Reklama

pondělí 25. ledna 2021

Okamura: Díky SPD mají zemědělci svůj zákon. A začal jekot! Kvílení bruselistů. Zde je pravda


25. 1. 2021    Parlamentní listy
Podařilo se nám zrušit dvojí kvalitu potravin. Tak hodnotí předseda SPD Tomio Okamura úspěch jeho hnutí při přijímání zákona o potravinách. A je to podle něj ještě důležitější než tolik připomínané stanovené podíly českých potravin ve velkých supermarketech. U něj zároveň vyvrací všechny fámy a pomluvy, které političtí odpůrci a lobby prodejců okamžitě začaly vytvářet.
Pane předsedo, jste spokojen s tím, v jaké podobě byl Poslaneckou sněmovnou přijat návrh zákona o potravinách?

Ano, jsem. Je to velký úspěch našeho hnutí SPD, jelikož se nám podařilo zrušit dvojí kvalitu potravin a zavést opatření proti zdražování potravin. Nově bude hrozit pokuta 1 mil. až 10 mil. Kč těm výrobcům, kteří k nám budou pod stejným obalem například z Německa dovážet potraviny v horší kvalitě a složení než prodávají v Německu.

Dnes je situace taková, že mají v Německu levnější potraviny, ale zároveň jsou kvalitnější – například čokoláda tam má vyšší obsah kakaa než stejný výrobek, který prodávají dráže u nás. To samé například rybí prsty, ty mají pod stejnou značkou v Německu vyšší obsah masa. Jiné, horší složení mají pro „východní“ trhy i nápoje. A takových výrobků jsou stovky. To samé i třeba prací prášky. Každý ví, že ty koupené v Německu pod stejnou značkou perou lépe. A nejsou dražší. Evropská unie dělá z našich žaludků odpadkové koše a nadnárodní řetězce si za to navíc účtují nehorázné marže. Díky SPD se situace změní.

Dalším důležitým momentem nového zákona z pera SPD je, že stanovujeme ve velkých prodejnách s prodejní plochou od 400 m2 celkový průměrný podíl vybraných zcela základních potravin českého původu, které lze v dostatečném množství produkovat v ČR. Nejedná se tedy o žádné exotické ovoce, italské špagety ani lanýže, jak lhala některá média. Jedná se o cibuli, jablka, brambory, mrkev, kuřecí, vepřové a tak dále, celkově 120 základních položek z více než 15.000 nabízených v supermarketech, což je zhruba 0,8 % položek, tzn. naprosté minimum, které nemůže v žádném případě ohrozit pestrý sortiment zboží, jak je nám řetězci manipulativně podsouváno.

To opatření se navíc týká pouze velkých hypermarketů. V roce 2022 musí být podíl 55 %, což již dnes supermarkety splňují, takže tímto vyvrátím další mediální lež, že hrozí zdražení nebo omezení výběru potravin. A tento výchozí podíl se bude do roku 2028 navyšovat každoročně o 3 % na 73 %. Zdůrazňuji, že se nejedná o 55 % z každé položky, jak opět lhala média, ale o celkový průměr prodaných hmotností všech položek dohromady, což skladové systémy supermarketů zvládnou spočítat za pár vteřin. Tedy když budou prodávat třeba 90 % českého mléka, tak budou prodávat třeba 30 % českých brambor a 50 % kuřecího. Nehrozí tedy problémy kvůli neúrodě, že by nebylo možné naplnit zákon, jelikož se jedná o průměr ze všech 120 položek. Výjimku ze zákona mají specializované prodejny zahraničních potravin, těch přes 400 m2 je ale minimum.

A na menší prodejny se zákon vůbec nevztahuje.

Jedná se o zhruba 120 základních položek z více než 15.000 nabízených v supermarketech, což je zhruba 0,8 % položek, tzn. naprosté minimum, které nemůže v žádném případě ohrozit pestrý sortiment zboží, jak je nám řetězci sugerováno. To opatření se navíc týká pouze velkých hypermarketů.

A rozhodně tím nepomáháme Babišovu Agrofertu, což je další lež, kterou šíří protičeští aktivisté. Agrofert má podíl na zemědělských komoditách v ČR pouze 2,5 %. Takže zákon z pera SPD pomáhá naopak těm 97,5% ostatních.

