Reklama

pátek 12. února 2021

Nacisté si z nás za protektorátu udělali taková hospodářská zvířata

12. 2. 2021 Youtube

Archivní díl pořadu ŠTRUNC! ze dne 18. března 2019:
Nacisté si z nás za protektorátu udělali taková hospodářská zvířata, byli jsme pro ně užiteční, proto nás nestříleli na potkání jako králíky, tvrdí historik Vojtěch Šustek. V souvislosti s obdobím mezi lety 1939-1945 hovoří o silné protičeské propagandě, která v tuzemsku přetrvala až do dneška. Burácet prý začala hlavně od 90. let, kdy ji dle názoru Šustka pomáhal dotvořit i tehdejší prezident Václav Havel. Lži, podvratná svědectví i manipulace s fotkami dle Šustka vzbuzují dojem, že se tu za protektorátu vlastně zase tolik nestalo. Ostatně, tento výrok si v nedávné historii připsala i bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková. Jaká je realita? Proč je zavádějící mluvit o odsunu Němců jako o genocidě? Z jakého důvodu mluví o „tzv.“ Sudetech?70 komentářů :

 1. Ruskou vakcínu nám soudruzi z Bruselu zakázali.

  OdpovědětVymazat
 2. Ruskou vakcínu nám soudruzi z Bruselu zakázali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6/48
   Nikdo nic ani nám nezakázal, jenom se nebude očkovat s NESCHVÁLENou vakcínou. Tohle snad pochopíte.

   Vymazat
  2. Ignorovat příkazy z Bruselu se nepřipouští. Unknown upřednostňuje zabíjení obyvatelstva Čech. Na Babiše to stačí, protože se ví, že je předposraný a stačí mu pohrozit.

   Vymazat
  3. 9:00.
   A zakázat schválení vakcíny, to není její zákaz ?...

   Vymazat
  4. Unknowne ty HOVNIVÁLE, kdo schválil vakacinu Maďarsku? Skoro celý parlament a ministerstvo zdravotnictví je na podání soudní žaloby za zanedbání svěřených povinností a tím smrt mnoha občanů. Jinak to co očkujeme je vlastně třetí fáze testování bez zodpovědnosti výrobce a ještě to musíme všechno draze zaplatit. Navíc to schvaluje nikým nevolený orgán EU. Máme vlastní schvalovací instituce a ty měly od 9.2020 podniknout všechny kroky k zajištění života občanů a ne čekat na nějaké degeneráty z EU. Nebo bude Lejnová s Joudovou trestně odpovědná?

   Vymazat
  5. Maďaarsko očkuje rus. vakcínou na své triko, bez schválení EU .Samotný stát si nemuže nic schválit sám. Bordel jako v Rusku, v EU nebude !!
   Heroine, nikdo v EU nevydal nějaký zákaz ke schválení rus. vakcíny, jen rus nedodal nic k tomu, aby proběhlo schválení sputniku !!! Jen zase lžeš, tak jako většinou, ty ubohá rusofilcko !!

   Vymazat
  6. se divím ,ty hlupáku ,žes použil pan...

   Vymazat
  7. 9:59. Na lhaní, jak je všeobecně známo, jste tu VY...
   Stát si samozřejmě schválit vakcínu i jakýkoliv lék sám může. Žádná legislativa EU, ani naše tomu brání.
   Viz Maďarsko.

   Vymazat
  8. Indiáne u nás umírají občané na čí triko? Proš by měl Rus něco do Bruseli podávat, zájemce o chleba nečeká až mu ho pekař bude cpát do tašky. Jsi ubožák nebo blbec.

   Vymazat
 3. Něco podobného z nás udělal Rus, více jak 40 roku, třeba vyrabovaný URAN za který nám ještě dnes dluží !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podrobně o těžbě uranu v Československu píše geolog
   Lepka v knize Český uran (1993).Většinu uranu pro vývoj a odzkoušení atomové pumy dodalo Německo.

