Reklama

úterý 19. ledna 2021

Švédsko ničí nezvládnutá integrace imigrantů

Filip Andler

19.1.2021 VašeVěc

Masivní vlna imigrantů z muslimských zemí a jejich nezvládnutá integrace učinila z kdysi jedné z nejbezpečnějších zemí světa stát, kde jsou přestřelky mezi různými kriminálními gangy na denním pořádku. Může za to „politika otevřených dveří“ levicových vlád, které si s důsledky svého počínání nevědí rady. A proto strmě roste popularita krajní pravice.

Islamizace na vzestupu

Švédsko patří společně s Německem k zemím, které přijaly vůbec nejvíc muslimských imigrantů ze všech zemí EU. Tato „politika otevřených dveří“ není záležitostí posledních pár let, ale trvá už několik desetiletí a vyvrcholila v roce 2015, kdy bylo podáno přes 160 tisíc žádostí o azyl, tedy v poměru k počtu obyvatel nejvíce v Evropě. To výrazně proměnilo etnické složení této severské země – zatímco na počátku devadesátých let zde žilo asi 160 tisíc lidí neevropského původu, nyní je jich kolem milionu. Na švédské půdě se už narodila do zločineckého prostředí generace mladých mužů, kteří se považují za nedotknutelné. Hlavní problém představuje organizovaný zločin, přestřelky kriminálních gangů na periferiích velkých měst, pouliční násilí, vraždy střelnou zbraní, sexuální a drogové delikty, bombové útoky a existence no-go zón – městských čtvrtí, kam se za bílého dne neodvažuje vstoupit ani policie. Malmö, Göteborg i Stockholm tak svojí každodenní realitou začínají připomínat Bagdád. Např. jen v Malmö bylo v roce 2019 provedeno na tři desítky bombových útoků, ve Stockholmu dvě desítky.


Bezradnost vlády a mlčení médií

Švédská veřejnoprávní média katastrofálně selhávají v plnění své role a o zločinnosti imigrantů v rámci politické korektnosti vesměs neinformují. Stát fakticky přestává plnit jednu ze svých klíčových funkcí – zajištění práva, bezpečí a ochrany obyvatel. Vládní politici se po každé další tragické události zmůžou jen na otřepané kondolence a bezduché fráze vyjadřující znepokojení a zděšení. Některá dílčí opatření sice byla uskutečněna – např. vznikla speciální jednotka zaměřená na boj s pouličními gangy, posílily pravomoci zaměstnanců bezpečnostních služeb, kteří mají pomáhat policii, jejíž rozpočet byl navýšen, ale efektivně potírat organizovaný zločin se stále nedaří. Je evidentní, že Švédsko by tyto problémy vůbec nemuselo řešit, pokud by po desetiletí neprovozovalo extrémně liberální azylovou politiku. Minoritní vláda sociální demokracie a zelených se ocitá pod stále větším tlakem nespokojené veřejnosti. Již v předvolební kampani v roce 2018 byla migrace dominantním tématem a jsou to právě sociální demokraté, kteří vládli desítky let a mají na současném marasmu největší díl viny. Ostatně, je to současný premiér Stefan Löfven, který proslul výrokem „Moje Evropa nestaví zdi“ a ostrou kritikou zemí V4 za jejich odmítavý postoj k uprchlickým kvótám.


Švédští demokraté míří k vítězství

Rostoucí nespokojenost slušných a pracovitých lidí s politikou menšinové levicové vlády, nárůstem kriminality a nezvládnutou integrací se začíná odrážet i v průzkumech předvolebních preferencí. Ačkoliv půjdou Švédové k volbám až v příštím roce, trend vzestupu krajní pravice je zjevný. Poslední zveřejněný průzkum agentury Sentio z 11. – 14. prosince sice přisuzuje prvenství sociální demokracii (24,1 %), ale v těsném závěsu jsou nacionalističtí Švédští demokraté (23,2 %), kteří zaznamenali ze všech politických stran největší nárůst oproti výsledkům posledních voleb (+ 5,7 %). Na třetím místě je liberálně-konzervativní Umírněná strana (22,1 %) a na čtvrtém Levicová strana (11,3 %) – obě formace mírně posilují. Podpora ostatních uskupení výrazně stagnuje. Liberálně agrární Strana středu by získala 6 %, křesťanští demokraté 4,8 %, Strana zelených 3,2 % a Liberálové 2,6 %. V souhrnu strany vládní či vládu tolerující (sociální demokraté, zelení, centristé, liberálové) přišly o téměř 11 % hlasů.


