Reklama

středa 20. ledna 2021

Z demokratické kukly se klube fašismus

Jan Vítek

20. 1. 2021   Zvědavec

Američtí demokraté mají jen krůček k tomu, aby zavedli v zemi „vládu jedné strany“. Ovládají Bílý dům, Kongres i Senát a stačí jim už jen utvrdit většinu v Nejvyšším soudu.


Tato skutečnost není výsledkem náhody, ale procesu, který začal v letech osmdesátých minulého století, kdy nespoutaný globalismus zapustil kořeny k neprospěchu národních ekonomik a zaměstnanosti. Levicoví radikálové v demokratickém hávu (politiku Demokratické strany lze označit za "levicouvou" je v kontextu americké vnitřní politiky - pozn. red. NR) si provrtali přístup do klíčových pozic v politice, státního aparátu, univerzit, sdělovacích prostředků, podnikání a bankovnictví. Tito radikálové, kteří kdysi hlásali svobodu myšlení a projevu, dnes prohlašují, že jejich ideje identitarní a generové politiky jsou jedině správné a musí být uskutečněny, že důkazy, které je vyvracejí musí být zatraceny a nesouhlas rozdrcen na prach.

Nejméně po třicet let vládly Spojeným státům rodinné dynastie a jejich kamarily, které byly propojeny pupeční šňůrou peněz a moci. Málo lidí si uvědomuje, že jejich zásluhou Demokratická strana již není jen politickým uskupením, ale také ideologickým a revolučním nástrojem pro svržení bílé kultury. Vedení Demokratů uzavřelo nesvaté spojenectví s bojůvkami Black Lives Matter a Antifa, které výměnou za ochranu a finanční podporu vyvolávají rasové nepokoje a střety na politickou zakázku. Vedení zároveň podněcuje příliv přistěhovalců a urychluje jejich nacionalizaci, aby rozšířilo demokratickou voličskou základnu. To je nebezpečná hra. Protože přijde den, kdy barevní nabydou dostatečný vliv ve straně, aby se zmocnili vedoucích míst a nahradili své bílé ochránce a mentory. Může k tomu dojít už koncem první poloviny tohoto století.

Dnešní vedení Demokratické strany je opojeno svým historickým vítězstvím a žízní po pomstě. Zbavit se a znemožnit Trumpa byla ta snadnější část. Likvidace jeho hnutí a znehodnocení toho, co Trump znamená pro tolik Američanů, bude chtít něco jiného. Něco jako byly čistky a persekuce u nás RIP, anebo Maova kulturní revoluce. „Éra 9/11 je skončena,“ oznámila představitelka Kongresu Elissa Slotkin. „Jediná hrozba národní bezpečnosti je náš národní rozkol. Hrozba domácího terorismu.

Řečeno na rovinu dle představy Bidenovců každý Trumpův příznivec -- polovina Američanů -- může být teroristou a zaslouží si, aby se s ním podle toho zacházelo. Jak lze sjednotit zemi démonizací jedné poloviny? Jsou snad vyhrůžky demokratů a odvetné akce proti Trumpovi a jeho příznivcům jednotící, nebo je to časovaná politická bomba, jejíž ničivý potenciál je tak obrovský, že může změnit těžiště globálního pořádku a s ním celý svět?

„Mnozí z těch , kteří stáli za Bushovou Válkou proti teroru dnes rozpoutávají novou,“ řekl právník a žurnalista Glen Greenwald, který pomáhal uveřejnit svědectví Edwarda Snowdena o tom, jak Národní bezpečnostní agentura NSA špiónuje Američany a významné politiky spřátelených zemí. „Začíná zcela nová válka proti teroru,“ varoval, „a je zaměřená dovnitř proti domácímu obyvatelstvu.“

Jejím cílem je zabránit, aby se Trumpovi příznivci mohli seskupit k odporu. Svoboda projevu patří minulosti, je mrtva i na univerzitách. Druhý dodatek k Ústavě, zaručující právo mít zbraň, bude zrušen. Trumpovci budou odzbrojeni, aby mohli být snáze terorizováni úderkami Antifa a Black Lives Matter. Z jakéhokoli pokusu vytvořit politickou stranu se stane odpuzující příklad. „V Americe není totiž nic snadnějšího, než udělat z kohokoli lumpa,“ napsal snad nejznámější americký komentátor Dr. Paul Craig Roberts. „Viděli jsme to na Russiagate a Trumpa teď čeká taková hora zostuzování, že jej to vyčerpá natolik, že nebude problém uvést jej do zapomnění. Jestliže se totiž v tak značné míře dařilo izolovat jej od veřejnosti v době, kdy byl prezidentem, bude hračkou izolovat jej úplně, až už prezidentem nebude.“

Pro zachování zdání, že represe a persekuce se dějí dle platného práva se připravuje nová verze Patriot Act, zákona, který připravil v posledních dvaceti letech Američany o řadu osobních svobod a právních ochran. Vlastenecký zákon2 bude zaměřen na potlačení domácího disentu. Co v něm bude? Všechno, co vláda jedné strany bude chtít. Zcela jistě bude postihovat „podněcování k odporu“ a „nenávistné řeči. Lze očekávat, že zatratí „odpírače a popírače“ do horoucích pekel, a byl bych šokován, kdyby neoznačil „šíření nepravdivých zpráv,“ nebo „zpochybnění“ výsledku presidentských voleb jako zločin.

