Reklama

pátek 22. ledna 2021

Západ připravuje Navalného k rozvratu Ruska

Igor Kravčenko

22. 1. 2021   Vzgljad, překlad Zvědavec

Kolektivní Západ jednohlasně požádal o propuštění blogera Alexeje Navalného na svobodu. V USA a Evropské unii o skandálním blogerovi hovoří jako o mocné politické postavě. Ale k čemu Západ potřebuje Navalného a k jaké misi jej připravují zahraniční kurátoři
?


(Na snímku ruský bloger a málo úspěšný politik Alexej Navalnyj, kterého si země NATO pěstují s cílem rozvrátit Ruskou federaci)

V noci na pondělí USA a jejich spojenci v Evropě prakticky jednohlasně vystoupili s prohlášeními o podpoře blogera Alexeje Navalného, který byl zatčen v neděli ihned po příletu do Moskvy. Podle souladnosti těchto projevů můžeme usuzovat, že se západní země dohodly na tomto postoji již dříve a zatčení, které bylo vykonáno na letišti Šeremetěvo, pro ně nebylo ničím neočekávaným.

S podobnými žádostmi vystoupila špička Evropské unie a lídři ministerstev zahraničí Německa, Itálie a Francie. Nejostřeji se vyjádřilo Pobaltí, kde hlavy estonského, lotyšského a litevského ministerstva zahraničí požádaly Brusel o uvalení dodatečných sankcí proti Moskvě. „Evropská unie musí reagovat rychle!“, řekl lotyšský ministr zahraničí Edgars Rinkēvičs.

Ve Washingtonu vystoupili s projevy solidarity ve prospěch Navalného představitelé obou úřadů – odstupujícího Trumpa a bez pěti minut prezidenta Bidena. Mike Pompeo, ministr zahraničí, který během několika dní opustí své místo, vyzval k propuštění Navalného, ale Jake Sullivan, kterého Biden přislíbil určit jako svého poradce v záležitostech národní bezpečnosti, napsal na Twitteru: „Útoky Kremlu na Navalného jsou nejen porušením lidských práv, ale také urážkou ruského národa, který chce, aby byl jeho hlas vyslyšen.“

Prohlášení západních politiků o Navalném jsou napsány „jako přes kopírák“, upozornil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Na jejich pozadí je přání odpoutat pozornost skutečného názoru společnosti od hluboké krize, ve které se ocitly západní země, vysvětlil ministr.

Část západních elit sleduje v případě Navalného nejen taktický záměr (například odpoutat vlastní média a společnost od problémů s legitimitou jistého Bidena), ale i záměr strategický. Ne náhodou z doslovné interpretace Sullivanových slov vyplývá, že za oceánem už blogera považují za jakéhosi „vyjadřovatele“ vůle celého ruského národa, avšak neexistují k tomu žádné právní nebo politické základy.

Blogera chystají jako postavu pro případ realizace scénáře výměny vlády v Rusku, vysvětluje profesor Finanční univerzity ruské vlády Oleg Matvejčev. Přitom podle názoru odborníka scénář nepředpokládá vůbec „demokratizaci“ země podle západních liberálních vzorů, ale jednoduše rozpad Ruska.

„Navalného používají jako taran (pozn. překl.: ostrý hrot voj. lodí určený pro nárazy do nepřátelských lodí) ke zničení současného systému moci.“

„K tomu připravují fanatické stoupence, aby destabilizovali situaci ve velkých městech, aby vyšli do ulic za účelem masových nepokojů a zastrašovali obyčejné lidi“, říká Matvejčev. „Nikdo tam nemá zájem o to, aby u nás byl pořádek a rozkvět.“

Zdůraznil, že Západ touží v Rusku po návratu chaosu z období 90tých let v ještě horší variantě. Odborník říká, že nyní jsou používány stejné metody jako při rozpadu Sovětského svazu – tj. zasévání nepřátelství mezi venkovem a federálním centrem a mezi jednotlivými subjekty. „Stejně jako kdysi podnítili separatismus v Pobaltí, na Ukrajině, na Kavkaze, teď vytahují do hry, že Ural urazil obyvatele Dálného Východu, Moskva urazila Kavkaz, Krasnodar uráží někoho a jemu něco nedodají. To jsou skutečné záměry a ne boj proti „potlačování demokracie“ nebo „řádění korupce“, dodal odborník.

Scénář dosažení Navalného k moci je málo pravděpodobný, ale jestli k němu dojde, v Rusku začne neprodleně občanská válka, upozornil politolog. „Vzpomeňte si na naši Občanskou válku po revoluci v r. 1917: najednou se v různých koutech země objevili Angličané, Američané, Japonci, aby odřízli naše přístavní oblasti“, uvažuje Matvejčev. „Dnes ukrajinská vojenská skupina stojí u hranic Donbasu a Ruska. Nebude snad Kyjev v takové situaci chtít zaútočit a dojít až k samotnému Donu?“

„Západ nevěří ve vítězství Navalného, ale používá ho jako nástroj. Přesněji řečeno, používají ho v kombinaci se hrami několika západních výzvědných služeb pod vedením americké,“ řekl pro noviny VZGLJAD profesor Moskevské státní univerzity, doktor politologie, Andrej Manojlo. „I kdyby byl na místě Navalného ještě někdo jiný, celková kombinace by vypadala stejně. Bloger je velmi vhodným kandidátem na roli politického vězně. Jestli se s ním nyní stane něco zlého, bude to svatá oběť.“

V případě odchodu Navalného ze hry z jakéhokoliv důvodu mají západní tajné služby alternativní variantu k uplatňování antiruské politiky. „Použijí u něj rebranding (pozn. překl. : z angl., představení pod novou značkou) a vymění jej za ženu – Julii Navalnou. Julia se hodí proto, že je osobou zcela bez skandálů a do nedávné doby s účastí v politice“, domnívá se Manojlo při srovnání Navalného manželky se Světlanou Tichanovskou, vůdkyní běloruské opozice.

Navalnému na Západě budují pozici politického lídra, ale to se dělá jen pro narušení situace.

„Jestli připustíme, že se změní vláda za pomoci Navalného, tak on nikdy nezaujme místo vůdce nového státu. Může hrát roli pouze při pokusu o jakési situační získání moci.“

Navalnyj vážně věří, že na závěr této zápletky vytluče velký balík peněz a zaujme pozici hlavy státu. Podle všeho mu to na Západě v určité míře slibují“, míní Manojlo.

