Reklama

středa 20. ledna 2021

Proti syrskému prezidentu Asadovi byla opět použita falešná obvinění

Steven Sahiounie

20. 1. 2021     Global Research a Messin

Znovu se vynořila nová obvinění syrského prezidenta Bašára Asada, podle nichž je nějak spojen s výbuchem v bejrútském přístavu. Obvinění nepotřebují důkazy a jsou nástrojem, který USA opakovaně používají proti národům a vůdcům, které považují za nepřítele.Libanonští úředníci už roky věděli, že nebezpečné chemikálie byly v přístavním skladu skladovány nesprávně. Nikdo nepodniknul žádné kroky k zajištění bezpečnosti a ochrany obyvatel této oblasti. Bylo naznačeno, že za to může Hizballáh, ale později se ukázalo, že Hizballáh neměl nad přístavem, ani jeho obsahem žádnou kontrolu.

Faysal Itani, politický analytik a zástupce ředitele Centra pro globální politiku na Georgetownské univerzitě napsal, že přístav, stejně jako ostatní aspekty libanonské společnosti, trpěl „všudypřítomnou kulturou nedbalosti, drobné korupce a přesouvání viny.“

Nyní musí najít obětního beránka. Před třemi měsíci začal Walid Jumblatt s nepodloženými obviněními proti prezidentu Asadovi a obvinil ho z účasti na výbuchu v bejrútském přístavu. Libanonský filmař nedávno vysílal pořad na bejrútském televizním kanálu Al-Jadeed, ve kterém udělal nějaká spojení se syrsko-ruskými podnikateli. Tito muži jakékoliv spojení s výbuchem rázně odmítají.

Libanon se může stát zhrouceným státem, pokud jde o vládu, bankovnictví, ekonomiku, elektřinu, lékařskou péči a bezpečnost. Francouzský prezident Macron se pokusil pomoci, ale libanonští představitelé se odmítají držet selského rozumu.

Výbuch v Bejrútu zvýraznil smrtící hloubku propadu selhání administrativy. Nyní se filmař a zkorumpovaný politik pokouší obvinit prezidenta Asada. Nebylo by to poprvé, co by byla Asadova vláda obviňována bez důkazů.


Atentát na Rafíka Harírího


Po smrti Rafíka Harírího se na prezidenta Asada a jeho vládu valily zvěsti a nepodložená obvinění.

Rafík Harírí, muž s dvojitým saúdsko-libanonským občanstvím, byl miliardářským podnikatelem, zastávajícím celkem pětkrát funkci libanonského premiéra. Po posledním funkčním období v roce 2004 se přidal k parlamentní opozici a po skončení občanské války byl symbolem saúdského vlivu v zemi.

Dne 14. února 2005 Harírí nastoupil do svého auta, a poté, co jeho kolona projela nábřežím Corniche, roztrhla jeho vozidlo bomba z nákladního automobilu, zanechala mohutný kráter a roztrhla fasády okolních budov.

V srpnu 2005 byli na žádost vyšetřovatelů OSN zatčeni čtyři libanonští generálové, ale téměř o čtyři roky později byli bez obvinění propuštěni.

Harírího syn Saad vedl koalici protisyrských stran, známou jako Aliance 14. března, která měla podporu USA a Saúdské Arábie.

Saad Harírí, který ze smrti svého otce vinil Sýrii, v roce 2010 své obvinění vůči Damašku odvolal.

Dne 18. srpna 2020 uznal soud podporovaný OSN člena militantní skupiny Hizballáh vinným z účasti na atentátu na Harírího. Soudci nizozemského zvláštního tribunálu pro Libanon uvedli, že Salim Ayyash měl ústřední roli při bombovém útoku v Bejrútu v roce 2005, při kterém zahynul Harírí.

Osvobodili další tři obžalované, kteří byli stejně jako Ayyash souzeni v nepřítomnosti. Případ obžaloby se opíral o analýzu hovorů mezi mobilními telefony, které byly použity k plánování, přípravě a provedení útoku. Jeden ze soudců, David Re uvedl, že soud hledal motiv, nikoliv důkazy.

Hizballáh popřel jakoukoliv účast a soudci uvedli, že žádný důkaz neukazuje na zapojení vůdců šíitské militantní skupiny.

