Reklama

sobota 16. ledna 2021

Sociální sítě a směšnost jejich obhajoby

Rudolf Mládek
16. 1. 2021 PrvníZprávy

Názor, že sociální síť může vypnout kohokoliv, kdo „porušuje zásady její komunity“, protože je to soukromá firma, v žádném případě neobstojí. Přesto se s ní setkáváme na každém kroku, jako alibi pro cenzuru, píše Rudolf Mládek v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

(Na snímku: Mark Zuckerberg, spoluzakladatel, prezident a výkonný ředitel Facebooku)

Přestavte si, že by majitel restaurace vyhlásil veřejnosti neznámá kritéria „restaurační komunity“ a podle toho umožňoval vstup hostů. Představte si, že by totéž, co provádějí sociální sítě zkusily třeba takové České dráhy a neumožňovaly by nastoupit do vlaku. Nepřijatelné, nepřípustné. Opačně, pokud nahlédneme na sociální sítě jako na nakladatelství, žádné nakladatelství nevydá sbírku urážek nebo hanopisů.

Jenomže sociální sítě již překračují ta pravidla, která pro nakladatelství nikdo nezpochybňuje. Novodobá cenzura, tak žádaná například Jourovou z Evropské komise, je realitou a navíc se stupňuje. Když Facebook, resp. jeho vedení, oznámilo, že bude špiclovat účastníky další sítě WhatsApp, začal už úplný úprk z této komunikační sítě. Není bez zajímavosti, že nově stoupá užití Signalu, což je zdarma dostupná aplikace pro komunikaci s ostatními uživateli pomocí chatu, klasických hovorů nebo videohovorů. Největší reklamu jí udělal nejbohatší člověk planety Elon Musk, když uživatele WhatsApp veřejně vyzval, ať jej opustí a přejdou jinam, nejlépe na Signal.

Signal je totiž nezisková aplikace pro šifrovanou komunikaci, která byla dříve oblíbená hlavně mezi novináři a lidskoprávními aktivisty. Počty stažení Signalu podle agentury Reuter dosáhly minulý týden hranice 810 000 a od 6. ledna stouply 18 krát. Aby organizace nápor zvládla, musela zakoupit nové servery.

Miliony uživatelů odcházejí od WhatsApp

A to v Evropě již dlouho existuje protiputinovská aplikace Telegram, která údajně čítá 500 miliónů uživatelů, jak informuje její zakladatel Pavel Durov. Komunikační aplikace Telegram, která vybudovala svou image na bezpečnosti a soukromí, opět posouvá hranice těchto hodnot. V nové aktualizaci představila funkci, díky které bude moci uživatel smazat jakoukoliv zprávu v privátním nebo i skupinovém chatu nezávisle na tom, kdo a kdy ji odeslal. Zpráva navíc může dle přání uživatele zmizet na všech zařízeních, nejen její kopie v zařízení toho, kdo chce zprávu smazat.

Když uvážíme, jak přísné je nařízení GDPR - Obecné nařízení o ochraně osobních údajů – pak stahování a doslovné zneužívání dat ze strany internetových gigantů lze dnes už označit nejen jako nepřípustné, ale spíše jako nezákonné.

Autor tohoto článku opustil Facebook před mnoha lety a ani po opakované žádosti, aby byl vymazán jeho účet, se toho nedočkal. Směšné. Obdobný účet na Twitteru mu naštěstí zanikl sám, dávno před příchodem Donalda Trumpa do Bílého domu. A jsme-li u tohoto odcházejícího amerického prezidenta pak se sluší připomenout, že když jednotlivé země Evropské unie chtěly americké internetové giganty zdanit za zisky, které u nich dosahují, byl to Trump který v odvetě vyhrožoval daněmi. Jak příznačné. Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.

