Reklama

pondělí 4. ledna 2021

Reportáž ze světa konspirací

Petr Bajnar

4. 1. 2021 blog autora

Chcete-li dnes veřejně zpochybnit jakákoliv fakta, jednoduše je prohlásíte za konspirační teorii. A pak jen přidáte obligátní větu: v konspirační teorie nevěřím.Přitom konspirace jsou běžnou součástí politické praxe již odpradávna. Říci v září 1939, že den před vypuknutím války v Gliwicích šlo o německou provokaci a ne o polský přepad německý vysílačky, by zajisté bylo považováno za konspirační teorii.

Podobně by až do roku 2005 bylo rovněž konspirační teorií tvrdit, že důvody vypuknutí války ve Vietnamu v roce 1964 byly z americké straně fingované. Až v roce 2005 vyšlo oficiálně najevo, že k vietnamskému útoku na americkou loď v mezinárodních vodách Tonkinském zálivu vůbec nedošlo.

Konspirační teorie se jako všechny teorie dělí na pravdivé, lživé a na ty kde se pravda mísí se lží. Pravda nikdy není černobílá. A tak jako se s pravdivými, ale i zavádějícími a manipulativními informacemi setkáváme v mainstreamu, stejné je to i na tzv. konspiračních webech.

Lživé konspirační teorie vytvářejí často jedinci, kteří se pak cítí důležití. Za některými pak zajisté stojí tajné služby různých států. Osvědčenou taktikou je vytváření různých, často protikladných teorií, které mají zastřít skutečnou pravdu o dané věci.

Ukázkovým případem je přistání amerických astronautů na Měsíci. Brzy se vyrojily zprávy, že astronauti zde spatřili mimozemské lodě. Krátce nato se začala šířit spiklenecká teorie, podle které Američané na Měsíci vůbec nebyli a záběry byly pořízeny ve studiu.

Nejznámější konspirační teorie dneška říká, že běh světa již po staletí skupinka mocných osvícenců=iluminátů. V její pravdivost věřil i zpěvák Karel Gott. V rozhovoru pro Lidové noviny uvedl:

Jsem přesvědčený, že zvlášť v posledních stoletích nejde o žádné omyly, naopak politika se odvíjí podle přesných scénářů, nic se neděje náhodou, i to nejhorší jako války. Vždy je o vítězích rozhodnuto dávno předtím. Stejné banky podporovaly toho, kdo je rozpoutal, a vyjednávaly s tím, kdo byl napaden. Domlouvaly se, čím budou platit, až jim budou posílat zbraně. Běh světa řídí tyto vysoké nadstátní kruhy, tzv. ilumináti nebo osvícenci, a také svaté řády a lóže až po mysticko-okultní organizace.

Nedávno byl na internetu publikován text, který údajně unikl ze zasedání jedné z globalistických organizací, Trilaterální komise, které proběhlo v prosinci 2020: Trilaterální komise: Hlavním cílem operace Covid-19 je urychlení procesů změny lidstva. Ohniska odporu musí být eliminována. Bude v roce 2021 spuštěna operace Moskva? Jaké procesy by měla urychlit antihmota?

Článek pravděpodobně v některých čtenářích vyvolá úsměv na tváři, u jiných pocit, že člověk je jen bezbrannou loutkou v rukou mocných tajných společností. Možná i proto unikl. Ti co mají strach, jsou snadněji ovladatelní.

Jaká je však pravda? Řídí svět skutečně jen skupina mocných? Myslím si, že k odpovědi na tuto otázku je třeba se zamyslet na fungováním světa, celé přírody. Vše řídí věčné a nezměnitelné přírodní zákony. Je tu řád světa, kterému jsou všichni podřízení, i ti mocní. Pokud člověk naruší přirozený řád přírody, třeba tím že se přemnoží, bude ničit přírodu a podlehne dekadenci, pak vznikne tlak, který bude mít tendenci vše uvést zpět do rovnováhy.

