Reklama

pátek 8. ledna 2021

Úkol české levice

BUK

8. 1. 2021   ČNL

Volby pro českou levici byly velkým zklamáním. PRÁVO píše o tom, že se ČSSD a KSČM nachází nad propastí… A toto vše je jednoznačný důsledek Bohumínské konference a jejího usnesení „že se nesmí spojit sociální demokracie s komunisty“.

 

Pravicové strany a hnutí se spojují jak se jim zlíbí a jdou společnou podporou nahoru. Ale levicové strany musí zůstat vzájemně rozpolcené a podle toho to takto již řadu let postupně dopadá a k radosti té české pravice.

Krátce po „sametové revoluci“ jsme na komunisty hleděli skrz prsty – „za všechno mohli komunisté“ a v této euforii vytvářené českými médii, jsme v privatizaci postoupili hluboko před únor 1948 a dokonce i před Benešovy znárodňovací dekrety z října 1945 s tvrzením, že to všechno ukradli komunisté. Každý si uvědomí, že jen v této poslední větě je hluboký rozpor, ale růžové brýle nasazené na začátku roku 1990 překlenuly mnohé i jiné tehdy vývojové a chybné kroky:

Ještě v lednu a únoru 1990 jsme věřili, že půjdeme cestou obnovy humánního socialismu z doby Pražského jara. Ale v březnu jsme se dověděli, že nějaká střední cesta prostě neexistuje – buď ten nepružný socialismus, nebo ten vychvalovaný tržní mechanismus s neviditelnou rukou trhu, která vše bezvadně ukočíruje. Slovo kapitalismus bylo tehdy stále pojmem nepoužitelným a z dřívější doby až přespříliš zavánějící, a tak jsme vykročili na cestu toho tržního mechanismu. Ty morálně nejhorší věci jsme dovedli napodobit hned – dovoz sexu, drog, alkohol, hrací automaty.... do těch pozitivních sfér tržního mechanizmu jsme se ani po třiceti letech nedopracovali.

Ale vraťme se k vývoji české levice: Brzy po převratu vznikala československá a později Česká sociální demokracie a zvláště pod vedením Miloše Zemana – současného prezidenta, dosáhla značné popularity a podpory. Ale nic nevydrží v konstantním stavu. Od doby konce předsedávání přítele Paroubka, začala tato strana ztrácet, výrazně ji poškodil předseda Sobotka, který si pochvaloval ty nejlepší vztahy s německým sousedem a při tom úspěšné zašlapával sociálně demokratické hejtmany. A podobně se chová i současný předseda Hamáček – viz příklad poslance Foldyny. Konkrétní kritika se nepřipouští. O co dál byli staří Římané, když po objevení určité chyby měli radost, že pro to najdou adekvátní řešení.

Otec mě kdysi varoval a říkal z prvorepublikových zkušeností „sociální demokraté jsou nespolehliví a dovedou zradit“. A vida, v současnosti se rádi zúčastňují jejich členové sudetoněmeckých srazů stejně jako političtí představitelé KDU-ČSL. To vidí naši voliči a ztrácejí zájem tuto stranu podporovat a to nejen z tohoto důvodu.

Komunisté povstali prakticky z popela – Havel vykládal, že celých čtyřicet let řízených komunisty bylo vše úplně špatně a musíme se vrátit ve vývoji o 40 let zpět.

Na vývoji se výrazně a nenapravitelně podepsala privatizace – především do zahraničních rukou. A dnes se divíme, že příjmová část státního rozpočtu je jako děravý hrnec. Z té privatizační díry ročně uniká na 400 miliard zisku vytvořeného v ČR a do zahraničí. To slovo vrátit se zpět znamenalo bourat všechno to, co se za komunistů postavilo, nebo v tradici průmyslové země dál rozvíjelo. A skutečně : Zaniklo zcela ČKD, Kladenské ocelárny POLDI, silně se utlumila výroba oceli na Ostravsku včetně adekvátně tlumené hornické činnosti kvalitního koksovatelného černého českého zlata. Plzeňská Škodovka vyrábí se značně omezeným původním svým programem….. Kopřivnická TATRA s bídou udržuje výrobu nejlepších terénních nákladních vozidel na světě se samostatně odpruženými všemi poloosami a proto vozů nejvhodnějších do terénu. Ale tyto „vojenské vozy nejsou vhodné pro vyzbrojení sil NATO !“ Na východ jsme odmítli vyvážet, západ je nechce.