Saad Harírí řekl novinářům před soudem: „Myslím, že dnes byla mnohem vyšší očekávání, než to, co vyšlo najevo, ale domnívám se, že tribunál vydal verdikt, který je uspokojivý a my ho přijímáme.“


Použití chemickým zbraní


Prezident Obama, architekt útoku USA/NATO proti Sýrii za „změnu režimu“ ve svém slavném projevu uvedl, že použití chemických zbraní v Sýrii bude „červenou čarou.“ V polovině března 2013 zaútočili „rebelové“ v Sýrii na malé město Khan al-Assal poblíž Allepa a zabili asi 30 lidí a další zranili. Syrská vláda začala požadovat, aby OSN vyslala vyšetřovatele, ale OSN rychle neodpověděla. OSN politicky stála s USA, Velkou Británií, Francií a pokoušela se svrhnout vinu na Sýrii.

Carle Del-Ponte, bývalá švýcarská generální prokurátorka a šéfka Mezinárodního trestního tribunálu v květnu 2013 uvedla, že „silná, konkrétní podezření, ale dosud ne nezvratné důkazy, naznačují, že „rebelové“ použili nervovou látku sarin.“

Dne 19. srpna 2013 do Damašku dorazil tým vyšetřovatelů OSN, v jehož čele stál expert na chemické zbraně Ake Sellstrom. Než stihli navštívit Khan al-Assal, zaútočili rebelové 21. srpna na východní Ghútu, předměstí Damašku a nahráli videa, která se začala šířit v médiích. Tvrzení o tisících mrtvých kvůli útoku sarinem byla na světě, ale bez důkazů.

Ake Sellstrom řekl 24. srpna 2013: „Zbraně vypadaly docela profesionálně, ale kdo je použil, z toho nemůžeme usoudit.“

Investigativní novinář Seymour M. Hersh vydal knihu „Červená čára a krysí linie“, které odhalila důvod, proč se Obama v září 2013 rozhodl nezaútočit na Sýrii, protože bylo prokázáno, že vzorek sarinu použitého ve východní Ghútě nepocházel ze zdrojů syrské vlády.

Prezident Asad obvinil povstalecké skupiny podporované USA, Tureckem a Saúdskou Arábií s používání chemických zbraní za účelem obviňování Sýrie, protože prohrávaly. Syrská arabská armáda má vojáky, zbraně a letadla. Nemá motiv používat chemické zbraně, když je ve vítězné pozici. Zvláště se vymyká logice požadovat, aby dorazili inspektoři OSN k vyšetření použití chemických zbraní „rebely“ a pak je použít zrovna v době, když si inspektoři vybalují kufry po příjezdu.

Opakované použití nepodložených obvinění proti prezidentu Asadovi a jeho vládě není ničím novým, jen pokračující mediální válkou vedenou Západem proti Sýrii. Tohle nové obvinění z výbuchu v Bejrútu je novou kapitolou velmi starého příběhu.

Překlad Messin
49 komentářů :

 1. To je zajímavé, ale o ruské účasti na katastrofě v Bejrútu nikdo nepochybuje, stejně tak o zvěrstvech v Sýrii. Vy ano. Vy s těmi konspiracemi, abyste odvrátili obvinění vašich miláčků, prostě nepřestanete, co? Vám nezáleží na mezinárodních soudech, vyšetřovatelích OSN, svědcích, důkazech, vy máte hned jasno. Proč to děláte? Zkuste občas reagovat tak, že tvora, který vypadá jako kachna a kváká jako kachna, označit jednoduše za kachnu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo je to, ten "nikdo"? A co je to to "konspirace"? Ta zvěrstva v Sýrii - máte na mysli ta zvěrstva ISIL, podporovaného, cvičeného, vybaveného USA a Tureckem, že?

   Vymazat
  2. Provokatér-trol J.J. udělá "ruskou stopu" ze všeho a ještě k tomu i v Antarktidě. Žádný zdroj, jen pomluva vycucaná z palce.
   Ani jedno své tvrzení není schopen doložit a ozdrojovat.

   Vymazat
  3. Také by mne zajímalo, z jak seriozních zdrojů čerpá J.J. a kde našel tu zmíněnou "ruskou účast", která se podobá středověkým útokům církve na heretiky - dříve za vším špatným stálo Peklo a dnes to vypadá, že je za vším špatným Rusko. Často jsou tyto ataky ještě osobně zaměřeny na Putina, který jako by byl všemocným a nadpřirozeným Satanem. Pozoruhodné je zejména to, že útok J.J. proti konspiracím, je sám založen na konspiraci.

