Reklama

čtvrtek 28. ledna 2021

P. C. Roberts: Jak dlouho je třeba Rusko, Čínu a Irán démonizovat, než se na ně začne střílet?

Paul Craig Roberts 
28.01.2021 blog autora

Okupant Bílého domu Biden a ruský prezident Putin mají za sebou první telefonický rozhovor. Putin v něm zdůraznil, že je v zájmu USA, Ruska a vůbec celého světa, aby se napjaté vztahy mezi Washingtonem a Kremlem normalizovaly. Biden k tomuto klíčovému bodu, s výjimkou zmínky o úmyslu obnovit Dohodu o snížení počtu strategických zbraní (START) z roku 1991, nic závazného nepoznamenal a jeho poznámky se nesly spíš v duchu americké protiruské propagandy.


(Na snímku letadlová loď USS Nimitz)
Nu a jestliže si necháme projít hlavou všechny dřívější americko-ruské dohody, které od časů Clintonova režimu vlády USA jednostranně jednu po druhé vypověděly, nebude se nám ani naděje na obnovení dohody START jevit něčím zas až tak moc. Otázkou nejpodstatnější zůstává totiž ona Putinem zmíněná normalizace vztahů mezi supervelmocemi. A uvážíme-li, že Rusko je schopno vymazat Spojené státy z tváře Země, měl by být Washington ohledně dojmu, jaký v Kremlu vyvolává, obezřelejší než je.

Prezident Putin má samozřejmě pravdu v tom, že normalizace mezi USA a Ruskem je v zájmu obou těchto zemí i celého světa. Ohniska napětí, která američtí neokonzervativci mezi dvěma supervelmocemi vytvořili, nejsou totiž jen překážkou pro vzájemný obchod a vědeckou spolupráci, ale jsou též rizikem možného válečného konfliktu. A zde je nutno podotknout následující: Rusko obelhává samo sebe, jestliže snad má za to, že na straně Washingtonu existuje skutečný zájem o normální vztahy. Ty byly cílem Trumpa, a jen proto, aby tohoto cíle nedosáhl, vyrobil vojensko-bezpečnostní komplex USA lživou aféru Russiagate a navíc ukradl Trumpovi i volby. Tím, že tři roky byl vyšetřován jako cizí agent, nedokázal Trump vztahy s Ruskem normalizovat, protože každý jeho pokus tak učinit by propaganda okamžitě využila jako potvrzení toho, že tímto ruským agentem skutečně je a že prostě jedná v ruském zájmu. Kreml zkrátka musí pochopit, že americký vojensko-bezpečnostní komplex v zájmu ospravedlnění svého rozpočtu a moci Rusko jako nepřítele potřebuje a o normalizaci proto nemůže být z jeho strany ani řeči.

Je tedy zbytečné mluvit o něčem, co se nemůže stát. A Putin by se měl vyhnout čemukoli, co by jej v očích jeho krajanů mohlo poznamenávat jako politika, který je od Američanů ochoten přijímat urážky a falešná obviňování. Rusové prostě chtějí, aby se za Rusko pevně postavil.

Až to udělá, bude Washington opatrnější.


Vybral a přeložil Lubomír Man


34 komentářů :

 1. Vycházím z jednoduchého předpokladu, že se s Ruskem prostě válčit nedá, pokud nějaký šílenec nechce zničit civilizaci na Zemi, což ale jednoznačně říká i západ!! Tajné služby jak RF, tak USA, jsou stejně v čilém styku, takže jde pouze o cirkus pro veřejnost a média!! S RF se musí jednat, což se také děje, takže nic podstatného se nestalo a veškeré mediální řeči o tomto problému jsou zcela liché!! Žádná propaganda na světě nepřipraví svoje občany na hrůznou a trýznivou sebevraždu!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě, že nikdo válčit nechce a nebude. Proto se taky válčí ekonomicky a trénink boje se provádí v jiných zemích pod libovolnou záminkou, jako je například nastolení demokracie, odstranění tyrana, zastavení fašistů (či naopak komunistů a dalších rudých bratří) či ochrana krajanů z druhé strany hranice.

