Reklama

sobota 9. ledna 2021

Štefec: Proč jsme denně zaplavováni mlžinou „zásadních“ zpráv?

Jaroslav Štefec

9. 1. 2021 PrvníZprávy

Proč jsme dnes a denně bombardováni médii, a to i těmi tzv. veřejnoprávními, které si povinně (a naprosto marně) platíme údajně proto, abychom dostávali informace (aspoň částečně) odpovídající realitě, píše na facebooku Jaroslav Štefec
.

Proč jsme bombardováni kromě „hrůz“ kovidu tak zásadními informacemi, jako že Aně Geislerové chybí ústřice v Savoyi, co provádí Felix Slováček, jak moc se daří Borhyové najít životního partnera nebo co zase vyvádí strýc Kim Čong Una?

Důvod je jediný. Ovce přece musejí být ukolébány do klidu, že jsou ve své prohnilé ohradě pod dohledem starého bači a jeho vypelichaného psa v naprostém bezpečí. Že za svou tupě odevzdávanou vlnu, kterou jejich majitelé bohatě zpeněžují, budou žít dál ve zdánlivém dostatku a bezpečí. Ve slušné ovčí společnosti se přece nemluví o stále blíž se plížících hladových vlcích, kteří staré oplocení kdykoliv lehce přeskočí, ani o jatkách, kam mohou být svými majiteli kdykoliv nahnány. A pokud ano, je mluvčím téměř jistě nějaký alarmista, xenofob, konspirační teoretik nebo dokonce ruský šváb.

Proto se nedozvídáme nic o tom, jak se náš stát připravuje na „dobu poskovidovou“, ani o tom, jak se česká vláda připravuje na ekonomickou, potravinovou a bezpečnostní krizi, která nejpozději na konci letošního roku zákonitě nastane a stejně jako pandemie způsobená SARS-CoV-19 zasáhne nejen celou Evropu, ale i ostatní svět.

Nedozvídáme se ani o tom, jak mizerně je na špatné časy připravena česká policie, která se sice ještě stále aspoň trochu na úrovni umí vypořádat s tzv. "obecnou" kriminalitou a dokáže úspěšně pokutovat řidiče, ale chybí ji vedle pořádného vybavení a výcviku v tom, jak se vypořádat s rabováním nebo ustát demonstrace především schopnost chránit hranici státu před pronikáním teroristů, pašováním zbraní včetně jaderných, reagovat na teroristické útoky, nebo (s pomocí informačních služeb) pronikat do rizikových skupin, kterých působí na našem území už víc než dost. Počínaje nigerijskou, ukrajinskou nebo pákistánskou mafií, až po (zatím) "spící“ buňky Muslimského bratrstva.

A zatímco se dámy a pánové ve sněmovně handrkují o doslova a do písmene „blbých“ 10 miliard na obranu ČR, česká reziduální miniarmádička se propadá do stále hlubší personální, materiální a logistické krize. Bez ohledu na snahu vylepšit její mediální obraz na pozadí pomoci v současné zdravotní krizi, které si sice můžeme a dokonce musíme vážit (ostatně platíme si armádu i na to, aby pomáhala, když je národu zle), která ale vůbec nic nevypovídá o její reálné (ne)schopnosti bránit naši zem a chránit nás v případě skutečných problémů, které nás neodvratně čekají.

Orientace AČR na roli „misijního ocásku“ v šachových partiích mocných a totální zanedbávání zákonem ji stanovené povinnosti se prioritně připravovat na obranu celé ČR (nikoliv jednoho kraje) mi také nevlévá příliš optimismu a pocitu bezpečí do žil. Stejně jako především díky korupci a politickému lobbingu pokračující nesmyslně předražované nákupy nesourodého vybavení a výzbroje, bez jakékoliv dlouhodobé strategie vyzbrojování a přípravy státu a nás, občanů, na blížící se bezpečnostní krizi v Evropě.

Mnozí mě budou obviňovat, že straším. Že volám po armádě „starého typu“, když přece máme supermoderní výzbroj, digitální bojiště, propracovanou kybernetickou obranu nebo drony, ovládané přes půl světa, a navíc nás „ubrání“ naši spojenci v NATO. A že vlastně ani žádnou armádu nepotřebujeme. Omyl, přátelé. Nic z toho nemáme, a co je podstatné, naprostá většina našich „spojenců“ v NATO je na tom stejně, ne-li hůř. Nedělám si sebemenší iluze, že i armády podstatně větších evropských států by dostaly „na zadek“ od „blbého“ Ázerbájdžánu stejně, jako dostala „na zadek“ Arménie. I ty „mise“ jsou jasným signálem stálé platnosti pravidla, že kam „nedošlápne“ byť sebelépe obutá noha pěšáka, tam nedosáhne ani politický nebo ekonomický vliv.

