Reklama

středa 6. ledna 2021

Poté, co EU nesplnila v nákupu vakcíny očekávání, hledá maďarský premiér alternativy na Východě

6. 1. 2021 Sputnik

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová trvala na tom, aby žádný členský stát EU nezahájil očkování dřív než ostatní. Navíc, dávky vakcíny, kterou objednala od společnosti Pfizer, bude stačit pro naočkování jenom třetiny obyvatelstva EU. Ostatní existující ruské a čínské vakcíny zohledněny nebyly.


Maďarský premiér Viktor Orbán se nechal slyšet, že Maďarsko si objedná vakcínu proti covidu-19 z Číny. Učiní tak poté, co západní dodavatelé EU nedokázali uspokojit jejich potřeby.

Premiér se v neděli ráno v rozhovoru pro Kossuth Radio zmínil, že není spokojen s tempem centralizovaného nákupu vakcín ze strany Bruselu. Podle všeho měl na mysli, že některé západní země mimo EU měly přístup k vakcínám od farmaceutických společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca dřív.
„Produkce některých výrobců byla dostupná na trhu Kanady, Velké Británie a Izraele dřív, než například na trhu EU,“ řekl Orbán. „Ale to je práce Bruselu, oni se tím zabývají,“ doplnil.

 

Orbán se zmínil, že Maďarsko obdrželo dávky vakcíny společnosti Pfizer/BioNTech, které budou postačovat pro naočkování 35 000 osob z téměř 10 milionů obyvatel. Orbán je přesvědčen, že při dostatečném množství vakcíny by země mohla naočkovat několik milionů obyvatel.

Doposud Evropská unie objednala 300 milionů dávek vakcíny společnosti Pfizer, což je postačující jen pro naočkování třetiny obyvatelstva EU z celkového počtu 450 milionů. Dříve se mluvilo o tom, že Brusel odmítl návrh německo-americké farmaceutické společnosti na dodávku 500 milionů dávek vakcíny.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová trvala na tom, aby ani jedna členská země nenakupovala vakcínu do té doby, dokud ji patřičné orgány neschválí k použití ve všech 27 zemích.

Velká Británie, která odešla z EU před 11 měsíci, naočkovala téměř milion lidí vakcínou od společnosti Pfizer. Od pondělí pak začne očkovat levnější vakcínou od společnosti AstraZeneca a plánuje očkovat 2 miliony obyvatel týdně. Indie má mít k dispozici 50 milionů dávek vakcíny stejné společnosti, které získala v rámci licenční výroby.

Maďarský premiér se vyjádřil, že vláda plánuje nakoupit vakcínu v Číně. Vakcína Sinovac se nachází ve třetí fázi testování, kterou Světová zdravotnická organizace schválila za postačující pro hromadné použití.
„Hledáme nové možnosti na Východě, nakolik Brusel to nedělá,“ vyjádřil se Orbán. „Je lepší stát na dvou nohách,“ dodal premiér.

 

Maďarský premiér nepovažuje za správný monopol, který má vakcína společnosti Pfizer na trhu EU: „Měli byste mít možnost vybrat si, zda se chcete nechat naočkovat západní vakcínou, nebo tou z Číny.“
62 komentářů :

 1. Uz jste videli formular,ktery mate pry podepsat,aby jste se stali pokusnymi kraliky

  a to predtim nez vas budou ockovat?Tzv "nova"nikdy jeste nevyzkousena metoda zmeny DNA sebou prinasi neznama rizika a je dost sproste,ze firma,ktera na vas vydela zlaty nos se timto formularem pokousi zbavit jakekoli odpovednosti a presunuje ji na vas.
  To neni normalni a proto musi existovat alternativa!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5:03
   Krtku, na poplašné a lživé zprávy pamatuje zákon, tak pozor, píšeš jen lež !!
   Ano, jak píšeš, MÁTE PRÝ, dál nemusíš už nic psát .

   Smazat
  2. Tak se dej konecne zavrit do trouby fasisticka prolhana kachno,ktera tvrdi,ze se neda ockovat SPUTNIKEM V v israleli,protoze tam NIC takoveho nenakoupili.

   jdi se zeptat a prines dukazy,ze nepisu pravdu,jsem totiz vyznavac uceni pana HAWLA a ten mluvil vzdy pravdu tak zalez a nevyhrozuj, ponravo.