   Vymazat
  4. Prosím, nereagujte na troly (J.J., Indický běžec, jeden z Unknownů). Jsou průběžně mazáni a po jejich vyřazení z diskuze jsou některé příspěvky nesrozumitelné.

   Vymazat
  5. kazdopadne kdyby tam Asad nepozval rusy tak uz je davno po smrti! tak to vidim ja😎😎😎😎😎

   Vymazat
  6. Pane Dvořáku 20. ledna 2021 10:10, jak jste dospěl k jistotě, že přispěvatel J.J. není o tom co píše svato svatě přesvědčen? JiH

   Vymazat
  7. Přesněji řečeno 'nikdo nemyslící nepochybuje', že?

   Vymazat
  8. Václave Dvořáku, Forkie, Toto a vy ostatní... já sleduju TV a čtu denní tisk, jsem na internetu. Stejné informace jako já má skoro 100% občanů této země, kteří mají podobně jako já stejnou historickou zkušenost, ať už osobní nebo zprostředkovanou. Vsadím se, že vy také. Třeba pan Dvořák musí být pamětník minimálně té strašné a ponižující okupace v 1968. Všichni zde pamatujeme ten šílený úpadek, který začal po roce 1945, kdy celé generace snili o tom, že jednou tohle všechno skončí a přijde svoboda, právo a lidskost.

   Řekněte mi, jak je možné, že vás se z toho nic nedotklo? Vy jste si vytvořili svůj vlastní svět a tak jako jsme nedůvěřovali komunistickým médiím, tak vy nedůvěřujete dnešním svobodným. A ještě se divíte, že se tomu ostatní diví. Já neříkám, že mám ve všem pravdu. Ale vy se vymezujete úplně ve všem. Nevěříte nikomu a ničemu, i když se jedná o oficiální zdroje. Jiné názory likvidujete s takovou vehemencí, že to vytváří reminiscenci na 50.léta. A to nejhorší, uvěříte každé bláznivině, jen když to je proti oficiální verzi.

   To vy jste trollové. Já mám své informace z oficiálních zdrojů. Mainstreamu, jak posměšně říkáte. A to se týká i obrazu o situaci v Sýrii a Blízkém východě. Odkud čerpáte svá moudra vy, to netuším.

   Vymazat
  9. 12.51
   Ta strašná a ponižující okupace proti které jsem se bouřil a kvůli které jsem vyfásnul titul "podvraceče", byla, manipulativní trolíku, když na to pohlédnu s odstupem, proti současnému eurounijnímu parazitismu, procházka růžovým sadem. S rybníčkem s kachničkama.
   Protože jsme stále měli - a udrželi si naději: "Až se to posere, tak..."
   No a pak se to posralo.
   Zpitomělé stádo klíčema zvonilo a Havla na hrad volalo, při čemž zcela vytěsnilo z mysli, kterak ten sebestředný guru za láci čtyř měsíců (!!!) svobody zaprodal svou duši bolševikům, před kamerami se žouželovitě kroutil a sliboval, že už nebude brojit proti státům světové socialistické soustavy a jakáže se z něj nestane pilíř socialismu.
   Ale stále tu byla ta naděje, kterak "vláda věcí tvých se k tobě navrátí, ó lide můj..."
   Potom svobodně zvolený škůdce republiky zalezl s vrchním cenzorem bolševika do kamrlíku a prohandloval moc za beztrestnost.
   Ale stále ještě tu byla naděje. Že svoboda, právo a lidskost zvítězí a že konečně se aspoň naše děti dočkají lepší společnosti, než v jaké bylo dáno žít nám.
   A v této naději započal notorický alkoholik, megaloman Všašek Pravdoláska, ouřadovat.
   A výsledkem je, že pokud si sami nepomůžeme, budeme mít navždy po naději...

   Takže Já Jo - tvé hraní na city pomocí té "strašné a ponižující okupace" není ničím jiným, než prachsprostou manipulací. Neboť to, v čem nyní žijeme, je nesouměřitelně horší, než kdy reálsocialismus byl.
   Howgh!

