Reklama

neděle 3. ledna 2021

Připravovaný státní převrat v Rusku: Kdo za ním stál a komu se podařilo rozbít plán - názory expertů

3. 1. 2021      tsargrad
Na začátku roku 2020 byl v Rusku uskutečněn pokus o státní převrat, který byl odvrácen prezidentem Vladimírem Putinem a hlavou MO Ruska Sergejem Šojgu. Detaily skrytého boje po zrnkách shromáždili experti. V Rusku začal rok 2020 náhlou demisí vlády, která se stala překvapením pro mnohé politology a experty. Podle názoru řady z nich se v Rusku jednalo o pokus o státní převrat.


Jednu z prvních verzí o převratu zveřejnil známý ruský konzervativní filozof a spisovatel Vitalij Averjanov. Poznamenává, že události, ke kterým došlo začátkem roku, vůbec neodpovídaly charakteru prezidenta Ruska Vladimíra Putina. Expert poukazuje na to, že ruský lídr je "evolučním politikem", který koná postupně a není nakloněný prudkým změnám v rovnováze sil.

Z tohoto Averjanov činí závěr o tom, že jednat příkře a revolučně Putina přinutily okolnosti. Za jediný scénář, při němž je něco takového možné, expert považuje pokus o státní převrat.

"Můj názor je takový: v prosinci prezident dostal definitivní důkazy o spiknutí, které proti němu spřádaly hlavy řady oligarchických klanů a vysoce postavení funkcionáři, včetně členů medveděvské vlády", prohlásil Averjanov během rozhovoru s "Byznys Online".

Expert také vyslovil předpoklad, že převrat už byl v běhu a projevoval se neplněním příkazů prezidenta, a také v činech, zaměřených na podrývání důvěry k hlavě státu. K tomu Averjanov vztahuje nepopulární důchodovou reformu.

Atributy státního převratu spatřil i ekonom Michail Chazin. Věnoval pozornost podivným událostem jara roku 2020. Za prvé, zahraniční média započala jako na povel šířit téma "nemoci" Vladimíra Putina. Za druhé, nenadále byl vyznamenaný ministr obrany Sergej Šojgu. Chazin je přesvědčený, že je to článek jednoho řetězu.

"Domnívám se, že v dubnu a květnu se uskutečnil pokus o státní převrat. Nebudu uvádět jména těch, kteří se účastnili antiputinovského schématu, ale poznamenám, že poté dostal Sergej Šojgu vyznamenání, spojené s narozeninami ministra", poznamenal expert ve vysílání Cargradu.

Chazin se domnívá, že Putin se pokouší se zbavit tak zvaného liberálního ekonomického bloku. Tam, jak je známo, patří i hlava Centrální banky Elvíra Nabiullinová, i ministr financí Ruska Anton Siluanov. Mimo to však k tomuto liberálnímu bloku Chazin spolu s jinými experty tradičně řadí hlavu Sberu Germana Grefa nebo, například, bývalého šéfa Rosnano Anatolije Čubajse.

Politolog Sergej Michejev zase předpokládá, že "státní převrat"je příliš silné slovo pro ty procesy, které probíhaly na začátku roku 2020. Podle názoru experta souvisí tyto procesy s rokem 2024, který je určitými silami v Rusku i za jeho hranicemi posuzován jako rok, v němž se má odehrát revanše "z hlediska navrácení Ruska do kotce".

Na prudké změny v rovnováze sil ve vládě Ruska poukázal politolog Konstantin Dvinský. Podle jeho pozorování v roce 2020 tak zvaný liberální klan utrpěl celou řadu porážek a uvolnil místo "státotvůrcům", kteří nyní systematicky zbavují Rusko "liberálního dědictví" a určují politiku státu.
 

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

51 komentářů :

 1. Říkává se, že zátěž, která člověka nezabije, jej i posílí.
  A tak i tento pokus dal Putinovi připomenout, že ruští liberasti nespí a spolu se svými zahraničními loutkovodiči dále usilují o mocenské ovládnutí Ruska.
  Jen málokdo to dovede lépe než Putin, který ty (pod)pindosy dokázal elegantně a bez humbuku vyprovodit za bránu Kremlu. Evolučně ...

