Reklama

středa 6. ledna 2021

US novinář: Bezprecedentní zločin USA a NATO v Srbsku! Co bude dál?

6. 1. 2021 Informer.rs a PrvníZprávy

Organizace spojených národů 5.ledna 2001 uvedla, že „důkazy o radioaktivitě byly nalezeny v osmi z 11 oblastí testovaných v Kosmetu“.


Radioaktivita vznikla v 90. letech, kdy se v této oblasti vedly tvrdé boje mezi srbskými a teroristickými albánskými silami.V roce 1999 NATO několik dní bombardovalo Srbsko. NATO se zaměřilo na srbské obranné pozice a použilo přitom také munici s ochuzeným uranem.

OSN ukryla zprávu před veřejností, že NATO během bombardování shodilo na Kosovo a Metchiji (viz KosMet) asi 10 tun munice s ochuzeným uranem.

Zprávu sestavil vedoucí mise prostorového programu OSN Bakari Kante.

Zpráva vysvětluje, že síly NATO provedly bombardování v době setí obilovin a ochuzený uran ovlivnil kvalitu ovzduší, půdy a vody, což mělo následky v potravinovém řetězci.

Budoucí generace jsou proto vystaveny nárůstu počtu pacientů s rakovinou a leukémií, potraty a deformacemi novorozenců.

Část zprávy vedoucího komise OSN Bakarije Kante z roku 1999 o hrozných důsledcích bombardování Srbska nebyla nikdy oficiálně zveřejněna.

Části této zprávy se však k veřejnosti dostaly díky nezávislému americkému novináři Robertu Jamesi Parsonovi.

„Každý důležitý cíl v Srbsku během bombardování NATO v roce 1999 byl zasažen různými typy zbraní. Jeden z nejvyšších představitelů programu OSN pro životní prostředí, jehož odborníci vyšetřovali důsledky bombardování mi to potvrdil. Ve skutečnosti testovali zbraně na civilním obyvatelstvu. Jde o bezprecedentní válečný zločin,“ uvedl Robert James Parsons

Nezávislý novinář, jehož články o agresi NATO byly publikovány v několika švýcarských denících, stejně jako ve francouzském Le Monde, uvádí, že šlo o první ze série „humanitárních“ intervencí, které vedly k strašnému utrpení, jako byla ta, která zničila Libyi.

Parsons je ohromen, že se USA a NATO rozhodly bombardovat národ uprostřed Evropy ochuzenými uranovými bombami.

Tvrdí, že v té době probíhala v médiích strašlivá kampaň, aby se zakryly katastrofické následky bombardování a ospravedlnil útok na Jugoslávii.

„Zatímco bombardování stále pokračovalo, tým UNEP sestavil předběžnou zprávu o humanitární katastrofě, která způsobila bombardování ochuzeným uranem, ale tato zpráva nebyla nikdy oficiálně zveřejněna. Když jsem to publikoval v novinách, byl jsem kvůli tomu sám pod velkým tlakem. V té době ještě existovala živá vzpomínka na důsledky, které utrpěli američtí vojáci v důsledku použití uranové munice ve válce v Perském zálivu. NATO nechtělo za každou cenu povolit hovory o ochuzeném uranu v Evropě,“ vysvětlil Parsons.


Podle Parsonsa se NATO pokusilo zabránit OSN vyslat po válce tým výzkumníků do Srbska. Nakonec byl učiněn kompromis - tým OSN přijel do Srbska, ale nikam nechodili bez doprovodu vojáků NATO.

Vzali je výhradně na místa, kde nebyla použita uranová munice, nebo na místa, která předtím vyčistili.

Lavrov: Západ zabrání vyšetření zločinů bombardování Jugoslávie!

„Zpráva, která byla poté sestavena, nemá smysl. Západní média se tímto problémem vůbec nezabývala. Z nějakého důvodu prostě poslouchali, co řekl mluvčí NATO Jamie Shay,“ uvedl Parsons.


Úředníci a vojáci, kteří byli po bombardování vysláni do Kosova a Metohije, si však byli vědomi nebezpečí radiace způsobeného rozptýleným uranem a jeho existence.

Václav Havel: Povaha náletů na Jugoslávii je výlučně humanitární!

Parsons uvádí příklad nizozemských vojáků, kteří byli varováni, aby v Kosovu a Metohiji nejedli nic mimo vojenské základny, kde se podávalo dovážené jídlo.


Nikdy nezapomeneme!

Frederick Barton, zástupce vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, požádal Světovou zdravotnickou organizaci, aby provedla studii o dopadu uranové munice. Tato studie nebyla nikdy dokončena, protože Mezinárodní agentura pro atomovou energii využila svého práva ji zastavit.

Ruský profesor ze Světové zdravotnické organizace však předal Bartonovi nedokončenou zprávu.

Poté Barton požadoval, aby těhotné ženy nebyly posílány do Kosova a Metohije, a aby bylo zavedeno pravidlo, že do této oblasti nebude možné poslat nikoho, pokud si to nepřeje.

Poté Barton přišel o práci, ačkoli byl již v čele komisariátu považován za nástupce Sadako Ogata.84 komentářů :

 1. Nejsem zadnym milovnikem NATO,ale nebezpacnost tohoto materialu je sporna,krome munice se pouziva i v jinych oblastech.Pokud nejsou uvedeny urovne zamoreni nejlepe ve srovnani s beznou radioaktivitou v prirode,jevi se mi tento clanek jako propaganda.Vystupum OSN neduveruji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není třeba uvádět úrovně zamoření ve srovnání s pozaďovou koncentrací v přírodě. Tady jsou jednoznačně doložené obrovské nárůsty rakoviny a dalších zdravotních problémů právě od té doby.