   Vymazat
  10. J.J - Jákobe Jando, pornobukvice z jevropských hovnot, přesně to odpovídá tvému naturelu. K tobě není zapotřebí nic dodat.

   Vymazat
  11. J.J - Jákobe Jando, pornobukvice z jevropských hovnot, přesně to odpovídá tvému naturelu. K tobě není zapotřebí nic dodat.

   Vymazat
  12. 13:50
   Chrchel, co vás opravňuje nechutně nadávat příspěvku J.J.
   Vyjádřil se slušně a pravdivě, ruská okupace bylo to,co mně v životě opravdu jako mladého velmi zasáhlo a podle vašeho komentu předpokládam,že ruskou okupaci schvalujete. HNUS

   Vymazat
  13. 13:50
   Trefa. Přitroublý politruk Jakub Janda asi zjistil, že jeho ještě hloupější onuce, co si říká Nacistický běžec alias Unkhown to nezvládá, tak se začal angažovat sám. :) Dokonce to dělá tak hloupě, že níže v příspěvku potvrdil, že zájmem USA je napadat cizí státy, tedy chovat se jako zločinecký stát. Tím dosáhl opačného efektu, než chtěl, že potvrdil můj a zdaleka nejenom můj názor. :-)

   Vymazat
  14. Jojo, chápu vás, znám lidi jako vy, čtou, mají informace z novin. Myslím, že obě strany mají mít právo se vyjádřit. Nedivte se vyhraněni se "Proti vsem". Česká specialita. Ale jiné názory než všeobecně mainstreamem propagované, existují i na západě a vsude na svete.
   Co je na vás horší, je včerejší hláška o nutném rozdělení čr na 3 celky a nutnost zavedení němčiny jako úředního jazyka.
   Dnešní perly:úpadek po r.45, a strašná a ponižující okupace 68.... eeeee... to vidím naopak, jste nějakej precitlivelej, zklidnit hormon potrebujete.

   Vymazat
  15. J.J.20. ledna 2021 12:51, pokud jste z pamětníků, žasnu. Jste buď Boží prostotou, nebo restituentem, nebo neodsunutým Němcem. Pokud byste byl bezelstný mlaďas, tak bych to chápal. Měl byste naději, že prohlédnete. Takhle jste, pro rozumnou diskuzi, docela ztracen. JiH

   Vymazat
  16. Myslím, že jojo je mladé, myšlení zdemokratizovaneho a globalniho. Jak to řekla růžičková v slunce seno...copak su mladá nebo blbá.... , no, tak mohlo by to přejít.

   Vymazat
  17. Asi budu jediný, který bude na J.J. 12:51 reagovat kladně. Ne ze souhlasu co říká ale pro formu. Je to jeho názor, inteligentně podaný, proto si zasluhuje slušné Re.

   Možná J.J. patřil k vyšší kastě rodinné, proto hůře chápe, že pro většinu lidí byla doba, po 48. spjata s nadějí na lepší život. Pro ně to skutečně byl lepší život. Zaostalost Východu, nadhodnota se rovnoměrně dělila ale nebyl kapitál státu, proto se koukalo na západní výkladní skříň, proto uspěl 89. Po něm se to obrátilo, nůžky se rozevřely a většina je již zklamána ale bez politické moci. Média jsou obsazena vyšší střední třídou a politici tou vysokou.

   Proto naše masmédia jsou stejná, jako ta komunistická, závislá, to by si mohl J.J. přiznat a nevnucovat je.

   Vymazat
 2. Jediným důvodem na odstranění Asada je poloha Sýrie na mapě světa. Díky Sýrii nemohou Americké těžařské společnosti vybudovat ropovod a plynovod z Arabského poloostrova do Turecka. Tímto krokem by oslabili pozici Ruska na trhu s těmito komoditami v Evropě a mybychom tento luxus mnohonásobně přeplatili. Takže díky za Asada. Amerika ať shoří v pekle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:39 Tuhle americkou propagandu si strčte za klobouk. Rusko neválčí po celém světě a nikdo nemá právo napadat jiné státy. Spojenci to jsou tak vaši ale moji ne.

   Vymazat
  2. Cáblíku, odpovídáte na můj smazaný komentář, kde píšu, že USA mají také právo chránit své zájmy v této podobně jako Rusko, jenže po smazání komentáře vypadá váš příspěvek tak trochu divně.