Co se týče strašení bruselistů, že náš zákon přinese zdražení – není to pravda a je to přesně naopak. Dám konkrétní příklady z loňska. Vloni čeští zemědělci prodávali supermarketům kilo jablek za 15 Kč a řetězce je prodávaly lidem za 30 korun kilo. Jakmile došla česká jablka a nebyla konkurence, tak řetězce nadnárodních supermarketů dovážely zahraniční jablka za 80 korun kilo. Nebo květák – řetězce prodávaly český květák za 30 korun kilo (v přepočtu na kila) a jakmile došel, tak prodávaly zahraniční za 99 korun kilo. Jaký je závěr – pokud existuje česká alternativa, tak je zboží díky vzájemné konkurenci levnější.

Dalšími pozitivními důsledky našeho zákona je posílení potravinové soběstačnosti a bezpečnosti naší republiky a rozvoj venkova a nové pracovní příležitosti.

Zastavím se krátce u soběstačnosti v základních potravinách. Naše republika byla soběstačná ještě v 90. letech. Naše zemědělství zlikvidoval nerovný dotační systém Evropské unie. A výsledek? Vloni v krizi kolem koronaviru vznikl v naší republice nedostatek některých běžných potravin, jelikož Španělsko nebylo schopné dodávat. A ceny u nás tak astronomicky stouply, jelikož nejsme soběstační ani v základních potravinách.

Co se týče potravinové bezpečnosti. Dnes je situace, kdy musíme dovážet nekvalitní kuřecí z Polska, které nám Evropská unie dokonce zakazuje v předstihu kontrolovat. Kontroluje se, až když se objeví salmonela a až to lidé snědí. To je šílené.

Důkazem správnosti našeho návrhu je jekot lidí a médií, kteří tady zastupují zájmy EU a nadnárodních řetězců, a snaží se zákon SPD zcela překroutit a lhát o jeho obsahu. Proto jsem rád, že mohu zákon na stránkách Parlamentních listů pravdivě vysvětlit. Je to dobrá zákon pro lidi a pro naši republiku.

A velký odpor náš zákon vzbudil u Německa, Francie a Polska; ty hned poslaly do naší Sněmovny protestní dopisy, které servilně papouškují probruselská média. Není divu, že protestují, protože tamní zemědělci dostávají 4× vyšší národní dotace a 2× vyšší dotace EU než čeští zemědělci. Takže západním zemím plně vyhovuje, že Česká republika je jejich ekonomická a politická kolonie, a vydělávají na nás nehorázné peníze. Vyhovuje jim, že nejsme soběstační a můžou k nám dovážet druhořadé zboží za vyšší marže.

Teď zákon putuje do Senátu a ten již avizoval, že s ním nebude souhlasit, protože tam mají většinu probruselské strany, které nehájí české zájmy, tedy ODS, Piráti, KDU-ČSL, STAN a TOP 09. Doufám, že tedy senátní odmítavé stanovisko opět Poslanecká sněmovna přehlasuje. A děkuji poslancům těch stran ve Sněmovně, kteří náš návrh podpořili.

Jak moc důležité podle vás je, aby byl nový zákon o potravinách přijat?

Jak jsem již říkal, za prvé je důležité, abychom jedli kvalitní potraviny za dostupné ceny. Za druhé, každá vyspělá země se snaží posilovat svojí soběstačnost a tím i bezpečnost – a my jsme bohužel přestali být potravinově soběstační. A tento zákon naši potravinovou soběstačnost podpoří. Už je vidět, jak lobbisté globalistů z řad politiků, médií a aktivistů kejhají jako potrefené husy, protože tento zákon směřuje k tomu, abychom se vymanili z pozice ekonomické kolonie a z područí nadnárodních korporací. Z logiky věci se bude muset postupně zvýšit produkce základních českých potravin. Řetězce je budou muset odebírat a prodávat, a kde je poptávka, vznikne i nabídka. A opakuji, je to velmi postupné, čili se na to lze bez problémů připravit.

A ještě řeknu jednu věc. Je opravdu šílené, že kvůli politice EU u nás politici likvidují úrodnou půdu. Půda se zastavuje solárními elektrárnami nebo se na úrodné půdě stavějí zahraniční montovny. Takhle se chovat k úrodné půdě, to není normální. Úrodná půda by měla být pokladem každého státu. Je potřeba vrátit věci do normálu.