   Vymazat
  2. No a tomu take budu verit az to seriozni zdroj zobrazi ve statistice.Vseobecne je znama kdejaka lez.Takove to vsude to pisi,vseobecne znamo,to kazdy vi je presne ten zpusob,jak sirit lzi!To,ze Putin otravil Skripala take vseobecne vsude pisi a je to pitomost,tedy ne pitomost,ale cilena propaganda.Jen tak mimochodem,proti zkoumani ucinku uranu se v OSN postavilo Cesko plus pet statu v dobe toho pravdolaskoveho ministra schwarzenberga!

   Vymazat
  3. Pod vlivem myšlenkového spojení uranu s raioaktivitou se zapomíná na, v tomto případě důležitější, vlastnost uranu a sice jeho vysokou chemickou toxicitu. Jedná se o těžký kov a ačkoliv je radioaktivita ochuzeného uranu nízká (ochuzeného právě proto, protože lépe štepitelný izotop U235 byl z rudy extrahován a zůstal tedy materiál nazávaný jako ochuzený uran) chemické vlastnosti zůstávají stejné, včetně toxicity a kancerogenity.
   Jaká ostuda, jak oldo správně připomíná, odpor ČR proti zkoumání účinků munice s ochuteným uranem.
   Už tedy víme, jaká pravda a láska nám tu zvítězila. :-)

   Vymazat
  4. Ano, pravda a láska zvítězila lží a nenávistí.

   Vymazat
  5. Re (07:45):
   Ochuzený uran (s převažujícím izotopem 238U) je nebezpečným tehdy, pokud se nějakou cestou dostane do organismu. Jeho nebezpečnost je totiž dána tím, že se jedná o alfa-zářič (jeho gama radiace není až tak intenzivní tedy nebezpečná).
   A pokud se některou cestou dostane do těla (inhalací či ingescí), docela spolehlivě vyvolá rakovinu, protože je z těla vylučován jen obtížně.
   Jako alfa-zářič se v přírodě velmi těžko vyhledává, to z důvodu malého doletu těch částic v půdách, vodách či vzduchu.
   I v tom je záludnost kontaminace prostředí tím uranem či jeho produkty (hoření a přirozené koroze).
   To i v Iráku by vám o tom "demokratizačním" prevítu mohli dlouze povyprávět.

   Vymazat
 2. Pouziti radioaktivni munice v bombach skrze NATO v Srbsku je prece od konce agrese v Srbsku znamo. Bylo ovsem doted popirano a zamlcovano. Pravda potrebuje cas, aby zvitezila. Da to fusku. Nevim proc ted prave to odhaleni, ale vsechno se vsim souvisi.
  To znicene zdravi a rakoviny nasledkem zamoreni uzemi, vody, atd. Ty kmpenzace za skody prijdou doufam!
  Bombardovanim Srbska v ohromne presile zbrani a vojsk bylo rovnez pokorenim spojence Ruska, ktere samo zrazene Jelcinem a Gorbacovem bylo v rozkladu a nemohlo pomoci ani politicky, natoz vojensky.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201903239495532-rusko-pripomnelo-hanebnou-trhlinu-v-povesti-nato/

  OdpovědětVymazat
 3. NATO valci jenom v ohromne presile. Tady mate o historii konfliktu a pomeru sil NATO a Jugoslavie v konfliktu:
  https://cz.sputniknews.com/infografika/201903249494809-operace-nato-proti-jugoslavii-historie-konfliktu/

  OdpovědětVymazat
 4. Havel již není . Jugoslávie již také není , ale pokračuje přátelství Srbsko - Rusko a v tom je naděje ,že přijde nová doba pro obyvatelstvo srbochorvatska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žádné srbochorvatsko neexistuje a Chorvati rozhodně o žádnou naději z Ruska nestojí.

   Vymazat
  2. Bodejť jo, vždyť Chorvati navázali na svou fašistickou tradici a Rusko fašizmus porazilo. Který fašista by stál o to, dostat po mordě ještě jednou?

   Vymazat
  3. 11:02
   No ba. Ustašovci v přátelském objetí s Ivanem! To už spíše uvěřím v hranatou kouli.

   Vymazat
 5. Vucic stoji pod ohromnym tlakem USA a vydiranim, hrozbami. Presto koupil Pancire, aby se mohl branit mozna pristi NATO agresi. Milosevic je nemel. Ted otevrel plynovod z Ruska. Statecny Slovan!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Srbove ,vzdy proti presile,vzdy prepadani ohromnymi silami,nikdy se nezalekli,daleko mensi v poctu,ve srovnani s rusem, jednim slovem, Nadnarod.
   Proto pozivaji velky respekt a prave tim si "vydelali" opet jako prvni /predtim,I.+II.sv.valky/ na agresi v dalsi svetove valce..

   Vymazat
 6. Přesně jak píše pan Rozehnal. Tohle se ví, na YouTube najdete rozhovor s lidmi kteří tam byli. Někteří tam byli spoustu let. Poslechněte si třeba Eduarda Miškufa. Je to něco neuvěřitelného. To co se dělo v Jugoslávii se nemělo stát, ale někdo měl zájem. Co se týče OSN jejich výstupů zrovna taky nedůvěřuji a některé jsou pro mě skoro neuvěřitelné. Ale to je jiné téma.

