Reklama

čtvrtek 18. února 2021

A nás tady straší jenom covidem...

Jaroslav Bašta
18. 2. 2021  Prvnizpravy
Téměř každému, kdo v minulém roce pozorně sledoval proměny našeho světa, muselo být jasné, že se nacházíme na osudové křižovatce, ke které se těžko hledají analogie. Lidé znalí Bible, konkrétně Starého zákona, si vzpomínají na deset ran egyptských, protože vloni se objevila mračna kobylek dlouhá přes tisíc kilometrů, která zakryla Slunce. Tropická vedra v létě a arktické mrazy v zimě už nikoho nepřekvapí, stejně jako střídání katastrofálního sucha se stejně zhoubnými povodněmi v průběhu jediného měsíce. Došlo i na ten mor v podobě COVIDu – 19.

Dopad pandemie na naše životy a plány globalistů zahrnující Velký reset (vynulování minulosti) a ekonomiku doby pocovidové, vedly řadu komentátorů k obavám z nastupujícího nového feudalismu, či přesněji z digitálního otroctví. To by mělo být založeno na absolutním elektronickém dohledu a přidělování sociálních bonusů. Prakticky již částečně funguje v Číně, pro západní civilizaci tuto ideu jako první rozpracoval Klaus Schwab ve své knize Velký reset (tu považuji za součást novodobých egyptských ran roku 2020).

Přiznám se, že tyto obavy nesdílím. Sice nepochybuji o tom, že globalisté a nadnárodní firmy využijí příležitosti a pokusí se své plány dotáhnout do konce, ale (spíše dříve než později) ztroskotají kvůli podcenění zásadního nebezpečí, které v souvisí s aktivitou dárce energie a života, tedy našeho Slunce.

Na konci srpna a počátku září roku 1859 se odehrál zajímavý přírodní jev, nazvaný dle anglického astronoma Carringtonova událost. Tehdy došlo ke dvěma mohutným a na sebe navazujícím výbuchům na Slunci. Vyvržená plazma zasáhla Zemi, ta první za necelé tři dny, druhá za pouhých 17 hodin. Našim předkům se naskytla úžasná podívaná na severní i jižní polární záři, dokonce i v tropech. Nejvíce zasažené však bylo území Spojených států. Tam kromě jasných nocí, za nichž nebylo zapotřebí veřejné osvětlení, zkolabovala telegrafní síť a pár telegrafistů utrpělo úraz elektrickým proudem.

Na celou událost nikdo nevzpomenul až do 23. 7. 2012. Tenkrát došlo na Slunci ke stejným protuberancím, ale vyvržená plazma Zemi minula. Vědci začali odhadovat škody, které by v USA nastaly, kdyby se zopakoval rok 1859. Došli k téměř astronomickým číslům, protože by selhalo vše, co funguje na elektřinu. Předpokládají, že jenom obnova energetiky a rozvodné sítě by trvala asi tři roky. Elektronicky uložená data by navždy zmizela (včetně kont v bankách). Celá naše civilizace ve své digitální podobě by se zhroutila.

Carringtonova událost patří k jevům, kterým se nelze vyhnout. Určitě přijde, jen nevíme kdy. Jde o takovou kosmickou ruskou ruletu. Dle předpovědí sluneční aktivity a s ohledem na výše zmíněných moderních ran egyptských, které nás momentálně trápí, není vyloučeno, že nás zasáhne brzy. Tajemný vojenský server Deagel předpovídá pro rok 2025 pokles populace na západní polokouli o více než 300 milionů osob. Prý platí, že čím vyspělejší země, tím bude více mrtvých.