Biden, Pelosi a demokratická elita jsou kuklou pro skutečné vládce Ameriky — finanční a průmyslovou oligarchii. Její bohatství nemá obdoby v historii stejně jako její politická a vojenská moc. Moderní technologie poskytuje možnosti o jakých se doposud žádnému z rádoby světovládců ani nesnilo. Soudobé techniky masové špionáže, kontroly lidí a vymývání mozků se vymykají fantazii dystopických klasiků. Dnes jsou Spojené státy možnou hrozbou nejen pro své občany, ale také pro celý svět. Jejich síla a moc jsou větší nežli Hitler a Stalin si mohli přát v nejdivočejších dobyvatelských snech.

Co se z demokratické kukly vyklube? Co jiného nežli to, co je v ní je: sloučení státu a moci korporací. „Všude, kde k tomu dojde, začíná fašismus,“ řekl Benito Mussolini, který o tom hodně věděl.

„Sometimes I feel like a motherless child,“ zpívá se v jednom spirituálu. Čím dál víc Američanů se s ním začíná ztotožňovat… cítí se v zemi jako sirotek.


(zvýrazněno redakcí Nové republiky)

81 komentářů :

 1. Naprostý souhlas korporátní fašismus jako vyšitý. Musíme si dávat pozor aby nevládli u nás. Poskoky na to mají demožumpu a pyjáty. Tam se asi ještě budou dít věci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neni vubec divu,ze pan OK(Okamura)je dobry taborovy recnik.

   To uplatnuje v Parlamentu.Ma to jen jednu malou cybicku.
   Neomarxisticky parlament,nami zvoleny ho vubec neposloucha a i sami volici vidi,ze nejsou vlastne neomarxisty v parlamentu zastoupeni.
   Proto dochazi k transformaci OS,kterou zmlatil ohlupovanim pan GR TV na sracku a nyni se chysta naucit nas cinsky, na akcni ČSV ktera uz vidi,ze nema krome SPD bohuze zadne zastoupeni a zacala uvazovat jak v tom zdupanem Prdlamentu dosahnout vetsinu.

   V tom ji dopomahej buh a "pobozna" pani ANNA husita z obrany krestanu tj KSH,ktera uz zacina sepisovat novou ideologii ANTINEOMARXISMU a ne ze ne ANO!

   Smazat
  2. Je volební rok.
   Záleží proto jen na nás, občanech, zda tu chybičku odstraníme.

   Smazat
  3. Hlavně si musíme dát pozor na to, aby u nás demožumpa neprosadila korespondenční hlasování. Protože potom už si zvolí koho budou chtít a to teprve bude náš "demokraticky" posvěcený konec demokracie.

   Smazat
  4. Kasteláne 13:56
   100% souhlas!!

   Smazat
  5. Pokud se nekdo bude ptat co je to zkratka KSH u pani ANNY

   tak mi ona sdelila,ze to znamena KRESTANSKO SOCIALNI HODNOTY.
   Vidite vsichni,ze KDU jsou nechutni podporovatele krizaku,kteri budou chtit pro stale existujici 3.risi znova zpet SUDETENLAND a k tomu vsemu i tzv humanitarni diktaturu,kdy nam nejen budou dale krast dve tretiny platu,ale budeme z toho mala zivit i AFROARABY ,kteri prichazeji s ideologii ka kak ramu kde maji povinnost vrazdit tzv "neverici"coz jsme my vsichni a tak sirit hruzu terorismu,pry jejich nabozenstvi,ktere zadnym nabozenstvim neni,ale je to stredovek!.
   Kdyba nekoho napadlo KSH premenit na hnuti odporu,ktere by prevzalo vsechny ostatni padajici strany tj CSSD,KSCM,kde se verchuska uz o nic nestara a pan vedouci ji zakazal se tu objevit mezi nami,ODS,kde preceda musel vyhrat tituly v tombole, nebot zivou moci chce za sveho zastupce pry thermoboje,ktery na prazany vystavuje holy zadek a oni mu za to tleskaji a voli ho za to


   ,pry aby za precedu tahal repu a taky i dalsi zbytecne strany a i ty ktere nemaji ve svych programech VZOROVY PROGRAM VOLICU ,neumi a nechteji v tom smyslu nic sestavit a jsou tak pro vsechny volice vlastne k nepotrebe a at jdou do stareho zeleza a pak do peca Belzebubovi!

   Smazat
  6. 13:56
   Neboj, korespondenční hlasování bude, musí se dát příležitost nasim lidem, žijícím v zahraničí. Ty fantasmagorie o podvodech jsou jen pro hlupáky.

   Smazat
  7. Co asi dělá pan Světa znalý, chudák, teď když "jejich blíbený prezident" končí? Často na něj vzpomínám a je mi ho líto. On jedinej tu měl dobré poznámky a příhodné rady páč k zdejší sebrance odulých zdegenerovaných puteroffčiků nepatřil ....

   Smazat
  8. Montisane, vše probíhá podle plánu, ve Washingtonu je stané právo do 24.1.2021 ..
   Velká show teprve začíná ..

   Smazat
  9. Asi bych měl být konkrétnější ..
   Trump se stáhl ve zdraví z Velké hry, až Manitů a Hvězdy určí ten správný čas, tak Spiklenci stojící při Trumpovi přijdou s dalšími odhalenímmi a akcí ..
   Ta Betlémská hvězda 21.12.2020 nevěštila USA nic dobrého, Světa znalí sledují Hvězdy na Nebi, a jednají s nimi v souladu ..

