Reklama

pondělí 18. ledna 2021

Svět ruskýma očima 594

Zajoch

18. 1. 2021 Outsidermedi

Trump mohl získat čestné místo v historii své země  * * *  Každý člověk přináší užitek, jen je potřeba, aby byl zařazen na správné místo  * * *  Konec smlouvy o otevřeném nebiPolitolog Eduard Lozanskij – o skvostném začátku a skandálním konci prezidentského období Donalda Trumpa

11. ledna 2021

Při první prezidentské kampani v roce 2016 slíbil Trump, že v případě svého vítězství jednou provždy porazí Deep state. Jinak řečeno, že vysuší „washingtonský močál“, to znamená, že zařídí, aby lidské i materiální zdroje pracovaly pro blaho všech amerických občanů, a ne jen pro mocné finanční, oligarchické a byrokratické struktury a jim sloužící média a mozková centra. Američané, kteří zastávají myšlenku na světové vůdcovství USA a výlučnost USA, byli zděšeni úmyslem Trumpa zaměřit se na vnitřní problémy země více než na globální hegemonii. Proto vsadili na Clintonovou, ale stal se zázrak a Trump ve volbách zvítězil.

Jenomže poražení se rychle vzpamatovali a dne 5. ledna 2017 Obama, ještě ve funkci prezidenta, svolal do Bílého domu schůzku s účastí Bidena, poradkyně pro národní bezpečnost Riceové, ředitele CIA Brennana, ředitele národní zpravodajské služby Kleppera, ředitele FBI Comeye a zástupkyně generálního prokurátora Yatesové. Na schůzce byla připravena strategie ke svržení Trumpa na základě falešných obvinění z jeho spolčení s Ruskem.

Státní zástupce Muller určený k vyšetřování těchto obvinění nedokázal najít žádné důkazy a přesto byla schopnost Trumpovy administrativy řídit zemi značně oslabena, a to především v zahraniční politice. Poradce prezidenta pro národní bezpečnost generál Flynn, který měl koordinovat postup zlepšování vztahů s Ruskem, byl rychle kompromitován a postup skončil ještě dříve než začal.

Poslušná media zveřejňovala rozličné neověřené materiály, včetně tak zvaného svazku anglického špiona Christophera Steeleho o sexuálních dobrodružstvích Trumpa v moskevském hotelu Ritz-Carlton. Práce na tomto fasciklu byla placena z volební kampaně Clintonové a národním výborem Demokratické strany.

Neúspěšnost Mullera úsilí o odstranění prezidenta nezastavila. Byli do toho zapojeni i zaměstnanci administrativy Bílého domu. Když tento krok selhal, byl dalším krokem impeachment. Trumpova hospodářská politika znamenala větší pravděpodobnost jeho druhého zvolení, a to jeho protivníky znervózňovalo.

Na pomoc jim nečekaně přišel Covid-19, který byl využit ke změně pravidel hlasování, často za porušení existujících zákonů. Hlavním prostředkem bylo prodloužení dodávky hlasovacích lístků poštou, čímž se zvýšila možnost podvodu.

Trump prohrál, ale podle průzkumů veřejného mínění 87 % republikánů, 30 % nezávislých a 17 % demokratů věří, že ve skutečnosti zvítězil.

Dramatický moment nastal 6. ledna, kdy podle ústavy musel Kongres schválit výsledky sčítání kolegia volitelů a podle nich přiznat vítězství Bidenovi.

V této chvíli měl Trump dvě možnosti. Za prvé prohlásit svoji porážku za nespravedlivou, ale ve jménu klidu v zemi uznat výsledek voleb a oznámit svůj záměr kandidovat opět v roce 2024. To by mu přineslo vážnost a sympatie 75 milionů Američanů, kteří pro něho hlasovali, ale i dalších a čestné místo v historii země.

On se ale rozhodl pokračovat v nesmyslném zápase. Pronesl plamenný projev o neuznání Bidenova vítězství. Lidi to podnítilo a šli ke Kongeresu, i když je k tomu Trump nevyzýval. Vtrhli dovnitř, provedli pogrom, při kterém byli zabiti lidé, mezi nimi policista.