„Ale samolibost Navalného mu nedovolí pochopit, že to nikdy nenastane, za žádných podmínek a rozdělení, ani kdyby se změnil režim,“ je přesvědčen odborník. „I kdyby někdo získal moc nad vládou, nová vertikála nevznikne. Nebude už další Jelcin. Nastane jedině chaos.“

O tom, že za Navalného zády se skrývají kurátoři, jsou přesvědčeni i mezi ruskou systémovou opozicí. Za blogerem Alexejem Navalným stojí zkušení odborníci, sám sobě není pánem, myslí si lídr Komunistické strany Ruské federace Gennadij Zjuganov.

„Nepovažuji ho za opozičníka. Představuje americký finanční kapitál. Předkládají ho jako velkého činitele, ale za tím není nic, kromě pokusu o zbanalizování ruské skutečnosti. Sám sobě není pánem, spolupracují s ním zkušení odborníci, kteří napomáhali v rozjezdu kariéry podobných lidí již dříve“, řekl lídr komunistů.

Odborníci také poukazují na dvojitý standart v chování západních politiků vůči radikální opozici v Moskvě a k protestujícím ve Washingtonu, který nesouhlasí s prohrou Donalda Trumpa.

„Vše se ukáže při srovnání. 'Tady vládneme my' (rus. «Мы здесь власть») v USA stlačili podle všech pravidel anihilace. 100 trestních řízení, 300 obviněných, CNN potřebuje rozdrtit trockistickou zmiji. A ke všemu tomuto běsnění barev dochází v přesných mezích celosvětové demokracie“, prohlásil novinář Armen Gasparjan na svém kanálu Telegram. „Co by bylo s naším beauty blogerem Navalným, kdyby svou intenzivní činnost prováděl ve Washingtonu? Ze dvou pušek by se zastřelil v závěru vášnivých výzev k získání moci a vybudování 'Překrásné Ameriky budoucnosti'?“

Za výzvy Navalného k pouličním protestům po jeho zadržení by jej měly sociální sítě sankcionovat a zablokovat mu přístup, myslí si Matvejčev. Podobným způsobem, jak postupovali v případě Trumpa poté, co se obrátil ke svým stoupencům ve washingtonských ulicích

„Mělo by být vidět, jak Twitter blokuje Navalného výzvy a slyšet z úst správy této sociální sítě, jak je pobouřena. On přeci nesmí vyzývat k masovým nepořádkům.“

Ale Twitter to samozřejmě neudělá, říká politolog. Jak dříve vysvětlil bývalý prezident USA George Bush mladší, v Americe je zakázáno organizovat masové nepořádky, takto se můžeme chovat v „banánových“ zemích. Za ně nás Američané očividně také považují. A Navalnyj považuje Rusko za „banánovou republiku“.
72 komentářů :

 1. Jediné čeho Navalnyj dosáhnul je to, že těm co byl fuk ho dnes nenávidí. Jeho snaha navebovat děti na protesty a nenávistná rétorika ho pohřbí. No a že tam jisté procento obyvatelskva je prostě vygumované s tím se nedá nic dělat. To, že to došlo až sem si může ruský systém sám, který má vše na háku. Kdyby někdo takový byl u nás nebo na západě tak by už dávno seděl. Už jenom to, že to jeho "investigativní video" vidělo podle statistik 54M diváků na YT svědčí o tom, že s realitou to nemá nic společného. Pokud si zadáte do youtube Navalnyj tak vám vypadne 1000 videí, ale ruské není ani jedno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusové už vědí, že Navalnyj není Rus, je jen loutkou a dali mu také vědět. Západ Navalným ničeho nedosáhne. Nemá na to.

   Vymazat
  2. Sledování případu Navalný je jako čtení detektivního románu. Doporučuji sledovat na YT
   solovjov life
   Navalného kousky se zabývá psychiatr/psycholog doktor Sosnovský, který žije v Německu, a kriminalista Karnauchov. Navalný patrně trpí psychickými problémy, které jsou tlumeny léky s malým obsahem lithia. Možná, že se dočkáme od Navalného nějaké vylomeniny.

   Po zadržení a převezení na oddělení milice se konalo slyšení před soudcem. Ukazovali video, ve kterém událost před soudem komentuje Navalný. Mluvil tak, jako by už v Rusku vládl. Žádný strach, opatrnost nebo obavy, ale sebevědomý projev gaunera, který kritizuje. Rusové čelí útoku navalného tak, že může oslovit jen kriminální minoritu, kterou má každý národ.

   Vymazat
  3. Není pravda. Za vůdce ho sice nechtějí, ale vidí naději, že je zbaví putinismu. Pamatujte na rok 2012, kdy Moskvu ochromily miliónové demonstrace a vedle sebe stáli komunisti, nacisti, liberálové, klerikové i dívčiny z Pussy Riots. A jediným požadavkem bylo - Putin a Jedinorosy ven! No a jsou tam dosud.

   Co myslíte, že ti všichni demonstrující zmizeli? Ne, je jich víc a jsou nasranější. Kdyby se ten dav, co v r.2012 v podstatě ovládli širší centrum Moskvy, vydal do Kremlu, vytáhl odsud Putina a pověsil na jeřábu, který na Rudém náměstí straší už patnáctý rok, nikdo je nezastaví. A o tohle tady ide, protože se to už mnohokrát podařilo a nejen na Ukrajině.

   Haló, cenzore, okamžitě smaž tento komentář!!

   Vymazat
  4. V tomto diskuznim foru vynika pan DANNY,

   jeho analyzy maji fakt zajimavou uroven a proto je ctu 2x!

   Vymazat
  5. J.J.14:56
   Ty milionové demonstrace mají asi takovou hodnotu jako demonstrace "Chvilkařů" na letné, je to parta k smíchu a Putin může být úplně v pohodě, vetšina Rusů si ho váží a nebýt jeho byl by v Rusku bordel a bída a Rusové to ví.
   To co píšeš je jen zbožné přání Západu.

   Vymazat
  6. Pro J.J. Dnes k vašemu příspěvku budu mlčet. Mé mlčení však neznamená souhlas s vašim příspěvkem. Mnohdy totiž když mlčím, tak to jen proto, že se nechci bavit s idioty.

   Vymazat
  7. Áno Kasteláne, jako ti chvilkaři. Stojí to síce prachy a trvá to dlouho, ale efektivita vysoká. Podivejte na Slováky. V podobné situaci je Putin, taky je tam déle než lidé snesou. Ale čert ber Putina, hlavně tam je dlouho strana Jediné Rusko. Navíc hodně rozzlobených lidí na ulici je potenciálně vysoké riziko, proto byla založena ruská národní garda.

