Reklama

pátek 1. ledna 2021

Rok 2020 v pěti obrazech

Jiří Jírovec

1. 1. 2021
Následující text představuje autorův pohled na události uplynulého roku. Obsahuje několik lidových výrazů, protože mnohé situace nelze použít spisovný termín. Autor prohlašuje, že není spojen s žádnou politickou stranou a vždy používal a používá pravdivé západní zdroje.

Rok covidu-19

Kde se vzal, tu se vzal, možná z netopýra, možná z laboratoře, světu se narodil vir. Prý zasahuje játra, ledviny, srdce a vůbec všechno, co máme při těle. Má rád stáří a jeho choroby. Bez ohledu na věk nahlodává mozky politiků a ekonomů. Tedy pokud je u nich najde.

Koronavirus má schopnost štěpit a paralyzovat společnost. Pomáhá mu k tomu proces zvaný gretizace, spočívající v tom, že vědění je potlačováno silou nevědomosti. Sociální sítě ovlivňují, čemu lidé věří. Pravdu lze definovat jako, čemu dostatečný počet lidí věří. S podporou lajků může vzniknout z kdejaké pitomosti.

Ukázkou je názor, že vakcina proti koronaviru je škodlivá. Na jeho počátku jsou historky o tom, co se kdesi komusi přihodilo. Jedna paní povídala, že o tom slyšela v obchodě od pokladní, která se to dozvěděla od kohosi, kdo zná domovnici, která při mytí schodů potkává mnoho lidí. Media nezůstávají pozadu a tak se okamžitě dozvíme, že se jistému lékaři, trpícímu různými alergiemi, po očkování přitížilo. Taková zpráva neříká nic o riziku. Byl jedním ze sta nebo z tisíců? Kdo by si takovou zprávu nechal kazit nějakými procenty.

Každá informace má svůj reprodukční faktor. Čím víc lidí jí uvěří, tím spíš se čirý nesmysl změní v uznávanou pravdu. Najednou máme 40% občanů, kteří odmítají očkování. Uvěřili a jejich právo na víru je nutné hájit třeba i zákonem.

Pandemie se Česka dotkla ve dvou vlnách. Tu jarní se podařilo zvládnout. Možná jsme byli nejlepší na světě. K 1.9. 2020 jsme měli 425 zemřelých. 10x méně než srovnatelné Švédsko. Bylo to za cenu nákladů na ochranné prostředky a ekonomické ztráty. Vláda se ovšem chvály nedočkala.

Na konci prosince 2020 máme zemřelých asi 11000. Koronavir se dostal do domovů důchodců a léčeben. Místo hledání příčin tohoto stavu se media i politici chovají podle Šimkovi rady Grossmannovi: „Povídej, Jiříku, povídej, člověka potěší, když slyší o neštěstí.“ Slyšte, slyšte ozývá se z bakalomedií i od politiků poněkud předčasná přípravná kanonáda na Babiše: Jsme nejhorší na světě, to on, oligarcha a jeho vláda. Chovají se jako šmejdi, jimiž jsou.

Co na tom, že naše vláda nedělá nic jiného než okolní země. Rozvolňuje i přitvrzuje, podle toho, jak se situace vyvíjí.

Rok peněz

Radio Jerevan kdysi nedokázalo odpovědět na otázku, kde bude Sovětský Svaz nakupovat obilí až na celém světě zvítězí komunismus. Doba pokročila a otázka zní jinak: „Kde si státy budou půjčovat peníze, až zvítězí opravdový kapitalismus?“

Covid-19 vnesl rozvolnění do světa financí. "Zdroje jsou", řekl vizionářsky český premiér Vladimír Špidla. Měl pravdu zejména, protože existuje Paroubkovo pravidlo: „Státní dluh se až výjimky málokdy splácí.“

Státní dluh USA dosáhne v roce 2020  20 000 000 000 000 (biliónů) dolarů. To je tak obrovská suma, že je vlastně jedno jestli jde o americký bilion (tedy naše miliardy) a nebo o britský, který je tisíckrát větší.

Paroubkovo pravidlo neříká, co se stane, kdyby někdo chtěl dluhy vymáhat. Možnosti jsou v principu jen dvě. Dluh se buď odpustí nebo zruší válkou. Co taky s Čínou, která drží asi 28% amerického dluhu. Protože nemůžeme nechat velkého bratra v rejži, trváme i u nás na dozbrojování. Někde si na zbraně půjčíme.

Pomyšlení na miliardy se prohání v hlavách politiků. Dejte všem podnikatelům peníze hned teď a plošně, burácí opozice, aniž by tušila, že na scénu přivádí základní tezi komunismu: "Každý podle svých schopností a každému podle jeho potřeb." 

Všichni, i ti neschopní natahují ruce. Potřeby jsou různé. Někdo potřebuje peníze na lyžovačku v Itálii, jiný na rohlíky. Kdo pomalu dostává dvakrát proklíná. Babiše a vládu.

Rok antibabišismu

Policajti vedoucí sprostého podeřelého do šatlavy pronášívali varování: „Vše co od této chvíle řeknete, může být použito proti vám.“

V přenesené formě to platí pro Babiše. Cokoli udělá nebo řekne je (nikoli může být) použito proti němu. Pečuje o to „demokratická“ opozice, která již cítí krev v příštích volbách. Činí se media, Bakalova i veřejnoprávní. Moravec každou neděli vytasí průzkum volebních preferencí. Musí přiživit situaci: Chvála Bohu na výsostech, preference ANO 2011 zase o kousek poklesly. Ještě kousek a ještě a vítězství bude naše.

Na Babiše mají políčeno udavači od Pirátů. Pusťe nás na ně, popereme se za vás, tvrdili Piráti před volbami v roce 2017. Mysleli samozřejmě „mezi ně“. To se jim povedlo, teď touží po moci. Předstírají, že až se k ní dostanou, zavoní náš politický chlív takovou čistotou, až se z toho sám Andrej posere.

Babiš má proti sobě frustrované jedince, kteří se mu za cosi mstí. Za všechny stačí jmenovat epidemiologa Maďara, který neváhal upozornit veřejnost, že praváka Babiše neočkovali do levé ruky, jak je v kraji zvykem! Zmíněný občan je hňup. Není jisté jestli jím je, jak praví básník Jiří Žáček, „vlastní vinou nebo za to nemůže.“ Každý Maďar může za to, že je Maďar to říkal sapér Vodička.

Babiš samozřejmě udělal chybu, že k očkování nepřizval soubor právníků, aby zaznamenali, že premiér dostal vakcinu z náhodně vybrané lahvičky, náhodně vybranou injekční stříkačkou. Následně by sepsali a zapečetili protokol pro pozdější dohledání.