Pro ty, kteří hodlají stále žít v iluzi o ČR jako o bezpečné zemi přidávám následující obrázek a podotýkám, že situace se od té doby (tj. konec roku 2017) ještě podstatně zhoršila. Podle informací ze serveru Army.cz měla k 1. lednu 2020 AČR k dispozici 116 bojových tanků (z nichž je v bojeschopném stavu cca 10), 430 bojových obrněných vozidel, 179 dělostřeleckých systémů, 39 bojových letounů, z nichž je v letuschopném stavu cca 50 % a 17 bojových vrtulníků.

Přitom podle propočtů, provedených v souvislosti s v roce 2019 novelizovanou Smlouvou o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (S-KOS) by pro (reálnou) vojenskou obranu svého území s úvahou pomoci spojenců potřebovala ČR 957 (bojeschopných) bojových tanků, 1367 bojových obrněných vozidel, 767 dělostřeleckých systémů, 230 bojových letounů a 50 úderných vrtulníků, samozřejmě tomu odpovídající personální zajištění, vycvičené zálohy a logistické zabezpečení údržby a oprav této techniky.Představu o skutečné připravenosti ČR čelit vojenským hrozbám i velkým přírodním nebo lidmi způsobeným katastrofám si udělejte sami. Způsob, jakým jsme „zvládli“ kovidovou krizi a jak jsme na ni byli připraveni, opravdu hodně napoví.

25 komentářů :

 1. Pšššššš... nepřítel naslouchá...

  OdpovědětSmazat
 2. Podle té tabulky mi nepřipadá, že bychom se se Slováky rozdělili v poměru 2:1

  OdpovědětSmazat
 3. Teď to srovnejte se současnou parodií na armádičku, ale za miliardy. Kde na to ti "hloupí" komunisti brali...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono je toho vic "kde na to ti komunisti brali" To co komunisti vybudovali za 40 let a to po valce kdyz byla bida vsude je obdivuhodne .Dnes je videt po devastaci onemi 80 rodinami celeho Ceskoslovenska co umi tzv "democracie " Je to jen zlodejna lhani podvody zneuzivani paragrafu dle potreby a pomalu horsi teror proti obcanum vlastnim pod taktovkou vetsich lotru. Problem je jak autor pise, lidu staci srackomety v kinech kde litaji ctyroci nadlide strili svetenymi klacky .Lidi totalne zdebilneli a poslouchaji vecne sliby sycaku kteri se z valeni na zidlich uradu cely zivot ani nemohou hejbat tloustkou .Tezka rada co dal i kdyz to neni tak slozite .Co chybelo Trumpovi aby to vzal over 6 ledna .? Jen vudce ktery by ty desetitice ridil a organisovane udelal totalni prevrat mel je vsechny ve sklepe pohromade .Takova sance se neopakuje a jemu ted nezavidim ,ani rodine i kdyz mam vyhrady k mnoha vecem .Odveta luzy vzdy je velice bolestiva

   Smazat
  2. Tak to je komunisté byly pro národ stát a rodinu a tahle pakáž jen kouká jak co nejvíc nahrabat. Armáda ČR není pouze existuje západní expediční sbor.

   Smazat
  3. Stačí si představit, že všechny zisky vytvořené v ČR má k dispozici vláda a bylo by po problému. K tomu zákony jako v Rakousku, trestní odpovědnost všech zaměstnanců státu a zákon o referendu. Jenom nevím kam by jsme ty demokraty zavíraly. Odhaduji, že asi polovina příjmů je nedaněných. Všici kradnů.

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 5. Trumpovská lůza? Je to jinak, než se píše. Bezpečnostní analytik má jasno. Stopa vede k deep state

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Trumpovska-luza-Je-to-jinak-nez-se-pise-Bezpecnostni-analytik-ma-jasno-Stopa-vede-k-deep-state-649785

  OdpovědětSmazat
 6. je asi potřeba se probrat,na nic už nečekat a vyházet ty zkorumpovance v PČR s oken ,nevidím jinou možnost,nebo nás definitivně zničí... začíná to být velice vážné a pokud si sami lidé nepomohou ,nemůžou od nikoho nic čekat...

  OdpovědětSmazat
 7. My potrebujem silnou obranu a spolehlive spojence.
  Schopne vudce naroda. Pro sjednoceni.
  Nepotrebujeme zradce.
  Mobilizace v kvetnu 38 vydesila Hitlera k placi a bedovani,to bylo hysterickych stiznosti 20 tisic germanu bylo v pohranici zavrazdeno Cechy !!
  Se dozvedel Halifax /tusim/, na navsteve.
  Co ten Benes necekane, provedl..A zkrizil plany na cas.

  OdpovědětSmazat
 8. Stačí za vojenské služby zaplatit ty, kteří prostředky i know how mají a je po problému. Státní bilance, účetní uzávěrky a rozpočty taky dělá soukromá nadnárodní korporace, proč ne obranu? Treba taková Academi by v pohodě obranu státu typu Česko zvládla. Samozřejmě lidské zdroje by museli být domácí nebo nájemní díky z různých koutů světa. Taktéž ČR nic nebrání v tom, aby zakoupila moderní techniku u největších výrobců zbraní v USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeden nápad lepší než druhý. Kdyby takhle postupoval např. Izrael nebo Rusko, tak už tady nejsou.