   Vymazat
  2. 8:55. A my jemu za 40leté dodávky surovin, včetně ropy a plynu ze ceny hlubokoé pod světovými...
   A dávat rovnítko 40 let normálního života hospodářského rozvoje po válce k německé okupací, není nic jiného než obhajování genocidy čekého národa ze strany Němců.

   Vymazat
  3. 9:26š
   Heroin, lžeš.!!
   SSSR nám nikdy neprodávalo plyn, naftu za nějaké výhodné ceny, vždy za světové, stejně tak jako dnes !! I lhát se ty rufilcko musí umět, ty už z toho tvého ruska totálně blbneš !!

   Vymazat
  4. a koukám pan BĚŽEC také po snídani

   Vymazat
  5. 10:02
   A jak jseš na tom ty, já snídám po 7 hod, troubo !

   Vymazat
  6. Nejdříve se nadávalo na Rakousko-Uhersko, pak na SSSR a dnes? Nacismus byl vůči Slovanům zničující. SSSR zachránil okolní státy před predátory ze "Západu" jen krátce. Sám poznala matička Rus co dokáží vrazi z Wall Streetu za Jelcina. Dnes poznáváme co dokáže Evropská unie a její posluhovač Babiš. Díky SPD za zrušení nouýáku, ale ještě není vyhráno. Ta Česká Hydra má více hlav.

   Vymazat
  7. Přátelé, proč na toho kavárenského povaleče vůbec reagujete...

   Vymazat
  8. Indiáne, tak ses přihlásil k plebsu. Vipáci snídají v poledne. Jsi genderově vzdělaný a umíš kulový. PARAZITE.

   Vymazat
  9. 9:52. Co nevíte, to si vymyslíte, že...

   Vymazat
  10. 10:19. Čistě ze studijních důvodů... :-)

   Vymazat
  11. 10.44
   Nojo, ale co na tom studovat, když to ani neví, že s námi v rámci RVHP Sovětsko kšeftovalo v tzv. konvrtibilních rublech? A že jen díky tomu jsme mohli v podstatě až do Hadráku tankovat PH, v porovnání se západem, za směšné ceny? A to přesto, že od r. 1986 PH podražovaly, stále to ještě byli směšně nízké ceny.
   Zřejmě to za čáru nevystrčilo čenich, tak to nemohlo porovnávat, zač jsou PH u nás, a zač je toho loket za čárou. Je to zkrátka blbé a prolhané.

   Vymazat
  12. Za uran nám zaplatili kompletním geologickým průzkumem celé republiky. Tak mě to bylo řečeno na VŠB v oboru "Dějiny národního hospodářství" před 15 lety.

   Vymazat
  13. V srpnu 1945 byla v Praze zahájena intenzivní a přísně tajná jednání mezi pověřencem SSSR plukovníkem Alexandrovem a náměstkem ministra zahraničního obchodu SSSR Ivanem Bakulinem na straně jedné, a předsedou vlády ČSR Zdeňkem Fierlingerem na straně druhé. Fierlinger byl jednáním pověřen s vědomím tehdejšího prezidenta republiky Dr. Edvarda Beneše. Krycí jméno projektu vytěžení a dodání zásoby jáchymovské uranové rudy do SSSR. A 19. září 1945 byla podepsaná smlouva mezi ČSR a SSSR. Což znamená, že prezident Beneš naši republiku opět zaprodal.

   Vymazat
  14. reproduktore, nezaprodal. Ono nic není zadarmo a o nové bombě se vědělo. Prostě se muselo zaplatit a řekněme si, že to až tak drahé nebylo. Kdybychom zůstali vně kordonu, bylo by to samé, jen by hrozila ta válka, tentokrát v koridoru. Nikdo další válku po té hrůze nechtěl.

   Platby za tkaničky do bot a fusekle našich mrtvých vojáků bojujících v Británii se mně osobně taky nelíbily. To byla taky podobná platba. Nemluvě o zlatu. A to se jednalo o NAŠE vojáky, uranem SR platilo za sovětské.