Česko se postupně mění v gubernii, kde se ohňupené strany snaží uloupnout kousek moci.

O covid-19 jim nejde. Ve svém šmejdství nejsou schopni vyzvat veřejnost „dodržujte vyhlášená opatření“ a pak, alespoň pro jednou, mlčet. Co na tom, že jde o životy lidí.

Rok voleb

Krajské a senátní volby se udály za očekávaného (ne)zájmu voličů. Celkově vyhrálo ANO 2011, ale situaci vyrovnal vznik nejrůznějších koalic, jejichž jediným smyslem bylo vytlačit Babišovo hnutí na okraj. To se bude za rok hodit.

V roce 2020 proběhly v zahraničí volby, které budou mít na Česko dalekosáhlejší dopad než krajské haštěření.

V Bělorusku byl zvolen Lukašenko a v USA Biden. V obou případech se objevily obavy o zmanipulování voleb.

Lukašenko vyhrál volby poměrem 80:20. Poražená strana vyvolala demonstrace v ulicích, částečně se uchýlila do exilu a začala burcovat EU, aby výsledky voleb neuznala, uvalila na Bělorusko sankce a pomohla demokracii k vítězství.

My se do cizích záležitostí nemícháme, tak nějak zněla Petříčkova nepřesná odpověď na jasnou otázku. Při druhém trápení (jak se dřív označovalo mučení) doznal, že ministerstvo dává několik milionů korun ročně jakýmsi nevýdělečným Čechům, kteří učí Bělorusy, jak se dostat zpod diktátorské knuty.

Česká media, tedy ta internetová, ukazovala hlavně záběry z ulic. ČT24 zvala do studia osvědčené experty na Rusko, aby v rámci přísloví o chlebu a písni, odpovídali na předvídatelné otázky. Za takové situace se občan nemusí obávat, že by se o zemi, která se od Ruska liší nejen názvem, dozvěděl víc než že diktátor Lukašenko je kurva komunistická. Bylo by zajímavé vědět, jak Bělorusové žijí, jaké mají sociální jistoty, co mohou a co ne.

Člověka zpětně napadá Libye. Víme, že tam byl Gaddafi a zaslechli jsme zvěsti o bohatství pocházejícím z ropy a zemního plynu. Nevíme zhola nic o tom, jak tam život vypadal, proč tam někdo chtěl vyvolat občanské nepokoje či dokonce občanskou válku. Nevíme nic a tak to má být, tak si to propaganda přeje.

V letošním roce volili Američané presidenta. Pokud někdo očekával, že to bude skvělá ukázka praktické demokracie, mýlil se. Tyto volby nemají s demokracií nic společného. Jsou jistou formou estrády, kterou letos pokazil koronavirus. Fangle a primitivní hesla pro primitivní společnost, nic jiného..

Komplikovaný volební systém zaručuje, že se presidentem vždy stane demokrat nebo republikán. Nikdo jiný nemá tolik peněz a korupčního potenciálu. Ross Perot se v roce 1990 pokusil prorazit jako nezávislý kandidát. Získal 19% všech hlasů, ale ani jednoho volitele.

Trump byl svéráz, obchodník, který v životě dokázal překonat mnohá úskalí. Nebyl politik a proto byl poměrně čitelný a předvídatelný. Je pravděpodobné, že si právě proto rozuměl s Kimem. I ten procházel a prochází mnoha protivenstvími. Trump by byl rád ukončil Korejskou válku, Kim byl ochoten jednat, ale překážkou se nepochybně stal vojensko-průmyslový komplex, který potřebuje udržovat napětí a chaos ve světě. Trump nemohl přiletět domů a na schůdcích Air Force One mávat smlouvou přinášející mír a zároveň miliardové ztráty, které by přinesl utuchlý prodej zbraní.

Biden se musí proti Trumpově zahraniční politice vymezit. Je příliš stár na to, aby se z muže v pozadí proměnil na světového vůdce. To již nyní naznačují banality, které pronáší. Výrok, že si na Rusko došlápne, pokud se bude do amerických voleb vměšovat svědčí že je zcela mimo realitu. Americké volby nelze ovlivnit, to by snad mohl vědět.

Klíčový bude Nordstream 2. Pokud Biden prosadí jeho zastavení, znepřátelí si Německo i Rusko. V opačném případě bude považován za měkotu ohrožující zájmy USA. Opravdu hrozivě zní jeho výrok z dílny jeho loutkovodičů:

„[…] globální problémy vyžadují americké vůdcovství. Jsme připraveni obnovit vedení, které bude že Spojené státy musejí mít vůdčí roli nejen příkladem naší síly, ale i silou našeho příkladu.“

Vůdcovství Ameriky se těžko bude líbit Číně, která má 1.5 miliardy obyvatel ani Indii a Indonesii. O Rusku ani nemluvě.

Premiér Babiš prohlásil, že je důležité „aby se Biden přihlásil ke spojeneckým závazkům NATO.“ Možná jde o zbožné přání, aby Američané zůstali alespoň trochu pod kontrolou. Biden to patrně potvrdí. NATO může Amerika potřebovat pro obcházení Rady bezpečnosti OSN.

Amerika potřebuje prodávat svoje zbraně pod záminkou, že jde o obranu před nebezpečím, které pro Evropu sama vytváří označováním Ruska za nepřítele. Česko si na americké či jiné zbraně rádo půjčí, vždyť peníze jsou tak levné.

Světu zůstává úžas nad tím, že se v populaci 330 milionů nenajdou dva lepší kandidáti a obava z toho, co se dál stane v mezinárodní politice.

Zajímavá bude reakce českých politiků na možný vývoj v USA. Vystrčil mnohým napřímil záda, a ti budou naše hodnoty hájit bez ohledu na grošíky. Padni komu padni. Co když se Trump zabetonuje na Floridě a bude svět žádat o sankce proti Bidenovi a jeho podporovatelům. To bude vskutku zapeklitá situace.

Rok omylů a manipulací

Tragického omylu se dopustila vláda, když zapomněla, že vláda znamená vládnout. Tedy konat v rámci zákona, který v žádném případě nezakládá povinnost prosit a panáčkovat jako psíci žadonící o pánovu přízeň kvůli pamlsku.

Politici, kteří vládu obviňují, že málo prosí a panáčkuje dosáhli morální statut šmejdů.

Máme policii, která není ochotna a snad ani nemá právo pokutovat ty, kteří porušují opatření vyhlášená v rámci pandemie. 17 listopady proudily Národní třídou davy bez roušek. Naše chrabrá policie jim udělala špalír.

Debilitu davu nelze balit do lidských práv. Studenti měli právo na chlastačku na Mácháči, přece se musí poznat a pohybovat kde chtějí. Rektor Zima a děkan 1. první lékařské fakulty , oba lékaři povolili večírek studentům mediciny ve Faustově domě. Nakazilo se tam asi 20 studentů. Na Mácháči přes stovku. Jenže nějaký Prymula nebo Blatný jim je u prdele.

