Reklama

pátek 8. ledna 2021

Západ EU se obohacuje na účet Východu

Aleksander Piński

8. 1. 2021 Forsal a Reformy

I přes populární domněnky o pomoci se z Polska ve skutečnosti odvádí více peněz, než země dostává z fondů EU
Mezi lety 2010 a 2016 dostávalo Polsko z fondů Evropské unie ekvivalent 2,7 procent svého HDP; během stejného období z něj 4,7 procenta HDP bylo odvedeno, uvádí ve své knize „Kapitál a ideologie“ francouzský ekonom Thomas Piketty.

Pikettymu se v důsledku úspěchu jeho předchozí knihy „Kapitál v 21. století“ podařilo získat řadu kontaktů, které mu poskytly přístup k vládním datům a k historickým dokumentům, které byly předtím nedostupné.

Mezi takovými zeměmi získal Piketty přístup datům o Polsku. Většina zajímavých pasáží v jeho knize „Kapitál a ideologie“ je srovnáním mezi průměrnými ročními převody finančních zdrojů z EU do Polska, Česka, Slovenska a Maďarska s jejich odtoky do zahraničí.

Jedním z příkladů v této knize je to, že Polsko mezi lety 2010 až 2016 dostávalo průměrně z fondů EU částku 2,7 procenta HDP. Avšak ve stejném období bylo 4,7 procenta HDP odvedeno pryč ze země.

Ale Polsko není žádná výjimka. Ze všech zemí Visegrádské čtyřky více peněz odtéká, než jich v rámci oficiálních EU převodů dostávají.

Piketty si myslí, že tato data vysvětlují frustraci mnoha občanů států střední a východní Evropy v EU. Vysvětluje, že mnozí Poláci, Češi a Maďaři viní ze svých nízkých příjmů to, že jejich vlastní země vykořisťují němečtí a francouzští investoři, kteří za využití levné práce převádí zisky do svých domovských zemí.

Proslulý ekonom Thomas Piketty říká, že z Polska a z dalších zemí regionu ve skutečnosti více peněz odtéká, než jich přitéká z EU.

Piketty potvrzuje, že po pádu komunismu Západní investoři převzali značnou část kapitálu Východní Evropy. To představuje zhruba čtvrtinu, díváme-li se na aktiva včetně nemovitostí, ale více než polovinu, díváme-li se jen na společnosti (a ještě více, díváme-li se na velké společnosti).

Piketty se odkazuje i na práci, kterou napsal Paweł Bukowski a Filip Novokmet, „Mezi komunismem a kapitalismem: dlouhodobá nerovnost v Polsku, 1892-2015.“ Autoři jsou přesvědčeni, že nerovnosti v Polsku po transformaci systému nenarostly tolik jako v Rusku převážně proto, že značná část zisků společností provozovaných v Polsku se ze země odvádí.

Proto neexistují žádní polští magnáti, jako jsou v Rusku. Je to proto, že peníze vydělané pomocí našich občanů jdou k německým, francouzským nebo k americkým miliardářům.

Piketty poukázal, že Východní Evropa nepatřila Západním investorům jen během komunistického období. Uváděl, že Západní investoři měli v Polsku silnou pozici i před Druhou světovou válkou.

Uvádí však, že značné odtoky peněz ze zemí jako Polsko nijak přímo neznamenají, že vstup do EU byl pro země regionu špatný. Konec konců odtok peněz je důsledkem provedených investic, které ve Východní Evropě zvýšily produktivitu a příjmy.

Bohužel ale příjmy v Polsku a ostatních zemích regionu nerostly tak rychle, jak by mohly, částečně v důsledku silné vyjednávací pozice Západních investorů, kteří mohli vždy hrozit, že ze země odejdou, pokud je zisky z investic neuspokojí.
44 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebude dlouho trvat, a přesně tak to dopadne, unkHowne. Ne za bohatstvím, ale za bezpečím. Ostatně Skandinávci s tím už nenápadně začali.

   On Doktor David utekl do brusele? To jako fakt? No vidíš, a já si myslel že tam byl vyslán. Holt si musím doplnit informace. Ještě že tě tu máme, abys nám to vysvětlil.

   Hele, a že také nepelášíš na Západ?! Na tuty by ses tam, se svým vzděláním a brilantním intelektem, jak se je zřejmé z tvých příserků, uplatnil.

