Reklama

pátek 22. ledna 2021

Zákon o potravinách: Zpráva dezinformačního webu Seznam Zprávy

Ivan David

21. 1. 2021
V případě některých politiků a novinářů, protože je blíže neznám, váhám, zda je zařadit do kategorie „lajdák“, „blb“ nebo „darebák“, nebo dokonce patří do průniku těchto množin. Nejinak je tomu v případě Filipa Horáčka a jeho článku „55 procent prodaných lanýžů musí být z Česka. Potravinové kvóty v praxi“ ZDE. Buďto návrh novely „Zákona o potravinách…“ nečetl (lajdák), nebo bylo nad jeho síly ho pochopit (blb), nebo ho pochopil a přesto o něm uvádí nepravdy (darebák). Pokud jde o portál Seznam Zprávy, ten je dezinformační v každém případě, protože uvádí zásadní nepravdy. Na příčině nezáleží.

Základní nepravda tkví v tom, že každá jedna z komodit uvedených v příloze zákona by měla být zastoupena v roce 2022 z 55% procent českou produkcí. Zákon však jasně a jednoznačně uvádí, že se sčítají „hmotnosti“ všech druhů potravin uvedených v seznamu za kalendářní rok, „přidaná voda, koření a sůl se nezohledňují“. Tedy k hmotnosti jablek se přičítá hmotnost vepřového masa…, atd. Součet hmotností všech vyjmenovaných položek za rok 2022 má činit minimálně 55%, a v každém následujícím roce o 3% více až do roku 2028. Potřebné údaje mají provozovny už dnes. Povinnost se týká každé provozovny nad 400m2.

Lživý je už nadpis, a to tuplovaně. Nejenže nemusí být dosaženo 55% v položce „lanýže“, ale lanýže na seznamu vůbec nejsou. Jednou ze 131 z celkového počtu asi 130 000 druhů potravin na seznamu jsou „houby“. Jejich hmotnost za rok se přičítá k hmotnosti dalších položek. Toť vše.

Úvaha pana Filipa Horáčka (dříve A2, Svobodné slovo, iDnes, Lidové noviny), že „českých potravin je málo“ a „může chybět vepřové maso, zelenina i ovoce, protože zemědělci neumějí tak rychle zvýšit produkci“, je nesmyslná, protože jde o „součet hmotností“ a procenta jsou stanovena tak, že zemědělské organizace dobře vědí, že je s přehledem naplní. Problém je totiž s odbytem, nikoli s produkcí. Místo českých potravin zahraniční obchodní řetězce nakupují vysoce dotované západoevropské a polské přebytky a zámořské zboží často pochybného původu a kvality. S touto nekalou konkurencí v cenách hluboko pod výrobními náklady nelze soutěžit. Nejpozději do 10 let by Česká republika byla zcela soběstačná a ještě by mohla vyvážet, kdyby bylo kam. Rusko vyhlásilo odvetné sankce na potraviny z Evropské unie, ale nevypukl hlad, naopak do pěti let se stalo největším vývozcem obilí. Problém není s produkcí, ale s odbytem.

Bláboly pana Filipa Horáčka, že „v příštím roce nastane problém“ jsou zcela mimo mísu. Jestli předseda Zelinářské unie Čech a Moravy Petr Hanka novelu zákona nepřečetl, nebo Hovorka význam jeho slov zkomolil, těžko říci. Soběstačnost „v cibuli“ nerozhoduje, položky se sčítají. Stejně nesmyslný je i v dezinformačním portálu Seznam Zprávy uvedený sloupcový diagram, protože nijak nesouvisí se schválenou novelou. Jestli to Horáček neví, nebo lže, těžko říci. Takže novela zákona zelinářům neuškodí, jak se údajně obává Petr Hanka. Jestli je proti zákonu, který nepochopil, je lhostejné.