   Takže klidně mě označte za idiota, jenže já mám tohle od generála Ivašova, čímž jste za idiota označil i jeho. Upřímně, hodně Rusů by se hodně divilo, kdyby četli zdejší příspěvky.

   Vymazat
  8. Když probírali způsob, jak bylo možné Navalného otravit, ptali se i bývalého vývojáře chemických zbraní doktora Rima. Ten tvrdil, že není možné otrávit ve městě novičokem jednoho člověka, protože novičok je jako atomová bomba a zabíjí desetitisíce nebo statisíce. U nás to ví zdrženlivý Zeman. Babiš je tak vystrašený a ukázal by holý zadek, kdyby na něj zatlačili. Níže postavené idioty nechci ani jmenovat. Klon unknowna, JJ a jiní by si měli uvědomit, jaká idiotská hovada je posílají diskutovat na NR.

   Vymazat
  9. Pan JJ vykládá nesmysly. Moskva ani jiné metropole Ruska nebyly ochromeny. Demonstrace byly ale nikoliv milionové. Statisícové ve svém součtu. Což na Rusko není tak mnoho. Když se sejde na manéžním náměstí v Moskvě (oblíbené místo srazů opozice) 50 neb 100 tisíc lidí, zaplní ho sotva z poloviny. Pak se to musí šikovně nafilmovat a jsou z toho nepřehlédnutelní davy. Ale toto se učí už v kdejakém kurzu marketingu. Proti těmto demonstracím byly zase jiné demonstrace na jiných náměstích, aby se neporvali. Výsledek byla jaký je. Demonstrace nejsou. A že se Západ snažil. Tu Němcov, tu Pussynky, pak Skripali, nyní a opakovaně Navalnyj. Proč asi? Všichni jmenovaní byli a jsou v Rusku profláklí. Nikdo je nebere nejen vážně, ale vůbec na vědomí. Navalného přišlo přivítat několik desítek lidí. A nezaznamenal jsem žádnou aktivitu v Rusku na jeho propuštění. I jeho chlebodárci vědí, že Rusko si nedá foukat už jenom z principu. Platí a bude platit jeho zákon a to pro každého. Putin je prezidentem, a až nebude bude jiný. Jeho strana Jednotné Rusko v sobě sdružuje momentálně asi elitu ruské politické a ekonomické sféry. jeho politika je jasná a hlavně nese výsledky. Nejen pro věrchušku a velká města, ale i pro venkov a dosud okrajové skupiny společnosti. A to lidi ocení. Tedy nestojí to na Putinovi. Navíc. Poslední volby ukázaly, že se zapojují i další politické strany a subjekty. Získaly 30% hlasů. A to je výborná zpráva, protože politika už nestojí na jednom muži a jedné straně, ale na více stranách, které mají různé přístupy a pohledy, ale stejné cíle. Takže pan JJ a spol. mají smůlu. Už nebude stačit jenom likvidace Jednotného Ruska. Byly přijaty změny v Ústavě značně posilující Dumu a regiony. V pravomocech, ale i v zodpovědnostech. Hned se to projevilo. Nikdo zde nezaznělo, že proběhly zásadní změny ve vnitřních strukturách státního aparátu. Třeba v justici. Soudní vykonavatelé byly převedeni mezi silové složky a dostali vojenské hodnosti. Soudní výnosy jsou nepromlčitelné. Takže už se nelze vykašlat na alimenty, nebo se vyhýbat nástupu trestu, soudům apod. Prudký vzestup zemědělství v Rusku způsobil prudký nárůst poptávky po obilí a jiných produktech na světovém trhu a tedy i cen. Oligarchové se pokusili promítnout tyto ceny na domácí trh a prudce zdražili základní pottraviny. Konkrétně mouku, chléb, slunečnicový olej a cukr. Sledoval jsem schůzku Putina s ministry. Ministr, který to měl na starosti sepsal elaborát, že sjedná schůzku s antimonopolním úřadem, posoudí, navrhnou, doporučí a snad schválí... Putin mu s lejstrem zamával před očima a řekl něco ve smyslu: "nastupuje krize, příjmy obyvatel klesají a vy mě tu krmíte jakýmisi pohádkami o jakýchsi schůzkách... Na vyřešení situace máte týden!" A ministry vyprovodil z kanceláře. To bylo na ruských TV (R1, RT, R24 atd.). Kdepak týden. Druhý den zasedala vláda a dotčený ministr hlásil výsledky Mišustinovi. V řetězcích se objevili inspektoři obchodní inspekce v doprovodu příslušníků generální prokuratury. Zástupci řetězců se doslova přetahovali o mikrofony a hlásili snížení cen nejen na původní hladiny a nejen těchto potravin. A byl přijat zákon, který podobným srandičkám zabrání. Bylo to v Rusku pořádné haló, denně plná média, ale u nás ani čárka. Národní garda byla založena k témuž účelu jako v USA. Tvoří hlavní zálohu armády pro případ války. I když je v Rusku povinná všeobecná branná povinnost, hlavní sílu tvoří profesionálové (kontraktoři). V případě konfliktu bude nutno doplňovat ztráty, než se vycvičí noví povolanci. Jak tento budeme řešit my není nikomu známo. A co se chvilkařů týče, tak pan Minář vstoupil do politiky a vydržel tam cca měsíc. Nesehnal ani zlomek z potřebného počtu přívrženců k založení politického subjektu. Tolik k té perspektivě. \ale to všichni vidí, Špitlo se o tom i na našem mainstreamu. Z oslavovaného mladého nadějného politika udělali přes noc lůzra.

   Vymazat
  10. Odpovím na incognitu, na nestrukturované litánie subjektu "danny" nemám čas ani chuť.

   1) odpusťte si nadávky vy chudáku
   2) ten ruský vývojář se nejmenoval Rima ale Rink
   3) tentýž Rink hovořil o možnosti dávkování a způsobu různých aplikací vy atomová bombo. Jistě se v tom vyznáte mnohem lépe než on, ale věřím jemu, ne vám, jestli dovolíte.
   4) BCHL skutečně mají zničujíci účinek, ale on někdo rozptyloval kila novičku po městě?
   5) i kdyby si to Navalný udělal sám sobě, ty vaše neodborné bláboly každého odradí a raději budou věřit verzi o Putinově pomstě.

   Toť vše, teď jdu do sauny. Čau.