   Smazat
  3. Mazej se kachno 09/57 dat si modifikova DNA to kukurice udelala taky

   Vrazi li ti bez pdepsani REVERSU a tam to stoji(povinne) tu vakcinu,pak je muzes poslat pred soud,ale pimprle ti uz nenaroste pote co ti upadne.

   No ni?

   Smazat
 2. Předsedkyně eu komise U. von L.rozvrátila Bundeswehr a nyní se snaží rozvrátit zdravotnictví celé unie. Žena na svém místě jen co je pravda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdravotní systémy jsou v kompetenci jednotlivých zemí a ne Evropské unie. Ale snaha vedení EU (EK) je zničit národní státy a prosadit unifikaci a la EU. Proto se vnutila i s vakcínami proti Covidu-19. Navíc celá ta věc zavání korupcí, protože bezdůvodně upřednostnila dvě firmy a ostatní diskriminovala!

   Smazat
  2. Zase Dvoraku lzes. Schvalovacim procesem prosly zatim dve vakciny. Bylo rozhodnuto, aby se vakciny nakoupily centralne pomoci EU, aby se tak snizila cena a zabranilo se preplaceni jednotlivych statu u vyrobcu vakcin. Existovala jina varianta: Nemecko, Francie, Holandsko, Italie chteli nakoupit vakcinu spolecne, ale tim by vyhnaly cenu do takovych vysek, ze by si to jine zeme jen tezko mohly dovolit. Ty bys byl prvni, kdo by tady knucel, ze tak drahou vakcinu nechces, ze si pockas, az bude v Kauflandu ve sleve.

   Smazat
  3. Jinak ti samozrejme nikdo Dvoraku nebrani, abys letel na vylet do Mockby nechat se oockovat sputnikem. Treba bys potom ani nemusel letet zpatky a rovnou by jsi se vydal do vesmiru:-)

   Smazat
  4. Psalo se, že Orbán se dohodl s Ruskem na Sputniku-V.
   Tak to byl zase nějaký fejk?

   Smazat
  5. No, Unknowne 8:08, příspěvek z 8:06 měl, překvapivě, jistou hlavu a patu, i když se zbytečnou insinuací. Tenhle, ten je tak jako obvykle, hodný primitiva.

   Smazat
  6. Orbán, dobře činí. U nás takového nenajdeme. Jsem zvědav na výstupy našich poslanců, až budou prodlužovat vyjímečný stav.

   Smazat
  7. 9 04
   Proč píšete primitiva, jasné a logické vysvětlení,ten primitiv bedete vy, že Dvořák tady neustále jen lže a tou lží bojuje proti všemu Západnímu se dávno ví, obdivuje vše Ruské, jeho nekritické vidění světa je až patologické.

   Smazat
  8. 8:06. A v čem pan Dvořák lže ? Vždyť je to pravda. EK upřednostnila dvě vakciny, kterým schválila "podmíněčnou registraci"...
   Takový postup je v procesu výroby a distribuce léčivých přípravků byl dosud neznámý.
   A jestli to není upřednostnění, tak co by jím mělo být...
   Za vším je zase jen snaha vybrat výpalné pro americkou firmu. Nic jiného.

   Smazat
  9. Von Leyenová se dopustila zjevně korupčního jednání, když z mnoha vyvinutých vakcín upřednostnila jen ty nejméně ověřené a špatně distribuovatelné.

   Asi se na logistice zrovna těchhle vakcín podílel někdo z jejích příbuzných. Např. manžel, který bere nehorázné dotace na svá zdravotnická zařízení v Německu! Mimochodem: Babišovo Čapí hnízdo děsně vadí, korupční vztahy a střet zájmů paní von Leyenové nevadí. Hezká organizace, tahle EU!

   Dále stojí za povšimnutí, že zdravotnická politika není v kompetenci EU!!!

   Přesto se von Leyenová do toho vnutila a teď si hraje na "distributora záchrany a štěstí".

   Přitom zásobování členských států vakcínami je nedostatečné. Přesto byly z procesu vyloučeny vakcíny z Číny a Ruska. Náš vývoj byl zastaven.

   Asi na telefonické požádání vyšel svým patronům Babiš v ústrety.