Sociální sítě a internetoví giganti byli sice dílčím přínosem, ale dnes představují nebezpečí pro demokracii svou zjevnou svévolí. Nepřekvapí, že vypnutí Trumpa v USA kritizují i ti státníci, co mu v minulosti nemohli přijít na jméno, u německé kancléřky Merkelové je to ale milé překvapení. Uživatelům se dá doporučit jediné: Hledejte nové sítě, pokud máte tu potřebu se na nich zviditelňovat. Opouštějte každého, kdo se Vás pod nějakou záminkou zkouší špiclovat, byť absolutní ochrany soukromí samozřejmě ve věku elektronických komunikací dosáhnout nelze. To je daň, kterou za pokrok platíme. Ale nedělejme nikomu pokusné králíky a hlupáčky, na kterých se lehce vydělává. Dokud je volba, zvolme. Zítra žádná volba být nemusí.

66 komentářů :

 1. Politicke strany,ktere chteji byt zvoleny si budou muset dat do svych progrmu

  ZNARODNENI majitelu serveru,ktere si predstavuji,ze si mohou mavat s obcany volici a kdykoli jim mohou zcenzurovat vse co se jim zlovolne zlibi,jako za komunismu.
  Nahrabali si totiz tolik miliard,ze si klidne mohou postavit dalsi weby a nehrat si na vsemocne,jak to predvedli u presidenta.
  To same se muze stat KDEKOMU,ktery by chtel pokrok a ne SCHWAB-neomarxismus,rozvalu,svinstva a ztraty svobody,obcanske prime demokracie a diktaturu banksteru..
  Tramp jen hrozil zdanenim,slouzil jim a dalsim zmrdum a oni se mu odvdecili,jak to delaji se vsemi podpindostniky,
  Ted znici ho a celou jeho rodinu,jako vystrahu celemu svetu!

  Fuj,fuj,fuj to je hnuj!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krteček 3:09
   Jo..., a to je ta země zaslíbená..., to je ten vzor..., to je ten příklad naprosté svobody. S otevřenou tlamou mnozí vzhlíželi k tomuto vzoru, který ale nebyl jiný, než je teď. (Stačí si vzpomenout na CH. Chaplina, jako malý příklad toho, jak moc je ta země "demokratická") Nebyl a ani nebude. S nástupem novodobých vymožeností, nastupují i jeich nové možnosti. Které už se přehlížet nedají, neboť se dotknou každého z nás.
   A není to jenom o sociálních sítích...

   Vymazat
  2. Zuckerbergy, Gatese, hajzla z Amazonu a pod měl Trump nechat pozatýkat dokud byl čas, celé své fungování projebal a postavit před mezinárodní soud.

   Vymazat
  3. Budes Unkraute 10/56 jako prvni prosazovat heslo neomarxistu

   toho cinskeho komunistickeho agenta SCHWABA,ktere zni:

   BUDETE VSICHNI ZRAT CERVY DOBYTKOVE!?.

   Vidis co se stalo tomu presidentovi a slouzis porad jako podpindostnik,budes se vyjimat v koncentraku zn.FEMA jako dozorce?.
   Pry patris do Stredni tridy,no ta jak vsichni vedi,ta bude zlikvidovana jako prvni,obrat kabat a nacpi se na nasi stranu svobody a obcanske demokracie SPD vedene taborovym recnikem skwelym panem OK fujerem celeho naroda,ktery hned jak dosahne vetsiny v Prdlmentu ty "majitele cenzury "znarodni a bude po vtakach" a problemech s rozezranymi majiteli velkych penez,kteri nas vetsinu jen serou a dali si do hlavy,ze jejich mensina v cele s thermoboys bude vladnout podle "rozlezlych swabu" vetsine!

   No rekni neni to pravda?

   Vymazat
  4. Roberte kdo by neznal Chaplinuv film Diktator,to je

   kde si pan fasista Hitler pohazuje s balonem cele zemekoule a to pana hitlera strasne nasmolilo,ze se vydal na rusaky a ti mu dali kapky.

   Kdovi,mozna,ze se majitele velkch penez nepoucili a koleduji se o znarodneni a odebrani veskerych aktiv,ktere pouzivaji stejne jako pan "diktator"ze ktereho zbyl jenom jeden zub.