Také mluvčí Globusu Lutfia Volfová si nemusí dělat starosti z „nedostatečnou soběstačností“. Zisky z prodeje při stejných obchodních přirážkách jsou samozřejmě vyšší u dumpingových cen nekalé konkurence. Paní mluvčí je najata na to, aby v médiích obhajovala cokoli, co vede k vyššímu zisku jejího zaměstnavatele. Pokud by došlo ke zdražení, bude to jedině rozhodnutím Globusu, který si obchodní přirážku stanovuje zcela libovolně. Peníze, které nestydatě navíc vytáhne z peněženek českých spotřebitelů poputují nezdaněné k zahraničním akcionářům. Když jde o zisky v řádu miliard, nějaké milióny na motivaci manipulátorů se jistě najdou.

Ve Francii jsou přirážky omezené na 25% + DPH, u nás běžně přes 100%, někdy i několik set procent. Vedení obchodu to tak dělat musí, aby ho akciovka nevyhodila. Ale my to trpět nemusíme, když to nemusí trpět Francouzi. Ceny pro spotřebitele by klesly. To SPD, na rozdíl od Pirátů, ODS a dalších, zajímá mnohem více, než zisky zahraničních dovozců a prodejců.

To, že někteří čeští producenti nesplňují u svých produktů definici české potraviny je jejich problém. Nevím, proč by se nám mělo líbit, když potravinář balí polská kuřata a prodává je jako česká, protože ví, že 73% českých spotřebitelů dává zásadně přednost českým potravinám.

Že je soběstačnost ve víně jen 29% je irelevantní, víno není na seznamu. Stejně ubohá manipulace autora článku je tvrzení, že lanýže se v ČR nepěstují. Nejsou na seznamu.

Pochopitelně řetězce ochotně nakupují vysoce dotované a hluboko pod výrobními náklady prodávané vepřové ze Španělska. Čeští producenti pod výrobní náklady jít nemohou, stávají se z nich neproducenti. Jenže prase z kvalitního chovu lze vykrmit za 120 dní i méně, produkci lze zvýšit velmi rychle.

Předseda „Asociace soukromých zemědělců“ Jaroslav Šebek návrh zákona také nečetl, a nebo prostě lže, že „někdy bude přetlak, jiny prázdné regály“, protože prodejci chtějí mít tržby celý rok a pokud v zimě nebudou české jahody, tak je bez problému dovezou. V „celkové hmotnosti“ to nehraje roli.

Firma Seznam je od počátku v cenzuře ve spolupráci s neziskovkami velmi aktivní. Pokud budete na jejím vyhledávači hledat náš web „Nová republika“, objeví se nápis „Pozor na obsah: Web se podílí na šíření konspiračních teorií“ Kliknete-li na „více informací“, objeví se trvale prázdný bílý obdélník. Žádný příklad konspiračních teorií nenajdete. Za to Seznam Zprávy, jak jsem právě doložil, je dezinformační portál. Doporučuji ignorovat.

62 komentářů :

 1. John Swinton, bývalý šéf personálu novin New York Times


  „ V současné době neexistuje taková věc, jako je nezávislý tisk. Víte to stejně dobře, jako já. Není mezi vámi ani jeden novinář, který by se odvážil upřímně vyjádřit svůj vlastní názor. Víte předem, že kdyby to udělal, nikdy by se to neobjevilo v tisku. Jsem týdně placen za to, že své upřímné mínění nezveřejňuji v novinách, pro něž pracuji. Vy ostatní jste placeni za stejnou věc, a kdo z vás by byl tak pošetilý, aby napsal svůj upřímný názor, brzy by se ocitl na ulici a hledal by si jiné zaměstnání. Kdybych dovolil, aby se v jednom čísle mých novin objevil můj poctivý názor, do dvaceti čtyř hodin bych přišel o místo.
  Prací žurnalistů je zabíjet pravdu; bezostyšně lhát; překrucovat pravdu; hanobit; plazit se u nohou mamonu a prodávat svou vlast a rasu za svůj denní chléb. Vy i já víme, že věřit v nezávislost tisku je bláznovství. Jsme nástroji a vazalové bohatých mužů za scénou. Jsme skákající tajtrlíci, oni tahají za drátky a my tancujeme. Naše talenty, naše možnosti a celé naše životy jsou vlastnictvím těchto mužů. Jsme intelektuální prostituti.“