   Vymazat
  3. 9:01 USA zájmy jsou světovláda oni jsou vždy „napadeni" daleko od své země. Teď mají v Sýrii základnu a kradou jejich ropu. Inteligentní čtenáři tohoto serveru to pochopí na co jsem reagoval.

   Vymazat
  4. SýrieV Sýrii zahynulo 28 lidí při teroristickém útoku na autobus

   USA a jimi podporované jednotky jsou také obviňovány z drancování syrské ropy. Začátkem února bylo oznámeno, že Spojené státy se rozhodly rozšířit dvě největší základny v Sýrii, aby nadále udržovaly svou přítomnost v oblasti ropných polí v regionu.

   https://cz.sputniknews.com/svet/2020123012990735-v-syrii-zahynulo-28-lidi-pri-teroristickem-utoku-na-autobus/

   Vymazat
  5. Fakta jsou jiná milánku v Sýrii dostali vaši teroristé a západní poradci pěkně přes hubu. A to nebojovala armáda RF. Jo velký izraelský bojovníci vystřelí z bezpečné vzdálenosti rakety a uletí. Kdyby Putin chtěl tak do čtvrt hodiny je s vámi ámen. Tak čus fanatický blázne.

   Vymazat
  6. Včera jsem poslouchal (v překladu Martina Dzurise, Čecha žijícího od ledna 1989 v USA, kam emigroval před komanči) přímý přenos Plechové Huby loučící se s postem státohlavy USA, jaký úžasný pašák byl a co všechno se mu povedlo (ani Klaus by se lépe nevychválil).
   Mezi jinými se holedbal, kterak se pod jeho vedením staly USA největším producentem ropy (což mě, vzhledem k tomu kolik ropy USA těží na SVÉM území dílem zaujalo, dílem pobavilo, největším dílem znechutilo) a jak se mu povedlo zavraždit (no, on to řekl jinak, ale pro mě je vražda vraždou) nepřítele USA. No a do toho znechucení narazím na soukmenovce Já Jo a jeho výblitky. Vlastně mě ty jeho výblitky jako takové nevadí, bavím se tou jeho snahou blba volajícího v poušti po dešti, ale jaká je jeho motivace? Buď je skutečně takový kretén a dělá to z přesvědčení, nebo jsou za tím prachy. Jinak řečeno parazitismus skrzevá neziskovky. Jak tedy Já Jo, Blátošlapy a unk Hovny vymáznout trvale?
   Nevidím jinou cestu, než odstřihnout politické neziskovky od erárního cecku. Jenže, i pokud se to povede, nebude už pozdě?
   Antifa maskovaná za Piráty se dere, díky "práci" neziskovek, tedy díky zdebilnění "mládí vpřed" do parlamentu, ve vládě máme eurounijní poskoky...
   Otázka zní:
   Stihneme to včas?!

   Vymazat
  7. Milý J.J. USA nemají právo hájit svoje zájmy kdekoli na světě mocenskými zásahy vůči suverénním státům. Je to stejné, jako invaze armád Varšavské smlouvy do ČSSR v srpnu 1968. A všelijaké ty "barevné revoluce". Měřte laskavě, ve svém svatém nadšení, všem stejně. Mějte se. JiH

   Vymazat

  8. zrejme naivkove jeste nepochopili, ze hratky na levicovost nebo pravicovost jsou pouze komedie potentatu pro volebni stado, pro dosazeni svych cilu si na vlajku klidne namaluji panacu s dvema pravyma a levyma rukama. Take ti uslo, ze v USA a na Zapade leta vladnouci neocons a jejich ideologove, kteri ovladaji nejen financni a zbrojarsky sektor, jsou vetsinove pohrobci imigrovanych evropskych zidobolseviku a trockistu ,kteri pouze prevlekli kabat, mocenskou politiku ale praktikuji uplne stejne jako komunisti a fasisti.

   Vymazat
 3. Už to začíná. Sotva Trump vytáhl paty z BD, nastupuje nová administrativa v čele s "demokraticky zvoleným" presidentem, s inaugurací probíhající demokraticky pod hlavněmi 25000 demokratických samopalů. Takže se máme na co těšit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Forkie Jsou připraveni střílet do vlastních lidí volby zfalšovali tak mají bobky.