   Vymazat
  5. Souhlasím Krtečku, ale já měl na mysli jiný příklad...
   Ten je taky zfilmovaný:

   https://uloz.to/file/AxBBq8ZDfZNC/chaplin-versus-fbi-ts

   Vymazat
 2. Krtečku přesně. Jen dodávám, že znárodnit i výrobu, rozvody a prodej energií, vody, nerostných surovin a výrobu zbraní. Je toho ještě hodně co musí stát vlastnit aby zajistil normální činnost sociálního státu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdy bych za to nehlasoval, není to demokratické, ale někdy lituju, že lidé jako vy mají volební právo.

   Vymazat
  2. 8:55
   Staroušku,jen tvůj vlhký sen, začne se něco znárodňovat a dopadnem tak jako ve 48,a budeme se z toho rudýho bordelu zase hrabat 50 let Už nikdy.
   Co vlastní stát,je pomalu vždy špatně,viz.dnes dráhy.

   Vymazat
  3. To jsou jen vlhke prdy dedy prdedy:-)

   Vymazat
  4. Neznámý trotle a JJ, Krteček a pradědoušek mají naprostou pravdu. Nebylo by nic zcizeno a neměli bychom ty příšerné dluhy a drahotu. Jste nastrčení idioti, ale my normální Vás vážně nebereme.

   Vymazat
  5. Pane Blbaku, uz jste se vyzvracel?-)

   Vymazat
  6. 8:55. Máte naprostou pravdu Vy i Krteček. Jiné cesty není. Ale bude to ještě dlouho trvat.
   Něco takového lze uskutečnit pouze zákonnou cestou a za silné společenské poptávky. Do té se ještě musí urazit velký kus cesty, než rozumní lidé dokáží překonat názory toho typu jaké tu prezentuji ti zoufalci jako J.J. a dvojjediný Běžec...

   Vymazat
  7. J.J. 9:41- Váš nick je Jura Jánošík? Občas se Vám tam připletou slovenská jména nebo slovní spojení.

   Jinak svojí jednou větou jste o sobě řekl mnohé, gratuluji.

   Vymazat
  8. J.J prestante otrocit pro krizaky a jeste se tim chlubit,

   pry pro ne ve firme otrocite ,plati vam jen almuznu oproti jejich lidem,kteri valku prohrali a vy jim tu ocividne lezete za to do zadku,prosite jich,aby vam zavreli hubu cenzurou a ten Schwab je vas novy strejda MARX, cinskeho vydani,chce vam zavrit hubu cenzurou a vy chcete dale zrat uz jen slimaky jako indicka kachna?

   Ctete konecne co vam ten novy miglanc spisovatel Schwab kredencuje,uz ho bere jako vzor i ASPEN institut i s "precedou",mistopredsedou a majitelem kasy odboraru a mozna i komunisty,kteri odmitaji spolu s nami tady bojovat proti kapitalismu bez privlastku,pochazejiciho z gangsterismu a ted jim za to hrozi likvidace.

   Je to bida jak parnik!
   Dejte tu radsi co ti schWabove chtteji a postavi se vam i chlupy na pytliku,kdyz jste asi ten termoboy sky neomarxista a chce i blbe vladnout nam vetsine, nechcete svobodu a obcanskou primou demokracii,ale vykradani nasich platu o dve tretiny,no nedivim se jste ocividne obet ohlupovadel pana GR TV a brzy vam zbude jen ten apparat televize a nepujde vam do ni ani proud!!

   Tak napiste,zda je to cista pravda a la HAWEL nebo ne a neserte nas tu zvracenostmi svych Unkrautu,ale ridte se moudrosti nasich starsich pradedu a vsech ostatnich,kteri uz chapou,kde musi brzy hrat muzika,jinak budou pobiti a pry z nich SCHWABI udelaji cervy,ktere budou prodavat na trhu ve WUCHANU spolu s virem C19,20,21,22,23

   No co neberte to ,je to levne a pry i zdrave,ze ANO?