  Projev v rámci přípitku v New York Press Clab (1880)

  OdpovědětVymazat
 2. Tak je snad jasné, že kolaboranti EU budou produkovat takových článků kvanta a není v možnostech všem oponovat. Je ovšem možné napsat jeden článek kde to bude vysvětleno. I když asi každý by to měl chápat. Nechápe, nu což, naše školství a psychiatrie mají nějaké resty. :p

  OdpovědětVymazat
 3. "Pokud budete na jejím vyhledávači hledat náš web „Nová republika“, objeví se nápis „Pozor na obsah: Web se podílí na šíření konspiračních teorií".
  Tady existuje řešení, ale je to běh na delší trať.
  Alespoň u prohlížeče Firefox mít naistalovaný doplněk Ublock Origin pro odfiltrovávání reklamy. A pak každý jeden z nás musí ručně kliknout pravým tlačítkem na ten cenzurní proužek že je to jako dezinformační web. Stanou se dvě věci. Vám už se to "info" o dezinformacích nebude ukazovat. A po čase, pokud to takto odstraní ze svého prohlížeče dostatečný počet lidí, tak pak už doplněk Ublock Origin bude sám od sebe a ve všech naistalovaných prohlížečích automaticky odstraňovat tu cenzurní hlášku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hláška o konspiračním webu je pro myslícího čtenáře spíše přidanou hodnotou. Nevadí mi. Vyhledavač Seznam nepoužívám, Seznam nečtu. V posledních letech se stal Seznam hlásnou troubou liberalismu, rusofobství a xenofobie, i když sám sebe vidí jako studánka pravdy čisté. Panu Davidovi děkuji za obranu českých zájmů. Kéž by takových politiků bylo u nás víc.

   Vymazat
  2. Výše zmiňovaná upozornění o konspiračních vebech vůbec neznám. Už v třetím svém tlf používám synem nainstalovanou Operu s Duck duck go a serfuji po celém internetě s překladačem jak z Aj, tak i z Rj bez jakéhokoliv omezení. Vřele doporučuji. Jo a Seznam ? Co to je ? To neznám ...

   Vymazat
  3. 17:02
   Tak jest. Shodou okolností jsem si včera potřeboval něco ověřit z více zdrojů, a poněvač byl problém to dohledat, osvítilo mě, a zadal jsem: Dezinformační weby.
   A rovnou na Wikipedii (nadmíru objektivní studnice poznání, že, Blátošlape-unk Howni). A bylo.
   Takže k něčemu jsou ti varující kreténi z Honibrkova týmu také dobří.

   Vymazat
 4. Nereagujte na toho neznámého blbečka, on když zjistí, že erekci mít nebude, tak vyčichne...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pavel Kantorek, blahé paměti, už to myslím byl, kdo Neznámému blbci nakreslil rovnou pomník. Což takhle jeden virtuální umístit někam sem na pozadí ? Pro potěchu i pro snazší (a žádoucí) mávnutí rukou nad těmi jeho kydy ? Pane Dvořáku ?

   Vymazat
  2. 17.01
   To by nedopadlo.
   unk Howni by to při své inteligenci nepochopili a ještě by se tím prsili.

   Vymazat
 5. Seznam je skutečně orientován jen směrem naše pravda je ta správná.Zrovna jak jejich Novinky jsou sice rádoby demokratické ,ale že mám ironický názor , tak mi mažou na 24h hodin přístup. Tak si myslím, že se blįží doba defenestrace pokroucené demokracie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To můžu potvrdit. Dnes mi byl po třetím příspěvku zablokován na 24 hod přístup za porušení podmínek webu.Nikoho jsem neurážel, nepsal jsem lži, psal jsem to pod Svým jménem. Protože jsem ale psal pravdu a mohl někoho donutit zapřemýšlet nad mým názorem, tak jsem byl blokovánna rozdíl od individuí urážejících cizí národ ruští svábi).Ať žije pravda a demokracie, ale jen ta naše, to je krédo Seznamu.