   Vymazat
  2. Nezda se vam,ze prave silenstvi stale vice ovlada svet?
   A ze ty tajne sluzby jen napomahaji jeho rustu a sireni? A jejich armady provokuji vsude, uplne vsude.
   Zapomnel jste na ty svetove valky, okolo 150 milionu ta posledni. Taky vyjednavali..

   Vymazat
 2. Jak ruské i čínské vakcíny jsou vyzkoušené a splňují všechny podmínky k užití k vakcinaci!! Problém jsou výrobní kapacity u všech výrobců!! Uplatňovat zde nějaká politická hlediska je naprosto trapné a hloupé a pouze dokresluje jasnou debilitu u jedinců, kteří ze zdraví lidí dělají politiku, když jde o vážnou věc, kde se jedná také o životy a zahlcení zdravotnických systémů!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lžeš Unknowne jako obvykle a budeš smazán a to je jediná možnost , jak se s tebou srovnat!!!

   Vymazat
  2. On tě Dvořák srovná , hlupáku prolhaný!! Já nejsem editor!

   Vymazat
  3. 21:47
   Ty trubko raději srovnej sám sebe,z tebe padají tak hloupé bláboly, že často uvažuji o tvém ubohém rozumu.

   Vymazat
  4. 22:31
   Ty uvažuješ? A nekecáš? Jak to dokážeš bez mozku?

   Vymazat
  5. Přátelé, reagujete na smazaného trola.

   Kartousova trolí a elfí čeládka je průběžně mazána. Na Facebooku se tomu říká ban. Jejich "zabanování" bude trvat do konce května. Proto, prosím, abyste na ně nereagovali.

   Redakce je ráda, že si zachováváte nadhled a důstojnost, nesnižujete se ke spodině, a že diskutujete k věci a k tématu článku .

   Tací, jako J.J., Indický běžec a Unkonwn jsou a budou mazáni i kdyby náhodou psali slušně.

   Vymazat
 3. Trump se nechtěl dostat do pozice, ve které by ho mohli označovat jako agenta Putina. A proto si počínal tak chytře, že ho stejně jako Putinova agenta odhalili. Na co nestačili 3 roky vyšetřování stihly Nancy s Hillary během krátkého rozhovoru :-)

  OdpovědětVymazat
 4. sudruzi vojenska valka nebude vona uz je tady biologicka levandulova cista
  covidova!!

  OdpovědětVymazat
 5. Čím dříve US administrativa pochopí a přijme fakt, že doba politiky dělových člunů je pro ni minulostí, tím líp.
  Stát, který svou hegemonii drží jen na militantním "argumentu" přesvědčivé vojenské síly a silovém donucování mezinár. společenství k poslušnosti, je státem zločinným. Zdegenerovaným na úroveň korporátního fašismu.
  Ač před 3/4 stoletím jeho představitelé podepsali Chartu OSN, stihli ji během té doby svými agresemi rozcupovat tak, že dnes snad už nikdo ani nevěří, že se podle ní dá cos uregulovat.
  I toto je vskutku "světlý" příklad chápání práva, ke kterému se s takovou vervou kloní celá zdejší pátá, vč. té vládní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:55
   Opluštile, vy nikdy nezklamete,jako bývalý vojenský politruk, vymytý zelený mozek,bude Západ vždy pro vás zlo.
   Ale, pokud si vzpomínám, tak nás Rus okupoval více jak dvacet let.

   Vymazat
  2. 21 55 - souhlas, ten "unknown" je jenom unknowing!