   Vymazat
  9. Vsicni vidime,ze u sousedu zavedeny pravy pravicovy Socialni stat,ktery m tu jsme v lepsi forme SOLIDARNIHO STATU vysadit do zahradky NOVE REPUBLIKY platize zakona 10 eur a z toho tam ten stat zbohatl.
   ten swab to chce " slovne"napodobit,ale nevi ze k tomu bude treba penez majitelu velkeho bohatstvi,kterym by mel stacit jen Nepodmineny zakladni prijem,kde by spolecne s nami zrali ty levne cervy,nebot NZP na to akorat bude stacit,kdyz nam ukradou hotovost a budeme se zvit pomoci plastik karty,kde pry staci kniknout do protivky a banksteri vam bloknnou tu almuznu a vyrobiz vas cervy,jak o tom pisi ted ti neomarxisti,aby pry se v zelenem udelu usetrilo a nesmel se vyrabet maso a hlavne hnuj..
   Pry to nici jakesi plyny,lzou a ohlupuji ovcany CR a blbe krizaky zname jako mistri sveta ve skoku na spek a tak vas nauci dobrovolne zrat cervy,kteri dostanou nove oznacenin E a budou pridavani do vurtu,ktere parky nebudou.

   Vymazat
  10. Krtku,s čistým svědomím mohu napsat,že JSTE blázen.Naprosto nesrozumitelný příspěveky.

   Vymazat
  11. Unkraute 18/11 ,

   je docela mozne,ze mi nerozumite.jsem totiz mlady skokan a proto navrhuji,aby jste zkusil presne naformulovat otazku cemu nerozumite.
   Ja ji predam nasi "pobozne" ANNE, husitovi a clence KSH,aby vam zkusila odpovedet.
   Tak se do toho dejte a pokud necemu nerozumi nekdo z ostatnich, zkuste to taky naformulovat,aby se dalo odpovedet.
   Uvedu priklad:

   "Pani ANNO co je to SOLIDARNI STAT jaka je jeho definice a kolik na tom vydelam,kdyz ho budu chtit.
   Nebo:
   pan profesor Keller rikal,ze existuje 12 omylu Socialniho statu a je to pry pojistovaci spolecnost.
   Pry to je vyvozni artikl nemecke pravice a Nemci si na nem napakoval konta a ted tam vsichni kdo mohou od nas z CR jezdi fasovat kupy penez,jak je to mozne,ze prohrali valku,plavou nyni v penezich a ted nam nechteji dat ani reparace ve vysi 3,6 bilonu korun a krtecek rikal,ze by slo za ten obolus nakoupit zbrane a mohli bychom se vyzbrojit po zuby a zalozit dalsi SWIISS ARMY a tak si hlidat Novou republiku doma z almary...ATD

   Vymazat
  12. J.J.16. ledna 2021 9:41, píšete: "Nikdy bych za to nehlasoval..." není to česky a není zřejmé "za co" byste nehlasoval. Ale budiž, Zdá se vám, pravděpodobně mladý muži, demokratické kohokoli na inet síti, pro politický postoj, blokovat? Proč myslíte, že vaši přítomnost tady, že ji hájím? Ani to volební právo vám neupírám. I když se mi příliš chytrým nezdáte. Spíš naopak. JiH

   Vymazat
 3. Pak se nekdo divi ze jsme prenasely informace jen mluvenym slovem.
  Uz vidim katolibany a klerofašisty, jak palej knizky a drťi nahrobky.
  Neni vo tom zaPiss, nestalo se))))))

  OdpovědětVymazat
 4. Takovi mamlasove jako ded prded by meli prezivat jen v rezervacich pro ceske rudochy:-) Tolik koncentrovane hlouposti se jen tak nevidi:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unkraute 9/52 nedej se mylit,kdyz se budes jako pan Röhm ucastnit stavby novych oddilu SA,

   ze to prezijes, nejaky ten pan Hitler se vzdycky najde a jak tehdy rozstrili thermoboys na sracku.
   Uz se ucis letat?
   Vis,ze ka ka ram narizuje slimakum v ideologii vyvrazdovani kafiru , shazovat takove se strechy a pozorovat,zda umi letat tj obrazne receno, vladnout kafirum?

   Vymazat
  2. 13:37
   Krtku, vůbec nerozumím tvému blábolu, nesrozumitelný příspěvek.

