Reklama

pátek 22. ledna 2021

Znepokojivá fakta o elektromobilech

Vojtěch Razima

22.01.2021 Kverulant.org

O elektromobilech dostává veřejnost často jen „politicky korektní“ zprávy. Často jsou to zprávy velmi zkreslující a zamlčující to podstatné. Patrně jen odborníci například vědí, že malé elektromobily rozhodně nepřispívají ke snížení skleníkových emisí a elektromobily s dojezdem 500 kilometrů situaci ještě zhoršují. 

To tvrdí prof. Ing, Jan Macek, DrSc., z ČVUT v rozhovoru pro obecně prospěšnou společnost Kverulant.org.

(Na snímku ukázka z norského videa, jak to bude vypadat na sídlištích, která ovládnou elektromobily) 
Pokud by elektromobily měly hrát v dopravě opravdu významnou roli, bude to vyžadovat kapacitu několika temelínských bloků. To však není zdaleka jediné fatální úskalí tohoto konceptu. K tomu, aby byla elektrická energie dopravena do nabíječek, budou třeba další stamiliardové investice. Baterii elektromobilu si doma přes noc zcela nedobijete a při rychlonabíjení účinnost nabíjení snadno klesne i pod 50 procent. A pokud budeme dál dovážet levné baterie z Číny, a nic jiného nám dost dobře nezbývá, tak koupí elektromobilu rozhodně nepřispíváme ke snížení skleníkových emisí. Více již v rozhovoru s prof. Ing Janem Mackem, DrSc., proděkanem ČVUT pro vědu a výzkum a čelním představitelem Ústavu automobilů, spalovacích motorů a kolejových vozidel ČVUT.Jen v ČR vynakládáme miliardy na to, aby průměrné globální teploty v roce 2050 nevzrostly o 2 °C, ačkoli jen o 1,5 °C oproti hodnotám před průmyslovou revolucí. Kverulant je přesvědčen, že je to nesmyslný cíl. Je také evidentní, že způsoby vedení tohoto boje jsou neúčinné a drahé. Hypotéza globálního oteplování v důsledku lidské činnosti nikdy nebyla potvrzena. Naopak celá řada argumentů svědčí proti ní. Přesto zmanipulovaní školáci stávkují proti klimatické změně a Evropský parlament vyhlásil stav klimatické nouze. Kverulant je přesvědčen, že stejně jako v případě biopaliv nejde o nic jiného než ve jménu ekologického džihádu ovládat a okrádat obyčejné lidi. Cílem jeho kauzy Nesmyslný a drahý boj proti CO2 je významně přispět ke změně tohoto sebevražedného kurzu.

Ing. Vojtěch Razima, ředitel a zakladatel obecně prospěšné společnosti Kverulant.org

24 komentářů :

 1. Po OSVOBOZENÍ lidstva z pařátů Vatikánsko-Ročildovské = Židovské kabaly, budou uvolněny více jak 100let utajované vynálezy. VŠE se ZMĚNÍ. ENERGETIKA, ZDRAVOTNICTVÍ atd.
  LIDI jsme božské bytosti. Začněme každý u sebe. Zatím se chováme HŮŘ než dobytek. NIKDY nemáme DOST. Tak nás "vychovávají" sofistikovaná ŽIDOMÉDIA.
  Nejhorší a nejubožejší je ten, který žije v iluzi že je svobodný. Napsal kdosi ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, a všichni se povzneseme na jinou úroveň.
   Věcně, obyčejný rozum sedláka, má asi větší hodnotu, než zdejší pindy.
   Článek má zřejmě hodně co do sebe.

   Vymazat
  2. Diktátem EU vynucené zavádění elektromobilů zničí bez náhrady evropské strojírenství a dovolí převézt výrobu někam mimo rozvinuté evropské země. Máme se na co těšit.

