Reklama

středa 13. ledna 2021

"Opravdový úspěch ruských vědců": západní novináři uvedli důvody, proč můžeme důvěřovat vakcíně Sputnik V

Sergej Gusarov

13. 1. 2021     russian
V západních médiích se objevily publikace, v nichž se posuzují přednosti ruské vakcíny Sputnik V, zpracované pro boj se šířením koronaviru. V materiálu, zveřejněném Bloombergem, novinář Sam Fazeli věnoval pozornost žádanosti ruského preparátu v zahraničí. Dříve se autor The New York Times Andrew Kramer nechal naočkovat Sputnikem V a poznamenal, že politizace otázky vakcín odpoutala pozornost od práce ruských vědců, kterou lze nazvat významným úspěchem.

V západních médiích se začaly objevovat materiály, jejichž autoři vysoce hodnotí ruskou vakcínu Sputnik V, určenou pro boj s koronavirem.

Jak podotknul hlavní analytik Bloombergu pro farmacii Sam Fazeli ve svém sloupku, Rusko zaujímá páté místo v agenturou připraveném ratingu výrobců vakcín, kteří obdrželi nejvyšší počet předobjednávek na preparát.

Fazeli připomněl proceduru zkoušek Sputniku V, během nichž bylo očkováno téměř 23 tisíc osob a z nich později onemocnělo méně než 80 účastníků testů. Zároveň, podotknul autor Bloombergu, nebyl u očkovaných ruským preparátem zaznamenán těžký průběh nemoci, nicméně samo určení stupně těžkosti nebylo ujasněno, zdůraznil novinář.

Mimo to Fazeli poukázal na spolupráci zpracovatelů Sputniku V s anglo-švédským výrobcem vakcín AstraZeneca na vytvoření kombinovaného preparátu.

"Vzhledem k těmto skutečnostem, dokonce bez (zveřejněných, pozn. RT) výsledků třetí fáze testování jsou důvody uvažovat o tom, že vakcína Sputnik V může být stejně silným kandidátem, jako jsou vakcíny, vytvořené v západních laboratořích, což nelze říci o čínské vakcíně CoronaVac", napsal Fazeli.

Novinář uvedl data, v souladu s nimiž účinnost preparátu CoronaVac od Sinovacu je podle různých údajů v rozmezí od 50 do 90%. Připomeňme si, že ruská vakcína zaznamenala účinnost více než 90%.

Dříve se o přednostech vakcíny Sputnik V vyjádřil novinář The New York Times Andrew Kramer. Sdělil, že se nechal očkovat na moskevské poliklinice č.5.

V Rusku, jak píše Kramer, už byl očkován asi 1 milion osob, preparát byl dodán také do Běloruska, Argentiny a řady jiných zemí. To svědčí podle názoru novináře o tom, že "jakékoliv škodlivé vedlejší efekty, které nebyly odhaleny během výzkumů, by v současné době už byly známy".

Kramer také podotknul, že západní kritika Sputniku V je soustředěna na "časné schválení preparátu, jež vyvolává otázky", ale ne na metodu zpracování vakcíny, která, jak píše novinář, se podobá na vakcínu, vyrobenou Oxfordskou univerzitou a společností AstraZeneca.

Dodal, že "politizace otázky zpracování vakcíny" odsunula do pozadí skutečně dobré výsledky výzkumů, které, jak píše Kramer, lze nazvat "opravdovým úspěchem ruských vědců".

Připomeňme si, že dříve na různých stupních vývoje vakcíny proti koronaviru západní média uveřejňovala materiály, v nichž byla efektivita a spolehlivost preparátu zpochybňována. Konkrétně, takové publikace od konce léta 2020 vydávaly takové listy, jako jsou The New York Times, Science Magazine, Nature a CNN.

Později se tiskový tajemník prezidenta Ruska Dmitrij Peskov vyjádřil k nejednoznačnému postoji Západu k ruské vakcíně proti koronaviru. "Rusko není na Západě celkově v módě. Ne proto, že je špatné, ale proto, že se stává příliš dobrým... Vše je velmi jednoduché: je to konkurence, ne vždy poctivá", cituje jej ve vysílání televizního kanálu Rossija 1 TASS.