   Vymazat
  2. 9:01 Doporučuji podívat se osobně na Krym a zkusit si pohovořit s tamějšími občany, jak se dívají na "ruskou okupaci". To, že nedávné americké volby byly obrovským podvodem, dnes nikdo soudný nezpochybňuje.

   Vymazat
  3. at tak ci onak faktem zustava ze 2/3 obcanu usa souhlasi s inaguraci! ta by mela probehnout v klidu pokud se neobjevi na scene Qanon Shaman Jake Angeli pravym jmenem Jacob Anthony Chansley!
   ale ted mi pise Donald ze zustava ve vazbe az do soudniho preliceni! tak to jsem klidny ale pozor zbyvajici 1/3 naroda muze premoci tech 25000hlidkujicich vojacku!
   pojdme se podivat na reality show😂

   Vymazat
  4. Dobráku, proč sem dáváte hlouposti?

   Vymazat
  5. VD11:10co je v tom za hlouposti?
   akorat si delam prdek v te casti druheho odstavce zacinajici: "Ale.. ..a konce vojacku!" takze jo sranda ci hloupost!

   Vymazat
  6. 8:56
   Forkáč,tak kolik je už v USA mrtvých tisíc, dva,deset. ZASE jen ubohé vymyšlené nesmysly,že si ty a podobní hlupàci u nesmyslech tak libují.

   Vymazat
 4. Je potřeba zase "zadělat" někde na světě na konflikt,Sýrie se hodí, kšeft se zbraněmi nesmí usnout!!Ruská stopa v Bejrůtu, tomu se může každý jenom zasmát!! Ruská loď naložená hnojivem zůstala v přístavu a protože tam panuje neskutečný bordel, tak jí tam nechali měsíce trčet, až to vybouchlo!!! A to je ta ruská stopa, blbečkové, co zde předvádějí svojí neskutečnou omezenost!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono hnojivo nebouchlo na té lodi, ale v betonovém silu, kam to nechala libanonská vláda přeložit. Mimochodem lodí je to z Černého moře do Libanonu úplně stejná cesta, jako přímo do Sýrie. Ty země jsou hned vedle sebe, takže to, že loď přistála ausgerechnet v Bejrůtu a neplula rovnou do Sýrie trochu nedává při pohledu na mapu logiku.

   Vymazat
 5. Co takhle nějaký argument,to napsat neumíš co, trapný blbečku!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Jediná možnost, smazat a zabanovat na furt!!! Jinak se s těmi prolhanými šmejdy jednat nedá!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hodny clověče 20. ledna 2021 9:45! Tím, že strčíte hlavu do písku nepřestanou věci, která se vám nelíbí existovat. Budete o nich méně, nebo nic vědět a o to hůř si s nimi poradíte. JiH

   Vymazat
 7. 10:14 To, že na nás budete řvát velkými písmeny vám v ničem nepomůže.

  OdpovědětVymazat
 8. A kdo byl u toho všeho,jako USA prezident a viceprezident?
  Takže to čekejme zas,proto je možné,že se připravuje půda pro vojenskou akci v Sýrii a při tom udweřit i na Irán.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě! Bidenova administrativa nesmí zahálet. Nejdříve se ale liberální američti fašisti budou vypořádávat s odpůrci ve vlastní zemi. To fašisti dělají přednostně, historie o tom ví své.

   Vymazat
  2. 10:57 tak jest pokud to V.Dvorak
   spolu s timto nevyhodnoti jako "hloupost":
   Článek postrádá informaci o tom, kdo je za tím stavem Západu a hlavně USA a jak se jim to dari nastolit. A o koho jde? Je to veskrze ta sionistická chazarská parta a tam je jádro všeho zla. A obsadili kompletně demokratickoustranu USA. Přečtěte si knihu - "Moje probuzení" napsal David Duke a procitnete také! Děj sice končí na konci min. století, ale pro poznání toho zla to naprosto stačí! A jsou tam naprostoi konkrétní údaje, jména a události. A v čele té zlovolné přeměny jsou Rothschildové, Rockefellerové a spol. Ti se rozhodli zlikvidovat Západ a bílou rasu, která činí jen 9% celé populace na planetě.

