Reklama

sobota 2. ledna 2021

Ukrajinští náckové se opět předváděli

Vít Hassan

2.1.2021

Dne 1.1.2021 se od 18:00 hodin v parku Tarase Ševčenka v Kyjevě konalo shromáždění ukrajinských krajně pravicových uskupení k 112. výročí narození pro svojí spolupráci s nacisty velmi kontroverzně vnímané osobnosti ukrajinských dějin, nacionalisty Stepana Bandery.  Na místě je fotograf Vít Hassan, který poslal i aktuální fotografie.

Shromáždění se zúčastnilo zhruba 3000 lidí z uskupení xenofobní strany Svoboda, mládežnické militantní organizace Nacionální Korpus a paramilitární organizace Pravý sektor. 

V úvodu pochodu demonstranti nesli transparent s podobiznou Stepana Bandery a nacistickým symbolem tzv. "Vlčího háku". Většina účastníků pochodu nesla v rukou hořící louče. Demonstranti oslavnými hesly vzývali Stepana Banderu, křičeli, že Kyjev a Ukrajina patří Ukrajincům a skandovali hesla vulgárně urážející ruského prezidenta Vladimira Putina. Pochod skončil zhruba v 19:30 před hotelem Ukrajina na Kyjevském Majdanu, jenž byl při demonstracích proti tehdejšímu prezidentovi Janukovyčovi, které proběhly roce 2014, svědkem dosud neobjasněného krveprolití. 

Na závěr pochodu skupina mladých nacionalistů z organizace Nacionální Korpus hromadně zapálila červené světlice, několik řečníků promluvilo k účastníkům demonstrace a provolávala se hesla vzývající Stepana Banderu.


Poznámka redakce Nové republiky:  Probuzení ukrajinského nacizmu má na svědomí především dlouhodobé působení "neziskovek", placených administrativou USA a vysíláním Radia Svoboda z pražského Hagiboru. Bývalá náměstkyně státního tajemníka USA paní Nulandová před lety veřejně přiznala, že tato činnost stála USA 5 Mld. USD. Docela malá částka, za kterou se podařilo rozeštvat rusky hovořící mezi sebou. 82 komentářů :

 1. Tam ,kde není občanská společnost ,která by chránila obyvatelstvo před zneužíváním volnosti projevu se zákonitě dříve nebo později objeví fašizmus . Tak jak se u nás projevil Hřib,Kolář a Řeporyjec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase sami sebe spini,zahanbuji a nemohou prestat.
   Prokleti. Neni jiny vysvetleni.
   Strasna bida.

   Smazat
  2. Právě že vámi jmenovaní patří a podporují občanskpu společnost. Ta je ale trnem v oku Rusákům a jejich slouhům. Proto je tam zakazují.Jako by si sami Rusáci nemohli vybrat komu naslouchat. To jim musí nařídit Kreml. FUJ.

   Smazat
  3. Trolle 18:08
   Přečti si po sobě, co jsi napsal a styď se.

   Smazat
  4. Troll 18.08 se mýlí, když následníky Hitlera a Bandery považuje za příznivce občanské společnosti. Napovídá to něco i o tom, kam sám sebe řadí...

   Smazat
  5. Je velmi zajimave a dulezite slyset jak rve to ticho z Nemecka a dale vselijakych organizaci vseho Antifasismu.
   V celem svete. Hojne placenych. A tez slavnych svym bojem proti fasismu vseho druhu i Dnes.
   Ma snad Ukrajina vyjimku? Jinde je to trestne.
   A za co tu vyjimku.
   Napriklad v Nemecku vezni 92 letou zenu /druha nejstarsi vezenkyne/jen za presvedceni ,nikoliv za jeji demonstrace.
   Tesi se nekdo,ze budou opakovat minule zlociny ?
   Kdyz Heydrich a Bandera byli kameraden ve zbrani.
   Jinde se za totez zavira s velkym ramusem medii.
   Podobni ,pro tyto ucely privezeni,riotovali ,nicili utocili ve Vidni. Zadny rozdil.
   Podobne jako v Portlandu a jinde ,dva dny zpet.
   Jako male deti uz jsme poznali,co napr. kravicka chce,nebo nechce, kdyz zabuci.
   Vyjadreni ministra a reditele policie tamtez je rovnou na rozdil od buceni nesrozumitelne..

