Reklama

neděle 10. ledna 2021

Pokud by Česká republika byla suverénním státem, mrtvých pravděpodobně mohlo být méně.

Jan Žižka
10. 1. 2021 Outsidermedia

Pokud by Česká republika byla suverénním státem, mrtvých na kovid možná mohlo být méně.

Dnes se Televize Nova odhodlala k tomu, k čemu se Česká televize ani rozhlas neodhodlaly nikdy, a to, optala se prof. Prymuly, jak kvalitní je ruská vakcína proti koronaviru Sputnik V. Ten odpověděl, že „po medicínské stránce je jistě velmi kvalitní – má vyšší účinnost než britská vakcína vyvinuta společností Astra Zeneca“, která možná proto požádala ruské vědce o spolupráci. Při porovnání s látkou od společnosti BionTech se dá skladovat i při dostupných teplotách a nikoli při – 70.
Nikdo z české vlády ani médií se dosud neodvážil zmínit se veřejně jinak než s despektem o látce Sputnik V. I přesto, že jistě věděli o kvalitách, použitelnosti i dostupnosti ruské vakcíny. Proč?


Domnívám se, že důvody jsou dva. Jako nesuverénní stát prostě musíme zaprvé pomlouvat vše, co přichází z Ruska a ostatních neposlušných států (což zajišťují v míře vrchovaté Česká televize a ostatní média) a zadruhé musíme finančně saturovat země, kterým podléháme.

(Pfizer Inc. is a world-leading biopharmaceutical company based on research and development of its own drugs. The company was established in 1849 with global headquarter in New York, USA.)

(BioNTech SE, plným názvem Biopharmaceutical New Technologies, je německá biotechnologická společnost sídlící v Mohuči.)


Pokud by byla Česká republika suverénním státem, mohla mít k dispozici již dávno vakcínu Sputnik, která se k nám asi dokonce bude moci dovážet, ale až potom, co začne úzce spolupracovat s koncernem AstraZeneca.

(AstraZeneca je britská mezinárodní farmaceutická společnost se sídlem v Cambridge ve Spojeném království).

Je nutné ale uvést i to, že Maďarsko, které se pokouší zachovat si samostatnost, se dostalo pod nevídaný politický i ekonomický tlak EU, která se snaží zabránit použití jiných vakcín než těch dnes „jedině správných“.

Když si uvědomíme, jaká je zdravotní situace v České republice, kolik obětí máme, jak jsou na tom nemocnice – personál a postižení lidé, myslím, že se jedná o neuvěřitelně cynický čin. Možná, že to vypovídá o našem postavení víc, než dlouhé a většinou smyšlené komentáře o výhodách našeho takzvaného spojenectví.


Není mým cílem jakkoli snižovat či zpochybnit výsledky práce firmy či týmů, které se zasloužily o vznik účinné vakcíny, jejich práce si cením – pozn. aut.

86 komentářů :

 1. Nemilý vole, přestaň už prudit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. VYZVA PRO VSECHNY UNKNOWNY,KTERI SI MYSLI,ZE JSOU NERESPEKTOVANI

   Mili pratele,

   se vznikem Nove republiky vsicni jiste ocenite,ze muzete uverejnit sve opravdu,ale opravdu vsechny nazory.
   Je to jediny web v republice plny svobody a obcanske prime demokracie IHNED.
   Jedine tady vas uvita s nesmirnou radosti transformovana OS,ktere dosla para a je po C19 totalni mrtvola.

   Je nahrazovana ČSV valecniky,coz se nikdo v polit.subjektech doposud na jejich webech NEODVAZIL otevrenim diskuznich rubrik s bezbarierovym pristupem.
   Ti nami zvoleni darebaci se vymlouvaji,ze by je zaplavili unkrowni a oni by se z toho pry posrali.
   Zato tady se nyni nepretrzite vymysli jak vam dat slovo,aby se z lidovych komentaru NIC neztratilo.

   Proto navrhuji JA narodni hrdina pan KRTECEK neco co tu jeste nebylo.

   POKUD CITITE,ZE VASE MYSLENKY JSOU MENSINOVE A PRESTO POTREBNE,

   k rizeni nasi vetsinove CSV mensinou,je naprava opravdu,ale opravdu mozna.

   Zkuste naformulovat,pkud to tak jak tvrdite dobre dovedete, sve skwele myslenky do srozumitelneho bodu,ktery by sel zaradit do Vzoroveho navrhu programu obcanu volicu.

   Budeme mit tady moznost vsichni posoudit jak jsou dulezite,relevantni a chytre
   Muzete i diskutovat k uz hotovym bodum tohoto programu.
   Co vy na to nasi pratele,je to dost srozumitelnne?

   Vyzvu budu porad opakovat,aby se na ni nezapomnelo!