Vůbec pak není důležité zda tím spouštěčem procesu je sama příroda, či člověk. Není podstatné, zda covid 19 je důsledkem přírodního procesu, nebo byl vyvinut uměle. Objevil se proto, protože naše společnost svým chováním k jeho rozšíření vytvořila podmínky.

I ti nejmocnější z lidí, jsou proti přírodě a jejím silám bezmocní. Všechny historické pokusy o nastolení světovlády skončily neúspěchem a tak nevyjde i tento pokus. Osvícená doba která má být cílem tohoto procesu zákonitě přijde. Nebudou to však ilumináti, kteří v ní budou vládnout, jak v to dnes věří. Zlo nemůže vytvořit dobro a ušlechtilý cíl jakékoliv prostředky k jeho dosažení rozhodně nesvětí.

Proto je zbytečné se bát. Je důležité nešířit strach, ale šířit lidskost, světlo a naději. Přitom si zachovat úsměv na tváři a důvěřovat řádu světa a Bohu.

52 komentářů :

 1. Kdy nekdo konecne zverejni ulohu Anglie a kralovskeho rodu z let 1936 az do konce valky ?
  Obecne lze konstatovat ze od konce valky si zlodeji a lhari prestali brat servitky a delaji si z lidi verejne legraci ,neb prakticky vse co se lidu tleskajicimu prednese je lez jako vez .A lid rve nadsenim ...jako v tom vtipu jak Husak rekl lidu vylizte mi prdel ..a za moment se dozvedel--"uz se radi soudruhu prvni do zastupu"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je důležité:"...Proto je zbytečné se bát. Je důležité nešířit strach, ale šířit lidskost, světlo a naději. Přitom si zachovat úsměv na tváři a důvěřovat řádu světa a Bohu." - Ale důležité je také vědět, že technokraté ovládají světové dění a ne dav. Technokraté určují co se bude dít kdy a kde - mají na to zdroje. Nepochybují, že antitrumpovci budou poraženi, ne Trumpem, ale silnější skupinou, která jasně vidí, Deep State USA ruinuje planetu - proto se vytvářejí podmínky, netvoří je příroda, aby ruinování planety přestalo a nedošlo ke katastrofě. Silnější skupina pracuje pomaleji, protože vytváří podmínky, aby došlo k porážce Deep State a jejich oligarchů, přestože cíl zůstává - celosvětové impérium !

   Vymazat
 2. Toto ovšem konspirace není:

  https://1984aumeilleurdelimmonde.blogspot.com/2020/12/vaccination-covid-19-le-crime-parfait.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. možná to konspirace není... ale ono je to francouzsky...

   Vymazat
  2. Vlastimil Čech4. ledna 2021 8:45
   A co překladač? Dá se doinstalovat jako plugin do prohlížeče. Ze spousty jazyků máte český překlad. Pravda, někdy kostrbatý, ale dá se vyvodit o co jde.

   Vymazat
 3. Něco konspirace bude ale dnes se s tím hlavně oháním transatlantický soudruzi. Když se odhalují jejich špatnosti a vládnutí proti lidem tak nejvíc vyřvávají.