   Vymazat
  3. To se vubec nedivim,ze nerozumis nicemu unkraute 18/07 nevzdelance a jeste se tim chvastas,nebot jsi pry snad maturoval ze ctvrte tridy v oblasti Plzne-

   to necha nasledky,vsak se brzo naucis jazyk meho kmene hornika z podzemi,ktery umi bozsky nadavat, kdyz do sebe budes i ty valit ty recyklovane sracky vyrobene z cervu a to POVIINE podle Grety, nebot to dostanes jako befel,aby jsi neznecistoval vzduch vyrobou hnoje a musis nechat stavnate bifteki jenom majitelum velkych penez,brichatym kapitalistum a podle "zeleneho udelu"si k tomu budes davat travu,nebot si to daji Pirati odhlasovat parlamentem nami zvolenych hlupaku,kteri nemaji nic na praci,nez rajtovat na piratskych mrtvych oslech..

   To je extempore co? Kde jsou ti tvoji kamosi,kteri dali vyrobit ten C19 za mega grant a jeste se s tim chlubili v casopise NATURE 9.11.2015 ,kde jsou vsichni jmenovani vcetne instituci, kde ho vyrobili nebot NIKDY v prirode NEEXISTOVAL a jedna z laboratori je i ve SWEICU,proro asi Italie to dostala jako darecek jedna z prvnich a nevi to.
   Najdi ty zmrde ten clanek nez ti z neho budu predcitat pred spanim a ty neusnes jaka je to hruza!
   Mam ti tu dat nadpis,aby jsi vedel co te zabije a jak na tobe bude provedena sklizen cervuß

   No pravdu v pytli neutajis.
   V Cine uz cmucha komise, nebot ve Wuchanu je jedna dalsi laborka a i president Ciny SI se trepe strachem co asi vyleze ven a jak to udelali jeho komunisti,ze jim virus utek!

   Vymazat
 5. ÁÁÁ zase vyčištěno cenzorem. Dvořák, to je fuška co !!!Ty máš běhání co. Líbí se ti mazat co.Co se jít třeba ven projít co.
  Já dnes musím své kamarády Indické běžce dát z venkovního kachníku do garáže, hlásí velky mráz. To není jen tak, musíš mít polystyren, slámu, piliny, vodu, kyblík na vodu, slunečnici, specielní granule, salát, moučné červy, malé rybičky, nejlepší jsou plotičky, během dne si s nimi popovídat a ty maš jen jedno MAZAT A ZASE MAZAT příspěvky, že tě to baví ty vole ??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Indický běžec je hloupý pták ale zato vyhledávaná gastronomická pochoutka.

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Indicka kachno,reklo se,ze NR je nase NOVA ZAHRADKA BUDOUCI REPUBLIKY,

   a Unkrauti jsou v prekladu plevel,kdyz bojuji ptoti nasim skvelm produktum pravdy a lasky odkazu pana Hawla,ktereho chteji jen dale vycinkat a mozna i poslapat jeho svetlou pamatku..

   Neni divu,ze musite byt jako plevel vyhozeni na kompost,kde z vas "zeleny udel" vyrobi brzy chybejici elektrinu,tak jak si to tady preje slecna Gretka.

   O tom nam tu piste a ne stale stejne nudne nadavani vetsine,to se fakt nedela,nebo to maji neomarxisti jako Program?
   No to je fakt nadeleni.
   Uz vite co bude obsahovat nova ideologie ANTINEOMARXISMU!?


   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 17/56 jake nesmysly Unkraute,hled se vzdelavatt ted to bude OK hantec a standart vzdelavani naroda,

   hned vedle odhaleni nacisto zdupaneho zakona o exekucich,ktery nikdy nepujde opravit, dokud nedojde k rasantni zmene systemu jak je to v Programu skweleho SPD a pry ho ma nasledovat vsezvoleni obri koalice lidu,ktera se uz snad i formuje a uci jak nejen vytahnout na krizaky,kdy tradicne dostanou zas na dekel jako kdysi, od pana Zizky,ale navic se nedaji osukat od cinskeho Swaba a jeho ideologie zmaru a smrdicich nesmyslu,,kterou ma mistopredseda vlady v knihovne vystavenu jako svoji bibli!.

   Ma ten chlap vubec rozum,hodte na neho sit uz vtahl do Aspen institutu nami velmi oblibeneho precedu,ktery nechape ktera bije,

   ze ANO?