   Vymazat
  15. 10.51
   Máte pravdu, Reproduktore zaprodal - a opět přes svého důvěrného přítele, tajného agenta NKVD Zděndu.
   K těm tkaničkám a fuseklím nade mnou - na východní frontě museli zase Svobodovi kluci na svůj první tank udělat mezi sebou sbírku. "Spojenci" zleva a "spojenci" zprava si zkrátka nemaj co vyčítat, řekl bych.
   Jo a k tomu nechtění další války nade mnou.
   Ale chtěl další válku, chtěl. A moc. Demokrat Churchill ji chtěl. A chtěl ji zahájit okamžitě a využít k ní, krom jiného, i zajaté Němce. A nevyšlo mu to jen proto, že strejda Sam mu odmítl pomoc. Pěknej parchant tenhleten demokrat.
   Může se pak někdo divit Džugašvilimu že dostal podobně chytrej nápad a koumal jak se anglánům a spol. dostat na kůži?
   A může se někdo divit Západu že v reakci nato založilo NATO?
   Mě z toho přesto vše vychází jako větší svině v tomto kontextu Západ. Protože Churchill - to byl Západ.
   Vlastně ho mám za otce-zakladatele studené války - akce vzbuzuje reakci, že. "On si začal" řečeno mluvou pískoviště.

   Vymazat
  16. Paulusi 10:22
   Je mi trochu divné, co vám to povídali na VŠB, poněvadž my jsme tady v republice měli v Brně a Bratislavě podnik Geofyzika, velice úspěšný, na dobu socíku s neuvěřitelně demkratickými poměry a velice chytrými a uznávanými odborníky v oboru geologie a užité geofyziky (např. docent Hrouda). Takže se mi zdá divné, proč by nám geologický průzkum dělali Rusové, když naopak naši odborníci jezdili průzkum dělat naopak mimo republiku (Kuba, Nikaragua, Vietnam).
   Já jsem teda slyšel, že za náš uran nám Rusové dodávali palivové články, které bychom si neuměli sami vyrobit a již zmíněné produkty (ropa, rudy atd.) Takže je asi dost sporné, jestli to pro nás bylo tak nevýhodné či nikoliv. Předpokládám, že komunisté až do doby Dubčeka nebyli úplně blbí aby něco dávali za hubičku...ostatně třeba prezident Novotný dlouho a úspěšně odolával tlakům stát se sovětskou gubernií ala NDR. Ale než se otevřou archívy tak těžko říct. Každopádně toho uranu tady zase tak moc nebylo a jeho význam se přeceňuje stejně jako dnes eventuální těžba lithia.

   Vymazat
  17. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 4. Ten rozhovor je těžké obvinění disidentů. Má pan doktor David povolení tento rozhovor uveřejnit? Ještěže našli komunistu Mlynárika, kterého ze strany nejspíše za normalizace vyloučili, a tak mohli na komunistech něco najít.

  OdpovědětVymazat
 5. Je strašné že tolik lidí se hlásí k nacismu a k jednotné Evropě pod vládou skopčáků. Když to nešlo po zlém tak to dělají mírovou cestou a cíl je opět stejný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:15
   Čablík, já znám dnes stát, kde řádí FAŠISMUS, že neuhodneš který to je ??? Napovím R, nic, U, stále nic, RUSKO !!!
   Nemecko se dnes rozloučilo s totalitním fašismem, což se nedá říct o Rusku, kde nadále stojí a další pomniky se staví takovému vrahovi, jako byl Stalin.V Rusku ještě dnes svítí rudé hvězdy, jako symbol zrudného rudého režimu. V německu nenajdeš sochu Hitlera.Tak si odpusť čmárat ty tvoje nesmysly o našich přátelích NĚMCÍCH, rusofilcko !!

   Vymazat
  2. INDICKÝ BĚŽEC: (__!__)

   Vymazat
  3. Indiáne nadávky na Gruzince ti nepomůžou, podle zdegenerovaných zvrhlých parazitů to byl největší nepřítel lidstva a to mluví samo za sebe. I na tebe příjdou ty co se na ně těšíš. Kup si hábit a pak jím můžeš vykládat, že jsi byl vlastně katolickej disident. No ty vole to je kombinace na palici.

