jednotlivými státy. Buď bude nalezen způsob, kterým se vlk nažere a koza zůstane celá a nebo se nenajde a dříve, nebo později to bude znamenat pro USA katastrofu. Otázkou zůstává co se bude dít s pomyslným atomovým knoflíkem, který při tomto stavu představuje velmi vysoké nebezpečí. A ne jen pro USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesdilim vas optimismus. Amerika je uz dlouho nemocna a staty chteji jinou formu spoluprace. Texas a Kalifornie. Vedle toho volebni podvod, ktery oficielni mista i soudy ignoruji. Korupci Bidena a jeho rodiny, pedofilii a stryckovske struktury vsude ve spolecnosti. Antifa, BLM, LBGT, neoliberalove. Ti vsichni hlodaji na sloupech soucasneho poradku. Prolhanost medii a 'vsichni proti Trumpovi' muze smest to soucasne a koza chcipne taky. S ni i nasi pindosove v mediich a politice. To bude hukot!!!

   Smazat
 7. Nejdrive pro ty kdo se chteji nechat ockovat srackami od Pfizeru a Moderny:
  http://www.nwoo.org/2021/01/01/toto-neni-zadne-ockovani-ale-nenapravitelna-manipulace-naseho-genetickeho-kodu/

  OdpovědětSmazat
 8. Podstatou politiky USA v mezinarodnim meridku je lez, podlost, neustale vyvolavani konfliktu vsude ve svete, odstupovani ze zavazku a smluv. Tento styl se logicky usadil i ve vnitrni politice USA. Zajmove skupiny proti sobe vedou neustalou valku za vylouceni verejnosti. Ta si uvedomuje co je spatne a bude reagovat.

  OdpovědětSmazat
 9. Rusko nastartovalo 3 lety plan k nastartovani ekonomiky a zvyseni zivotni urovne obyvatelstva. Pote, co ochrana zeme je zabezpecena, zacnou likvidovat 5. kolonu zapadu ve sprave a mocenskych strukturach zeme.
  Nejvyssi cas!

  OdpovědětSmazat
 10. Všechny jevy v současné době je nutné posuzovat i v širších souvislostech , kdy je na místě zásadní dotaz, zda máme na světě ještě "kapitalismus" a tím také demokracii a svobodu projevu? Já myslím, že nikoliv a v posledních cca 20 letech jsme postupně globálně přešli do éry "finančního feudalismu" a "demokracie" a "svoboda slova" se stávají prázdnými pojmy, protože , kdo má ty správné finanční zdroje, si prostě "demokracii" a "svobodu slova" koupí, což dnes vidíme každý den v přímém přenosu! Privátní sociální sítě jsou v čele těchto globálních mediálních patologických jevů, takže kritika cenzury na Facebooku je sice možná, ale to je asi tak všechno! Plíživý "orwellismus" , který jenom na světě kvete, bude v budoucnu ještě daleko tužší , s rozvojem technologií , tak jak můžeme vidět v Číně , ale všechny "rozvinuté" ostatní státy světa Čínu rychle dohánějí a jestě svoje prokazatelně totalitní praktiky halí do krásných slov o demokracii, kde jsou na špičce ve vývoji nové "totality" USA, které zavádějí do praxe "rozdělenou a rozeštvanou" společnost, která se ale daleko snáze ovládá a protože USA "náš vzor" , tak můžete všechny tyto atributy "nové doby" sledovat při rozvoji i v České republice!!

  OdpovědětSmazat
 11. Ukázalo se, v jak nesmyslné době žijeme. Zatímco na covid umírají lidé ve všech zemích, vojenské bloky zbrojí usilovněji než v minulosti. Pokud by platilo aspoň něco málo z těch ušlechtilých hesel, kterých mají politici od rána do večera plnou hubu, vrhly by se prostředky místo na rakety, letadla, ponorky a tanky na vývoj bezpečných vakcín a na přípravu kapacit pro případ, že přijde ještě horší pandemie. Spíše to ale vypadá, že vojáci všech stran budou cvičeni na boj v rouškách, aby se proboha někdo nenakazil, než ho ten druhý zabije. Takhle dnes funguje naše civilizace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni vrhaji ty prostredky do vyvoje biologickych zbrani v laboratorich, ktere stale zakladaji na hranicich Ruska a Ciny daleko od USA. COVID ovsem ukazal, ze nezna hranice a nepotrebuje v pasu vizum. Trpime vsichni ve svete, i ti co ho vypustili. Namisto jaderne valky si vymysleli totalni umrtveni spolecnosti a hospodarstvi, spojene s aplikaci nevyzkousenych vakcin na obcanech namisto kraliku. Dusledky nezname, obcanum je zmena jejich DNA zamlcovana. To vse za podpory medii a politiku a pres varovani vedcu a lekaru, kteri maji v sobe spetku smyslu pro pravdu a humanismus.