   Smazat
  2. Už mě to, přátelé, začíná krkat nad únosnou míru.
   Myslím ty neustále kydy o plošném pročkování rovnou celé planety.
   Soudíte, přátelé, že ti takylékaři, zapojení do tohoto korupčního humbuku kolem vakcinace nemají pojem jakým způsobem se v sedmdesátých letech minulého století vymítily pravé nešťovice? Ale zajisté že mají. Jenže to by měli jen zlomek zisků, které získají proočkováním včech zmanipulovaných! A že pravé neštovice měly jen v minulém století na triku půl miliardy úmrtí! V době, kdy světová populace činila polovinu současné! A nyní? Za pandemii se prohlášena situace, která nenaplňuje ani znaky epidemie! V situaci, kdy připadá jeden mrtvý s covidem na pět tisíc obyvatel za deset měsíců!
   Ale co bych se čílil. Poučte se, přátelé, jak se svět, v dobách, kdy byl ještě relativně normální, popasoval se skutečnou pandemií, kdy na sedm božtíků připadal jeden nebožtík na nešťovice. To jest v dobách, kdy na 5 000 obyvatel připadalo (colosvětově) namísto jednoho nebožtíka, přes 700 - sedm set - mrtvých na nešťovice! Čiže sedm set krát větší smrtnost!!!

   Smazat
  3. Aby jste pochopili dobře první článek Návrhu voličů
   tak zkusím dát živý příklad zda funguje ten prolog!
   Pokud bude fungovat napište prosím jak mu rozumite..

   https://outsidermedia.cz/retro-tucet-omylu-o-socialnim-statu/

   Smazat
  4. Počátkem 60. let 20. století připravila WHO největší zdravotnickou akci všech dob – pokus o totální vymýcení pravých neštovic.
   =====================================
   Účinnou a originální koncepci této akce vypracoval český epidemiolog Karel Raška (v letech 1963 až 1970 ředitel oddělení přenosných nemocí WHO v Ženevě): místo nákladného plošného očkování navrhl soustředit se na jednotlivá ohniska nákazy a tam zasáhnout s maximální důsledností. Do akce se zapojilo dalších dvacet českých odborníků, riskujících přitom nejen zdraví, ale mnohdy i život v politicky nestabilních oblastech.
   =========================================
   Neštovice vymizely nejdříve v Latinské Americe (1971), po značných potížích pak v Indii (1975). Nakonec zůstala Afrika a v ní pak Etiopie a Somálsko, které ovšem spolu v letech 1977–1978 vedly válku, jíž padlo za oběť i několik dobrovolníků WHO.
   Dne 17. dubna 1978 obdržel ředitel celé vymýcovací akce telegram: „Pátrání skončeno. Žádné další případy nejsou zjištěny. Ali Maow Maalin, kuchař nemocnice v somálském městě Merca, je posledním známým případem neštovic na světě.“ Později téhož roku se však nakazila a nemoci podlehla ještě Janet Parkerová, vědecká fotografka na University of Birmingham Medical School.

   Už mě chápete, přátelé? Proočkovat ohniska je cesta!
   Ale plošné proočkován? To je cesta do pekel.
   Cesta, na jejímž konci je celosvětový rozvrat hospodářství, vzdělání etc. etc. a v důledku celého společenství.

   Kdo z toho bude mít užitek?
   Světová finanční oligarchie! Ale to už bude pozdě na nějaké jakové diskuse. To už budeme jejími otroky.
   Hpwgh!

   Smazat
  5. Milane,nasel jsem clanek z casopisu Nature,kde jsou informace

   jak byl virus,ktery se v prirode nevysktoval zkonstruovan,kterymi institucemi a kym jmenovite a kdo na to dal penize-jsou to bezzskrupulozni zlocinci patrici pred soud..
   Clanek ma nazev v prekladu

   SARS-skupina netopyrich koronaviru demonstruje potencial prechodu na cloveka.

   To v podstate znamena,ze viru je vice a budou mutovat.
   Proto by se mela republika pripravit a zabezpecit kapacity k virove obrane.
   Namisto toho cteme,ze nejaka dubova hlava se nestydela a dokonce zastavila vyvoj skoro hotove ceske vakciny,pry uz jich existuje vsude dost a nevyplati se mit na viry vedce.

   Dovoluji si vas proto pozadat,aby jste zkusil naformulovat z vasich komentu bod ve kterem budeme my obcane ve svem Programu pozadovat zrizeni vyzkumu tak jak jste to nasel vy a kdysi existoval.
   Zkuste navrhnout pouzitelnou formulaci,jste totiz autor,ktery nasel toho doktora Rasku a jeho zajimavou metodu.
   Jiste vam vsichni s formulaci muzeme pripadne i pomoci.

   Co vy na to,musime se totiz jako obcane nejlepe vsichni naucit naformulovat co chceme,kdyz to nasi pry "zastupci" nedovedou!

   Ostuda,hrozna ostuda,no ni?

   Smazat
  6. Milane ze Zahrady Čech 11. ledna 2021 5:01, jsem dost starý na to, abych přežil záškrt, spálu, spalničky a příušnice, období šíření obrny i existenci (pravých) neštovic. Covid 19 vyniká tím, že přeplňuje nemocnice, se značným procentem těžkých průběhů v důsledku toho, že je celoročně vysoce infekční. Pokud jste tento rozdíl přehlédnul, tak Vás, spolu s exprezidente Klausem a jemu podobnými, tak Vás ze srdce lituji

   Smazat
  7. 6:35
   Krtečku
   nejsem tak chytrej jak to může vypadat. Akorát že si to vymícení nešťovic, a kdo to vypracoval a měl na povel, pamatuji. Včetně jména doktora Rašky.

   Prostě jsem, abych tak řekl, bytostný patriot, pročež se od doby kdy jsem začal brát rozum (což bylo někdy v sedmé třídě) šťourám v naší historii.( Hm... Což znamená, že se v naší historii šťourám už více než pětapadesát let.) No a za tu dobu už toho člověk vyšťourá dost, řekl bych. Důležité je při tom jedno - každý kámen, každé info, naněkolikrát obrátit, včetně zdroje, a nevzít něco za pravdu jen proto, že to souzní s mým přesvědčením.