Přesto komunisté v poslední době spolupráce s menšinovou vládou Babiše poměrně velmi dobře dovedli pomáhat rozuzlovávat problémy vytvářené současnou a ve všem nespokojenou pravicovou opozicí.

Jejich podpora ale také klesá pro nevyjasněné ideové cíle této levicové strany. Dnes již zřejmě nejde o podporu k návratu budování socialismu. Ale mělo by jít s plnou silou o podporu českých státních a národních zájmů. A toto téma je po dobu již třiceti let silně (a dovolím si tvrdit a úmyslně) zanedbávanou oblastí, zvláště, pokud převažují (a právě u české pravice osobní zištné cíle) oproti cílům národním. A k nim se v poslední době přiklání mnozí jednotlivci z ČSSD. Pak se nedivme, že tyto skutky mnohdy máchané i u soudů nepřitahují levicově smýšlející občany naší země.

Asi by bylo prospěšné, aby se ČSSD silně zamyslela nad usnesením bohumínské konference někdy ze začátku devadesátých let a uvědomila si, co bylo jádrem problému české levice - sekera bohumínské konference zaťatá do spolupráce české levice. Tak, jak dlouho ještě tento relikt této „nové doby“ bude na politické scéně strašit ? Nebo to vydrží platit do úplného konce české levice ?

A co další hnutí a strany, které o sobě netvrdí, že jsou levicové, ale mají velmi podobné názory a za nimi již řadu let cíleně jdou. Bylo by velmi prospěšné pro českou levici, aby se ve společném postupu podobných cílů spojila i s dalšími a společně vytvořila třeba NÁRODNÍ BLOK. Na názvu ani tak nezáleží, spíš důležitý je společný cíl. To je ten cíl již zmíněné spolupráce v oblasti podpory státních a národních zájmů a to především na prvním místě budoucího společného usilování. Takový program by splňovala nejen KSČM a ČSSD, ale i SPD i hnutí ANO.

Je podle vznikající situace nejvyšší čas se probudit a tyto naznačené kroky postupně naplňovat. Z podpory úmyslně potlačovaného vlastenectví a národní hrdosti se náhle může probudit nová politická a v současnosti chybějící síla. Prohráli jsme toho za posledních třicet let již mnoho. Mnoho se dá napravit. Ale musí k tomu vést jasná a společná cesta za jednoznačně vytčeným cílem. Češi se prý nedovedou sjednotit, ale v případech nejvyšší potřeby to jde. Stavovská a stranická hrdost musí jít stranou - učiňme to konečně ve výše navrženém textu a v tomto novém programu.40 komentářů :

 1. Delsi dobu se tu zacina mluvit,ze je treba OS tj obcanskou spolecnost,transformovat nebot je ocividne uplne lhostejna ke svemu osudu,mrtva a to na

  ČSV-tedy ceskou spolecnost volicu.
  Pripominam,ze tato splecnost uz zacala tvorit svuj vzorovy program a hned v prvnim bode prosazuje SOLIDARNI STAT.
  Je nesmysl,ze existuje pouze socialismus a to co nam implantoval president ODS

  Kapitalismus bez privlastku vychazejici z gangsterismu.

  Solidarni stat je jakysi druh treti cesty a muze pouzit zakony pravicoveho Socialniho statu,ktery existuje uspesne radu desetileti u sousedu a je to jejich vyvozni artikl.
  Prozatim se nenaslo dost intelektualu,kteri by o tomto systemu neco dokazali napsat a prosazovat ho,ale domorodci ho dobre znaji protoze u sousedu dostanou 10 eur na hodinu a v republice slysime,ze dostavame jen tretinu mezd.
  Pricinu jakoby NIKDO neznal a tak se domnivam,ze v nasem vlastnim zajmu a to vsech, by melo byt nasledujici.

  Melo by se zacit rozvinout tento novy rezim v programu volicu,pokud ne pak se nesmime divit,ze odirani domorodcu bude provazeno jen jejich potleskem a tvrzenim,ze se maji dobre v dalsich nejmene 30 letech!

  No ni?

  OdpovědětSmazat
 2. On tu někdo, někde, vídí levici?! Ještě tak leváky, to jo. Jak u socanů, tak u komančů.