   Smazat
  2. Milane, musis utikat opatrne. Po druzstevnicku. Jen druzstevni utek ti zachrani zivot pred muslimem:-)

   Smazat
  3. Tebe, hošane, už nezachrání nic. Ať bys od maminky zdrhnul kamkoli, pošel bys hlady.

   Smazat
  4. 8:28. Tak článek není o tom, zda je východ bohatý, ale o tom, jak je západem rabován.
   S malou přestávkou 40 let a s o to větší intenzitou posledních 30 let.
   Každý z nás by byl bohatý, kdyby mohl beztrestně rabovat souseda...

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 3. Ubohé kecy nějakého Piketyho. Jen my jsme získali od EU více jak 800 miliard na víc, než jsme vložili.
  Jen díky Západu a jeho miliardových investicích se dal náš katastrofální prumysl po r. 89 dohromady. Že vyváží zisky je v intenzi investic snad pochopitelné!
  9:08
  Na žádný Západ " pelášit " nemusíme, my jsme dnes Západ. Tak jako vždy, mimo 40 let ruského zmaru !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:48. Tak to máte pravdu, jasně dnes patříme západu.
   Asi jako nevolník dříve patřil panství...

   Smazat
  2. Inde: Zapad je bohatej proto ze chlapy nechaly sve zeny doma na 400 let a vesele si rabovaly cely svet, vcetne tvych predku a tebe dnes.
   Kolik dani plati nemecke, americke a ine firmy zde v CR? Kolik subvenci dostaly? Ulevy na danich?

   Vis kolik ste milijard ztratily za posledni roky novejma EU regulativama pro lokomotivy? Ktere prosadili lobiste ze Siemensu?
   Vis kolik milijard neuvidite kvuly Formose(Tchaiwanu).Asi je ti jasne proc Činska vlada vybrala VW a ne Škodovky jako auta pro X uřadu, ministerstev atd?

   Dit je to jedno, ze? Musi se drzet klika. Jsou to partnery bez kterych by vse slo do haje. Jsme prece blby slovane ktery nic neumi, jen cekat na zazraky ze zapadu a je zazrak jak takovej povl vubec mohl prezit zde 12000 let, bez osvicenych gentlemanu z EU.
   Vono nejakej bejvalej nacek ve vyboru VW a Siemens si urcite na Čechy vzpomene az vam budou zabavovat zem a resursy kvuly tomu ze jste drzeli kliku.

   Jses pouhej otrok, kterej kupuje veci od otroku z druhe strany planety a mysli si jak zije v nejake demokracii, svobode a buhvicem. Jako spravnej otrok, hajis sve pany. Bravo! Hodnej otruček.
   Nestudoval jsi na zapade? Vis, jako kdyz barbar odevzda Řimu sve dite jako rukojmi, a ono se vrati do rodneho kraje jako vetsi řiman nez jsou řimani.

   Mate v rezervach 150 kilogramu zlata. To je nula, nic, nada, niente. Rozprodano, rozkradeno vse co je mozne rozkrast, vcetne minulosti, pritomnosti a budoucna.

   Zapad si vymyslel svoje pravidla hry a ted, ty malej "poganec" slovanskej, myslis ze hrajes rovnou hru se zapadem, ktery rovnost nezna))).

   Budes na porad sluha, kterej nevedel ze je sluha.

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 5. Já jen vzpomínám jak se obohatil rusák vyrabováním našeho uranu, ve stovkách miliardách, kdy zaplatil 20% z celkové ceny !!
  Po stovky let bude ještě ekologická zátěž v okolí Stráže pod Rálskem a dalších lokalitách, kdy se do země vháněla kyselina v množství desítek tisíc litru.Rusák nám v ničem nepomohl, jen raboval a ničil .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:33. Lžete. SSSR nám zase dodával suroviny, zejména ropu a plyn za ceny mnohem nižší než byly světové.
   Člověče,vždyť vy nic nevíte, vy jen tlacháte...

   Smazat
  2. 12:37.
   Hm, o haléř říkáte...
   No, dost zoufalá replika svědčící o tom, že nic nevíte.