   Vymazat
  3. Re (22:26):
   To, že bude vždy, říkáte přece vy, anonymní blbečku!
   Zlo ani pro mě nebude představovat, pokud se bude chovat civilizovaně, tj. především dodržovat to, co sobě i jiným předepsal k dodržování, tj. např. zásady mezinár. práva, mj. i Chartu OSN aj. smlouvy, k jejich dodržování se zavázal, též zakládací smlouvu NATO (Washingtonskou dohodu).
   p.s. nemám potřebu zde kohosi zklamávat či ne. Jen se vyjadřuji k tématu.

   Vymazat
  4. 22:26
   Tak to vidíš, žváste. A přesto vše jsme i za tzv. okupace byli potravinově soběstační.
   Ale teď, co na nás pro změnu už více než čtvrt století kořistí západ, už nejsme potravinově soběstační, naše "národní stříbro" je zašmeleno, a žijeme na dluh. A, díky hlupcům tvého formátu, bude hůř - pokud vás, vlezdoprdelecké eurohujery, zavčasu nevykopeme z politiky.

   Vymazat
 6. Možná bude také dobře si uvědomit, že některé klasické "zbraně" ,včetně letadlových lodí jsou těžce za zenitem a bavíme se tady o ničem, protože nikdo neví, co dnes vlastně mají velmoci na sebe v arzenálech!! Myslím tím, že neznáme a ani netušíme, jaké mají nové zbraně fyzikální, biologickou a chemickou podstatu!! Jaderné zbraně jsou sice "silné" , ale podívejte se na covid 19, což je možná nějaká forma "uniklé" biologické zbraně a jak zacloumala se světem a to ještě zdaleka není konec!! A jak se vůbec proti těmto druhům "zbraní" bránit, když není možné určit, zda jde o útok, anebo se jedná o přirozenou infekci!

  OdpovědětVymazat
 7. 22:08
  Ty vůbec nevíš o čem mluvíš. USA ti nepoví plnou pravdu o ochraně let. lodí, věř, že jsou prakticky nedotknutelné. Rusům se o takových může jenom zdát, Čína spustila jednu, oproti 10-12 USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Letadlové lodě jsou vyřízené usa nemají ochranu proti hypersonickým zbraním. Stejně jako jejich zastaralé jaderné zbraně to je realita. Žádná válka nebude oni si to uvědomují i ty pitomci v usa.

   Vymazat
  2. 22:20
   Tak nevím co mám obdivovat víc - zda tvou nezlomnou víru, nebo tvou nezdolnou hloupost.
   Nejspíš mají letadlové lodě USA kolem sebe silové pole od Goauldů.

   Vymazat
 8. Jako biologicka zbran to uniknout nemohlo.Na HOTOVOU biologickou zbran musime mit leky pro sebe uz pripravene!

  OdpovědětVymazat
 9. Vtéto části zveřejníme všechny novinky od Bílých klobouků, kteří se přímo podílejí na boji proti Temnému Cabalu, který je zodpovědný za všechny války, hladomor, ekonomickou recesi, nemoci a všechno, co je dnes v naší společnosti zlé.
  Spojené státy americké jsou korporací ovládanou Britskou korunou a Vatikánem Prezidenti USA jsou jmenováni generálními řediteli (nejsou voleni námi!) A jejich věrnost je „správní radě“, nikoli americkým občanům. Jsme vnímáni jako zaměstnanci společnosti a hlasování je navrženo jako rozptýlení , které nám má nabídnout iluzi , že k tomu všemu máme slovo. Šokující pravda o vašem rodném listu „Pokud si všimnete ve spodní části svého rodného listu, je na něm uvedeno ministerstvo obchodu. Je majetkem ministerstva obchodu, protože nejste nic jiného než kus komerčního materiálu. Proto, když jste bez práce, nechodíte na úřad nezaměstnanosti, jdete na Úřad lidských zdrojů, protože jste jen lidský zdroj. “ - Jordan Maxwell , Prezentace z roku 1990 na skrytých symbolech; Soudce sedí na lavičce u banky. Banky jsou na obou stranách řeky. Břeh řeky řídí tok proudu / moře - měnu, peněžní tok. Proudové moře je „uloženo“ z banky na břeh řeky. Jsme jen „spotřebitelé“, kterým chceme inzerovat, jen „lidské zdroje“, které máme spotřebovat jako baterie, a oni jsou „sociální inženýři“, kteří nás formují „zbytečné jedlíky“ do otroctví mezd. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=-Cmc12Dvqhs] Přečtěte si Atlanteanské spiknutí, pokud se chcete dozvědět více. Jedním z významných zdrojů finančních prostředků pro Cabal je zdravotnický průmysl, který v roce 2011 zaznamenal neuvěřitelných 2,7 bilionu $ a podle odhadů v roce 2016 vzroste na 3,6 bilionů $, a to pouze v USA. Věříme, že se jedná pouze o konzervativní údaj.
  https://geopolitics.co/2014/12/23/the-top-of-the-pyramid/