   Smazat
 2. Benderovci na Ukrajině jsou umazaní od řezničin a vraždění
  kterého se dopustili zejména na civilních osobách ženách a dětech především v letech 1941 - 43 kdy to pekli s Hitlerem a chovali se hůře než jeho SS. S takovou vládou Ukrajiny která jejich pohrobky podporuje se slušné státy nebaví.
  Připomínám,že vydíráním do vlády ČR šoupnutý Pochvou - Petříček z ČSSD - Benderovce a jejich svinstva formálně podpořil, protože jsou to vrazi " Moskalů." Fuj mu.

  OdpovědětSmazat
 3. Také Český fašouni v tom mají prsty no nic jsou opravdu „skvělý" spojenci eu a nato.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč urážíš lidí chytřejší než jsi ty?!

   Smazat
  2. A ty, milý lingusto 18:14, píšeš Rusko s malým r.

   Smazat
  3. NordAtlanticTerroristOrganisation a EU jsou kamuflovane fasisticke instituce, plnici ukoly chazaru z Deep Statu k nastoleni NWO. Jejich zbranemi je neexistujici COVID, falesne PCR testy vykazujici vetsinou pozitivni nalezy (test neidentifikuje COVID, ale viry), nefungujici vakciny zabijejici lidi a menici jejich DNA. Vse slouzi k devastaci moralky a ekonomiky a sireni strachu opatrenimi, tvrdsimi jak stanne pravo.
   Pritom neni smrtnost vyssi jak pri sezonalni chripce!
   Tento nejvetsi podvod v dejinach uz byl odhalen. Zatim zumpa tvrdi, ze je to konspirace. Ta se ovsem stava po case skoro vzdy pravdou.

   Smazat
  4. 19:38
   Dvořáku, RUSKO budu vždy psát s malým rrrrr, tenhle panárod si nic jiného nezaslouží. To jen takoví zrádci národa jako ty a David jim lezou do jejich smradlavých prdelí, hnuse !!

   Smazat
  5. 20:39
   Václav, chodí sem hodně blbu, včetně rusomila Dvořáka, ale tebe v totálně hloupých názorech překoná málo kdo, max krtek, asi bratři, idioti !!
   Načmárat - NEEXISTUJÍCÍ KOVID - dále falešné testy, opravdu tak moc hlupáku po světě nechodí Václave magore !!

   Smazat
 4. Z toho plyne ponaučení pro ty co budou podobný problém řešit u nás a jinde. Stalin byl pro degeneráty terorista pro ostatní humanista, protože poslal hodně banderovců na nucené práce na Sibiři. Jak se ho zbavily, nastoupil farizej a jeho zástupce Chruščov. Omilostnil všechny ty degeneráty a ještě jím dal odměny za strádání. Dnes v banderistanu také pozůstalý po banderovcích dostávají příplatky a různé slevy. Dřímalo to v nich víc jak 60 let a teď se mstí na nevinných. Doufám, že tam naši propagátoři pravdy a lásky v tom banderistanu je jely podpořit. Možná, že by se tam osvědčil i Vystrčil svým jsem také banderovec.

  OdpovědětSmazat
 5. Každých 100let se Evropa spojuje na útok do Ruska. Zatím dostali málo přes hubu. Pokud teď začnou, budeme mít naši držku rozmlácenou tentokrát natrvalo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknown je hlasna trouba medialni zumpy, skryvajici svou blbost a nenavist k Rusku za anonymitu.

   Smazat
  2. Stando mas pravdu. Nebezpeci neni Rusko ani Cina. Jsou to NATO USA neustale provokujici Rusko na jeho hranicich, otravujici ruske zradce, odmitajici spolupraci, vypovidajici smlouvy. Napadeni Ruska bude znamenat konec NATO zemi a USA. I Ceska, vy vlastenci!

   Smazat
 6. K té poznámce o neziskovkách. Bylo zapomenuto na našeho Člověka v plísni, který tam již před Majdanem působil a na přímou dodporu Majdanu občanů našeho státu Štětiny, Kocába, Schwarzenberga, kteří si mohou přivlastnit podíl na vzkříšení fašizmu na Ukrajině! Toto by mělo být stále na paměti!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:31
   Pokud nevíte správný název humanitární organizace ČLOVĚK V TÍSNI, tak raději nic nepište.
   Píšete lež,že ti tří naší politici přispěli na vzkříšení fašounu na Ukrajině. Pouze podporovali ukrajinské vlastence, kteří odstranili despotického Janukovyče. Stejně dobře by bylo odstranění běloruského zločince Lukašenka.
   Za vznikem banderovců může Stalin, který způsobil na Ukrajině ve třicátých letech obrovský hladomor, s miliony mrtvých. Nenávist Ukrajinců vůči rusku je od té doby pochopitelná,až k ukrajinskému odboji proti Rusku,kterému velel Bandera. Raději Hitlera než Stalina.

