Reklama

sobota 16. ledna 2021

Vážení čtenáři,

16. 1. 2021

děkujeme všem, kteří poskytli dary na přebudování webu Nová republika k dosažení jeho lepší kvality, a na podporu jeho částečné profesionalizace.
Sám jsem nevěřil v dosažení tak vysoké částky ve sbírce. Navrhoval jsem polovinu, ale odborníci, se kterými jsem hovořil, nás přesvědčovali, abychom byli ambicióznější. Cílové částky 400 000 bylo téměř dosaženo, a možná bude dosaženo během posledních tří dnů. Chybí jen několik tisíc.

Nezávislá média jsou stále více ohrožována cenzurou ve všech jejích formách. Evropská komise se silnou podporou velké většiny Evropského parlamentu propaguje boj proti „dezinformacím“ a „nenávistným projevům“. Je to velmi snadno zneužitelné proti nezávislým zdrojům informací a názorům, které nevyhovují vládnoucím silám. A to nemusejí být ani demokraticky zvolené vlády. Vždyť i v USA zablokovali přístup ke všem médiím úřadujícímu prezidentovi.

Jak jsme už dříve slíbili, rozhodně posílíme obranu proti možnosti zásahů z vnějšku. Vedle textů, mezi nimiž bychom rádi viděli větší podíl originálních proti převzatým (i když je rádi šíříme a rádi sdílíme podle zásady „copyleft“), chceme přinášet více videí, podcasty a také více komunikovat se čtenáři, kterým chceme poskytovat zpětnou vazbu, a to formou anket a diskuzí včetně panelových diskuzí na videích s možností posílat otázky. Musíme reagovat také na časté oprávněné stížnosti na úroveň komentářů, do kterých zasahují „trolové“, různí rozbíječi a osoby, které se nedokáží vyjádřit bez vulgarismů. Dosavadní systém umožňoval pouze mazání takových komentářů nebo zrušení všech komentářů. Budeme muset přistoupit k tomu, že všichni komentující budou mít nezaměnitelnou identitu byť i s krycím jménem. Pokud přes upozornění nebudou dodržovat zásady korektní komunikace, budou vyřazeni.

Děkujeme a těšíme se na spolupráci

Za kolektiv Nové republiky

Ivan David

24 komentářů :

 1. Pokud někdo věnuje na tuto žumpu peníze tak není normální!! Je daleko více nadací, které něco dělají pro lidi a na které se dá přispět, třeba ČLOVĚK V TÍSNI, demokratická organizace, vyhnána polofašistickou juntou z Ruska řízenou Putinem. Tam vidím smysl peněz a ne tady do naprosto nulového, bezvýznamného webu !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže Vám jistě nebude vadit případný zákaz vstupu.

   Vymazat
  2. https://www.ireceptar.cz/zahrada/kachnu-ktera-sbira-slimaky-si-zamilujete-jak-chovat-indicke-bezce.html

   Vymazat
  3. 10:42 Taky jsem věnoval a moc se těším až tu ty americký nacisto nebudeš opuzovat. Co máme společného s Putinem my jsme Češi.

   Vymazat
  4. Těším se na dobu, kdy zde nebudou trollové typu Indického běžce. Nebo pokud budou, tak bude redakce přesně vědět, o koho se jedná a nebudou se tak chovat jako hovádka, skrytá v anonymním davu.

   Vymazat
  5. A ten putin je tak hnal, že v tísni doběhli až do indie

   Vymazat
  6. 15:25
   Koho ten Putin kdy hnal ??? Je pro svět takový malý, zakrslý, bezvýznamný fašounek.

   Vymazat
  7. Podle toho co píšeš a jak "myslíš" si myslím, že ty jsi ten malý bezvýznamný fašounek.

   Vymazat
  8. Kam nemůže CIA přímo, nastrčí Člověka v tísni.

   Květy hlouposti rozkvetly v podobě slimákožravé kachny z Liberce.

   Vymazat
  9. Opravdu životní rozhled kačera,nic víc.

   Vymazat
  10. Jednou z preferovaných vlastností drůbeže zovuté Indický běžec je konzumace slizkého hnusu, kterému se ostatní fauna i člověk vyhne obloukem. Jak příznačné.