  OdpovědětVymazat
 7. A co nenaházeli na lidi, tak cestou vysypali do Jaderského moře. Je teď zamořeno na věky věků.
  Polétavý uranový prach.
  Zamořené podzemní vody.
  Americký zločinecký kreténi.
  Humanitární raddioaktivita.


  https://www.youtube.com/watch?v=C22TS_68Icg

  40.minuta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano přesně tak do Itálie to zpět nevozili. Nacházeli to do moře. Hezkou dovolenou

   Vymazat
  2. Uran se nedal nikam nahazet,pouziva se ve strelach pro zvyseni tzv.prurezoveho zatizeni,coz umoznuje jeho hmotnost.Ze by hazeli do more nepouzitou munici je pitomost,navic by to nic nezamorilo!

   Vymazat
  3. To že to nevíte, to nemusí být pitomost. Spíš je to jen nevědomost. Narusty onkologických onemocnění je nepopíratelne ač se snaží to ututlat jakkoli a zamoření vod a půdy také. Běžte to říct rodinám Slováků a Italů co se vrátili z misí a zemřeli. Celá akce na to byla proti civilním obyvatelstvu, zasažené osobní vlaky, mosty, školky, budova televize. Kazetové bomby... Atd. Nebo taky nesmysl???

   Vymazat
  4. 9:38 9:41
   Jezdím do Chorvatska už vice jak 20 let, ale takovou pitominu, nesmysl, že někdo něco naházel radioaktivního do moře jsem od nikoho neslyšel. A že jsou Chorvati na své moře hákliví. Zase jen výmysl demagogu a bulíci jako vy tomu věří !!
   Souhlas s 9:52, Z uzavřených střel se po stovky let nic neuvolní a už ne ze žádných, jen proto, že žádné nejsou !!

   Vymazat
  5. Takze nahazeni nepouzite munice,ktera zadne zamoreni zpusobit nemuze, do more o kterem tedy nevim ,zpusobuje rakovinu?A podle tebe tedy hazeni nepouzite munice do more neni pitomost? Nic jineho jsem netvrdil! Co to prosem te meles?

   Vymazat
  6. Pánové a četli jste článek nad diskuzi? Jde především o zamoření Srbského území. A to je prokázáno. Jde o zločiny spáchané NATO. To že je házeli do moře je pravda, dokonce se k tomu vyjadřovali i Američané, že obal vydrží stovky let byla jen doplňující informace jednoho diskutujícího. Otázka je zda výdrží protože na toto je nikdo nezkoušel. Oldo tady se diskutuje, to že nedostatek i formaci a argumentů nahrazujete neslušným chováním to jen potvrzuje.

   Vymazat
 8. No a teď věřte, že je jejich vakacina bezpečná. Na Vietnam také házely spousty svinstva a je to tam do dnes.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to sice mimo teme, vše ale souvisí. Jsou to lumpi a pak se diví, že jim lidé nedůvěřuji. Nikdo nepopírám virus, ale je tu spousta proč. Proč máme tu nejdražší a nejkotroverznější vakcínu. Proč není volba? Nikdo, nebo většina z nás není biolog atd. Ale názory těchto lidí kteří jsou z oboru se liší (samozřejmě ne všem je davan prostor, pravda a láska zvítězí) a jistě pochybnosti tady jsou. Vědělo se a přesto je to tak. Proč nemáme jinou vakcínu. Pouze Pfitzer je vakcina na nové nevyzkoušené dlouhodobě bázi, všechny ostatní jsou normální klasické vakcíny. Je to příkaz? Jen tím umocňují to čemu říkají dezinformačni média atd. Pak se různě dočítám, že když se naočkuji budu mít výhody jako nakupovat, chodit do kina, cestovat.... To nejsou žádné výhody, ale to jsou snad svobody. A vše je způsobeno jen tím, že tam jsou většinou neschopní lidé a stačí že dělají co mají dělat. Způsobili svých chováním to, že jim lidé nevěří a tak ztrácí i chuť a disciplínu. A nedělejte si uluzi s opozicí. To je stejná banda k ničemu. Jedinou opozicí tak je SPD (ne nejsem členem ani jsem nebyl voličem SPD) jenže jich tam je 20 ta to bohužel nestačí. Ale podívejte se kolik pozměňovací ho návrhu a zákonů a všeho predlakladají a hlavně co je obsahem. Proč nemůže projít jednoduchá věta "kdo se nenechá očkovat nesmí být žádným způsobem diskriminován.

   Vymazat
 9. 10 let trvající konflik v bývalé Jugo. vyvolána Srbem, byla leteckými nálety spojencu ukončena o několik roku dříve.
  Jen díky tomu, nepřibylo ke 150 000 mrtvých, další tisíce .
  Zločin USA a NATO,NE, jen dusledek politiky Srbska a jeho nejvyššího Miloševiče. Veškorá vina dnes s odstupem leží na Srbsku !! Tady by měl každý poděkovat za ukončení konfliktu USA, hrozilo rozšíření války dál, do Evropy !! Jen zaslepenci, kteří už z principu nenávidí Západ, mohou čmárat takové a podobné nesmysly, polopravdy a lži.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konflikt v Jugoslávii vyvolalo Německo, ke kterému se přidaly USA a ty do toho nakonec vtáhly svého mopslika NATO. Oni mají na svědomí mrtvé, vyhnané a škody za stovky miliard. Naši dnešní spojenci vzbudili dřímající fašizmus na Balkáně - ustašovce v Chorvatsku, džihádisty v Bosně a albánskou mafii na Kosovu.

   Indický běžec předvedl jen ubohou propagandistickou lež, která má ospravedlnit agresy a válku, ve které se Srbové jen bránili! Milošević možná dělal chyby, ale zločinec určitě nebyl. Zato německý Khol Američané Clinton, Albrightová, Španěl Solana zločinci jdou.