Ministryně financí Alena Schillerová přišla s návrhem, který v podstatě mění původní smysl progresivního zdanění. To má přispět k přerozdělování bohatství ve společnosti a přinést víc peněz do státní pokladny. Ne tak v Česku. V souvislosti se zrušením superhrubé mzdy byly navrženy dvě sazby daně z příjmu, tedy 15 a 23%. Poslanci balíček změn odhlasovali, protože si spočítali, že při platu kolem 100000 měsíčně získají 60000 korun ročně navíc. Takové zvýhodnění mělo trvat jen dva roky, jenže tomu nikdo nevěří, protože takové omezení do zákona nikdo později neprosadí. Dovedete si představit poslance, který by podle svého vědomí a svědomí odhlasoval zvýšení sazby 15% a doma řekl: „Mámo budu mít o 5 klacků měsičně míň, takže dovolená bude na Mácháči.“

Omylem je zdánlivě geniální nápad ministryně Jany Maláčové doplnit název důchodové komise adjektivem „spravedlivý.“ Úspěch je automaticky zajištěn, protože každá koruna navíc učiní důchod spravedlivějším. Výsledkem práce Komise, formálně vedené ekonomkou Danuší Nerudovou, lze bez váhání označit za absolutní paskvil.

Se šílenstvím hraničí nápad zařadit právo držet zbraň do naší Listiny základních práv a svobod. Jde o nezvratitelný krok. Základní práva občanů jsou nadřazena všemu, i smrti. To přece známe z USA. Dodatek americké ústavy dal právo občanům vyzbrojiti se, aby se mohli postavit vládě, kdyby zvlčela. Tento důvod dávno pominul, ale s dodatkem nikdo nehne, ať vystřílí škola nebo půl města. se děje, co se děje.

V Česku se o právu držet zbraň začalo mluvit v souvislostí s obranou státu před před uprchlíky a migranty. Původní rétorika SPD prolnula postupem času do všech politických stran. Snad kromě Top 09. Později přibyla ochrana majetku a životů. Uvědomělý občan teoreticky zalehne na hranici a palbou uchrání vlast před muslimy, kozomrdy a jinou chamradí, které se zachtělo našeho koláče. Po nocích pak bude hlídat svoji chrobáckou kuličku. Otázka je, jestli může zbraní chránit i majetek pochybného původu. Tragické je, že ze slovníku palbychtivých zmizelo slovo člověk.

Dopřejme bojechtivým jednou měsičně týden na cvičáku.

Český politický systém se změnil z volné soutěže politických stran na kupčení stranických šíbrů. Tak vznikají ad hoc sestavené koalice, které omezují volbu mezi stranami. Máme nestraníky, kteří se nechtějí ušpinit členstvím, ale dají se koupit na kandidátku té které strany. Co na tom, že jako nestraníci nemohou podléhat stranické disciplíně.

Mezi manipulace patří stále častější výskyt fotografií z války, často s Ádou. Pravda přeťápl to se židy, ale měl recht, že táhl na Stalina. Uměl se usmívat, měl rád pejsky, Evu Braunů a uměl malovat líp než většina lidí. Němce musíme vidět jako lidi, jen tak pořádně vyniknou zločiny, které jsme na nich po válce páchali.

Potřebujeme pravdivou historii, řekl letos jakýsi uvědomělý historik. Dá to práci, uvidíme kolik své historie stihneme převést na stranu pravdu příští rok. Ono se ještě ukáže, jak dobře nám bylo za císaře pána. I rebel Havlíček dostal v Brixenu polopensi.

Mezi manipulace patří vytváření představy, že Babiš se Schillerovou sedí kdesi v komnatě na truhlici zlaťáků. Jejich cílem je zbavit podhradí práv, aby mohli vysát ještě víc penízků, zlata a drahých kamenů. Jenže ona existuje jen jedna státní pokladna, takže výkřiky „vláda nám nechce dát a chce nám vzít práva“ jsou vlastně směšné. Tragikomické, chcete-li.

58 komentářů :

 1. Ukázalo se, v jak nesmyslné době žijeme. Zatímco na covid umírají lidé ve všech zemích, vojenské bloky zbrojí usilovněji než v minulosti. Pokud by platilo aspoň něco málo z těch ušlechtilých hesel, kterých mají politici od rána do večera plnou hubu, vrhly by se prostředky místo na rakety, letadla, ponorky a tanky na vývoj bezpečných vakcín a na přípravu kapacit pro případ, že přijde ještě horší pandemie. Spíše to ale vypadá, že vojáci všech stran budou cvičeni na boj v rouškách, aby se proboha někdo nenakazil, než ho ten druhý zabije. Takhle dnes funguje naše civilizace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepsanym zakonem je,ze o blaho obcanu a svobodu a primou demokracii

   by se mela starat zejmena i vrstva intelektualu.
   Je nepekne,ze misto toho jsou tu clanku,kde veci popsane mame my volici cist,ale oni se temer nikdy nenamahaji,nebo umyslne mozna i nechteji, VZDY opatrit to co sahodlouze popisuji ,OPATRIT NAVRHEM RESENI.
   Pak to vypada,ze ty kupy narku ma kdosi resit,ale neni videt KDO TO MA BYT!!!

   Mam za to,ze by se clanek dal zkratit a tu je navrh.

   Na zbrane si ani nemusime pujcovat.Vime totiz,ze
   Nemecko nam dluzi desitky let reparace ve vysi 3,6 bilionu korun, plus uroky,takze to roste!

   Co tak,kdyby pan "preceda"ANO,BUDE LIP angazoval sveho ministra zahranici,aby ty penize vyzadoval a ne jen pobiral vysoky plat a nedelal NIC!
   Za tyto penize bychom se mozna docela radi nakoupili u amiku kulomety a sovetske AK nove prvenience, po zuby se ozbroili,zorganizovala by se ARMADA typu SCHWEIZARMY a vy pane autore by jste jako prvni uz dnes mohl hledat clanky jak je tato armada organizovana,no prozatim jenom zkusmo to dat tady nez to napadne nekoho z prozatim pasivni OS a razem by tu bylo jedno z reseni a ze jich je vice to je jiste!nemusely by se davat penize na travu piratum,tedy neomarxistum cili nepratelum tech,kteri je voli jako o zavod a nevi co cini!

   NO NI?

   Vymazat
  2. Krtečku,což takhle nastavit si klávesnici aby se daly psát háčky a čárky. Nebo už jste zapomněl že v češtině se na rozdíl od němčiny či angličtiny používají. Tím se protektorům nazalíbíte.