  OdpovědětVymazat
 4. Jen snaha pisatele tohoto článku, obhájit ty nesmysly a bláboly v ruzných pochybných webech jako sputnik, aronet, skr. pravda a dalších konspirašních webu, jen hlupák neprohlédne !!
  Jen ty nesmysly o kovidu, kdy Gates má vakcínu s nano roboty, nesmysl psát o USA jako deep státe a další desítky nesmyslu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady jsou další informace pro Vás nevěřící :
   https://beforeitsnews.com/health/2020/12/david-icke-the-awakening-january-2-3037001.html
   V DAVIDI ICKE Mluvit na probuzeném světovém pravém summitu 2. ledna - přívěsu Icke varuje, že „globální pandemie“ COVID je vytvořenou krizí, která ospravedlňuje zavedení „Globálního resetu“ - fašistického nového světového řádu, který bude zahrnovat Čtvrtou průmyslovou revoluci (AI) a eliminaci hotovosti a novou digitální světovou měnu. O těchto změnách nyní diskutuje Světové ekonomické fórum a Mezinárodní měnový fond. Mark Twain řekl: „ Je snadnější lidi oklamat, než je přesvědčit, že byli oklamáni . „Všichni by rádi věřili, že můžeme důvěřovat vládě, zdravotnickým úřadům, médiím atd. Je tedy pochopitelné, že mnoho lidí bez pochyb přijalo politiku„ zdraví “COVID. Naštěstí však stále více lidí tento podvod začíná vidět a brání se.
   Icke říká, že si myslí, že globalisté přehnali svou ruku. Navrhuje, aby bezprecedentní vakcína se změnami genetiky již byla k dispozici a k ​​jejímu zavedení byla použita „smrtící pandemie“ COVID. Icke varuje, že vakcína COVID nemá nic společného se zdravím, ale je o kontrole. Transformuje lidstvo z biologických bytostí na syntetické bytosti sloučené s umělou inteligencí, což lidstvu usnadní kontrolu. Proto je vakcína první, která mění naše genetické složení. Icke varuje, že vakcína pravděpodobně obsahuje program sterilizace.

   Vymazat
  2. 10:08
   A vy tomu nesmyslu věříte ??? Pokud ano, tak vás upřímně lituji !!
   No, ty poslední dvě věty nemají opravdu chybu. Tomu muže věřit jen člověk rozumu mdlého. Vakcíny se aplikují týden, ale tihle ruzní konspirátoři, už na několik let dopředu vědí, co budou mít vakcíny za vedlejší učinek. A některé poloopice ( omluva opicím ) těm nesmyslum věří.
   Ale nakonec, je každého věc jestli se nechá očkovat, nebo ne.Lidi bez očkování bych velice omezil, třeba v cestování do zahraničí . Já osobně mám od svého známého lékaře slíbenou vakcínu do 14 dnu !!

   Vymazat
  3. Indický honiči, především, jestli od svého známého lékaře máte slíbenou vakcínu do 14 dnu (zjevně se endovoáváte toho, že byste patřil do skupin, které mají být pčkované vlednu) tak prostě oba jednáte protizákonně.

   Opravdu dobrý argument, gratuluju, je vás hoden.

   Vymazat
  4. 9.37
   Výjimečně souhlasím. USA není Deep State.
   Je jím pouze, spolu s dalšími vládami tzv. Západu, ovládáno. Kdo nechápeš, dosaď si namísto pojmu Deep State, Nový světový řád, Ilumináti a další, pojem světoví finančníci.

   Vymazat
  5. Americký "deep state" není nic jiného než komplex zbrojního průmyslu, zpravodajských služeb a finanční oligarchie. Svou prosazují skrzevá politiky, kteří dost často vzešli z jejich servisních stuktur a nebo podlézají, aby se po skočení své politické kariéry do těchto mocenských kruhů dostali. Proto je v podstatě jendo, zda jsou u moci demokraté či republikáni.
   Trump jim do toho hodil vidle.

   Vymazat
 5. Náhorní Karabach válečný zločin


  https://navratdoreality.cz/valecny-zlocin-12563.html

  OdpovědětVymazat
 6. Ve Světě plném skutečných konspirací parazitů "mágové slovního piáru" vsugerovávají lidem do povědomí, že konspirace jsou jenom lživé konspirační teorie ...,
  "skutečné pravdivé" konspirace parazitů tak ustupují do pozadí mimo pozornost lidí ..