   Napadání zemí bez mandátu OSN je zločin.Z toho se žádný obhájce zločinů NATO nevylže.

   Vymazat
  2. 10:09
   Dvořák, to mně chcete nabulíkovat, že Německo společně s USA napadly Chorvaty ??!!
   Tohle opravdu už NÉÉÉÉ. Vy nejste zaslepenec, vy jste pomatenec !!!
   Srb začal konflikt utokem několika tanku na Slovinsko. Ital se zastal Slovinska a pohrozil Srbum že proti nim vyšla armádu, Srb se stáhnul a o několik dní později zautočil na Plitvických jezerech na mistní vesnice, tím začala válka v Jugo. Vše dohledatelné.
   Dvořák, že ti stojí za to dělat ze sebe ubohého lháře !!
   Pokud se tak oháníte mandátem OSN, potom anexe Krymu byl taky zločin !!Vy si nevidíte do ust !!

   Vymazat
  3. Indický běžče, ty neumíš číst? Nerozumíš psanému?

   Němci podporovali chorvatské ustašovce nejen v 90.letech, když se vraceli k moci, ale i celou dobu jejich emigrace. Předali jim zbraně východoněmecké armády - a to i přes stávající embargo. Sanitkami je vozili přes Rakousko.

   Konflikt ve Slovinsku začal popravou neozbrojených jugoslávských rekrutů - Sbrů, Černohorců, Makedonců - na hranicích s Rakouskem. Zaznamenáno rakouskou veřejnoprávní televizí.
   Konflikt na plitvicích začal až po napadení srbské vesnice Borovo Selo zelenými barety - starnickými milicemi Tudžmanovy strany.

   Když chceš o něčem psát, tak bys také o tom něco měl vědět! Když píšeš, že je vše dohledatelné, dej nám sem linky na ty tvoje dohledatelné zdroje.

   Ponižovat a nadávat umíš, horší je do t faktografií. Tu nadávkami a ponižováním nenahradíš.

   Vymazat
  4. Dvoraku, kdyz pises "dej nam sem linky", tak proc ty sam nedas svoje?

   Vymazat
  5. Aha, děcko se chce hádat. Mnoho materiálu k pochopení konfliktu je na webu Kosovoonline.net či kosovoonlinje.cz

   Jsou tam přeložené materiály z Anglie, Německa, Irska, Itálie a samozřejmě i z USA a Srbska. Už tě vidím, jak nad těmi stránkami budeš prskat, nebo co to kachny ve vzteku dělají.

   Vymazat
  6. Oprava překlepu:

   www.kosovoonline.cz

   Vymazat
  7. Indicky bezec. Vatikan a Nemecko prvni uznaly Chorvatsko. V tu chvili bylo uz tisice nemcu pripraveno s kufřikama plny penez. Ihned vykoupily 90% hotelu, kempu a nejlepsi pudy u more, znicili industrii a ted se tam lide hrabou v odpadkovejch košich. Jsem etnickej Srb chorvatske nacionalnosti, občan obce Brno. To ale tvuj mozek tezko muze pochopit ze stat a etnikum je neco uplne jineho.

   Vymazat
  8. Re (10:09, 11:18, 11:26):
   Pane Dvořáku!, samosebou, že máte pravdu.
   Leč se zapouzdřeným fanatikem je to marnost nad marnost!
   My všichni víme, a proto na tyto blbečky nemusíme reagovat.
   Jakákoliv racionální diskuse, natožpak objektivní pravda, se s nimi nutně musí míjet, protože o ni jim nejde. Ani náhodou! ...
   (nenechávejte lomcovat svým majestátem, řekl by Werich).

   Vymazat
  9. Pane V.D.,Nemecko se prave tehdy sjednotilo,ze?
   A vysledek ? Vysledky !!!
   Jestlize nahlidneme k teroristum, pred Navalnym, jezdili,co jezdili, byli zvani a vitani do Nemecka od 1990, ty nejhorsi si odpocinout a v pripade tezkych zraneni, byli tez leceni s vynalozenim velkych, neomezenych prostredku.
   Na castech tela z titanu/drazsi zlata/se treba nesetrilo,spise plytvalo.Napr.
   Proslulou nemeckou stedrosti.
   Bestialni vrazdeni ruskych zen a deti a dalsich narodu,teroristickymi utoky, operace, leceni,vyleceni, pobyt sanatoriu v Rajchu zarucovaly.
   "Pevnost se nejlepe dobyva zevnitr". J.Stalin
   Do Jugoslavie se profiltrovaly od 1990,islamske teroristicke oddily snad z celeho sveta.
   Stoji treba za pozornost uloha/taktika holandskych "mirovych" jednotek OSN. Prave v Jugoslavii.
   Pozoruhodna je velka spoluprace NATO s nimi a ktera nekonci dodnes..
   Kam zaradite 9/11 utok na clena NATO.
   Zamysleni nad holou skutecnosti a je mozny napsat knihy,protoze se to retezuje..Neuveritelne retezuje.
   Rika se ,ze lidskou hloupost nelze podcenovat.
   Ale svet elit,uz tu hloupost davno prekonal,jak to nazvat neni lehke../Adekvatni/Vyrazy chybi.
   Pozn.Zmineny Uran je v Syrii a Iraku a jinde tez..

   Vymazat
  10. Přátelé, oni kachny nikdy nesluly vysokým intelektem.