   Smazat
 2. vitek
  zrejme tobe podobni naivkove jeste nepochopili, ze hratky na levicovost nebo pravicovost jsou pouze komedie potentatu pro volebni stado, pro dosazeni svych cilu si na vlajku klidne namaluji panacu s dvema pravyma a levyma rukama. Take ti uslo, ze v USA a na Zapade leta vladnouci neocons a jejich ideologove, kteri ovladaji nejen financni a zbrojarsky sektor, jsou vetsinove pohrobci imigrovanych evropskych zidobolseviku a trockistu ,kteri pouze prevlekli kabat, mocenskou politiku ale praktikuji uplne stejne jako komunisti a fasisti.

  OdpovědětSmazat
 3. Pane kachno 11/20,bylo by dobre,kdyby jste se dale zivil slimaky

  a nestrkal se do naseho skveleho cara gusudara.
  Nas pan Puttler vi,ze se ridite panem Mussolinim,ktery rekl,ze slouceni statu a moci korporaci bude znamenat vitezstvi fasismu a nas car gusudar Putin to vi taky.
  Proto uz dela ten silny stat,naproti tomu pokud pan Biden nedokaze zlomit moc informacnich korporaci a koncernu rozbitom jejich kartelu,zdanenim a dalsimi opatrenimi,pak at se hned ted uz radsi uci cinsky.
  Tam prejdete krive ulici a hned vam ze socialniho konta odecte kamera ty socialni body a zakazi vam podnikat nedostanete na to ani kredit a jezdit vlakem a autem na to zapomente.
  Budete zrat k tomu hlisty.
  Pamatujete si jak CHATSCHER byl proti tomu zdanit giganty informaci zla a lzi a jak v EU a vyhrozoval sankcemi.

  NO ZA TO SE MU ODVDECILI KOPLI HO ZA TO DO PRDRLE

  a ted ho brzy budou chtit zabit a ukrast vse co ma.
  To je co?
  Rusko zustane a ty kachno,tebe zabije plno slimaku a pujdes do trouby!

  Mnam,mnam pocem bliz!.

  OdpovědětSmazat
 4. Ještě není všem dnům konec.

  OdpovědětSmazat
 5. Je to blbé pro všechny, Spojené státy byly vzorem a teď delší dobu jsou vzorem už jen pro posluhovačské vlastizrádce ve svých státech.
  Článek jsem prolétl zatím jen zevrubně, takže nemohu komentovat nic jiného než základní premisu:
  USA ovládá fašismus, tj. systém založený na maskování hlavního antagonistického rozporu mezi prací a bezpracným přivlastňováním (Lopatnikov).

  Tím maskováním jsou dnes především pseudo-levicové ideologie – genderismus, feminismus, klima-alarmismus,
  multikulturalismus, demontáž národních států, tvrdá cenzura pseudo-politické korektnosti měřící dvojím metrem,popodpora masové migrace, snaha rozkládat rodiny jako základní společenské jednotky, všeobecné rozkádání vlastní kultury a naopak přijetí kultur zde cizích, "předsudečná nenávist (tady je tento pojem správně)" k bílému heterosexuálnímu přirozeně se chovajícímu muži, k středostavovskému maloměšťáctví, ke stabilní rodině a tradiční výchově dětí.

  Pojem "korporátní" fašismus je trochu tautologický, protože v moderní společnosti nemůže být fašismus jiný než korporátní.

  OdpovědětSmazat
 6. Uvidíme jak se to vyvine dál.

  Washington dnes. Ulice jsou prázdné, přehrazují je anti-riot ploty, všude jsou rozmístěny betonové zátarasy a bariéry, uvnitř Kongresu na chodbách spí stovky členů Národní gardy, další jsou rozmístěni ve vojenských stanech v celém Washingtonu. Situace připomíná pád Říma, zaměstnanci ve federálních úřadech dávají hromadné výpovědi, zaměstnanci se snaží distancovat od vlády Donalda Trumpa a lidé se předhánějí v tom, kdo více a lépe odsoudí odcházejícího prezidenta.

  Deep State se bude zbavovat především těch lidí, kteří aktivně šli na ruku Donaldu Trumpovi, kteří otevřeně na sociálních sítích podporovali jeho vládu, tito lidé jsou opravdu v ohrožení života v této chvíli v USA. Donald Trump dnes oznámil, že otevře letecké spojení do USA z Evropy a Brazílie, ale to není snaha Donalda Trumpa podpořit cestovní ruch, ale je to poslední služba, jak umožnit Trumpovým příznivcům z řad federální vlády, aby nasedli na otevřené letecké spoje a prchli do Evropy, případně do Brazílie. V USA začaly masivní čistky a teror, který se dá přirovnat jen k Džeržinskému čistkám v Rusku v roce 1918.

  Likvidace svobodných médií v přímém přenosu, odnesou to i nezávislé televize a dokonce i Fox News. Redaktor Washington Post dnes doporučil telekomunikačním společnostem, které se starají o rozvody kabelové televize a o vysílače televizního signálu, aby přestaly přenášet signály televizních stanic Fox News, One America News Network (OAN) a Newsmax, protože se podle jeho názoru jedná o podporovatele teroristů, přičemž tyto stanice jsou prý financovány ze zahraničí, rozuměj asi z Ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na co čekat, tam už se to vyvinulo. Jen příznivci Trumpa čekají na zázrak a nejsou si schopni přiznat, že všechno je v (_!_) No nevím, ale asi je čas se pomalu začít učit rusky, španělsky, portugalsky, možná i německy, jestli Švýcarsko vydrží nebo se podřídit. Nebo do konce života čekat jak se to vyvine. Předpokládám, že 90% zvolí to co obvykle, bude remcat, ale podvolí se.