Nyní chtějí demokraté znovu zahájit impeachment prezidenta Trumpa s tím, že podněcoval k útoku na Kapitol. Prý je to pro americkou demokracii natolik nebezpečné, že to nemůže počkat do 20. ledna.

Jestliže Sněmovna reprezentantů toto rozhodnutí přijme, bude konečné rozhodnutí o impeachmentu na Senátu. Tam kritizovali jednání Trumpa všichni demokraté i někteří republikáni, ale pro rozhodnutí musí hlasovat dvě třetiny Senátu, to znamená 67 členů. Pravděpodobnost přijetí je malá, ale není vyloučená. Ještě jedna varianta existuje, a tou je přijetí 25. dodatku k ústavě, který Trumpa uznává za nezpůsobilého. K tomu je potřeba iniciativa viceprezidenta Penceho a podpora přes poloviny členů kabinetu.

Zdroj z okolí viceprezidenta tuto variantu nevylučuje, ale jen tehdy, pokud se prezident stane „méně stabilním“.

S ohledem na to, co se děje v období do 20. ledna, je možno očekávat ty nejneuvěřitelnější události. Lze konstatovat, že Trump proletěl Amerikou jako zářící meteor, ale vysušit washingtonskou bažinu se mu nepodařilo.

Převzato z Izvestija


* * *


Ruská vláda přestala být sektou liberálů

Inna Novikova, Jurij Kondratěv
12. ledna 2021


Novinář a politický konzultant Anatolij Vasserman pohovořil o liberálnosti ruské vlády. Její ekonomický blok se stal mnohem méně liberální. Závažným skokem vpřed a závažnou nadějí na radikální posun k lepší straně je nový postup u národních projektů.

Podle vás jsme, Anatoliji Alexandroviči, úspěšně překonali těžkosti roku 2020 proto, že byly opuštěny principy liberalismu. Ale v naší vládě liberální ministři přece zůstali, například ministr financí Sulivanov. Centrální banku rovněž nadále vede Nabiulina, hodně se klonící k liberalismu. V čele účetní komory je Alexej Kudrin. V podstatě zůstal ekonomický blok stejný jako před tím.

Složením zůstal stejný, ale změnily se pravomoci. Sulivanov byl v předešlé vládě vicepremiérem, právě on odpovídal za přidělování úkolů všem ministrům ekonomického bloku. Dnes je řadovým ministrem, úkoly nedává, ale dostává je. Stejně v případě Kudrina. Pouze kontroluje činnosti ministrů, ale nedává jim žádné příkazy.

Znamená to, že tito lidé jsou v postavení, kdy nemohou do života uvádět dogmata totalitního liberalismu. Jejich zkušenosti a vědomosti zůstávají, ale mají o mnoho méně možností dělat neplechu.

Proč držet ve vládě lidi, kteří mají v úmyslu něco zkazit?

Jenže oni se nesnaží dělat něco speciálně špatně. Naopak, jsou zcela upřímně přesvědčeni, že jejich jednání musí zemi přinést užitek. Vycházejí z teorie, podle které je jejich jednání užitečné. Je samozřejmě možné převést je na jinou teorii, ale vyžaduje to značné úsilí a dlouhou dobu. Tito lidé mají plno užitečných vědomostí, mnoho užitečných zkušeností a bylo by zbytečné je vyhazovat.

Je s nimi dobré jednat podle hesla Kozmy Prutkova: „Každý člověk rozhodně přináší užitek, jen když je zařazen na správné místo.“

My máme ještě problém v tom, že je přijímáno a zpřísňováno mnoho zákonů pro občany. Nyní snad bude skoro deset zákonů, které zavádějí nové pokuty a zvyšují sazby a platby. Přijímá se mnoho takticky důležitých věcí, ty ale v hospodářské situaci nedělají dobrou náladu. Přitom stále neexistují žádné reálné dokumenty o rozvoji hospodářství a investic do něj. Ač je v Rusku několik lidí na seznamu Forbes, vláda naplňuje rozpočet odíráním občanů a z daní malých podniků.

V růstu sazeb jsme podle světových měřítek dost skromní. Pochopitelně by bylo lepší, aby sazby celkově nerostly, ale v nynější situaci je to málo pravděpodobné. Důležité jsou i vlastní investice.

