Reklama

sobota 23. ledna 2021

Rudolf Faukner - Český Verne

Karel Sýs

23. 1. 2021
Rudolf Faukner se proslavil sci-fi romány Narovnaná zeměkoule, Ural-Uran 235, Záhada roku 2345, Kdo by Sattrech? a Explorer III. Všechny vyšly v rozpětí let 1945 až 1948. Soudobá kritika ho právem považovala za českého Julese Verna.

Naše kniha pojednává o jeho nesmírně zajímavém životě i díle a jejím cílem je obnovit zájem o tuto hvězdnou postavu české science-fiction. Knihu doplňuje 32 stránková černobílá a barevná fotopříloha.6 komentářů :

 1. Pro někoho je možná Český Verne Rudolf Faukner.
  Ale pro jiné je to určitě František Běhounek.

  OdpovědětVymazat
 2. Odpovědi
  1. Kdo zná L.Součka ví,že to byl génius. Jsem rád když
   někde v Čechách potkám slušného a v oboru úspěšného
   člověka s přirozenou úctou okolí. Hned mám lepší náladu. Takových lidí je poměrně dost - část jich chodí i na tyto stránky.

   Vymazat
 3. J.M. Troska byl fantasticky se svou svobodne zednarskou sci-fi. Pokud si je jasne pamatuji, jeho knihy se dneska vyplnuji. Moje oblibene byly valky ROBOTU s kridly a pechoty pouzivajici lasaru , a to jiz bylo pred 100 lety!!!
  Tyto robotove valky se delaly , neb vladce sveta potreboval manevry aby zjistil, jak na to roboti jsou pripraveni.
  Vrele doporucuji se podivat do knih pana Trosky a porovnat s realitou. Rekl bych pan Troska mel dobre sci-fi informace.

  Brouk Pytlik

  OdpovědětVymazat
 4. Po pořadě:první autor sci-fi u nás byl asi Jakub Arbes (čte se jedním dechem)a jeho romaneta. Pak nastupuje neopomenutelný Karel Čapek.Samozřejmě J.M.Troska-velice čtivé a přitom fyzikálně-technicky prognostické dílo.V nedávno minulé době (jak ten čas letí-cca 1970-1990)lze považovat za špičku trilogii knih "Tušení....".A v naší době se také píší sci-fi,ale nepovedená a nerealistická,spíše nemožná-např.nový zelený úděl atp.Ale to jsou spíše frašky,lépe tragédie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady jsou pěkné sci-fi povídky:
   http://www.rukojmi.cz/clanky/8617-cteni-na-prazdniny-ci-je-to-hrob

   http://www.rukojmi.cz/clanky/4467-posledni-cteni-na-prazdniny-proroctvi

   http://www.rukojmi.cz/clanky/pov%C3%ADdky/1552-pat-a-mat-pri-stvoreni-sveta-aneb-maly-prispevek-do-diskuse-o-vzniku-vesmiru

   http://www.rukojmi.cz/clanky/8522-cteni-na-prazdniny-podivne-setkani

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.