   Vymazat
 2. Souhlas s článkem v takové hnusné době žijeme a vítězství Babiše ve volbách je i v našem zájmu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proboha,
   tento příspěvek psal Babiš nebo jeho poskok ?? Babiš jako slovenský mafián, zlodějský privatizátor a notorický lhář Vám přijde košér ? Jeho dojení státního rozpočtu skrze snížení daní více příjmovým skupinám ( cca 130 miliard Kč sekera) a k tomu další státní dluh bratru za 450 miliard Kč v tomto roce Vám přijde normální !! Vždyť tento hochštapler zničí republiku !!

   Vymazat
  2. V našem zájmu? Nejdříve likvidovali malé živnostníky přímo (hospody, kadeřnictví a jíne drobné služby) a teď pod záminkou ochrany malých obchodu které prodávaly boty a jiné, kterým nařídili zavřít, likvidují i zbytek českých firem. Ty už totiž nyní nemají odbyt svých výrobků ani v obchodech našich kolonizatorů. Vše za potlesku neinfotmované společnosti. A k článku : A pan autor ví jak že vakcína je neškodná???? Po půl roce??? Ano všechny v podstatě vznikly během této krátké doby, ale téměř všechny jsou klasickými vakcinama. Až na jednu která může (a nemusí) zasáhnout do genetiky. A zrovna tu si vybereme (nám byla vybraná) jako ta nejlepší. Samozřejmě je úplně náhodou i nejdražší? A její výrobce není odpovědný za vedlejší účinky. Jsem naockovaný běžnými látkami i mé děti. Ale pokud je tu něco co sám výrobce neví (nebo ví?) udělá, tak snad mám právo pochybovat. Nemo musím jako vůl poslouchat na slovo? A když nebudu tak mě potrestájí? To nebudu psát o tom, že jsme celá rodina covid prodělali. Nemám potřebu se očkovat. Když jsem se neočkoval na chřipku neslýchaval jsem, že díky tomu nebudu mít výhody (nebo svobody?) jako nakupovat, chodit do divadla, kina, posílat děti do školy, na školy v přírodě. A zase se ptám, proč? A pak nám statistický úřad určitě poskytne informace o počtu úmrtí za rok 2020 vůči předchozím a já se budu zase ptát.....

   Vymazat
  3. Nejsem jeho volič ale jen realista jestli chcete vládu bartoše a fialy tak bude daleko hůře než je a ti určitě zlikvidují Český národ. 18:12 To se děje všude po světě a nemůže za to Babiš ale ti hnusáci co ten vir vypustili. Jinak zadlužení není z Babišové hlavy ale plán odporné eu. Také řádili když jim do toho hodili Maďaři a Poláci vidle.

   Vymazat
  4. No mě připadalo, že to napsal někdo jiný Jírovec. Zvláště s tím očkováním je mimo mísu. Nechce se mi věřit, že nečetl spoustu článků o této nejdražší genetické vakcíně od Fajzrů a dalších - Astra zeneca, Moderna. Babiš srazil paty a máme to. Žádný osobní výběr holoto. A ta snaha o zesměšnění ústavního zákona o držení zbraní je hodně trapná.
   Zkátka Jírovec není Tereza Spencerová.

   Vymazat
  5. Cablik, to je jasné, hlavně ne piráty top 09 ODS, to by bylo ještě horší. Ne už ale moc. Piráti to je něco odporného. No ale já myslím že tohle víme. Ale co něco teď udělat.

   Vymazat
 3. Na ČT jsem vyslechl projev pana Vystrčila, opravdu jeden z mála projevů státníka posledních let, které se dají označit za ty, ze kterých si můžete vzít hodně pozitivního. Opravdu člověk na svém místě.
  Jen hlupàk může kritizovat pana Vystrčila.
  Jak řekl, dejte si pozor na různé dezinformace které rozdělují společnost. Tohle zvláště platí pro tento web.Tady se dozvíte tolik nesmyslů,lží, někdy doslova vymyšlených blábolu, stejně jako na ostatních podobných stránkách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknote 14/31 utikej radsi krast detem svaciny,

   nebot ten kdo lze, take krade.
   Jmenuj ty bzuku co neni pravda konkretne a bud rad,ze tu bezi zastani pravdy za pana Havla,ktery se stydi za tebe v hrobe,nebot

   VULE LIDU JE VULE BOZI

   a jediny ty si proti,spolu s ukrajinskym fasistou
   Ten tu strasi ze stale vice a vice havarovane Ukrajiny!!

   Vymazat
  2. Unkhowne, s těmi bláboly máš svatou pravdu. A nutno poznamenat, že ty tvoje bláboly jsou zdaleka nejlepší a že jimi tady hodně lidí pobavíš. Asi není vůbec náhodou, že tak obdivuješ Pepka Vyskoče, kterej má to klaunství v krvi stejně jako ty. Jenže stejně jako ty o tom klaunství neví. To je prostě takové osobní neštěstí nechtěných klaunů.;-)

   Vymazat
  3. 14:31 Ty jo, tak fakt nevím jestli to je myšleno jako ironie nebo to vyvolalo užití sava na vymytí kebule. :))

   Vymazat
  4. Vystrčil, po summitu Merkel, Macrona a Lejnen s Čínou s titulem
   Vystrčil Pekinec ?

   Vymazat
  5. saš 15:24
   Ne, on to opravdu myslí vážně. Prostě normální Unkhown. To je takovej místní klaun. Taková zdejší obdoba věhlasného Řeporyjce. Kdysi sem zabloudil z Hovinek a zalíbilo se mu tady, protože na Hovinkách se tak vyjadřujou skoro všichni. Tudíž by tam se svými názory nebyl moc vidět. Tady je jedinej, tak si dosyta užívá svojí "vyjímečnost".;-)

   Vymazat
  6. Unknowne 14:31 ty HOVNIVÁLE, podívej se na Rozvíjející se socialistická revoluce v SS a určitě otočíš při nejmenším ponožky a trenýrky. Jinak doporučuji všem, je to neuvěřitelné, že o tom SS čučkaři vědí víc jak 30 let a nechaly to běžet.

   Vymazat
  7. 18,45
   Co znamená: "...o tom SS čučkaři vědí víc jak 30 let a nechaly to běžet."???

   Vymazat
  8. oli 19:40. Neumím dát odkaz a výklad je složitý.
   Podívejte se na You Tube: Rozvíjející se socialistická revoluce. SS jsou Spojené Státy a těch moc není.

   Vymazat
 4. Je potřeba vyvolat strach a potom "ovce" lepší poslouchají!!! Vystrčil je ODSácká prolhaná, zlodějská zrůdička, která se do teď nebyla schopná přiznat ke všem podvodům a zlodějnám, které ODS napáchala a proto tady máme Babiše!
  ČT má být dle kodexu vyvážená a nestranná a to bohužel doložitelně není a to již dlouhou dobu.Každý večer má aktivistické zpravodajství.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ODS ma precedu,ktery sve tituly musel pry vyhrat v tombole!