   Vymazat
 6. Náš pan prezident se mnohokrát vyjádřil, že novináři až na vyjímky patří mezi nejblbější část populace. V případě novinářské žumpy Seznam zprávy to ale platí bez vyjímek. Tam je to 100%

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale no tak, takhle se vyjadřovat k panu Schwarzenbergovi. Vždyť je to noblesní šlechtic. Nebo ne ?

   Vymazat
  2. Pokud napíšeš, ty umělče, hrad s malým h, jedná se o hrad, respektive zámek a v souvislosti s dobytkem se automaticky vybaví jméno Schwarzenberg.

   Vymazat
  3. Už ten hrad s malým h zmizel. Nevadí. On ten vztekloun ví, o co šlo.

   Vymazat
  4. Pokud byl pan Havel, tak napíšu hrad s velkým H, ale tady u této šmiry, je velké H nepatřičné, ale to vy Idioti těžko pochopite.

   Vymazat
  5. Nu on pan Havel byl skutečně jedno velké H.... .

   Vymazat
  6. 16:49
   No nevím kdo je ten dobytek,pan Schwarzenberg noblesní pán těžko, ale ty obycejná lůza,jseš jen smradlavý zahnojený DOBYTEK.

   Vymazat
  7. To už ale říkal strážmistr Flanderka v Putimi. Pepku, kdyby někdo říkal, že pan Schwarzenberg je dobytek, tak mi to přijdeš oznámit. A teď vyskoč, hned v 17:12!

   Vymazat
  8. A proto byl také velké H..... !

   Vymazat
  9. Na jedné diskusi jsem četl, že písmeno H je nějaké poznamenané. Největší darebáci v historii začínali písmenem H. Tak třeba: Herodes, Hitler, Himmler, Henlein, Heydrich, Havel, Herman, Halík. A určitě by se našli i další.

   Vymazat
  10. Švejk by určitě věděl i o jiném významu spojení slov "veliké H"...

   Vymazat
  11. 17.26
   na Rusy se to nevztahuje, ti H ani nemají. To Ukrajina, to už je jiná...

   Vymazat
 7. BakaloSeznamZprávy se činí, aby brzy dohnal a předehnal Respekt a Reflex. Má k tomu dobře našlápnuto. Stačilo by mu zkrátit si titul na pouhé Zprávy po vzoru okupačních Zpráv po srpnu 1968.

  OdpovědětVymazat
 8. Vážený, měl byste se řídil podle spisku pana Batisty a omývat si denně přirození vlažnou vodou, abyste se tolik nevztekal, jak to doporučoval pan Hrabal.

  OdpovědětVymazat
 9. Ještě výživnější je článek na toto téma v plátku Deník N, jenž se mi dostal náhodou dnes do ruky. Hned nadpis článku "Andrej se "diví", Tomio vysvětluje", napovídá, že "... ve Sněmovně schválené potraviínové kvóty narazily na něco, s čím populisté (rozumějte SPD a jím rovní) nepočítají. Litanie útoků na Okamuru v tomto článku o novém zákonu je skutečně zábavná. Jakýsi presstitut Moláček se fakt vyřádil.

  OdpovědětVymazat
 10. Vámi to ale tluče, kamaráde ! Vyzkoušejte to s tím spiskem pana Batisty o pohlavní zdravovědě. Třeba se vám uleví.

  OdpovědětVymazat
 11. Nepomohlo ? Že vy jste to nezkusil ! Ó, vy šibale !

  OdpovědětVymazat
 12. Zato dobře udělal ten, kdo to vzteklé zmítání se smazal. Díky !