Potravinová soběstačnost naší země je bohužel minulostí, vzato v celkovém finančním vyjádření jsme soběstační asi z 58 %. Současná soběstačnost v jednotlivých komoditách je podle exprezidenta Agrární komory ČR Zdeňka Jandejska následující:

zelenina 25 procent

ovoce 30 procent

hovězí maso 100 procent, výrazně se u nás ale snižuje spotřeba hovězího masa; zatímco v roce 1990 jsme spotřebovali 23,5 kilogramu na obyvatele za rok, v roce 2019 už to bylo jen asi 7,8 kilogramů na obyvatele za rok

vepřové maso 36 až 38 procent

drůbeží maso 54 až 59 procent

vajíčka 54 až 60 procent

mléko 90 procent včetně výrobků a spotřeb do cukrárenských a pekárenských výrobků.

Pojďme se ještě vrátit k tomu seznamu 120 vybraných českých potravin. Pár příkladů jste již řekl. Jakých potravin se úprava má ještě týkat?

To je jednoduché. Těch základních, které se produkují v ČR. Seznam jsme vytvořili společně s odborníky, se zemědělci, s profesní komorou. Takže znovu opakuji, je to lež, když někteří novináři lživě straší, že nebudou k dostání zahraniční exotické speciality. Povinný poměr by se měl dotknout zhruba 120 potravin, jejichž suroviny v Česku lze pěstovat a chovat. Mimo to, co jsem již jmenoval, mezi ně dále patří třeba hrách a čočka, hovězí nebo vepřové maso, margaríny, bujony, chléb, bylinné čaje, sladké sušenky, některé ovoce, některé ořechy či mouka.

Pozitivní je, že už nyní řetězce deklarují, že jsou zásobeny českými výrobky z 59 procent, aspoň to tedy prohlašují ve svých sloganech, tak by pro ně začít v roce 2022 na 55 procentech neměl být žádný problém…

SPD téma kvality potravin a soběstačnosti zdůrazňovala ze všech sněmovních stran nejvíce a osvojili jste si jej i nyní. Koordinovali jste nějak práci s Ministerstvem zemědělství, s Agrární komorou nebo s někým jiným?

Ten důvod, proč bylo SPD slyšet nejhlasitěji je, že jsme jedinou vlasteneckou stranou v Parlamentu, takže nám na tom záleží a měli jsme toto téma i v našem volebním programu. Neřečníme, pracujeme a plníme program, přestože jsme v opozici, což naší práci ztěžuje. Samozřejmě jsme přípravu zákona koordinovali, proto úspěšně prošel Sněmovnou. Je za tím dvouletá práce.

Jakou šanci dáváte návrhu v Senátu, který o něm bude následně hlasovat?

Osobně si myslím, že Senát tuto Sněmovnou schválenou verzi nepodpoří, protože tam mají většinu probruselské strany a obhájci zájmů globalistů. Doufám, že se pak najde dostatek poslanců, aby podpořili sněmovní verzi. A neočekávám, že pan prezident, který říká, že naše země je naše, by tento zákon vetoval.

V Poslanecké sněmovně se dramaticky proti návrhu postavili Piráti. Podle nich je absurdní diktovat obchodníkovi, kolik má čeho prodávat. Ten argument zaznívá i z jiných stran, zaznamenal jsem jej třeba od předsedy ODS Petra Fialy. Co na tento „argument volným trhem“ říkáte?

Volný trh, kdy čeští zemědělci dostávají zhruba čtyřikrát menší dotace než zemědělci v západní Evropě? Jak mohou konkurovat? Co to je za volný trh? Volný trh je dnes záminkou globalistů, jak zničit náš nezávislý stát. Vzpomeňte, jak nám EU zničila svojí pokřivenou dotační politikou například naše cukrovary. Volný trh v okamžiku, kdy ekonomiku ovládá několik nadnárodních korporací, které mají monopol či oligopol, fakticky neexistuje. A proti monopolu nadnárodních korporací se musíme bránit. Potravinová soběstačnost je přece i strategická bezpečnostní záležitost pro případ války, hladomoru, ekonomické krize, hospodářské války, pandemie…

Představte si, že budou třeba kvůli pandemii, migrační krizi či válce uzavřené hranice. Jak sem dovezeme potraviny? To abychom se pak chodili pást… Z historie víme, že Velká Británie byla během druhé světové války potravinově nesoběstačná, německé ponorky potápěly dopravní konvoje a britské obyvatelstvo trpělo hladem. Znovu opakuji, nejde o to, abychom byli soběstační v kaviáru, skotské whisky či karibském rumu, ale abychom byli schopni zajistit výživu obyvatelstva a abychom aspoň částečně odstranili diskriminaci českých zemědělců. A znovu zdůrazňuji, že zákon ruší dvojí kvalitu potravin. Jak proti tomu může rozumný politik protestovat? Takový politik přece nehájí zájmy našich občanů...