   Chtit za sveho zastupce reporyjce,ktery beha po Praze a vystrkuje na prazany holy zadek, pry proto,ze to je znamka toho,ze umi lepe nez preceda za neho tahat repu, je vysmech zubozenym prazakum,kteri jsou tak oblbeni GR TV,ze by zvolili za sebe i zabu sakumprask i s jejim pramenem!

   Vymazat
 5. Přesto, že s autorem článku souhlasím, je zde něco, kde nás zavádí a podsouvá nám něco, co není pravda.
  Citace: "Ukázkou je názor, že vakcína proti Coronaviru je škodlivá. Na jeho počátku jsou historky o tom, co se kdesi komusi přihodilo."
  Tohle není počátek, ale jen důsledek počátku. Počátkem je vznik vakcíny a zbavení se zodpovědnosti výrobce za důsledky, které mohou z jeho vakcíny vyplynout. Pak následovalo tajení veškerých informací a nemilosrdná cenzura na cokoliv co jen kolem vakcín mohlo projít. Tím vzrostla nedůvěra k vakcíně. Tu se snažily napravit vlády, ale ouha. Preferováním jen jednoho typu vakcíny znamenal další náraz a odpor. Další pokus o nápravu stavu důvěry ve vakcínu nastal, když vlády zodpovědnost za vakcínu převzaly na sebe. Spoustě lidí došlo, že to není zodpovědnost vlády , ale jich samotných. Vlády škody hradí z prostředků lidí. Nikoliv z vlastní kapsy. Nastávají další náznaky tlaku na nepřesvědčené atd. Samozřejmě, že na odpor vůči vakcíně se nabalují nesmysly. Jako jedna paní povídala. Ale těmi nesmysly krmí vlády i své občany. Odpor lidí k vakcíně je tudíž oprávněný. Který výrobce se může zbavit zodpovědnosti za svůj výrobek navíc s takovým rozsahem použití? Žádný. Proto se domnívám, že díky informacím, převzetí zodpovědnosti(spíše nenápadným přenesením zodpovědnosti na lidi) z výrobce na lidi, cenzurou a dalšími průvodními jevy nezbývá lidem nic jiného, než se rozhodnout každý sám za sebe a bojovat proti takovému jednání svých vlád. To samozřejmě rozděluje společnost. Ukázkou je stav, kdy neočkované děti, dá se říci bezpečnou vakcínou nesmí do školek atd. Důsledkem jsou dočasné problémy rodičů, které končí dnem nástupů dětí do školy. Základní vzdělání nelze upírat ani podmiňovat vakcinací. Výsledek? Neočkované dítě nastoupí do školy a předešlé represe rodičů i dětí jsou a byly zbytečné. Jen postavily rodiče proti systému. Při tak rozsáhlém, pravdivém a přesně vystihujícím článku si dovolím pochybovat o náhodné nepravdě a zavádějící informaci co se týká vakcín. Prostě se zde jedná minimálně o úmyslnou manipulaci.

  OdpovědětVymazat
 6. 15% ze 100 000 kč jest 15 000 kč, 23% ze 100 000 kč jest 23 000 kč, takže jak na tom jsou s kuchyňskými počty autore? Nějak se nemohu dobádat kde se v tom jejich článku vzalo těch 60 000 kč navíc, ani těch pět klacků namíň. Fascinující, jak by řekla Terezka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:15. Zapomněl jste, že byla zároveň zrušena superhrubá mzda. Což znamennalo, že k platu 100 tisíc se Vám připočetly odvody zaměstnavatele za Vás a až to se poté zdanilo.
   Kalousků v podvod na zaměstnance, který jim tímto defakto zvedl sazbu daně.
   Nyní se zdaní pouze těch 100 tisíc rovnou.

   Vymazat
 7. První Češka , která byla očkována, se nechala očkovat v Kuvajtu čínskou vakcínou!!! Zase nás předběhli jako ve všem, a těžko si Kuvajt pro očkování nakoupil špatnou vakcínu, na to jsou příliš bohatí!!! Z jakého důvodu se mám nechat očkovat jenom tou jednou a jedině správnou vakcínou a jiné nejsou uznávané!! Maďarsko si nakoupilo ruskou vakcínu Sputnik V a zkouší jí a Izrael si nakoupil 1,5 milionu dávek ruské vakcíny a masívně očkuje a my musíme zase nejspíše kvůli kšeftu lézt někomu do zadnice !! Očkování je dobrovolné a pokud budou někteří "neočkovaní" jakkoliv diskriminováni , je to na hranici fašismu!! Každá vakcína má vedlejší účinky, nejsme všichni lidé stejní a vnímavější lidé mohou mít problémy, bez ohledu na politiku a tudíž je na občanech, zda chtějí riziko podstoupit. Je na pováženou, že za vakcínu firma Pfizer nebere odpovědnost za vedlejší účiny a případné škody , takže jí sama nevěří!! Můj zdravotní stav je zcela moje věc a jde o moje lidské základní právo a já se nemusím nikomu prokazovat, zda jsem se nechal, či nenechal očkovat!! Vynucování takové informace je protiprávní a povede pouze k žalobám a stát bude opět platit / tedy my všichni!!/ Ze zdravotního hlediska si však myslím, že se nechá cca 40 až 60% občanů naočkovat dobrovolně a to již bohatě stačí k potlačení pandemie, takže vynucování očkování na sílu je opět těžká politická chyba a povede k dalšímu rozdělení společnosti, která je už tak rozeštvána!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:26
   Proč zase LŽETE, žádnou ruskou vakcínou sputnik se v Izraeli neočkuje, Izrael očkuje zásadně vakcínou z USA, PFIZER.
   PROČ děláte z ruska,vaší modly vola ???

   Vymazat
  2. Zase máte u vakcíny americko-německé tu výhodu, že stát garantuje v případě úmrtí v důsledku vakcinace odškodné pozůstalým a v případě poškození zdraví odškodné samotnému poškozenému. Ta výše odškodného je pak třešnička na dortu.

   Vymazat
  3. Laco1. ledna 2021 15:55
   Stát garantuje to, že od daňových poplatníků převede nějaké prostředky v nějaké výši za velmi nejasných podmínek a zřejmě i nekonečných soudů. Spíše soudů končících neúspěchem pozůstalých. Stát má veškeré prostředky ke stanovení příčiny úmrtí. Když řekne, že zemřel na chřipku, tak to tak bude. Neprokážete, že ne. Otázkou je také zdanění případného odškodného. Je to v podstatě o ničem. Jen o slibech, které stát nemusí nikdy splnit.