Podle vyjádření Peskova výroba první na světě ruské vakcíny Sputnik V představovala pro největších západní výrobce "hrozbu z hlediska konkurence".

V říjnu 2020 se k obvinění na adresu ruského Sputniku V vyjádřil také generální ředitel RFPI Kirill Dmitrijev. Podotknul, že Západ "místo toho, aby bojoval s COVIDem-19, ve skutečnosti bojuje s ruskou vakcínou"...

Připomeňme si, že v Rusku pokračuje rozsáhlé očkování proti COVIDu-19, které bylo zahájeno v prosinci roku 2020. V současné době Ministerstvo zdravotnictví RF zaregistrovalo dvě vakcíny proti SARS-CoV-2: vakcínu Sputnik V, vyvinutou odborníky vědecko-výzkumného střediska Gamaleji, a preparát EpiVakKorona centra virologie a biotechnologie Vektor.

Koncem ledna-začátkem února se očekává registrace třetí vakcíny, vytvořené ve federálním vědeckém centru Čumakova Ruské akademie věd.

Mezitím profesor urologie z Rakouska Bob Džavan poznamenal, že u Sputniku V nebyly zaznamenány vážné vedlejší efekty.

"Stojí za to vzít v úvahu následující: všechny vakcíny vyvolávaly vedlejší efekty. V místě, kde byl preparát aplikován, se objevuje místní reakce v podobě vyrážky, zčervenání, otoku. Rovněž je pozorována celková reakce organizmu, jako jsou slabost a bolesti hlavy. Všechny tyto příznaky hovoří o tom, že vakcína skutečně pracuje... Nicméně mohou vznikat i vážné vedlejší efekty. Pokud si pamatujete, během zkoušek vakcíny BioNTech u lidí vznikala anafylaktická reakce, a preparát společnosti Moderna u některých vyvolal ochrnutí lícního nervu. Očkování Sputnikem V nebylo doprovázeno vážnými vedlejšími reakcemi. Tento preparát absolvoval zkoušky a nyní se už používá v Rusku, Brazílii, Argentině a SAE. Jakékoliv vážné vedlejších efekty momentálně nebyly oznámeny. Vakcína společnosti AstraZeneca u jednoho z pacientů vyvolala zánět hrudní míchy. Takže vakcíny skutečně mohou mít velmi vážné vedlejší efekty. Takové případy jsou pozorovány. Ale analýza celkových údajů a faktů říká, že v porovnání s celkovým množstvím očkovaných osob jsou případy vzniku vedlejších reakcí velmi ojedinělé", konstatoval Džavan.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

66 komentářů :

 1. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/cina-brazilie-vakcina-coronavac-koronavirus_2101130842_pj

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9.49
   Byl jsem docela zvědav s čím vylezeš. A ty s Čínou - které se článek vůbec netýká. Uvědomuješ si, jak jsi, krom své omezenosti, průhledný?
   P.S.
   Hele, prde, pouč mě, mám v tom bordel.
   Co vím, Sputnik Západ vždy hanobil - jde proto o vynikající preparát? Už jen proto že spolupracuje s AstrouZenecou, která Moskvu o spolupráci požádala?
   A jsou proto, dle tebe, západní preparáty šmejdy, protože jsou vychvalovány? Ale kam potom s AstrouZenecou?
   Nemáš to lehký, týme Blátošlapů.

   Vymazat
  2. Milane, muzes uvest nejaky zdroj, ze Astra Zeneca pozadala Moskvu? Myslis Kreml? Nebo jakou Moskvu?

   Vymazat
  3. 10.21
   Tak si, unk Howne, mamísto zbytečného sraní se do diskuzí, naklikni např.:
   astrazeneca požádala moskvu o spolupráci (to se stalo závěrem minulého roku).
   Nebo snad rajtuješ na té Moskvě či Kremlu? Naklikni si to jak chceš, vypadnou ti stejné info, trolíku. Včetně toho, že POŽÁDALA MOSKVU.
   P.S.
   Pokusem udělat ze mě pitomce jen dokazuješ míru vlastní pitomosti.