  Konspirace je všeobecný jev (cizím slovem fenomén), obsahující pravdu i klam(lež) současně, který je běžnou součástí života degenerovaných pokřivených lidí i společnosti ..
  Kdo z lidí v životě nekonspiroval, aby někoho napálil ??? ..., je to problém mravnosti a v nemorální společnosti liberálního kapitalismu je téměř jejím základem ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jen by me zajimalo kym/cim je urceno co je a co neni pravda a co je/neni konspirace? thx

   Vymazat
  2. Dobraku, za konspiraci je označován jev, který je hodnotitelem považován jako klamavý, manipulativní, atd ..., a pravdivou a klamavou(lživou) část informace o jevu vyhodnoceném jako konspirace si musí každý zjistit sám použitím svého intelektu a zkušeností ..

   Vymazat
  3. maxim 😆😄😃 ja sa ptam kdo koho opravnuje ci urcuje k tomu ze je "hodnotitel"? dik

   Vymazat
  4. Dobraku, hodnotitelem jsi ty sám :-))

   Vymazat
  5. maxim aha tak to jo bravo😃😂😎

   Vymazat
 7. 11:06 naprostý souhlas. Jen člověk zatemnělého ducha nevidí, kam to naše civilizace dopracovala. Není divu, že ji pak prezentují takové zrůdy jako třeba Bidem, Pelosi, Kamala Harris, nebo třeba Leynová, Jourová ať nechodím tak daleko.

  OdpovědětVymazat
 8. tady mozna pomuze znat odpoved na otazku jaky je rozdil mezi konspiracni teorii a pravdou:
  NEKOLIK LET nebo i mesicu ci tydnu!

  OdpovědětVymazat
 9. Článek s nespornou logikou, nadhledem i srozumitelným výkladem. Jen ten pán Bůh tam pražádnou logiku nemá. Dopustí, nedopustí, dělá to schválně? Tohle pochopit, k tomu nám dopomáhej Bůh. Když už si ho lidé vymysleli a mnozí, přemnozí jsou z toho dobře živi. Zatímco jiní jsou voděni na provázku nebo, bez odporu snáší svou nespravedlivou bídu. K tomu se obětoval, nebo byl obětován, Ježíš Kristus? Pokud vůbec takový, jak je popsán dějepravou, vůbec žil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Osobně na toto obvykle odpovídám "credo quia absurdum". Což je poctivé, ovšem v daném kontextu to asi ani nepůsobí příliš povzbudivě. Ale i víra v pozemštější nebo nikoli nutně religiózní hodnoty, nebo zkrátka "přesvědčení", přeci obvykle nevyžaduje předběžné důkazy. A důkazy, které bývají uváděny ... darmo mluvit. Doktor Luther, byť sám pěkných pár sylogismů taky spáchal, taky v rozhodnou chvíli řekl prostě "zde stojím, nemohu jinak". Jistě, a potom se hádal a argumentoval. Ale nejsem si jistý, že vítězil silou logiky.

   Což mě přivádí k myšlence, že pan Bajnar mohl přidat ještě jeden "modus". Nejen že se v jednom kroku něco prohlásí za konspiraci a ve druhém se řekne, konspiracím přeci neveříte. Ještě je obvyklý takový ten křik "kde máte důkazy, jestli nemáte důkazy, tak je to vycucané z prstu, uveďte důkazy, nebo mlčte". To taky zvládne, a rád, každý blbec.

   Vymazat
 10. vidim ze mnoho lidi nevi co znamena Bozi Oko! asi nevi ze se za nej ukryvaji iluminati zednari a ppdobna verbez! sak si to najdete na googliku🤑🤑🤑

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Boží oko je v trojuhelníku s vrcholem směrem dolů (to je symbol živlů vody a země)..

   Zednářské oko ve vrcholu pyramidy (trojuhelníku se základnou na zemi - symbol živlů ohně a vzduchu) je oko degenerovaných Satanistů, kteří chtějí vládnout nad Světem ..
   Svoji světovládnou degeneraci naznačují ukazováním kosočtverce ze spojených prstů a ukazováků rukou, čímž chtějí symbolizovat nadřazenost jejich "pyramidy sraček" nad Bohem ..
   Nemají ale žádnou šanci ..., protože jsou degenerovaní !!!!!!!! ..