   Vymazat
 10. 9:52
  Ať ti to někdo přeloží:

  https://www.irishtimes.com/news/unused-bombs-found-in-sea-off-venice-1.185097

  OdpovědětVymazat
 11. To jste si velice zjednodušil. I kdyby to bylo takto (a nebyl jasně prokazaný rozklad Jugoslávie z venku stejným způsobem jako se pokouší i dnes na různých místech ) tak to, že pro ukončení válečných zločinů (a ty se děly na všech stranách a pokud tvrdíte že ne tak je to lež) používaly jiné zločiny Vám přijde v pořádku? Vy sám píšete polopravdu. To vy jste obdivovatel těchto lumpů takže klidně budete přehlížet to, že páchají zločiny z následky které trvají do dnes. A jestli chcete tvrdit, že lžu... Jezdím tam za válkou protože mě to zajímá, loni jsme navštívil dvakrát bosnu, zajeďte se bodovat do Srbska, žije tam hromada Slováků, domluvíte se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za všechno mluví výsledek těch válek. Srb nám byl propagandou prezentován jako fašista a etnický čistič. Havel se vodil za ruku s Izetbegovićem, mulsimským vůdcem džihádu v Bosně a tvrdil, že je to velký demokrat. Opak byl pravdou.

   Etnicky je dnes vyčištěné Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Kosovo. Výjimku tvoří jen Republika srbská v BiH a Republika Srbsko. Tam přetrvaly etnické menšiny bez újmy! Díky Srbům!!!!

   To je výsledek agrese NATO, které jsme se svým schvalováním spoludopustili.

   Vymazat
 12. Nejdřív NATO jako proxy armáda USA rozflákala Srbsko, zejména a účelově infrastrukturu, pak přišel vítěz-USA, ukradl nerostné bohatství (komplex Trepča), nastolil (spolu s albánskými hrdlořezi-spojenci) "demokracii" v ukradeném Kosovu, vybudoval tam největší vojenskou základnu v Evropě (na obranu jejich demokracie) a ještě na tom jeho pohůnci vydělali - viz Krvavá Madla. Tomu se říká kšeft. A ještě bez mandátu OSN. No neber to. Jo, a nakonec toho "kdo to zavinil" poslali do Haagu před US a Saudskou Arábií placenou šaškárnu (ke které se ale nesmí dostat žádný občan USA). A po tom ten co "to zavinil" jaksi náhodou zemřel ve vězení, aby byl posléze tou soudní šaškárnou osvobozen.

  OdpovědětVymazat
 13. Tak to je a chce je zažalovat Irák za stejné problémy s radioaktivní municí. Chtělo by je zmáčknout nelze trpět zem co napadá jiné státy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:31
   Čáblík, výborně ty revolucionáři, jdi do toho, rovnejma prsama, ty to určitě vyhraješ,zmáčkni je,oni se už z tebe klepou strachy, komiku.

   Vymazat
  2. Běžče, ty nedospělý tvore, na nic jiného se nezmůžeš? Fanda do fašizmu, fanda do amerických agresí, popírač slovanského holokaustu, který momentálně probíhá nejen na Kosovu, ale i na východě Ukrajiny, zkrátka propagandou vymytá hlava, která se nenaučila samostatně myslet. Základní materiál všech totalitních režimů!

   Vymazat
  3. 10:36 Od toho tady jsi ty transatlantický soudruhu jen by to chtělo funkční OSN. A až se Rusko a Čína opravdu naštvou tak je pořádně zmáčknou. Bylo moc pěkné když je Rusové a Syřané zmáčkli když měli obklíčené teroristické poradce v Aleppu to bylo kvičení.

   Vymazat
 14. Forkáč, ty už raději nikdy nic nepiš. Snuška blábolu, nesmyslu, lží, jen opsané z proruských prolhaných webu, vlastní usudek žádný !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ptám se Vás, i kdyby to bylo jak píšete, přijde Vám normální řešit válečné zločiny jinými válečnými zločiny. A to že NATO nemělo ani rezoluci OSN bez které nikde útočit nesmělo jakožto obrany pakt členů NATO. Používali bomby z ochuzeným uranem, kazetové bomby, nálety na prokazatelně civilní cíle, vlaky, budovy nemocnice školy školky.... Jen se ptám.

   Vymazat
  2. Běžče, ty jsi vůl, jakého svět ještě neviděl. V Kosovu jsou největší wolframové doly na světě. A jak je známo, USA neradi platí za suroviny, které považují za své. A protože tam Miloševič nechtěl pustit americké zloděje, tak najednou byly v Kosovu utlačováni Albánci a muselo se je osvobodit. USA agenti, tak jako všude, rozeštvaly Kosovany, kteří do té doby žili po staletí bez problémů. A když Miloševič chtěl udělat ve SVÉ zemi pořádek, tak pod vylhanými, jako vždy, záminkami ho napadli. Zbaběle při tom využili momentální neschopnost Ruska. Dnes by to již ani nezkusili. Byl to největší zločin všech dob.
   Co by OSN řeklo, kdyby se Rusko s Čínou rozhodly humanitárně vybombardovat USA? A že by to mohli udělat je dnes každému jasné.

   Vymazat
  3. Budou-li Spojené státy americké dál pokračovat ve své koloniální politice a snaze ovládnou naši planetu, tak zákonitě dojde k tomu vyhloubení Stalinova průlivu mezi Mexikem a Kanadou.

   Vymazat
 15. Zločin, kterého se NATo dopustilo na Srbsku je mimořádně odpudivý.
  Záhadou zůstává, jaké myšlenkové pochody mají jedinci, kteří mají žaludek na to ten zločin omlouvat...