   Vymazat
  4. praděda S fanatikem se nedá diskutovat radši mu tam vlepte nějaký pěkný smajlík.

   Vymazat
  5. Začalo to hrdinským útokem pochybného starosty proti Koněvovi. Pak útoky na sochy v USA, novinky uvedly, že protestující v Portsmouthu převrátili celkem čtyři sochy zástupců Konfederace a poté je připravili o hlavu.  I Lincolna pomalovali, musí ho chránit. V Anglii útočí kromě jiných na sochu Churchilla kvůli rasizmu. U nás to odnesl i jiný bojovník s Hitlerem Churchill. Teď už ty sochy sundávají všichni jejich pokračovatelé. . Levičáci, neomarxisti, postfašisti. Antifa . V Německu postavili sochu Marxe.

   Vymazat
  6. Hele, kolego Cabliku, všiml jste si, jak nám tady v diskuzích řáděj fašouni? No, kmitaj a prohazujou se dnes mezi laptopy svižně, řekl bych.
   Jo, jak jednomu z nich odpovídáte - to je, soudím, pozadí mutr Protetorky, že? Asiže doufáte, že do ni pádící dodo hupsne.

   Vymazat
  7. Milane, tihle "fašouni" se veřejně neukáží, byli by biti.

   Vymazat
  8. 13.22
   Jako žito při výmlatu.
   P.S. Cep má brácha, co rodinnou památku, určitě by mi ho zapůjčil.

   Vymazat
 6. Pan prezident se necha dnes ockovat americkym Pfizerem, hloupy Stando.

  OdpovědětVymazat
 7. Cáblíku, to je hluboké nedorozumění. To všechno je 1.000 let řízená genocida proti lidstvu pomocí peněz. Ti disidenti a jejich potomci pokračují ve starém díle. ROZDĚL A PANUJ. Jenže situace se natolik změnila, že musely upravit i konečné řešení . Klaus Schwab, Great reset, je jen část cesty k NWO pana Kaligeriho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:41
   Bláznum, starým lidem a melejm dětem se neodporuje.
   1 000 let tady řádí disidenti, dědku ALZHEIMER je svinctvo co, chápu !!

   Vymazat
  2. praděda Je to furt to samé dokola cesta na ovládnutí světa hlavně se jim to nesmí povést. Pak by začalo opravdové peklo na zemi.

   Vymazat
  3. Indiáne ty zkroucený hovno u cesty, kde jsem psal o 1.000 letým řádění disidentů. Ty jsi ale PAKO.

   Vymazat
 8. A KDE JE TO VIDEO? Váš odkaz "youtube" je na úvodní stránku Bloggeru.

  Jak vidět, redakce natolik pohrdá svými čtenáři a diskutéry, že se nenamáhá ani uvést link.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro J.J.12. února 2021 9:45, redaktoři, pokud obsluhují tyto stránky občas technicky šlápnou vedle. Jejich profese to není, to je zjevné. Jiná by byla, pokud by byli placeni. Pochopte. JiH

   Vymazat
  2. Ne JiH, redakce mě maže programově. To se děje už od loňska, když jsem nesouhlasil s tím, že Turecko je špinavá primitivní díra. Tady mažou moje vlákna v pokojné diskusi s ostatními, dokonce i když se shodneme. Moje příspěvky Dvořák smaže, ostatní nechá, anebo rovnou smaže celé vlákno. Minimálně padesátkrát mě smazal a nazval idiotem. Několikrát napsal, že mě bude mazat, i kdybych psal pravdu a k věci. Nechává všechny, kteří mi vulgárně nadávají. Teď si představte, že bych tady diskutoval pod svým jménem, jak jsem měl v úmyslu, a ne jen iniciálami, když se tady množí výrazy od chudáků typu "hodný člověk" že "J.J. je čurák". A to jen proto, že jsem psal o něčem, co je mým oborem, na co mám vzdělání, jenže se to nehodilo do všeobecně přijímané teorie.