Ohledně investic bych řekl, že již bylo přijato klíčové rozhodnutí, byl přehodnocen celý systém národních projektů a byl zaveden zřetelný grafikon plnění a určena vážná odpovědnost za jeho porušení.

Já sám na to samozřejmě tak optimisticky nehledím, ale vcelku skutečně došlo k velmi závažným změnám v samotné organizaci hospodářských postupů země. Doufám, že se v blízké době skutečně tato záležitost pohne z mrtvého bodu.

Rozhodnutí je velmi důležité v tom, že odmítá dogma té sociální sekty liberálů, která věří, že užitečné mohou být jen zahraniční investice. Kvůli tomu, aby se jich domohli, mohou úplně paralyzovat vlastní investiční proces.

Všechna nová řešení se opírají zejména o myšlenku, že je nezbytně nutný vlastní investiční proces. Velká část novinářů na to samozřejmě pozornost neobrátila, to podle starého novinářského pravidla, že se špatné zprávy dobře prodávají a dobré prodávat nemá smysl. Navíc jsou mezi novináři rozšířena dogmata totalitní sekty liberálů o moc více než v jiných vrstvách společnosti. Právě i výuka žurnalistiky v naší zemi se ještě za Gorbačova začala přizpůsobovat americkým standardům. Následky jsou, bohužel, očividné. Ale rozhodnutí o revizi postupu u národních projektů je podle mne velmi závažným skokem a je to podstatná naděje na radikální posun k lepšímu.

Převzato z Pravda.ru

* * *


Rusko odchází ze smlouvy o otevřeném nebi

TASS
15. ledna 2021


Rusko začíná s vnitrostátními procedurami k odstoupení od smlouvy o otevřeném nebi (TOS). Oznámilo to ministerstvo zahraničí RF a sdělilo: „Vzhledem k tomu, že není žádný pokrok při odstraňování překážek v dalším fungování smlouvy v nových podmínkách, je ruské ministerstvo zahraničí zplnomocněno k zahájení vnitrostátních procedur k odstoupení RF z TOS. Po jejich dokončení bude deponentům odesláno oznámení.“

Odstoupení USA od smlouvy způsobilo smlouvě vážnou škodu tím, že porušilo rovnováhu zájmů zúčastněných států a znehodnotilo roli TOS také jako nástroje k upevnění bezpečnosti, uvádí se v prohlášení.

Ministerstvo zahraničí podtrhlo, že po odchodu USA ze smlouvy Moskva předložila „konkrétní a základnímu ustanovení odpovídající“ návrh TOS k zachování její životaschopnosti. „S lítostí konstatujeme, že návrhy nedostaly podporu ze strany spojenců USA“, sdělilo ministerstvo zahraničí RF.

Washington již několik let obviňuje Moskvu ze selektivního plnění TOS a z porušování řady ustanovení této mnohostranné dohody. Rusko rovněž předložilo Spojeným státům požadavky spojené s realizací smlouvy. Washington v roce 2017 oznámil zavedení určitých omezení ruských pozorovacích letů v rámci TOS nad americkým územím. Moskva na to odpověděla zrcadlově. USA od smlouvy odstoupily 22. listopadu za současného prezidenta Trumpa.

Převzato z News.mail.ru

35 komentářů :

 1. Soudruh Lavrov řekl:
  Kritika Moskvy kvůli zatčení Nevalného má odvést pozornost od problémů Západu
  Tak tohle napíše druhý muž Ruska,čirá hloupost a totální zoufalost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ZA minulého režimu se říkalo:

   Tomu věříš jen ty a pár hloupých lidí na Západě.
   8-)

   Vymazat
  2. Koukám, že krmení trollů tady docela funguje. Vydává trollí farma taky certifikát o adopci?

   Vymazat
  3. Blbečku, Rusko svět bere vážně. Nebere vážně jen výrobek propagandy, simulanta a defraudanta Navalného. Žádná suverénní země si nenechá z ciziny kecat do svého soudního systému. Lavrov reprezentuje sebevědomou suverénní zemi,, která se už nenechá od agresivních idiotů okopávat.

   Tvrdit, že nějaký Navalný "cloumá Ruskem" může napsat jen kašpar a jen idiot, jako ty, tomu věří.