   Vymazat
  2. maxim no musis si najit i jina vysvetleni Boziho oko nejen tim tvym nejakym "hodnotitelem"! a mozna ze zjistis kdo co za verbez byli a jsou zednari iluminati a co to je za "nadlidi"? mozna ze kdybys mel 20dolarovou bankovku a prelozil ji urcitou formou tak bys tam nasel skupinu "samovyvolenych"?

   Vymazat
  3. maxim vidim ze jsi expert na Bozi oka iluminaty zednare a vyvolene o "teoriich" o konspiracnich teoriich nemluve, tak rikej proc na us bankovkach jsou bozi oka? NA VSECH!!!

   Vymazat
  4. Dobraku, vždyť to píšu v úvodním komentu, že na dolatech není Boží oko ale pyramida sraček s okem degenerovaných Satanistů ..
   Iluminátí jsou v překladu Světlonoši (odvozeno od Satan -Lucifer -v překladu Světlonoš, Bohem Otcem vykopnutý degenerovaný polobůh), ti "světlo přinášející" degeneráti ale nevědí co je Boží světlo a jsou debilně slepí v jejich naprosté Tmě, která zatmívá i jejich degenerované mozky ..

   Vymazat
  5. Dobraku, pro jistotu znova zopakuji, Boží oko je v trojuhelníku s vrcholem směřujícím dolů k Zemi..
   Můžeš si to najít možná i na Googlu, jestli tam najdeš nějaké obrazy Krista z dávnější historie s Božím okem nad jeho hlavou ..

   Vymazat
  6. maxim jeste jednou pro jistotu znovu zopakuji dej si do googliku ty dolary nevis kde ? dam ti link!

   Vymazat
  7. 17:10 maxim tak na dolarech to neni bozi oko? tak jake oko to teda je na tech dolarech? nebo ze bych mel jine dolary?😎😃😂

   Vymazat
  8. enem maxim vi jak to je s tema Bozima ocima na dollarech hlavne na "tridolarovce"😂😜😍😎😀

   Vymazat
 11. Moc pěkný článek a maxim jako obvykle výborný komentář.

  OdpovědětVymazat
 12. 11:12 čtěte https://1984aumeilleurdelimmonde.blogspot.com/2020/12/vaccination-covid-19-le-crime-parfait.html
  V té druhé části vakcíny má už být čip, to je identifikační kód, že ta osoba, co si nechá tento čip dát, patří temné straně. Tak se lidstvo rozdělí na čipované otroky a volné lidi. https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/safety/allergic-reaction.html
  MUDr. Varuje před vakcínami proti Covidu (stačí si poslechnout pouhé 2 minuty audia) http://www.inner-light.ning.com/profiles/blogs/vakcina

  OdpovědětVymazat
 13. Důvěřovat Bohu? Ale kterému? Aláhovi, Jahvemu, trojjedinému Hospodinovi, nebo pro sichr rovnou všem? No, vycajchovali se ti bozi v dějinách lidstva, vycajchovali.
  Jinak řečeno, ctěný autore, tou poslední větou jste to pos... pokakal.
  Důvěřovat můžeme jen zdravému rozumu a sobě. Za sračky ve kterých jsme si můžeme sami. A to bychom si měli uvědomit především v tomto volebním roce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten pravý jediný Bůh mezi všemi je "Absolutno", které je mimo prostor a čas, a je tak všude i nikde (tomu odpovídá pouze náboženská definice křesťanského Boha Otce)..
   Absolutno existuje a důvěra lidí v něj nebo nedůvěra na tom nic nezmění ..

   Vymazat
  2. 16:03 absolutne NC jen 😄😄😄

   Vymazat
  3. Absolutno, Universum, Vesmírný řád... jedno jak TO nazveme.
   Pro mě osobně je jediným Bohem ovlivňujícím věci lidské Kauzalita. Howgh.

   Vymazat
  4. Oprava: "... ovlivňujícím i věci lidské..."

   Vymazat
  5. Pánové, to nemá logiku co píšete ...