   Vymazat
  11. JJ Vy nemáte nejen chuť a čas. Vy nemáte argumenty a neznáte fakta. Tak si vymýšlíte nesmysly, blábolíte naprosté hovadiny a vydáváte to za skutečnosti. Já sleduji nejen ruské a naše weby, ale třeba i ukrajinské a běloruské. Není těžké dát si věci dohromady. Ale to vy nechcete. tak si vymýšlíte masový odpor proti Putinovi, ohromnou podporu Navalného, a dokládáte to vymyšlenými storkami a čísly. Ale v Rusku se pořád něco děje. Třeba hnutí "Budoucí vládci Ruska", které sdružuje vědce, podnikatele a talenty ze všech koutů Ruska a ze všech sfér života společnosti a to včetně kultury a sportu. Těmto lidem jsou mladší než 30 let a mají svoje setkání a fóra, kde prezentují svoje výsledky. nestačil jsme kulit oči. Probíhají ekonomická fóra v Kaliningradu, Petrohradu, Ufě, Vladivostoku. Za účasti stovek firem domácích z celého světa. Mezi nimi i z USA a starých zemí EU (kolonie nebývají připuštěny k lizu). Turbíny Siemensu vyrábějí proud v elektrárnách na Krymu a co bylo keců okolo. Na Krym vede most a nový vodovod. Most se začal stavět na Sachalin a je přijat speciální plán na rozvoj Dálného Východu. Do nynějška se tam jezdí většinou na 3 - 5 let vydělat peníze a pak se vrátit do evropské části. Zahrnuje rozvoj bydlení služeb školství, včetně vysokého atd. Tím žije Rusko a Rusové. Rozhodně ne nějakým Navalným a podobným nýmandy. A výsledky voleb to potvrzují. Ty ukazují pravý stav věci a ne ty vaše bláboly o tom, že Rusové Putina a jeho stranu svrhnou tím nebudou volit opozici. Tento blábol ukazuje na vaši úroveň. Tak si užijte saunu, vy blafale.

   Vymazat
  12. Montisane, konečně jste se vrátil, já to reflektuji teprve po druhé. Nicméně jsem nepochopil z Vašeho dialektu kdo komu? "Putleroj" se neskloňuje?

   Vymazat
  13. Pan Montisan se právě vybatolil z putyky, kde načerno konzumoval. Navalnyj ukazuje jakousi budovu a vydává ji za prezidentské sídlo. Důkaz že je tomu tak ovšem žádný. Jak je u něho zvykem. A i kdyby to pravda byla, tak podobné a ještě honosnější sídlo má kdejaký ruský oligarcha a zdaleka ne jen v Rusku. Ruští oligarchové zachránili Azurové pobřeží, řadu španělských, italských a portugalských destinací, které roky chátraly. Takže pár fotek s vymyšlenými čísly a příběhy Putina rozhodně nesrazí s funkce. Tím Rusové nežijí.

   Vymazat
  14. Montisan je především echtovní nácek. Byl smazán.,

   Vymazat
  15. Co to je za hlupáka ten j.j.?jojo může být rád že žije v Česku !takoví obdivovatelé USA a navalenych by měli být vyexpedovani expres do USA aby tam mohli žít v ráji usackem!

   Vymazat
 2. Kauzou Navalný se ale "západ" "nevyléčí". Tady nás ještě těžká politická a ekonomická krize čeká a nebude příjemná!

  OdpovědětVymazat
 3. Přesně tak. Navalnyj není nic jiného, než nastrčená figurka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jste si odhlasovali na politbyru?

   Vymazat
  2. 11:51 madam (soudím, podle Nicku, že jste žena), jezdím z osobních důvodů do RF už léta. Říkám to co na vlastní oči vidím a na vlastní uši slyším. Ne, co čtu v českém tisku. Pan Navalný je pro Rusy naprosto marginální figurkou.

   Vymazat
  3. 12:26, není marginální. Rád byste, ale máte smůlu.

   Vymazat
  4. J.J. jeďte se tam podívat a při té příležitosti doporučuji návštěvu Krymu.

   Vymazat
  5. 17:23 Proč bych měl jet na Krym? Co to má společné s otravou, návratem a uvězněním Navalného?

   Vymazat
  6. JJ 14.57
   nepleteš si to ve své pomatenosti Ruskem s pochody Nesmrtelných , které se spontánně konají vždy po Přehlídce 9. května a Putin jde v čele? Někdy na to mrkni a uvidíš jaká je vůle ruského lidu. Jdou i když je náhlá průtrž mračen. Jen spontáně jdou a jsou veselí, hraje se a tančí a nic je nezastaví. Tomu se říká milionová demoška (předloni 3mio) a ne nějakých pár tisíc uplacených na Blátivém náměstí kdesi na periferii.
   Ty musíš ty Rusy hrozně nenávidět i když ti nic neprovedli viď? Jen tak jak tě to naučili ve škole.

   Vymazat
  7. 10:44
   Náhodóóóu!
   Navalnyj má děsně silnou pozici!
   Pravej Ocelovej muž s ocelovým fujtajblem. Kdyby ne s ocelovým, tak by mu po tom novičoku v trenclích, co jedna špetka zabije půl města, už dávno uhnil.
   Vot geroj!

   Vymazat
 4. Tenhle západní poskok nemá absolutně šanci něco špatného vytvořit proti RF. A jestli kradl tak ať mu dají trest co může dělat západ jen štěkat.

  OdpovědětVymazat
 5. je to ten kokot ktery byl otraven smrtelnym novicokem a pak ho zachranili zazracnou zivou vodou?tak jako rodinu skripalovych?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skripalovic i Nawalneho otravily MI6 a CIA ne Novicokem (to by uz nezili), ale jedem z Porton Down, laboratore na jedy a biozbrane. Je to neskutecne spinava podlost zapadu, co jinak. Nekoho otravit a vinu hodit na sveho nepritele a trestat ho za to. To okoukli z americkych kovbojkovych skvaru.