   Smazat
 12. Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země. Ernest Hemingway

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V diktatorskych rezimech to plati dvojnasob. Likvidace Hitlera by mozna zachranila miliony zivotu a zabranila utrpeni celych zemi a narodu. Hemingwayove a Orwelove uz nejsou mezi nami, nikdo neburcuje, ucpali nam v mediich vsude hubu a pri prostestech do nas strili gumovymi projektily, zpusobujici tezka zraneni. Zmena bude mozna jedine zezdola, az lide nebudou mit co jist a kde bydlet. V Emerice jsou uz tak daleko. 6. leden bude mozna zlomovy...

   Smazat
  2. OK 6. leden bude zlomovy
   Je ironií, že jedním z do očí bijících příkladů zasahování USA do zahraničních voleb bylo inženýrství „vítězství“ Borise Jeľcina v ruských prezidentských volbách v roce 1995. Časopis Time dokonce uvedl titulní příběh chlubící se zmanipulovaným výsledkem.

   Smazat
  3. 16:10
   Tenhle blábol nemá smysl komentovat. Kolik už jsi dostal těch gumových projektilu, hodně málo.co. Vaclavko.

   Smazat
  4. Unknowne, ty jeden provokatére, kde máš nějaký argument?

   Jen se snažíš ponížit a napadat lidi, co kultivovaně diskutují.

   Ty neumíš svou mizernou povahu udržet na uzdě.

   Ale běda, až někdo zveřejní, kdo jsi. To boudou sousedi koukat, viď.

   Smazat
 13. A zase ty prezidentské volby v USA…
  https://kob-forum.eu/aktuality/a-zase-ty-prezidentske-volby-v-usa/

  " Trump vyzval své přívržence, aby právě 6. ledna přijeli do Washingtonu! Zřejmě díky přenosu hlasování ze zasedání obou komor parlamentu tak Trump obejde mlčení médií, která budou muset tento přenos vysílat, a oznámí tak občanům, jak byly volby falšovány."

  OdpovědětSmazat
 14. Bylo by to neuvěřitelné , kdyby USA provedly sebevraždu své demokracie.

  OdpovědětSmazat
 15. Soudím,že pravou tvář USA ukazuje světu zejména jeho systém zdravotnictví a zdravotního pojištění pro vlastní občany. Nejmocnější bohatá světová velmoc nemá na to aby 40ti milionům chudých občanů zajistila zdravotní pojištění. Zajímavé je,že v tom například Obamovi bránili bohatí Američané,kteří si nepřáli aby stát pečoval o všechny Američany stejně. USA tak ukazuje,že je státem obrovských rozdílů a zdraví všech občanů není prioritou státu. Na to peníze nejsou. Bezplatné zdravotnictví a preventivní péče např. o děti byla prioritou ČSSR. Když jsem se známým Američanem porovnával zdravotní systémy ČR a USA dnes - pořád je náš systém daleko lepší pro většinu lidí než ten v USA. Kdo v USA nemá peníze nebo pojištění - nemůže ani na běžnou operaci. Je zajímavé,že na to US-demokracie ještě nepřišla. Lidé to tam berou jako axiom. Jsou prostě boháči a chudáci a s tím se nedá nic dělat. Dobře tu situaci dokumentoval např. film s Helen Hantovou,která měla nemocného syna jen proto,že netušila že existují dobré léky. Až odborník ji na to upozornil. Biliony na zbraně - ale zdravotní pojištění jen pro ty bohaté...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. je treba se podivat a vedet kdo ridi a ovlada usa ekonomiku wall street corporace banky pojistovny hollywood zdravotnictvi justici no proste vse kde jsou 💲💲💲!!!
   ze by to byli "vyvoleni"???

   Smazat
  3. ₅íká se tou davo-elitářský systém. ne že bychom jej tu také neměli, jen není tak zřejmý na první pohled. Mnozí tu vládní a mediální propagandu krachojícího euroatlantického systému dosud nevidí a nejsou schopni si vyhledat informace o skutečnosti. Proto jim pomáháme

   Smazat
  4. 18:55
   Dobrák,kolik ti je roků, podobný blàbol jako ty, čmárali soudruzi 40 roku.
   Ten volstryt,holyvuuud,se ti povedl, ale chybí ti tam CIA, Soroš a další nesmysly.Stále jen dokazuješ co jseš za dementa.