   Vymazat
  4. 13/44
   /Milánku, tvojí idiocií hned tak někdo neporazí,já reagoval na doporučující přispěvek v 9/37 to ale ty tupé,blbé HOVADO němá šanci pochopit. Žij si svůj ubohý, prokremelský život dál.Takovi blbečci dnes v naší Západní společnosti nemají šanci přežít.Stejne jak tvůj kamarád vyjebaný ruský šmejd DVOŘÁK.
   DVOŘÁK NAAAAAAASTUP NA MAZÁNÍ TY RUDÁ FILCKO

   Vymazat
  5. Pane DVOŘÁKU, je mi Vás líto, jak jste v kleštích s dalšími členy redakce a majitelem webu, neboť současně někteří čtenáři si chtějí užívat nadávek v komunikaci s Unknownem a jiným (třeba mě) jsou vulgarity odporné a většinou odvádějí diskuzi někam do háje. A vy střídavě vyhovuje těm, pak oněm, aby někdo nevřeštěl, že svoboda slova bere za své, pak těm kteří se ohrazují proti sprostotám, se kterými jsou nuceni se zde setkávat. A víte pane Dvořáku, že některým vadí i to, jakým způsobem Unknown oslovuje Vás, nebo doktora Davida? Vy se statečně tváříte, že Vám to nevadí. Ale nám to třeba vadí. Sprostota se nemusí projevovat jenom konkrétními hraničními vulgaritami.
   Pane Dvořáku, svoboda slova opravdu neznamená, že si každý říká, co mu slina na jazyk přinese.
   Můžete nastavit určité podmínky, kdo je nebude dodržovat, nemá tu co dělat. Do Národního divadla vás taky nepustí ve špinavých montérkách, ba dokonce ani v cyklistickém, i když třeba čistém oblečení. Ani kšiltovku, byť supermoderního střihu tolerovat nebudou. Dokonce se může časem stát, že právě Unknown se svými hrubými vejšplechy se stane vítanou záminkou pro uzavření tohoto webu. A ještě něco: Uvědomujte si, že tento web čtou i ženy? A že pro většinu z nich se stává taková verbální úroveň špatně snesitelnou? Co si o tom myslí třeba paní Lenka Procházková?
   Děkuju za čas, který jste mi věnoval.

   Vymazat
  6. Anonyme 13. ledna 2021 16:10, dovolím si Vás upozornit, že pan Dvořák celkem promyšleně nemaže právě ty nejpitomější a nejagresivnější příspěvky a tím ukazuje na intelektuální nedostatečnost družiny Blátošlapa a ovšem, i na naprostou oprávněnost i záslužnost svých zásahů.
   Vy ovšem neráčíte pochopit, že každá cenzura je z principu nedemokratická a že skutečný demokrat snáší i to břemeno, které produkují zlí a hloupí. Do míry demokratické zákonnosti, rozumí se. Pokud namítám proti zdejší cenzuře, namítám proti její nekontrolovatelnosti, kdy z vlastní zkušenosti vím, že se neomezila na deklarovanou eliminaci vulgarit a urážek, že zabrala, možná i přehlédnutím, i jinak.
   Navrhoval jsem, opakovaně, jednoduché: Příspěvky považované za nevhodné nemazat, ale vystavovat na hanbu. Kdo si je přečíst chce, přečte. Kdo nechce, tak ne. Je vyhověno všem a ví se, jak už ne cenzor, ale moderátor diskuze pracuje. Je někde v dohledu WEB, který takovému stupni demokratických svobod konkuruje? Nakolik pozorně čtete zdejší diskuze? JiH

   Vymazat
  7. Vážení, plně se ztotožňuji s Anonymem 16:10. Mazání neslušných, sprostých, agresivních a dehonestujících příspěvků nepovažuji za cenzuru. V tom se s panem JiHem rozcházíme. Demokracie není žádná cochárna, ale je to i sbírka občanských povinností.

   A ještě dotaz na pana JiHa: Jak chcete zdejší diskuzi kontrolovat jinak, než že individua, která do ní nepatří, prostě do ní nepustíte, nebo aspoň, když to systém Blogger nedovoluje, je zpětně vyhledáte a z diskuze posléze vyloučíte?