   Smazat
  10. Tož by mě zajímalo, jak se Kakáčka srovnala s tím, že britská farmaceutická společnost AstraZeneca podepsala 21.12.202O s Ruskem memorandum o spolupráci na vývoji nové vakcíny proti covidu - chtí otestovat kombinaci Sputniku 5 s očkovací látkou, kterou AZ vyvynula ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou.

   P. S.
   Vše nejlepší u příležitosti Nového roku v osobním životě, a co nejtvrdší brzký politický pád upřímně přeji Kakáčce a Mrkvici.

   Smazat
 3. Ještě, že tady na NR máme toho soudruha, který se podepisuje jako Unknown. Vždy umí vše posoudružsku vysvětlit a poradit. Co bychom si bez něho jen počali... ?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel je tu ještě několik Unknownů, kteří normálně myslí a píší a jen kvůli tomu nešťastnému pseudonymu to občas od diskutérů schytají.

   Smazat
  2. Tsss... tsss... velice nemoudré. Bavit se o provazu v domě oběšence.

   Smazat
 4. Unknown6. ledna 2021 8:08
  Jinak ti samozrejme nikdo Dvoraku nebrani, abys letel na vylet do Mockby nechat se oockovat sputnikem. Treba bys potom ani nemusel letet zpatky a rovnou by jsi se vydal do vesmiru:-)
  ============================================================
  Tobě jsem doporučil DDT, jediné co platí na vtíravé, práskačské filcky. Stejně by ta sračka od Pfizer na tebe nezabrala. A propos, u nás, tedy v ČR, žádná covidová akcína SUKLem odsouhlasena nebyla. A konec konců, ani v EU:

  Vakcina nemá pro Evropskou unii finální schválení, ale pouze podmínečné schválení, a farmaceutická společnost BioNTech jako partner Pfizeru musí do července 2021 dodat podklady pro konečné schválení, přičemž závěrečnou klinickou studii musí Pfizer dodat evropské lékové agentuře do konce roku 2023.

  A ještě dodatek: Hned vřeštíš, ubožáku, a osočuješ Dvořáka, že lže. Jenže Dvořák se o schvalovacím procesu v jeho příspěvku vůbec nezmínil, vygume.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jj, filcky napraskali tve stare, ze jsi byl v bordelu:-)

   Smazat
  2. 8:31
   Forkáčku, ty ubožáčku, ještě ti chybí kopat nožičkama , jak malý parchant!!
   Ale to víš ty " chytráku ", že jsou pro Evropu schváleny dvě vakcíny a to, americká PFIZER a německá BIONTECH. Nyní nastupuje 3, zase z USA, ( TO ČUMÍČ CO ) MODERNA. Všech těchto vakcín bude v nejbližší době vyrobeno kolem 1 miliardy. Všechny tyto info. jsou lehce dohledatelné.
   O tom si ten tvuj zaostalý rusáček, muže jen nechat zdát,vygume.
   Dvořák píše o korupci, kde takovou informaci vzal, zase jen lže, vycucáno z prstu !!

   Smazat
  3. Á,Janda nám tady zase řádí a 8:38 + 10:19 si je honěj,až se z nich kouří...

   Smazat
  4. 10:19. Vy jste opravdu boží. Prý 2 vakcíny od Pfizeru a BionTechu...
   To je vážený pane vakcina jedna, vyvinutá oběma firmami. Jako jediná, je zatím registrovaná a schválená u nás.
   Druhá, která se schvaluje nyní je ta od Moderny.
   Takže než se začnete k něčemu vyjadřovat pojměte aspoň ty základní znalosti.

   Smazat
  5. Omluvte ty dva podařence. Oni nic jiného neznají, než urážky a nejprimitivnější propagandu. Nezralí nezletilci. Svého času jsem je důsledně mazal, protože si stále myslím, že sem do diskuze jejich zvratky nepatří. Ale mnoho místních besedníků si přálo ty dvě kreatury "necenzurovat". Asi potěšení podobné návštěvě pavilonu s opicemi.

   Smazat
  6. Pane Dvoraku,vase sipy pravdy zasahuji primo cerna srdce neomarxistickych prizivniku

   parazitujicich na tom,ze jejich GR TV stale spolu s nimi lze a prijde cas,kdy ti zlotrili fasisticti pohrobci, polezou k nasemu velkogusudarovi Putinovi ocistit jeho boty aby nafasovali SPUTNIK V a mohli byt vystreleni na orbit!