  OdpovědětVymazat
 2. Mitrofanov je komentator v Cro a rusky zradce u nas, vyznacujici se jako i Romancev neskutecnou nenavisti k Putinovi a Rusku. Minuly tyden tvrdil, ze Putin je nemocny, pred tim, ze ma rakovinu. Vsechno zbozna prani chazarskeho slouhy, kterych je u nas v mediich i politice spousta. Videl jsem Putina, jeho pensum je giganticke a vsude je naprosto informovan a prezent. Diky Bohu.
  Cubajs byl uz odstranen na vedlejsi kolej a jeho Rosnan nema ty prachy co dostaval. Ostatni skudci Ruska jako Medvedev, Siluanov atd. prijdou taky na radu. Ted budou cistit spravni a mocenske struktury od zradcu pate kolony. 3 lety plan udela cistku, nic nebudou moci uz sabotovat a okecat. Kdyz nesplnis ukol, budes odstranen z mista, ktere zastavas.
  Rusko se odpichne od zapadu a soustredi se na Cinu a Eurasii.

  OdpovědětVymazat
 3. Musime si uvedomit, ze 5. kolona zapadu v Rusku je financovana zapadem a podporovana ruskymi oligarchy. Sice ne uz tak silne, protoze si uvedomuji, ze se jim nedari spatne. Trump pred pul rokem uvolnil na 'zadrzovani Ruska', t.j. po cesku na diverzi v Rusku skoro 4 miliardy $. A za to se da poridit spousta Navalnych a jinych zmetku, organizovat terorismus v zemi a demonstrace, nenavist k Putinovi. Putin a Sojgu likvidaci zapadem financovaneho ISILu ochranili Evropu pred 9 miliony Arabu z blizkeho vychodu. Namisto nich se podarilo jenom 2 milionum se usalasit v EU. Zadny dik pochopitelne od fasistu Leyna a Merkelove, ani od medii nemohou ocekavat. Ty maji prece zajem na migraci nasilniku a vyzirku doe EU a zakazuji zemim jejich ochranu pred migraci, nechrani Sengen a neutli neziskovkam a jejich lodim organizovani cest migrantu do Evropy za EU penize.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:33
   Proč ty prokremelský zmetku, neodtáhneš do toho ruského hlupákova, své k svému.

   Vymazat
 4. Tichá Putinova revoluce
  https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2020/12/ticha-putinova-revoluce.html

  OdpovědětVymazat
 5. Západ by toužebně potřeboval nového Gorbačova , ale Putin je silnější než západní demokracie .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:22
   Nám stačilo vládnutí pana Gorbačova, abychom té rudé Hydře usekli většinu hlav. Dnes ať v rusku vládne třeba pekelný lucifer, však jim také Putin je. Jsme součástí NATO a ruský vládce si jistě nechá zajít chuť.
   Putin je silnější jak Západní demokracie, ???? takovou srandu číst,je opravdu zábavné.Dozvuky silvestra.???

   Vymazat
  2. Unknown3. ledna 2021 18:32 Nám je kdo ? Mafie ovládající EU a USA ? Jděte do brusele nebo ještě dál.

   Vymazat
  3. "Putin je Lucifer", hahahaha, umíš ale pobavit, ty jeden 18:32. Že ty se ho bojíš?!

   Vymazat
  4. 19:49
   Buzno, NÁM,my co jsme udělali v 89 max. za svrhnutí takových rudých zmetku jako jseš ty !!!

   Vymazat
  5. Nějak se nám to stále všechno destabilizuje, nebo aspoň se pokouší o destabilizaci celý svět. O RF jsem to nevěděl, ale prezidentské volby v USA - průšvih, labilní stav EU ( BRExit ) dtto... K tomu ještě pandemie, změny klimatu... Nakonec i u nás doma "nic moc", jestli vyvázneme bez ztráty kytičky, tak budeme mít kliku. Za trochu stability, šel bych světa kraj, šel bez klobouku a šel bych bosý.