33 komentářů :

 1. Já tomu přestávám rozumnět. Měli jsme dvě období, kdy jsme měli skutečně vysoký počet nakažených a hospitalizovaných. Vloni, na přelomu října a listopadu a letos počátkem ledna byly denní přírůstky 15-17 tisíc nakažených a v nemocnicích leželo kolem devíti tisíc těžkých případů. Přesto nás média v onu dobu chlácholila, že je situace sice vážná, ale nikoliv kritická.
  V současnosti máme denní přírůstek cca 10-12 tisíc nových případů, v nemocnicích leží kolem šesti tisíc těžkých případů a včera jsem se dozvěděl, že naše zdravotnictví stojí před kolapsem.
  Ano, několik desítek lékařů a sester zemřelo a řada z nich s kovidem marodí. Ale pokud zdravotnictví ještě před několika týdny zvládalo 9 tisíc nemocných a nyní nezvládá šest tisíc, vyřadila nám epidemie více než třetinu zdravotnického personálu?
  Vysvětlete mi to prosím někdo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není čo vysvětlovat. Ani tehdy to nebylo dobré, teď už vůbec ne. Odpověděl jste si sám ...Ano, několik desítek lékařů a sester zemřelo... Já jen doplním, nebyly to jen desítky a dosud každý den umírá několik stovek lidí navíc než by mělo. Umírají mladí a ve středním věku. Náhle, neočekávaně.

   Smazat
  2. J.J. tak to dopadá, když se do řešení problémů většiny lidí nacpe politika blbců a připosranců. Komu to myslelo už koncem roku se sháněl kde zajistí vakacíny. Skoro celá naše elita vč. vylyzovačů, spoléhají na radu EU která za celou svojí existenci nedokázala skoro nic vyřešit bez závažných selhání. Skoro celý parlament je vinen smrtí mnoha lidí z důvodu své neschopnosti konat v prospěch všech občanů. Co ale chcete na debilech co se sešly na Letné, aby nám oznámily, že ne volby ale oni jsou ti co by měly rozhodovat o našem životě nebo smrti. Co chcete od soudnictví, když znevážení státního symbolu je skoro nic a mělo by se to stát běžné. Za vyhovění blbce co vede zasedání parlamentu, který vyzval poslance, aby si mu přišel sednout na klín, dostane ten co mu vyhověl pokutu. Celý státní systém je v rozvalu. Teď ještě schází aby zdegenerované partaje obsazovaly ve volbách všechny sexuální entity a v parlamentě zhotovily pro ně oddělené toalety.
   ELITY NÁRODA SOTÁHLY JSTE TO DO HAJZLU.

   Smazat
  3. V nemocnicích zmizelo 2000 lůžek myslím si, že jsou obsazeny lidmi po vakcinaci.

   Smazat
  4. J.J. To náhlé umírání mladých lidí způsobuje vakcína Pfitzer. Hodně lidí má vedlejší účinky. Nebezpečí číhá po delší době v podobě útoku RNA genu na, právě se dělící buňky v těle. Tam se dostanou zhoubné geny do právě vznikající buňky a změní její DNA. A pak se vám, najednou a bez příznaků zastaví srdce, nebo selže jiný, důležitý orgán. Kdo chce, najde na stránkách "Proud národní hrdosti.cz", vysvětlení americké profesorky o činnosti vakcín s RNA.

   Smazat
  5. 12.04
   Milerád se toho vysvětlování ujmu.
   Jen od vás potřebuji info

   a) kolik sestřiček a lékařek je v důsledku zavření škol a mateřinek doma s dětmi

   b) kolik lůžek je v nemocnicích obsazeno tzv. sociálními pacienty, to jest pozitivními koronáči kterým však jinak nic není a které v důsledku karantény domovy důchodců a pečováky nechtějí, a vlastně ani nemohou vzít zpět

   c) proč se, namísto zrušení, nevyužila polní nemocnice v Letňanech za sto mega aspoň na umístění sociálních pacientů kteří jsou, až na pozitivní nález, jinak relativně v pořádku, to znamená potřebují jen běžnou péči

   To by pro začátek stačilo.
   Hm... Jenže když ty info budete mít, asi už nebude co vysvětlovat, že.