  OdpovědětVymazat
 13. Babis v TV rikal, ze s tim navrhem zakona se Drdavid zaradil mezi blazny:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marně se těšíte, že se s ním u vás sejdete.

   Vymazat
 14. „Opoziční strany, kromě SPD, jako jeden muž, vyslaly svůj promyšlený politický vzkaz všem: „Český sedláku, drž hubu a krok, nemáš pro nás cenu!“ uvedl v rozhovoru soukromý zemědělec a předseda Okresní agrární komory Chrudim Jaroslav Kopista. Řeč byla o Sněmovnou schválené novele zákona o potravinách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Forkie A ty co chtějí volit pravici tak asi nevědí že tyto strany kopou za cizáky takže žádná pravice. Ta by měla prosazovat právě Český kapitalismus.

   Vymazat
 15. Výborně Dvořák mazání funguje, ale co ta tvoje vybraná společnost cáblik, forkáč,a ten IDIOT hodný mamrd.dvorak nějak špatný ajťák co CHIIIIIIAAAA
  Ty jseš opravdu velký KAŠPAR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tobě nepomohlo to omývání přirození vlažnou vodou? Tak se zkus poradit s panem primářem.

   Vymazat
  2. A tobe urcite pomohlo?-)

   Vymazat
 16. Výborně, pane doktore Davide ! A ten vztekloun ať se třeba zalkne vlastní žlučí. Bude to brzy. Už dělá v posledním tažení CHIIIIIIAAAA. Cože je stejně nejvyšší projev jeho inteligence.

  OdpovědětVymazat
 17. 17:17
  Není nad vlastní zkušenost co. Tvůj problém je tvůj problém.Nikomu vlastní zkušenost nenabizej.

  OdpovědětVymazat
 18. Pane doktore Davide, kéž by byli všichni politici nebo alespoň jejich většina takoví, jako jste vy ! Jen jednu věc Vám můžeme přičítat k tíži. Neměl jste kdysi v útlém věku rozšlapávat na pískovišti bábovičky zuřivci, který se zmohl pouze na CHIIIIAAAA a činí tak, bohužel, dodnes !

  OdpovědětVymazat
 19. On to elektrošok spraví. Tak zatím klidně lež !

  OdpovědětVymazat
 20. Nemůžeme lidem říkat, co mají kupovat, odmítá Babiš kvóty na potraviny:
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cesko-novela-prodej-potraviny-babis-kvoty-tuzemske-obchody-senat-snemovna-navrh.A210122_134348_domaci_pmk

  OdpovědětVymazat
 21. Důchodcovským řetězovým emailem se šíří názor amerického diplomata o Češích:

  "Máme vás dobře zanalyzované. Vypadáte dobře, jste výborní technici, sportovci, máte krásné ženy, měli jste jeden z nejlepších průmyslů na světě. Z 3500 oborů jste jich provozovali 1800, to neměl nikdo. Od výroby knoflíků, skla, porcelánu, piva, zbraní až po jaderné elektrárny. Máte nádhernou zemi, ale máte jeden velký průšvih. Jste všichni proti všem. Nejste schopni se na ničem domluvit, nemáte disciplínu. Vy se sjednotíte jednou za dvacet let, když vám sem přijedou cizí tanky nebo vyhrajete olympiádu v hokeji. Co se vám však za posledních 30 let podařilo, to se nepodařilo ani minulému režimu. Úplně vynulovat úspěchy, kterých jste v minulosti dosáhli. Dnes jste pouze skladem a montovnou Evropy."

  "Je to tak a ještě bych dodal: Na polích místo chleba pěstujeme naftu, naši vodu platíme Francouzům a Ruský plyn platíme Němcům. Jak řekl Švejk, to může udělat jen blbec".