   Vymazat
 6. Wlad "the Impaler" Žirinovsky VS Džo "de Mentor" Bajdn

  OdpovědětVymazat
 7. Navalnyj je zlodějíček okresního formátu i na české poměry. \Západ promarnil šanci v začátcích 90. let, kdy se zaměřil na podporu opilce a zcela neschopného Jelcina a neschopné galerky okolo něho (Gajdar, Javlinskij apod.). A nevsadili na někoho z jistě mnohem schopnějších oligarchů. Nastoupil Putin se svým týmem a propracovanou dlouhodobou politkou a byl konec. Pak už zbyli pouze provalení mafiáni jako Němcov nebo karikatury jako šlapky Pussy Riots. Navalnyj se už nemůže zúčastnit voleb ani ne proto že seděl a tedy je podle (zdaleka ne jen) ruských zákonů mimo. Ale hlavně pro to, že se při volbách ukáže jeho skutečná politická podpora. A ta se v dobách jeho největší slávy pohybovala okolo 3%. Proto se vždy těsně před volbami nechá zavřít do místní šatlavy na dva až tři týdny. A pak vykládá do světa, že kdyby neseděl a mohl se voleb zúčastnit, svrhnul by Putina rozdílem třídy. Faktem však zůstává, že v posledních dvou volbách se jeho příznivci nedostali ani do místních zastupitelstev, natož potom do Dumy. O naprosté bezmoci Západu svědčí právě neschopnost najít jiného politika, který by dokázal využít slabin stávajícího systému. A těch slabin ubývá. Putin a jeho lidé udělali ohromný kus práce na vnitropolitické scéně. Teď nemyslím jen ekonomické nebo vojenské. Ale provedli systémové změny ve fungování státu. Vrcholem je úprava Ústavy, která výrazně posiluje funkci parlamentu (Dumy) a místních samospráv. Došlo k radikální změně v ekonomické strategii. Rozvojový plán na léta 2020 - 2035 je rozpracován do závazných úkolů a ke podložen domácími zdroji a investicemi. Jeho prosazení znamená obrat o 180 stupňů od dosavadní politiky, kterou dosud ve vládních kruzích reprezentovali Medveděv, Kudrin, Čubajs a Nabulinová. Tedy lidé z jelcinovy éry, kteří dosud měli rozhodující vliv této oblasti. Ti prosazovali jako rozhodující zdroje investice zahraničního kapitálu. Také, až na Nabulinovou (šéfka centrální banky) dosavadní místa opustili. Naposledy Čubajs. A pravomoci šéfa Centrální banky byly též omezené a v mnohém podřízené vládě. A tedy stavět politiku podpory vnitřní opozice na nule a v podstatě naprostém nýmandovi jako je Navalnyj, který je doma znám jako idiot a vlastizrádce je ztráta času a chyba, kterou Putin zcela jistě perfektně využije. V tom je mistr. Ale Navalnyj jinak jednat nemůže. Nemá čím by se jinak živil. A v Německu ho nikdo zadarmo živit nebude. Platný je pouze v Rusku. Ideálně zavražděný v Rusku. Skripal tomu unikl o vlásek (možná) tím, že byl jako zachráněn a uklizen. Ale tato pohádka už taky nezabírá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velmi dobře Danny, ale přece jen si myslím, že by Putin, aniž bych zapochyboval o jeho geniálních tazích,
   mohl postupovat s úklidem rychleji. Nemusí se přece ohlížet na to, co budou řvát jeho nepřátelé, stejně to jiné nebude. Jen houšť a vymést neziskovky a jejich škůdce z Rusi. Na což se u nás nikdo nezmůže.

   Vymazat
  2. Ruske polititcke strany si uvedomuji, ze globaliste utoci Navalnym na stabilitu zeme. Znaji jejich metody a budou muset tu blbou krysu chranit, aby ho MI6 a CIA agenti uplne nezabili. Pak by byl mucednik, mlatili by Rusko do nekonecna sankcemi a jeho zenu vdovu by pak postavili na jeho misto.

   Vymazat
 8. Nemyslím, že na Navalnyj bude Putinův nástupce. Možná poslouží, ale má moc opravdového másla na hlavě z minulosti, než aby opravdu oslovil voliče pod 40 let z měst. Bude se muset objevit někdo jiný, případně jiná. V každém případě demontovat tu oligarchickou mašinérii, kterou kolem sebe Putin vybudoval, je nadlidský úkol. Já osobně myslím, že za hranicí možnosti pro příštích 10-15 let. Bez ohledu na Putina osobně. Že by to nějaký Navalnyj svrhnul, tomu může věřit jen někdo, kdo nezná situaci. Museli by se spojit všichni ruští oligarchové v exilu a o tom pochybuju.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Putin tuto oligarchii zdědil. A protože držela zcela ekonomickou moc, musel jí respektovat, pokud nechtěl provést krvavý převrat, který by mohl znamenat rozpad Ruska jako státu. A to nechtěl. V první řadě oligarchy zbavil politického vlivu. Začal tím, že vyměnil všechny gubernátory a zajistil přijetí zákona, že jsou voleni, ale prezident musí volbu potvrdit a může je odvolat a spustit volbu novou. Jako další krok byl kompletní podřízení zákonům. Tedy v první řadě zahájení placení daní. To znamenalo kompletní revizi účtů a požadavek doplacení restů. Takový Chodorkovskij si myslel, že nějakého plukovníčka zmákne, jako jeho předchůdce a se zlou se potázal. Dostal 11 let a ty si kompletně i odseděl. A navíc přišel o celý majetek v Rusku. Jiní to řešili útěkem za hranice (Lebeděv). Zbytek se podřídil (Abramovič, Děripaska,...). Dále Putin zahájil a v podstatě dokončil nacionalizaci nerostného bohatství. Tedy vrátil státu suroviny, ale neznárodnil podniky, které je těží. Jeden z posledních kroků bylo omezení vvyvážení kapitálu z Ruska. Zrušením smluv proti dvojímu zdanění s řadou zemí, zejména "daňových rájů" (Kypr). Kdokoliv si chce poslat peníze do zahraničí, může tak učinit, ale musí zaplatit daň 13%, jako platí všichni občané v Rusku. Proto oligarchové jdou s ním. Může je totiž za těchto podmínek klidně nahradit zahraničními. A že by zájem byl a veliký! Oligarchové v exilu mají na ruskou politiku minimální, ale spíš žádný vliv. Viz jmenovaný Chodorkovskij, a tem je nejznámější a nejsinější. Všechny jeho výzvy (podepřené milióny USD) vyšly zcela naprázdno. Výše uvedený Leběděv se chtěl dokonce vrátit, a když mu to Putin nedovolil, tak si to hodil. A to mohl bydlet kdekoliv na světě by si ukázal. Oligarchové zjistili, že vydělávají, jezdí si po světě a vydělávají i tam (i u nás a ne málo!) vědí, že pokud budou dodržovat pravidla budou vydělávat dál a v klidu. A o to jim jde. Nepůjdou do rizika kvůli nějakému Navalnému.