   Smazat
  2. 17:21
   Ježíšmarjááá..!

   Smazat
  3. Pro Unknown 2.1., 17:21 : Neposlouchejte už ty nesmysly v ČT a ČR, jenom s nimi opakujete pořád stejné lži. Bez dlouhodobého působení zločinných neziskovek a rádia Svobodná Evropa nejen z ČR, ale i ze západu a dlouhodobě připravované barevné revoluce, na níž se podílela CIA a neziskovky mezinárodního zločince G.Sorose, by Majdan nebyl.Ukrajinský převrat byl dlouhodobě připravován a figurovalo v něm velké množství osob ze zahraničí, mj. ostřelovači byli z Gruzie. Také naše tzv. Sametová revoluce byla revolucí barevnou, organizovanou stejnými subjekty. Mimochodem manželka Gorbačova Raisa byla šéfkou Open Society Foundation a když jsem byl tehdy v její kanceláři, měla foto Sorose na stěně.

   Smazat
  4. 'Clovek v tisni' podporoval v Rusku prevrat a 5 kolonu. Uz ho vykopli.
   Ta organizace by se mela prejmenovat na 'Jsem v tisni, protoze jako chazar nemam suroviny'.

   Smazat
  5. 0 se dnes zase překonává. Asi má připlatky za sobotu.

   Smazat
  6. Unknovne ty HOVNIVÁLE, proč teda tví soukmenovci banderovci vyvraždily nejvíc ze všech občanů Poláky.

   Smazat
  7. "Raději Hitlera než Stalina." - Unknowne, dnes jsi konečně vystavil svou legitimaci: zastydlý nácek.

   Nediv se, ty jeden hajzlíku, že budeš mazán. Tady nemáš co dělat!

   Smazat
  8. Vypada to na obet propagandy. Ktera pracuje asi takhle.
   Krici,ze rusove napadli Afganistan.
   Okolnosti se prisne zamlci.Byli tam deset let.
   Kdyz britove "lidicovali" 100 let v Afganistanu ,to se nesmi zminit.
   Rusove nebyli nikdy okupanti v Cine ,jako ti znami 100 let a valky masakry,hladomory = Japonci i v Koreji.
   Byly snad samozrejmosti?
   Hladomory pod britskou vladou v Indii daleko horsi, asi 200 let trvajici se zamlcuji..
   "Lidicovani" napr. Vietnamske My Lai,400 zmasakrovanych zen a deti predevsim ,upozornilo ,ze vyse i nize uvedeni jsou zpet.
   Kdepak je slavna Organizace EU za lidska prava.
   A do Italie nedavno prileteli ruske vojenske jednotky na pomoc a ten Stoltenberk je zticha.
   Soky. Okupace rusu ? Putin ma umysly !! Beda.
   Kde jsou slavni obranci z NATO.
   Co je horsi ,vsude se mlci,Stoltenberk a NATO,ani nepipnou.
   Musim aspon a jenom ja /a ten kdo mi poskytl informace/,oznamit a povedet o tom.

   Smazat
  9. A kde je aspon Clovek v tisni ,aby pomohl nebohym italum.

   Smazat
  10. 21:59
   Vidíš Dvořák jak jseš hloupý proruský kolaborant. Stalin má na svém kontě miliony zavražděných SVÝCH Ruských občanu, to pan Hitler nedokázal, něco nastuduj, něž začneš plácat svá hlopá " moudra "

   Smazat
  11. A vy nečtěte wiki, jsou tam jen samé hlouposti. Ty miliony zavražděných mají na svědomí především trockisté.

   Smazat
 7. Ne Banderovce bylo poukazováno už mnohem dříve. EU i my jsme se rozhodli, že nám to nevadí a že účel světí prostředky. Proto jsme udělali vše pro to, aby byla Ukrajina svobodná i za cenu Banderovců. Ostatně není to jediná země, kde nám nevadí diktátoři, nebo fašismus a vesele je podporujeme. Teď asi zatnu do živého. Kdo to byl Hlinka a jak je na tom Slovensko s přístupem k jeho osobě? Z daného vyplývá, že není důležité kdo co vyznává, nebo podporuje, ale to, jak nám to momentálně vyhovuje. To, co se může stát později jaksi není na pořadu dne.