  Poučení:
  Nikdy nevolte nikoho, kdo byl u vlády minulých 30 let.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:10
   Hoši, tak tohle je tedy něco!! Americký diplomat popisuje a naši situaci před r.89 a fandí komoušum!!!
   INCOGNITA,tento nesmyl nesmyslu sem dáte jako fakt ??? To máte lidi za hlupáky, no zde ano.
   Prosím o kontakt kde se tohle píše. Aha, duchodci emailem, no joooo, tak to hovoří za vše, už žádný kontakt neposílejte, a ještě něco, i lhát se musí umět.
   Jen se zeptám, Ruský plyn platíme Němcum ?????

   Vymazat
 22. Děkuji autorovi článku panu Davidovi za jasné a srozumitelné vysvětlení.
  JFK.

  OdpovědětVymazat
 23. Pane Davide, víte že u nás je všechno co smrdí Antibabišem sponzorováno a produkováno z pražských bažin, kolem Kalouska a jeho loutek. Když se občas někde objeví zjev zvaný Šidlo, nečtu to, tak jako Šafrovy či Fendrychovy slinty. Prostě ani nevím co produkují. Když jsme v uplynulých dnech viděli USA po volbách, tedy tak rozpolcenou a mravně i morálně zdevastovanou krajinu, tak se nedivím, že to přichází i k nám. Pro pražské bažiny je to přímo signál a popud i u realizovat i u nás. Úspěšný a schopný Slovák Babiš je přímo terčem závisti a nenávisti kníšecích pohunků. Je to přímo pramen desinformací a lží. Je potřeba dát svobodu pravdě a nesvobodu lžím a podvodům, tedy svobodu pravdivému slovu.!

  OdpovědětVymazat
 24. https://zpravy.dt24.cz/domaci/ceska-vlada-se-rozhodla-zmenit-cr-v-totalitni-stat-tohle-ceka-kazdeho-obcana/
  V Poslanecké sněmovně prošla novela telekomunikačních zákonů, která dala vojenské kontrarozvědce neuvěřitelné pravomoci. Bez souhlasu soudu bude moci vojenská tajná služba hromadně sbírat veškerá data o českých občanech a jejich komunikacích. Informaci přinesl iDnes. Týkalo by se to sběru a shromažďování veškerých emailů obyvatel ČR, které odešlou ze svých zařízení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:40
   Jenom dobře, hned by se měla zajímat a zaměřit na tuhle špínu NR zrušit a redakci včele s Dvořákem zavřít na několik let.

   Vymazat
  2. A co když se vojáci už delší dobu zajímají o tebe?
   Ne že by tě chtěli navléknout do uniformy. I v ní musí být aspoň krapet inteligence a vzdělání.

   Vymazat
  3. No a taky kousek chlapa.
   Anonymně se tady dokáže předvádět kde jaké zkorumpované a vlastizrádné hovádko.
   No prostě navoněná bída.

   Vymazat
 25. Nemůžeme lidem říkat, co mají kupovat, odmítá Babiš kvóty na potraviny:
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cesko-novela-prodej-potraviny-babis-kvoty-tuzemske-obchody-senat-snemovna-navrh.A210122_134348_domaci_pmk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlupáčku, schválený zákon nikoho nenutí jíst, co nechce. Chceš brambory? Vyber si mezi polskými, španělskými, francouzskými, ale obchodník musí odebrat a nabídnout 55 procent českých a nesmí se mu stát, že mu dojdou, když je lidi budou chtít kupovat.

   Vymazat
  2. Dvoraku, vy jste napsal o Babisovi, ze je hlupacek?

   Vymazat
  3. Babiš není hlupáček, ale poslušný ZMETEK. Vzpomeňte si na sestavování vlády. Stačil jeden telefonát od Říšské protektorky Hitler Merklové a Hamáčkova ČSSD byla ve vládě. Něco jiného říká doma a opak v Brusel Babyloně. To co poslušně předvádí s celou vládou dnes to dokazuje. Vlády v 78 zemích světa jsou NELEGITIMNÍ a budou odejity NAVŽDY! BOUŘE přichází a TVRDĚ udeří i v naší-německé kolonii.