   Vymazat
  6. Blbecku jiz ti dal "tvuj " syn onoho Mercedesa ?
   Jeden idiot zmizel (ten co mel ty dve letadla ) a jeste vetsi kaspar a provokater se objevil .Zalez havelsteine pod tu lavicku a zmiz ,nezli te nekdo najde a dle hesla "nejdriv pal a potom se ptej" ti streli presne do te tve drzky nevymachane

   Vymazat
  7. Hydra ma vice hlav, sekani neni proto vubec jednoduche.
   Muze se i useknout ta dobra.
   Chybicka se vzdycky vloudi..
   NATO neni co to bejvalo , protoze nikdy nebylo a nebejvavalo. Zalozeni ,vylozene.
   Pouze k povinnosti vybudovat a prosperitu a bohatstvi pro amer. zbrojni a jine koncerny.
   Z Ruska /driv z NDR/ziraji,aby videli.
   Spionu tam meli asi tisic.

   Vymazat
  8. Ale jistěže je Putin Lucifer, čili světlonoš!

   P.S. Lidi, víte co mě fascinuje? Když naši prestituti, po nějakém Putinově NUTNÉM opatření, začnou plesat jak klesá jeho oblíbenost, ale když mu začne pro změnu stopat, v tu ránu nastane ticho až to řve.

   Vymazat
  9. Nevím proč mi nadáváte, asi jsem se náhodou dostal do hospodské hádky. Tak sorry.

   Vymazat
  10. Gorbačov byl naivní a hloupý zrádce. Skočil na špek Reganovi v Rekyaviku.

   Vymazat
 6. Z mého pohledu je žábou na prameni šéfka centrální ruské banky Elvíra Nabullina, která je v těsném propojení s Mezinárodním měnovým fondem, plní jeho příkazy a všemožně ze své pozice podrývá možnosti ruských investorů dostat se k investičním penězům. Pokud se tuto žábu podaří Putinovi odstranit a dostat poté Centrální banku (CB) pod kontrolu vlády a prezidenta (vhodným šéfem CB), má Rusko vyhráno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:54
   Nabulina už pro Putina nic neznamená. V novoročním projevu Putin řekl, že už má západu dost. Už ho nepotřebuje. Mohou si prý odpojit ty své západní zlodějské systémy. Rusko si už vybudovalo své vlastní. Svůj obchod obrátí na Čínu a Euroásii za Juan a Rubl. Zveřejnil plán rozvoje Ruska za biliony rublů. Rusko už vyváží i potraviny a Čína je štěstím bez sebe, že dostává to, co by šlo jinak na západ. A západ si ve své krizi může políbit prdel.

   Vymazat
 7. Toto je zajímavé video z 24.12.2020
  https://www.youtube.com/watch?v=2AILvht0910&feature=emb_rel_end

  Je to jen 10 minut.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:06
   Proč sem cpeš nějaká nesrozumitelné videa, co to je za odpudivou řeč, neznám !!

   Vymazat
  2. 10.33
   Kdyby jenom tu řeč...
   Věci které neznáš, když tak proletím ty tvé příserky, by zahltily i černou díru.

   Vymazat
 8. Ty indicie,(o pokusu o převrat) se, při výměně Medveděva už objevily. Jen ideologicky navedený a zaťatý blbec dnes hovoří o Rusku jako o komunistické hrozbě. Dnes je to o zájmových skupinách, které zbohatly bůh-ví jak, a značné části z nich je jedno, jestli bude Rusko silné a samostatné, soudí,mylně, že jejich majetky jim nevezmou.
  Naštěstí převažuje, zatím, skupina s vlasteneckým cítěním, a pudem sebezáchovy. Putin není car, ale je jedním, (nikoliv jediným), z nejschopnějších manažerů, které Rusko mohlo najít, a proto je jeho tváří. Musí taktizovat, vyrovnávat síly, a postupně eliminovat pořád ještě dost silné skupiny prodejných oligarchů. A daří se to.
  A je naším štěstím, které mnoho idiotů u nás nechce vidět, že existuje tato rovnováha sil. Ještě pořád jsme samostatný stát, třebaže se mnoho proradných zmetků neustále snaží rozpustit národní povědomí do tzv. euroobčanství s jeho "eurohodnotami".
  Tzv. západní země nás už na nic mocnepotřebují, a pokud půjde do tuhého, obdobně jako v Mnichovské dohodě, zase nás, "v zájmu civilizace", kopnou do prdele. Bylo to tak vždycky, a není důvod věřit, že to bude jinak. A pak budeme , zase a opět, prosit Rusko, aby nás nenechalo zlikvidovat. Tedy v případě, že bude dál silné a seběvědomé, a nezvítězí tam prodejné svině, jako se to stalo u nás.