   Vymazat
  4. Unknown , ty svině prolhaná a prašivá, zalez už někam do kanálu !! Izrael nakoupil obě dvě vakcíny a nechají na rozhodnutí obyvatelstva pro kterou vakcínu se rozhodnou!! Je to rozumné rozhodnutí, protože cca 20% obyvatel Izraele je ruského původu a proto lze předpokládat, že se pro ruskou vakcínu rozhodnou!! Žádám editora , aby tuhle prolhanou svini Unknowna zabanoval , aby nás zde přestala tahle prolhaná štěnice otravovat!!

   Vymazat
  5. Proč lžeš Unknowne 15:42? TY jsi fakt přípúad pro psychiatra!

   Zpráva z izraelksého listu Haarez:

   Jeruzalémská nemocnice Hadasa objednala 1,5 milionu dávek ruské vakcíny proti koronaviru. V úterý to řekl vojenskému rozhlasu její ředitel Ze´ev Rotstein. Dodal, že nemocnice poskytne ještě tento týden ministerstvu zdravotnictví veškerá data o očkovací látce Sputnik 5 s cílem získat povolení na očkování obyvatel Izraele.

   Vymazat
  6. Pane Dvořák, podívejte se na rozhovor s Trevorem Loudonem, Rozvíjející se socialistická revoluce. Jsou tam neskutečné informace o prorůstání Čínských komunistů do SS.

   Vymazat
  7. Co kdyby se takova obet ockovni,nejdrive dala vyhodne pojistit?

   Vymazat
 8. O právu držet zbraň a zařadit ji tuším do ústavy se začalo mluvit kvůli tlaku z Bruselu, aby držení zbraně u nás bylo zrušeno či alespoň hodně omezeno. Nikoliv kvůli migrantům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jak se budeme migrantům bránit? Holýma rukama? Jak vidno po zkušenostech z Francie, Rakouska, Itálie, Německa...policie nás neuchrání, bude dělat mrtvého brouka a vše zůstane na občanovi. Tak mu je třeba dát šanci na obranu nejen svého života ale i majetku, který by měl být v kapitalismu nedotknutelný!

   Vymazat
 9. Na demonstraci na Václavském náměstí o Silvestra se také hovořilo o stavu, kdy Ministerstvo zdravotnictví a SÚKL odmítá odpovídat na dotazy, které jsou legitimní a používá průhledné vytáčky a potom se nelze divit , že lidé nejsou s tímto stavem spokojeni a demonstrují! To potom končí demokracie a máme jiný "typ" společnosti, který je místo dialogu udržován policejní zvůli a násilím a to bychom si neměli nechat 30 let po sametu líbit!! Nejsem proti rozumným zdravotním opatřením, které ale musí být řádně vysvětleny a doloženy a to se bohužel neděje!!

  OdpovědětVymazat
 10. Pane Jírovče, máte právo na své názory a jiní zase uplatňují své právo na zbraň - při dodržení podmínek zákona, a ten je u nás přísný a naprosto nesrovnatelný se situací v USA !! Vaše výpady proti "palbychtivým" jsou trapně nejapné snad z nevědomosti či předpojatosti. Zkuste nastudovat související českou legislativu, soudní a policejní praxi a pak snad budete mluvit rozumněji. PF

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, náš předpis o držení zbraní je perfektní.
   Tady se pan Jírovec netrefil. Jinak jeho analýza je přesná.

   Vymazat
 11. V jádru musím s článkem pana Jírovce souhlasit. Tedy kromě odstavce o držení zbraní. Srovnávat Česko s USA ohledně držení zbraní a tamní střelbou ve školách je absolutní nesmysl. Nějak jsem si nevšiml, že by u nás žáci ve školách po sobě hromadně stříleli.
  Zatímco magorka, která byla psychiatry kupodivu uznána za uzdravenou, dvakrát útočila nožem ve školách v Havířově a ve Žďáru.
  Podle policejních statistik je u nás nejčastější vražednou zbraní právě nůž.
  V kontextu s logikou pana Jírovce by se tedy mělo spíš zakázat držení nožů než střelných zbraní.
  Podotýkám, že já sám střelnou zbraň nemám, protože nemám potřebu ji mít. Ale rozhodně bych v tom nebránil lidem, kteří tu potřebu mají. Pokud pochopitelně splňují pravidla umožňující držení zbraně.

  OdpovědětVymazat
 12. Pan Jírovce si velmi Vážím a vesměs s ním souhlasím. Jsem rád, že zde publikuje.
  Nicméně ohledně vakcíny, která se bude u nás používat s ním nesouhlasím.
  Proti očkování touto vakcínou se budu osobně bránit jak to bude možné. Nicméně vím, že odpor bude patrně marný...

  OdpovědětVymazat
 13. https://beforeitsnews.com/health/2020/12/david-icke-the-awakening-january-2-3037001.html
  V DAVIDI ICKE Mluvit na probuzeném světovém pravém summitu 2. ledna - přívěsu Icke varuje, že „globální pandemie“ COVID je vytvořenou krizí, která ospravedlňuje zavedení „Globálního resetu“ - fašistického nového světového řádu, který bude zahrnovat Čtvrtou průmyslovou revoluci (AI) a eliminaci hotovosti a novou digitální světovou měnu. O těchto změnách nyní diskutuje Světové ekonomické fórum a Mezinárodní měnový fond. Mark Twain řekl: „ Je snadnější lidi oklamat, než je přesvědčit, že byli oklamáni . „Všichni by rádi věřili, že můžeme důvěřovat vládě, zdravotnickým úřadům, médiím atd. Je tedy pochopitelné, že mnoho lidí bez pochyb přijalo politiku„ zdraví “COVID. Naštěstí však stále více lidí tento podvod začíná vidět a brání se.
  Icke říká, že si myslí, že globalisté přehnali svou ruku. Navrhuje, aby bezprecedentní vakcína se změnami genetiky již byla k dispozici a k ​​jejímu zavedení byla použita „smrtící pandemie“ COVID. Icke varuje, že vakcína COVID nemá nic společného se zdravím, ale je o kontrole. Transformuje lidstvo z biologických bytostí na syntetické bytosti sloučené s umělou inteligencí, což lidstvu usnadní kontrolu. Proto je vakcína první, která mění naše genetické složení. Icke varuje, že vakcína pravděpodobně obsahuje program sterilizace.

  OdpovědětVymazat
 14. Souhlasím s panem Jírovcem, Hitler měl pifku na Židy, což je hnus, ale i na komouše, kde byl naopak vizionářem. Čili ani psychopat jako Hitler nemusel mít jen špatné nápady. Hezký nový rok.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (17:24):
   Také souhlasím s panem Jírovcem, ne však s vámi.
   Vy byste - holt - všechny "komouše" vyhubil, nejlépe v plynu, viďte?
   Inu asi i vy náležíte k těm, co vykřikují tu floskuli: nejsme jako oni!
   Ano, to skutečně nejste, nácku!