   Dobrák : Nicota je opak absolutna ..
   Milan: Absolutno je mimo prostor a čas, i mimo Universa i Vesmíry, které si teoretičtí fyzici dokážou se svojí kauzalitou vymyslet ..

   Křesťanská "kosmologie" esoterního Křesťanství vychází z vysokého prastarého vědění a je to zakodované do alegorijí ..
   Ve Vesmíru, resp. Universu, v jeho prostoru a času je přítomen Boží duch", který je prostřednictvím času všude ..
   "Absolutní Bůh Otec" je mimo, to je náplní toho protimluvu že Bůh je všude a nikde, navazuje na to potom ta "laická trojjedinnost" ..

   Nebudu to dál rozvádět, je to "vysoké vědění", není přístupné ani pomateným iluminátům a zednářům, ani dalším materialismen pomateným vědcům a intelektuálům ..

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  7. Maxime tak to cítím i já, jenom místo Bůh říkám Všemohoucí. Děkuji.

   Vymazat
  8. 19.04
   Věc názoru.
   Nehodlám vám svůj názor vnucovat, ani vám váš brát, neb škoda času na mlácení prázdné slámy učení "vysokého vědění".

   P.S. Bacha abyste s tej vejšky nespad a nepotvrdil Kauzalitu: Machruju (příčina) tak jsem si namlátil ten svůj enormně zvednutý nos (následek).

   Vymazat
  9. 19:04 koukam zes mimo realny svet "but no problem the world is ready for all kind of shithead"! amen😂😍

   Vymazat
 14. Za vrchní vládce jsou mezi Ilumináty považování Rotschildi a Rockefelleři - tj. z hlediska teorie řízení jde pouze o ekonomickou prioritu. Přitom větší moc drží ti, kteří určují světonázor. (ti potom řídí i tyto super-bankéře).

  Tj. teorie o Iluminátech je nedostatečná a nepřesná. Pak je jednoduché ji jakoby vyvrátit - min ovečky tomu vyvrácení věří... Je tedy pravděpodobné, že vznikla proto, aby nebylo možné plně poznat skutečný stav věcí.

  K tomu poznání skutečného stavu věci doporučuji Koncepci Společné Bezpečnosti a Dostatečně Všeobecnou Teorii Řízení.

  Ono i z hlediska doby prezentace je KSB a DVTŘ tady cca od 1992
  a teorie o Iluminátech ovládající svět tak od roku 1998.

  OdpovědětVymazat
 15. jura 15:36 velmi spravne ti jak jmenujes svet ovladaji daleko driv nez letopocty ktere udavas

  OdpovědětVymazat
 16. Jura nemluví o letopočtech vzniku iluminátů, nýbrž o datu vzniku ucelené teorie řízení lidské společnosti, státních útvarů a tzv supersystému (viz vopros-otvět, Pjakin).

  OdpovědětVymazat
 17. wtf kam jsem se to dostal! a to vy to spilate unknownowi? jesus christ help those local pricks!!!🤑🤑🤑🤑🤑

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobraku, nechováš se jako dobrák ale jako hloupý a pyšný trouba ..
   Apropo, už si zjistil jak je to s tím Božím okem ???
   Bůh nemá lidské oči, Božím okem je Boží světlo, zvedni hlavu k Nebi a tam ho uvidíš ..
   Symbolem Božího světla a Božího oka je Slunce v trojuhelníku s vrcholem směřujícím dolů k nám k Zemi ..

   Vymazat
  2. hele maxim troubu a hlupaka si nechej pro rodinu anebo pred zrcadlo! ja ti nenadavam tak se podle toho chovej!s tim okem na dolarech si to zjisti hlavne ty!
   a nepoucuj stale kdyz nevidis na dolarech bozi oko a jen pyramidu tak bez kazat jinam? capiche?

   Vymazat
 18. Dvorak se uplne zblaznil, kdyz pise uprostred noci. Asi mu jeblo:)

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.