  OdpovědětVymazat
 9. Tak co bylo před rokem, to bylo. Ale zdá se, že leden je nějak magický pro ruské sluhy američanů a stejný pokus se nejspíše opakuje nyní...

  OdpovědětVymazat
 10. Tohle je totální nesmys, nikoho ani nenapadne se Putina zbavit. Naprosto bez šance.
  Putin je jen sprostý lhář, který tím chce upevnit svoji moc, zbavit se svých oponentů,a mít důvod, jak omezit poslední zbytky svobody obyčejným lidem,co ještě v rusku zůstaly.
  Ekonomika krachuje, za deset let,je dnes těžba nafty na nejnižší úrovni,cena taky nízká,jen zbrojní průmysl bude za každou cenu fungovat.
  Velice chmurné vyhlídky dnešního ruska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poor unminded Unknown. You are doomed. No worry...

   Vymazat
  2. CHmulo nebyť Putina tak tu tie svoje "bláboly"nevypisuješ.Ak by tam sedel npr. Žirinovský, alebo iný vymletý mozgom vojnový štváč tak sa tu nebude vyjadrovať nik z nás.A tie chmurné "Vyhlídky" máte vy v ČR a my SR.

   Vymazat
  3. At se vrati do skoly a tak zbohatne.
   Skola bez reci,vrati skolne i s uroky.
   Rozpor je,ze Putin je ...
   A nikoho nenapadne se ho zbavit.
   Sojgu je jedinej kolem.
   I kdyz Medvedev vyda za dva ,nebo za tri.
   V chlastu.

   Vymazat
 11. Snaha o převrat tu nepochybně byla. Ostatně zmíněné síly osnující převrat jsou známí podpindosníci US deep state. Oligarchové nicméně dobře znají své dilema od setkání s Putinem - ten jim jasně řekl, že si mohou vybrat pracovat pro Rusko nebo pro cizí zájmy a Rusko zaradit, v druhém případě ale logicky nemohou počítat s ochranou RF. Tento Putinův mistrný tah rozdělil jejich řady a letos na jaře rychlé ustavení nového premiéra ukázalo, že žádný státní převrat se konat nebude. To znamená jediné - pučisté jsou sledováni a brzy budoujako sužebnictvo cizí moci touto mocí zlikvidováni, protože vědí přiliš mnoho a mohli by vše vyzradit FSB, pokud by byli zatčeni, což se logicky u národních zrádců předpokládá.

  OdpovědětVymazat
 12. Je neuvěřitelné, že těm blabolum a nesmyslům o převratu v Rusku někdo věří. A už vůbec, podezírat někoho z organizace převratu ze Západu!! Totální nesmysl.
  Putin má dnes mnoho nepřátel, za které si můžete on sám, bojí se až ser....proto okolo sebe kope jak chcípajíci kobyla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nechci psát vulgarity, ale vy jste fakt blbec a ubožák

   Vymazat
  2. Rusko začíná být nezávislé na Západu, vojensky opět nepřemožitelné, a někteří "unklauni" to nemohou přenést přes své nenávistné srdéčko.

   Vymazat
  3. 19:45
   Buzik, raději bych uvítal nějaký argument, než vulgárity,to ty IDIOT nemáš co.

   Vymazat
  4. Zlatá slova!
   Tleskám!
   To jako bychom podezírali Milionchlívkaře, že doufali ve svrhnutí vlády, zatímco oni si chtěli jen tak nevinně zadovádět.

   Vymazat
  5. 20:37
   Dvořák proč neustále mažeš moji odpověď na tvůj blàbol.
   NATO pouze v Evropě si rusáka namaže na chleba, samotný rusák tohle přihnal Západ má dnes rusko na háku a nic od něj nepotřebuje.

   Vymazat
 13. 18:41 Máte pane Bezejmenný nepochybně absolutní pravdu ve všem. Rusáci melou z posledního, Putin je na odpis a země spěje ke krachu. Všichni to uznáváme, jenom vás trošičku provokujeme.