   Vymazat
  4. 18:56-Kouzlo nechtěného? Navalný je nevalný?

   Vymazat
  5. Soudruh Lavrov se mu smeje.ted kdyz padla svoboda a demokracie

   v kdysi nami oblibenem amicku,tak ten Navaleny uz nemuze vubec nic.
   Vsichni naslouchaji panu Pjakinovi,co rekl 11.1.2021.
   Je docela mozne,ze sovetske milice neco vystaraly a jsou zvedavi,co z Navaleneho vyleze,nebot si ho v base podaji.
   Odkud koupil ten snupaci koks,ktereho si cuchnul v letadle a hned potom rval jak tur,
   kdyz to ten chudak vyzradi,nebude si pry jiz nikdy jisty zivotem no a hlavne co vlastne ten nestastnik chce vubec po panu PUTINOVI,kdyz on je ted ten vladce celeho sveta a lidi mu to preji.

   Ten chlap jak ted vyrukuje se "svobodou,slova" ci co
   ?, tak se mu muzici budou smat a poukazovat,ze FEMA tabory U.S.A jsou zivy gulag bolseviku.
   No ted to bude,ale prca a cirkus Humberto v tom amicku

   No ni?

   Vymazat
  6. 'Naivní Lavrov' říká ovšem jako vždy pravdu! Články výše obsahují minimálně jednu nelogičnost, neslyším ji ovšem zdaleka poprvé. Vezměme si, že volby v USA byly masivně falšovány; pokud k důkazům nestačí všichni lidé, kteří jsou ochotni přísahat před soudem, ani množství videí, potom stačí mrknout třeba na grafy voleb v čase...a vědět něco málo o matematické statistice. Jestli 'tohle' podfukáři rozlezlí po celých státech ustáli, nechápu, jak někdo může uvažovat o 'čistých' volbách za 4 roky. Podle mého je mnohem pravděpodobnější, že již žádné nebudou. Kontrolní otázka: kolik voleb se uskutečnilo v Německu po těch jarních v roce 1933? V USA povládne zřejmě fašismus, není třeba hledat jiné názvy, které vystihují podstatu nepoměrně méně.

   Vymazat
  7. 18:56 Běžte do háje zaplacený us poskoci. Tady nikoho nepřesvědčíte naštěstí se dá pravda dočíst. Pan Lavrov soudruh není ale ty jsi transatlantický prolhaný svazák. Jo píše se tam o zrádci gorbačovovi který nás do tohohle svinstva navezl.

   Vymazat
  8. Krásná poznámka na PL!
   Musím říct, te ten Naval-pyj je opravdu kabrňák, prý stačí poprašek novičoku a zemře půl města. On však potvrzuje, že novičok ve slipech dovede zázraky a všechny ty zaručené pánské povzbuzovače strčí do kapsy. Nevěřte proto Dr. Uzlovi s jeho arginmaxem a spolehněte se na "Naval-pyj", dámy to ocení.

   Vymazat
  9. 19.34
   To s tím "bez špetky sebevědomí" a o tom Navalným cloumajícím Ruskem se mi moc líbí.

   "Tak jsem dneska přefik medvědici Mášu," chlubí se Ferda Brablenec.
   "Tý jo," žasne brouk Pytlík. "A co při tom říkala?"
   "Nic. Coby říkala. Spala."

   Vymazat
  10. Ten hňup Navalnyj je opravdu 'nevalný'...

   Vymazat
  11. Nefandím ruským věrchuškám, ale mám jiné vysvětlení. Uvěznění Navalného je jedinou šancí ochránit ho před náhodnou nehodou končící smrtí. Ta by šla bezpochyby na vrub Putina. Je jen otázkou, zda bachaři nejsou též úplatní, jak se dnes stává i jinde.

   Vymazat
 2. 2x Novičok a 1x ricin , tomu může věřit už jenom hlupák!! A kdo viděl doklady pro zatčení Navalného? Jenom hlupák Unknown všechno ví, viděl spis a ví, že je Navalný nevinný!