Závěr

Löfvenova menšinová rudo-zelená koalice je nejslabším kabinetem za posledních sedmdesát let. V poslední době se však objevují jisté náznaky změny azylové politiky, neboť Stockholm odmítl přijmout migranty z vypáleného uprchlického tábora Moria a poslal do Athén pouze finanční pomoc. Lze očekávat, že sociální demokracie před volbami účelově změní rétoriku, aby se udržela u moci a vzala vítr z plachet stále oblíbenějším Švédským demokratům. V případě, že by Švédští demokraté zvítězili, hrozí, že se proti nim ostatní strany spojí a sestavit vládu jim neumožní. Naděje na změnu je tak stále v nedohlednu.20 komentářů :

 1. To je i varování pro naši zem nevolit vítáče demožumpu a pyjáty tohle byl hodně špatný nápad.

  OdpovědětSmazat
 2. Já vám nevím, co se vám zase nelíbí. Švédové byli progresivní a tohle je jen důsledek. Když to chtěli tak ať si to vyžerou. Je to jejich země, tedy alespoň byla a všechny důsledky si zaslouží. Pro nás to může sloužit jako varování a lámat si s tím hlavu nemá smysl.

  OdpovědětSmazat
 3. To není pravda! Dezinformace!
  Já Jo (J.J.) tam byl a tvrdí, že je tam pořádek! A ve Francii taky! A ten by přece nekecal!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:41. Přesně. Také tvrdil že migranti žijí spořádaně v rezidenčních čtvrtích ve svých domečcích. Určitě to musí vědět, ten nikdy nelže...

   Smazat
  2. 15.50
   On a brouko Pytlíko (před genderblbnutím brou Pytlík).

   Smazat
  3. 14.50
   Tvrdil to včera, v 9.53 ve svém příserku pod článkem "Chceme v našich obchodech čerstvé české potraviny".
   Už ten jeho začátek je kouzelnej: "Tohle je podvrh... atd. atd.
   Takovej náš broučínko Pytlíčko.

   Smazat
 4. Je podnětné sledovat, pod jakými články je v diskuzi absence unk Hownů, Blátošlapů a dalších trolíků.

  OdpovědětSmazat
 5. Zítra se DRTIVÁ BOUŘE prožene Amerikou. Na zdegenerovanou EVROPU se také dostane VĚŘTE PROBUZENÍ. Kabalisté budou kvičet jak PODSVINČATA před porážkou. Byla to jejich volba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jiz zacali kvicet ,a to silne ale ne tak jako ctes v tech blbostech o popravach internacich a podobne .
   Ale tady je pravdivy film o Nigerijske mafii ktera prorostla do mafie italske .Min vnitra to chtel zastavit a hrozi mu za to 15 let v kriminalu Bohuzel anglicky:

   https://www.youtube.com/watch?v=0rSCndxoZ4U&feature=emb_logo

   Smazat
 6. Švédové si holt jen vyžírají svoji karmu, za to, jak ve středověku po několik staletí drancovali Evropu. Nemluvě o tom, že po celou válku velice ochotně dodávali Hitlerovi železnou rudu a ocel na zbraně. Takže když tento proradný národ zmizí z mapy světa, těžko to může být někomu líto.

  OdpovědětSmazat
 7. Bydlím ve Švédsku od roku1978. Tehdy mozna bylo Švédsko vzorem pro celý svět. Sociální jistoty, žádná zločinost, dobré zdravotnictví, ... Dnes je Švédsko odstašující příklad pro MYSLÍCÍ část obyvatelstva Evropy. Nemám náladu se rozepisovat. Švédsko je ztraceno. Nejde to zastavit. Džin byl vypušten. Během dvou generací se Švedsko promění v muslimský chalifát. Zapomeňte na nějaký "švédský model". To je pouze mýtus. To je minulost.

  OdpovědětSmazat
 8. Však už to píšu delší dobu. Ve světě jsou 3 zločinecké státy, které se vykašlaly na úplně základní věci a neštítí se už ničeho, dokonce zabíjet vlastní občany nebo provokovat velkou válku:

  1. USA
  2. Británie
  3. Švédsko

  Další státy jako Německo se ještě tak nezvrhly. Ale kdo ví, co bude za 10 let?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:26
   Izrael tolik nesleduji, není v Evropě a myslím, že jeho problémy tak dobře neznáme, i když se o nich něco dočteme. A nevím o tom, že by Izrael naprosto kašlal na vlastní občany a zabíjel je. I s Ruskem je ještě schopen jednat. Takže podle mě tam nepatří.
   Tři zločinecké státy jsou podle mě ty, co jsem napsal.

   Smazat
  2. Moji odpověď Korovjovi jste vymazali, přitom jsem mu jen řekl, že jsem byl ve Švédsku několikrát, že tam žijí moji známí, a nic, o čem se píše v článku jsem tam neviděl.

   A vy jste tuhle odpověď SMAZALI.

   Přitom jste nechali příspěvky těch, kteří se mi vysmívají, že nejsem schopný zareagovat na článek.

   Vy dokonce manipulujete s komentáři tak, aby to vyznělo vždy v neprospěch vašeho neoblíbence a mažete odpověď, která nebyla určena vám. To je neslušné!