  A proč se tím vůbec zabýváte? Proč o tom dnes a denně píšete? Koho litujete? Ubohé Rusáky? Jsou to podlidi. Tak nám to vysvětlete. Proč v každé diskuzi máte minimálně tři příspěvky a jejich obsah je stále stejný. Nás přesvědčovat nemusíte...nesnažíte se náhodou přesvědčit sám sebe? Vaše chování není zcela v pořádku. To je, jako byste každý den neustále vykřikoval: že tři plus dva je pět! A my bychom vám odpovídali z legrace: ale ne, je to šest, nebo mínus čtyřicet jedna. Tak to je milý pane. Asi nebude stačit se nad tím zamyslet. Bude to chtít vyhledat odbornou pomoc. Držíme vám palce. Bude to chtít změnit režim, zajet si třeba do lázní, chodit na dlouhé procházky a pít předepsané minerálky. A politickým disputacím se důsledně vyhýbat. Nebo do té závislosti spadnete znova.

  OdpovědětVymazat
 14. Dyk to je porád dokola kolokola. S tím pučem proti ruskému prezidentovi. Nic nového pod sluncem. A on to dycky zvládá. A furt má při tom smysl pro humor, a to je skvělý.

  OdpovědětVymazat
 15. Postupně, klidně, krok za krokem. Oligarchové byli zkroceni minimálně tak, že nekecají do politiky. Alespoň ne přímo. Postupně se vrátilo přírodní bohatství pod kontrolu státu. Byla zajištěna obranyschopnost země tak, že si nikdo netroufne na Rusko zaútočit. Musel by zaplatit příliš vysokou cenu. A zisk by byl sporný, pokud vůbec jaký. Zemědělství se postavilo na nohy tak, že zajistilo potravinovou soběstačnost a orientuje se i na vývoz. V pšenici je na špičce a v sóje druhé na světě. A portfólio roste. Vše v kvalitě BIO. To dokonce způsobilo skokový růst cen na mezinárodní burze. A toho se snažili využít ruští oligarchové a zajistili růst cen základních potravin na ruském trhu. Jenže půda v Rusku patří státu. Putin zareagoval okamžitě a tvrdě. Pana ministra vyprovodil i s jeho "řešeními" jak malého kluka. "Nebudete mě krmit nějakými pohádkami o jakémsi jednání... Na řešení máte týden!". Do obchodů v řetězců vyrazily kontroly obchodní inspekce a s nimi pracovníci generální prokuratury. Mluvčí řetězců se doslova přetahovali o mikrofony, jak hlásili návrat cen na původní hladiny a nejen těch základních. Rusko má plán rozvoje strategických investic do r. 2035. Rusko už nepotřebuje SWIFT. Na Silvestra otevřeli pokračování Tureckému proudu v Srbsku. A pokračování bude do Maďarska. A Severní potok II bude dobudován a Německo dostane do rukou kohout od hlavního druhu nejlevnější energie pro celou Evropu. Rusko začalo budovat most z pevniny na Sachalin a jedná s Japonskem o prodloužení trasy nové železnice na Hokkaidó. Barevná revoluce v Bělorusku krachla. Barevná revoluce v Arménii také krachla porážkou prozápadního exponenta Pašinjana ve válce s Ázerbájdžánem. A Rusko hraje rozhodující roli i tady. Ukrajina je ve slepé uličce a jen Bůh ví, jestli to jako stát vůbec přežije. Nepřátelé Ruska musí spěchat. Ti vnější, i ti vnitřní.

  OdpovědětVymazat
 16. Tyto problémy měl i Stalin. Je všeobecně známo, že tzv. generály zrádce, které Stalin nechal pověsit, tak jejich obvinění byla konspirací Západu. Musel se mít na pozoru a stejně zemřel podivuhodnou smrtí. Konečně i v USA zavraždili několik prezidentů jen proto, že neposlouchali. Tak veliká a bohatá krajina by se hodila americkým zločincům jako pořádné sousto.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tatrane, trochu jste toho smíchal dohromady moc. Stalin sice nechal popravit své generály a maršály, ale u všech bylo silné podezření z fandovství pro německý nacionální socializmus. To byla ta zrada. Celkem logické. Osobně nesouhlasím s výší trestu, vždyť je stačilo zbavit pravomocí.