   Smazat
  2. JJ a kdo by jim velel ? Fon Lejno, Bidet nebo rovnou pan ŠoroŠ ?

   Smazat
  3. Jenže my nejsme Rusko, pro nás vyplývají zavazky z členství v NATO, tj. hlavně nákupy zbraní a účast v misích. Mimochodem, kde jsme se neblaze zapsali zbabělým působením na misi v Afgánistánu. Zde je patrné, že výběr mužstva, výcvik a velení musí vykonávat někdo jiný, Češi na to nemají schopnosti.

   Smazat
  4. To máte, drahý příteli, z vlastní hlavy? To je ale opravdu blábol.

   Smazat
  5. J.J.: Staci si projit historii a v naproste vetsine ta zeme, ktera se opirala vetsinove o cizi zoldnere, spatne skoncila. Takhle se to praktikuje pouze v Africe nebo kdysi v arabskych zemich.

   Smazat
  6. Mimoděk se vám podařil téměř dokonalý bonmot téměř k věci.

   "Nájemní díky".

   Získáváte Borgesovu cenu šimpanze mlátícího do klaviatury.

   Smazat
  7. Bureš, neslyšel jste o automatickém textu? Má být samozřejmě ... nájemní síly...
   Ne vždy to uhlídám.

   Smazat
 9. Politika je 30let jen utahování šroubů pro tzv. pravici. S touto společností nelze vybudovat nic ! Národní fronta vedená komunisty dokázala ,že se dokážeme o sebe postarat , ale musíme mít v zádech přítele(Sovětský svaz-Rusko). V současnosti bude vítězit jen chaos.

  OdpovědětSmazat
 10. Jak je to možné ? Kam se poděly ty bilióny korun, které jsme dávali do výzbroje za posledních 30 let kapitalismu u nás ?

  OdpovědětSmazat
 11. Plno lidí to, bohužel, vyžaduje.

  OdpovědětSmazat
 12. Teda, něco mně napadlo. To množství tanků, co má teď armáda jsem viděl každý den za plotem, na vojně byl náš útvar vedle tankánskýho autoparku vedlejšího útvaru. Vpředu měli T-34 a když měli parkovou údržbu, tak ho nastartovali a drandili tam s ním. Takže vzhledem k dnešním počtům mi to připadá jako parodie na armádu.

  OdpovědětSmazat
 13. Je to pořád dokola. Víme, že armádu potřebujeme, a my starší také víme, že spoléhat se na tzv. "západní" spojence je hovadina. Vždy nás podrazili, vždy nás prodali, samozřejmě "v zájmu civilizace", že.
  Nejde o oněch "podělaných" deset miliard, ale spíše o to, za co!!! se mají utratit. Obdivujeme obranné schopnosti Izraele, usnáváme Rakousko, či Švýcarsko, ale nějak nechceme akceptovat, že mají povinnou vojenskou přípravu na obranu země. O tom se u nás nemluví.
  Nakoupit francouzské houfnice, navíc jen železo(údajně bez řídícího systému, který se má vyvíjet, snad, u nás),přičemž máme plné garáže těch původních, slovenských, včetně munice.U raketometů je to obdobné.
  USA své Abramsy, konstrukčně ze sedmdesátých let, generálkuje a modernizuje i několikrát, má na to linky, které ovšem máme, či měli jsme také. Zrovna tak na vrtulníky či nadzvuková letadla,která jsme uměli vyrábět v licenci, přičemž podzvuková jsou náš vlastní projekt. Jsem přesvědčen, že i vývoj a výrobu vlastních obranných bezpilotních letounů , dronů, jsme si schopni zajistit. I dnes. Jenže ta se, asi, blbě odklání část ceny.
  Výzkum a vývoj v mnoha směrech obranného průmyslu, ve spolupráci s univerzitami, měl významný vliv na technickou úroveň ostatních sektorů. Národohospodáři a vojáci vlastenci to věděli a mnozí nezapoměli. Kdo na to kašle jsou vyznavači trhu bez přívlastků, který si zjednodušili na "trhni a zdrhni". A těm je nějaká obrana vlastní země zcela "u prdele". Jen když se sype do vlastní "kešeně".
  Armádu potřebujeme, a ještě dlouho budeme potřebovat. Vlasteneckou, neprodejnou. Expediční sbory, za prachy jako žoldnéři, nic neřeší. Jenže kdo to prosadí, kdo dokáže přesvědčit zejména mladé občany naší země, aby se chtěli stát i vlastenci?

  OdpovědětSmazat
 14. Když se chopíme odpovědnosti za kvalitativní rozvoj naší země, tak prvním předpokladem úspěchu je nenechat si obranu sebrat. Nejlepší státník světa tak činí také, však víme, který.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.