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 9. Pokud si pamatuji, tak to nebylo zadarmo, USA odvezli Ukrajinské zlato, do FED, aby ho prý ochránili, před tou Ruskou invazí. Takže spíše na to hodně vydělali.

  OdpovědětSmazat
 10. 17.04
  Nebo jak česká chátra na Letné vyřvává svou frustraci z výsledku voleb.

  OdpovědětSmazat
 11. 18:14 presne dale se k 17:04 17:21 netreba vyjadrovat staci jeziiis marja

  OdpovědětSmazat
 12. No jo , 17:4 nevadi ti ,ze ti vsude nadavaji? Zajimavej dvrdej typek.... nebo je vas vic a stridate se u psani? A jestli ses sam a treba dobre placenej, pak je to dost narocna prace.....A jestli ani nejses placenej , posli fotku. Celkem lituji tve okoli, jestli jeste nejake mas....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:37 ne mu to nevadi nema tzv. "back bone"😎😎😎

   Smazat
  2. 18:37
   Omyl, VŠUDE tedy zde !! Myslíš od podobných proruských blbečku jako třeba ty ?? To je pro mne ocenění,že píši dobře, pravdivě, s tím se smiř, nebo lépe nic k mojí osobě nepiš !!!
   Jo a placenej, to jsem, samotným panem Sorošem, mým vzdáleným příbuzným, stačí ??

   Smazat
  3. Indiáne ty SRÁČI, to by jsi se tady tak neztrapňoval. Ty jsi jen obyčejný paraziteček u prdele blba.

   Smazat
 13. vítek je výbornej fotograf,zastupuje čété na mnoha místech

  OdpovědětSmazat
 14. Unknowne 17:04, jako kdysi úspěšný podnikatel a podle posledních vyjádření znalec historie Ukrajiny i poměrů v Ruské federaci, osvědčte svůj intelekt. Když už jste neobstál v diskuzi k článku "Peroutka nezradil za protektorátu, Peroutka zradil v poválečném exilu". Ptám se: Jaký máte názor ne DPH, její negativa a její přínosy? Jak je to s DPH v RF, na Ukrajině a v Bělorusku? Těším se. JiH

  OdpovědětSmazat
 15. Poslalo uz Leyno za EU nackum zdravici? Jeste neeee?

  OdpovědětSmazat
 16. Proc fasounske Rusko? Mas to z manualu EU? Budes se divit co bude. Bohuzel nezname tvou identitu.

  OdpovědětSmazat
 17. Milý Unknown, teď nám popište, co si myslíte o upálení několika desítek demonstrantů v Domě odborů v Oděse dne 2.5.2014? Jak hodnotíte zohavení mrtvol po hromadné vraždě? Byl byste schopen něco podobného provést i v ČR?
  Správce diskuze pán Dvořák by vás měl oznámit na policii v případě, že tento zločin podporujete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:17
   Už jsem to tady psal, poděkujte Dvořákovi za smazání příspěvku.
   Stačí zadat do vyhledavače - upálení v Oděse -Do dnešního dne se neví kdo to neštěstí zpusobil, jen proruští tupci melou neustále stejnou lež, že banderovci. Stejné to je se střelbou do lidí v Kyjevě, jen tupé papouškování ruské propagandy. Co také od místní proruské tlupy chtít že.!!

   Smazat
  2. Upalování v Oděse bylo zdokumentováno fotografiemi, videi i svědectvím očitých svědků. Byly při něm zachyceny i některé postavy nacistické scény na Ukrajině a to i z řad policie. K vyšetřování nikdy nedošlo, protože nácek nebude vyšetřovat nácka.

   Ke střelbě do lidi na Majdanu je také bohatá dokumentace, přiznali se k ní gruzínští ostřelovači, mnohá svědectví ukazují na organizátory, kteří posléze obsadili vysoké posty v bezpečnostních strukturách Ukrajiny. Mnohé dokumenty i svědectví z obou masakrů jsme zveřejnili zde na Nové republice. Jen nepoučitelní idioti jako je nácek podepisující se Indický běžec omílají stále stejné banderovské lži.


   Smazat
  3. 11:54
   A ZASE LEŽ DVOŘÁKU,cituješ jen proruské nesmysly, co taky od tebe čekat že. Druhá strana říká uplně něco jiného, jen proruský kretén jako ty,tvrdí něco jiného, stejně tak v otázce Srbska ty buliku, lžeš !! Co také chtít od proruského zmrda a kolaboranta jako jseš ty !!