   Vymazat
  4. Krtecku, nebavte se s provokatéry. Ti mají BAN a jsou mazáni.

   Vymazat
  5. Samozrejme je pane Dvoraku nutne napsat,ze tu umite skvele obhospodarovat zahradku Nove republiky,

   kde rostou hezke kvetinky,ale i plevel.

   No rusi nase kruhy i vize budoucnosti svobody a prime demokracie IHNED,jen co je pravda,ovsem zvedave zkusit,aby oni naformulovali co vlastne chteji,kdyz jim stejne dochazeji argumenty,to by bylo jeste lepsi.
   Oni uz se uz ted zmohou jen na nadavky ale nic poradneho v komentu neprinesou a tak,aspon tu mohou tvorit treningove boxovaci pytle.
   Stejne musi neco napsat,jako plevel,ale kdyz to budou jen neucinne nadavky tak se tu muzeme mozna bez nich i nudit.

   Je to ale pracnejsi,no co nadelate, plevel se tu dostane vzdycky,tak aspon budou pod kontrolou nasich valecniku alternativy a pak mohou poslouzit i "vymazane",uvidime vsichni,ze na nas vlastence nemaji dost pary.

   Vymazat
 7. Polská vláda v pátek oznámila, že připravuje nový zákon, který má omezit moc sociálních sítí, jako je Facebook nebo Twitter, v jejich cenzurních zásazích i v mazání účtů. Podle tohoto projektu by mohly sociální sítě podniknout takové kroky, pouze pokud příspěvky porušují polské zákony. Uvedl to deník Le Figaro s odkazem na agenturu AFP.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Forkaci, opet vlhke sny?-)

   Vymazat
  2. Polska vlada a pisou o tom jedny francouzske noviny? Forkaci, jinak jsi v poradku?-)

   Vymazat
  3. Možne je, že Forkie umí Francouzky líp než polský. Jisté je, že Unknown 12:11 prokázal opět svoji omezenost a nevychovanost.

   Vymazat
  4. 13:28
   Dvořák, vam už opravdu totàlně hrabe. Čím prokázal v 12:11 svoji omezenost a nevychovanost.Tim,že napíše jestli je v pořádku?? Jak se zde vyjadrujete sprostě kolikrát vy !!!! Tak mně laskavě napište.

   Vymazat
  5. 11:12
   A co říkáte na to,že v Rusku a Číně je zahraničí internet dávno zakázán.!!!!!!

   Vymazat
  6. Říkáme na to, že kecáš, trolíku. Na své lhaní potřebuješ lepší notečky.

   Vymazat
  7. Unknote 17/53 to je spatne,ze internet v te Cine neni a vse co je spatne i jejich komunismus chce prave ten autor SCHWAB okopcit a narvat nasilim k nam,hlavne vse od Mao ocet tunga!.

   Tak si vsichni vzpomente jak Mao-ocet-tung,tez zacal "velky pochod" a temer znicil celou Činu a nez by zkrachoval radsi vcas umrel.

   Neni divu,ze tom chteji pokracova rotcildovci ti sataniste znovu v tom uceni "NEOMARXISMU


   No nebude to hned,masy potrebuji vzdelani,nebot se to fakt centralne GR a jeho TV brzdi,no tak co pouzijeme taky tu kapitalistickou salamovou metodu,ktere Unknoti rozumet neumi,jak tady porad pisi!

   Vymazat
  8. 19/00
   Dvořák a zase lžeš, zahraničí internet je v těchto státech silně omezen a mnoho stránek zakázáno.

   Vymazat
  9. 11:32
   Forkáč, ať se Polák zeptá Putina,ten má se zákazem zahraničního internetu v Rusku svoji zkušenost.
   Ruská svoda a demokracie jsou Západu nedostižné pojmy.

   Vymazat
  10. Unknowne, mám silné podezření, že to urážení Ruska a Rusů a ty tvoje hrubosti a demagogie jsou placené. Duši ďáblu jsi zaprodal.