   Smazat
  7. 12:06 Pane Dvořáku, jaké dva podařence? Unknown má umělecké jméno INDICKÝ BĚŽEC a občas s tímto nickem vystupuje. Formální i stylistický způsob psaní je identický. O myšlenkovém ani nemluvím. Skutečně neznám web, kde by někomu umožnili takové řádění, sprostoty a vulgarity, jako si on může dovolit zde. Ať si plácá, co chce, když se bude vyjadřovat slušně a současně nebude oslovovat redakci zupáckým způsobem "Dvořáku", "Davide".
   Pane Dvořáku, nebylo by skutečně vhodné jeho příspěvky, které nebudou tuto jednoduchou formu splňovat, mazat? Nevěřím, že by tu někdo toužil, mít mezi sebou takového hulváta.

   Smazat
  8. Všimli jste si toho, přátelé?
   Za Blátošlapa I., to je ten méně expresívní, ač jinak takén Vymeteno až pánbů brání, nastoupil službu Blátohamt II. s primitivní dikcí rumového přiblblíka - hádám Na Liborka; jednoho z unkHownů.
   Kvákale... Kvákale... chudáčku blbečku. Vždy jsem se kochal nadějí, že tvá blbost už dosáhla zenitu, ale stále ještě mě dokážeš překvapit jejím navýšením.

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.rferl.org/a/hungary-russia-sputnik-v-vaccine-orban/31028717.html

   A senior aide to Prime Minister Viktor Orban says Hungary won't use Russia's Sputnik-V vaccine despite bilateral cooperation on Russian testing of the controversial serum against COVID-19.

   Smazat
  2. Zřejmě je premiér Orbán lépe informován, a to přímo německou televizí:

   www.kla.tv/16927

   Smazat
  3. https://echo24.cz/a/SuCqP/madarsko-otocilo-o-ruskou-vakcinu-sputnik-uz-nestoji

   Smazat
 6. Jeste pripomenu jednu vec. Vzhledem k nedostatecnym vyrobnim kapacitam firem Pfizer a Moderna se Izrael zacina dostavat do problemu, ze nebude ockovaci latka pro druhe ockovani uz tech, kteri se nechali ockovat prvni davkou. Pravdepodobne tento problem ceka i Velkou Britanii.
  Takze dalsi duvod pro rude mudrlanty, aby si zabukovali letenky do Sojuzu a tam si nechali striknout jejich rude svnistvo do zily.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:23 A víte, že se podobnou myšlenkou zcela vážně zabývám? Vyměnit modré, či hnědé svinstvo za svinstvo rudé. Je tu jen taková drobnost, že hranice s RF jsou otevřené jen pro výjimky, mezi které se vy nenapasujete, až budete hledat nějaké východisko ze situace, která tu velmi rychle začne být zoufalá. Když vás napadne inkriminovaný virus a budete se dusit, tak vám ideologie, kterou tu stále hlásáte, bude na nic.

   Smazat
  2. Víš o tom, blbečku unkHowne 9:33, že modrá britská AstraZeneca podepsala (na svou žádost!) s rudým Ruskem dohodu o spolupráci na vývoji nové vakcíny?
   Kontrolní otázka:
   Jakou barvu bude mít výsledný produk složený z modré očkovací látky z Oxfordu a rudého Sputniku 5 a jakou budeš potom hanobit? Na tvém místě bych lál Britům, že si je Putin koupil. Ale za co, žejo, když je tam bída, svrab a nešťovice, jak trvale hlásáš? Je to zkrátka bordel.

   Smazat
 7. Nejnovější zpráva z Ruska.
  S okamžito platností se zakazuje v Rusku očkovat vakcínou Sputnik V. Objevyly se nebezpečné příznaky zvláště u žen. Byl zaznamenán enormní rust prsou, až o 6 čísel, bradavky o 5 cm, dále značné ochlupení ženského přirození a rust poštěváčku do rozměru mužského přirození a dále rust laplí do velikosti plácaček na mouchy !
  Za Komsomolskaju pravdu a rádio Jerevan, Juryj Nikitičenko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nauč se česky, kolik si dochodil tříd základní školy? Myslím, že si skončil tak v páté obecné.

   Smazat
  2. Moc vtipné. hodné zabedněného nenávistného a pologramotného autora...

