Reklama

čtvrtek 14. ledna 2021

Vysvětlení k článku o norcích a bojovnících za práva zvířat

Ivan David
15. 1. 2021
Ano, bylo mi řečeno, že nemám používat ironii, že dnes všichni umějí číst, ale velmi mnozí mají problém s chápáním textu jinak než doslovně, že se ztrácejí v složitějších souvětích, že naopak jasně rozpoznají, a ostře kritizují myšlenky, které článek vůbec neobsahuje. Mnozí nutně potřebují okopávat kotníky, protože výš nedosáhnou a trpí životem ve směsi nenávisti a závisti. A velmi mnozí bez kritiky přijímají návody, co si mají myslet, od novinářů a politiků, kteří uvěřili svojí vlastní nenávistné ideologii. Pokládají ji za jedině správný výklad světa a nejlepší návod jak dál. Přesto odmítám psát pro blbce, i když jich je hodně, a jejich přízeň se počítá.

Co článek ve skutečnosti obsahoval? Napsal jsem, že ve Výboru proběhlo slyšení, kdy jsme se dozvěděli podrobnosti o vztahu koronaviru a norků. Z toho mohl někdo správně pochopit, že to asi není nejdůležitější problém zemědělství, a právě proto se to „řeší“. Zřejmě jde o to, aby vstoupilo ve známost, že chovatelé utrpěli škody a všichni to budeme muset zaplatit z „unijních peněz“ jako když prší nebo neprší, nebo nepřijeli sezónní dělníci, atd. Nebýt informace o plošném vybíjení norků, možná by o tom někdo pochyboval. 

Bystřejším čtenářům mohlo dojít, že v ČR jsme vybití norků platili „ze svého“ a teď ho budeme zřejmě platit ještě jednou. A podobná situace nenastala poprvé. Dále jsem chytrému čtenáři přinesl informaci o tom, že zatímco v ČR byli iniciativou ochránců přírody norci vybiti, v jiných zemích je v miliónech chovali dále, a byli by tak činili stále, kdyby nebyl důvod je vybít. To jsem tam doslova nenapsal, ale chytrý čtenář si to domyslí.

Nevím, jak komu, ale mně se zdá bizarní, že zvířata mají být zabita, aby netrpěla. Možná není daleko doba, kdy budou kapesní zloděje věšet, aby chudáci netrpěli ve vězení. Možná se naopak trestnost kapesních krádeží zruší, neboť slouží k obživě osob, které pracovat nechtějí, a musíme to přece pochopit. To jsou jen dvě z desítek možností dalšího vývoje, kdy bizarní ideologie trousí nesmyslné argumentace, a nutí ostatní, aby je přijali.

Vůbec nikde jsem nepropagoval chov norků v klecích ani nikde jinde. Prostě jsem se k tomu nevyjadřoval, jen jsem se ze zvědavosti ptal moudrých, jak si to představují dále. Přesto jsem byl dvěma čtenáři na FB fakticky obviněn z propagace chovu norků. Jeden argumentoval, že 83% dotazovaných kožešiny zvířat nepotřebuje. No a? Mohli by být zase trestáni homosexuálové, protože 96% lidí nepotřebuje homosexuální styk... Trochu mi to připomíná případ, o kterém mi kdysi řekl kolega z Akademie věd. Podal žádost, aby mohl jet na světový kongres do Vídně. Žádost byla zamítnuta. Zjistil, že negativní stanovisko dal předseda organizace KSČ, pracovník Akademie, který tam byl zaměstnán jako údržbář topení. Na dotaz kolegy, proč žádost zamítl, řekl prostě: „Já taky nikam nejezdím.“ Jan Werich: „Malí český člověk strašně rád všechno řídí.“ A nejen český. Jakmile svět řídí tento typ „údržbářů“, je to špatně, stejně tak, jako když ho řídí ti, kteří jezdí a soudí, že nikdo další jezdit nemusí.