  Nebo snad někomu přijde, že některá z těch dvou stran hájí hodnoty za které se před plus minus stoletím zavázala bojovat?!

  Co jsou socani zač předvedli krátce poté, co se podlým způsobem zbavili jediného politika mezi nimi, politikáři, muže, díky němuž po Hadráku povstali z popela Národní fronty, muže, který je z ničeho dostal na vrchol politické scény, a co jsou zač komáři můžeme sledovat v živém přenosu právě teď.
  Ač na druhou stranu - proč ne?
  Co je divného na tom, že podporují estébáka v obráceném huberťáku? Co na tom, že Bureš jedno hlásá doma a jiné v bruseli? Hlavně že jsou "u toho". Mafie má pro to pojem "posolit ocásek". Znamená to pustit chlup, by z toho taky něco měli.

  Levice! Ježíííšmarjááá!

  Buku! Jen názor.
  Spojení KSČM, ČSSD, ANO a SPD?!
  Tak to by blbého nenapadlo, kdyby ho do tlamy kopal.
  Howgh!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nicku Buku!
   Je, tvrdím, jediný možný demokratický model společnosti s minimálními třecími plochami (stávky, bezostyšné vykořisťování, okrádání státu etc. etc.) Není to socialistické podnikání, ani kapitalistické, ale družstevní. Něco jako agrokombinát Slušovice.

   To je ta třetí cesta po které jsme se měli vydat, namísto naslouchání žvástůmb - když se usalašil a mohl si to už lajznout (zpočátku ne, to žvástal o "švédském modelu") - Všaška Pravdolásky, proč a k čemu že hledat nějakou třetí cestu, když je tady starej, dobrej, kapitalismus. (Jak mu vysvětlili v USA. Však mu také, blbečkovi megalomanskému, tleskali ve stoje. Kašparovi.)
   Ne kapitalistická džungle 19 století naroubovaná na století dvacáté, jíž dal vzniknout tzv. privatizací a požehnáním "špinavým penězům" do sebe zahleděný technokrat Klaus s absencí sociální inteligence, ne socialismus, kdy všechno patří všem a bez požehnání státu se ani neusereš, ale družstevní podnikání. Pokud se někomu pojem "družstevní" nezdá, nechť se popídí, co to ve skutečnosti znamená. Určitě ne JZD.
   Tečka.

   Smazat
  2. Druzstevni podnikani,to se mi zda malo pouzivane.
   ve svete prokletych kapitalistu.Je tu uspesny priklad od sousedu?


   Dejme tomu nejaka ta vysoka pec nebo valcwerk?

   Smazat
  3. 4.21
   Jo. Je to málo používané. Protože navýsost nebezpečné. A to jak pro socany, tak pro kapitalisty. Skončili by totiž, pokud by se na tom národ usnesl, jak se tak blbě říká, v "propadlišti dějin".
   Takže ne "dejme tomu" vysoká pec, ani válcovny, ale ucelený systém zvaný DEMOKRACIE.
   Protože právě družstevní podnikání, kde jsou veškeré funkce přímo volené - a samosebou "odvolitelné" - se skutečné demokracii, tedy lidovládě, nejvíce přibližuje. Ale to by bylo na dlouho.

   Smazat
  4. Milane, nikdo ti neebrani, abys druzstevne podnikal. Jen se zeptej v KSCM kolik soudruhu druzstevne podnika. A ta cestovka Okamury pro plysaky byla taky druzstevni.

   Smazat
  5. 6.26
   Ono je družstevní a takydružstevní, že? A co s tím má společného KSČM?
   Na družstevním principu podnikání jel například, jak výše zmiňuji, agrokombinát Slušovice, než ho Všašek zadupal do země. A dveře se tam, návštěvami ze "Západu", netrhli. Co tady je k nepochopení?
   Ostatně například Baťa, zajisté kapitalista, sám, a dobře věděl proč, do svých závodů zavedl jeden z prvků "družstevního podnikání" - totiž finanční podílnictví pracujících na výsledcích hospodaření.
   Opakuji - jeden z prvků - ne že jeho podniky byly družstvem! Ale, jak jsem už uvedl, to by bylo na dlouho.
   Jo. Proč sám družstevně nepodnikám? Třeba to nemám zapotřebí. Ale a hlavně - já mluvil o systému, unkHowne! O DEMOKRATICKÉ společnosti!
   Protože, ač mi je sedmdesát, mi není u prdele co odkazujeme budoucnosti.