   Smazat
  3. 9:53
   Blátohamte II., požádej svého soudruha ve zbrani, s nímž se střídáš ve službě, Blátošlapa I., nechať zušlechtí tvé mlácení zobákem - nejlíp zásahem kamenem do tohoto.

   Smazat
  4. Bych se primlouval,aby se nebranilo nekterejm,co pospichaji do cela fronty na to vockovani..
   Maji za-sluhy..

   Smazat
 8. V rozhovoru pro ARD TV z 12. dubna 2020 chce Bill Gates očkovat proti koronaviru celou 7miliardovou světovou populaci. I Gates však v rozhovoru musel připustit, že očekává 7 000 000 případů negativních účinků očkování. Jelikož mnoho nevratných komplikací očkování, jako je narkolepsie, mělo být rozpoznáno již po „vakcinační kampani proti prasečí chřipce“, je tato prognóza velmi podceňovaná.
  Nebezpečím nových vakcín proti koronavirům je to, že přímo zasahují do lidské DNA a mohou způsobit mnohem větší škody než 7 000 000 komplikací, které předpověděl Gates.
  Tuto obavu podporuje velké množství odborníků. Zde dva příklady:
  Dr. med. Wolfgang Wodarg - pulmonolog, vedoucí oddělení zdravotnictví po významnou dobu, člen Spolkového sněmu SPD v letech 1994 až 2009, dlouholetý předseda zdravotnické komise něm. Spolkového sněmu, iniciátor vytvoření komise pro studium prasečí chřipky.
  Jako lékař a politik ve zdravotnictví říká: "Tato vakcína geneticky mění osobu, která byla očkována. Jsme rozrušeni ohledně geneticky modifikovaných rostlin a zvířat. Nyní musíme být my sami geneticky modifikováni takovými očkováními. Miliony lidí jsou nyní očkovány. To je zcela nezodpovědné. Mohu lidem jen doporučit: nedovolte očkování dětí, neočkujte je takovými nezodpovědnými léky vytvořenými za tak krátkou dobu. Jde jen o honbu za ziskem. “
  Profesor Stefan Hockerz - německý vědec, ředitel Ústavu experimentální a klinické farmakologie a toxikologie ve Fakultní nemocnici v Eppendorfu v letech 2003 až 2004; od roku 2004 je v soukromé praxi.
  Vysvětluje nové očkování RNA následovně: je to „volný genetický materiál, který je vstřikován přímo do našich buněk a poté je čten našimi buňkami. To jasně znamená genetickou modifikaci člověka. Zejména nevíme, zda je tento genetický materiál obsažen v zárodečných buňkách, tj. ve vaječných buňkách ženy nebo ve spermatu člověka, a tedy zda je zděděn. “
  Je zřejmé, že výrobci vakcín si také uvědomují riziko genetických změn, protože účastníci klinických zkoušek těchto nových „genových vakcín“ se musí zavázat k přísné antikoncepci.
  O tom, že tyto nezodpovědné „genetické experimenty“ neodhalí všechny karty na lidech, svědčí také skutečnost, že zákon o genetickém inženýrství nezakazuje lidské genetické modifikace, spíše je podle definice vylučuje.
  Skutečnost, že zákonodárce osvobodil výrobce vakcín od jakékoli odpovědnosti za škody na životě a zdraví občanů v případě doporučeného nebo povinného očkování, je bezprecedentní politický skandál.

  ZÁVĚR: Vakcína založená na genetické manipulaci v žádném případě neukončí pandemii, ale může vyvolat lidskou katastrofu.
  Geneticky modifikované potraviny musí otevřeně označeny a většina populace je silně odmítá. Mnoho lidí bude proti očkování, pokud budou jasně informováni, že přímo mění jejich geny. Populace je ve tmě jen proto, že média téměř nikdy nekritizují očkování a neinformují veřejnost o rizicích spojených s očkováním RNA. Nezodpovědné utajování se kupuje za zisky z farmaceutické reklamy...
  Existuje pouze jedna cesta: informovat o tom co nejvíce lidí.
  A pak koronavirová krize neskončí vakcínou, ale probuzením lidí.

  od kw, str
  Odkazy na zdroje / Impfpflichten:
  https://www.tagesschau.de/inland/geld-corona-impfstoff-101.html https://www.bundesfinanzministerium.de/Content/DE/Standardartikel/Themen/Schlaglichter/Konjunkturpaket/20 06-03-eckpunktepapier.pdf? __ blob = publikační soubor & v = 9 https://www.youtube.com/watch?v=LoWXXjTdiEI

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pivonko, ty si nezasukas ani bez vakciny:-)

   Smazat
  2. Myslím, že ty s vakcínou už vůbec ne! Nebudeš mít čas...