Naznačil jsem na příkladu severoamerického norka, že šelmy nohou páchat škody, tedy například, že nemnozí (ale ve věci rozhodující) mají velkou radost z reintrodukce vlků a vyder, protože se zvyšuje „biodiverzita“. Expert na jiném slyšení v Bruselu na otázku, kolik by těch vlků mělo být, aby jich bylo dost, odpověděl: „Co nejvíc!“ Jenže vlci a vydry jsou masožraví. Vlci napadají ovce protože je to nejsnadnější kořist, likvidovat přemnoženou spárkatou zvěř, která dělá škody na lesních porostech, jak se od nich očekává, neberou za svůj úkol. Vydry pečlivě vyhubí všechny ryby reintrodukované do horských roků, například pstruhy a lipany. Nevytvoří se „přirozená rovnováha“, protože vydry se přesunou jinam, ryby utéci nemohou. „Ekologům“ se líbí velké množství sojek a strak, které byly v době mého mládí vzácné. V posledních letech dramaticky ubývá drobného plactva. Prý za to mohou zemědělci. Ti ale hospodaří stále stejně, za to sojky a straky spolykají stále více drobných ptáků, většinou už v hnízdech. Letos už na krmítku skoro žádné nevidím. A tak úsilí o biodiverzitu vede k poklesu biodiverzity a také k hospodářským škodám. Zabité ovce platíme my - ze státního rozpočtu, jeden vlk tak přijde během svého života asi na 12 miliónů korun. Sláva!

Z každého článku se dá vyčíst mnohem víc, než kolik je v něm napsáno. Chce to rozum a trochu vtipu. Nikoho nenutím, aby se mnou souhlasil. Vážím si korektních oponentů, a je mi líto, že jich není víc. A počítám s tím, že mi zapšklí trpaslíci budou dál okopávat kotníky.

Není vůbec nic příjemného sedět mezi tupými fanatiky a zkorumpovanými přisluhovači těch, kteří právě platí. Ostatních je tak asi 10%. Přijal jsem úkol, za který jsem velmi dobře placen. Tím úkolem je informovat veřejnost o tom, co se skutečně děje v unijních institucích. Alespoň ten zlomek, který dokážu obsáhnout. Rád bych pomáhal dobrým věcem a bránil škodám, ale na to většinou chybí potřebná většina.

12 komentářů :

 1. Pitomcům bych svůj čas a energii nevěnoval, ale pan David jistě ode mě nepotřebuje žádnou radu, takže se omezím na konstatování, že se vždy velmi těším na jeho informace z toho kvazi parlamentu, v němž se jen hemží zvláštními bytostmi (pravděpodobně z jiného světa). Takže děkuji a nenechte cloumat svým majestátem, pane Davide... :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Souhlas pane Davide a je to stejné jako s Českými zbraněmi a zemědělstvím. Ostatně s veškerou naší bývalou kvalitní výrobou.

  OdpovědětVymazat
 3. Doufal jsem v to , že po roce 1989 hloupost bude omezena nastupující generací pravičáků . Zmýlil jsem se a škaredě. Je to ještě horší ba spíše pandemie blbosti , samozřejmě korunu tomu dává Jourová a EU.

  OdpovědětVymazat
 4. Irónia, sarkazmus a inotaj. Aj na tom sa to pozná.

  OdpovědětVymazat
 5. Jo jo, pane doktore.
  To máte těžký. Ač pro blbce nepíšete, čtou to i blbci a zakomplexovaní jeduflosové, kteří nevynechají jedinou příležitost k okopávání kotníků (vejš ti chudáčci trpajzlíčci nedosáhnou).