   Smazat
  6. 6.26
   Kaju se, popel si na hlavu sypu a roucho své jsem na cucky rozdrbal, neb jsem právě zjistil, že jsem reagoval jako blb.
   Takže za toho unkHowna se omlouvám. Ujelo mi to omylem. Tak jako to i ve slově netrhly. Dveře.
   A jinak - pár družstev to nevyškubne.

   Smazat
  7. Milane ze Zahrady Čech 3:20, Vy skutečně překvapujete. Současnost Vám nevyhovuje, ale jeden z hlavních argumentů tažení proti Babišovi, ten Vám konvenuje. Takže abyste se v té StB vyznal:
   Z názvu plyne, že šlo o útvar pečující o bezpečnost státu, tedy jeho existenci v daném politickém uspořádání. Není na světě skutečný stát, který by obdobný útvar neměl. Nevím to dost přesně, ale StB byla členěna na boj proti vnitřnímu nepříteli (tedy antisocialistickým silám uvnitř státu), vnějšímu nepříteli, k ochraně hospodářství a k ochraně státního tajemství.
   Takže s StB se chtě nechtě dostal do styku ten, kdo se nachomýtnul k nějaké té větší rozkrádačce, k nějaké té disidentůře a pokud zastával nějakou tu funkci, zejména v průmyslu nebo výzkumu, který se podílel na produkci "pro obranu". Pak byl pod kontrolou StB.
   V případě Babiše, který zastupoval obchodní zájmy ČSSR v zahraničí to znamenalo, že byl pod takovou kontrolou výrazně. Protože tam, tam se přikrádalo náramně. Lidé v takových funkcích byli korumpování nejen zahraničními firmami, kterým šlo o kšeft a ceny, ale i politiky.
   Takže jakou měl onen Babiš možnost, vyhnout se StB? Sloužil prospěchu státu. Jeho chybou tedy je, že mu neškodil. S tím souhlasíte? Pak Vás lituji.

   Smazat
  8. 22.32
   Jo. Není to politický hochštapler za každého režimu u lizu, ale jenom takový nezištný, obětavý, dobračisko, co mu všichni křivdí.

   A jinak - mě je dokonale volný že Bureš spolupracoval s Stb, co mi však není volný, je ona schizofrenie - v Čechách vlastenec, v bruseli Evropan. Za bolševiků bolševik, za kapitalismu kapitalista.
   Jo, a mimochodem, není pravda že pouze hájil hospodářské zájmy ČSSR. On také na své spolupracovníky práskal, ne že ne. O čem se baví a tak.
   Prostě typickej československej, prolhanej, Kamvítrplášť bez páteře.
   Pro mě hnida.


   Smazat
 3. obě strany ČSSD i KSČM si zvolili vedení, které má za cíl se sebezničit, já jsem mnoho let volil ČSSD, poté, co Zaorálek jezdil na Ukrajinu podporovat Banderovský puč se spícím knížetem, jsem se zařekl, že už je nikdy volit nebudu. Takže u mě je to nepřekonatelný odpor vůči zmetku Zaorálkovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti,kteri stale doufaji,ze to polit.strany "nejak"
   uridi

   musi vzit v uvahu,ze se jim to 31 let nepodarilo a pokud na to nekdo z vas lidovych kmentatoru bude cekat zazije zklamani.
   Opakuji:neni jine cesty nez,abychom zkusili sestavit vlastni vzorovy program obcanu a zacali vyzadovat,aby si ho dali nasi tzv zastupci do svych programu,ktere jsou ocividne vadne a polit.subjekty nemaji zajem neco napravovat.
   Pokud to neudelaji musime najit cestu jak je a to VSECHNY proste odmitnut a nahradit je nasimi subjekty.
   K tomu je treba zapracovat na nasem programu ze ktereho uz jsu zname prvni 3 body.
   Pokud k toto vezmete v uvahu mhou se veci pohnout,ale jinak ne.

   Smazat
 4. http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/10998-kdo-bude-lidrem-levice-v-parlamentnich-volbach-2021

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na to místo se bude tlačit někdo, kdo začal politickou kariéru u socanů nebo v ODS.