   Vymazat
  11. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Vymazat
 8. udali mne za nic coz se zde potvrzuje:
  Váš komentář je zpátky na Facebooku
  Je nám líto, že došlo k omylu. Váš komentář jsme znovu prověřili a potvrzujeme, že naše zásady komunity splňuje.
  Ceníme si toho, že jste si udělali čas na odeslání žádosti o kontrolu. Vaše zpětná vazba nám pomáhá, abychom se mohli neustále zlepšovat.
  ale blokadu na 30 mi nechali a az dnes kundy pustili! 😀😂😒

  OdpovědětVymazat
 9. Nikdo si nemůže dělat co chce a cenzura je nepřípustná však se tím západ furt ohání nebo ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nemuze ale dela maze blokuje vyhazuje kontroluje kumuluje a kopiruje udava a predava data o lidech korporacim za penize jak dela zuckerberg@ tak rikaji assange a snowden a proto jsou na black list v usa

   Vymazat
  2. 13:21
   Čablik,co říkáš na cenzuru zde, řada lidí odešla z NR neustálou cenzurou a mazáním přispevku Soudruha Dvořáka.

   Vymazat
 10. Krtecek a praděda: Přesně. Jen veřejnoprávní (státní) síť pro všechny bez omezení, podřízená kontrole soudů, splní svůj účel. V Listině je to formulováno naprosto jednoznačně: "Cenzura je nepřípustná."
  Jenže ONI (IT korporace) si myslí, že ta platí tak, že stát JE nesmí cenzurovat (je to v Listině) ale ONI mohou cenzurovat, prtože jsou soukromí a stát jim do soukromí nemá co kecat. To je ten dvojí výklad a dvojí přístup. A pokud zemi vládne oligarcha (Trump nebo Babiš), vždy u něho peváží pocit sounáležitosti se soukrmou korporací, protože je jedním z nich, a tu vládu má jako dočasný melouch...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jestli to co pise 13/36, Vlasta neni pravda

   tak jsem papez a navic se mi tu hlasi pobozna ANNA, husita z KSH a prvni ANTINEOMARXISTKA v republice ,ktera je za pravdu uz vsude cenzurovana jako pan Hus a ZizKA, mi rikala,ze bude odpovidat na otazky zdejsich skvelych zahradniku NR v zahradce Nove republiky,pravdy,svobody a obcanske prime demokracie, jedine volitelne strany a hnuti SPD!
   Na priklad,
   Co je to neomarxismus a jak udelal sracku z kdysi slavne a oblibene strany komunisticke a proc je jeji verchuska KSCM neschopna se tady mezi nami objevit, aby poznali v diskusi,kde soudruzi udelali chybu a kde dnes hraje prava rocky bugi muzika!

   Vymazat
  2. Všichni tady píšete o cenzuře, proč se tety nezminite o cenzuře zde na nov.rep, Vždyť tady se CENZURUJE naprosto vše,co není v souladu Dvořákových představ.
   Dvojí metr v přímém přenosu.

   Vymazat
  3. Ty buď rád, že tě admin jen smaže. Kdyby u nás SKUTEČNĚ existoval a fungoval právní stát, tak za ty nadávky bys už dávno seděl ve vězení...

   Vymazat
  4. 17:48 vlastiku
   Pokud by fungoval stát,tak tenhle web zruší a celou redakci za kolaboraci s ruskem pozavira do kriminálu na hodně roků.

   Vymazat
  5. Jak kolaboraci s Ruskem je potreba nam ukazuje pani Merkelova,ted ji umira denne pres 1000 lidi a ona si zoufa.

   Putin se zacal chovat konzervativne a uz ji nepreferuje jako kdysi a odkazal ji na administrativu,kdyz chtela vakcinu..
   Pritom na tzv zapadni vakciny kazdou chvili po ockovani to tam vymira a je jen otazka casu,kdy zacne nas "preceda" pobijet i u nas ty kteri ho zvolili protoze mu naridili nenakoupit SPUTNIK V z duvodu,ze by byl vystrelen na orbit a on tomu veri!