   Smazat
  6. Tomáši, da se zjednodusit, ze pfizer je pro starsi lidi mene nebezpecny, kterym se bunky už tak rychle nedeli, a nejlépe očkovat na podzim, kdyz procesy v těle se zpomalují, a adenovirove vakcíny jsou jistejsi pro mladší lidi? Asi blbost, co.
   Na podzim kolem prymulovy aféry se mluvilo o amerických zdravotnicich, kteří měli prijet do čr pomáhat nebo na stáž a právě snad do těch polních nemocnic, zrovna je staveli. Mělo jich být kolem 30. A je ticho po pěšině. Jsou tu nebo ne?

   Smazat
  7. 3.6mil za hajzl? no neni ten starosta HAJZL?
   Předpokládám, že do této kadibudky jejíž skutečnou cenu odhaduji na 45.000,- Kč, kterou nechal vybudovat starosta Prahy 6 za TOP 09 Kolář za 3.600.000,- Kč se při uvádění do provozu šli slavnostně vys.at a pustit tam první ho.no: Karel Schwarzenberg, Miroslav Kalousek, Pekarová Adamová a bylo by nedůstojné, aby tu čtvrtou šišku tam nepoložil i starosta za TOP 09 Kolář. Na stěnu té kadibudky napište
   "Tady se to krásně se.e, vítr fouká do p.dele.
   S kulkami mi vítr hází, jenom papír, ten tu schází".
   a my zpivame z plna hrdel vylizte nam vsichni prdel a refren zni 
   " kde domov hnuj"!!!!

   Smazat
 2. Jaroslav Basta = etalon lidske hlouposti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne alias Indický běžec jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

   Smazat
  2. Trolům docházejí argumenty, a tak se uchylují k osobním urážkám.
   Ono lze opravdu těžko argumentovat. Ano, na západě se bydlí v přepychových domech a luxusních autech. Ale kolika ony domy a auta říkají pane? Na všem vysí hypotéky a leasingy. Na dluh koupený blahobyt. Navíc, vytrácí se zde tvůrčí práce. Kolik lidí ve společnosti dokáže o sobě říct, že něco vytváří a že to skutečně umí? Že jsou zdatnými konstruktéry, svářeči, zedníky,zemědělci,...Zato neproduktivních úředníků, sociálních pracovnic a "vědců" máme tolik, že by jsme je mohli vyvážet. Ale kdo by o ně stál, že?

   Smazat
  3. G.B.Shaw: „Moudrý napadne článek protiargumenty, hlupák autora článku“.

   Smazat
  4. U-hov.o je opravdový blb a shoří ihned, jak to bude povoleno...

   Smazat
  5. Když ty něco vybleješ,tak to je "genialita" sama !

   Smazat
  6. Tvrdím, že tzv. ETALONEM zmíněné vlastnosti jsi TY sám!

   https://wp.me/pbYbqw-eqf

   opět možno titulky; blbci je neumí ani nastavit a pak zde neuměle trolí... otázkou však zůstává, zda porozuměli psanému, či vizualizovanému, pokud nastaví. Ne-li, pak jsou líní a zaslouží si zasloužené od ostatních!!!

   Smazat
 3. Carringtonově události se asi opravdu nelze vyhnout, ale česká politická reprezentace si připravuje katastrofu pro veřejné finance dobrovolně a s nadšením. Ti nezodpovědní debilové se dnes rozhodli dát možnost podnikatelům žádat kompenzaci ze státní kasy za údajné ztráty na zisku! Čeká nás naprostý rozvrat veřejných financí a astronomicky zadlužený stát! Budoucí generace se mají na co těšit a budou moci děkovat potomkům Fialů, Pekarové, Jurečků, Rakušanů a samozřejmě Bartošů. Role Okamury a Filipa je také smutná. Babiš a jeho melody boys se tedy opět zalekli proradné a zaprodané opozice a nikomu nezodpovědných pisálků...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jak Bašta píše, 2012 jsme se tomu vyhnuli. Teď se k nám řítí nějaký asteroid, kometa nás těsně minula...