   Vymazat
  3. Článek postrádá informaci o tom, kdo je za tím stavem Západu a hlavně USA a jak se jim to dari
   nastolit. A o koho jde? Je to veskrze ta sionistická chazarská parta a tam je jádro všeho zla. A obsadili kompletně demokratickoustranu USA. Přečtěte si knihu - "Moje probuzení" napsal David Duke a procitnete také! Děj sice končí na konci min. století, ale pro poznání toho zla to naprosto stačí! A jsou tam naprostoi konkrétní údaje, jména a události. A v čele té zlovolné přeměny jsou Rothschildové, Rockefellerové a spol. Ti se rozhodli zlikvidovat Západ a bílou rasu, která činí jen 9% celé populace na planetě. Má to náboženské 

   Vymazat
 9. uz nemohu mazat ani sve vlastni kdyz treba udelam chybu? dik

  OdpovědětVymazat
 10. Vážení diskutéři: sleduji světové dění jako každý kdo má čas, zájem a INFORMACE. V nich se dnes vyznat není prakticky možné, neboť ve všech světových oficiálních i alternativních je tolik polopravd a LŽÍ! Jisté je, Trump, J.F.Kenedy jun.SPOLIPRACUJÍ a řeší BOUŘI. Prezident Putin má za úkol zabránit rozpoutání 3.svět. války v Síri a na středním východě. Proto "lavíruje" v tomto vysoce strategickém území. Jsou zde zájmy EU,Turecka, Izraele a dalších zemí na budoucí Hedvábné cestě až do ČÍNY. Říkají tomu kvantové ŠACHY na hraně ostří NOŽE. Vydržme a VĚŘME PLÁNU těchto tří MUŽŮ ....

  OdpovědětVymazat
 11. To to trvalo, že opět západ bude výbuch v Bejrútu házet na nepohodlného západu Syrského prezidenta Asada, je to stejné jako ty vymyšlené akce napadení chlorem v Sýrii!! Západ už zcela úplně propadl s demagogií do dob 3 říše a jednoho představitelů Gebllse, od kterého převzali tuto propagandu !!

  OdpovědětVymazat
 12. Podstatné je, že Rusové dnes mají v Sýrii dvě vojenské základny (leteckou a námořní), z nichž mohou křídlatými raketami Kalibr M a balistickými raketami Iskander M ovlivňovat dění nejen v Sýrii, ale i ve Středozemním moři a na jižním křídle NATO. Modernizované rakety mají dolet 4 500, resp. 2 500 km. 6. americká flotila, umístěná ve Středozemním moři se tak plně dostává pod dosah ruských raket. V dostřelu těchto raket je Turecko, Kypr, Rumunsko, Bulharsko, Řecko, Itálie, část Francie a část Španělska. Musíme však připustit, že i některé státy NATO modernizují zbraně, například Armáda České republiky bude kupovat nové francouzské houfnice, při jejichž použití se zvýší dolet z 27 kilometrů na 35 kilometrů. Obdobně chtějí postupovat i další státy NATO. Tak se mají Rusové na co těšit. Jo, a to jsem nerozebral možnosti vojenských základen, které jsou umístěny na Krymu a v Kaliningradské oblasti.

  OdpovědětVymazat
 13. Ještě v roce 2014 se kdos v Británii, USA, Turecku či Saúdské Arábii mohl těšit na to, že Sýrie bude demontována a mocensky ovládnuta. Jako geograficky významná křižovatka mocenských a ekonomických zájmů.
  Dnes již prakticky není, co řešit. Je rozhodnuto, síly, které chtěly Sýrii rozvrátit, jsou poraženy, vč. nájemních zmetků tzv. IS(IL).
  A tak už jen opruzují svými trapnými operacemi pod falešnou vlajkou.
  Stejný rukopis, jaký použili v Sýrii, použili i při svých spektakulárních akcích zn. novičok či na východě banderistánu, kde pod falešnou vlajkou nechali sestřelit civilní eroplán. A ještě než dopadl na zem, už znali viníka. Podobně jako v syrské Dúmě aj. či britském Salisbury jsou to oni, kdo před kamerami tv štábů vyšetřují nastrčené "oběti chemických útoků" ještě před tím než se vlastně stávají.
  Člověk musí být obzvláště vypatlaným, aby to ještě dokázal i strávit ...

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.