  OdpovědětVymazat
 16. 10:43
  Zločin byl to, co vyvolal SRB MILOŠEVIČ, tohle všechno byl jen dusledek vražedné politiky Srbska !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. @IB
   Nechcete se jít vyjadřovat někam, kde vám nebudou rozbíjet ty vaše legendy? Někam, kde nebudete za idiota? Tady se scházejí lidé, kteří jsou schopni alespoň nějak reagovat na prostředí..

   Vymazat
  2. Jediným zločinem Miloševiče bylo, že chtěl zachovat multietnickou sociálně spravedlivou Jugoslávii. Jugoslávský systém byl vzorem pro ostatní, že lze dělat takovou společnost při zachování svobody občanů, suverenity, demokracie a bez vykořisťování člověka člověkem. Jugoslávie byla vážným komkurentem tehdy vznikající Evropské unie. To nemohlo Německo dopustit. EU je projekt "mírové" dominace Německa nad Evropou. A Německo je dnes stále jen okupovanou zemí Spojenými státy. Německo a USA byli dirigenty rozpadu Jugoslávie, krvavého etnického čištění pod pláštěm lživé propagandy.

   Vymazat
  3. Indický běžec není idiot ani blbec, jedná se o prachsprostého provokatéra.

   Vymazat
  4. Ale nikoho neprovokuje protože nic neví :-)

   Vymazat
 17. Neodpověděl jste, nemáte argumenty, došly nebo více nevíte.

  OdpovědětVymazat
 18. Je zde možno na stránkách vyhledat a zhlédnout film Uloupené Kosovo a tam je všechno vysvětleno a objasněno.
  Unknown je zcela nepochybně pánské přirození, v tom nejvulgárdnějším slova smyslu!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:11
   Koukám, že k výměně nicka "Hodný člověk" za "Nasraný člověk" už moc neschází. :-)

   Vymazat
 19. INDICKÝ BĚŽEC6. ledna 2021 10:33
  Forkáč, ty už raději nikdy nic nepiš. Snuška blábolu, nesmyslu, lží, jen opsané z proruských prolhaných webu, vlastní usudek žádný !!
  ============================================================
  Pověz nám, cype, co z těch "nesmyslů a lží" není pravda, ať se tu pořád nepředvádíš jenom jako trapná, politováníhodná, provokativní, placená filcka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 20. Na rozpadu Yugoslávie se především a doložitelně podílelo Německo a NATO , kde se dopustilo řady mezinárodních zločinů, které nejsou dodnes vyšetřeny!!! Albánští vrazi z Kosova až dnes stojí před mezinárodním soudem a to zdaleka ne všichni!! Také by tam měla stát "krvavá Madla" , ale tu už bude záhy, vzhledem k jejímu věku soudit jiná spravedlnost,ta nejvyšší!!

  OdpovědětVymazat
 21. Milosevice ve vezeni otravili, nic mu dokazano nebylo. Byl to politicky proces bez konce, kde se nevyznamenala Carla de Ponte.
  Valka zacala na zaklade vyrobeneho fejku. Mrtvym teroristum odebrali zbrane, nahazeli je na hromadu, zavolali novinare a rekli, ze to jsou civiliste, ktere zastrelili Srbove. Vsichni politici zapadu i nemeckych ministr zahranici o tom podvodu vedeli a mlceli, jen aby agrese zacala.

  OdpovědětVymazat
 22. Co je to proti Vietnamu. Tisice tun jedu Agent Orange tam postrikovala US letadla, aby znicila vegetaci. Puda je zamorena a rodi se stale znetvorene deti jako po Conterganu! O tom se nesmi mluvit, psat v cenzurovanych mediich. Valecne zlociny USA jsou bez konce.

  OdpovědětVymazat
 23. Potrebovali vyrvat Kosovo a postavit tam nejvetsi US zakladnu Bond Steel o ktere v EU nikdo nevi, nesmi se o tom psat ani hovorit. Aby lidem nedoslo proc napadli Jugoslavii.

  OdpovědětVymazat
 24. Moji rodina krvacela ve dvou svetovych valkach aby vas osvobodily od monarchie a nacistu v podani Němcu. Samozřejme ze Eu Raich, veden Nemeckem a financiery Hitlera, obvinil nas za vsechno a udelal z nas nacky.
  Nejvetsi nocni murou Nemecka a Habsburgu bylo vzdy sjednoceni Jiznich Slovanu pod vedenim Srbu. Coz se ukazalo znicenim jejich snu ve dvou valkach.
  Samozrejme jako Osvětu(mstu) jsme dostaly genocidu v 1. Svetove, 2.svetove, 750 000 vyhnanych Srbu z chorvatska behem 94-95, 250 000 Srbu z Kosova a 100 000 Srbu jen ze Sarajeva. Bydlel jsem u more, ano, Jadranske more je plno rezavych bomb a raket s ochuzenym uranem. Ten uran ze srbska a kosova se dostal do pudy, vzduchu a more. Ted je to problem i Albancu i Bosencu i Madaru i Bulharu i Řeku i vsech sousedu ktery si v tom libovaly.

  Je jedna vec kterou opravdovy Germany nenavidi vic jak Srby a to jsou zradci a vlezdoprdelky.
  Jakmile my skoncime v koncentracich, vyse uvedeni pujdou ihned za nama.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jde o likvidaci a oslabeni Slovanu. Ustascha nebyli nackove? Ja vim, vsude v kazdem narode je pakaz i v Cesku jsou. Po valce je popravovali, ted je vyznamenavaji.
   Myslite, ze Merkelova neni vlezdoprdelka? S nimi je to stejne. Pracuji proti svemu narodu v cizim zajmu. NS-2 podporuje, jinak by ji podnikatele zakroutili krkem.