   Vymazat
 26. Babiš, "chudák" při svém "činění dobra" lavíruje mezi dobrem pro stát, národ a pro svou firmu, dnes už nadnárodní. Na této cestě do pekel, kam nakonec (snad to nestihne) dotáhne náš stát i s národem, mu sekundují CIA, Brusel, Merkel a u nás AntifaPiráti s užitečnými idioty z demobloku. Poslední hřebíček do rakve mu zaráží Covid s nesmyslnými testy pod heslem: "čím více testů tím více covidu". A covidová mafie si jen mne ruce, jak se kšefty hýbou ...
  Babiše nevolit !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žijeme v systému který funguje hlavně pro zkažené oligarchy bez skurpulí a politiky i jejich rodiny co drze zneužívají svého postavení. Příkladem toho jsou šmejdi z ODS včele s privatizačním a virovým Mikimausem a jeho amnestií pro kamarády z ODS,hulvátem Topolánkem který zneužil informací z vlády a nakoupil si včas a levně akcie solárních
   elektráren nebo Nečase co za něho řídila vládu,justici a zpravodajskou službu jeho Jaňulka.
   ODS a její koaličníci Lidovci,TOPiči a starosti podle jména, jsou dle svých činů za 25 let prostě nevolitelní. Takže je třeba si ujasnit v jakém pořadí je kdo nevolitelný. Ten Babiš je pořád o něco lepší.
   A než pustit na lidi takovou sebranku jakou je např. TOP a Lidovci - tak je lepší Babiš nebo Okamura.
   Obecně jde ale o zavedený zlodějský systém s mizernou justicí, médii plných prostitutů a destabilizovaným státem který je převážně řízen ze zahraničí. Už to asi jiné nebude. Jsme slabí jak čaj a vše cenné co jsme měli už patří Německu nebo západu. To naši
   pytlíci přeci jen přepískli. K čemu je stát zcela pod vlivem velmocí ?

   Vymazat
  2. Lidi by je dávno nevolili, ale proti slušnosti, řádnému hospodaření a obhajobě národních zájmů stojí silná placená klika v médiích včetně ČT, ČTK a ČRo.
   Osobně mám s nimi jen ty nejhorší zkušenosti.

   Vymazat
  3. Pane Dvořák. Přes to že jsem měl se stranou a vládou problémy od skončení školní docházky v 51 roce, dokázal jsem odmaturovat a celý čas za soudruhů pracovat jako THP. Dařilo se mi vůbec nechodit k volbám a na výzvy že bych měl vstoupit do strany, jsem reagoval: Budu vám říkat co děláte blbě a bude malér, nechte mě dělat a bude klid. Po 89 jsem nějaký čas k volbám nechodil, ale potom jsem viděl, že jsou u vesel převlečený nomenklaturní kádři a tak jsem začal chodit a dávat hlas komoušům do chvíle než se objevil Okamura. Už můj otec říkával na lidovce že jsou pokrytci a socani chameleoni. Normální člověk za žádných okolností nebude parazitem.

   Vymazat
 27. "Porušení pravidel komunity" a "Předsudečná nenávist" jsou levou a pravou rukou ďábla zvaného korporátní fašismus. Tedy skutečné totality, která v zájmu mamonu (tak jako vždy) uvrhne svobodu a pravdu do klatby. Je komické že jejími stoupenci jsou zejména nositelé pravdy a lásky.

  OdpovědětVymazat
 28. MUDr. David, kromě srozumitelných vysvětlení toho, co se nehodí mnohým chápat, nabídnul skvělou metodiku pro třídění publikovaných názorů a postojů: „lajdák“, „blb“ nebo „darebák“. Popřípadě i směs ... třeba váženým průměrem. Abych nedráždil, neodvažuji se doporučit ... JiH

  OdpovědětVymazat
 29. Pane Dvořák, že si máme troly zařadit a podle toho reagovat.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.