   Smazat
  2. Nevím, jestli se to tady nepsalo, ale Národní garda má oficiálně ve Washingtonu na 65.000 mužů (pravděpodobně i mužen). Víte, co to je ??

   To by byly u armády tři divize v plném bojovém stavu, tři divize, Karle. Nebo řekněme dvacet posílených pluků. Tak je pravda, že u Stalingradu například přišel Hitler přibližně o sedmkrát tolik divizí, ale jak to u toho Stalingradu taky potom vypadalo. A jak vypadaly potom ty divize.

   Ještě jinak vyjádřeno je to celá jedna pětina papírových stavů National Guardu, aspoň dle rychlého nakoukání do pediwikie. Té armádní části, pak je ještě letecká. Ale veškerých stavů podle formálního členství v celých Státech včetně Aljašky, Guamu a Panenských ostrovů. Kdo má čas na oběd, přeju dobrou chuť.

   Smazat
  3. Mám takový dojem, že by se jistá provokace pod falešnou vlajkou při inauguraci hodila. Pak bude odpor možné mnohem snadněji zlikvidovat. Počkáme a uvidíme

   Smazat
 7. Blátošlapové, unk Howni, Já Jo a další zmetci!
  Už chápete můj (a dalších diskutujících) respekt k Ruské Federaci?
  Jste sto, račte prominout, při vaší inteligenci pochopit, že pokud nechceme jako Evropa národů zmizet ze světových dějin, nezbyde nám, národům Evropy které se nechtějí nechat vykořenit, v budoucnosti nic jiného, než spolupráce s Ruskou Federací jako jedinou vyvažující mocností? (Určitě ne s Čínou, u které mám konspiračního tucha, že na současném dění v USA má nemalou zásluhu.) Po které jsme netoužili, ale do které budeme v podstatě vehnáni? Protože nám nic jiného nezbyde.
  Buď to - nebo sbohem Evropo národů, sbohem národy Evropy, sbohem má vlasti. Sbohem budoucnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak respekt bych chápal, ostatně je lepší pořád ten Východ jak ten bordel co za sebou nechává západ. Ale je skutečně naivní domnívat se, že nás Rusové budou tak moc hýčkat. Jsme jim šumafuk, jsme pro ně jen obtížný hmyz a budeme stejně rýt držkou v zemi jak těch 40 let po Vítězném únoru. A je rozdíl někoho respektovat jako lézt mu do zádele.

   Smazat
  2. Kasteláne, za to okopávání našich vládních i nevládních podpindosáků se Rusům nedivím.

   Smazat
  3. 13.50
   Proč hned pchaní se do řiti? Což už nedokážeme ani uvažovat v jiných intencích? Proč hýčkat? Nikdo soudný po hýčkání netouží!
   Ale nesouhlasím s pojmem obtížný hmyz. Tím jsme, jako Slované, pro Západ už dobrých dvanáct století.
   Takže přesně tak - je to o respektu.
   Rusko-finské války. Pravda, Finové je nakonec prosrali. Ale přesto že prosrali, doznali respektu a úcty celého světa - včetně SSSR. To jsem ale jinde. Takže zpět.
   Záleží na nás, a jen na nás, zda pchaní se do řiti, nebo vyvážené dohody a oboustranný respekt.
   Vlezdoprdelkové nikdy, co je lidstvo lidstvem, respekt neměli. To jen Sralbotkové, Petříčkové a další si myslí, že vrtichvostěním ho získají.

   Smazat
  4. Pánové R.CH. a Milan, souhlas. Já jen upozornil, že to zase může být tak jak to bylo. My jako stát vůbec jdeme tak nějak ode zdi ke zdi. Největší problém našeho národa jsou jeho připosraní politici.

   Smazat
  5. Kasteláne a kdo to tady do 89 provozoval? Jsou to ti samí paraziti a jejich potomci. Vysraly jsme se na západ a z východu přišlo hovno. Vysraly jsme se na východ a ze západu přišly hovna dvě. Co je takového zázračného na vyvážené pro občanské politice. Proč u nás neplatí ze zákona tržního hospodářství prospěšnost pro stát. Stále do všeho serem politiku.

   Smazat
  6. Pradědo 15:45
   Protože nejlíp se krade, když se to ideologicky správně přibarví a dá se tomu punc té správné morálky. Samozřejmě se všeobecně ví, kdo je kdo. Jenže si ty všiváky vždycky necháme nalézt do funkcí s konstatováním "nejsme jako oni". No a za čas už je nevyžene ani sám ďábel. Kalouskovi to vydrželo 22 let.