   Vymazat
 2. To je hrozné, tady do toho těm politikům každý kecá. Jednou je to odborník přes klasické automobily, poté je to někdo z vývoje elektromobilů, pak si přisadí výrobci elektrické energie, dokonce do toho kecají ti, kteří tu el. energii jen rozvádí k občanům, pak něco řeknou ekologové a nakonec začnou křičet výrobci zelené energie. Každý do toho tomu chudákovi politikovi kecá a přitom nemají to hlavní - mandáty od občanů. P.S. Už někdy proběhla nějaká řádná konference, kde by byli zastoupeni všichni ti, kterých se zavádění elektromobilů do praktického života týká? Kde by byli odborníci z vysokých škol, výzkumných ústavů, vedoucí pracovníci výrobních firem, lidé z praxe, strojaři, silničáři, energetici, ekologové, ekonomové, politici. A tyto debaty vést nejenom k elektromobilitě, ale i k dalším problémům, např. jaderné energetice, zelené energii a pod. Zdá se mi, že se do toho politikům (příslušným ministrům) nějak nechce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je mi líto, ale tady ses sekl: politikům do toho nekecají odborníci, ale idiotští dobroserové z neziskovek, ničemu nerozumějící, o to agresívnější, kteří dnes ovládají z 90-ti℅ zkorumpované politiky. Zde se nabízí otázka, zda mají za současného stavu, promoření politiky neziskovkami, cenu vůbec volby, když nakonec zvolení politici jsou "řízeni" nevolenými neziskovkami. Jsem přesvědčen, že nebude ve státě pořádek, pokud nevykopeme neziskovky pryč - neodstavíme od státních dotací a neprohlásíme je za cizí agenty ! Jediní, kteří by tento úkol mohli zvládnou, jsou politici SPD - nebyl-li by na ně tento "brambor" příliš horký? Berte to prosím, jako téma k obohacení volebního programu.

   Vymazat
  2. Mně je Josefe líto, že jste nepochopil první část mého příspěvku jako ironii, snad jsem to měl napsat lépe, ale mám za to, že si rozumíme.

   Vymazat
  3. Že je prosazovaná elektromobilita absolutní nesmysl, to potvrdili již mnozí skuteční odborníci,kterým námitky kladli jen zájmovými a mocnými skupinami prosazovaní aktivisté a aktivistky (Greta a spol. ). Ostatně každý průměrně vzdělaný a soudný člověk o tom má jasno. Kdyby jim na ovzduší opravdu skutečně záleželo, snažili by se všemožně prosazovat výsadbu stromů a lesů, které spotřebovávají oxid uhličitý a produkují kyslík, ale to se neděje.

   Vymazat
  4. Jen drobný dodatek k té ekologii a uhlíkové stopě. Ani slova jsem od zelených a jiných dalších ekozaložených neslyšel, když se loni v Lidlu prodávala cibule z dovezená z Nového Zélandu. Jedinou omluvou těch ekozaložených může být ta skutečnost, že neví, kde se Nový Zéland nachází, ale možná taky pokládají cibuli za tropickou rostlinu. A co se toho a odkud k nám dováží, co můžeme vypěstovat u nás.

   Vymazat
 3. Něco z USA... Zatímco Biden nechává vojáky, kteří střeží Washington D. C. spát a odpočívat v parkovacích garážích, tak Donald Trump vojákům nabídl důstojný odpočinek v hotelu Intercontinental. Reakce nové administrativy v Bílém domě na tuto nabídku zatím není jasná.... V USA zemřela legenda basketbalu Henry Aaron. Pár týdnů po podání vakcíny na Covid.
  JFK.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Norsku již asi před týdnem bylo evidováno 23 zemřelých po očkování vakcinami Pfizer a německé Biontech. Byli to lidé nad 80 let, ale hlavně je by měla vakcina ochránit.

   Vymazat
  2. Prosím, pište k tématu článku a ne hala bala, co vás zrovna napadne.

   Vymazat
 4. Jsem myslel, že komentáře budou k evropské elektrodebilitě a zatím je to samá Unkhownodebilita

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JaNovy.. 22:52, Můžete jít na ČT, nebo Novu, tam je to myšlenkově a skutkově jasně ohraničené a nemůže se vám tam stát, že by jste se dozvěděl i něco co je za těmito jasnými skutkovými hranicemi.
   JFK.

   Vymazat
 5. Trochu mi vadí reakce "odborníků" na cokoliv, včetně elektromobilů versus těch na fosilní paliva.

  V obou případech spotřebováváme víc, než do přírody vkládáme, tím myslím vlastní tělo. Peníze, tlející mají ještě nižší hodnotu v přepočtu na kila. Matka Příroda se s námi vyrovná prostřednictvím 1% bohů, kteří půjdou "nahoru" jako poslední, aby viděli co způsobili a potom budou shozeni dolů, do propasti.

  Berte to jako varování, vědma nejsem, vše může být jinak, budeme-li chtít.