   Smazat
  3. Inde, ty dite z University of Everything.
   Ras a Ras i ja. Rasija = 150 srodnych narodu hovořici 120+ jazykama. Etruskove, tvoji predkove si rikaly Rasi nebo Raseni.
   Cela bejvala Jugoslavije je plna toponymu a hydronimu na Ras Raš Raška Rašino Rasno etc.
   Jo a ten "Rudej" Rurić byl ze srbskeho kmene Obodritu/Bodriću, ktery byly Sarmaty/hraničary na Limes Sorabicus kterej vedl od Danska do Jadranu, a branili vas od ,genocidy ze strany Franku. Proto jsou rudy. Ruda barva je barva armady.
   Tak ze kdyz nadavas tem Rasum, nadavas svejm predkum, jelikoz obzvlast vy a Polaci mate nejvic R1a haplogrupy, jako zkurveny Rusaci na ktere nadavas.

   Priste ber zbrane do svych rukou a hlidej hranice.
   V 1968. Muj otec byl s dalsich nekolik set tisic vojaku na hranicich Jugoslavije a byl pripravenej zemrit. Ne proti Rusakovy, ale proti bolsevikovy.

   A co ted delate vy na Kosovu a Mali? Hlidate kradež? Ostuda. Ted pod vasim velenim v Mali, odpalili celou svatbu s hostama. Kvuly cemu? Uranium pro Francouze. Vy si nakoupite pekne jinde a draz.

   Smazat
 6. Na každé euro, které nám Evropská unie pošle, připadají čtyři, o které nás odrbe. Podívejte se na odvádění doslova stovek miliard ve formě dividend z podniků, které dříve patřily nám, dnes ale patří Západu. Dokonce ani podzemní zdroje pitné vody nepatří nám, ale Francii. Za to jsme zvonili klíčema ??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:55
   Už jsem psal, Západ zde postavil a nahradil mnoho podniku zastaralých a nefunkčních, třeba Škoda,v miliardových investicích,tak že, investice tímto chce nazpět a pochopitelně zisk
   !! Co nám patřilo??? Ty strojově zastaralé,zdevastované podniky, v jednom jsem pracoval 15 let, děs !! To co z něj později vybudoval Německý investor, bylo opravdu super dobré !! Jsem rád, že jsem zvonil klíčema, jen bylo škoda, že ne o několik let dříve !!

   Smazat
  2. 11.31
   Chápu, že to byl pro tebe děs. Pracovat.

   Smazat
  3. Je vidět, že máš reference o československém průmyslu jen ze Svobodné Evropy a možná ještě od pár neználků okolo Havla a Klauze, tedy od lidí, kteří mají zničení českého průmyslu na svědomí. Tvoje ničím nepodložené řeči jsou jen jejich výmluvou. V roce 1989 se před naším průmyslem otevřela na chvilinku možnost vstoupit na světové trhy jako rovný s rovným. Konkurence tomu nechtěla. České podniky ani neměly čas ani možnost se emancipovat. Známý je osud zbrojovek, které potopil osobně Havel a přímo tím nastartoval rozpad federace se Slováky. Známý je osud mnoha fabrik, které přešly do zahraničních rukou, aby následně byly vykradeny a zavřeny. Jen tak tak tomu unikla např. Tatrovka a dodnes je organizací NATO odstrkovaná. Přitom vyrábí nejlepší náklaďáky do terénu. Známý je osud českých cukrovarů, ČKD, Poldi Steel, Sigmy, to byly všechno podniky, které vyvážely i velké investiční celky, které přinášejí největší zisk. Dnes jsme jen montovnou, apendix německého průmyslu, krmelec Evropy, kolonie ... a Jidáši v podobě různých "indických blátošlapů" tomu ještě fandí a dělají lživou reklamu.

   Smazat
  4. 11:31. No hlavně, že západní podniky po těch našich "zdevastovaných" skočily jako slepice po flusu, jak se říká...

   Smazat
  5. Jen připomenu československý jaderný progrqm. Stavěli jsme atomové elektrárny nejen doma ale i v dalších zemích. Ty elektrárny dodnes fungují a bezpečně!!! Kde je jadernému strojírenství konec? Havlové a klausové to všechno nechali zničit!!! a ještě se holedbali a "filozofovali".
   Indičtí běžci tomu ještě dneska tleskají.