  OdpovědětVymazat
 3. lepsi koment je od degenu z ceska kteri komentuji prvniho muze usa ze chce zustat nadale presixdntem a zridit novy stat se jmenem Amerika!!! dnesni novinka je sracka kterou rozesila curak Pavel Zitko ze Biden abdikoval a ze zadna inaugurace nebude

  OdpovědětVymazat
 4. Ruská federace je stabilní země, kde má Putin vysokou podporu, protože prakticky RF zachránil, jinak už by se rozpadla! Bohužel z nestability máme teď oprávněný strach především v USA a EU na tom není nijak moc dobře! Neviděl jsem celý rozhovor Lavrova, takže nemohu přijmout kritiku, kde je opět jedna věta vytržena z celého kontextu, což je častá praxe západní propagandy, kde je ČT zcela odporná a prolhaná až běda a tu si musíme povinně platit, abychom věděli, co si máme myslet!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Navalnyj je stejná loutka jako Quaido ve Venezuele. Prostě si amík musí vytvořit záminku a pak na ní stavět svoje provokace. No a novinářská chátra je placena od toho, aby celé to divadlo rozmázla a odpoutávala se pozornost od daleko závažnějších problémů. Proč nikomu z čmáralů a bojovníků za spravedlnost nevadí pronásledování Asange, který si dovolil rozkrýt to svinstvo západní politiky. Proč nevadí policejní zásahy proti demonstrantům ve Francii, proč nevadí bezhlavé střílení afroameričanů v USA, Proč nevadí čistky v Turecku? Za to totiž slouhové v novinách nejsou placeni a zcela "demokraticky" by dostali po papuli. Ale novinářská etika se drží zásady "lepší malá tužtička, než veliký krumpáč".Ještě nedávno jsem občas kupoval nějaký ten tisk, ale už jsem toho podporování žvanilů nechal. Stejné opovržení mám vůči ČT a ČRo. Jsou jen dvě možnosti. Buďto jsou ti novináři a redaktoři takoví hlupáci, nebo /a to je daleko horší/ tady řádí cenzura. Asi je správně to druhé, protože se mi nezdá, že by čmáralové a žvanilové byli tak prostoduší.

  OdpovědětVymazat
 6. 19:38
  To jenom Dvořák mu pořád nahrává, místo toho, aby se ho už konečně zbavil k radosti všech v této diskuzi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Panstvo, ono to zatím jinak nejde. Konečné zbavení bude až po uvedení nové Nové republiky.

   Vymazat
  2. Forkie 18. ledna 2021 19:5119:38, "k radosti všech"? Vy ty "všechny" nějak zastupujete? Já chci vidět a znát všechny názory. Včetně vašich. Byť by byly pitomé.

   Vymazat
 7. Tak si se vylhal z podoby fakta jsou naprosto jiná tvoje usa dávají ohromné částky na zbrojení ne Rusko. Tvoji miláčci celou dobu válčí a zabíjí po světě v Sýrii mají základnu a kradou tam jejich ropu. Putin nabídl jadernou dohodu tvojí nacisté ji odmítli. Jejich vojsko je u Ruských hranic a neustále letadly provokují Na Krymu bylo referendum a občané rozhodli. Jenomže referendum diktátorskému korporátnímu fašismu nic neříká. Dočkej času sešup bude pro usa jejich dluhy je dostanou sice to bude pár let trvat ale stane se to. A ta nenávistná propaganda liberálních amerických poskoků proti Rusku je neustále přítomná všude.

  OdpovědětVymazat
 8. Ruský prezident Vladimir Putin obvinil západní vlády z geomanipulace se zemským prostředím pomocí chemických postřiků, jejichž cílem je změnit světové klima a otrávit obyvatelstvo. 16.1.2021
  https://amg-news.com/putin-warns-western-governments-are-destroying-the-planet-with-chemtrails-for-control-and-profit/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč sem přinášíš blbosti? Schválně najdi tuhle pitomost na nějakém ruské webu. Nenajdeš!

   Vymazat
  2. Už by mělo Rusko říci pravdu jak to se vším je stejně je nenávidí a napadnout se je neodváží. Aby si nedovolili vypustit ještě horší vir.

   Vymazat
 9. Myslím, že se nemusíme s tím lhářem 22:18 bavit. Co věta, to hloupost.