   Smazat
  3. 9.57
   Pivoňka, podle tvé slohové práce, až se probudím, tak žádný koronáč neexistoval a neexistuje. Tak běž tohle říct těm 11 tisícum pozustalým u nás,kdy v naprosté většině pacienti zemřeli na koronáč,nevím jak dopadneš. já mám příklad souseda, který během 14 dnu na toto onemocnění nezvratně zemřel, nevím jak dopadneš ty ale všem takovým popíračum kovid přeji. !!

   Smazat
  4. Pivoňko, ty nejsi popírač. Ty jsi popíčač, protože v tvých příspěvcích je vidět, že máš po piči, ty Iljiči.

   Smazat
  5. Indický běžec 10:55.
   Technická: Když někdo zemře, tak je to nezvratné. To není třeba zdůrazňovat. Zkuste se vyjadřovat jednodušeji. Bude to pro vás lepší.

   Smazat
  6. 10:55
   Ale ale, Blátohamte.
   Zjisti si fakta, buď té lásky. Ne na covid, ale s covidem! Chápeš ten rozdíl?
   Oni křápli křuskama např. na raka, na cukrovku, na sešlost věkem atd., ale byli pozitivní na covid. Tak hurá s nimi do statistiky a honem velké bububu a budliky budliky na pitomce tvého druhu.
   Je zřejmé, že covid oslabuje imunitu, stejně tak je ale zřejmé, že božtíci by se transformovali do nebožtíků i bez covidu - možná jen o něco později.
   Ale a hlavně je zřejmé, že namísto rychokvašných neověřených vakcín by nám prospěl úplně obyčejný, padesát let starý lék na posílení imunity bez vedlejších účinků zvaný Isoprinosine. Na předpis, s doplatkem 129 kč.

   Smazat
 9. Premiér Orbán je nejlepší státník v eu dělá samé pozitivní kroky pro svoji zem. Ať se jde lejnová a spol bodnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:35
   Čabras, máš pravdu, třeba odmítl ruskou vakcínu !!

   Smazat
  2. Orbán má dlouhodobě v parlamentu ústavní většinu a vysokou podporu obyvatel obecně, takže si může dělat co chce a nějaká Leynová a Jourová jsou mu u zadele!! Pokud se týká stavby "jaderky" v Maďarsku, tak se u nás v médiích nedozvíme, že stavbu platí Rossatom na dlouhodobý úvěr a to při stavu financí na světovém trhu je od Maďarska velice chytrý a prospěšný krok!! Také u nás bych si chrochtal , kdyby stavbu JE v Dukovanech postavil a zaplatil Rossatom, protože nikdo dnes neví , co bude stavba stát!! Blbeček Havlíček se dušuje , že postaví JE za cca 170 miliard , ale to jsou hausnumera , vycucaná z nohy!! Všude, kde se stavěla JE posledních cca 20 let byla konečná cena dvakrát až třikrát vyšší a také doba stavby minimálně dvojnásobná!! Tady přichází jasná úvaha, zda je potom cena KW z takového zdroje přijatelná a zda není lepší se vydat německou cestou bez jádra!! Němci nejsou hlupáci a jistě mají spočítané, proč odcházejí od jádra a přecházejí postupně na plnou obnovitelnost!!

   Smazat
  3. Hodny clovek To se velice pletete skopčáci jsou jen zelení fanatici a na to dojedou. Plná obnovitelnost nelze v dnešních podmínkách realizovat.

   Smazat
 10. Hosi rudosi, dnes budete mit zase hodne smutny den, protoze demokrati vyhraji volby v Georgii a republikani muzou tak podekovat jen oranzovemu blondakovi.

