Reklama

neděle 24. ledna 2021

Vyšla nová kniha Alexe Koenigsmarka – Mezi židlemi

24. 1. 2021
V den osmého výročí úmrtí vynikajícího českého spisovatele, dramatika a scénáristy Alexe Koenigsmarka, 23. ledna t.r., vyšla jeho nová (!) kniha s názvem Mezi židlemi aneb Hra na černocha. Jedná se o text z pozůstalosti, který navíc ještě za autorova života prošel několika úpravami, z nichž ta poslední, autorem schválená, vyšla na světlo světa právě v tento výroční den.
ve formátu pdf a je ke stažení na adresách: 
https://www.petrzantovsky.cz/wp-content/uploads/2021/01/MEZI_%C5%BDIDLEMI_komplet.pdf
https://drive.google.com/file/d/1lcGp_Z6jtAHAwfGSjhjC0EgyYL5x4nEW/view
Historii vzniku knihy dobře popisuje ediční poznámka Petra Žantovského:

„Při inventuře nakladatelských restů jsem našel mnou už pohříchu pozapomenutý rukopis knihy Alexe Koenigsmarka Mezi židlemi. Obsahoval texty především z první půli první dekády nového tisíciletí. Kromě svéživotopisných glos tam byla i řada esejů a přednášek zveřejněných v těch časech v různých médiích. Pocítil jsem nejen překvapení, ale i radost: najít nevydaný text velkého autora, to je skoro zázrak. A byl-li ten autor také vaším přítelem, je radost trojnásobná. A není-li tento váš přítel už mezi námi, je vaší povinností udělat vše, co se dá a má, aby kniha vyšla na světlo světa.

Poslal jsem rukopis autorově paní a múze Viktorii Hradské, ta ve svém archivu vyhledala doplněný a upravený rukopis z roku 2012, a ten nyní máte v rukou. Alex Koenigsmark v něm podtrhl autobiografickou rovinu. Jsou to vlastně svého druhu takové netypické, mozaikovitě skládané střípky pamětí, prokládané úvahami o všem možném – od politiky po moderní umění. A samozřejmě o lidských charakterech a jejich lámání v kole času. Koenigsmark totiž byl, jakkoli se navenek i jako autor prezentoval jako lehce ironický muž nad věcí, ve své podstatě moralista. Ale ne toho trapného a otravného typu, jací promenují naší současností, nýbrž člověk, který zná obsah a cenu toho slova mravnost a cení si je podobně, jako onoho kantovského hvězdného nebe.“

Co dodat? Kniha vychází v nakladatelství Medias res prozatím ve formátu pdf a je ke stažení na adresách:
https://www.petrzantovsky.cz/wp-content/uploads/2021/01/MEZI_%C5%BDIDLEMI_komplet.pdf

5 komentářů :

 1. Když už jsme u těch knih, vyšla také v r.2019 kniha Miroslava Grebeníčka "Ve znamení kříže". To je počteníčko co všechno církev dokáže a v minulosti předvedla. Např. ukrývání fašistických es po prohrané válce v r. 45. Už jen foto na obálce je kabaret, smutný, ale kabaret,jak tam tehdejší "naši" rozbíječi státu olizují ruku představiteli té mafie.

  OdpovědětVymazat
 2. Ještě malá poznámka. Nemám nic proti věřícím lidem, ale vadí mi, jak se za ně schovává vychytralé a blahobytně si žijící klérum, které si nestydatě parceluje ekonomiku našeho státu. Už vidím ty davy flanďáků, jak v minulosti v potu tváře budují farnosti a kostely. Všechno to vydřeli z ubohých poddaných. Hnus, velebnosti.

  OdpovědětVymazat
 3. Satanismus existuje ať se nám to líbí nebo NE. Článek Vás nemá vystrašit, nýbrž INFORMOVAT! https://aluska.org/satanismus-skutecna-tvar-temneho-nabozenstvi/
  Satanisté se většinou mylně domnívají, že vládnou démonům, které vyvolávají, ale je tomu právě naopak. Démoni vládnou jim. Známe dvanáct nejhlavnějších satanských pokrevních linií, které jsou součástí, nebo úzce spolupracují, s Ilumináty a jsou to: rodina Rothschildů (stojí v čele iluminátské hierarchie), rodina Rockefellerů, rodina Warburgů, rodina Russellů, rodina DuPontů, rodina Onassisů, rodina Freemanů, rodina Bundyů, rodina Kennedyů, rodina Astorů, rodina Collinsů, rodina Liovů. Jsou to všechno hybridní pokrevní linie řízené archonty.
  Na ostrově Isle Of Wight probíhají ceremonie na potlačení frekvence, čímž se lidstvo drží ve vibračním vězení.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.