Reklama

úterý 12. ledna 2021

Vídeňský institut humanitních věd lituje, že si najal ukrajinskou nacistku

12. 1. 2021  IWM, EurAsiaDayly a PrvníZprávy

Institut humanitních věd (Institut für die Wissenschaften vom Menschen, IWM) se sídlem v rakouském hlavním městě Vídni pozastavil nábor ukrajinské Jeleny Semenjakové, sekretářky pro mezinárodní záležitosti neonacistického Národního sboru.(Na snímku Jelena Semenjaková)

Semenjaková, filozofka a náboženská vědkyně podle vzdělání, se měla od ledna 2021 stát hostujícím výzkumným pracovníkem IWM - v rámci programu IWM „Ukrajina v evropském dialogu“.

IWM se rozhodl o Semenjakové poté, co dostal informaci, že Semenjaková je přesvědčená nacistka, zveřejňuje Hitlerovy symboly na svých sociálních sítích a je vyfotografována s nacistickým pozdravem.

„Od svého založení v roce 1982 se Ústav humanitních věd zasazuje o liberálně demokratické hodnoty a proti všem formám totalitního myšlení. Institut jasně odsuzuje pravicově extremistické výroky a činy Jeleny Semenjakové a distancuje se od nich. Ústav hluboce lituje toho, co se stalo. Ústav dělá vše pro to, aby zjistil, proč Semenjakové aktivity v pravicových extremistických kruzích unikly pozornosti poroty odpovědné za výběr, “ uvedlo ve svém prohlášení vedení IWM k Semenjakové.

„IWM přijímá všechna nezbytná opatření, aby zajistilo, že k tomu v budoucnu nedojde, a interně vyhodnotí decentralizovaný postup udělování," píše se dále v prohlášení.

Jelena Semenjaková (33) se specializuje na vliv „konzervativní revoluce“ Ernsta Jüngera - Mircea Elide - Julius Evola a dalších osobností současného ultrapravicového hnutí v Evropě. Dokonce i slavný norský dramatik Henrik Ibsen byl jmenován ideologem „konzervativní revoluce“ (tedy nacismu).

Semenjaková na "Benderovském čtení" v roce 2018

Semenjaková udržuje kontakt s ultrapravicovými kruhy Evropy prostřednictvím mezinárodních kontaktů s nacionalisty. Jako odbornice na několik cizích jazyků, Semenjaková často cestuje do Evropy na mezinárodní fóra evropských nacistů. Pravicoví radikálové z Evropské unie jsou častými hosty v kozáckém domě, rezidenci Kyjevského národního sboru. Například v prosinci 2019 uspořádal Národní sbor v kozáckém domě mezinárodní seminář o tom, jak může „konzervativní revoluce“ 20. století přispět k vítězství „bílé Evropy“ nad Ruskem. Jelena Semenjaková na semináři vypracovala vědeckou zprávu o tomto tématu.10 komentářů :

 1. To je síla . Tak Ukrajina vyváží nacizmus a to 75 let po masakru demokracie.Rakousko se také někdy jeví jako hnědá špína.

  OdpovědětSmazat
 2. Nespocet otcu narodnich obrozeni bylo placeno z Vidne a Berlina. Nic noveho.

  OdpovědětSmazat
 3. https://pravyprostor.cz/po-covidu-nas-ceka-dalsi-peklo-agresivni-migranti/

  http://svobodnenoviny.eu/akcni-plan-evropske-komise-pro-migraci-34-milionu-migrantu/

  OdpovědětSmazat
 4. A co na o Petříček ? Pošle těm cukroušům na provoz zase nějaké ty miliony ?

  OdpovědětSmazat
 5. A čemu se diví??? Vždyť se jen vrátila tato politika do rodného Rakouska "myslitele" Ády!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Jovan Upravda přesně tak. Bendera byl produktem Rakousko Uherska. Takže čemu se divit? Poláci posedlý mstou mlčí v naději, že se jím podaří to tam obsadit. Odporné.

  OdpovědětSmazat
 7. Od skonceni valky tyto zaplavy do CSR nacistickych benderovcu, utoky dalsich fasistu najmutych zapadem,prispely velkou merou k volbe komunistu u nas a jinde.

  OdpovědětSmazat
 8. No je to vidět kdo nám vládne v té Evropě zase liberální náckové a nic se neděje policejní složky nezasáhnou.

  OdpovědětSmazat
 9. Já se spíše divím, že IWM ten nábor vůbec připustil!
  To jako napřed neměli dostatek informací a najednou jo? On ten bonmot o čučkařích zřejmě neplatí jen na naši BISku.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.