   Příklad - Antonín Kalina. Komunista. Kdo o něm co ví? Pár historiků. A, soudím, ani většině současných soudruhů, včetně těch v parlamentu, jeho jméno už nic neříká. Přičemž to byl Člověk, který v Buchenwaldu zachránil před smrtí více než 900 dětí, přičemž - na rozdíl od onoho glorifikovaného Anglána - denně riskoval život. Nebo komunista Géza Včelička. Komunista-tramp, který v podstatě až do své smrti nad námi, resp. nad nad trampským hnutím, držel ochrannou ruku. (Zato pak si to bolšáni vynahradili!) A tak bych mohl pokračovat. (Z tohoto důvodu jsem si soudruhy pro svou potřebu rozdělil na komunisty a bolševiky. Respektive na lidi a nelidi. Nelidi proto, neb postrádali atributy lidství.)

   Tak samo tzv. demokraté. Soukmenoveci knížepán Spáč, přízviskem Sráč, Všašek Pravdoláska, Bělobrádek, Herman a další, šmajchlující se s "s našimi milými krajany" a toužící po "obohacení" naší kultury islámským primitivismem sedmého století, versus MUDr David, Okamura, Foldyna atd. atd. Jo a Velký (ega) Masturbátor Zeman. Tak ten pán začíná mít vymatláno. Viz jeho reakce (jen a pouze z uražené ješitnosti) na Trumpovo konání. (Pro pořádek - Plechovou Hubu Trumpa nemusím - tady však jde o záchranu zbytků demokracie!) Ale ono je toho víc, čím mě Velký Masturbátor sere. (Že jsem ho volil, ještě neznamená, že jsem ztratil úsudek.) Čímž se blížím k závěru.

   Myslíte to dobře, Krtečku, ale ne. Myslím, že toto by si měla dát do programu (a nejen toto), a bojovat za to, SPD , ne hnutí. Myslím si totiž, že je velice nemoudré v této době tříštit demokraty do jakýchkoli hnutí. Myslím, že se musíme spojovat - ne zakládat hnutí. A pak.

   Víme oba, že MUDr. David čte naše mudrování. Pokud bude chtít, může naše moudra vytěžit a použít. Pokud se mu to bude jevit jako blbost, naloží s tím jako s blbostí.
   Sorry jako.

   Smazat
  8. 16:19

   Těší mě, že mě ze srdce litujete. Ale nejste v tom sám. Aj já Vás ze srdce lituji.

   Lituji každého, kdo bezmyšlenkovitě přijímá co je mu podsouváno pouze z jednoho zdroje, aniž by použil kritický rozum, kterým ho matička příroda obdařila.
   Nebo neobdařila?

   P.S.
   V každém případě je mi však líto Matičky Přírody. Šest milionů let kultivovala myšlení Homo sapiens sapiens - jak ta k tomu přijde?

   Smazat
  9. Hm, Milane ze Zahrady Čech 11. ledna 2021 21:08, ty plné nemocnice (do jedné krajské jezdím na kontroly), ty jste přehlédl? Vaše budoucí krematorium neinformuje na internetu? Moje ano (se souhlasem pozůstalých). Takže z jednoho zdroje? Ale, ale ..., že by Semily a Turnov na tom byly tak dobře?

   Smazat
  10. 23:30
   A kolik těch lidí tam skutečně MUSÍ být? Zajímavé, že době epidemie chřipky 1995-96, která má na triku 12 000 mrtvých na chřipku - NE S CHŘIPKOU!!! - se s tím naše zdravotníctví vypořádalo se ctí a bez drakonických opatření likvidujících vše.

   Smazat
 2. Být majitelem serveru,diskuzi zeuším,je to pod úroveň tady viďet příspěvky,některých dementů.Aspon to vyzkoušejte,uvidíte,že pravidelnÿm návštěvníkům to vadit nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cílem prudících a diversantnich snah nekterych komentátorů není sdělení,ale poškození všech zdejších účastníků diskuse a znemožňování jejich komunikace zcela zamerne a objeví li se tady budou vždy jen vadit pokud nic nenapíšou k věci což je účel,který chtějí jako diversanti nás všech za každou cenu uskutečnit.

   PROTO JE TADY TO DOPORUCENI NAHORE

   a dojde li k zlým úmyslum mohou být jakoby na vlastní žádost vybombovani.

   No ni?

   Smazat
  2. Pane Hrobe co to je,píšete,ze by jste diskusi ZRUSIL

   a to by nemělo vadit pravidelným účastníkům?
   Copak to je za rada,bez otevřené diskuse by totiž tento web byl bezcenný,víme?

   No ni?