  Před padesáti lety to byli sovětské tanky a ne ruské. Logika ti asi nic neříká.
  Pro svět jsou nebezpečné Spojené státy americké a jejich pucflek - NATO.
  Krym se vrátil tam, kam patří, tedy do Ruské federace. V Rusku byl od dob Kateřiny Veliké a to dobrovolně a dobrovolně se do Ruska i vrátil. Proběhlo referendum občanů Krymu, volby, rozhodnutí nově zvoleného krymského parlamentu. To jsi nějak vynechal.

  Válku na Ukrajině rozpoutali banderovci. Lidé v Doněcku, Oděse, MAriupolu a Slavjansku chtěli jen federální uspořádání Ukrajiny. Banderovci je za to napadli a začali vraždit. Už si to zapiš za ta svoje špinavá banderovská ušiska!


  Nelže Rusko, ale dnešní EU. Například tou polskou deklarací, že WW2 spolu s nacistickým Německem začal i Sovětský svaz. Čistá lež, a ty blbe jí věříš?

  A konec tvé protiruské "agitky" je jen k pousmání. Rusko nám dne může mj. nabídnout licenci na výrobu bezpečná a účinné vakcíny, ale naši vlezdořitníci poslouchají zákaz Strýčka Sama. Rusko nám může nebídnout dostavbu jaderných elektráren i bezpečný odvoz vyhořelého jaderného paliva, ale idioti jako ty raději budou obtěžovat občany stavbou jaderného úložiště a budeme kupovat technologii od bankrotujících západních firem a palivo, které se v blocích elektráren kroutí a hrozí Černobylem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Dvořáku, proč jste tuto kritickou připomínku smazal? Dávám ji znovu.
   Pardal 18. ledna 2021 22:55, text z 22:18 nenacházím. Zdá se, že pan Dvořák věc smazal a stopu nezanechal. Hodlá být nekontrolovatelným. Jako by mu nic neříkaly všechny ty tady zveřejňované články o lidských právech, nepřípustnosti cenzury i svévoli všech těch soukromých informačních, zprostředkujících a podobných služeb, včetně chování států a politických institucí. Ano, skutečná demokracie je těžká jak kámen (TGM). Přináší i lecjaká příkoří. Ti statečnější to, v zájmu demokracie, rádi vydrží. O ty slabé, zdá se, opírá se pan Dvořák. Ano, i takhle se dobrá myšlenka může zvrhnout. JiH

   Vymazat
 10. Bylo nebylo, narodil se ozivle mamince v chudem, rozvracenem valkou Rusku chlapecek.
  Do kolebky nedostal svazek sperhaku ,zarucujici bohatstvi.
  Tri sudicky napovidali neco nesmyslu, jak to byva.
  Prvni pravila:" Nebude delat nic".
  /Za timhle je ale poradnej "hak",musi delat jini/.
  Druha pravila:"Dostane kralovstvi cele Rusi".
  Treti zase: "Neprijde rozum".
  Kdo by z takovych nesmyslu taky neprisel vo rozum.
  A chlapecek nedelal skoro nic ,jak to byva. Kdo nic nedela, nic nezkazi. Ani chybicka se nevloudi, nema kam...
  Potom z uradu zase do jineho uradu, nizke funkce se stridaly a kdyz dva kandidati na vladu rusi odpadli, neuveritelne a bez duvodu /muz neprokazal zadne vyjimecne statnicke a jine schopnosti,choval se vzdy nenapadne/,prisli a rekli, ty budes ted vladce.
  Muz se ohradil, kdyz to musi bejt ,dejte mi jen Gazprom.
  A zase nic nedelal a vladl a jako by se z cista jasna k roli vladce narodil... Ale,Misto aby vztycil na hroutici se zemi prapor a zboril vse, za ucelem vybudovani, splneni planu,zavazku a cilu ,zacal zivat ,moc prace..
  Dostal kralovstvi a to stacilo aby se kazdy venoval zase praci na zlepseni vseho.
  Napomenul nejaky sabotery. Jednoho zavrel. Nic moc.
  Volneho casu vyuzil,ze se Naucil se hrat hokej a poradal ruzny pranice s kamaradama..Kamaradil se s medvedama a potapel se do more.!!! Ani tak Rusko nepotopil.
  Jine zeme se snazily. Zruseni atomelektraren zpusobily zavislosti na Ruske nafte plynu. Cina kupuje vsecko.
  Ukrajina odmitla 15 miliard /u tech by nezustalo/a snazi se bez priciny nezadrzitelne vnutit zpet k Rusku.
  Krym uprchl v udesu od Ukrajiny.Tim si kralovstvi zajistilo strategickou vladu nad Cernym morem.
  Odveka nutnost Ruska k ovladnuti Bosporu, nuti turky k horecne cinnosti.
  V jeho kancelari se netrhnou dvere statniku celeho sveta. Ubozaci se snazi navstevou si zlepsit kadrove posudky.
  Ponevadz neztratil rozum ,z predpovedi sudickou. Ale celkem nerozumne plejtva casem povidanim si s lidmi, akorat manzelka asi nerozumela, tak se nasla jina a mladsi.
  Svadi se na nej vsecko,da to praci,ale vysledky samozrejme nejsou.
  V dobe kdy kazde usili konci nedobre, kralovstvi si poridilo solidni obranu, stabilitu bez viditelne snazivosti, zadne cistky, hrozby, utoky na nepratele,/mimo snad vakciny Sputnik/, nikdo zaroven nerozumi co se deje, napr. v USA , znacna snaha je zde udelat misto pro vedeni sveta Rusku i kdyz nas muz prohlasil ,ze kralovstvi se nechce plest do niceho, po zkusenosti z predeslych veskrze zbytecnych snah a usili.
  A kdyz to prece ta Sudicka urcila a naridila ,ze nema delat nic. Lautr nic.