   Smazat
  5. tomas3. ledna 2021 16:40
   Zdravotní systém není zadarmo. Něco stojí. Považuji za naprosto logické do systému přispívat a pak něco od něj požadovat. Proč by někdo měl přispívat na lidi, kteří mají pocit, že vše by měli hradit ti bohatší? Proč nechtějí pracovat a zajistit si ne jen živobytí, ale i lékařskou péči. Dle mého názoru může existovat určitá výše solidarity jen s takovými lidmi, kteří do systému přispívají a snaží se ho zlepšovat. Nelze být solidární s lidmi, kteří nechtějí pracovat a obživu si obstarávají trestnou činností. V tomto případě nelze poukazovat ani na zbraně. Ty neplatí ti, kteří nemají žádný příjem. Podívejte se u nás. Pro ty, kteří do systému platí něco je, ale ten, kdo do něj nepřispívá vůbec má vše zdarma. Jak to? Proč vlastně tomu tak je? Proč jeden má povinnost přispívat ze své mzdy a druhý nemusí? Jen proto, že se mu nechce pracovat? Pak tu nastává trochu zvláštní situace. Pracující se stává otrokem požadavků nepracujícího. (Nemám na mysli lidi, kteří pracovat pro své postižení nemohou, nebo důchodce. Ti už do systému své odvedli).

   Smazat
  6. Ale no tak 20:45, kde jste sebral tu tezi, že v USA jsou bez zdravotního pojištění pouze lidé, kteří "nechtějí" pracovat?
   Já ještě z totáče znám případ jistého výtvarného "umělce", který nebyl pojištěn, protože od plnoletosti nebyl nikde zaměstnán. Obvodní lékař tuto skutečnost přehlédnul a se slepým střevem ho poslal do nemocnice. Tam to nepřehlédli a nebyl přijmut.
   Zachráněn byl blízkým JZD (zemědělské družstvo), které mu dalo antedatované razítko do občanského průkazu, tedy, že zaměstnán je. Svobodná Evropa tak přišla o ukázku, jak jsou v ČSSR porušována lidská práva. Říká Vám to něco?

   Smazat
  7. Ale no tak - řeč byla o systému za ČSSR kdy byla povinnost pracovat stanovena zákonem. Dnes šmuclerové a oligarchie co podniká ve zdravotnictví se ziskem v ČR už dávno připravují zdravotnictví za prachy v třídách pro milionáře a zbytek lidí . Sociální systém se vrací do pravěku. Soudím ,že velké množství lidí si neuvědomuje proč oligarchie dnes
   připravuje přechod ČR do systému kde je vše za prachy
   a příživníci zde mají místo kvůli manželkám boháčů co řídí neziskovky. Kam míří takový svět ? Já soudím,že do zadnice.

   Smazat
  8. A k té povinnosti pracovat. Podíl práce na polidštění opice zkoumaný vědecky potvrzuje význam způsobu života založeném na práci. Proto se i nedokonalý socialismus v ČR pokoušel v praxi řešit problém s lidmi co nechtěli pracovat.Proto to řešil donucením.
   Ze sociologických studií za dobu socialismu v ČSSR
   můžeme vyčíst,že se ten problém dařilo postupně
   řešit. Bylo to řízeno centrálně vládou a zapojena byla ministerstva školství,zdravotnictví,práce, spravedlnosti. Tohle dnes žádného "kapitalistu " ani
   nenapadne. Proto nám už třicet let vyrůstá v ČR problém lidí kteří si zvykli nepracovat,pokládají to za demokracii a učí své děti jak systému zneužívat.
   Tohle dění připomíná možnost co se může stát z této sociální skupiny posílené o fanatické uprchlíky v
   případě celospolečnské krize. Je to základna zločinnosti a zmaru.

   Smazat
 16. z 50-ti příspěvků 8 od kunkhovna, to je zdejší úroveň diskuse.
  FUJ!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klídek. Praskne vám cévka. Jen tak náhodou. Neblíží se to vaše FUJ hodnotě příspěvků Unkrowna? Nebo by jste rád, aby diskuze byla vedena pod vaši taktovkou? Buď zde zůstaňte a zapojte se do diskuze i s jejími nedostatky a nebo odejděte tam, kde vám to bude vyhovovat. Řešení je jen na vás. Nikdo vás tu nedrží a také vám nikdo nezakazuje se zapojit. Třeba svými názory nějak diskuzi obohatíte. Bude to k lepšímu, nebo k horšímu?

   Smazat
  2. Anonyme "Ale no tak", vy se rád válíte ve hnoji a odpadu? Podle toho, jak "umravňujete" Ďura Trula a co si pochvalujte, to tak vypadá.