   Smazat
 3. Proč není možné u nás volně a běžně dostat vakcínu Sputnik V ? Pokud mám informace, jde o starší typ vakcíny / Pasteur / , který má být bezpečnější, než nové genetické typy. Pokud jde o zdraví , musí jít politika a kšeft stranou a musí být občanům umožněno si zvolit typ vakcíny , ke které má větší důvěru!! Není možné zde slepě naslouchat "odborníkům" , jejichž výroky mohou být méně objektivní , protože jsou pod vlivem politiky a velkých farma koncernů!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zoufala kanclerka treti Rise,ktera stale existuje

   ona hodny cloveku volala panu Putinovi,zda by dodal ji chybejici vakciny.
   Ten ji odkazal misto toho na jednani v nizsi urovni at kohosi posle nejakeho ministra,ci co.
   Je jasne,ze ji odkopl.
   Neni divu namyslena Merkelova ho vola k noze a on ma poslechnout?!.
   Radeji pomuze kdesi v jizni Americe,ktera si narazila nos,kdyz chtela vakcinu a pficer a ta rika,ze nebere za nic odpovednost a musi to jako REVERS podepsat a vycalovat prachy a pak se "pohne".
   Nasi fujeri jsou jeste horsi nepohnou ani svou tlustou prdeli a jeste poslou nami pry zvolene zastupce,aby zajistili cenzuru a teroristy neomarxisty.
   Nebudeme li je volit, tak jen to jim vyrazi slzu,jinak jsou a budou dale jenom bezmozci ci co!
   Proto se formuje i vztekla ČSV,kdyz to neumi managemovat dobre nami zaplaceni, at jdou od valu!

   Smazat
  2. Putin neni slabomyslnej,kdyz tohle na nej zaroven chysta Navalnyho sankce!!
   Na druhou stranu vi ze, vakcina je pro obycejne nemce, ani to neni jasny..Jsou tam jeste dalsi,pro ktery zadny rozkazy ,omezeni neplati, uvedly media....

   Smazat
 4. První Češka , která byla očkována, se nechala očkovat v Kuvajtu čínskou vakcínou!!! Zase nás předběhli jako ve všem, a těžko si Kuvajt pro očkování nakoupil špatnou vakcínu, na to jsou příliš bohatí!!! Z jakého důvodu se mám nechat očkovat jenom tou jednou a jedině správnou vakcínou a jiné nejsou uznávané!! Maďarsko si nakoupilo ruskou vakcínu Sputnik V a zkouší jí a Izrael si nakoupil 1,5 milionu dávek ruské vakcíny a masívně očkuje a my musíme zase nejspíše kvůli kšeftu lézt někomu do zadnice !! Očkování je dobrovolné a pokud budou někteří "neočkovaní" jakkoliv diskriminováni , je to na hranici fašismu!! Každá vakcína má vedlejší účinky, nejsme všichni lidé stejní a vnímavější lidé mohou mít problémy, bez ohledu na politiku a tudíž je na občanech, zda chtějí riziko podstoupit. Je na pováženou, že za vakcínu firma Pfizer nebere odpovědnost za vedlejší účiny a případné škody , takže jí sama nevěří!! Můj zdravotní stav je zcela moje věc a jde o moje lidské základní právo a já se nemusím nikomu prokazovat, zda jsem se nechal, či nenechal očkovat!! Vynucování takové informace je protiprávní a povede pouze k žalobám a stát bude opět platit / tedy my všichni!!/ Ze zdravotního hlediska si však myslím, že se nechá cca 40 až 60% občanů naočkovat dobrovolně a to již bohatě stačí k potlačení pandemie, takže vynucování očkování na sílu je opět těžká politická chyba a povede k dalšímu rozdělení společnosti, která je už tak rozeštvána!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, je vaše plné právo si ponechat informaci o tom jestli ste očkován nebo ne. Ale je taky plné právo jiných států, přepravních společností nebo provozů chránit své zákazníky či zaměstnance tím že nevpustí neočkovaného nebo vpustí ale s omezením. Vaše svoboda neočkovat se končí tam kde začíná svoboda druhých chránit své zdraví. A Sputnik neprošel třetí fází testů. A i kdyby sme povolili Sputnik tak si myslíte že by ho byl dostatek zde. A máme strategii očkování? Náš vladní zmocněnec pro očkování STBureš(ten se nacpe všude) vůbec neví která bije. Doufá že to kraje zvládnou a on už přemýšlí jak si to potom osvojí jako svou zásluhu. Maďaři očkovat Sputnikem chtěli ale taky jí byl nedostatek.

   Smazat
  2. Unknowne 10. ledna 2021 18:36, v té první části máte celkem pravdu. Otázkou je, zda testy Sputniku V nejsou stejně vyčerpávající, jako testy vakcín vpuštěných k užití v EU a Británii.
   Zcela trapný jste s tím Burešem a StB. Na Cibulkově seznamu jste se mohl ocitnout a ani o tom nevědět. Stačilo se přimotat jako svědek k rozkrádačce, k trestnému činu, dopravní nehodě atd., kde se vyšetřování z nějakého důvodu zúčastnila StB. A šup, byl jste v seznamech. To nemluvím o případech, kdy jste za komunistů služebně vycestoval "na západ" (třeba na montáž) a pak svědomitě vyplnil "cestovní blok" (na rubu). Chcete tvrdit, že všichni tito lidé a další, kteří byli z titulu zaměstnání (třeba v obranném průmyslu, zahraničním obchodu a pod.) pod kontrolou StB, se přičiňovali o problémy disidentů?
   Vám ještě nedošlo, že ve většině případů nejde o jakákoli faktická provinění, ale o klacek zneužívaný v politických rejdech a bitkách o kariéru? Boží prostoto. Pro jistotu podotýkám, že na seznamech StB nejsem. Takže mi to bylo, je a může být úplně fuk. JiH.