   Vymazat
  2. Nelze podcenovat ani Vatikan,ve valce proti lidstvu, ktera poradne zacala od 1914.
   Koncentracni tabor Chorvatu v J./1940-45/.
   Okolo 750 tisic srbu, zen a deti ,casto masakrovanych rezniky manualne,fanaticka nenavist vyzadovala ukojeni.7 knezi z Vatikanu se zucastnilo na techto jatkach..
   Merkel konci na podzim a jiste bude spechat s tim co jeste zbyva udelat.
   NS2,nasledky, nedostatek, hlad a mate je s vidlema na krku.

   Vymazat
 25. Nackove v Nemecku berou porad tucnou rentu, SS prislusnici taky. Spousta jich slouzila jako fizlove dal (Gehlen) nebo v Bundeswehru. Meli zkusenosti. Stejne tak se ujaly USA Wernera von Brauna po valce, aby jim vyvinul letajici rakety. Byla tam i spousta jinych i v Jizni Americe. Jezdi do Nemecka na pohrby, kdyz jim tam umre kamos.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:54, 13:59 ano usa se "ujaly" mnoha valecnych zlocincu kterym dopomohly k uteku a ukrytum po svete! no ze ustasovci tisovci benderovci norsko estonsko litva lotysko byli s adou a o spolupraci spanelska a italie s nemci ani nemluvim to snad nepatri do kategorie fake news ne? a ze kluci lP farben sponzorovali hitlera to se muze rikat kdyz se vi ze to byli "vyvoleni"? nebo jsou to vse konspiracky?😂😎😀😅😘

   Vymazat
 26. ted bych zde uvital vsevedatora maxima ktery by mi jako "hodnotitel" vysvetlil zda clanek patri do skupiny fake news nebo konspiracnich zprav nebo pravdy nebo dokonce faktu! totez bych rad vedel ktere z prispevku spadaji k te ktere kategorii jak se zminuji!😎dik

  OdpovědětVymazat
 27. Více čtěte fakta a potom diskutujte...
  http://www.euserver.cz/Articles/13004-nova-kniha-jurgen-elsasser-valecne-lzi-agrese-nato-proti-jugoslavii.aspx
  Válka v Bosně začala vraždami srbských předáků. Již v roce 1992 podstoupilo divarzní výcvik v Chorvatsku téměř 100.000 mladých bosenských muslimů. Muslimský prezident Izetbegović ve své stati "Islámská deklarace" (1975) prohlásil, že islám a demokracie jsou neslučitelné!!! Tohohle týpka vodil prezident Havel po Praze jako vzor všech demokratů! Mulsimové v Bosně opakovaně obětovali vlastní civilisty, aby svedením zločinů na Srby vtáhli do války na sovu stranu země NATO (atentáty v ulice Vase Miskina, atentáty na sarajevskou tržnici Markale i a Markale II, mrtví po ranách ostřelovačů v "aleji smrti" (Sarajevo). Střelci byli muslimové, patřili pod speciální oddíly bosenského ministerstva vnitra a v řemesle odstřelovačů byli vycvičení příslušníky speciálních sil francouzského námořnictva.
  Válku na Kosovu začala UČK, která na Kosovo vpadla z Albánie. Materiálně byla zabezpečena státy NATO a Albánií. V západní Evropě (Německo, rakousko, Švýcarsko atd.) vybírala kosovsko-albánské mafie ilegální daň z které financovala nejen vyzbrojení a vystrojení UČK, ale i podplácení západních novinářů a politiků ve prospěch propagandy o "utlačovaných Kosovarech" a "srbském fašizmu". Oboje vylhané od samého začátku. První obětí UČK bylo 400 Albánců, kteří byli pro zachování Jugoslávie!!!
  zde youtube.com/watch?v=inTv8x8N18I&t=1534s
  Uloupené Kosovo.
  https://www.youtube.com/watch?v=Fgk0rAF9eD8

  OdpovědětVymazat
 28. Unknowne, ty vůbec nečteš reakci v diskuzi. Ty tu bohapustě lžeš a myslíš si, že beztrestně. Nečteš ani doporučené zdroje. Setrváváš na dávno vyvrácených bludech jako pravý omezenec. A nadáváš, urážíš. Nediv se, že na těchhle stránkách dostaneš dlouhodobý ban jako každý sprostý mizera!!!

  OdpovědětVymazat
 29. Studie popsaná v této zprávě použila matematické modelování k odhadu zdravotních rizik z vystavení ochuzenému uranu (DU) během války v Perském zálivu v roce 1991 jak pro americké jednotky, tak pro blízké irácké civilisty. Analýza zjistila, že rizika leukémie vyvolané DU nebo vrozených vad jsou příliš malá na to, aby vedly k pozorovatelnému nárůstu těchto účinků na zdraví u exponovaných veteránů nebo iráckých civilistů. Předpokládá se, že pouze několik veteránů ve vozidlech náhodně zasažených municí USA DU inhalovalo dostatečné množství částic DU, aby vzniklo významné zdravotní riziko (tj. Možnost dočasného poškození ledvin chemickou toxicitou uranu a 1% šance fatální rakovina plic). Předpokládá se, že zdravotní riziko pro všechny civilisty po větru je extrémně malé. Pro určité exponované skupiny jsou poskytována doporučení pro monitorování. Ačkoli studie zjistila poměrně velké nejistoty výpočtu, vyvinuté a použité modely jsou obecně platné. Analýza byla také použita k posouzení potenciálních zdravotních rizik uranu pro pracovníky v komplexu zbraní. Podle standardních pokynů se u pracovníků s uranem nepředpokládají žádné nemoci; některé výzkumy nicméně naznačují, že by se mělo uvažovat o konzervativnějších pokynech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokusim se vlozit zdroj,
   https://www.researchgate.net/publication/242323077_An_analysis_of_uranium_dispersal_and_health_effects_using_a_Gulf_War_case_study

   Vymazat
  2. Pro upresneni,netvrdim,ze analyza je pravdiva,nevim to!Je to prispevek do diskuse.