   Vymazat
  8. Václave Dvořáku 13. ledna 2021 18:17, nevím kterýže jste Václav Dvořák, když občas budíte zdání zdejšího mentora. Abych se neopakoval, odkazuji Vás na svůj předchozí příspěvek ze 17:31 hod. Co Blogger umí a co ne, co s tím lze nebo ne, konzultujte s kterýmkoli pokročilejším středoškolským studentem IT. Krom toho teď, v rámci zamýšlené "profesionalizace" stránek NR, to už žádný problém být nemůže. Těším se, ale nespěchám, na uváženou odpověď. S pozdravem, váš JiH

   Vymazat
  9. Teda JiHu já jsem z tebe volaký zmetěný. Nevim o co ti de ale vyřiď si to s p.Dvořakem. Píšeš opravdu zmateně...nebylo by lepší se taky někdy věnovat tématu, než furt řešit cenzuru ?

   Vymazat
  10. Unknowne 13. ledna 2021 18:54, račte si prosím povšimnout, že reaguji pouze na příspěvky, které k věci, nebo mému nicku směřují. Vesměs od těch, kteří diskuzi na NR soustavně, nebo dost pozorně nesledují. Pokud tedy slovensky, tak jste volaaký zmätený. Ani se nedivím. Přeji víc soustředění.

   Vymazat
  11. Omluvte pana JiHa, plete si systém WordPress s Bloggerem. Už se mi za to jednou omluvil, ale asi zapomněl.

   Vymazat
  12. Proč na toho blbečka unknown reagujete? Hádáte se snad s domovnicí?

   Vymazat
  13. "Václave Dvořáku 13. ledna 2021 20:01", to není odpověď zrovna na úrovni. Tentokrát platně zmiňuji Blogger a připomínám "profesionalizaci". Vážený pane Dvořáku, zdá se, že kličkujete. JiH

   Vymazat
  14. "MUDr. Ivan David CSc.13. ledna 2021 23:29", asi jsem chorobně přecitlivělý. Elita se s domovnicemi nebaví. Nevím nevím, je to skutečně elita? A když, čeho a čí? JiH

   Vymazat
 2. ty jseš hodně smutnej a osamělej člověk co

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 3. Indiáne u nás je nejvychvalovanější vakacina od Pfaizru a podle tvé přiblblé logiky to bude šmejd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Von mě stále ještě dokáže překvapit. Myslel jsem, že jeho blbost už dosáhla zenitu a ono ne, jak je vidět. Babička měla pravdu, že vesmír a blbost jsou nekonečné.

   Vymazat
 4. Bohužel, je to pořád opačně. Hajzlové tu jsou otiskováni, i když ten indický exot píše, že je mazán a tak ubývá normálních diskutujících. Nechtějí tu být z těchto důvodů. Tak pane Dvořáku, nechcete to zase přehodnotit? V té zoufalé Americe smáznou i prezidenta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já hodný unkrovn upozorňuji, že bubáku nemáš pravdu. Podívej co reakcí tu na kačera je. Oni naopak počet příspěvku zvyšují! Kdyby je účastníci diskusí ignorovali tak by byl klid. Oni provokují a ukájejí se právě na tom když to tu rozvíří. Ubožáci si tu léčí svoje mindraky a my je svými reakcemi na ně léčime. Jsou to lidé bez kontaktu s okolím(v izolaci,nebo tělesně postižení, kteří se tu realizují. Dovede si někdo představit, že by kačer mohl mít rodinu a obletovaly ho kačátka?

   Vymazat
  2. To, že na kačera (ne donalda) je na NR mnoho reakcí neznamená rozproudění diskuse na téma článku, nýbrž odvedení diskuse ke kačerovi. FUJ!!

   Vymazat
  3. Přesně tak Ďuro a já vážně nechápu p. Dvořáka, proč ty nenávistné komentáře nemaže. Nebo chce, aby byla k vůli nim velká navštěvovanost?

   Vymazat
  4. Stačí, aby Dvořák nemazal slušné příspěveky kačera s jinými názory než má tady většina a bude po problému.Vzdy smaže názor bez vulgárit.
   Za všemy problémy hledejte Dvořáka.

   Vymazat
  5. Osobně jsem ještě neviděl a
   nenarazil na neuražlivý a slušný příspěvek kačera. A ať furt nebrečí, Trumpa taky mažou.