   Smazat
  4. Dvořák, podívej se na jiné info. než ruské, tam je popsána situace v Oděse uplně jinak. Jen stále dokola omíláš ruskou prašivou lež, ty tupé hovado !!!
   Pokud nácek nebude vyšetřovat nácka, tak kdo potom vyšetřil, že to byli právě banderovci, rusák, no tak to potom jsme doma, ty vole hloupej !!Ty po tom rusákovi jseš schopen sežrat i smradlavé hovno, jak jseš k nim vázán !! KONČIM s ruským azbukem nemíním ztrácet čas.

   Smazat
  5. Indiáne ty BLBE od SEREŠE, kdyby se tam dalo něco zajímavého pro euroatlantickou civilizaci najít, tak už tam pátrá pobočka Lengly čučkaři od Koudelky a to by byly zprávy jak z rádia Jerevan.

   Smazat
 18. 21:17 spravce by ho mel hlavne mazat nejlepe blokovat na stalo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:33
   Tebe potkat,dobráku, tak tě ty parchante udavačskej tak zmaluju, že tě stará nepozná, ty zmrde rudej !!

   Smazat
  2. Mnozí čtenáři si ale libují v chorobných výlevech Indického běžce či Unknowna z Liberce. Asi jim dělá radost krátké setkání s duševními ubožáky. Právě jen pro nechávám některé psychopatické výlevy nesmazány. Ostatní je uchováno v archivu redakce včetně cesty a zdroje, odkud k nám tyhle výrony nacizmu přišly.


   Smazat
 19. Unknowne 17:04, moc vám nerozumím. Vy, ve své nenávisti, předstihujete i "naše" "veřejnoprávní" média. Člověče, zkuste svůj stav konzultovat se specialisty. Dosud jsem vás považoval za blba, trolla, idiota, nevychovance, kripla, placeného provokatéra, amerického čípka, washingtonského švába atd. atd. Omluvám se.

  Vy jste nemocný!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemocný? Soudím, vzhledem k jeho příserkům, že se v jeho případě o chorobu nejedná. Prostě běžný homo quis podex (člověk kretén).
   Možná od přírody, možná výsledek našeho školství. Nemíním tím inkluzní.
   Vezměme si takového Pavku Novotnejch, či Hřiba Satana, nebo třeba toho tajtrdlíka Vystrčilů, nebo, zase z jiného ranku, katolickou Buznu (normální gayové, jichž si nesmírně vážím, jako byli například E. Cupák, M. Moravec, L. Dočolomanský a další, musí chudáci v hrobě rotovat), item, když už jsme u těch katolíků, takového zlosráče Halíka.
   Hm... Takže to asi bude vrozené a sakra zafutrované, když tu vrozenou idiocii neovlivní ani vzdělání.
   Tady u toho unkHowna zřejmě základní, takže se na něm ušetřilo. To takovej běžec od Gangy stál naši společnost víc. A ve finále výsledek stejnej. Jak říkala babička: "To mě na tom interesuje, že blbost je jako vesmír - taky je nekonečná."

   Smazat
  2. 21:54
   TY KURVO KUREVSKA DVOŘÁKOVÁ 4 PŘÍSPĚVKY SMAZÁNY MAS Z MÝCH PŘÍSPĚVEKU ŠTRACH AŽ SEREŠ TY ZMRDE.
   Jsem pyšný na ty hovada co o mně píšeš.Nejsem ten prorusky ZMRD, kolaborant jako ty a to je podstatné.

   Smazat
 20. Citáty od j.Wericha.
  "S blbejma nikdy nediskutujte. Jednak je to ztráta času a jednak jím tím prokazujte laskavost, že je vůbec berete na vědomí."
  "Jestliže se člověk hádá s blbcem víc, jak půl minuty, hádají se už dva blbci".

  OdpovědětSmazat
 21. Nastrčená, provokatérská, práskačská filcka Indický běžec vystrřídala nastrčenou, provokatérksou, práskačskou filcku Unknowna. Reagovat na tyto sraby je bezpředmětné a kontraproduktivní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Indický běžec a Unkown jsou zcela zjevným odpadem společnosti, kterého se štítím!!!