   Smazat
 5. Dnes již moc neslyšíme hlasy, že KSČM je nereformovatelná. Myslím, že je dostatečně zreformovaná, bezzubá a pro pravici celkem stravitelná. Prostě levicová strana pravicového typu. Nevidím žádnou levicovost v tom, když komunisti podpoří vládu vedenou buržoazním velkopodnikatelem. Vím, je to jaké si paběrkování v politice. Dříve byli tzv. salonní komunisti Olbracht, Majerová, Seifert, Drda, Šverma, Fučík... A to byli osobnosti uznávané nejen na levici. No zřejmě se k takových chtějí řadit i současní komunisté Filip, Dolejš...ale na to opravdu ale opravdu nemají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Olbracht, Majerová, Seifert, Drda, Šverma, Fučík... to byla intelektuální kulturní fronta (žádní salonní idioti)!!!
   Kulturní fronta v čele s Havlem s dnešními pohrobky, to jsou ti praví salonní idioti !!! ..

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 9.17
   Ona vůbec celá levice vyhnila, včetně jejího myšlení. Už jen ten nápad Národního Bloku složeného z KSČM, ANO, ČSSD A SPD mluví sám za sebe.

   Smazat
  4. Komunisti zradili jejich ideje a proto je lidé nevolí už nebojují proti kapitalismu a eu dokonce obdivují. Ale vytvořit vlastenecký blok by bylo dobré když se slouhové spolčují.

   Smazat
  5. 11:13
   Cáblík, ty jseš takový hrdina po babičce, tak do toho jdi, Založ novou levicovou stranu, ale ty jseš jen takový rudý žvanil !!

   Smazat
  6. Kachni bezce 11/20,jeste se nepeces v troube?

   To neumis dat do Programu volicu ani jeden bod a umis jen primitine ohlupvat sam sebe srackami,ktere tu nechavas jak svoje lejno?

   Smazat
  7. 11:20 Lepší být rudý žvanil než slouha slouhů a západní otrok.

   Smazat
  8. 9.55 a víc tam nemáš?

   Smazat
  9. INDICKÝ BĚŽEC se za celou tu dobu co tu vystupuje, dokonale vyprofiloval jako neznalý faktů, závislý na propagandě, neobratný ve vyjadřování a nenávistný k jinému názoru, zřejmě tedy i k lidem, kteří mu z jakéhokoli důvodu nekonvenují.
   Tedy pozice značně blíž levé části křivky normálního rozložení intelektuálních schopností a sociální inteligence v lidské společnosti. I tak má právo v lidské společnosti existovat. Nezbývá než doufat, že tu a tam něco pochopí a pokud ne, tak ho s takou tou milosrdnou laskavostí tolerovat. Dokud se udrží v mezích zákona.

   Smazat
 6. Článek popsal skvěle nenápadnou 30ti letou ztrátu nejen v podobě Československa , ale i Česka a Slovenska. Šlechtický klín vrazil rozkol do celé československé společnosti . V posledních letech je poznat vzmáhající se nechuť ba i odpor k západu.Po volbě ODS přes ČSSD jsem již delší čas voličem KSČM.Někteří voliči komunistů přešli k ANO , což uznávám. Horší je , že jsou tu straničky , které ubírají levici voliče a to je velký problém.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud stranicky preberou navrh programu volicu,ztrata hlasu nenastane.

   mate Spartaku konkretni navrh bodu do Programu volicu?

   Smazat
  2. KSCM bylo navrzeno,aby zajistili u sebe primou demokracii ve forme otevreni diskuznich rubrik na jejich webu.

   Verchuska a to cela odmitla reagovat i kdyz jim bylo receno,ze zrusenim sve propagace budou smeteni do propasti zapomneni.

   ONI NACHAZELI JEN VYMLUVY A TAK TED JSOU OCIVIDNE NA KONCI

   Smazat
 7. Neprovokuj, ty tvoje levoty už každý zná ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To byla odpověď Indickému běžci, který zmizel, asi se už peče u Krtka v té troubě ..

   Smazat
  2. Pry to je jedina kachna,ktera zere slimaky.

   Mohli bychom si ji pujcovat,aby nam vycistila policka na nasich zahradkach do doby nez ztloustne,dostane rozum a da nam neco do nasich bodu Vzoroveho narodniho programu volicu a pak ji dovolime pouzit uvarenou troubu.
   Tomu by se dalo rici prevleceni kabatku vcas!.