   Vymazat
  6. Individuum , které si nechává říkat Indický běžec tu má za své vulgarity a podlosti dlouhodobý BAN. Ať napíše, co napíše. Bohužel systém Blogger nám nedovoluje dopředu vyloučit "diskutéra" podle IP, tak je mazán dodatečně. Má tu souputníka skrývajícího se za identitu Unknown. Ten je mazán také. BAN za to samé. Nemýlím-li se, jeho textíkem je i ten v 15:17.

   Vymazat
 5. Dej si tu západní i za mě jestli tu bude Ruská tak tu si dám zase já.

  OdpovědětVymazat
 6. Profesor urologie z Rakouska Bob Džavan? Zo bude asi ten nejpovolanejsi odbornik:-)

  OdpovědětVymazat
 7. Běž se proběhnout, ať se ti prokrví mozek a nepíšeš tady ty své výbli.ky!

  OdpovědětVymazat
 8. Nechápu. Proč se s těma trolama vůbec zahazujete?

  OdpovědětVymazat
 9. Zdrhající Ind je magor. A měl by si vybrat jiný blog pro svá „moudra“. Zde už vše p.o.ral.

  OdpovědětVymazat
 10. Ruské vakcíně důvěřuji hlavně proto , že je její technologický způsob výroby zcela na jiné bázi než pfajzr a za druhé je to že EU rozhodla z politických a kšeftařských důvodů ji neschválit . Nic víc nic míň

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:39
   Takže, podle tvého rozumu je lepší vakcína, která se vyrábí jinak, než ta konkurenční, tak tohle je logika slušného idiota.Gratuluji.

   Vymazat
 11. Proč není možné u nás volně a běžně dostat vakcínu Sputnik V ? Pokud mám informace, jde o starší typ vakcíny / Pasteur / , který má být bezpečnější, než nové genetické typy. Pokud jde o zdraví , musí jít politika a kšeft stranou a musí být občanům umožněno si zvolit typ vakcíny , ke které má větší důvěru!! Není možné zde slepě naslouchat "odborníkům" , jejichž výroky mohou být méně objektivní , protože jsou pod vlivem politiky a velkých farma koncernů!

  OdpovědětVymazat
 12. První Češka , která byla očkována, se nechala očkovat v Kuvajtu čínskou vakcínou!!! Zase nás předběhli jako ve všem, a těžko si Kuvajt pro očkování nakoupil špatnou vakcínu, na to jsou příliš bohatí!!! Z jakého důvodu se mám nechat očkovat jenom tou jednou a jedině správnou vakcínou a jiné nejsou uznávané!! Maďarsko si nakoupilo ruskou vakcínu Sputnik V a zkouší jí a Izrael si nakoupil 1,5 milionu dávek ruské vakcíny a masívně očkuje a my musíme zase nejspíše kvůli kšeftu lézt někomu do zadnice !! Očkování je dobrovolné a pokud budou někteří "neočkovaní" jakkoliv diskriminováni , je to na hranici fašismu!! Každá vakcína má vedlejší účinky, nejsme všichni lidé stejní a vnímavější lidé mohou mít problémy, bez ohledu na politiku a tudíž je na občanech, zda chtějí riziko podstoupit. Je na pováženou, že za vakcínu firma Pfizer nebere odpovědnost za vedlejší účiny a případné škody , takže jí sama nevěří!! Můj zdravotní stav je zcela moje věc a jde o moje lidské základní právo a já se nemusím nikomu prokazovat, zda jsem se nechal, či nenechal očkovat!! Vynucování takové informace je protiprávní a povede pouze k žalobám a stát bude opět platit / tedy my všichni!!/ Ze zdravotního hlediska si však myslím, že se nechá cca 40 až 60% občanů naočkovat dobrovolně a to již bohatě stačí k potlačení pandemie, takže vynucování očkování na sílu je opět těžká politická chyba a povede k dalšímu rozdělení společnosti, která je už tak rozeštvána!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/cina-brazilie-vakcina-coronavac-koronavirus_2101130842_pj

   Vymazat
  2. 12/24
   Stejný čínský šmejd,jak ruský Gagarin Max 50% účinnosti,ví někdo o výrobcích z Ruska jako kvalitní,já za 65roku života ne !!! Jo9ooo vodka,to se dá, jinak je vše šmejd.