   Vymazat
  2. danny jeste doplnim o cem se nikde nepise. Putin rozjel 3 lety plan rozvoje ekonomiky s presnymi ukoly a kontrolou plneni, zajistenou digitalne. Kdo nebude plnit, bude nahrazen. Tim se Putin zbavi saboteru na nizsich stupnich rizeni. Vedle toho se zvysi planovite zivotni uroven obyvatelstva. UZ BYLO NA CASE. Po zajisteni obrany zeme ted potecou penize i k lidem, do infrastruktury a do Hedvabne stezky. Drzme jim palce, at zase vyhraji. Rysuje se vitezstvi sputniku V, protoze zapadni vakciny zabijeji prilis mnoho lidi. Bude tak zajem o ruske vakciny. Vypustili COVID aniz by meli bezpecnou vakcinu. Ted se jim to vymsti.

   Vymazat
 9. Navalnyj? Dobře to navrhl náš prezident, lišák. Ať pustí Rusko Navalného do voleb. Přijel do Ruska aby za podpory Západu provokoval. Rusové těžce nesou, když někdo vystupuje proti jejich vládci a jejich zemi. Rozhodně ten dvouprocenťák nevilítne nijak v oblibě Rusů. Už jeho přivítání, kdy se očekával desetitisícový dav byl zklamáním. Po sečtení všech západních novinářů, letištního perzonálu, úklidové čety, hajzlbáby, čumilů a několika desítek příznivců tam bylo 600 lidí! Navalnyj není kůň na kterého bych vsadil. Je to chromá politická kobyla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odepsal jsem vám, ale už mě dvakrát smazali. Jen jsem napsal, že není úplně pravda, že by ho Rusko nevnímalo. Právě naopak a v podstatě s ním souhlasí. Jen ne tak, že by on šel do vlády, že by ho zvolili, ale Putin ven. To je úloha Navalného. Jenže to je jedno, redakce mě stejně smaže.

   Vymazat
  2. Pro JJ. Jak se pozná, že s ním "Rusko" souhlasí? V každé zemi, kde je parlament se to pozná tak, že dotyčný jde do voleb a tam se ukáže nakolik s ním souhlasí. Ale faktem zůstává, že když k volbám šel, dostal okolo 3% hlasů a nikdy se nedostal ani do obecního zastupitelstva. Ani on, ani jeho příznivci. Přitom podle vašeho výkladu by musel mít okolo 90%! A Putin ven? Jeho preference jsou okolo minimálně 67%, ale i 86%. Tak jak to přijde, že Rusové chtějí Putina vyhnat a proto ho masově volí, a Navalného zbožňují, ale nevolí ho. Máte to nějak pomotané, nezdá se vám?

   Vymazat
  3. Pár ukázek z diskuse na patriotickém webu. Diskuse se fakticky nešla jen v tomto duchu. Tito lidé všeobecně netouží po tom, aby v čele státu stanul Navalnyj, ale souhlasí s tím, že je nutno se zbavit putinské kliky.

   Мне очень не нравится то, что делает наша власть. Считаю, что половину чинуш надо гнать из власти поганой метлой, а многих надо под суд с обязательной конфискацией имущества. Я никогда не голосовал за ВВП и ДАМ, они работают на разрушение и страны и общества =народа.
   ...
   молодые считают Навального честным человеком и идут на баррикады
   ...
   Мне кажется, что после раскрытия отравителей уже не может быть сомнений: власть не действует с нарочитой небрежностью, они реально настолько тупые.
   ...
   действия Навального никак не угрожают безопасности России. Угрожают безопасности путинской кодлы - это безсловно. Ну так это же и хорошо.

   A tenhle názor mladého přispěvatele měl nejvíce plusových bodů.

   Совки - это те же фашисты, только вид сбоку. Мне оный факт давно понятен.

   Vymazat
  4. Pro JJ Jak se pozná patriotický web? Tím, že je placený z USA, nejčastěji z fondů CIA. A jaký má vliv na to svržení kohokoliv? To lze pouze dvěma způsoby: vítězstvím ve volbách nebo ozbrojeným pučem. Volit Navalného nechtějí a na puč nemají. Tak co s tím?

   Vymazat
  5. Milý J.J. Na Putina ven se bude muset ještě chvíli počkat. Jeho obliba je v Rusku natolik veliká, že ho určitě nějaký dvouprocentni Nevalný nesrazi s podstavce. A věř, že svým pobytem,ve stále mezi občany Ruska neoblibenem Německu si moc nepomohl. Spíše naopak. Putin dobře věděl co dělá, když ho tam poslal. Je to odepsaná nula, od které se jeho podporovatelé brzy odtáhnou. Vyhozená investice!

   Vymazat
  6. Místní J.J. pornokuřbuřt Jakub Janda, stále žvaní svou jak na kolovrátku. Však jak tu píše danny je taky financován udavačský spolek Jevropské Hovnoty ze stejného zdroje.

   Vymazat
  7. J.J. 13.34 Jsem rád, že vás nesmázli, a že mohu odpovědět. Zajímalo by mě kdo jsou ti co hlásají Putin ven a vlastně Navalného nechtějí. Tomu nerozumím. Proč Navalného nepodpořili při volbách aby přes něho dosáhli nějalé změny. Prostě Navalný má podporu 2 - 3 % voličů a tím to hasne. A ti co se jen za Navalným schovávají a tvrdí to já nic to Navalnyj pak nakonec řeknou. ne my proti Putinovi nic nemáme. Tak jsem vás pochopil.

   Vymazat
  8. Patriotický web je založen v Rusku, pričemž nejčastěji vychází buď v socialistickém duchu nebo pravoslavném. Oba tábory stojí proti sobě, ale shodnout se v heslu, které jsem uvedl. I kdyby se Putin udržel, bez JR bude izolován jako ten kůl v plotě. JR je jeho platforma, která sprostě zneužívá jeho popularity. A Rusové to vědí. Tohle je všeobecně známo, to jen vy jste úplně mimo. A nikde jsem nepsal, že by byl Navalný kromě mladých oblíben. Ale i Rusové uvažují o tom, že jim poslouží proti vládnoucí klice. Tj. nejen proti Putinovi ale i jeho straně.

   Vymazat
  9. Patriotický veb v socialistickém duchu? To jako, že se tam chválí socialistické vymoženosti? No to né! To by Putinovi mohli sebrat ten pohádkový zámek a zavést socialistické vymoženosti. Já stále tvrdím, že revoluce a převraty dělají hlavně závistivci.