   Smazat
  7. Heršvec, Kasteláne, ty mi dáváš kapky.
   Před chvíli jsem ti pod jiným článkem lál - respektive láli jsme si - a teď abych s tebou souhlasil. Křeč mě z toho do prstů bere, ruce se mi kroutí, ale co mám dělat, žejo.
   Hm... Já bych ten problém připosraných politiků rozšířil. Největším problémem Čechů (a Moravanů, Slezanů, Hbanů, Sedličanů, Lučanů, Děčanů, Litoměřiců, Lemúzů, Pšovanů, Charvátců, Charvátů, Zličanů, Doudlebů a Tuhošťů, bych někoho nenasral) jsou Češi (a Moravané, Slezané, Hbané, Sedličané, Lučané, Děčané, Litoměřici, Lemúzi, Pšované, Charvátci, Charváti, Zličané, Doudlebáci a Tuhošťáci, by se někdo necejtil odstrčenej) a jejich většinová předposranost, známá co mlčící (a když je po všem, o to víc remcající) předposraná většina.
   Upřímně - jsem pro povinné volby. Jasně, je tady risk, ale myslím, že by to stálo za to. Když nic jiného, mlčící většina by pak mohla leda držet hubu - co bychom si většinově zvolili, to bychom měli.
   A pak - nemyslím si, že co mlčící většinovec, to idiot.
   Když se tak vůkol ptám lidí co nechodí k volbám, co by volili, kdyby volili, nedopadlo by to zas tak špatně. (Rozhodně špatně ale pro demoblok.)
   Samo že sem tam se najde idiot, ale není to zas tak hrozné.
   Hm... Vezmu-li v potaz českou (a Moravskou a... atd. atd.) náturu, bylo by nejlepší od voleb odrazovat a tvrdit národu, že jen to nám zajistí prosperitu. A už by se národu hulilo z deklu a dumal by, co je to zase za kulišárnu a k volbám by pelášili všichni - od utřinosů, po zchromlé dědky a bábrle.
   Začínám blbnout, končím.

   Smazat
  8. Milane, Kastelán zde nemá pravdu. My totiž nevíme, kdo je kdo. V podstatě je nám to tajeno. Kdyby jsme znali, kdo patří k těm Vámi výše jmenovaným kmenům, bylo by volby snadnější v oddělení zrna od plev.

   Smazat
  9. 22.29
   Ale vždyť jo.
   Jen jsem to chtěl odlehčit a tak trochu si rejpnout do toho národnostního blbnutí.
   Jenže když se nyní použijí pojmy Čech a český (což mám já ve svém pojmosloví po celý svůj život uložené jako: Čech - obyvatel území české Koruny; český - příslušející k této) začnou se Moravané a Slezané duřit.
   Osobně považuji za zbytečnou nadstavbu psát: a Moravané a Slezané atd., neboť mám za to, že je to každému jasné - že když použiji pojem český, zahrnuje to samo sebou i moravský a slezský.
   Nejlépe to vyjádřil J.A. Komenský: jsem Čech, národnosti Moravské.
   Jen jsem nepochopil to oddělení zrna od plev dle kmenů. Dle mého jsme všichni jednoduše Češi ve smyslu obyvatelé historického území české Koruny s jednotným spisovným jazykem. A je mi dokonale u prdele, kde má svůj původ a z jakého nářečí je odvozený. Pro mě v Čechách. Ne proto, že bych byl český šovinista, ale protože tak nás vnímají v zahraničí. To jen my si tady národnostně blbnem. Jakoby bylo málo jiných problémů.

   Upřímně - já osobně bych uvítal kdyby byl, po rozdělení Československa, pro naši vlast zvolen název Bohemia. A byl by klid. (Navíc je Česko značně nelibozvučné a když jsem vandroval Evropou, měli mě všude za Čečence, takže jsem i po rozdělení říkal že jsem Čechoslovák.)
   Takže tak.

   Smazat
 8. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/navalnyj-rusko-vladimir-putin-vysetrovaci-zprava.A210120_082553_zahranicni_lesa

  OdpovědětSmazat
 9. No dnes ve všech padesáti státech americké Unie proběhnou demonstrace nejen na podporu Trumpa, ale i proti machinacím, které nebyly objasněny, tedy proti zmanipulování výsledku voleb. Na těch náměstích nebudou stát jen Trumpovi příznivci ale všichni ti , jímž se zdá výsledek voleb pochybný. No, my se jen asi dozvíme jak všude řádila Trumpovská lůza a jeho teroristi. Je mi jedno, kdo tam a proti komu bude řádit ale zachovejme alespoň takovou informovanost jakou dostáváme o chudáku Navalném.Naštěstí mnohé americké sdělovací prostředky jsou alespoň trochu objektivní i když ta pravá americká show, která se tam dělá úplně ze všeho nás nemine.Virus rozněcování nepokojů, které USA rozsévaly v mnohých státech světa spolu s koronavirem se dostal i k nim Neplatí, že je to nemůže minout, protože doma nemají své velvyslanectví. Budu jen nestranný pozorovatel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne 13:20, právě jste každého tady přesvědčil...

   Smazat
  2. Soudruhu unkhovne, dávat jsem odkaz z toho burešplátku, to je jak číst bulvár. Ale u tebe trotla po lobotomii je to standard.

   Smazat
 10. Tak vážení, Čech žijící v Americe komentuje přímo z Ameriky, co se tam děje, no síla: podporovatelé Trumpa vyhazování z práce, ruší se jim pojištění, zavírají se, berou se jim děti na převýchovu!!!
  Ni však posuďte sami- shrnutí je cca v posledních 20 minutách:

  https://m.youtube.com/watch?v=im97JcsujDA&t=3505s

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale prdlajs. Tenhle zoufalec, ktery si hraje na pastora, citi, ze se blizi krize a tak si vychovava svoje stado ovci, ktere ho bude financne podporovat, kdyz obchod, ktery ma s manzelkou v nejakem zapadakove, zkrachoval.