   Vymazat
 15. Obecně vakciny na Covid19 jsou výmyslem a dílem tupých lidských opic a další opice na ten podfuk naskakují ...., genetické vakcíny jsou úmyslným zločinem těchto obyčejným lidem nepřátelských opic ..

  Normálně uvažující vědec by si měl logicky odvodit, že vir Covidu19 obchází imunitní systém organismu, tím že využívá ke vniknutí do buňky emzymatické receptory buňek (ACE2), které jsou určeny pro využítí interním regulačním systémem organismu, a imunitní systém nemůže zamezovat využívání těchto receptorů, protože by to byla samolikvidační blbost ..
  Proto je vakcína blbost, imunitní systém nevytvoří imunitní reakci na likvidování přístupu k uvedeným receptorům ACE2 enzymatickou vazbou společnou regulačnímu systému organismu a viru ..

  Něco jiného a správná cesta je zamezení množení viru na sliznicích, to nejde ale řešit vakcínou, podobně jako na rýmu nelze použít vakcínu ..
  Rýmy je způsobovány různými coronaviry, ten covidový má ale přidánu tu sabotážní možnost bez reakce imunitního systému pronikat už zmíněným způsobem do buněk organismu, až po vniknutí a replikaci virů následky devastace buněk způsobují komplikace a nemoc covid19.

  Na ochranu ústní dutiny, nosohltanu a krku před vstupujícími mikroorganismy má lidský organismus k dispozici samostatný sytém v němž májí důježitou funkci komplex nosních a krčních mandlí a tosil, jehož součastí jsou i člověku prospěšné DNA adenoviry .., ty opice před nedálnými časy objevili a tupě se je snaží využít k úplně jinámu hloupému účelu jako nejdůležitější živou část vakcíny, nazývanou vektor, která dává schopnost vakcíně spustit životní proces v buňkách k replikaci balíčku dodaného mRNA o neodhadnutelném složení a účinku "zakodované informace" ..
  Proto je oprávněná nedůvěra obyčejných lidí k těmto genetickým "vektorovým" vakcínám, které byly vytvořeny opicemi, nesmyslným okopírováním toho co příroda vytvořila k úplně jiným účelům ..
  Opice vždy špatně dopadnou, když se pokouší hrát hru v šachy s šachovým velmistrem, kterým je naše Matka příroda ..

  OdpovědětVymazat
 16. Co vy na to? Pravda, nepravda, lež, manipulace?
  https://www.youtube.com/watch?v=aOj0Vl1EUPU

  OdpovědětVymazat
 17. Není náhoda že Pepek Vyskoč ze senátu se cpe do veřejného prostoru na Nový rok. Je to snaha ošálit daňové poplatníky tvrzením,že zbytečný senát má nějaký význam. To těleso je nedůvěryhodné a občané proto už léta nechodí k volbám do senátu. Tím vzniká prostor pro pytlíky jako jsou lidovci,starosti,ODS co si před časem museli prosadit
  obecnou amnestii atd. Senát a jeho vystrčil destabilizoval
  ČR protože se v oblasti zahraniční politiky postavil proti vládě,premierovi a prezidentovi. Zbytečný orgán nejen že komplikuje naši zahraniční politiku - ale prasí i demokracii protože orgán kterému už léta většina voličů nedůvěřuje a navíc není ze zákona schopen cokoli změnit
  není našemu malému státu potřebný. Je to suchý záchod pro
  trafikanty,kteří se nestydí se tam nacpat a povalovat se přestože je velká většina občanů ignoruje.

  OdpovědětVymazat
 18. Článkem pan Jírovec "uhodil hřebík přímo na hlavičku", s výjimkou pasáže o zbraních! Je šokující pozorovat, kam až jsme se za 31 roků po "hadráku" posunuli! Lépe, do jaké smradlavé žumpy jsme se propadli! A to posuzujeme jen věci viditelné! Kdybychom nahlédli pod povrch totálně zkorumpovaného a prohnilého státu, tak bychom těžko mohli klidně spát! Coronavirová krize byla dobrá k jedinému, že odhalila charaktery lidí! A dovolím si tvrdit, že 31 roků "demokracie" z velké části národa učinila egoistické sobce a intelektuální invalidy! A devastace školství už také sklízí své ovoce! Tolik duševních mrzáků, jeden z nich se prezentuje i na zdejších stránkách, se v této krásné zemi nikdy dříve nevyskytovalo! Vítězí dekadence a ubohost nehodná civilizované společnosti! Ono se nelze divit! Stačí sledovat pořady ČT!! Kam zmizel inteligentní humor pana Horníčka, Wericha, Sováka a mnoha dalších?! Místo toho nastoupila sprostota a zloba!! Nejhorší je, že naděje na zlepšení není, žádné světlo na konci tunelu nevidím! Chudáci moje děti a vnuci!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moudrost je přísně cenzurována. Na obrazovku jsou připuštěni jen duševní mrzáci.

   Vymazat
  2. Lidskej organismus neni uplne bezbranej,ale vyrabi si protilatky..Nic sem neslysel,o tom.
   Uz maly deti se sami "ockuji",tim ze sezerou kazdy hovno.
   Nektery dospeli taky.

   Vymazat
 19. Jen faktická poznámka, Čína drží asi 1,1 až 1,5bil z asi 20bil US dluhu (anglicky 20 trillion), ono se to pořád mění, ale jde přibližně o 7% US vládního dluhu, nikoliv 28%.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Trillion

  OdpovědětVymazat
 20. Pavle Čína drží US za koule jinak, podívejte se na Rozvíjející se socialistická revoluce. Je zajímavé, že přes to že jsou u nich takové přísné zákony na přesuny peněz pro neziskovky ze zahraničí, tohle věděly 30 leta nic s tím nedělaly. Možná to je vyšší záměr ovládačů světa.

  OdpovědětVymazat
 21. Nyní je zřejmé, že Trumpova právní strategie vždy spočívala ve ZTRÁTĚ u soudů, aby bylo možné shromáždit důvody pro prohlášení, že selhal celý soudní systém a je beznadějně zkorumpovaný, což poskytuje odstartu zahájení soudů armády a nakonec zatknout zkorumpované soudce, včetně Robertsa z Nejvyššího soudu USA.