   Vymazat
  10. 15:43 jo, je to možné, Grudinin šel v tomto duchu.

   Vymazat
 10. Vycházejte z faktů a ruské legislativy. Navalný je pravomocně odsouzen k podmíněnému trest (a to dokonce dvakrát - šlendrián ruských úřadů, že při druhém odsouzení se první podmíněný trest nezměnil na nepodmíněný) a jako takový se nemůže zúčastnit jakýchkoliv voleb, natož prezidentských. Pro západní služby je tím naprosto "vyřazen z boje". Proč ho tedy odeslali do Ruska? Proto, aby byl v Rusku zlikvidován a poté byla do čela opozice vyzvednuta neposkvrněná osoba a mučednice - jeho žena. Ú kolem ruských orgánů proto je nedopustit zavraždění Navalného. No a nejlepším způsobem jak to vyplnit je jeho uvěznění s využitím jeho dřívějších odsouzení. Mimochodem, vedou se další tři nebo čtyři trestní stíhání vůči Navalnému, téměř vždy je v tom zpronevěra peněz. Jak to tak předběžně vypadá, pobyde si v té ťjurmě pěkně dlouho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono se vždy něco najde, když máte tu moc a potřebujete se někoho zbavit, že? Ale není třeba se obávat, nastupuje jeho manželka, tak jako v Belarusi Ciachanouska. Alexej má mimořádnou podporu u mládeže do 30 let. Tam ho volí až 60%, většinou ti s vyšším vzděláním. Ti ostatní jsou v různých nacistických paramilitantních spolcích anebo se o politiku vůbec nezajímají.

   Vymazat
  2. Pro JJ Km na ty bláboly chodíte? Nebo si rovnou vymýšlíte? Kde se ta podpora projevila? Ve volbách? Tam si jeho příznivci ani neškrtli! Doslova. A ten pitomeček, kterého citujete blábolí cosi o barikádách. Kde a kdy byly? Asi jsem je přehlédl. Tichanovská je úplně mimo. Už není nikde vidět ano slyšet. A v Bělorusku nejmíň. Její starý ani není připomínán, protože byl přistižen s miliónem USD v hotovosti a nebyl schopen vysvětlit jejich původ. To samé bude s Navalným. Ten bude muset vysvětlit, kam zašantročil milióny rublů, které dostal na boj s korupcí. A bude to mít velmi těžké. Zejména ldem, kteří mu je posílali. On ten život na vysoké noze něco stojí. Luxusní auta, hotely, lety první třídou... A výsledky? A ta jeho slepice v to jela s ním. Takže asi těžko bude hrát Pannu Orleánsoku.A těch 60% je kde? Ve volbách to bylo necelé 1%. Máte bujnou fantazii a vlhké sny. Navalnyj půjde sedět jako všude jinde na světě. Za svoje zlodějny.

   Vymazat
  3. Tvou najivitu JJ porno-Jando bych chtěl mít, to máš odkud ty procenta z novinek nebo z bakaloČT?. Snaž se se svou propagandou ještě více, to ti může věřit jen tupohlav Hamáček nebo Romancov.

   Vymazat
  4. Chrchle, ani tvoje urážky nemůžou změnit skutečnost. Dokonce ani když mě redakce za chvíli smaže. Jste blbí jako troky a nejste schopni si přečíst ani překlady ruských politologů, nemluvě něco v originálu. Protože já čerpám odsud, Romancova jsem nikdy nečetl.

   Vymazat
  5. J.J.-to jste o hodně přišel, číst Romancova, tak byste možná přešel na naši stranu.

   Vymazat
  6. 14:27
   Pane Leo, vy jste četl můj příspěvek před pár měsíci, nebo jste došel ke stejnému závěru jako já? :) Tohle jsem před časem, že západu by se hodilo vířit vodu a pak Navalného zabít a lepší je, když ho Rusové zavřou, proběhne soud a pak ho soud osvobodí. Protože držet ho tam věčně nemůžou, to z něj udělají mučedníka. Když ho propustí, tak zase bude vypadat podezřele, když ho západ zabije - na tohle jim Rusové nenaletí.

   Mimochodem, zajímavá je otázka, s jakým úkolem tam Navalný letěl. Protože určitě věděl, že bude zatčen. Co mu nabulíkovali na západě. Je to takový blb a uvěřil, že ten západ ho prostě dostane ven a udělá z něj hvězdu? Je to takový fanatik, že tam jel sehrát roli mučedníka?
   Což by mimochodem nikdy neudělal, kdyby se ho Putin skutečně snažil zabít (takový detail, který musí být každému jasný, kromě nemyslících liberálních onucí a různých nacistických běžců ap.)

   Vymazat
  7. * Laco, ne Leo, omlouvám se :-)

   Vymazat
  8. 0:42
   Tak o tom jsem taky dumal, proč.
   A vychází mi z toho, že
   1) Buď je zaúkolovanej a blbej jak honibrk Já Jo

   2) Nebo mu po novičoku v trenclích přišlo, že ruská kartouza je bezpečnějším místem pro život, než svoboda západních demokracií.
   Vymazat
  9. Laco vidis to spravne. Bude nutne tu krysu chranit, aby ho MI6 a CIA agenti nezabili. Na par let vezeni uz si ta krysa rozkradanim nastradala a tak ho uklideji. Jejich favoritem se stane jeho zena. Stihne ji stejny osud jako krys Guaidoa a Cichanovske. Chcipnou ne nezajem publika. Lidi jimi opovrhuji. Cichanovska podekovala EU, ze Belorusko nesmi poradat mistrovstvi v hokeji.

   Vymazat
 11. Navalnyj má sehrát divadlo,jak na Ukrajině Kličko,který také prošel výcvikem v Německu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Á, JJ dostal posilu. Unknown se probral z rauše.

   Vymazat
 12. Ruský havel, placená krysa! Tečka!

  OdpovědětVymazat
 13. Navalného vzor je Lenin. Toho také školili v Německu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenina financovali Nemci, Trockeho USA jako krtky a organizatory rozvratu Ruska.

   Vymazat
 14. Leze leze po zeleze, neda pokoj az tam vleze..... veeelke lakadlo surovinove Rusko.....