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 9. Zpráva zkoumá, jak daleko sahá stín George Sorose do evropských institucí

  http://svobodnenoviny.eu/zprava-zkouma-jak-daleko-saha-stin-george-sorose-do-evropskych-instituci/

  Špičkový epidemiolog tvrdí, že chřipka byla z velké části přejmenována na COVID-19

  http://svobodnenoviny.eu/spickovy-epidemiolog-tvrdi-ze-chripka-byla-z-velke-casti-prejmenovana-na-covid-19/

  Nebezpečná aliance mezi Rothschildy a Františkovým Vatikánem

  http://svobodnenoviny.eu/nebezpecna-aliance-mezi-rothschildy-a-frantiskovym-vatikanem/

  Farage: Za deset let nebude existovat žádná Evropská unie

  http://svobodnenoviny.eu/farage-za-deset-let-nebude-existovat-zadna-evropska-unie/

  Ron Paul: „Great reset“ je o rozšíření vládní moci a potlačení svobody

  http://svobodnenoviny.eu/ron-paul-great-reset-je-o-rozsireni-vladni-moci-a-potlaceni-svobody/

  OdpovědětSmazat
 10. Levice prohrála v celé EU. Nemá program, její kritika nevede k podstatě systému založeného na bilionových ziscích pro hrstku oligarchie. Nejhorší je prohra levice se systémem připravujícím šílené zbrojení a války. Jedním z důvodů zničení Levice je i skutečnost,že nemá schopné vůdce. Podívejte se na strejdy co vedli ČSSD a KSČM. Copak Sobotka, Štěch, atd. měli kdy co společného s levicí ? A co jejich přihlížení zlodějinám, lezení do zadku Vatikánu,sudeťákům a vlastním šmejdům v cizích službách ?

  OdpovědětSmazat
 11. Smeruje to k tomu,ze si museji obcane volici pomoci sami.

  Tady nezi nami ty zkrachovale fujery nemusime vubec potrebovat.
  Kdo chce ODSs pohlavarem,ktery asi sve tituly vyhralv tombole.
  copak je mozne,aby za sveho zastupce chtel reporyjce,aby za neho tahal repu a vystavoval holy zadek na prazany,kteri zblbli natolik,ze volaji

  SLAVA tvoji NEOMARXISTICKE prdeli!

  Tak to prosim mame volit.

  OdpovědětSmazat
 12. A PIRATY jakbysmet,no s nimi je to prca.

  Daji se chytit na novou ideologii velkokapitalistu tzv NEOMARXISMUS a to,ze po rozbiti a zniceni republiky,anarchii a pochodem institucemi bude takovy bordel a zmatek,ze pry pak cele masy obcanu prijmou strejdu MARXE I S CHLUPAMI.
  Oni ti nedovzdelanci nevi,ze v tom okamziku pro ne prijede el hamajda a policejni stat,ktery instalovali a strci je do letadel,zavezou do koncentraku pod firmou FEMA a tam si mohou krast navzajem vsechno co chteji a kecat co se jim zlibi..

  No ni?

  OdpovědětSmazat
 13. Nejprve rozlišujme pronárodní a protinárodní a až potom levý a pravý !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OK je to všade stejné jako v USA. Lidé jsou pouze pronárodní a protinárodní. Volby a OSTATNÍ je jenom divadlo pro voliče. Tato "HRA", ale dnešním dnem KONČÍ!
   Tady jsi! Svět se dívá na Washington. Svět už nikdy nebude stejný. Tento den 6. ledna 2021 vstoupí do historie jako Den D.
   http://clearlook.unblog.fr/2021/01/06/devil-debacle-day/   Trumpův plán ukončit tento teroristický puč demokratů proti americké demokracii může nastartovat kdykoli, nejdříve dnes večer nebo v následujících dnech. Pokud, jak předpokládáme, měl tento plán začít 7. ledna 2021, jeho vývoj by s největší pravděpodobností sledoval následující pořadí bitvy:
   Od 4:00 EST (východní standardní čas, tj. 10:00 ve Francii), 60% souhrn amerických vojenských sil převezme kontrolu nad všemi velkými městskými centry Spojených států pod záminkou zabránění nepokojům ve Washingtonu.