  OdpovědětVymazat
 22. Nesudte smele,pravil kardinal Richeliu ve Trech musketyrech.
  ..."nase chrabra policie"..dle myho nazoru jeste v cinech a nazorech sjednocena. Kdyz ministr ,priklad pro vsechny chodi bez rousky, nezmlacen, ani lid si nezaslouzi demokraticky Parizskym pendrekem.Nebo jo ?
  Svet financi. Sikovny navrh usapnout z kazde transakce tisicinu centu neprosel. Neco takoveho by ani duchodce nepocitil,obrovskou castku pouzit na dobrocinne ucely.
  Asi bylo nebezpeci,ze se promrha neco taky na pense.
  Dnes se uvazuje dan na informace. Chces vedet,co je noveho v Praze ? Zaplat. Uzitecna dan zaroven.
  Pac zpravy stejne jen prosty lid poburuji,casto se chova neurvale, pozaduje nekdy dokonce spravedlnost a podnecovan /nechci ukazovat/i neaslouzenou kurku chleba.
  A moc vedet skodi to neprezil nikdo,ani na Divokym Zapade.
  My sme Ameriku milovali a obdivovali.V Praze se napr. vyskytovali Gejblici, kopie popularniho herce Gable.
  J.London,trampove atd.
  Jestlize nekdo zaslech o prazskych unorovych udalostech 48,nemusi badat o volbach jinde. Donekonecna.Ma jasno.
  Gottwald jednoduse prohlasil,ze zakrouti burzoustum krky,za nim byly sily, Ruda Armada a osvobozeni se nedaly prehlidnout,tez nejaky poradce.
  V USA pred volbami prohlasili neco podobneho,ze zvitezi,navrhy ohledne tech krku se vyskytuji tez,ted /i pred volbami/,nic se netajilo a hlasy si taky sami spocitali a obdobne se to leckomu, nezamlouva..
  Z velky dalky na mne dela Babis dojem ze,ani jako kapitalista neni schopen tragickeho skutku/podvodu, proti narodu,ze usapne nejaky ten milion? Kdyz to zustane doma..
  Dneska je to normalni hojneho vyskytu,zalezitost.
  A vychova v socialismu byla podobna.
  Netaji se s tim. Pak sudte.Dyz je vlastne obet vychovy.
  Ze snad clovek do nejake miry v nem stale prevlada.
  Hlidat by se to melo.
  Organizace by meli vydat dotazy a zadat odpovedi,tak jednou za mesic. Jsem vzdycky pro vlidne chovani ,nez dojde,skoro vzdycky,ke zbytecnym surovostem..
  Sjednoceni a solidarita,dulezitejsi, byl vzdy problem.
  Vedle v Rajchu to je jina.
  Dluh uz je vetsi.Jde rychle nahoru. Ale rozdavaji porad,jako vozralej namornik v bordelu.
  Za veci pofiderni hodnoty. Maji za ucel/ty veci/,dav okouzlovat,vsude i v Asii.
  /Jako predtim,treba zmineny socialismus ,atd.
  Jako kdysi nacelnici platili zlatem,za koralek,nebo zrcatko.
  Casy se mneni a zase nemneni. Jako ted gramaticke.
  /Meni,nebo mneni,zadny jmneni/.
  Cina prej ma strach z naloupenych trilionu, ktery cmajzla zdebilizovanym vrchnostem,nejen v USA a ted ma obavy z inflace.Utraci,prej podobne jako ten nahore.
  Velke vyhody demokracie,neni mozne zatajit nebo zapirat. Vlady nejak zvolene,ihned zacnou pachat valky,krize,loupeze,revouce,vykoristovani,bidu,zkratka hrozny veci a za moment je ta tam. Plny kapsy.
  Lid a kterej nezacal nic v tom lita, aby vsecko napravil...
  Jeste je obvinovan/zaviran/ z mnoha zlocinu..Ktery akorat nejsou zlocin,jenom panicky strachy paranoicke, /notoricky predpostrane/,vrchnosti...
  Cim to,ze napr. ve Svycarech uz stoleti se zbranema nemaji problem..Ze by zatajovali?

  OdpovědětVymazat
 23. Bouře na Slovensku: Po sebevraždě bývalého policejního prezidenta chce Fico konec Matoviče i Sorosových sluhů

  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020123012987117-boure-na-slovensku-po-sebevrazde-byvaleho-policejniho-prezidenta-chce-fico-konec-matovice-i/

  OdpovědětVymazat
 24. Vážený pane Jírovče, rád Vás čtu. Myslím však, že Váš postoj k právu na zbraň je omylný. Jste, jako jiní, pod vlivem laických mediálních zpráv, které vnukají lidem pocitem, že více legálně držených zbraní mezi lidmi automaticky generuje více násilných trestních činů s použitím zbraní. Tito lidem jsou pod vlivem MASOVÝCH VRAŽD a někdy i pod vlivem, zpráv o SERIÁLOVÝCH VRAZÍCH. To jsou dvě výjimečné kategorie ovlivněné něčím zcela jiným než je zbraňová legislativa. Dokazuje to i statistika... např. v USA (zemi zbraní) je vysoký výskyt masových vražd, ale mnohem nižší výskyt vražd osamocených. V případě osamocených vražd jsou USA za Latinskou Amerikou. Pokud jde o výše zmíněné typy vraždy ( masové a seriové) pak USA a Čina vedou ve statistikách. V případě masových vražd jde spíše o societální a individuálně psychické vlivy. Zcela zřetelné je to u sériových vražd... tam se, dle mého jedná o zřetelné individuálně psychické motivátory.... nikoliv dostupnost zbraní. Dovoluji si ještě podotknout regulace nákupu a držení zbraní je u nás na velmi slušné úrovni. Výjimky jistě existují. Pokud bychom se měli dočkat navýšení masových vražd, bylo by to z jiných důvodů než by bylo právo na držení zbraně.

  OdpovědětVymazat
 25. Adolf měl recht že táhl na Stalina? To je novarepublika.cz?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Provokující idiot, který vychvaloval Hitlera, byl smazán.

   Vymazat
 26. Adolf byl tez povinne/dobrovolne,byl snazivej/,velmi cvicenej,do prvni valky.
  Nesporna tez zaroven, obet vychovy.
  /At sem bit, jen dyz se peru/.
  Komensky do toho videl.
  Jako zebrak do kampelicky.
  "Vsecko snazeni,toliko pro hovada dobre jest".

  OdpovědětVymazat
 27. Uplynulý rok zabalil pravdu do mnoho obalů lží a dokázal povýšit nedůvěru na vítěze. Mluvím jen za sebe, stále se snažím ověřovat "zaručené" informace. Přesto mne udivují někteří spoluobčané, kteří snad dodnes věří na placatou zem na hřbetě slonů. Možná nás jednou čeká zrušení zdravotnictví, které nahradíme šamany, manažery nahradíme věštkyněmi a posledním krokem bude náhrada paneláků jeskyněmi. To vše "jménem civilizace".

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.