   Vymazat
 30. Vlozil jsem analyzu a zdrij o ucincich ochuzeneho uranu.Nejsem fanouskem NATO ani USA,nektere akce povazuji za zlocinne,napr.Jugoslavii,Irak i dalsi.Myslim si ale,ze clanek je tendencni,cilene zvelicuje vyznam tohoto kovu a vynechava dalsi nebezpecne latky.Nemam duveru k vyrazum jako obrovsky narust a pod.Neverim napriklad tomu,ze bombardovyli uranovymi bombami.Neni duvod pritomnosti uranu v bombach,ten se pouziva ke zvyseni pruraznosti strel.Myslim,ze vetsina infomaci USA a NATO jsou dezinformace s cilem vytvorit nepritele a tim odbyt zbrani!NEMELI BYCHOM ALE BYT JAKO ONI !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. @oldo
   ..když už tedy vládnete tou odbornou angličtinou...
   Nepřeložil byste i toto..?

   https://davidswanson.org/new-study-documents-depleted-uranium-impacts-on-children-in-iraq/

   Vymazat
  2. Studie, která je nyní publikována, našla inverzní vztah mezi vzdáleností, kterou člověk žil od letecké základny Tallil, a rizikem vrozených vad, jakož i hladinami thoria a uranu ve vlasech. Zjistil pozitivní vztah mezi přítomností thoria a uranu a přítomností vrozených vad. Thorium je produkt rozpadu ochuzeného uranu a radioaktivní sloučeniny.
   To tedy znamena,ze nejvetsi nebezpeci kontaminace byla na americke zakladne.Asi to ti hloupi vojaci strileli po sobe?Nebo tu drahou munici z nejakeho duvodu rozebirali,rozebrat strelu prakticky nejde,roztloukali na prach a rozhazovali po zakladne a v nejblizsim okoli?Strela,nebo i uranove jadro vcelku,neni nijak nebezpecne!Paleni munice?Vite co je to munice?Ta se prece palit neda!
   Nevim kde je pravda,ale v dnesni dobe ji lze,v techto slozitych pripadech,velmi spatne poznat.
   Divim se sam sobe,ze hajim ty, se kterymi nesouhlasim,ale ty clanky,podle me,sleduji nejake cile,jsou za nimi nejake zajmy a AUTORI NEJSOU SCHOPNI JE NAPSAT TAK,aby ve me nevzbuzovaly podezreni!

   Vymazat
  3. Karpi,i pouziti tech obrazku je manipulace,seriozni
   autor by je nepouzil,asi to ma uspech!

   Vymazat
 31. Tqy nevis,ze existuje prekladac!?

  OdpovědětVymazat
 32. Dokonce tezeni uranove rudy a samozrejme zpracovani,je silenstvi a vede rovnou k rakovinam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeste naposled.Toto je typicke,silenstvi,vede k rakovine.To je zjednodusena hloupost.Jak casto vede,po jak dlouhem a jakem kontaktu?Chodim na pivo se znamym,ktery pracoval v uranovem dole v Pribrami.Meli normy,jak dlouho mohou pracovat,nema zpravy o zadnych silenych vyskytech rakoviny.Riziko samozrejme existuje,ale takovato diskuse nema smysl.

   Vymazat
 33. Re (09:40):
  Máte pravdu, pisatel se plete.
  Onemocnění rakovinou (v důsledku ozáření) je ale stochastickým úkazem. Jistě nebudete zpochybňovat to, že by se při dlouhodobé radiační zátěži výskyt rakoviny nezvyšoval. Záleží totiž na ročním úvazku (povolen je do 50 mSv/rok), na režimu ozařování, druhu ra. částic či fotonů, jimž jste vystaven ..., a - samosebou - i na individuální "kondici" imunitního systému.
  Váš otec v tom jistě nebyl výjimkou, své prac. zařazení v takových provozech bez újmy na zdraví přežily tisíce dalších. Leč byli i ti, kteří to na svém zdraví poznali, i přes zvýšenou dispenzární péči.
  Mýtizovat těžbu uranu, jeho zpracování a užití je hloupost.

  OdpovědětVymazat
 34. A to co si napsal ty může napsat neinformovaný člověk.

  OdpovědětVymazat
 35. U piva ty zpravy i kdyz jiste velmi dulezite,nebyvaji ucelene..Expert a na vse je tam kazdej.Staci dve piva.
  V Bohosudove jsem zasel,kde za baroknim kostelem, byla kasna s pramenem z Krusnych Hor. Opakuji z K.H.
  Lide si tam chodili pro vodu,ktera mela mit lecive ucinky.
  Vodu jsem zmeril Geigr-Millerem ,/zjisteni vyskytu radioaktivity,potom Roetgenometrem,tedy vysi zminene radioaktivity.
  Zrejme jde o prirodni upravu vody.
  Rakovina velmi zakerna se nevyskytne ihned asi tak,za nekolik vterin pobytu nekde napr. v uranovych dolech.
  Staci vdechnout jednu neviditelnou castici ,jednu neviditelnou jehlicku asbestu.
  Mlceni o tom ma sve duvody.
  Z rozpadavajici munice,tez. Kdo rika,ze zdravi lidi v uniformach,je nejdulezitejsi pro vlady..  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.