  OdpovědětSmazat
 11. Pro indického poblblíka!Běž exhibovat na stránkách různých Cemperů Romancevovů a nelez sem.Nikdo není na tebe zvědavej chápeš to ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cukrouši, za tvůj příspěvěk máš virtuální pusu od Grety Thunberg:-)

   Smazat
 12. Mezi důchodci koluje řetězový email s vystoupením Karly Maříkové v poslanecké sněmovně
  https://www.youtube.com/watch?v=L5C1nTl4uj4

  Paní poslankyně za SPD má 39 let a je zdravotní sestrou. Bože ochraň nás před takovými odborníky ve funkcích, kde by měli mít odpovědnost za něco, co by rozhodovalo o životě a smrtí. Měla by se starat o dostatek vakcín. Stát chce očkovat jen důchodce nad 80 let, kteří už v drtivé většině nepracují. Ve skupině od 70 do 80 let je pracujících důchodců poměrně dost, ale stát pro ně vakcíny v dohledné době nemá.

  OdpovědětSmazat
 13. První Češka , která byla očkována, se nechala očkovat v Kuvajtu čínskou vakcínou!!! Zase nás předběhli jako ve všem, a těžko si Kuvajt pro očkování nakoupil špatnou vakcínu, na to jsou příliš bohatí!!! Z jakého důvodu se mám nechat očkovat jenom tou jednou a jedině správnou vakcínou a jiné nejsou uznávané!! Maďarsko si nakoupilo ruskou vakcínu Sputnik V a zkouší jí a Izrael si nakoupil 1,5 milionu dávek ruské vakcíny a masívně očkuje a my musíme zase nejspíše kvůli kšeftu lézt někomu do zadnice !! Očkování je dobrovolné a pokud budou někteří "neočkovaní" jakkoliv diskriminováni , je to na hranici fašismu!! Každá vakcína má vedlejší účinky, nejsme všichni lidé stejní a vnímavější lidé mohou mít problémy, bez ohledu na politiku a tudíž je na občanech, zda chtějí riziko podstoupit. Je na pováženou, že za vakcínu firma Pfizer nebere odpovědnost za vedlejší účiny a případné škody , takže jí sama nevěří!! Můj zdravotní stav je zcela moje věc a jde o moje lidské základní právo a já se nemusím nikomu prokazovat, zda jsem se nechal, či nenechal očkovat!! Vynucování takové informace je protiprávní a povede pouze k žalobám a stát bude opět platit / tedy my všichni!!/ Ze zdravotního hlediska si však myslím, že se nechá cca 40 až 60% občanů naočkovat dobrovolně a to již bohatě stačí k potlačení pandemie, takže vynucování očkování na sílu je opět těžká politická chyba a povede k dalšímu rozdělení společnosti, která je už tak rozeštvána!!

  OdpovědětSmazat
 14. Pane Dvořáku. duo unknown a jakýsi běžec z Indie se opět snaží rozbít diskusi a znechutit nám ji. Co kdybyste vymazal všechny příspěvky, které nejsou k věci a obsahují pouze nadávky a útoky na ostatní. Všechny, nejen těch dvou pánů(?). Uvidíte, že se kultura projevu značně zvýší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale někteří zde diskutující - např. JiH to budou považovat za nepřípustnou cenzuru.

   Smazat
  2. JiH a spol. se mohou odebrat na řadu jiných webů, kde se mohou vyřádit mezi svými. Já nechci mazat všechny příspěvky těchto pánů. Jen ty, kde sprostě nadávají a útočí na ostatní. Zbytek jim zde nechte.

   Smazat
  3. 12:21 Souhlas. Pane Dvořáku JiH to bude považovat za nepřípustnou cenzuru, já a Danny za zkvalitnění diskuze. Já myslím, že sprostoty je třeba odstraňovat, nebo se tomu mají ti málo sprostí přizpůsobovat?

   Smazat
 15. Nedávejte do toho tolik emocí, přátelé. Jsou naše vzájemné bláboly tak důležité. Chce to klid. Nějak to dopadne...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:51 Zatím to dopadá špatně. A to jsme teprve na začátku.

   Smazat
 16. Pokud zdravotník odmítne oficiální covid-propagandu dostane vyhazov a vakcínu k tomu. http://www.zvedavec.org/vezkratce/17450/
  mnoho vědců, zkoumajících Covid, v loňském roce zahynulo, bylo zavražděno, spáchalo sebevraždu (já dělat to co oni, asi to udělám taky) Všechno měli připravené, patent, vyvolání falešné pandemie i očkování. Zde je patent: https://qnation.us/coronovirus-patent/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.