   Smazat
 5. Nejdříve Babiš prohlásil, že se očkovat nenechá,kvůli slezině, že mu to lékař nedoporučil a teď se náhle nechal "očkovat" , ale nikdo neviděl čím, zda v ampuli nebyl fyziologický roztok , tak si myslím, že si dělat legraci z lidí je velmi laciné, ale dnes už se nedivím ničemu. Bez ohledu na politiku se mně zdá ruská vakcína jako nejbezpečnější a také si ji opatřím, pokud se budu chtít očkovat!! To je zajímavé, že Maďarsko si ruskou vakcínu objednalo a zkouší jí, jenom my zase musíme jenom tím jedním nejsprávnějším směrem! Ruská vakcína se vyrábí starším , klasickým způsobem / Pasteur/ a je zde předpoklad nižších vedlejších účinků,než "genetická" varianta!

  První Češka , která byla očkována, se nechala očkovat v Kuvajtu čínskou vakcínou!!! / Čína vyrábí obě dvě varianty vakcín! / Zase nás předběhli jako ve všem, a těžko si Kuvajt pro očkování nakoupil špatnou vakcínu, na to jsou příliš bohatí!!! "Komunistická" Čína už s covidem "vyběhla" , nemá žádné nakažené a tento rok bude v Číně růst HDP o cca 5% a báječný západ, včetně nás, pojede o cca 15% HDP ročně dolů!!!! Čína nás předjela o parník a už se nechytáme a koupí si postupně celý svět!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V médiích jsou články o nejrůznějších rizikových faktorech jak pro covida, tak pro očkování, v podstatě je 90% lidi rizikových. Zato se už nepíše o používání sputniku izraelem a maďarskem, tak nevim, jestli ho ted fakt ockuji nebo mají jen ty západní vakcíny, jak to vypadá. Putin před 2 měsíci řekl, že na sputnik dají know how, výrobní kapacity pro cizinu že nemají. O adenoviru byly před lety nějaké nepříjemné zprávy, nepůsobil taky rakovinu nebo něco, nebyly nějaké pokusy někdy kolem války v iráku...? Informace už je zapomenutá.
   Ekonomické výboje a nákupy číny po světě se trumpovi asi prece jen podařilo zbrzdit. Ne že by mi to nebylo jedno, ale vypadá to tak.

   Smazat
  2. To je naše tradice, za totáče bylo zvykem klaněti se Kremlu a dnes pro změnu Bílému domu. Že to funguje dokazují vakcíny. Nemám na výběr, buď a nebo nic.

   Smazat
  3. Maďaři potřebovali chytře ojebat eurobolševiky a tak koupili licenci na Sputnik V od Rusů, aby předešli nuceným zákazům eurobolševiků na koupi vakcíny z Ruska. Jednoduše a chytře to vyřešili tak, že EU jim není schopna zajistit potřebné množství.
   Dále nakoupili i Čínskou vakcínu. Orbán to pochopil a stará se především o svůj národ, Bureš o sebe.

   Smazat
  4. rezavý chercheli 11. ledna 2021 13:41, když už Bureš, tak Bureš má možná starost, aby nedopadnul jak generál Milan Lučanský. Pokud jste si vůbec povšimnul, co se děje na Slovensku.

   Smazat
 6. Unkrovne, člověče, vždyť ty žádný vyhraněný názor nemáš. Provokace a urážky nejsou názor. Tím dementem tě nikdo neurazil, to je pro tebe slabý výraz. Kundohorský...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to dusevni troska a mohl by pomahat propagandistum primo v USA ,Vcera jsem videl "documentary " o Putinovi na News Max a tolik spiny nenapsali ani o Hitlerovi .Co se tyce Trumpa ,ten najednou zustava jako kul v plote osamoceny .Jeho vlezdoprdelnici najednou zjistili ze on vedl hordy rozhorcenych demonstrantu -alespon slovem .Presne dle jednoho z prislovi ,ze kdyz se lod potapi krysy skacou pres palubu prvni.Jak vidno ti co se nazyvaji politiky jsou jen ony krysy bez patere a charakteru.
   Babice z krabice rakvice opet vede hejno lotru ,ovsem u ni je to pochopitelne, vi ze v 81 dlouho jiz ridit hejno blbu nebude a ma to zitra jiste -tu rakvici. At zije Trump, ten ma koule

   Smazat
  2. kutnohorsky 10. ledna 2021 15:02, asi Vám uniká, že pod nickem Unknown vystupuje několik diskutérů, když neráčíte označit, na který příspěvek reagujete.

   Smazat
 7. Israel’s Hadassah vies to become a regional hub for Russia’s COVID-19 vaccine...

  Jerusalem’s Hadassah Medical Center has already secured an order for 1.5 million doses of “Sputnik V” — and said it is considering becoming a regional distributor for the shots.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Volně podle DR. Google:

   Izraelský Hadassah usiluje o to, aby se stal regionálním centrem ruské vakcíny COVID-19 ... Jeruzalémské Hadassah Medical Center již zajistilo objednávku na 1,5 milionu dávek přípravku „Sputnik V“ - a uvedlo, že zvažuje, že se stane regionálním distributorem výstřelů.

   TYto řádky tu nejsou pro tu Unknowna, co stále lže, nadává a provokuje. Je to informace pro ostatní.

   Smazat
  2. Dle hesla "za 10 koupim za padesat prodam ,mne ty 3 procenta zisku staci ,ze ?