   Smazat
 22. Na jaře roku 1943 na Volyni, obsazené německými vojsky začaly rozsáhlé etnické čistky. Tyto zločiny neprovedli nacisté, ale militantní ukrajinští nacionalisté, kteří chtěli "očistit" území Volyně od polského obyvatelstva. Ukrajinští nacionalisté obklíčili polské vesnice a kolonie a vraždili. Zabili každého - ženy, starce, děti, kojence. Oběti zastřelili, ubíjeli holemi, rozsekali sekyrami. Pak mrtvoly zavražděných pohřbili někde v poli, vyplenili jejich majetek, nakonec domy zapálili. Místo polských vesnic zbyly jen ohořelé ruiny. Zavraždili i ty Poláky, kteří žili ve stejných vesnicích s Ukrajinci. Bylo to ještě jednodušší - nebylo nutné shromáždit velké skupiny. Malé skupiny OUN napadly spící vesnice, vešli do domů a zabili všechny Poláky. Místní pak pohřbili mrtvé vesničany "špatné" národnosti... Jako Hitler s Židy po norimberských zákonech o německé krvi... Tak bylo vyvražděno několik desítek tisíc Poláků, jejichž jedinou chybou bylo jen to, že se nenarodili jako Ukrajinci a žili na ukrajinské půdě. Dne 9. února 1943 banderovská banda Petra Netoviče, vydávající se za sovětské partyzány, vstoupila do polské vesnice Parosle u Vladimirca v Rovenské oblasti. Rolníci již dříve partyzánům před tím poskytovali pomoc, vřele přivítali hosty. Když se dost nasytili, bandité začali znásilňovat ženy a dívky.
  Před zavražděním jim uřezali prsa, nos a uši. Mužům před smrtí uřezali pohlavní orgány. Dobíjeli je údery sekerou do hlavy. Dvěma výrostkům, bratrům Gorškevičovým, kteří se snažili zavolat na pomoc partyzány, rozpárali břicho, uřezali nohy a ruce, nasypali sůl na rány, a nechali je zemřít na poli. Celkem v této obci bylo brutálně umučeno 173 lidí, včetně 43 dětí. Když druhý den partyzáni vstoupili do vesnice, uviděli v domech vesničanů hromady zmrzačených těl ležících v kalužích krve. V jednom z domů na stole u zbytků z oběda a nedopité láhve samohonky leželo nahé, mrtvé, rok staré dítě, přibité k desce stolu bajonetem. V jeho ústech byla napůl snědená okurka. Vojvodství Lutske, Lipniki, kraj Kostopil, 26. března 1943. Obyvatel kolonie Lipniki - Jakub Varumzer bez hlavy, výsledek masakru spáchaného teroristy UPA (OUN-UPA) pod rouškou noci.

  Během masakru polské obce Lipniki zahynulo 179 lidí, včetně Poláků z okolí, kteří zde hledali útočiště. Byly to většinou ženy, starší osoby a 51 dětí ve věku 1 až 14 lzraněno. Identifikováno bylo 121 polských obětí, obyvatel Lipniku.
  Z vesnice Volkovyja jednu noc Banderovci odvedli do lesa celou rodinu. Dlouho se posmívali nešťastným lidem. Když viděli, že manželka je těhotná, rozpárali jí břicho, vytáhli z něj plod a do břicha jí natlačili králíka. Jednou v noci bandité vpadli do ukrajinské vesnice Lozovuju. Během 1,5 hodiny zabili více než 100 civilistů, rolníků. V chatě Nasti Djagun bandité sekerou zabili jejií tři syny. Nejmladšímu, čtyřletému Vladíkovi, odsekali ruce a nohy. Jednu ze dvou rodin v Kleščinských v Podjarkově umučila UPA 16. srpna 1943. Fotografie čtyřčlenné rodiny - muž, jeho manželka a dvě děti. Obětem vytrhali oči, udeřili do hlavy, spálili ruce, pokusili se odříznout horní a dolní končetiny, bodné rány na těle...