  OdpovědětVymazat
 6. P. Davide, pěkné. Dík zkoušce ze zemědělského práva eu vím, že se vedly soudní procesy za neimplementaci nebo neuplnou implementaci směrnic a nařízení do nar. Systémů, např. Když některý stát neměl tradici jezeni konskeho masa a proto vynechal zmínku o konskem masu ve své úpravě smernice, byl eu pokutován za nesprávnou implementaci. Hodně peskovano bývalo třeba řecko. Proto mě šokovalo, že zatímco tady se norci díky tem smernicim před pár lety vybili, na západě potichoucku se pěstovali a vydělávali jim velké prachy. Jak to!!!?? Je to zkrátka lobbismus a sprostarna. Ze by tzv.vitalni zajem, kterym sve porusovani unijniho prava v pohode ospravedlnuje francie? V podstatě to bylo ilegální-evropsky. Dani se nechali zmást těmi ochránci. Pak u nich někdo podal trestní oznámení kvůli vybití chovu. Tvrdili, že ty kožky přinášely....nevím, asi 20% , zkrátka moc, do stát. Rozpočtu. Pak, aby ospravedlnili tu blbost a usmirili ochrance, zas tvrdili, že ty chovy byly ztrátové. Prostě lži na všech stranách," jdu blejt velebnosti". Na západě je nebezpečné vylézt ven v opravdovém kožichu, vrhnou se na vás mladí, starší ženy, cizí lidi. Přitom je to dlouhoveky, téměř nezničitelny oděv, čili eko. Ale když jim to reknete, tak vyvalí oči, že si nekdo dovoli tak uvažovat a nenávidí ješte vic. To bude asi tak i v tom vasem výboru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. je špatné chovat zvířata pro kožešinu... nehledě na to, že jim sluší více,než jakémukoliv člověku.a ohledně pravých kožichů...zmabíjejí se zvířata pro maso, třeba králíci, i to mají kožíšky a i ty jsou využívány. Tedy si kupte takový.

   smyslem zvířecího života není vydělat člověku prachy.

   Vymazat
 7. Pan doktor se při každé příležitosti otře o komunisty. Jeho příklad z akademie ukazuje na vychcanost pražských hejsků. Nebylo nic snazšího než dostat stranickou organizaci pod kontrolu. Sami nechali rozhodovat závistivce.

  Dost jsem měl kontaktů s jedním ústavem akademie, kde vedoucího jedné skupiny dělal člověk, na jehož přednášky se těšili lidé z praxe. Toho člověka znali velmi dobře i v cizině. On dělal i předsedu strany, a proto ho po převratu z ústavu vyhodili. Potkal jsem jednoho ubrečeného ublíženého člověka ze stejného ústavu. Pomohl jsem mu dostat do dost důležitého podniku. Ten člověk se navíc nesnášel s okolím. Nechal jsem se přesvědčit, aby poslal řediteli tohoto ústavu dopis, kde jsem psal o mimořádné důležitosti tohoto ublíženého člověka pro obranu státu. Po převratu na vše zapomněl.

  Pane doktore, komu jste pomohl po převratu vy?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to je dnes moderní, v každém článku, kde jedni páchají něco zlého na jinýkch se hovoří a přirovnává ke komunistům,,, ne k nacistům, ne ke kapitalismu s jeho odpornou minulostí i přítomností, ale o komunistech.

   a teď jdem shlédla prima dokument o ušlechtilých cílech a jen nutném násilí v zájmu této ušlechtilosti Banderovců. doba je taková.

   Vymazat
 8. vzhledem k tomu, že naši předci dokázali žít i se svými stády imezi bvlky, medvědy, rybáři mezi vydrami a bobry a evropskýlmi norky, asi bychom to měli dokázat i my. My nejsem od toho, abychom všem sežrali s odpuštěním všechno, i masožravé šelmy mají právo se nasytit ... většinou ani neplýtvají a tím se od nás dost liší. svět nevznikl pro člověka, ale člověk je jen jeho agresivní součástí

  a ta kožešinová zvíéřata na farmách... ta prostě skončí, už se nenarodí žádná další k vyvraždění určená generace, to je ono autorem marně hledané plus celé akce. samozřejmě, mohla být předepsána povinná kastrace těch zvířat a povinnost živit je až do přirozené smrti těmi, kdo na nich vydělávali... ale to už bychom žili v říši fantazie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naši předci "dokázali žít i se svými stády i mezi vlky, medvědy, rybáři mezi vydrami a bobry a evropskými norky" jen díky tomu, že ty šelmy vyhubili jako škodnou. MY bychom měli jejich stavy aspoň regulovat, a tak kde škodí moc, regulovayt hodně.

   Mj. co je to za zvíře "evropský norek"? To je ten americký vypuštěný v Evropě z klecí?

   Vymazat
  2. https://cs.wikipedia.org/wiki/Norek_evropsk%C3%BD

   hlavně, že jsem natrefila na odborníka a přítele vybíjení zvířat....a viry zase vybiji nás. Že by nás sama příroda regulovala?

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.