   Smazat
  6. Dvoraku, firmy, ktere se zabyvaly jadernym strojirenstvim skoupili rusti "podnikatele" resp. podnikavci. Chces nam snad rict, ze vedou firmy od desiti k peti?

   Smazat
  7. 15:56.
   Lžete. Nosným podnikem jaderné energetiky u nás byla Škoda Plzeň. Dokonce se v Plzni v rámci jaderného programu postavilo i celé sídliště.
   S její privatizací nemělo Rusko nic společného. Byla privatizována podobně jako jiné naše špičkové podniky havlodními porevolučními kádry a podle toho to s ní také dopadlo...

   Smazat
 7. To jsou známá fakta že západní kapitál odírá země V4 za přispění jejich Českých slouhů. Navíc si tu dělají co chtěj u nich je v neděli zavřeno v ČR se prodává.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasne! Zavrit obchody a ty se pujdes past. Ani si nebudes moc koupit to nejlevnejsi pivo v plastu a virzinka:-)

   Smazat
  2. Tak to mě určitě vadit nebudu klidně ať je v neděli zavřeno a nejlevnější pivo nepiji a viržinka nekouřím.

   Smazat
  3. Unknown opět projevuje svou malost a omezenost. Proč se navážíš do lidí, hajzlíku? Proč neargumentuješ? Protože žádné argumenty proti faktům nemáš!!!

   Smazat
 8. Naši občané si také všimli , že za 30let socializmu se vybudovalo mohutné Československé hospodářství , kdežto po 30letech kapitalizmu se nestačí opravovat silnice vybudované za socializmu. EU je jen fašistický pohůnek.

  OdpovědětSmazat
 9. EU nám zajistila prdlajs. Trapný Vystrčil jako Emanuel Moravec. Odchod z EU, tím sobě i Evropě prospějeme nejvíce, radí Okamura

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/EU-nam-zajistila-prdlajs-Trapny-Vystrcil-jako-Emanuel-Moravec-Odchod-z-EU-tim-sobe-i-Evrope-prospejeme-nejvice-radi-Okamura-649618

  OdpovědětSmazat
 10. 11:02
  Ty komiku, jaké " mohutné " hospodářství, výkon prumyslu před r.89 byl na 35% Západní produkce. Max tak vysoké pece a železo, tím ekologicky zdevastovaná pomalu celá republika, tenkrát vodní toky a dnes ???
  Veškerý prumysl zaostalý, 20 let za tím Západnim.
  Silnice se opravují, ale nárust dopravy oproti letum před 89r. je několikanásobně vyšší. Čím je EU fašistický pohunek,ty vole, ty jseš blbý jak dvoudenní pes.Nejdříve si zjisti jaký je význam slova FAŠISTICKÝ, potom ho teprve užívej!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kde bereš ta vylhaná čísla (35 procent)? Veškerý průmysl zaostalý- další lež. nikdy jsi v žádném podniku nebyl!
   Silnice se opravují, protože jsou špatně udržované a pouští se na ně přetížená nákladní doprava, která mohla putovat přes naše území po železnici.

   EU je fašistický projekt, protože svazuje a okupuje národní státy ve prospěch nadnárodních korporací. ZTo samé dělal Hitler. Dnes se to děje jinou metodou. Soft. Když máš uvnitř země silnou 5. kolonu ODS, KDU-ČSL, STAN, TOP09, Piráty, atd.), tak nemusíš používat tanky a gestapo. Prostředky jiné, cíl a výsledek stejný.

   Smazat
  2. 11.40
   Komiku!
   Fašizmus - definice: nacionálně šovinistické a rasistické hnutí spojené s totalitní formou vlády.

   To, že si neuvědomuješ k čemu vývoj v EU směřuje, je dáno jen a pouze tvou omezeností. (Vymytý mozek vylučuji, není co vymývat.)

   A jinak, dutohlave bez vlastní myšlenky. Zamyslel ses, blbe, nad tím, proč, a čeho důsledek, několikanásobného zvýšení nákladní dopravy?

   Zamyslel ses někdy nad tím, proč v Prosmykách u Lovosic bylo zrušeno překladiště, kde se kontejnery překládaly z kamionů na železniční vagony, ty ekologu?