   Smazat
  3. Děkuji pane Dvořák, tenhle jazyk bohužel neovládám, pouze nějaká slova.

   Smazat
 8. Israel’s Hadassah vies to become a regional hub for Russia’s COVID-19 vaccine...

  Jerusalem’s Hadassah Medical Center has already secured an order for 1.5 million doses of “Sputnik V” — and said it is considering becoming a regional distributor for the shots.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi hlupák, provokující hovádko. Ten anglický citát je z izraelského Ha´aretzu.

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 11. Včerejší NOVA:

  „Ta vakcína je velmi kvalitní z hlediska skladby a mechanismu působení. Je sofistikovanější než AstraZeneca, protože používá dva různé vektory. Pokud jsme se setkali s adenovirem v rámci běžné respirační sezóny, tak ta účinnost vakcíny je nižší. To se zřejmě projevilo v tom, že první studie vakcíny AstraZeneca ukázaly pouze 70 %. Účinnost Sputniku je kolem 91,4 %, protože další posilující dávka je založena na jiném typu adenoviru. To je možná důvod, proč spolu firmy chtějí spolupracovat a tuhle vakcínu použít,“ řekl Prymula.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechtějí spolupracovat. Už spolupracují. Jak to, že já, MČČ (malý český člóbrda) to vím, a Prymula me?!
   (Ale ví. Jen mu takto přišlo politicky korektnější, slouhovi.)

   Smazat
  2. Milan ze Zahrady Čech10. ledna 2021 21:30 má takový rozhled, že ví, co a proč si kdo na nějaké té politické pozici má a může dovolit. Ono se po Prymulovy jde tak málo? Kdo a proč, odkdy a jak po něm jde Vám, Vy hrdino pokřikující z roští, to Vám uniklo? Srovnejte si nějaká ta fakta a souvislosti v hlavě, dřív, než začnete radit a kritizovat.

   Smazat
  3. 17:43

   To o tom hrdinovi pokřikujícím z roští se Vám, coby anonymnímu unk Hownovi, móóóóóc povedlo! Tleskám!

   Víc nemám, vzhledem k Vaší informovaností a úrovni kritického myšlení, co říct. Nerad bych dopadl dle úsloví:
   "Když se dáš do řeči s blbcem, po chvilce se baví dva blbci"

   Pokud Vám to přijde příliš osobní, račte si uvědomit, kdo s tou osobní rovinou začal.

   Smazat
  4. Milane ze Zahrady Čech 11. ledna 2021 21:18, to osobní mi pranic nevadí. Ovšem, chybí mi z Vaší strany argumenty. Jak můžete vědět, proč kdo a jak má formulace obezřelé? Nebo ten Váš nick, spolu s tou naší bezvýznamností není takové to křoví?

   Smazat
  5. 23:44
   Argumenty? Skutečně? ÓÓÓ!

   Smazat
 12. https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-astrazeneca-russia/astrazeneca-russias-sputnik-v-developer-to-sign-cooperation-memorandum-kremlin-idUSKBN28V0Z6

  OdpovědětSmazat
 13. Tobě hrabe..IDIOT Unknown...proč proboha nezůstaneš na Seznamu či ČT zprávách, tady fakt nepatříš. Nebo jsi jen provokatér, což je dnes hodně populární, spolu s udavači a škůdci všeobecně. Chudáku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to představitel ječící menšiny ale s kavárnickou rétorikou.

   Smazat
 14. Je to známá věc. V Sovětském svazu se museli připravovat na všechny druhy vpádu do své země a tak od té doby probíhá i výzkum vakcín. Rusko v tom musí pokračovat , proto je připraveno a dokonce dodává SPUTNIK za hranice své země , na úkor vlastních obyvatel , ale tak to je s naší slovanskou povahou.

  OdpovědětSmazat
 15. Pozoruhodné kolik mladých lidí vyjádřilo s Václavem Klausem st. na Staroměstském náměstí v Praze souhlas. Nikdo z dalších politiků, napříč politickým spektrem, se tam ani neukázal. Světlou výjimkou byl Václav Klaus ml., ostatní na občany zřejmě "kašlou"...

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Driv-se-izolovali-nemocni-Ted-zdravi-Vaclav-Klaus-st-rozpalil-Staromak-649896

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zeman-klausovi-nech-se-ockovat-vaclave-nebo-te-to-tvem-veku-dozene-40347380

   Smazat
  2. Klaus starší je vůl. Že je někdo nemocný, se pozná až za několik dní. Během této inkubační doby před propuknutím příznaků budou nemocní stačit nakazit každého, koho potkají. Izolace nemocných bude zbytečná. Onemocní všichni, zemřelé nebudou stačit pochovat nebo zpopelnit.

   Profesor, který nepřemýšlí o tom, co vypustí z huby.

   Smazat
  3. Výrobce/cena
   AZ 1,78 (euro)
   J&J 8,5 (dolar)
   Sanofi/GSK 7,56 (euro)
   BioNTech/Pfizer 12,00 (euro)
   Curevac 10,00 (euro)
   Moderna 18,00 (dolar)

   Smazat
  4. Prisel poslanec ve Vidni do parlamentu a verejne otestoval CocaColu. Testovala positivne.
   Ted je dalsi moznost,ze jeho testovaci pomucky, byly positivni..

   Smazat
  5. Unknown, jsi retard? Dávat sem odkaz na burešovské novinky? Vrať se tam mezi své "lobotomy".