  OdpovědětSmazat
 23. V obci Zalesje Koropetsky (Ternopolska oblast) 7. února 1944 došlo k ještě hroznějšímu případu. Banda UPA napadla vesnici s cílem zmasakrovat polské občany. Asi 60 lidí, většinou ženy a děti, byli nahnáni do stodoly, kde byli upáleni zaživa. Jeden chlapec ze smíšené rodiny - napůl polské, napůl ukrajinské - měl od Banderovců na výběr - zachránit si život, když zabije svoji matku - Polku. Odmítl a byl zabit spolu se svou matkou.
  Tarnopol, vojvodství tarnopolske, rok 1943. Jeden (!) ze stromů podél venkovské silnice, před níž teroristé UPA (OUN-UPA), pověsili transparent s nápisem v překladu do polštiny: "Cesta k nezávislé Ukrajině". A na každém stromě po obou stranách silnice vytvořili tzv. "věnce" ze zavražděných polských dětí.
  "Starší děti udusili a malé děti do jednoho roku vzali za nohy a udeřili hlavou o dveře - a hotovo, na vůz. Litovali jsme naše muže, že tak pracují celou noc, pak přes den do další vesnice a pak další noc do další vesnice, kde se lidé skrývali." (z výslechu banderovce)
  Inu, co dodat; snad jen to, že výše uvedené hrůzy a zvěrstva nejsou mládeži doporučena k vidění pro nelidskou brutalitu Banderovců, jejichž následovnice - nacionalistická strana Svoboda, je v současné koaliční vládě Ukrajiny... Viz. následující video: https://www.youtube.com/watch?v=DxB6LLjkFrc

  PS: Je tu ještě jedna možnost; že ta zvěrstva neudělali Banderovci, ale ruský hladomor, který nutil lidi se rozřezávat na kusy, vytrhávat si vnitřnosti, uřezávat si končetiny... A děti se z hladu samy vešely na stromy...

  Zdroj: https://olser.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=424033
  Jenom bych zde poznamenal , že "otrlé" jednotky SS, se "otřásaly" hrůzou, když viděly, co činí jejich ukrajinští "kamarádi" ve zbrani!!!

  OdpovědětSmazat
 24. Pokud by zde byl "právní stát" , tak by byl "Indický běžec a Unknown " vypátrán policií a za schvalování genocidy na Ukrajině by byli souzeni a hodně dlouho strávili v kriminále!!

  OdpovědětSmazat
 25. Jsi prolhaný a odporný dobytek a můžeš se bavit pouze ze stejným póvlem jako si sám!! Máš to tam napsané dobře!! A děti se z hladu samy vešely na stromy... !! A dnešní Ukrajina je úplně v hajzlu zásluhou podobných dobytků jako si sám, kdy být důchodcem znamená boj o holé přežití,prolhaný šmejde!! To nemá co dělat s Ruskem, ale s fašisty, kteří jsou na Ukrajině zásluhou EU a USA u moci!!

  OdpovědětSmazat
 26. 10:48
  Pokud by byl právní stát, tak ostatní proruští kolaboranti zde a ti co se pokouší rozložit EU a NATO včetně tebe , Dvořáka, Davida už dávno sedí!! Vy zde, evidentně podporujete opětovný vliv ruska se vším všudy i s jejich armádou u nás. Na tohle kolaboranství snad pamatuje zákon, máš pravdu, vše předám policii !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dle mého názoru je Putin stabilizačním elementem ruské politiky, zajišťující obnovu země a kontinuitu moci. Bude iniciátorem generační obnovy armády, komplexu vědecko-technického vývoje a zbrojní výroby pro 21. století. Bude gestorem nové zahraniční politiky opírající se o sebevědomí bohaté země. Bude inspirátorem a investorem užitečného kosmického programu, technologického vývoje. Rusko ze musí zbavit závislosti na prostém exportu surovin. Pro Rusko je to výborná zpráva. Pro západnickou ruskou opozici a prodané oligarchy s konty v Londýně je to ovšem tragédie, stejně jako pro CIA, NED, MI6, OSF a další nositele západní „demokracie“. Změna v Kremlu by znamenala diskontinuitu a cestu úpadku a rozpadu. Ukázalo se to za Jelcina, kdy si každý gubernátor dělal, co chtěl a Rusko ožebračovali všichni.
   Žádné silácké řeči, žádná embarga a výhrůžky. Žádné Nové americké století se nekoná, žádná Ukrajina se nestane členem EU. Svět musí počítat se silným Ruskem, silnou Indií a ještě silnější Čínou. Nejslabším článkem velmocenské geopolitiky jsou v tuto chvíli do sebe se hroutící, předlužené Spojené státy.