   Vymazat
  11. INDICKÝ BĚŽČE 16. ledna 2021 10:42, žumpu, tu naprosto věrohodně, s vám podobnými, provozujete vy. Nevědět to, osobní tragedie. JiH

   Vymazat
  12. Nevidím důvod, proč žádat občany o jakékoli peníze pro nadace, když neziskovky ( je jich cca 250 a více) vysávají rozpočet o desítky až stovky milionů. Tady je dost a dost peněz pro potřebné nadace. Ty peníze neziskovkám jdou z našich daní i přes to, že s tím nesouhlasíme.

   Vymazat
 2. Tak jsem právě přispěl 2000 mj. i proto, že pan Dvořák maže taková lumpen-individua, jako jste vy.

  OdpovědětVymazat
 3. Toho indiána číst je zábavné. Co věta to perla. Chybí důvod, proč tu vlastně v té žumpě tvrdne, že by masochista? Nikoli, víme proč.

  OdpovědětVymazat
 4. Přeji , aby se NR dařilo a aby negativci se mírnili.

  OdpovědětVymazat
 5. Nezávislé veby už převálcovaly zkorumpovaná a prolhaná masmédia. Těm už věří pouze skuteční nevzdělaní neználci a opravdu TUPÉ-nemocné ovce. Není jim pomoci. PROBUZENÍ bude pro ně velmi BOLESTNÉ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dvořák proč jsem smazán za příspěvek,kde píšu o tom,že jsem finančně podpořil rodinu našeho vojáka zabitého v Afghánistánu?? Jaký je důvod.??
   Tvá hloupost je nekonečná.!!

   Vymazat
  2. 19:09
   Proč lžeš,jenom tvoje přání.Dnes má ČT sledovanost více jak 70%, tady těch několik zoufalců a na jiných prolhaných webech nikoho nepřeválcovali. Naopak, lidé už prozřeli a na různé hloupé konspirace nevěří. Nepiš bláboly.

   Vymazat
 6. někdo má 70,ale vlastně má hovno

  OdpovědětVymazat
 7. 21:42
  Omyl, nemá hovno,jak píšeš, má sledovanost 73%, kdo se tímto může pochlubit??? Co pane chytrák.

  OdpovědětVymazat
 8. Mno, já přispívám k té sledovanosti naprosto soustavně prostě proto, že si o trendech celé té zrůdnosti současného režimu chci udržet přehled. Je až radost vidět, kam až je schopen zajít nepochybně inteligentní pan Řezníček, aby se vyrovnal Kubovy Železných. Dopřejte mi to. JiH

  OdpovědětVymazat
 9. Je to hezké. Máme copyleft, máme mít podcasty, víc videí, panelové diskuze ..., Přiznám, na audio, videa, panelové diskuze a tak, nemám zrovna dost času, nejspíš ani trpělivost. Otravují mě i texty, které bez háčků a čárek, nebo v nesmyslné úpravě, brání rychločtení. Otravuje mě představa, že každý musí být nějak označen a evidován. Abych byl veden k tomu, že někdo, jakási značka, získá moje sympatie a toho že číst budu, která nezíská, toho že vynechám. Možná ke své, možná i ke škodě věci. Nejde přec o osoby, ale o myšlenky a informace. Na vědecké půdě přece nejsme. Mazat a blokovat? Proč, proč nedávat jen stranou? Tak, aby každý viděl, jak je měřeno.
  Dalo se to čekat. Bohužel, žádný skutečný nápad, cokoli skutečně nového tu není. Pouhé zrcadlo, odraz známého i na protivné straně. Chápu, že jsou věci, které nezbývá než platit. Chápu, že i prostou existenci nezbývá než chránit. I pomocí techniky. Ale chytře! Tam má místo profesionalizace. To, co dává myšlence na lepší než ziskem řízený svět, to co pro ní pracuje, profesionálně vznikat a žít nemůže. To má jediný platný zdroj, zdroj v té lepší části lidské povahy. A ta a taková, ta poskytuje svému okolí nejméně tolik svobod a prostoru, kolik si nárokuje pro sebe. Protože konflikt, ke kterému tento svět spěje, ten stále ještě zraje. Měl by být, i když to těžko půjde, řešen kultivovaně. Tak se alespoň snažme. I v té „komunikaci“. Rovnoprávně. JiH

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.