Mimochodem, není to trochu kuriózní, že Piráti, kteří například v Praze podporují množství regulací a přemýšlejí o kontrole majitelů bytů, zda v nich skutečně bydlí, v sobě v této otázce najednou našli zastánce volného trhu?

Jak jsem vysvětlil v předešlé odpovědi, Piráti si pletou pojmy s dojmy a evidentně vůbec nevědí, co obsahuje dotační politika EU. Což mě překvapuje, že se neorientují v tak základních informacích. Vidíme, že existuje spojenectví neoliberálního nadnárodního kapitalismu s neomarxismem, což jasně vidíme na příkladu George Sorose a velkých nadnárodních korporací. Ostatně vazby Pirátů na Sorose existují. Globalisté využívají argumenty účelově, jak se jim to hodí.

Pirátský poslanec Holomčík kritizoval pojem „potravina z krátkého dodavatelského řetězce“, který je do zákona zaveden. Podle něj se jedná o trapný pokus obejít evropské právo. „Jestli tímto někomu chceme namluvit, že to není porušení volného trhu, tak si nedovedu představit, jak intelektuálně omezený by ten člověk musel být,“ cituji jeho slova. Proč jste se tedy rozhodli právě pro tuto formulaci a je nějak zajištěno, aby byla zásada v souladu s evropským právem?

Termín „potravina z krátkého dodavatelského řetězce“ znamená regionální potravina a je to oficiální odborný termín, který se používá. Evropská unie už deklarovala, že náš zákon je v rozporu s právem EU. Pochopitelně, jelikož EU hájí zájmy Německa a Francie a nadnárodních korporací a v Bruselu je jim šumafuk co tady jíme a jestli budeme soběstační nebo ne. Nesmíme si nechat diktovat. Ukazuje se ale opět, že abychom něco v naší zemi pozitivního dokázali, musíme z EU vystoupit, protože jinak nám bude Brusel dobré věci zakazovat a zlé přikazovat. EU nepomáhá, ale škodí, a čím dříve z ní vystoupíme, tím lépe.

VÝSTUP POSLANCE HOLOMČÍKA

Nemáte obavy, které zdůrazňovali někteří kritici, že spotřebitelé mohou být biti na ceně potravin?

Nemám obavy. Některé důvody jsem již uvedl na začátku rozhovoru. A také se odstraní náklady s dlouhou přepravou po Evropě. Navíc to prospěje i zdraví obyvatel, protože vybrané potraviny budou čerstvější a nebudou se muset různě chemicky ošetřovat a konzervovat, aby přežily cestu do naší země.

Když čeští zemědělci vyprodukují více potravin, tak je přece naopak budou moci zlevnit. Musíme je chránit před nekalou konkurencí, kdy díky EU dostávají čeští zemědělci mnohem menší dotace a tím pádem to likviduje jejich konkurenceschopnost. Tímto jejich konkurenceschopnost podpoříme.

Náš zákon tedy pomůže jak spotřebitelům, tak zemědělcům i našemu státu.

Jak bude zajištěno, aby nedocházelo s potravinami k nejrůznějším čachrům, třeba že dovezené potraviny budou přebalovány v ČR a vydávány za české, nebo jiné podobné triky? Asi se dá očekávat, že se takové pokusy objeví.

V zákoně je jasně specifikováno, že domácí česká potravina je ta, která je vyprodukována v ČR. Dám příklady. Pečivo – v ČR zaseté obilí, semleté v českém mlýnu, upečené na území ČR z české mouky. Maso – v ČR zvíře narozeno, odchováno, vykrmeno a poraženo. Pokud jde o výrobky z masa, musí být českého masa/suroviny minimálně 75 %.

Co se týče kontroly prodejců (zákon se týká pouze prodejen nad 400m2) – jak jsem již uvedl, jde o zprůměrovaný hmotnostní součet 120 vybraných položek z 15.000 prodávaných celkem a porovnání těch 120 položek od českých dodavatelů, těch musí být v příštím roce 55 %, což už nyní supermarkety víceméně splňují.

Co se týče kontroly českých dodavatelů – z účetní evidence se podle výroby konkrétní položky porovná i objem prodeje a pokud bude prodej vyšší, je evidentní, že prodává nakoupené zboží za české.