   Smazat
  3. Pane Dvořáku 21:28, není to až tak namístě, ale přišly mi na mysl literární Zvonokosy. Mažte, nemažte, ten „hnůj“ existuje. To s tím „válením“ není argument, to je demagogie. Nejdřív vulgarity (koprolálie), teď už i hloupá tvrzení. Jak víte, že Indický běžec a onen Unknown nejsou, tak jak se projevují, opravdu tak přesvědčení? Hloupí jsou hnůj? „Ale no tak“ 20:59 má pravdu. JiH

   Smazat
  4. Václav Dvořák3. ledna 2021 21:28
   Pokud považujete tuto diskuzi za hnojiště, máte pravdu. Když tomu ale tak není, mám pravdu já. Směs názorů znamená různorodost a ne hnojiště. A pokud se mi něčí názor nelíbí, mám dvě možnosti. Nevyjadřovat se a odejít, nebo se vyjádřit. Slovíčko FUJ není zrovna to pravé. Uvedu vám jeden příklad. Milouš Jakeš. Byl ten člověk hnojištěm jen proto, že o správnosti svého konání byl přesvědčen až do smrti? Já se domnívám, že ne. Hnojištěm jsou ti, kteří mu přitakávali a pak obrátili kabáty. Co se týká pochvalování. Nestojím na ničí straně a poukážu na demagogii, nebo záměrné zkreslování či zatajování. Za tím co jsem dosud uvedl si stojím. Společnost nepotřebuje hromady přitakávačů, ale pluralitu názorů. Tzn. dobrých i těch špatných. Jednomyslný názor už tu byl a kam vedl? Stále jiný názor považujete za hnojiště a odpad? Pokud ano, nejedná se zde o diskuzi, ale o demagogii. Což si já osobně nemyslím. Důležitý je pro mne způsob vyjadřování, jeho kultivovanost a argumentace. Nikoliv slovíčko FUJ. Připomíná mi to nosánek nahoru. Podívejte se na Davida. Vzdělaný, má přehled, sebeovládání i kultivovanost projevu. Kdyby měl nosánek nahoru, protože on něco umí a ví, neuspěl by u spousty lidí. Totiž ti ostatní zase umí to, co neumí on a také by mohli nosit nosánek nahoru. Jak by to pak, ale vypadalo?

   Smazat
  5. Takže pánové JiHu a anonyme Ale no tak, zahnojená nevěcná diskuze je trvale poškozována Unknownem z Liberce alias Indickým běžcem. A protože vy tyhle dva exempláře vyžadujete a podporujete, tak jste spoluviníky. Je vám to jasné?

   Pluralita názorů není sprosťáctví ani exhibice idiocie. Chcete-li se stýkat s blbci jako jsou ty dva exempláře, dejte si inzerát nebo provozujte web "Aréna idiotů". Určitě vyberete něco i na reklamně.

   Smazat
  6. Pane Dvořáku 12:01, podsouváte. Chápu, že ze své podstaty umělecky tvůrčí osobnosti reagujete intuitivně. Sklouzáváte tak do elitářství. To racionální, za daných okolností, není. Píšu to sem úmyslně, i když se nikoli anonym, ale nick "ale no tak" pokouší polemiku protahovat u novějšího článku. Doufám a věřím, že se zamyslíte. Na reklamě nemám zapotřebí si přivydělávat. Dovedu to méně trapně a o dost efektivněji. Mějte se. JiH

   Smazat
  7. Tohle vlákno "Kdo má většího pinďoura" je pobavující, jak by řekla Alenka.

   Smazat
  8. Václav Dvořák4. ledna 2021 12:01
   Souhlasím s Unknown4. ledna 2021 13:34.
   Svůj poznatek jsem vám před chvílí odeslal na e-mail, neboť se domnívám, že se sem jaksi nehodí. E-mail obsahuje i mé rozhodnutí. Jen pokud smím požádat a jste toho schopen, udržte mou totožnost, která z e-mailu vyplývá v anonymitě.
   Přeji hezký den.

   Smazat
 17. No uvidíme 6.1.2021 co se z té nehorázné, ostudné, podvodné volební frašky vyvine. Vypadá to, že "it ain´t gonna be pretty..."

  OdpovědětSmazat
 18. Závěr článku, poslední dvě věty, nedává řádný smysl. Nevím, který umělec to překládal, ale měl by si to po sobě aspoň přečíst.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych mu (tomu překladateli článku), kolokole 20:49, srazil prémie. Nebo, kdybyste to za něj vzal, tak bych ho vyhodil. Bodejť bych si to chybějící slovo měl domyslet. Zadarmo.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.