  OdpovědětVymazat
 15. To je skutečně slabomyslnost Západu. Oni si snad myslí, že neporazitelné slovanské Rusko porazí jakýsi psychopat a ožrala kterého podporují USA? To jen u nás, když si "uprdne" nějaký pronásledovaný Rus či Číňan, hned jsou toho plné média. Kdyby se jej Putin bál, nemusí jej ani zabíjet, jen sejmou z očí, tak jako u ostatních ubližovaných, zapomene se na něj. Copak si ČT ,že v ČR žijí jen nemyslící loutky, jako Petříček, Klvaňa či kniše?

  OdpovědětVymazat
 16. Vážení: 2. svět. válka ještě neskončila- něm. premiér je schvalován až do roku 2099 USA. Podobná situace platí v Japonsku, Jižní Korei a dalších státech okupovaných armádou USA. Loni v květnu proběhla utajená Jaltská konference o způsobu definitivního ukončení všech válek, finančního vyrovnání způsobených váleč. škod a nového uspořádání světa. Prezidenti Putin a Trump se dohodli na společném osvobození světa od tmářské cabaly. BOUŘE probíhá...PAN TRUMP se 4.3.2021 stane skutečným PREZIDENTEM Americké republiky. PAN Putin má samozřemě dost starostí doma. Majdanizace hrozí stále všude, neboť cabalvlády dodržují pokyny. Rozdělovat obyvatelsvo na min. dvě skupiny ať se mohou mezi sebou obviňovat a hádat....
  Jeho hlavním úkolem však je ZABRÁNIT vzniku 3. svět. války v Sýrii . Je taktéž skvělý stratég a EU, Izrael, Erdogana a další velké hráče ZVLÁDÁ.

  OdpovědětVymazat
 17. Či by nebolo najjednoduchšie zrušiť Navalnému občianstvo a nevpustiť ho do Ruska. (bolo by po probléme). Nech zahraničie sa stara o jeho živobytie? Rusko by nemalo taky problém a Navalný by mohol v zahraničí organizovať svoje mítingi bez ujmy (na ktorých by nemal účasť).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zapadni poskoci USA by Rusko umlatili sankcemi. Rusove vedi co delaji, lepe je ho pustit domu a hned zavrit. CIA jeste nevi, ze jejich manasek Navalny je mrtvy ptak, nemajici zadnou podporu u lidi, leda u nepratel Ruska v 5. kolone a uplacenych demonstrantu.

   Vymazat
 18. J.J. hotovej Jasánek, redaktor Rudé Vatry. Osobně si myslím, že nástupce bude ta vzteklá fena Sobol. Mimochodem rozhovory s Tichanovnskou jsou pecka, když si odmyslím ty co napsali jejich západní poradci. To je tak když někdo čerpá jen z důkladně prověřených zdrojů západem. Některé argumenty jsou vyloženě úlet, ale to asi nemá cenu tomu agilnímu svazákovi vysvětlovat.

  OdpovědětVymazat
 19. Soudruzi JJ a unknowne, tady jsou záznamy demonstrací stoupenců soudruha Navalného ze solovjov life

  https://www.youtube.com/watch?v=yT_ozYF6ErY

  Prohlédněte si ty davy!!!

  OdpovědětVymazat
 20. Od prijezdu Navalneho do nemocnice Charite v Berline prevzala rizeni kauzy Navalneho, psani lekarske zpravy i prazdne odpovedi Moskve CIA. Ta zaroven organizovala vse v Rusku, aby se mohly rozhoret protesty, kde demonstranti biji pesti policisty do obliceje (dnes v sobotu primy prenos na RT) za ucelem vyprovokovani nasili proti nim. Prihlizejici i jini cumilove vse nataceji. Par tisic lidi v Moskve. Mimotoho vystavili Amici na Youtube skoro 2 hodinove video lzi, fejku a tvrzeni bez dukazu namirene hlavne proti Putinovi, ktereho za kazdou cenu chteji odstranit. Pry Navalneho mel otravit Putin!
  Cely navrat Navalneho je dostatecne profinancovan USA, Trump uvolnil uz pred pul rokem asi 4 miliardy $ na 'zadrzovani' Ruska, t.j. na diverzi, demonstrace. Navalneho, teroristicke utoky, ovlivnovani politiku a spravy v Rusku. Prevrat na Ukrajjine stal podle V. Nulandove 5 miliard $.
  Proste hybridni informacni valka USA proti Rusku za aktivni ucasti US diplomatu v Rusku se rozjela na plne pecky. EU media jsou plna, o demos v Parizi, kde demonstruji statisice ani slovo.
  Drzme Rusum palce, aby tyhle podlosti zapadnich tajnych sluzeb ustali. Buh ochranuj V. Putina. Rozjel prave 3 lety plan na ekonomicky rozvoj Ruska a zlepseni zivotni urovne obcanu. Zadne slovo o tom na zapade!
  Bodet by jo taky, kdyz se nadlidi hrouti v krizi lockdownu, ktere nejsou nutne, ale naordinovane globalisty.

  OdpovědětVymazat
 21. Grazlove z USA a globaliste si vybrali stejneho grazla, aby rozlozil Rusko. Jo, ta krasna uzemi a ty suroviny jim nedaji spat. Atomovkama je to prilis nebezpecne a tak to zkouseji jako to udelali s Leninem (poslan Nemeckem s miliony Marek), s Trockym (poslan a financovan Americany ). Lenin zcela nesplnil ocekavani a branil Rusko. Trocky byl jeho sok, delal vse, aby Rusko padlo. Proto ho Stalin nechal v exilu zabit. Polozid a Zid dobre pasovali do mocenskeho aparatu bolseviku, kde bylo 95 % Zidu. Byla to zidovska revoluce, ta 1917. Stalin nebyl Zid, proto mu nasadili psi hlavu.

  OdpovědětVymazat
 22. FSB vedela, ze Navalneho chteji zapadni sluzby otravit, ale neuhlidala ho. Mel kolem sebe stale sve lidi, kazdy z nich ho mohl otravit. Podezrela je Ruka, zijici v Anglii. Rusove ovsem zadny jed nenasli, i kdyz zkolaboval. Bylo to neco, co neznali? Kazdopadne ta zradna krysa je zpatky a hraje divadlo pod rezii CIA dal.
  Tady nekdo pise o dalsi kryse, miliardari Chodorkovskem. Ten nekolikrat Rusko zaloval u soudu na zapade o majetek a pokazde prohral. Stale financuje 5. kolonu v Rusku. Je nutne vedet ze rusti oligarchove si nakradli stejne jako nasi po sametu. Ty penize jim na zapade berou jako Amici Deripaskovi asi 4 miliardy $. Nepoucil se, stale broji proti Rusku.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.