   Smazat
  2. jo a zrizuji se koncentrak😀😁😂

   Smazat
  3. 14.06
   Ty jsi vážně vůl.

   Smazat
 11. Ve středu 20. ledna Inaugurace bude aktivován Emergency Broadcast System (EBS). FCC sdělil hlavním sítím, že jejich programování bude upřednostňováno od 8:00 EST po dobu až 72 hodin . Pokud by to nedodrželi, byli by mimo vysílání. Při prvním vysílání EBS se od prezidenta Trumpa očekávalo, že řekne: „Bouře je na nás.“ Nalaďte si jakoukoli televizní stanici na bezprecedentní události prezidentské inaugurace. Deset dní temnoty začne, protože se očekávalo hromadné zatýkání více než 500 000 jednotlivců po celém světě. Na EBS by se osm hodin videa vysílala třikrát denně po dobu deseti dnů v kuse. Videa obsahovala vojenské soudy plné přiznání vysoce postavených elitních osob vystavených za jejich zločiny proti lidskosti. Z bezpečnostních důvodů by lidé pravděpodobně byli požádáni, aby zůstali ve svých rezidencích. Bylo doporučeno mít dostatek jídla, vody, baterií a potřeb po dobu, která se nazývala Deset dní temnoty.

  OdpovědětSmazat
 12. donaldouv proslov prave ted! nejlepsi za posledni 3mesice "danke sehr"😎😂😎

  OdpovědětSmazat
 13. 14/20
  Proč sem píší takoví magoři, tohle snad nemůže vymyslet normální člověk.
  Zatýkání 500 000 lidí, tohle snad nééééé.

  OdpovědětSmazat
 14. No konečně bude světu zase vládnout někdo normální,pan Biden.
  Blahopřeji !!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konečně se bude zase svobodně a humanisticky bombardovat. Konečně mohou zase umírat statisíce lidí po agresích USA a miliony se vydají na cesty do emigrace. Konečně USA otevřou hranice pro migranty a zbourají všechny ploty. Konečně bude zase v USA vládnout normálně dementní prezident... Jo, máme se na co těšit.

   Smazat
  2. 16/41
   Jistě totaku víš koho už zítra USA napadne, napiš.
   Tohle může vypotit opravdu jen velký....

   Smazat
  3. 16:41whoa toto zni to spis jako loto

   Smazat
  4. Velký ... je unknown. Úplně ignoruje fakta a zkušenost. Každá americká administrativa od dob Trumana (1945) až po Obamu, zahájila nějakou agresivní válku, pardon, "boj za svobodu a demokracii". Výjimkou byl Trump, ale ten zase nechal vraždit oficiální státní návštěvy a střílel křídlaté rakety na zemi, která s USA ve válce nebyla. Teď se můžeme jen sázet, kde to bude. Jedno je jisté, USA si vojensky posledních 30 let troufly jen na podstatně slabší, takže to nebude ani Rusko, ani Čína, ani Írán, ani Venezuela, dokonce ani Kuba. Těm budou jen okopávat kotníky a mít řeči. Ve větším se bude válčit v Sýrii a na Ukrajině. A další je sázka do loterie, ale války budou.

   Smazat
  5. S tím se dá souhlasit. Války budou, ale Amíci je zase zažehnou podle a vyčůraně jako vždycky pod nějakou záminkou.Já tipuju že budou očkovat Turky (ti si už vyskakují až až) proti nějakému svému sousedovi a až to tady v Evropě zase bude hořet, tak sem přijedou "dělat pořádek" a zase na tom jako vždycky vydělají a posunou základny blíž k Rusku.

   Smazat
  6. unkhovne!

   Pokud je normální vládnout tak, že přiletí na otočku na okrajinu, seřve poroše, aby do hodiny vyhodil vrchního prokurora a zas odletěl, tak bůh s námi i s tebou, užitečný idiote (satanský trole).

   Smazat
  7. 14.58
   1) Senila je normální asi jako ty atomovej fyzik.
   2) V USA krom Deep Statu v celém minulém století nikdy nikdo jiný reálně nevládl - a pokud náhodou někdo začal "normálnět", jako JFK, nebo Plechová Huba, rychle si s ním poradili. Jednoho sejmuli fyzicky, druhého totálně znemožnili.
   3) Jediné co mě tom souboji Senila versus Plechová Huba zajímalo, bylo, jak dalece se Deep State odkope. A odkopal se do hambata.
   Chudáci normální Amíci.

   Smazat
  8. 14.58
   Jo, a jakému světu?!
   Kašpare.

   Smazat
 15. Obdivuji místní mazaly,jakou mají starost o naše přátele z USA.
  Nebojte,oni si poradí,240 roku demokracie v USA něco znamená.
  Podobné problémy v Rusku nebudou mít nikdy. Tam je vždy dopředu rozhodnuto na desítky let,to je ta výhoda ruské pseudo demokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, zatím ta americká demokracie se poslední dobou dost předvádí. Až okolnímu světu občas tuhne krev v žilách.