   Nezamyslel, že. Jak bys také mohl. Za prvé jsi myšlení neschopný, blbý jak tvůj dvoudenní pes - inu, jakej pán, takovej čokl - za druhé víš o své vlasti lautr hovno.
   A za třetí jsi Blátošlap II. sprosté hovado (kolega Blátošlapa I., jenž má přece jen kultivovanější projev, ačje stejně placatomyslný) oč blbější, o to drzejší, pročež se loučím slovy:
   Čum kam šlapeš, abys nepadl na hubu, smrade.

   Smazat
  3. Dodatek. Jo, jsou tam hrubky a kopance. No a?

   Smazat
  4. brněnský Zetor patřil mezi tři největší světové výrobce traktorů a třeba v Austrálii zabíral největší procento trhu

   Smazat
  5. Při průjezdu šumavou se mi málem zničilo auto, tak zlikvidováne a neopravene vozovky, kde bylo vidět, že se tam od r. 89 nekoplo, se jen tak nevidí a objížďka, jedná za druhou. Leopard by tam zapadl a proto asi tam jsou schvalne v tom stavu, jako obranné valy. Kdyby to bylo v r.68, tak by se rus ztratil. O několik km dál na německé straně jsou krásné rovné normální silnice, sice postavené třeba cizimi namezdnimi delniky, ale pro lidi. Co dělá česky průmysl, kde jsou investice, kde jsou pracovní síly?

   Smazat
  6. 11:48
   V podniku jsem pracoval 15 let, po 89 r.koupil fabriku soukromník, NAKOUPIL stroje z NDR spadla nám huba,na čem jsme 10-15 roku starých krámech z NDR pracovali .Produkce se díky strojům z NSR zvýšila o 60%, a tak na tom byl celý stát,ty víš totalni kolový. V obchodech nic nebylo, na vše fronty,uplatky, stačilo zajet do Tuzexu a byl viděn ten obrovský rozdíl,ty jseš tupej jak bedna kytu.
   Dvořák, ty starý komouš víš totalni ho no.,jen neustále omiláš a chvališ ty zkurvenou rudou dobu a RUSKO.
   Fašounsky stát znám jen ten tvuj, milované RUSKO. Nic dnes není více fašounske jak parchantstát RUSKO.

   Smazat
  7. 18.55 + 56
   Správná otázka, unkHowne Blátošlape 18.55 + 56:
   "Proč není na investice?"
   Znáš odpověď?

   Jo, a hlídej se. Abys z toho střídání nicků nezblbnul ještě víc. Už takhle jsi na hraně. Ještě bys mohl sám sobě dát přes hubu, legálně ozbrojený Rambíku.

   Smazat
 11. faktem jest ze se utika z vychodu na zapad za lepsim zivotem a hlavne za praci! ja uz leta utikam opacne ale jen za teplem thajsko
  ap. nyni jsem v prilrave na Zanzibar!😎😍

  OdpovědětSmazat
 12. Prehrali sme vojnu, tak čo sme čakali?

  OdpovědětSmazat
 13. Tohle je debata pro blbce. Proč se šlechta měla tisíckrát lépe jak poddaný? Proč se továrníci mají tisíckrát lépe než dělníci? Protože všichni parazitovaly. Ti co mají majetek, nebo vládnou opovrhují fyzicky pracujícími lidmi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OK jsem také praděda- buďme rádi, že jsme se dožili...
   Doplnujici informace:
   – https://en-volve.com/2021/01/06/bombshell-it-expert-and-global-defense-contractor-testifies-in-italian-court-that-he-and-others-rigged-machines-to-switch-votes-to-biden-in-us-election/
   – https://nationsinaction.org/2021/01/press-release-voter-fraud/
   Charlie Ward
   To, co se stalo včera, byla jedna z nejkrásněji naplánovaných pastí, jaké jste si kdy dokázali představit. Došlo ke změně dynamiky. Vědí, že korupce byla financována Serešem, Gatesem a Obamou. Spousta zkorumpovaných lidí, ví o Clintonově nadaci, ale ve skutečnosti chtěli zjistit, odkud to pochází. Ukázalo se, že to pochází přímo od Vatikánu. Chtěli zmapovat celou cestu, nastavili past, a chytil se do ní další. Útok na Capitol včera byl přímý zásah. Když zaútočili na Capitol a vtrhli dovnitř, byla to skupina Antifa. Poté, co Antifa pronikla do Capitolu, byla tam velmi aktivní skupina Trumpových příznivců, kteří toho využili, a podařilo se jim zmocnit se řady notebooků se spoustou důkazů. Nancy Pelosi tak spěchala, že ho nechala otevřený. Trump je jim velmi vděčný. Mají asi tucet notebooků, které nechali na stole.