   Smazat
  2. Hodný člověče,
   neházejte psům co je svaté. Neházejte perly před svině, nebo je nohama zašlapou, otočí se a roztrhají vás. (Matouš 7/6)

   Smazat
 27. 10:42
  Ty šmejde, ty chceš popřít, že Stalin sebral v třicátých letech Ukrajině veškeré potraviny ?? Hlupák jako ty bude vždy je zaslepený hlupák.
  Ty děti nikdo v tricátých letech nemusel věšet, ty samy umíraly hlady, proruský hovado !!
  No a jaké jsou ty duchody v rusku ?? O něco vyšší, ale 5000 v př. není žádná sláva co. Žádní fašisti na Ukrajině nevládnou, nečti tak moc ruské prolhané sračky, no a co je Žirinovský v rusku, ultrafašoun jako strana !!Jdi se vycpat ty """ hodný troubo """

  OdpovědětSmazat
 28. Jenom bych zde upozornil na výrok W.Churchila a to je výsostný demokrat, který řekl do slova: "Stalin převzal negramotnou zemi s pluhem a odevzdal jadernou velmoc."
  W. Churchill

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:17
   A to je tak všechno co Stalin dokázal, hlad a popravy tam pokračovaly stále. Tady vidíš co jsi ty blbé hovado napsal mza nesmysl !!

   Smazat
  2. Indiáne ty VOLE, víš co je mrtvol a umučených lidí za parazitickým kapitalizmem? To už je kosmické hausnumero.

   Smazat
 29. Také se přimlouvám, aby byl unknown 17:21 trvale blokován. Konstruktivní diskuse se díky němu vždy změní v destruktivní hádku, což je patrně jeho přáním.

  OdpovědětSmazat
 30. Ukrajina je dnes "ekonomická žumpa" před rozpadem , kam už nikdo nechce investovat,kterou ovládají fašističtí oligarchové a kde se "demokraticky" domlouvají v parlamentě pěstmi!! Jenom pro ilustraci uvedu, jak Britové dodali jako pomoc Ukrajině několik desítek ojetých obrněných transportérů, které se ale za cca 14 dnů nabízely a prodávaly na internetu!!! Také se nelze divit , že starý bolševický kanec Lukašenko má v Bělorusku cca 80% podpory , protože všichni Bělorusové vidí jasně, jak "báječně" dopadli jejich sousedi na Ukrajině po Majdanu a jak jsou v hajzlu!!Z Ukrajiny odchází cca 1000 lidí denně, jenom do Ruska už odešlo většinou za prací cca 5 milionů Ukrajinců!! Jenom se můžeme modlit, aby rozpad Ukrajiny proběhl postupně a klidnou cestou, protože jinak nás čeká silná uprchlická vlna, které těžko budeme moci zabránit!!

  OdpovědětSmazat
 31. indický běžec je stejný sprosťák jako unknown a pokud bude ve svých útocích pokračovat, zablokujte jej také.

  OdpovědětSmazat
 32. Už se těším, že to předáš, nácku. Aspoň bude jasná tvá identita a tví sousedi se konečně utvrdí v tom, co dávno už tuší....

  Rozkládání zločineckých organizací, jako jsou NATO či EU, je povinností každého slušného zákonů dbalého občana. Chápeš, nácku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a neříkal jsem, že to je nastrčená, provokatérská, práskačská filcka? Kdy ty dva (nebo je to jeden?) na trvalo zablokujete? Všude jinde by už z diskuzí dávno letěli!

   Smazat
  2. 11:45
   To si dvořáku piš, že předám info policistum, nikdy jsem to neudělal, ale dnes se na to přímo těším. Vám proruským šmejdum zavřít tlamu.!!
   Je vás takopvých blbu jen 5%, co chtějí z EU ven, vy nikdy nic nezmužete, ubohý ruský potrate !!

   Smazat
 33. Málo informovaný a prolhaný Indický běžec je typ člověka, kterého kdybych dostal do ruky , tak z něj bude stříkat krev a obecně s těmito podlidmi se diskutovat nedá, ty je potřeba mlátit a zavřít do kriminálu!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak to byste měl přednostně a urychleně na krku "orgány činné v trestním řízení", pro které on pracuje.

   Smazat
  2. Hodný člověče, jak se potvrdilo zavřít do kriminálu nestačí.

   Smazat
 34. Vy dva buzeranti, vás si dám ráno k rozcvičce, hodný idiote a forkáči. Takoví dementi se nerodí každý den

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Indický běžec,patologické rusofóbní žvásty můžeš tak jedině prezentovat v mateřské škole malým dětem,ty tě budou poslouchat,ale u ostatních si pouze k smíchu!

   Smazat
 35. 15:21
  A co ty človicku,jak se vyjadřuješ k Západu, USA,Havlovi, stále stejné blàboly a lež. Zameť si laskavě nejdříve svůj svinčik.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty za ty nasírací a popichovací kecy brzo dostaneš přes držku, už jsi zralý!!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.