   Proč to děláte? Máte zde kvanta těch, kteří vás vysloveně hltají slovo od slova, všechno vám věří, ale vy přesto mažete slušné příspěvky od lidí jako jsem já, kteří mohou být přínosem. I když se mnou nemusíte primárně souhlasit.

   Já jsem byl ve Švédsku dvakrát, naposledy v roce 2012. Klidně se mohla vést na toto téma polemika, ale vy to prostě zarazíte hned na samotném počátku. S podobným přístupem jsem se ještě nikde nesetkal.

   Smazat
  3. Odstehuj se do Teplic , Tubera to zaridil.Mozna ti daji neco na hlavu a nebo hlavu uriznou cistym stylem Oni to umi velice dobre

   Smazat
 9. "Může za to politika levicových vlád"? Autor je úplně mimo mísu a status quo vydává za příčinu i následek.... Umírněná (dříve Konzervativní) strana - v letech 1976–1978 a 1979–1981 byla členem prvních nesocialistických vlád po druhé světové válce. V letech 1991–1994 měli Umírnění v další nesocialistické vládě svého premiéra, Carla Bildta.Od roku 2006 do roku 2014 byli Umírnění vládní stranou. Ve volbách v roce 2014 však koalice umírněných stran stran od středu napravo oslabila a k moci se opět dostala levice.

  OdpovědětSmazat
 10. Nevím co bylo na počátku, já jen pamatuji otevřenou náruč "Muti Merkel" a následné stěhování národů. Logicky toto množství bylo neúnosné a přineslo i islámský terorismus. Výsledkem této akce byla i nesmyslná reakce (Breivik..). Neschopnost států vzniklou situaci vyřešit vytváří prostor pro trvalé zabydlení terorizmu v Evropě. Co bude pokračovat nevím, jen se modlím, aby nenarůstal šovinismus a úrodná půda pro nového Hitlera. Tudy cesta nevede. Naopak rozumná by byla pomoc zemím, které jsou zdrojem migrace. Odhaduji, že by to fungovalo a stálo méně peněz. Snad je to řešitelné ještě dnes, zítra bude pozdě.

  OdpovědětSmazat
 11. Pro JJ a jemu podobné, kteří byli ve Švédsku dokonce dvakrát. I když chápu, že pokud byl JJ ve Švédsku na týden nebo dva jako turista a bydlel u kamaráda v lepší části města, nedovede posoudit celkovou situaci v zemi. V krátkosti. 20% obyvatelstva ve Švédsku jsou narozeni mimo Švédsko. Jejich děti se už narodili ve Švédsku, ty se sem nepočítají. Švédsko přijalo za posledních 10 let asi 700.000 přistěhovalců. 70.000 ročně. Drtivá většina jsou muslimové ze zemi Afriky a Středního východu. To jsou země, které řídí rodiné klany zákony sharia. Tito lidé se řídí sharia zákony i tady ve Švédsku. Tito imigranti musí dostat byt, lékaře, zubaře, starší a nemocní dostanou důchod, jejich děti školy..... Vše toto dostanou ZDARMA. Přestože oni do ekonomického systému nijak finančně nepřispěli. Naopak. Oni zatěžují švédskou ekonomii. Dám příklad. Muslimská rodina 5 lidí. V nejlepším případě pracuje muž. Uklízí někde a pod. (nic jiného nesežene. Žadné vzdělání, neznalost jazyka). Špatný plat nestačí na činži v 3+1, životní náklady rodiny, doktora, zubaře, aktivity pro děti a pod. Takže dostávají od státu (se všemi dětskými příplatky) cca 20.000 Škr měsíčně (záleží na výšce činže). Drtivá většina imigrantů nepracuje a nikdy pracovat nebude. Práce není ani pro mladé Švédy. Velké švédské podniky se přestěhovaly do zemí s nižšimi pracovními náklady (po pádu Berlinské zdi). Muslimské rodiny mají daleko víc dětí než švedské. Proto se Švédsko během dvou generací změní na muslimský chalifát, s nízkou životní úrovní obyvatelstva. Pokud chcete vidět jak bude Švédsko vypadat za 50 let, udělejte si výlet do Malmö. 50% obyvatelstva nejsou švédové. Policie, sanitky a hasiči odmítají zasahovat v některých částech města. Životu nebezpečné. Střelba, vraždy, znásilnění, přepadení, hořící auta...na dením pořádku. Nový "Švédský model". Musím dodat, že imigranty chápu. Proč by měli někde ve své vlasti bojovat o holé přežití, když ve Švédsku nemusí dělat vůbec nic. Koncem měsíce se na jejich bankovním kontu objeví nové peníze.
  Je to napsáno v rychlosti, (jistě hodně pravopisných chyb, špatný slovosled), a ani zdaleka to nevystihuje všechny problémy, které budoucí Švédsko a některé Evropské země čeká.
  Poílám odkaz na web.stránku Švédského statistického úřadu. Google vám to přeloží.
  https://www.scb.se/hitta-statistik/sverige-i-siffror/manniskorna-i-sverige/utrikes-fodda/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.