   Smazat
 16. pro 14:14
  Ááá, pán ještě nedostudoval a už je to vědec. Jenom upřesním, Izrael nakoupil asi 2 miliony ruských šmejdů. A bude kupovat další. Zjistilo se, že tam je idiotů více jak dva miliony. Asi neví, že jen západní vakcína ...
  Ale pište, jste tu velice užitečný.

  OdpovědětSmazat
 17. Jestli je někde dostupnější a spolehlivá vakcína vakcína, byl by zločin od naší vlády že ji pro nás nekoupí. Argumenty jako má UNKNOWN se podobají argumentům našich bývalých politruků, pro které existoval především Sovětský svaz a RVHP (přestože ve skutečnosti na druhém místě byl obchod s NSR). Prymula je asi dobrý virolog ale špatný politruk, když připustil kvalitu ruské vakcíny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co Čech, to persona non grata
   https://www.prvnizpravy.cz/sloupky/co-cech-to-persona-non-grata/

   "Dostupné odborné materiály, které používám, indikují, že mRNA vakcíny (Pfizer/Biontech, Moderna) mohou být spíše neúčinné, než apriori škodlivé a vakcíny na bázi adenovirového vektoru (Sputnik, Astra-Zeneca/Oxford) mají potenciál indukovat i buněčnou imunitu proti Covid-19. Nehledě na absenci výsledků dlouhodobého výzkumu působení a následků vakcín, téměř všechny odborné argumenty a zdravý rozum nabádají dát přednost individuálnímu přístupu v očkování před plošným, má-li se používat mRNA vakcína."

   Smazat
 18. Žádám pana Dvořáka aby rozhodně zasáhl proti vulgárním komentářům, nelze přece aby bylo v komentech
  30% takového hnusu-viz unknown. Jestliže vaše administrace na to nemá kapacity, tak se zrušte!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V zápalu mazání budete smazán asi i vy. Nemohl byste si dát kloudnější alias?

   Smazat
  2. Ano, omlouvám se, již dlouho jsem příspěvek neposílal. Tedy-janzag@ seznam.cTakže mažte co se do Vás vejde.

   Smazat
 19. Tak ono je vidět, že za Pfizerem a jeho zájmy jsou ohromné peníze a ohromný tlak.
  Jinak si nejde tu hysterii na všech možných forech k jakékoliv zmínce o ruské vakcině vysvětlit. Prostě námezdní gauneři typu Indických běžců a podobných se musí činit. A oni se mohou doslova vzteknout...
  Ale už mnoha lidem dochází, že ruská vakcína je spolehlivá i bezpečná...

  OdpovědětSmazat
 20. Klidne prispeju na vakcinaci rudych dedecku sputnikem, aby uz konecne zmizeli v nekonecnem vesmiru:-)

  OdpovědětSmazat
 21. Izraelci vyuzili sputnik pouze pri vyjednavani o cene s Pfizerem a Modernou, aby snizili kupni cenu jejich vakciny. Moc dobre vedi, ze funguji americke vakciny a ruska proste nefunguje a ani ji Rusove nejsou schopni vyrabet. Proto Orban vycouval z jednani o ruskem smejdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Orbán z ničeho nevycouval a koupil licenci Sputniku V, dovzdělej se trotle Unknown. Zato tobě už šlehli poexpirační hnis z Pfizeru.

   Smazat
 22. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 23. https://megazpravy.cz/stredecni-az-dosud-nejmohutnejsi-dukaz-nestrannosti-ct/
  http://www.nwoo.org/2020/12/30/ockovani-nezabrani-sireni-nemocipriznava-dr-fauci-testovani-je-zamerne-zkreslene-rika-dr-yeadon/
  https://pravdive.eu/news/262201/proc-mame-strach-treba-i-jen-pomyslet-na-to-co-merkelova-ucinila

  OdpovědětSmazat
 24. Izrael nema zadnou ruskou vakcinu, protoze Rusko ji neni schopno vyrabet:

  https://www.npr.org/2020/12/31/952364150/as-israel-leads-in-covid-19-vaccines-per-capita-palestinians-still-await-shots?t=1610301709136

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Officials had expected to receive vaccines from Russia, but Russian officials Wednesday notified they did not yet have enough supplies to offer.

   Smazat
  2. 19:03
   I tyb náš malej Geblsíčku. Doufáš, že když to sem flákneš stokrát, stane se to pravdou?

   Smazat
 25. Pane Dvořáku, mám pro vás úkol. Poslechněte si poslední čtvrthodinu zpráv Věsti. Mluví se tam o očkování
  https://www.youtube.com/watch?v=CX6ayrsmVpg
  Dozvíte se, že v Izraeli je proočkováno 16% obyvatel, v Německu jen 0,5%. Hlavně se tam objeví ceny jedné ampule. Nejlevnější je AZ do dvou euro, ostatní jsou za méně než 10 euro. Je tam také zmínka o tajném očkování na Ukrajině vakcínou z Izraele.