52 komentářů :

 1. Neříkej hop, dokud ti nepřeskočí. Koukám, že někteří lidi furt nepochopili jak funguje EU. Pokus o salámovou metodu je sice hezký, ale tam zase nejsou takoví pitomci aby na to přistoupili. No nic, učenej z nebe nespadl

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Namisto nadseneho souhlasu s panem OK(Okamurou) nam se tu pan NPH 23/42

   jakoby byl pirat cili zlodej a lapka, snazi snad nakredencovat,ze nam EU bude rezat hlavy se souhlasem dokonce snad nekterych nasich poslancu.
   No tito "zastupci"se pry nestydi jit proti svym volicum a vlastencum,kteri se ocividne snazi bojovat za nas obcany.
   Oni si neuvedomuji,ze i kdyz tuto snahu budou zesabotuji,nic nepomuze,nebot i v pripade neuspechu bude SPD dale pokracovat v boji za svobodu a obcanskou primou demokracii a ne ze ne,ANO!
   Na co takove "zastupce" vubec mame volit a jeste jim pry v senatu,ktery se stavi nepratelsky ke svym volicum mame nejen platit,ale davat svoje hlasy zejmena pro naprosto nepotrebne polit.subjekty,ktere uz predem hlasaji dalsi pry podrazy nejen na nasi budouci Novou republiku!

   Vymazat
  2. Taky bych se na to díval stejně. Ať už z principu, že tento zákon je z dílny SPD, nebo z lokajského područenství eurodiktátu, bude zejména zbytečný, nadarmo drahý odklaďák politických mrtvol a profesionálních škůdců a vyžírek všeho druhu, zvaný honosně Senát, usilovat o zabití toho zákona. Dokonce si dokáži představit teatrální vložku ze strany jakéhosi Hilšera, který tam bude lítat polonahý s nějakým nápisem proti SPD na jeho rachitickém hrudníčku.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. 8:07
   Forkáč a co ti populisti z SPD, jak jsou ti duležití pro nás. Zatím nic pro občana ješte neudělali, jen Okamura stále dokola opakuje referendum, vystoupení z EU, NATO, a pod. nesmysly !! Vy jste marní jak loňský sníh !!

   Vymazat
  5. Kachno, víte, že na loňském sněhu závisí letošní úroda?

   Vymazat
  6. Kachno 10/08 nestrkej se do veci pana OK SPD,kterym nerozumis a cpi se slimaky
   Kdyby jsi vedel,ze pan OK je jediny z politiku,ktery napsal do sveho Programu,ze k naprave veci havarujici republiky je treba ZMENY REZIMU,tak by jsi kvakal radosti Q,Q,Q.
   Na zakon o referendu uvalili nasi "zastupci"uz 31 let trvajici embargo a podrazi kazdy den prave jim pana OK SPD!
   Neni divu,ze sam lid uz vymyslel jak ho obejit a tak si ho mohou zacofani pry poslanci strcit jednoho dne do prdele,kde ma mensina neomarxistu,ktera chce poroucet vetsine a znicit demokracii hlavni stan!

   Vymazat
  7. Uz jsem psal jinde opatreni je strategicky vyhodne, ubyde zavislost na zahranici a vyrobce , ktery se muze octnout ve state nepratelskem dejme tomu,vuci zavisle na jeho produktech,CR.
   Vyrobek pak nebude. Ale lidskopravistum ubude moznost sankci.
   Usetreni Matky Zeme od emisi vubec neni k zahozeni.
   Divny je ze to vzalo tolik usili,kdyz je to samozrejmost..

   Vymazat
  8. USPECHY OK SPD NARUSTAJI RYCHLYM TEMPEM

   obcane z rozpadavajicich se polit subjektu prijali vyzvy,aby zacali prevracet kabaty vcas,nez se jejich ideologie rozpadnou a centrala piratu,tj zlodeju a lapku zaleza do prdele, kde ma jejich mensina,ktera chce znicit demokracii a vladnout vetsine hlavni stan.

   Neomarxisticke unknovny,kteri nic konkretniho pro obcany neprinaseji,ale jen napadaji nase skvele lidove komentatory,tam se blizi okamzik, kdy diskuse s nimi je bezpredmetna,cili totalne prazdna, proto diskutovat s nimi nema smysl a je treba je bit po jejich prazdnych kedlubnach a odvdecit se jim presne tak jak to navrhuji oni,ze

   NAS VALECNIKY OK SPD, PRY AZ JE ZVOLIME VYMAZOU

   a zavedou si tak jejich dosmoleny rezim,ktery je treba RASANTNE ZMENIT viz SPD programovy bod c.10!

   Pozdravime je starosvetskym pozdravem Nasi veci ZDAR,ZDAR,ZDAR!