   Smazat
  2. Odstehuj se do zeme kterou tak opevujes mozna nejlepe na zapadni pobrezi -Kalifornia kde se tisni pod mosty stopadesat tisic lidi .Prestal bys asi brzy kvakat neb by ti rodili americane rozbili tu debilni krivou hubu,kolaborante
   A Vaclave, ignoruj toho vola na to zde nejsi

   Smazat
  3. 17/34
   Naposledy nám a světu tuhla krev v žilách, při ruské okupaci Krymu a vyvolání konfliktů na Ukrajině. Pokud by Západ zasáhl na obranu Ukrajiny,je zadělano na světový konflikt.

   Smazat
  4. 18/00
   Jožin, máš spatne informace, chudí lidé v USA si dnes žiji daleko lépe, než normální Rus.
   Kolaborantnt nejsem, na rozdíl od TEBE,podporuji Západ tam kam patříme,to jen PRORUSKÝ zrádce, jako ty by potřeboval ve vyjadřování a myšlení umravnit.
   Zajímavé,jak tady někomu prochází vulgárity, že pane Dvořáku.

   Smazat
  5. unkhovne!

   Ať žije emerika!! Ať žijí emerikánci, ale za svoje, to znamená, co si sami vyrobí, vypěstují a vychovají. Žádný otrocký obchod jako kdysi s Indiány (území za deky napuštěné bakteriemi tubery a cholery). Nejlépe vůbec žádný obchod a uvidíme vyspělost emeriky v přímém přenosu.

   Smazat
  6. 19:07
   Myslím,že si USA poradí i bez tvých zbytečných rad.
   Podívej se na výší HDP USA a potom něco teprve piš,
   Jinak jseš za hlupáka.

   Smazat
  7. Mnohojediný unk Howne,
   co zapříčinilo že jsi takové nepovedeno?

   Smazat
 16. naposled byl nepritomen stavajici president na inauguraci noveho pred 150 lety! thx donald ya fucked up😎

  OdpovědětSmazat
 17. 20. ledna 2021 14:56 To jsou pouze špičky SVĚTOVÉ KABALY.
  Na ostatní se také dostane .Svět už je dnes malý a nikdo se neuklidí tak, aby nebyl nalezen a patřičně ODMĚNĚN !

  OdpovědětSmazat
 18. 16/27
  A blázni si nedají pokoj.Ty kabanose.

  OdpovědětSmazat
 19. V USA jsem byl dlouho a na mnoha místech, takže znám reálie v USA a myslím, že současná výměna prezidentů ještě tolik neznamená, protože ta těžká krize, která bude ekonomicko - sociální teprve přijde! To by se musel stát nějaký zázrak, aby těžce předlužené USA našly nějaký recept, jak se dostat z dalšího zadlužování, což chtěl Trump, ale Čína je příliš ekonomicky silná a nebude chtít dělat milodary!! A to se týká i nás v EU, kdy jsme vyvezli do Číny špičkové technologie a zpátky dovážíme "bídu" ve formě velké nezaměstnanosti !!! Zatím nás ještě Čína potřebuje jako trh, ale na dluh se do nekonečna žít nedá!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi zil v USA? Ilegal, se kterym tam vytreli podlahu a proto se jim chces mstit?

   Smazat
  2. 16/53
   No to se v USA divili, co je tam z ČR za vola. Na takovou ostudu hned tak v USA nezapomenou. Že človicku.

   Smazat
  3. Někdo v USA, jiný v kanálu, unk Howne.

   Smazat
 20. Lidi, o demokracii se nebojte. Proč se o ni nemáte bát? No protože tu není! Jak prosté.

  OdpovědětSmazat
 21. 17/53
  Pokud tady čmáráte tak velké hlouposti, bez následků, potom je zde pro vás demokracie až dost.
  Díky pane Havle,jen díky vám tady máme demokracií a svobodu.!!

  OdpovědětSmazat
 22. Nejvetsi havarie je srazka s blbcem .

  OdpovědětSmazat
 23. V ČÍNĚ nepotřebovali nic privatizovat, ani "reformovat“a už 2 roky jsou nejsilnější ekonomikou světa.Do Číny si nepustili žádnou Rotschildovu, Morganovu, Rockefellerovu či GoldenSachsovu banku a to ani přes bílé koně, navzdory nabízeným výhodám.-Za dva roky vyprodukovala Čína víc cementu než USA za celé 20. století.-Délka vybudovaných cest –4 mil.km-300 tisíc mostů po celé zemi, z nich přes 1000 s délkou víc než 1 kilometr.-V roce 2016 postavili most z Hongkongu do Macau.-Předtím tam cesta trvala 1 hodinu na rychlostním člunu.-Za jeden rok se autopark Číny zvětšil o 20 miliónů automobilů.-Každý rok se v Číně postaví 100 nových letišť.-Dále se například postavili gigantické viadukty s délkou 150 km a tunel o délce 28 km .-Vlak z Guangzhou do Guiyangu za jednu hodinu projede 510 mostů a 236 tunelů rychlostí 250 km/hod.-Za 30 roků v Číně zvětšili obytnou plochu 8 x a byty se přidělují i bezplatně.-Za10 let bude v Číně 220 měst s počtem obyvatel přes 1 milión.----------Celá tato statistika je reálná díky jednoduchému číslu: Od roku 2000 v Číně popravili za korupci přes 10 000 politiků a úředníků!

  Poslední věta v příloze říká, že kdyby tu vládli Číňané, tak všichni politici, kteří kradli od roku 1990 - dosud, by už nežili !!!