   Vymazat
 9. Levičáci konečně přiznali, že zmanipulovali volby kvůli „správnému výsledku“

  http://svobodnenoviny.eu/levicaci-konecne-priznali-ze-zmanipulovali-volby-kvuli-spravnemu-vysledku/

  Ruské letectvo zničilo „tajnou základnu“ v severozápadní Sýrii: Video

  Dále bylo uvedeno, že „protiteroristická operace byla logickou reakcí na neschopnost Turecka převzít kontrolu nad vlastními militantními skupinami, které systematicky útočí na oblasti kontrolované Damaškem v zóně Idlibu, kde dochází k deeskalaci.“

  http://svobodnenoviny.eu/ruske-letectvo-znicilo-tajnou-zakladnu-v-severozapadni-syrii-video/

  OdpovědětVymazat
 10. A helemese, mnohojediný unk Hown Libor nastoupil co Blátošlap II. a pornáč Blátošlap I. se nám tu zase rozkecává co J.J.

  OdpovědětVymazat
 11. 10/24
  Ubohý a hloupý Milánku,jdi už taky do prde.. a zbytečně neprovokuj.

  OdpovědětVymazat

 12. Redakce neuvedla video, takže si tady každý blábolí po svém a nediskutuje k tématu. Jak na oddělení gerontologie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Potukanim má odkaz na YouTube v záhlaví do můžete video prohlédnout i na mobilu.

   Vymazat
  2. To už vadí i moje jednoduchá odpověď, že váš link je na adresu https://www.blogger.com/dashboard/reading#

   Proč kurva mažete i tyhle informace, které jsou dobré i pro vás. Upozornenilo vás na to už víc lidí a mě to smažete?

   Poslyšte,mám dojem, že jste pověřil správou diskuse vašeho desetiletého vnuka. Přece není možné, aby byl dávno dospělý člověk takový pitomec.

   Vymazat
 13. Zlaté časy, kdy to stálo za h*vno.

  OdpovědětVymazat
 14. Tak tak. Zlatý časy, než jste nám to tu zahownili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milane,j.j. není J.J., už několikrát jsem mu doporučil změnu nicku.

   Vymazat
  2. J.J. není pornáč Janda? Já usoudil z jedné reakce pana Dvořáka že je to on. Hm... a nikdy se neohradil. Nebo jsou dva J.J.? Nojo, teď jsem na to pořádně zabrejlil - já vůl.
   Omlouvám se tímto j.j, že jsem ho zaměnil se sráčem pornáčem J.J.

   Vymazat
  3. Milane,14:02
   tak nějak nabývám dojmu, že jsou dva J.J. a jeden j.j. A nebo se stačí ten J.J. zhulit či ožrat a pak se z něj stane zvíře. Protože občas píše i rozumně. Ale skutečně jen občas.

   Vymazat
  4. Kasteláne, tvrdím to už od minulého roku - je to ksindltým zmrdů. Stačí sledovat dikci.
   Nejde o jednoho šmejda, ale o více šmejdů pod (jak se dohaduji) vedením pornáče J.J. - tedy Jakuba Jandy. Jednou tu funguje co J.J. za chvíli zase co Blátošlap a pak unk Hown. Musí ale mít, podle dikce, slovní zásoby a chyb, nejméně dva poskoky-příserkáře, ale spíše tři - čtyři, aby pokryli i "noční směnu". Co se týká j.j. nepatří k nim. Já do klávesnice mydlím občas bez brýlí a něka jsem přehlédl že j není J. Jojo.

   P.S.
   Ty slušné manipulativní příserky, na které občas i reaguji, jsou právě od pornáče.

   Vymazat
 15. To co se nepodařilo z našeho státu docílit válkou to se se sice se zpožděním, ale podařilo Němcům po roce 1989, otrocké mzdy, "vyzobání kvalitních podniků", likvidace našich velmi kvalitních světových značek v mnoha oborech, závislost na jejich potravinovém šrotu.........., teď už u nás pouze paběrkují co jim v prvopočátku uniklo viz přesun výroby lentilek atd.