  OdpovědětVymazat
 11. 22.18
  Tak teď ses překonal, unk Howne.
  Hele, nádobo blbosti, a kam řadíš mě?
  Do šuplíčku 7 proruských zoufalců? Asi jo, žejo.
  Tak to abych si to mrsknul, když jsem prve napsal, že v den, kdy se někomu povede rozložit zločinnou organizaci NATO a parazitní EU budu jásat a plesat a nestřídmě chlastat.
  Jo jo, to jsou věci.
  Končím. Jdu psát paměti. Budou se jmenovat:
  "Z podvraceče státu proruským zoufalcem."

  OdpovědětVymazat
 12. Hlavně že s Amerikou to jde nahoru, nahoru, nahoru...a co ona dává světu!? Jen bere a žere!

  OdpovědětVymazat
 13. 8:55
  Tady nebyla řeč o USA, až bude,tak vám napíšu.
  Nevadí,asi jste se přehlédl,to se snaživým stává.

  OdpovědětVymazat
 14. Indiáne, kdo tě vyprd, že tě nespláchl.

  OdpovědětVymazat
 15. 9:59. Ta "lež" má spočívat v čem ? Že Rusko uvedlo počty zamřelých ?
  Tak stejnou logikou - v USA přiznali 400 tisíc obětí. Zase ta americká "pravda" tak jako ve všem a vždy...
  A to jsou tu tací co USA obdivují a je pro ně modla.

  OdpovědětVymazat
 16. Teď to v USA nabírá teprve gradace. Ani ruský politolog neví co se vlastně děje.

  OdpovědětVymazat
 17. Je pravdou, že Rusku pomohou vlastní investice, nikoliv zahraniční. Ukázalo se to na zbrojní výrobě. Rusko je dnes tak zabezpečeno proti úchylům z USA, že nemusí stavět ani vojenské základny po světě. Takový pokrok ve zbrojní výrobě k zabezpečení obrany Ruska je tak očividný, že dokumentuje intelektuální sílu ruského národa, a je takového pokroku dosáhnout i v jiných oborech. Vždyť ruská vakcina Sputnik je spolehlivější než ta americká, která už usmrtila 23 Norů.
  Ruský národ mnohokrát v dějinách prokázal svou životaschopnost. To co se děje v USA, je začátkem konce tohoto zločineckého a nespolehlivého partnera. Pociťujeme to i my, když se neustále obracíme na nepřátelé Slovanů na Západě.

  OdpovědětVymazat
 18. Nedokážu posoudit, ale jestli jedni lžou, tak to omlouvat tím, že druzí lžou též, nepokládám za moudré. (22:39 ->...)

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.