   Vymazat
  3. 11:40 Váš příspěvek by se dal akceptovat, kdyby tady nebyl publikován už po čtvrté.

   Vymazat
  4. Indický běžče 14:43, my tě tu poznáme podle nenávisti, rasistickému záští a hlouposti příspěvků. Dej si na nějakou dobu pohov a věnuj se svým kachnám.

   Vymazat
  5. 16:31
   Opakování matka moudrosti!!!

   Vymazat
 13. Trochu mimo téma ,ale velmi zajímavé!!!!!

  Zajištění demokracie armádou USA ve světě:
  Armáda USA v Iráku - 5200 vojáků
  Armáda USA v Afghanistánu - 3000 vojáků
  Armáda USA ve Washingtonu - 15000 vojáků

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11/44
   Armáda SSSR v ČSR 100 000 okupantů.

   Vymazat
  2. Před 50 lety a teď je pořád nutné vykřikovat o 40 let totality , aby byly překřičeny všechny zlodějny posledních 30 let!!!!

   Vymazat
  3. 14:46
   Co konkrétně někdo ukradl tobě, já díky panu HAVLOVI,svobodě a své dokonalé práci, jsem se dopracoval k majetku v několika desítkach milionů,to jen takovej linej srač jako ty je žebrák, dobře ti tak.

   Vymazat
  4. Přesně tak, nebýt Havla tak by Láska a Pravda nezvítězily Lží a Nenávistí.

   Vymazat
  5. Unknowne 13. ledna 2021 15:05, Váš písemný projev příliš nenasvědčuje tomu, že byste se díky činnosti saturované intelektem, dopracoval majetku řádu desítek milionů. Dohodněme se na vzájemné návštěvě. Věřím, že redakce výměnu adres popř. tlf. čísel diskrétně zprostředkuje. Také nejsem tak docela bez majetku. Takže se o svých schopnostech vzájemně přesvědčíme. Restituent, ani bývalý nomenklaturní kádr či StBák nejsem.
   Rozdíl mezi námi je např. v tom, že tvrdím: Současný režim mi ukradnul fabriku a všechna ta její rekreační, zdravotní, sociální, vzdělávací a sportovní zařízení, která mi zpřístupňovala. Myšleno v tom podílu, který mi jako celoživotnímu zaměstnanci přirozeně připadal. Režim mi ukradnul i podíl na ostatním národním majetku, který zašantročil. Režimem jsem byl, proti své vůli, bráno proti předchozím režimu, několika statisíci zadlužen. S pozdravem, JiH

   Vymazat
  6. Redakce Nové republiky toto setkání ráda zprostředkuje.

   Vymazat
 14. Johnson&Johnson vyplaci kazdy rok miliardy lidem ktery pouzivaly jejich vyrobky. Misto "jemne a hezke pleti", dostaly "hnusnou a smrtici" rakovinu.
  Ted mi nekdo chce rict ze tato spolecnost bude mit suprdupr vakcinu a ze jim zrovna na nas zalezi.
  Mas internet, umis anglicky? Dohledej.
  Jen necekej ze na to bude reklama nebo ze to bude prvni co najdes na guglu (informacni goolag).

  OdpovědětVymazat
 15. https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/ujgurove-peking-huawei-alibaba-ipvm-bbc-dohled-kamery.A210113_112401_eko-zahranicni_maz

  OdpovědětVymazat
 16. Pořád je lepší než se nechat nějakým opíchat,nějakou opíchat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen pockej, az te dezurny Dvorak chyti! Ten te vopicha sputnikem!