   Vymazat
 2. Bude jen dobře, pokud tenhle populistický výblitek z dílny SPD zakáže Senát ( dnes se ukazuje jak je duležitý ), pokud ne, tak určitě Brusel!!
  Zase jen past pro hloupé voliče!!
  Proč se nesnaží SPD rozkrýt pravdu o otravě řeky Bečvy ???
  Protože tahle kauza mnoho lidí nezajímá co, do vás Davide je vidět jak do hubený kozy !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kachno, co kdyby ta pravda odhalila úmyslnou otravu k diskreditaci Agrofertu?

   Vymazat
  2. Kachno, plkáte jen samé nesmysly. Dost těžko může SPD něco prosazovat,pokud je většina proti němu. Až bude ve vládě vše se změní a pokud nebudou pracovat podle vašich představ, až potom je ktitizujte.

   Vymazat
  3. Kachno,10/05

   neomarxiste pri pochodu institucemi nejprve vyradili z cinnost policii a ted fnukaji ,ze jim zlocinci pobili ryby.
   Rovnez nam chybi armada,nebot neomarxisticky ministr zahranici CSSD nechce vratit 3,6 dluznych bilionu z valecnych reparaci,abychom se mohli vyzbrojit po zuby po vzoru SWIISS ARMY,tak nedristej kachno,jakto prislo,ze nebezis do trouby!?

   Vymazat
  4. Ente 10:05 tu zapáchá. Jinak dovolte pogratulovat SPD k 1.mu kroku v nápravě nesmyslů. Ještě těžší kroky budou následovat, boj se zdejšími eurohujery, též se samou EU a nakonec finále při realizaci. Držím palce a věřím, že se dobrá věc podaří.

   Vymazat
  5. Indický běžec, je druh kachny.
   Velice hloupý pták ale vyhledávaná pochoutka.

   Vymazat
 3. Indiáne ty pako, Bečva, to je přeci v kompetenci orgánů v trestním řízení a ne aby to vyšetřovalo a řešilo SPD. Proč pro zemědělce v Polsku platí výhodnější podmínky než pro naše. Kdo je toho vinen je vlastizrádce. Pokud se neúčastní voleb minimálně polovina občanů, měly by být neplatné. Proč do dnes nemáme zákon o referendu? Běž do Indie ty potrate.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pradedo, jste pro povinnou volebni ucast? A mel by mit volebni komisar pravo kontrolovat, zda volic volil spravnou stranu a provest prip. korekci?

   Vymazat
  2. V Indii by mu to s rikšou seklo. Jen běžec, tak by se třeba i uživil.

   Vymazat
  3. Unknot 10/28 nam tu chce zavest Ameriku

   Chce,aby volebni komisari upravovali vysledky voleb.
   Texas USA uz jejich presidenta zene pred soud,tak hledte svoje neomarxisty vytahnou z dupy,kde pry ta mensina ma hlavni stan a odkud chce poroucet vetsine,aby rozbili demokracii na sracku!

   Fuj,fuj ,fuj to je hnuj!

   Vymazat
 4. Okamura podporuje muslimy!
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/okamura-do-afghanistanu-nepoleti-cesta-byla-zrusena-139395

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Seznam-Zprávy je známý desinformační web. Operovat s ním jako se zdrojem je směšné.

   Vymazat
  2. A ty z toho, že přijdeme o další kšeft, máš radost bezmozku?

   Vymazat
  3. Unknolte 10/31tak OK SPD podporuje muslimy rikas a zase lzes

   no dobra.Pokud vis, majitele velkych penez maji 6 priorit k rizeni sveta.
   Jedna z nich je ohlupovat byvatelstvo konzumaci drog,dokonce Pirati travu chteji do zakona!
   Pokud vime hlavne se to svinstvo vyrabi pry v AFganistanu.
   Jak jak maji maji tamni byvatele chranit sva pole,kde ji pestuji,kdyz jim ty drogy kradou cizi vojska.
   Pokud je pravda,ze pan OK SPD jim chce prodat hezke ceske zbrane kona sluzbu ve prospech Ameru, aby v boji s nami volici byl co nejvetsi krik a virval,kdy Pirati pry budou brzy drogy prodavat i malym detem,kdyz je budou rodice volit,aby jejich deti si na to zvykly.

   TO JE TEN SMRAD,TEN MA PRY JEJICH KOMENTY VSUDE PRONIKNOUT

   Neni liz pravda?

