Reklama

pondělí 18. ledna 2021

Zbořil: Boj s dezinformacemi, to je dobře placené povolání (VIDEO)

Zdeněk Zbořil a -rp-

18. 1. 2021 PrvníZprávy

Jsou to dobře placená pracovní místa, pro které se stále víc a víc musí shánět nějaké budovy a nedej bůh nějaké nové stavět,“ říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz


(Na snímku Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz)


V dnešní hektické době, kdy máme zpravodajství plné Covidu a amerických voleb, jako kdyby se zapomínalo na ty zprávy, které byly před tím. Třeba téma migrantů v západní Evropě. Zprávy o nich jako kdyby vymizely. Ale máme boj s dezinformacemi, ačkoliv exprezident Václav Kaus tvrdí, že žádné dezinformace nejsou, že je to pro něj prázdný pojem.


Co vy na to všechno pane Zbořile?


„Určitě se v současném světě děje spousta věcí, o kterých se nemluví právě díky Covidu a americkým volbám a mně se osobně zdá, že ty věci, o kterých se nemluví jsou zajímavější než ty, o kterých se mluví. Jednak samozřejmě proto, že těch informací, ať už se jedná o amerického prezidenta a jeho osud nebo o Covidu a jeho šíření a jeho přetváření v další a další mutace, je tolik, až jsou nedůvěryhodné. A tím se ale stalo, že některé jiné zprávy, které se útržkovitě objevují, se dají považovat za seriózní,“
uvedl Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

A co původní témata…

„Máte pravdu v tom, že o některých tématech, kterými nás média živila neúnavně, dokonce několik lete, se vůbec nemluví. Všimněte si brexitu, to není jenom o tom , že bylo podepsáno, ačkoliv brexit je už proveden a běží, co se stane s fotbalisty, kteří jsou nebo nejsou na britských ostrovech. Ale to samé je omezení zpravodajství z Ruska. Nedávno vysílala televize nějaký záběr jak vypadá Moskva a Petrohrad a byly to záběry staré asi tak 30 let. Není to jenom ledabylost, je to nezájem zpravodajů o těch věcech mluvit. Výjimečně, když promluví pan Mathé z Běloruska, Polska, ale to je zcela výjimečné, tak ten má věcnou informaci. Ale najednou jako kdyby zmizel brexit z mapy Evropy, ale třeba problém migrace, vždyť jsme tím byli od rána do večera krmeni doslova a nejenom médii, těmi posly z Bruselu, neziskovkami, Člověkem v tísni, ty nás všichni zásobovaly osudy kdejaké lodi ve Středozemním moři a situací na hranicích Řecka. Najednou jako kdyby Řecko neexistovalo. Ti lidé ale přece nezmizeli. Sem tam se objeví zpráva z kruhu té osídlovací skupiny lidí, a to v podstatě jenom tehdy, když páchají nějaký zločin,“ říká Zdeněk Zbořil.

Klaus a dezinformace…

„My jsme ještě stále zásobováni tím, že nám někdo vysvětluje, dokonce i z úrovně komisařky Evropské komise, že jsme dezinformováni. Na to odpověděl Václav Klaus zajímavým způsobem, že dezinformace neexistuje, ale že toto slovo je instrument, který slouží k ohlupování lidí. Bez ohledu jakým způsobem to Václav Klaus říká, je pravda, že by se mohlo místo dezinformace také říkat lež nebo nepravda, vědomá nepravda, nepravda používaná k oklamání druhého nebo k dosažení osobního prospěchu. Ale ono to líp zní, když někdo řekne, že je komisařem, který vede boj proti dezinformacím. Takže o tom by se možná mohlo mluvit, abychom mohli pojmenovat ty úřady, které omezují naši svobodu vyjadřování a šíření myšlenek a mají velmi složité názvy. Už se v nich pomalu přestáváme vyznávat, kdo je kdo a co je co, abychom mohli pochopit proti čemu vlastně bojuji. Bojují vlastně proti lžím, vědomým nepravdám a tak dále. Anebo jsou to dobře placená pracovní místa, pro které se stále víc a víc musí shánět nějaké budovy, nedej bůh nějaké nové stavět?“ dodává Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.

18 komentářů :

 1. Pane Zbořil.
  Perfektní.
  Také bych řekl,hodně vyplňujete místo po panu Petránkovi.
  Dobré zboží se chválí samo,když je špatné,musí mít podporovatele,chválitelé a to by se mohlo říci i o vládách.
  Můžou to být jednotlivci,skupiny,ale co provádějí všechna,to nemá obdoby,proto můžeme říci,že je platí tyto vlády a čtenáři je odmítají,normálně by zkrachovaly.

  OdpovědětVymazat
 2. Mnohojediný Blátošlape-unk Howne!
  Do boje!
  Tvrdí se tu strašná hambárna!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milane neblbněte!Pšt! Ať ho nevzbudíte...V noci makal.

   Vymazat
 3. Pan Zbořil,dle mě vždy objektivní a upozorňující na zajímavé momenty ze života společnosti. Pro mě stál za za povšimnutí citovaný výrok p.Klauze st.. Myslím, že by se mohl tesat do kamene, stejně jako jeho "neznám špinavé peníze". Nyní nezná "dezinformace". Možná měl lépe p.Klaus říci, že nezná žádnou lež.
  Nyní jsem si přečetl článeček o stíhání jeho bývalých spolustraníků ODS z Chomutova p.Nováka a p.I.Řápkové, nyní I.Totter. Oba odmítají cokoli říci na dotaz novinářů, což se nedivím. Jen je to jeden malý příklad toho, jak se uplatňoval pohled p.Klauze na tehdejší privatizaci. Špinavé peníze neexistovaly a samozřejmě se nelhalo. Zprávu o stíhání jsem četl na www.irozhlas.cz/zpravy-domov.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Georgu, dovolím si připojit další nezapomenutelný výrok pana Klause hodný vytesání do kamene - " Více takových Kožených...".