  OdpovědětSmazat
 24. Kdo uvěří, že "demonstranti" pronikli do Kapitolu bez podpory "zevnitř" , tak je jenom bloud, který nevěří "vrtění psem"!!!! Pokud by moc chtěla , tak do Kapitolu neproklouzne ani myš!! Byl jsem dost dlouho v USA a ve W. DC, takže vím přesně o čem mluvím!! Dokonce, kdyby moc opravdu chtěla , tak nebude před Kapitolem ani noha!! Není problém , aby byl během hodiny vyhlášen zákaz shromažďování před Kapitolem a to si můžete být jisti , že zde nebude do hodiny ani veverka na trávníku, to lze snadno doložit!! Takže "cirkus" v USA pokračuje pěkně podle notiček nadále!! Trump měl zablokovány sociální sítě , prostě "demokracie" a lá USA v plné kráse a nahotě!!! A USA náš přítel nejvěrnější a s USA a Havlem na věčné časy a nikdy jinak! To se netýká obyvatel USA, Američané jsou lidé stejní jako jinde na světě , pouze jsou daleko sofistikovaněji, politicky zneužíváni již několik desetiletí!!

  OdpovědětSmazat
 25. Z projevu Václava Havla v prosinci 1989 Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků… Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím. Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce. // V budoucnu se podle mého mínění musí prezidentský úřad vymezit. Prezident nemůže mít tak velké pravomoci jaké má dnes. Pro mě není rozhodující s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovány, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismem. Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovím vám: O republice lidské, která slouží člověku a proto má naději, že i člověk poslouží jí. // Za svůj třetí úkol považuji podporu všeho, co povede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, nemocných, těžce pracujících, příslušníků národnostních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní. Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují. // Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají. Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme nejen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by to mohlo oslabit naši povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat… Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice víc než kdo jiný. Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoliv jiného. Musíme sice od jiných mnoho brát a mnohému se učit, ale musíme to po dlouhé době dělat zase jako jejich rovnoprávní partneři, kteří mají také co nabídnout. Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor! Ptáte se s údivem, jestli to bude inflace, jestli bude zdražování? Mnohokrát a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení, včetně dalších dokumentů a ministři na svých konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od neekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoliv sociálních krizí nebo podobně. Jestli se sem tam zdvihne cena cigaret nebo něčeho jiného, to v téhle chvíli nevím, zatím je snaha, aby se nehýbalo nic, alespoň v nejbližších měsících. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme. // Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme. Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury… Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci, nebo dokonce ke ztrátě základních sociálních jistot, musí naši ekonomové přijmout prostě jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné NEJDE TO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem si ty jeho kydy šoupnul do počítače, nasranej člověče. Dobře že jste to sem vrazil, ono se začíná zapomínat, co to bylo za prolhanýho šmejda.

   Smazat
 26. 20.1.2021. Den, kdy americká Aurora vystřelila !
  A na Nově říkali, že se Biden stal OFICIÁLNĚ nejmocnějším mužem planety ! Takovou funkci neznám. Myslel jsem, že se stal prezidentem USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To celý svět viděl, udělalo obrázek o ubohosti "nejdemokratičtějšího" státu světa. Loutka jež si hraje na prezidenta musela přiletět soukromým letadlem. Slib skládal do rukou nejzkorumpovanějšího soudce...Co ještě svět zažije...Při odletu prezidenta Trumpa zamával a řekl JÁ SE VRÁTÍM !

   Smazat
 27. Takže unknowny editujete, mě mažete úplně vše ihned poté, čo vložím komentář.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. J.J.- zkuste jinou formu, třeba tak, jak jsme si onehdy celkem rozumně popovídali o jednom tématu.

   Smazat
 28. Svoboda vážená jen velikostí konta, nás dovedla k nesmyslnému soustředění na spotřebu. Nevím jestli to byla infekce "amerického snu" do Evropy, ale právě sklízíme tyto plody. Konečně uvidíme, že "král je nahý". Probuzení snad urychlila pandemie, ale chaos který nastal moc naději do budoucna nedává. Situace je labilní, proto se obávám i možné "reinkarnace Hitlera".

  OdpovědětSmazat
 29. Vidím to ČERNĚ! Ten Bidet nebyl zvolen, ten byl instalován. Korespondenční "volby" se osvědčily a budou zavedeny obecně. Žádný rytíř na bílém koni nepřijede a my se necháme zase, jako vždycky, oj.bat. Všechny ty naše politické strany, straničky a pikostarničky, které mají docela správný program, mají své Führeříky, kteří VŠICHNI hlásají: "je třeba prosadit naše dobré programy. Sjednoťme se POD MÝM VEDENÍM!"
  Ten mor se z Ameriky rozšíří a my jsme v (_!_)

  OdpovědětSmazat
 30. Člověk ani neví, že ve 2.sv. válce zahynulo jen 4OO tisíc Američanů, zato jen u nás zahynulo 360 tisíc sovětských vojáků. A těch milionů, kteří zahynuli v průběhu 2.sv. války zaslouží věčnou vděčnost. A to si pak dovolí některé pražské zrůdy kopat do ruských hrdinů, kteří zachránili svět před fašismem. To nepředstavitelné utrpení ruského národa, které mu připravil německý fašismus se nesmí zapomenout. A všechny, tedy včetně Havla, kteří usilují o přepisování historie a zločiny USA je nutno postavit před soud. A zvlášť je to odporné, když Slovan za ruskou dobrosrdečnost a naší záchranu špiní Ruský národ, nezaslouží žádnou shovívavost.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.