  OdpovědětVymazat
 10. Vojenskoprůmyslový komplex a Armáda s vojáky jsou dva různé subjekty, parazitující degeneráti na prodeji předražených zbraních versus placení žoldáci ..
  Armády bojují jenom za něco vznešeného a když uznávají autoritu svého vrchního velitele, kterým byl Stalin, nebo i Hitler, a dnes je to Putin ..

  Za rozesrané USA a šaška Bidena vojáci bojovat nebudou, to ho radši i s některými jemu podobnými generály zlikvidují a budou si dál žít v poklidu ze slušného žoldu ..
  Válku ve Vietnamu musela us armáda ukončit, protože v bojích přicházela o většinu agilních a "uvědomělých" důstojníků a velitelů zastřelením záhadným způsobem ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Diky skutecne informacni revoluci, posuzovani,odhady a skutecne priciny jsou a musi byt casto prehodnoceny.
   Misto shodych nazoru statnika a vudce naroda zacinam Hitlera videt ,jako/petty/obchodnicka zbytecnych ,ubohych ideji. A
   S Ribentropem do Moskvy poslal fotografa s ukolem vyfotografovat Stalina a potom studoval fotku,jestli a Stalin usni lalucky srostle a nebo nema..
   A to melo hlavni vliv na jeho rozhodovani..

   Vymazat
  2. Pawe, podle mne Hitlerovu "autoritu" lze zhodnotit následovně ..

   Hitler nemél moc intelektuální a tvůrčí inteligence, fašismus musel vymyslet Mussolini, (Hitlerův Mein kampf není nic moc), a tak pro tento nedostatek se dalo s ním i manipulovat inteligentnějšími loutkovodiči v pozadí ..
   Hitler měl ale značnou inteligenci sociální, dokázal se vcítit do nálad davu a tím i dokázal s ním manipulovat, navíc byl dost šílený a fanatik ..
   Všichni pozdější i dnešní jeho "liberální" následovníci jsou přes uvedené jeho pouhými přiblblými epigony a kreaturami ..

   To Stalin, to byl jiná nepřekonatelná třída, jeho příznivci o něm mluví že se rozptýlil v budoucnosti, na jeho dílo a myšlenky zase přijde řada ..

   Vymazat
  3. Predevsim co ja vim, Dolf studoval taky,vlastne predevsim principy a ucinky propagandy,kdyz vedel ze narod, miluje propagandu, jako zavislak miluje nepricetne drogu,a ocenuje jako dulezitejsi nad svuj zivot a existenci,obklopil se absurdnimi,obskurnimi postavami jako Goering,Himmler,Hess,v dobe nejvetsi potreby,rozvazel vezne vsude po cele Evrope a to korunoval neuveritelnym vyhlasenim valky USA za velkeho jasotu v celem Nemecku a predevsi Reichstagu.
   Tedy valka uz na trech frontach. A ta radost.
   Droga propagandy tezko pochopitelna svetu, neuveritelne pracovala na kazdeho germana az do 9.kvetna 1945.
   A jiste normalni lide nechteji mit nic s propagandou a navic ,je zde priklad francouzske revoluce, kdy vetsina novych vladcu zdegenerovala do fanatickeho vyvrazdovaciho fanatismu..Revoluci jako vysledek museli rychle zrusit,aby vubec nekdo prezil.