   Smazat
 14. BLAHOSLAVENÝ prostý DUCHEM. AMEN- není vám pomoci.

  OdpovědětSmazat
 15. Ten "žrout slimáků" mi připomíná svou fanaticky zaťatou rétorikou jistého "Pepka Vyskoče - ekonoma", který tu v jisté době otravoval s kurzy rublu a dolaru.
  Jednak bych chtěl vidět těch "mnoho podniků postavených a nahrazených". Až na čestné vyjímky (AUTOŠKODA) jsou tu montovny a manufaktury pro práci ve mzdě, bez vývoje, bez perspektivy.
  A ta pořád opakované lež o produktivitě práce je jen snaha oblbovat občany a zaměstnance, aby nechtěli za stejnou!!!! práci stejné mzdy, jako u mateřských firem vlastníků. Proč, například, mají naši řidiči kamionů, autobusů, a dalších strojů,pořád menší platy než jejich západní kolegové, když řídí identické stroje a odvedou, zhusta i větší množstí práce, než jejich kolegové venku.
  Těch příkladů je mnoho a mnoho. Jenže tuhle argumentaci nechtějí zparchantělí kolaboranti ani slyšet, natož ji vnímat a uznat. Raději opakují poučky a floskule, které si nechali nalít do svých dutých palic.
  Ztrácíme svou suverenitu a svobodu čím dál víc. Jsme už dnes odkázáni na to, jestli dojede kamion tu s vepřovým, tu s bramborami či zeleninou z některého kouta Evropy, a nechceme ani pomyslet, co se stane, až ty kamiony jednou někdo po cestě, z toho či onoho důvodu zastaví, případně je vůbec nenaloží, a nepřijedou. Blbečkové se tetelí z vyděšení, že nás zotročí ruským plynem, který sem (a do celé Evropy, Asie) proudí už celá desetiletí, a nikdo, tedy Rusko, se o nic nikdy nepokusil. A touží po násobně dražším zkapalněném břidlicovém plynu z USA, na kterém přijde "svoboda a lidská práva". Akorát že na ten americký plyn už občané nejspíš nebudou mít peníze, a Spojené státy ho milostivě přidělí tomu, kdo bude "neochvějně" jejich vazalem, pardon, spojencem. Celá desetiletí se tímto způsobem vydírání chovají, a není důvod, aby své chování museli měnit. Vědí to i Němci, Francouzi, Britvé, jenom my musíme mít pořád s někým "nerozbornou jednotu", i kdybychom měli pochcípat. No nemusíme, pokud nám budou vládnout schopní národohospodáři,vlastenci, a ne prodejní zmetkové. Ale ti se ke korytu dostanou přispěním i takových kreatur, které tu zkouší rozbíjet diskusi svým žvaněním a napadáním.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23.13.
   On není jeden. Těch Blátošlapů je povícero a střídají se, navíc střídají nicky - viz unkHown 18.55 a Blátošlap 11.31.
   A jinak. Na počátku byl Všašek Pravdoláska. Co bude však na konci, je otevřené a záleží to jen a jen na nás. Toto je totiž náš rok. Neb je to VOLEBÍ ROK!

   Není boha kromě Boha, jenž sluje Kauzalita.

   Smazat
 16. Milan. Myslim, že znam odpověď. Začalo to v r.90 Lahvem, sexem, touhou po penezich a rozkradením, rodiče rvali na učitelky, že děti nemusí psát dom. Úkoly, protože je demokracie, a teď je národ bez morálky a bez peněz, jsou fuč, kdo může, pracuje na západě, který se tímto rozvíjí. Jestli volby něco změní, nečekám. Ti kohouti si jen pomerujou síly, a po volbách začne další boj. Kdyby se spojilo spd, hannig a klaus ml., tak není co řešit, ale ani ti se nemají navzájem v oblibě, takže optimismus se opravdu drží v mezích. A co když vznikne eu zákon, že
  v eu musí být koresp. Volby?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.