   Vymazat
 17. TAK JAKO VŽDY DVOŘÁKU VŠECHNO CO JSEM NAPSAL SMAZANO NO TI CO SI CHTĚLI PŘIČÍST SI PŘEČETLI NESTÍHÁŠ
  JSEŠ JE STARÝ RUDORUSKÝ KRETÉN KTERÝ SI MYSLÍ ZE POKUD MNĚ VYMAŽE NĚCO ZMĚNÍ HOVNO BLBE VELKÝ HOVNO IDIOTE DVOŘÁKU LIDÉ UŽ DNES VÍ KDE JE PRAVDA NEMYSLÍM TIM ZDE NĚKOLIK PODOBNÝCH KRETÉNU JAKO JSEŠ TY NA TO TVÉ PUTINOVKE MEGA FAŠOUNSKE RUSKO DNES KAZDY Z VYSOKA SERE.MAZEJ KLIDNĚ DÁL ON TI TY KURVO BRZY NĚKDO SROVNÁ FAZONU.

  OdpovědětVymazat
 18. HÉJ USLINTANÝ DVOŘÁK NESTÍHÁŠ MAZAT NĚKOHO MUSÍŠ PŘIBRAT TŘEBA STEJNÉHO IDIOTA JAKO JSEŠ TY DAVIDA.

  OdpovědětVymazat
 19. Mám návrh, zrušte veškeré diskuze na této platformě a bude tím zamezeno těm neskutečně primitivním výblitkům některých diskutujících. Pojměte to jako informativní a každý sem rád zajde. Jinak budete za čas bez příznivců a zbyteční.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:45
   Nikdo nemusí nic rušit, stačí aby Dvořák dodržoval,že nebude mazat příspěveky s jinými názory, než má on sám.
   Jak primitiv z lesa volá tak se ......

   Vymazat
  2. 15:09 Ano. Začneme takto: Pro NIKOHO, a zvláště pak ne pro vás, to není Dvořák, ale PAN Dvořák. Až zvládnete tuto vstupní bariéru, můžeme pokračovat dál.

   Vymazat
  3. 21:48 Tak se pořád nediv, že jsi mazán. A to budeš a budeš a budeš. Dokud se slušným mravům nenaučíš.

   Vymazat
 20. Babiš bude muset koupit ruský Sputnik, nebo v příštích volbách skončí. Už je to moc profláknuté a když to neudělá, bude to ohrožení života lidí a vlastizrada jak vyšitá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moskva se dohodla: https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/rusko-koronavirus-sputnik-v-astrazeneca_2012211400_ako
   s AstraZenecou. To uveřejnil též iROZHLAS.

   Vymazat
 21. PROVOKATÉRE něco si přečti a dej se očkovat!
  Bilderberg odsouhlasil měkkou popravu obyvatel planety země. A tou je „nepovinné“ očkování
  A tí čo prežijú, asi takto : Ochutnávka ... https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=RHqQT6OoVFc&feature=share&fbclid=IwAR0j0HGvbJ7APZWAeZ79NsJtWBDgP5kuLH2yzgjx93l5r8D3pk3WgTwUBis

  OdpovědětVymazat
 22. Tady na webu nejde o diskusi, ale o hadku kdo je vetsi vul. Admin to tak nechava a proto odsud lide odchazeji.

  OdpovědětVymazat
 23. 10:08
  Václave,ty jseš ten, který přímo nadává na jiné, rozumné příspěvky. A po pravdě, tvoje nesmysly a bláboly jsou zde velká perla.
  Nech prostor lidem s jinými názory než máš ty a bude vše v pořádku

  OdpovědětVymazat
 24. V usa jen 12.ledna 2021 na covid-19 zemřelo 4327 lidí a to máme věřit jejich vakcínám, když se nedokáží postarat o své vlastní občany.
  Zdroj: https://russian.rt.com/world/news/822250-ssha-sluchai-covid?utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=Email

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co vy? Článek je o Sputniku. Budete věřit vakcíně státu, který ji už pred půlrokem registroval a má oficiálně 200 tisíc mrtvých? Stejně tak raketový nárůst nových případů. Amerika si alespoň na nic nehraje, její údaje jsou transparentní. A začíná s rozsáhlou vakcinací. Na rozdíl od Ruska

   Vymazat
  2. Já si především myslím, že chřipka a covid-19 jsou synonyma. COVID je jen polický název chřipky z cílem vyvolat u lidí strach, aby se dali snáze ovládat. Já jim na vakcínu kašlu minimálně do léta. Bohužel se může stát, že mě bez očkování nepustí s partou do zahraničních hor a já vyměknu.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.