   Vymazat
  2. 21.52
   Však už se o to ukousnutí si ze sousta snaží opakovaně už sto let! Jenže posrali co mohli.

   Lenin rozpoutal revoluci za jejich chechtáky, jenže namísto rozvratu se země sjednotila, pak pustili Dolfího se řetězu, jenže se to obrátilo proti nim, pak jim sice Gorby helfnul, jenže to taky "dopadlo tak, jako vždycky, čili posralo se to - a nastoupil Putin. Tak to zkusili pře sankce, což se opět otočilo proti nim, tož počali lomozit zbraněmi, jenže tím šťouchli do vosího hnízda, takže teď je RF vojensky nenapadnutelná atd. atd.
   Jak se vyjádřil, ač pro jinou situaci, Viktor Čermondin:
   Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky.

   Vymazat
  3. Unknown3. ledna 2021 22:48
   Pseudodvořáku 22:03. V poměrech pozůstalých z carského Ruska bylo běžným nástrojem zastrašit. K tomu trest smrti. Nebo se domníváte, že jinak by se u moci Stalin udržel? Třeba po prohrách počátkem války 1941?

   Vymazat
  4. Onim zmetkem kdo vrazdil elitu by ovsem Jabko, skret vypadajici jako pajdavy naseptavac v Nemecku a jako polsky zid, ac jim nahodou v one hierarchii nebyl .Popraven Stalinem 1939 po 2 letech hruzovlady

   Vymazat
  5. Neni to prehledny. Vyskytlo se jmeno Cerniavsky a atentat na Stalina. To vyvolalo zlou krev.Dal.
   Potom na sjezdu Vitezu,prej se ptali stary bolsevici Kirova a pak Stalina prehlasovali..
   Stalin vynikal velkou pracovitosti,ale musel asi,byl prinucenej, reagovat.
   Dalo se s nim mluvit a kdyz poukazovali na to, Stalin zase pripomnel,ze sou zatykany i clenove jeho rodiny.
   Nemoh vsecky vyslychat sam. Nejasnosti jsou.
   Potom Chruscev,neco lzi a nikdo se nevyzna..
   Stalin zasek vojenskou spolupraci s Nemeckem 1929,mozna to generalove na obou stranach to nemeli radi.

   Vymazat
  6. Pro Jožina 3:47: tím vraždícím trpaslíkem byl Jagoda (jiný druh ovoce než jabko).

   Vymazat
  7. Pro pana Dvořáka 6:50 Genrich Jagoda čistky začal. Ale hlavním katem byl Nikolaj Ježov. Typický kat. Primitiv, mstivý a nezapomínající. Měl obrovský komplex ze svojí postavy. Měřil jen 151 cm, měl pouze základní vzdělání. Byl šéfem NKVD v letech 1936 - 1938. tedy za nejmasovějších čistek. Lavrentij Berija už jen paběrkoval a spíš dával věci do pořádku. Tím nechci tohoto pána nijak omlouvat. Měl toho na svědomí také víc než dost, ale hlavním práci" odvedl Ježov. Nechal popravit Jagodu, Berija jeho a pak Chruščov Beriju (1953). Je to velmi podrobně a z různých úhlů rozebíráno a publikováno. A mnoho je toho i na YT.

   Vymazat
  8. Mozna eunuchove a pod velkym tlakem.
   Berija,ale ukrad na zapade vsecko vcetne atomovky.
   Septa se o chripce Roosewelta, Berija mel velky schopnosti a byl v pozici prescas ,mohl ziskat pres agenty Warfarin, na starnouciho udrenyho,Stalina.

   Vymazat
 17. Bohužel v každé zemi je 5 kolona která není pro zájmy své země ale pro cizácké zájmy u nás demožumpa a pyjáti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Holt jak rekl kdysi Chuck Hagel fesak a senator dokonce i na cas ministr obrany USA na dotaz novinare ohledne intrikanskeho Israele -"TABU".
   PS a proto piseme o onech figurkach sedicich vsude po celem svete s takovym respektem ,ze ? Mozna ze strachu ,ze by mohli v noci zaklepat na okno a vysvetlovat ze vse co s erika je lez ,kulkou

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.