  OdpovědětVymazat
 16. Putin "vyzval" úředníky k řešení situace s cenami základních potravin. Putin měl v ruce jakýsi papír, bylo vidět, že je značně rozzloben a podával si ministra pro ekonomický rozvoj. "V zemi roste nezaměstnanost, příjmy obyvatel klesají a vy mně tady krmíte jakýmisi pohádkami o tom, že zorganizujete jakési setkání a že vše vyřeší antimonopolní úřad,". Pak vytáhl čísla pokračoval: "Na světových trzích prudce roste poptávka po potravinách a naši vývozci se chtějí přidat. A ceny potravin v Rusku zvýšili na ceny světové. To je naprosto nepřípustné. Na řešení situace vám dávám týden." Pan ministr celou dobu mlčel a klepal se jak list. Druhý den (včera) k věci vystoupil premiér Mišustin a kartáč dostali další ministři a úředníci. Dneska je konstatováno, že ceny potravin (především cukru, chleba a leje klesají. Tomu říkám autorita. Koukněte se na předvčerejší a včerejší Vesti. Dovede si někdo představit, že by se toto odehrálo v Lánech nebo ve Strakovce? K věci bych chtěl ještě dodat, že ještě v roce 2008 se do Ruska potraviny dovážely v rámci humanitární pomoci. Jako do rozvojové země (i to jsou slova prezidenta Putina). Dneska ovládá ceny pšenice a jak je vidět, přes ní i potravin. Exportní ceny ruské pšenice tento týden trochu klesly, nicméně to proběhlo ještě před oznámením plánů Moskvy na snížení cen potravin. Pšenice s obsahem bílkoviny 12,5 % se expedovala v přístavu Novorossijsk za cenu 253 dolarů za tunu, což je o 1 dolar méně, než v týdnu před tím.
  http://www.skrytapravda.cz/ekonomika/3592-rusko-proc-se-zapad-silene-zadluzuje-stale-mene-statu-ve-svete-se-nechava-okradat

  OdpovědětVymazat
 17. Pánové doktore Davide a Dvořáku, nabídnete čtenářům cennou perlu, kde se dozvědí něco, co se z televize a rozhlasu nemohou nikdy dozvědět. Nikdo z vašich zavilých inteligentních přátel a nepřátel si toho nevšimne. Myslím o lásce nějakého Patočky k českým lidem. Efekt vaši masově politické práce je zanedbatelný.

  OdpovědětVymazat
 18. tu nenávist k našemu národu ukazují nosatí, a ta už nějaké století trvá, prví se k tomu přidal Venca Flaška

  OdpovědětVymazat
 19. Pan historik Šustek naprosto excelentní. Zatímco moderátor Štrunc nám zcela v duchu dnešního přepisování historie nestydatě tvrdí, že Sovětský svaz "napomohl" k porážce fašismu. Ne, nenapomohl. Sovětský svaz totiž nesl hlavní tíhu boje proti německému fašismu v Evropě.
  Pan Šustek také jako první člověk ve veřejných médiích pronesl pravdu o vlastizdrádném jednání kulisáka Havla. Jen se obávám, že havloidi pana Šustka za ta slova ukřižují a že si do médií už nikdy ani nepípne.
  Ani bych se nedivil, kdyby pan Šustek měl už v pondělí na stole položenou výpověď z Archívu hl.m.Prahy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To video bylo vyložena včera 11.2.2021.

   Vymazat
  2. Anonyme, Ján jsem vám včera odepsal s tím, že by si měla ruská vláda pospíšit, pokud již není pozdě, protože faktor "Navalnyj" je už v běhu. Docela podrobně jsem to rozebral, čerpal jsem z Chazina a dalších, takže jsem zde pro NR odvedl slušnou práci na samostatný článek, jenže Dvořák zas mazal. Tentokrát bez dovětku o idiotech.