   Vymazat
 11. Výzkum: Kdo očekává vypuknutí čínsko-americké války v nejbližších pěti letech

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021012813114160-vyzkum-kdo-ocekava-vypuknuti-cinsko-americke-valky-v-nejblizsich-peti-letech/

  Americký torpédoborec Porter vstoupil do Černého moře. Je sledován

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021012813116521-americky-torpedoborec-porter-vstoupil-do-cerneho-more-je-sledovan/

  OdpovědětVymazat
 12. Nastesti v americe o vsem rozhoduje general Flint a ne blbeckove jako jse ty 2150ko.

  OdpovědětVymazat
 13. Nedá mně to a musím opětovně ve výše uvedeném kontextu zabědovat nad úrovní české politiky. Naše reprezentace se téměř jako jeden muž či žena zapojují do protiruské a protičínské hysterie. Dochází ovšem k tomu, že zatímco mnohé západní státy s těmito zeměmi čile obchodují a pouští se do obrovských projektů (viz např. Německo a Severní proud), tak naši pokakaní šašci podléhají tlaku části sdělovacích prostředků i doslova otevřených zrádců a chystají se vyloučit z významných tendrů ruské nebo čínské firmy. To si myslí, že nebude následovat odveta? A kdo bude na podobnou politiku citelně doplácet? V konečném důsledku zase obyčejný občan a daňový poplatník. To vše prosím za situace, kdy pandemie nekončí, republika se řítí do šílených dluhů a obyvatelstvo za chvíli nebude mít na chleba. Dříve se takové "politice" říkalo vlastizrada a nikdo s takovými skřety neměl slitování...

  OdpovědětVymazat
 14. Therapie sokem a mnoha soky.
  Po staleti nekonecna tvrzeni o svobode a demokracii se ukazala jako podvod.
  Po staleti spiny hazene na Rusko se vraci a prave te spina zachvacuje USA ,lide se s uzasem probouzeji ze zachvatu rozkazane a nesvobodne nenavisti a vidi v Rusku nadeji..
  Vidi Rusko opravdove a toleruji, ze neni perfektni.
  Nenavist pak zbyva pouze pro vrchnost, sluhy,media.
  Narod se probouzi /byl tvrde priveden do realne situace/,vnitrni situace statu, porozumneni sveta americany rozdeluje a siri se nazory na rozdeleni Ameriky i fyzicke.

  OdpovědětVymazat
 15. Mozna ,sefkuchar, ktery chce neco slavy, mel by vyuzit rostouci lasky EU vedeni k hmyzu, neco ukuchtit a poslat pomptne rovnou do Bruselu na slavnostni veceri.
  Doufam ,ze reporteri s kamerami nebudou chybet,tez aby zachytili ten klicovy moment a prevratny vecer v dejinach Evropy. Pro nas.
  Gandhi, kterej porazil imperialisty, tvrdil, ze protesty musi byt hmotne a konkretni na misto premrsteneho zvaneni..
  A tak daleko ucinnejsi.
  A jak to,ze mame velkeho Slona v obchode s porcelanem, kazdemu a ocich a presto neni videt ??
  Otroctvi v cele Africe inspirovalo drive nektere bohace i ty zakladajici USA /Washington a spol.,nekteri i zakladali rodiny s otrokynemi/ a vzniklo tedy presvedceni, ze vubec vsichni jsou stejni ,spatni. A nenapravitelni.
  Ale proc si zvolili prave Bidena ,prave prototyp a symbol toho nejhorsiho a tak obrovskyho slona a proc prave ted je naprosto neviditelny a nikomu nevadi ?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.