   Vymazat
 5. Ohánět se Seznamem - desinformačním webem. - je směšné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://cz24.news/okamura-chce-v-afghanistanu-prodavat-ceske-zbrane-absurdni-divi-se-kritici-budou-nasledovat-drogy/

   Vymazat
  2. Spojení předsedy SPD s muslimskou zemí je navíc samo o sobě pikantní, islám totiž označuje za nenávistnou, expanzivní a agresivní ideologii.

   Vymazat
  3. Zase překrucujete skutečnost. V Afghánistánu nejsou jen muslimští fanatici!

   Vymazat
  4. Hele moc tu do Okamury nevandrujte velký rozdíl je obchodovat anebo dovážet migranty a měnit složení obyvatelstva. Co jste napsal o islámu to je pravda.

   Vymazat
  5. Schválně si přečtěte ten trapný výpotek redakce desinformačního webu cz24.news. Směšná slátanina a samozřejmě největší veličinou je tam etalon morálky Černochová. Sranda. Takovou slátaninu by mohli komici rozvést a sukces by byl zaručen.

   Vymazat
  6. Jo, ještě třešinka na dortu: dezinformátoři z cz24news uvádějí jako zdroj další desinforamční web seznam.zprávy. Fakt povedené. Jeden desinformátor čerpá "informace" od dalšího dezinformátora.

   Vymazat
  7. Vymatlaní unk Howni, vylezte z toho svého kavárenského kanálu a rozhlédněte se trochu, kdo komu a kam dodává zbraně! A že bychom dodávali i my? No a? Jsme snad s Afganistánem ve válce? Naopak - naše "vojsko" tam hrdinně brání Prahu, jak se nechal slyšet Velký ega Masturbátor (naše hlava státu, kdyby ti to nedocvaklo. Že jsem ji volil neznamené, že jsem vhozením lístku do urny ztratil soudnost).

   Víte vůbec, vymyté hlavy, kolika procenty se podílela První republika na světové výrobě zbraní? Čtyřiceti! Výroba zbraní je fujtajbl, že, proto zbrojovky ze dne na den zrušíme! (A připravíme o práci tisíce lidí a rozdělíme republiku.)
   Ale škoda slov. Vůl zůstane volem, byť bys ho do fraku oděl - stejně bude bučet.

   Vymazat
 6. Ta Okamurova afera je hodne velky hnus!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hnus od těch, kteří to vylhali, překroutili a zmanipulovali.

   Vymazat
  2. 10:50-Dělají Američané i jiní něco jinak? Kdo je vyzbrojil proti Rusům? Kdo si udržuje, vydržuje radikální muslimy k ne-stabilizaci v rajonu jejich zájmů? Na druhou stranu, Afgánci chtějí k nám emigrovat?

   Vymazat
  3. 10.45
   Kde vidíš jakou aféru, blbánku?
   Velký hnus jsi ty.

   Vymazat
  4. Fuj bartoš, fiala, a pekarová kteří tu chtějí dovážet migranty HNUS.

   Vymazat
 7. Příznačný postoj proti přiměřené ochraně zemědělství v ČR
  stranou SPD a slušných poslanců - vychází opět ze zbytečného senátu kde se povalují skoro "nezvolení" pacholci co se do tohoto tělesa nacpali vůli cca 9%
  lidoveckých a jim podobných voličů. Tohle je třeba řešit. Jinak budou Čeští voliči vypadat jako nesvéprávní lidé. Skutečně demokratický systém přece nemůže léta trpět stav kdy velká většina voličů k volbám do Senátu nechodí - protože ho nechce a nedůvěřuje mu.
  Shodou okolností i ta troška podivně zvolených senátorů se
  zdá jako mimořádně lidem nebezpeční pytlíci. Senát je zbytečný,nemá žádné pravomoci a zkresluje ústavní systém ČR. Není ani pojistkou ani souborem slušných a čestných politiků. Je to spíše sesedlina a mizerie komplikující
  řízení a vládu státu. Typickými soudruhy co se nacpali do Senátu - jsou Drahoš, Zastrčil,Fischer,Goláň a navíc se tam cpe i pověstná bába ODS Němcová. - To jen pro ilustraci.

  OdpovědětVymazat
 8. https://aeronet.cz/news/vlastenectvi-podle-spd-tomio-okamura-v-cele-parlamentni-skupiny-pro-afghanistan-pouhych-11-dni-po-schuzce-s-muslimem-fawadem-nadrim-ktery-spolupracuje-s-nadaci-vize-97-dagmar-havlove-a-s-nadaci/

  OdpovědětVymazat
 9. Váš kamarád to je, že ho tak dobře znáte?