   Vymazat
  6. Unkraute 21/51

   dej tady aspon jeden clanek,kdy nekdo natah backory po pouziti Gamalejovy vakciny.
   Kazdy den se ale objevuji zato clanky,kde se na zapade kona vyroba mrtvol tim miliardarem gatesem.
   Ta "vakcina"ma s bidou jen 5 mesicu odolnosti a pak je zas moznost,ze se nakazis.
   Cely svet se zacal honit za SPUTNIKEM V,ktery chrani pry az DVA ROKY!!!
   Ti kdo vyrobili C 19 tam totiz dali i garanci,ze se bude nejen dobre sirit,ale i MUTOVAT tak radsi hledaj ten clanek,kdyz ja ho nasel z "podzemi",musis ho na svetle najit tim tuplem!!
   No ceka se jen na to,aby kdosi zajistil cestovku treba do PITERU,tam na klinice se dali lide naockovat a zcerstva se vratit.
   Vidis jak bojuje Orban o pristup,ale pan Putin nejprve bude ockovat armadu a tak davejte pozor jestli povrazdi vsechny raketaky prednostne.

   Vymazat

  7. vlasto 16. ledna 2021 13:36 paušalizujete. Bude to tím Babišem. Je to hloupé, protože ignorujete nemálo opačných případů z historie. Když nic jiného, tak neslušně podsouváte.

   Vymazat
  8. 19:38-inu není stát jako stát. Každý zavírá/věší jiné.

   Vymazat
 11. Domino Chain Reaction (exponenciální růst v akci) co čeká svět https://www.youtube.com/watch?v=y97rBdSYbkg
  VŠE se ZAČNE MĚNIT....

  OdpovědětVymazat
 12. Je třeba se bez těchto lokajů (myšleno, sociální sítě) obejít. Šlo to dříve, půjde to i nyní.

  OdpovědětVymazat
 13. Mi po zrušení účtu u Facebooku z mé strany v roce cca 2011 stále chodilo velké množství spamu, který nebylo možné nijak vypnout, z emailové adresy notification+kjdpipkvddji@facebookmail.com do mé emailové schránky s adresou, kterou jsem použil při registraci na Facebook. A to až do nové registrace 30.09.2017 (k nové registraci mě přiměly okolnosti, které jsem nemohl změnit).
  Rovněž mi, podle mé metody sledování komunikace mobilu se sítí, Facebook prostřednictvím oficiální mobilní aplikace vykradl z telefonu 850 mých kontaktů, i když jsem jejich načtení aplikací ihned po její instalaci vysloveně zakázal. Na požadavek o jejich vymazání aplikace nereagovala.
  Příznačné je, že u Facebooku není komu poslat email, abyste řešili problém nebo si stěžovali.

  OdpovědětVymazat
 14. A teď si představme, že měřítka páně Rudolfa Mládka někdo, zlomyslně, obrátí proti budoucí, už poloprofesionální Nové republice. Jak chce fungovat na internetu. Proto tvrdím, že Nová republika by se měla umět chovat jinak. Na Facebook a podobné jsem nikdy nešel, když od začátku bylo jasné, proč a jak to celé jedině může fungovat. Zato Nová republika byla, ve svých začátcích, zcela jiná. Teď nám tak nějak, zdá se mi, zpychla. Proč asi? JiH

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JiH- nevím, ještě neznám novou formu, proč asi?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Re Miroslav Povolný 14:29, možná jsem předpojatý, ale beru to tak, jak to MUDr. David popsal. Systém je podobný, jestli ne stejný, jako kdekoli, kde se na inetu diskutuje. Rozdíl může být pouze v tom, do jaké míry bude uplatňován. Jsem z těch, kteří nevěří. Buď nevím, nebo jsem přesvědčen. Ale pak se musím znovu a znovu přesvědčovat. Když věci se mění a co chvíli se pletu. A abych tak úplně nezabloudil, od toho jsou podobně ladění přátelé. Se kterými si jen tak něco nedarujeme. O ničem lepším nevím. JiH

   Vymazat
 15. presne jak rikas 21:34 na fckn FB nemas kam napsat zidko "Cukrkopec" tam ma nasazenou bandu kontroloru z bangladese indie pakistanu ap, kteri blokuji mazou a zbavuji nepohodlne lidi dle pokynu a potreby lokalnich sefu! 👃👃👃👃👃👃

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.