   Vymazat
 4. Máme opět téma, Naválnyj! Chudák bude souzen, ale osobně si myslím že i politický aktivista může být souzen za finanční machinace nebo zločin. Jeho aktivita ho v tomto nezvýhodňuje před ostatními. Obávám se, aby znovu uměle nastolená aféra nepřebila situaci v USA. Petříček pospíchal aby Rusy odsoudil za zadržení dvouprocentního opozičníka. Chce další sankce. A co ohrožená demokracie v USA? Jaké vydalo MZ prohlášení k tamní situaci? Jak odsoudilo vraždu veteránky vzdušných vojenských sil, jedno, která strana ji zabila. Vždyť roznášela svobodu a demokracii po celém světě. Jen dodám, dnes ČT prohlásila, že demonstrace 20. ledna se v USA budou konat i v některých(!)městech země. Omyl. Demonstrace proti ovlivňování výsledku voleb, svobody slova a na podporu Trumpa proběhnou na náměstích ve všech padesáti(!) hlavních městech unijních států. A tam, kde mají své Capitoly tak před nimi(CNN). A naše ČT bude tvrdit po dvacátém lednu, že si to musí Američané vyřídit sami. Jen ten Naválnyj je bude o to více trápit. A ještě dodám, že je mi jedno ke komu se kdo přikloní. Nikomu nestraním, ani Trumpovcům ani Bidenovcům. Uvidíme kdo z toho vyjde jako ten hodný.Ale jak od samého začátku patrno, je to jasné.

  OdpovědětVymazat
 5. Klaus má pravdu. Desinformace neexistuje, záleží jenom a pouze na schopnosti člověka situaci pochopit a jaké má znalosti. Všechno je jenom informace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechno není informace. Informace " je když " omezí entropii...

   Vymazat
 6. Samozřejmě, že má Klaus pravdu. A nic na tom nemění ani špinavé peníze ani Kožený. To si srovnejte v hlavách Georgi a Adonisi.
  Co existuje - je Jourová se svým svinským úřadem!


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro kolokol18. ledna 2021 10:43
   Děkuji za poučení, co si srovnám ve své hlavě nechejte pouze na mě. Nikdo Vám "pravdy" V.Klauze nebere.

   Vymazat
  2. 10:43
   Dle rozkazu, srovnávám. I když podle chytřejších hlav se nám pravda vždy, díky poznávacímu procesu, jen přibližuje. Musím přiznat, že já patent na pravdu nemám.

   Vymazat
 7. Ty „zlí" komunisti ukázali ve zprávách více než tito rádoby demokraté. A dělat takovou práci je v dnešní době po mladé terno.

  OdpovědětVymazat
 8. sudruzi ted mi poslaii toto co na to hlasite:
  https://youtube.com/watch?v=PTyd3uLZli8&feature=share

  OdpovědětVymazat
 9. Pákistánský migrant zatčen po pokusu o znásilnění pětileté dívky

  http://svobodnenoviny.eu/pakistansky-migrant-zatcen-po-pokusu-o-znasilneni-petilete-divky/

  Plánuje establishment v den inaugurace povstání pod falešnou vlajkou?

  http://svobodnenoviny.eu/planuje-establishment-v-den-inaugurace-povstani-pod-falesnou-vlajkou/

  Podvodník Joe Biden musí být zatčen, stíhán a uvězněn pro dobro USA

  http://svobodnenoviny.eu/podvodnik-joe-biden-musi-byt-zatcen-stihan-a-uveznen-pro-dobro-usa/

  Donald Trump se stal historicky největším prezidentem USA

  http://svobodnenoviny.eu/donald-trump-se-stal-historicky-nejvetsim-prezidentem-usa/

  Co se děje ve Washingtonu veřejně a co tajně

  http://svobodnenoviny.eu/co-se-deje-ve-washingtonu-verejne-a-co-tajne/

  OdpovědětVymazat
 10. 11:32 pridej prezident Trump uplatnuje zakon o povstani a dalsi dulezite zpravy ze dne 16.1.21
  https://youtube.com/watch?v=PTyd3uLZli8&feature=share

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OK Masmédia, internet do režimu offline, EBS aktivováno, zatímco v pondělí byla obnovena americká republika
   https://beforeitsnews.com/politics/2021/01/mass-media-internet-to-go-offline-ebs-activated-while-us-republic-restored-on-monday-3223516.html
   V pondělí 18. ledna bude USA obnovena původní ústava a vrátí se moc lidu. Aby k tomu došlo, přeplo by se hromadné sdělovací prostředky a internet do režimu offline, zatímco byl aktivován systém nouzového vysílání zprávami prezidenta Trumpa. "Prostřednictvím EBS a na autorizovaných zařízeních se bude osm hodin přehrávat video třikrát denně po dobu deseti dnů." Obsahují video přiznání vysoce postavených elitních jedinců, kteří byli na svých vojenských tribunálech vystaveni svým zločinům proti lidskosti. "Během přehrávání filmu by bylo po celém světě zničeno 500 000 lidí." Tento opakující se film bude pro většinu z nás nesmírně bolestivý, protože zahrnoval lidi, o kterých jsme si mysleli, že jim můžeme důvěřovat při páchání nemyslitelných zločinů.

   Vymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 12. http://svobodnenoviny.eu/ceska-lekarka-pracujici-v-nemecku-varuje-svet/

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.