  OdpovědětVymazat
 10. Jako vždycky. Odklonit diskusi od tématu článku. Tak zpět. Je dobře, že zákon sněmovna schválila. jestli ho senát schválí? ne? Tak tam volte někoho jiného. Já např. když jdu koupit vajíčka, tak se podívám zda jsou CZ. Když tam nejsou nekoupím je. Přece bez nich pár dní vydržím. Dělejte to taky a u všeho zboží. A senát - kašlu na ně. Nepotřebuju je. Totéž aplikuji na Unknowna a Kachnu. Kašlu na ně, nediskutuji s nimi. Nestojí za to. Volím SPD. Děda Vašek

  OdpovědětVymazat
 11. Nejhorší a nejubožejší je ten, který žije v iluzi že je svobodný. Napsal kdosi VZDĚLANÝ....
  Na likvidaci soběstačné a dle ČSN kvality produkce potravin se podepsali vlastizrádci KDUČSL-Lux za přispění ODS. Polabí s vybudovanými podzemními závlahami, které komunisti nekompromisně chránili jako veškerou OP ROZPRODALI a zabetonovali. Kařdoroční dvě úrody zeleniny si levněji dovážíme. Úroveň kvality každý vidí-spíš nevidí, neboť neví jak vypadala skutečně čerstvá zelenina. Hodně málo lidí pamatuje jak chutnal špekáček dle ČSN, nebo skutečně ŽIVÝ jogurt ve skle s kousky skutečného ovoce. ZÁRUČNÍ DOBA 3-7 dní!!! To byla MANA potravina. To co má záruku měsíce je MRTVÁ potravina jež více škodí než prospívá. Dnešní desítky druhů jogurtů, uzenin a všeho ČSN kvality NEDOSAHUJÍ.
  VIZ pořady A DOST...

  OdpovědětVymazat
 12. Piráti představují tu generaci mladých lidí (naštěstí ne všech) , kterým byly postupně po revoluci vymývány mozky neomarxistickými metodami, které mají svůj původ v USA a jehož propracovanou agendu tam vytvořili loutkovodiči demokratické strany. Tato byla šířena do Evropy a také Austrálie prostřednictvím neziskových organizací, médií a embasád. Tak jak piráti dnes jdou proti konzervativnímu za jednotnou totalitní EU (proti našim národům, žalují a udávají ČR v EU), stejně tak mladí neoliberálové v USA udávají své rodiče za účast na demonstracích za Trumpa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozhonile, chodis s tim k doktorovi?

   Vymazat
  2. 18:18- s názorem se k doktoru nechodí, nebude problém u Vás?

   Vymazat
 13. Když jsem včera sledoval Soukupův pořad Duel, kde si Soukup pozval Okamuru, nestačil jsem se divit jak Soukup kvílel proti údajům, které Okamura uváděl o výšce zemědělských dotací v západních zemích a ještě když vyvrátil Soukupovi zvěsti o tom, že ten zákon pomůže Babišovi, tak to bylo přímo neuvěřitelné. Soukup doslova obviňoval Okamuru ze lží o dotacíh a Babišovi. Soukup se stal loutkou poslaneckého debilbloku, čímž se u mně Soukup odepsal.

  OdpovědětVymazat
 14. Zkusil jsem zasadit konzumní "brambory", dovoz z Francie na svou zahrádku. Dal je do země a čekal až vzejdou. Vzešly, ale až za cca 2,5 měsíce - chytřejším mi bylo vysvětleno, že nemohou vzejít, protože jsou "ošetřeny" proti klíčení. To prý aby vydržely po dobu manipulace a skladování, než se u nás prodají. Ono "ošetření" je vlastně otrava života v bramboře, potažmo otrava nás konzumentů, s vlivem na jejich plodnost, alergie apod.- a za takové zboží z dovozu se "bijí" vlastizrádní Piráti (sorošjugengď) za vydatné podpory užitečných idiotů, zde unknowna a běžce

  OdpovědětVymazat
 15. Oprava: otrava nás, konzumentů, s důsledky na naši plodnost, alergie ...

  OdpovědětVymazat
 16. No sami byste to asi neschválili, ale jinak dobrá věc. Kdybyste se nepodíleli na tom zprasení rozpočtu a díky tomu dalším neuvěřitelném zadlužování státu, možná bych vás i volil. Jenže díky takovému zvýšení závislosti a tím další značné ztrátě suverenity jsou všechny vaše další cíle na vodě a nesplnitelné.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.