   Civilní lety jsou zrušeny.
   Země je uzavřena.
   Ve skutečnosti je hlavní funkcí tohoto nasazení umožnit největší zatýkací operaci v historii Spojených států, která začne v 6:00 východního času nebo ve 12:00 francouzského času. Tato operace s kódovým označením Červená bouře zatkne 474 000 lidí a potrvá od 7. ledna 6:00 EST do 14. ledna 2021 (podle mého odhadu). Všimněte si, že všichni tito lidé budou zatčeni podle zákona PATRIOT, který se vztahuje na teroristy a členy mafiánských organizací. Při aplikaci tohoto zákona budou všichni tito lidé bez jakékoli výjimky drženi v izolaci na základně Guantánamo (pro 74 000 z nich) a na nové přísně tajné vězeňské základně Castle Rock 7 (pro zbývající 400 000) v Nevadě. pro veřejnost známější jako Zóna 51. Všech těchto 474 000 lidí bude v následujících měsících souzeno vojenskými soudy, nikoli civilními soudy. Aby nahradila tyto lidi (včetně inženýrů a ředitelů jaderných elektráren, středisek Big Tech atd., Všech úrovní Nového světového řádu), aniž by způsobila kolaps Spojených států, armáda mimo jiné vyzve sbor. Inženýři americké armády zvyklí na civilní aktivity. Podobně to proběhne i u nás. ZLOČINCI a VLASTIZRÁDCI TŘESTE SE !!!

   Smazat
  2. Re (16:20):
   Ano, vlastenecké ukotvení je užitečnou programovou zásadou k tomu, aby mohlo tvořit svorník pro mnoho partikulárních zájmů nesených sociálními třídami a vrstvami.
   Nebude však jedinou! Vždy totiž budou partaje, které hájí zájmy podnikatelského či zaměstnaneckého "sektoru". A proto i polit. strany, které chtějí hájit tu kterou z nich, se budou proti sobě i programově vymezovat.
   Babišovo hnutí ANO se zatím snaží o "rozkročení se" přes pravici i levici. A asi nikoliv bez úspěchu, když se těší docela slušné podpoře lidu obecného. (Jen mu - podle mého - schází právě ten prvořadě vlastenecký étos).
   Leč i tak je proti němu veden frontální útok ze strany polit. pravice aj. demokraturních partají přeplněný podpásovkami a často i sprostotou.
   ---
   A ještě k tomu vlastenectví: zásadně nesmí přerůst v nacionalismus živený nenávistí a agresivitou vůči jiným národům. Ten má totiž docela blízko k tomu Adolfovsky střiženému nacionál.-socialismu či fašismu.

   Smazat
 14. Ano, zdejší levice se i v důsledku tzv. bohumínského usnesení rozštěpila a tím oslabila.
  Pochybuji však, že na straně soc.-dem. se najde autorita, která by dokázala překonat vnitropartajní sentiment a pohnula se zamrzlými ledy soc.-dem. vedení k tomu, aby spolu s představiteli KSČM navázala spolupráci. Takovou, která by vedla k nalezení shod v jejich programových vizích.
  To by se mohlo stát základem pro společný volební program. Podobně to je i s dalšími levicovými či středovými stranami, které se hlásí k autentické demokracii, participativní ekonomice či vlastenectví. Ani těch není až tak málo.
  ---
  A že proč o tom pochybuji? Protože do vedení soc.-dem. se výměnou generací dostávají odchovanci ideologicko-vzdělávacích institucí, jež mají jediný cíl, totiž vychovávat pro vedení polit. stran osobnosti oddané EU/US "hodnotám", které mají "vybroušený cit" pro zájmy hlavních záp. mocností. Což téměř v principu vylučuje jakékoliv hledání programových hodnot s KSČM. V budoucnu pro to nebudou podmínky výhodnější, ale horší.
  Pokud to tedy nedokážou, nezbude jim ani v budoucnu nic jiného než jen volba mezi několika zly a polit. podpora toho z nich, které se jim bude zdát menší. Tedy, pokud o to budou ty protistrany vůbec stát.
  To není dobrá vyhlídka. A zdaleka ne jen pro ně!
  Ale pro lidi práce.

  OdpovědětSmazat
 15. Volby a OSTATNÍ je jenom divadlo pro voliče. Tato "HRA", ale dnešním dnem KONČÍ! Vše je naopak. SLUNCE SVOBODY vyjde ze západu- z největší TEMNOTY. Vivat TRUMP, kterému kryje záda PUTIN, neboť chrání SíRII před nevyzpytatelným Erdoganem a dalšími. Třetí svět. válka stále hrozí!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.