   Vymazat
 20. Nejde o odpověď Indickému běžci, ani onomu jistému Unknownovi, který snad ani tak nelže, jako zjevně hloupě věří propagandě. Propagandě, kterou provozovalo už vysílání (snaživé redakce) "Svobodné Evropy", i když o trochu méně i „Hlasu Ameriky“ a kultivovaně i BBC ..., za předchozího režimu. Byl jsem soustavným posluchačem oněch "štvavých vysílačů". Abych věděl. Unknown s Indickým běžcem jsou jejich primitivním obrazem.
  V zájmu přesnější informace, jako ten, který viděl do ekonomiky mnohatisícového průmyslového podniku potvrzuji, že všechny dodávky ze SSSR byly trvale pod světovými cenami. To také proto, že ceny v celé RVHP nebyly tvořeny trhem, ale podle stanovených kalkulačních vzorců, v podstatě tedy podle nákladů. Dále podle ujednání v rámci RVHP, podle politických potřeb a také relacemi bártrových směn. Strategické a nedostatkové dodávky byly tzv. bilancovány, takže o zvýšení objemů muselo být všemožně usilováno. Pamatuji ceny titanu, cínu, rhodia, kadmia ..., pokud je při spotřebě přesahující bilancovaný limit nezbylo než nakoupit na "západním“ trhu. Vždy šlo o víc nebo méně dramatický zásah do rozpočtu!
  S nástupem Gorbačova zahájil SSSR přechod ke světovým cenám v dodávkách. Při nákupech už byly srovnávány kvalitativní parametry, cokoli nekoupili a hledali na západním trhu. Ale i tak, při osobním jednání zejména s Ruskými partnery nebylo obtížné dosáhnout všemožné úlevy. Je osobně to nijak nebolelo. A uplácení? Směšné dárečky.
  Ale i tak. Hospodářství ČSSR bylo vystaveno těžko řešitelnému tlaku, takže informovaná část komunistické věrchušky zahájila ústup. Generální tajemník Miloš Jakeš zjistil, že se stal "kůlem v plotě" a prezident Husák, že se nic nedozvídá v „Hradní“ izolaci. Hádám, že analýzy prováděné v SSSR po smrti Černěnka vedly k závěru, že SSSR je svými satelity zatížen do té míry, až nezbývá, než od natolik robustní podpory ustoupit. Až nakonec, nechat je sobě. Konce jsou známy. Nebýt hlupáků, zlí nic nepořídí.

  OdpovědětVymazat
 21. Unknown 13.2.21 v 3:38 Děkuji, stručě a velmi dobře popsáno. Jako začínající THP jsem měl možnost seznámit se z tvorbou cen. Byla to pro vnitřní trh a politický systém dobře propracovaná metoda. Nevím jak se odehrávaly dohody o cenách při vývozu. Problémy na vnitřním trhu začaly až politickým zasahováním komoušů/později disidentů/ do této konstrukce cen. Následkem toho docházelo k tomu, že některé podniky měly dostatek prostředků k rozvoji a ty menší upadaly. Blábolům o bezplatném vyvážení uranu, nevěřím. Jenom vím, že za minulého režimu se vracelo vyhořelé palivo z AE zpět a po 89 došlo k ukončení této dohody a pro vyhořelé palivo si musíme vybudovat uložiště, což je značně nákladné. Také dnes platí: NEBÝT HLUPÁKŮ, ZLÍ NIC NEPOŘÍDÍ. Jenže CO S NIMI.

  OdpovědětVymazat
 22. Děkuji panu Šustkovi za obranu Českého národa ze kterého dělá jeho vlastní ČT a ministři zahraničí debily.
  Navrhuji pana Šustka vládě za nového ministra zahraničí ze jistého pana Petříčka - dosazeného na ministerstvo zahraničí vydíráním premiera Babiše - v přímém přenosu ČT.
  Možná, že si na to i vy vzpomenete. A teď kontrolní otázka : odkud se vzal neznámý pytlík Petříček který byl silou soudruha Pocheho a ČSSD dotlačen jako loutkový ministr vlády ? Já protestuji aby ta loutka zastupovala Český stát a posílala naše peníze Benderovcům a organizátorům mejdanů
  na Ukrajině a Bělorusku. O lísání se k sudeťákům mi je haňba mluvit...

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.