  OdpovědětVymazat
 6. Jako laik si myslím, že kampaň "Auta na baterky" má vésti ve svém konečném výsledku (skrze svou dosti pochybnou realisovatelnost) k omezení svobodného a nekontrolovanému pohybu obyčejných lidiček.
  Ale rád se nechám poučit, kde se ve své úvaze mýlím.

  OdpovědětVymazat
 7. Přesně tak logicky to nemůže fungovat pro všechny lidi jen pro novodobou šlechtu navíc to hoří jako fagule.

  OdpovědětVymazat
 8. Trojský kůň extrémní levice“ už je v Bílém domě. Klaus vysvětlil, proč se nástupu Bidena do úřadu prezidenta USA obávat

  https://cz.sputniknews.com/politika/2021012213089712-trojsky-kun-extremni-levice-uz-je-v-bilem-dome-klaus-vysvetlil-proc-se-nastupu-bidena-do-uradu/

  OdpovědětVymazat
 9. zajimave je ze jeste nikdo nenapsal kam a co s vybitym bateriemi a take jsou naklady na nove! diky za info

  OdpovědětVymazat
 10. Mám jen elektrokolo, poměr jeho váhy a výkonu není špatný, horší je, že budu muset brzy koupit novou baterku a ta je drahá (skoro 1/2 ceny kola). Na elektroauto asi nebudu mít nikdy. Je to jen pro bohatce, asi budou mít auta dvě, každý den je střídat, jejím jezdit a druhé nabíjet. Ekologie stejně dostane na frak, dle pravidla, že výfuk elektroauta je v nejbližší elektrárně. Navíc nevím, jak ekologická bude likvidace baterií. Za video dík.

  OdpovědětVymazat
 11. Vážení diskutující Neunavujte se dnes už nastává jiná doba. PRAVDA´= SVĚTLO přichází z Ameriky...Budeme mít také mnohem lepší způsob cestování , bez nutnosti unpentia nebo jiných prvků škodlivých pro člověka. Toto je začátek ZDARMA ENERGIE, funguje to, Tesla to věděla a my také víme.
  Někdy je lepší prosit o odpuštění, než požádat o svolení, „ kabalový olej “ už nikdo nepotřebuje, pravdou je, že jsme ho nepotřebovali před více než 100 lety, ale ropa se během několika příštích let stane bezcennou.
  Abychom to shrnuli, „ kvantový systém “, který má schopnost mapovat informační zdroje ve víceverzích, je napájen neomezeným zdrojem energie, drží fotbalové hřiště v hodnotě serverů pro získávání dat!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nelíbí se mi, že tady zveřejňujete přísně tajné informace. Zrovna včera jsem se vrátil z Venuše po testech s jmenovaným kvantovým systémem. Ještě to chce doladit, způsobuje to binarizaci lidské tkáně. Představte si, že moje replikované péro dorazilo zpět na zemi o celé 2 hod.dříve než já. Teď mám péra dvě, nevím co si počnu. Nemá někdo zájem?

   Vymazat
  2. TRUMP NESARA 2021: Kvantový finanční systém QFS a BlockChain - stará měna Fiatu jsou falešné peníze podporované centrální bankou, bankovní systém dluhového otroctví. https://thetruthisthelight.home.blog/2021/01/05/trump-nesara-2021-quantum-financial-system-qfs-and-the-blockchain-old-fiat-currency-is-false-money-supported-by-the-central-bank-banking-system-of-debt-slavery/ 5. ledna 2021
   Tato technologie nahradí blockchain a kryptografii během deseti let.
   Zdroje: inteldinarchronicles.blogspot.com , dinartimes.com , dinartube.com

   Vymazat
 12. V článku je málo skutečných argumentů proti elektromobilům. Je jasné, že beze změny způsobu výroby elektrické energie nelze mluvit o snížení uhlíkové stopy. Jenom se zlepší situace ve městech, ale zase zhorší okolo elektráren, tedy pokud jsou z velké části na hnědé uhlí jako u nás. Automobilky byly k elektromobilům v podstatě násilně dotlačeny politicky a ekonomicky na základě nedokázaného vlivu člověka na globální oteplování. Chtělo by to nějaké podrobnější porovnání jak to ovlivní celkovou uhlíkovou stopu na zeměkouli. Je-li něco takové vůbec možné spočítat.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.