  OdpovědětSmazat
 26. Tady se to mnozi fejky. Mam par zprav ne z ceskych medii.
  Izrael zacal ockovat AZ, po ktere se objevila spousta nezadoucich zdravotnich potizi. Pote koupil Izrael nekolik milionu Sputnik V. Kdyz Zide neco koupi, tak je to snad reference, nemyslite si, rusofobni kreteni?
  U vakciny Pfizer se nejedna o vakcinu, ale o patogen, ktery vam vstriknou do tela. Ten vyvolava podle stavu imunity bud skoro zadne priznaky nebo tezke poskozeni, i smrt. Ockovana osoba muze po prvnim ockovani onemocnet na COVID jak se uz nekolikrat stalo. V nasledujicim videu se k tomu vyjadruji dva vedci. Pani Mitskovits zakazali v USA publikovat a byla zavrena, nemohla se branit. Pracovala i ve Fort Detricku na zvyseni nakazlivosti Eboly. Angazuje se jako vedkyne proti ockovani.

  https://otevrisvoumysl.cz/david-martin-vakcina-proti-covid-19-neni-podle-definice-vakcina/

  OdpovědětSmazat
 27. Izrael: Tady je zprava o pouziti vakciny BiontechPfizer:
  Laut Gesundheitsminister Yuli Edelstein und aktueller Zahlen haben bislang etwa 1,8 Millionen Israelis (Stand 09.01.2020) die erste Dosis des BioNTech-Pfizer Impfstoffs erhalten.
  Pouziti Sputniku V v Izraeli je tedy zrejme fake, omlouvam se!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Václave, nemusíte se omlouvat. Sputnikem V se v Izraeli očkovala jen skupina klientů kliniky Hadassah, která se na vývoji vakcíny Sputnik V podílela. Licenci na výrobu ale od Rusů nekoupili, protože klinika není výrobní závod a Izrael je schopen uchovávat nRNA vakcíny (např. Pfizer) při předepsaných nízkých teplotách.

   Jediná země, která zakoupila licenci na výrobu vakcíny Sputnik je Maďarsko.

   Smazat
  2. I když máme pány Izraelce velmi rádi,je domnívám se,nám houby potom, čím se dají ty oni očkovat!

   My tu přeci máme sami všemi mastmi mazané tvrdé české palice a brzy si najdeme,ze sami doktoři po očkování pfitzerem pry pomalu,ale jistě,tvoří hřbitovy a ještě si k tomu dají podepsat revers,ze se radujete byt pokusnými kraliky.
   Kde zmizely naše továrny na výrobu vakcín hezky v licenci,to je taky dal president ODS vytunelovat?

   Kdysi za komuny jsme prý dostali sovětské vakcíny a dodnes je domorodé obyvatelstvo spokojeně,zdravé jako repa.
   Tak proč porušovat tradici a nedorvat se na Puttlerovu vakcínu?
   Je ovsem trochu překážkou,ze pan Babiš hraje o životy,ovšem ne o svůj vlastní,ale o nase.
   A potom nemáme být nasráni!?
   Neměli bychom mu to připomenout při příštích volbách ,válečníci svobody a Přime demokracie?

   Smazat
 28. Modlim se, aby to nebyl fake. Je to absolutni bomba, Trumpovi lide to rozjeli:
  https://www.arfa.cz/usa-trump-vraci-uder-washington-obsadila-armada-inaugurace-20-1-ano-ale-v-bilem-dome-a-prisahat-bude-trump-jiz-tajne-probiha-zatykani-politiku-za-velezradu-mimo-jine-za-spolupraci-s-cinou/#.X_tc5S1XaNI

  Trump for president!!!

  OdpovědětSmazat
 29. Po žádné vakcíně netoužím a tu imperialistickou ani náhodou přenechám jí Unknownovi prudiči.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tomu troubovi Unknown ji asi již šlehli, ale buďto prošlou nebo z prasečím morem.

   Smazat
  2. Rezavemu chrochrovi slehli ruskou s prasecim morem:-)

   Smazat
 30. https://beforeitsnews.com/christian-news/2020/12/shocker-dr-lorraine-day-warns-people-of-the-covid-nonsense-and-that-the-covid-test-may-also-be-the-covid-vaccine-666-awesome-interview-with-jana-must-see-as-the-beast-has-more-than-one-mark-2591378.html Středa 16. prosince 2020
  https://ac24.cz/en/-/singapur-zastavil-pouzivani-vakcin-proti-chripce-po-48-umrtich-v-jizni-koreji?redirect=%2Fen%2Fweb%2Fac24%2Fuvod
  https://beforeitsnews.com/health/2021/01/this-is-not-a-vaccine-it-is-a-medical-device-designed-to-stimulate-the-human-cell-into-becoming-a-pathogen-creator-3037142.html
  Je dobře známo, že testy Covid-19 jsou kontaminované a lidé by test Covid-19 neměli užívat, protože by to mohlo poškodit / poškodit vaši DNA a způsobit vám trvalé fyzické poškození. CDC dokonce potvrdilo, že testovací soupravy Covid-19 byly kontaminovány v dubnu 2020. Jediným způsobem, jak zachytit virus, je injekce pomocí testů Covid-19 a vakcín Covid-19.
  V americkém státě Ohio byl signál ještě jasnější: Na přelomu roku musel guvernér se skřípěním zubů oznámit, že 60 procent domácích ošetřovatelů prohlásilo, že se rozhodně očkovat nenechají. A to, i když jsou ze všech nejvíce ohrožovanou skupinou. Toto poskytuje skutečně hluboký vhled. (DM)

  OdpovědětSmazat
 31. Myslím si, že nejhorší škůdci jsou mezi našimi občany, jinak by jsme si s tlakem zvenku poradili. Týká se to nejen pandemie.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.