   To spíš nějaké to zemětřesení, výbuchy sopek... a hlavně zmršený systém dodávek elektřiny - viz Austin. Nevím, jak bychom obstáli v měsíčním polárním vortexu, kdy teploty klesnou na -40.

   Smazat
  2. J.J. vzpomínám si jak zblblý a politicky navedený zelený v Rakousku protestovaly proti stavbě Temelína. Teď nebýt socialistické energetiky, by v Rakousku a Německu byl každý týden blogaut. Teď je potřeba to co v těch elektrárnách spolu s komouši vlastní stát, prodat Němcům a budem bez starosti. Nado dostavovat atomky z našich hladových mezd a potom prodávat občanům za Německé ceny. Takových svinstev je všude kam se člověk podívá. Skutečně asi nic jiného než kolaps toho svinstva co tady komouši naplodily tyto problémy nevyřeší. Babiše asi někdo drží pořádně za koule, že skáče sem tam jak vyplašený zajíc a čumí jak puk. Celá opozice, mimo SPD, je k hovnu.

   Smazat
  3. Re (13:41):
   Ano, pokud je nebezpečí (či hrozba) identifikovatelné, lze předem činit i kroky k omezení nebo eliminaci důsledků, pokud by nastalo. Ani ta sluneční protuberance přece Zemi nezasáhne hned v příští sekundě, a pokud je ohrožený techn. systém na takovou událost nachystán (třeba i ochrannou automatikou), lze jeho kritické prvky zavčas vypnout, aby nedošlo k poškozením (EMI).
   Máte pravdu v tom, že daleko horší je to s dopady lidské činnosti.
   Protože (na rozdíl od jevů přírodních) ty společenské je mnohem těžší předvídat a předpovídat. Zejména tehdy, když se ve vlivných společenských funkcích ocitají lidi nekompetentní či bez skrupulí a trestně-právní odpovědnosti.
   Jsou pro společnost škodlivější jak ta lepra ...

   Smazat
 4. Proč tajemný server? Vojenský portál, co informuje o produkci vojenských korporací a dělá pár analýz.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vatikánská pedofilní síť je zlikvidována. Veškeré zlato bylo repatriováno do americké pokladny. Tyto příšery již nemají finanční prostředky na budování nových základen, tajných experimentů na lidech, šikanování dětí. Klika je zbavená krve. Myslíte si, že by to všechno bylo možné, kdyby Rotschildové, například vatikánský gang nebo členové klubu Bilderberg 300, měli stále nějakou moc? Odpověď je ne. Všichni byli odzbrojeni a jejich rodiny byly zatčeny. Můžete věřit nebo ne, může se vám to líbit nebo ne, ale bitva pokračuje a výhoda je na straně světla. Buďme trpěliví, dostaneme výjimečnou odměnu.
   https://t.me/fragunsdoch_WWG1WGA/5884

   Smazat
  2. Prokrista pána anonyme, dopoledne mi podobný matroš poslal kolega. Pomóc!

   Smazat
 5. Zajímavé.WHO ruší pandemii po celém světě. Vlády jsou povinny všechna omezení zrušit.
  https://tadesco.org/who-rusi-pandemii-po-celem-svete-vlady-jsou-povinny-vsechna-omezeni-zrusit/

  OdpovědětSmazat
 6. EU prosadila jednotný postup svých členů proti viru. Ten spočívá v nasazení vakcín,které však musí schválit jen EU - aby byl pořádek a ne chaos.Vakcíny se sice vyrábějí na území EU ale cestou se někde ztrácejí. Soudím,že státy které poslechly EU a čekají na vakcínu jsou teď namydlené. Vakcíny chybí a státy pružné jako Maďarsko na nic nečekají, nakupují a očkují své občany Ruskou vakcínou. Vidíme v praxi jak funguje EU a jak to řeší státy co sledují zájmy svých občanů. Taková je realita, nejde o útok na neschopnost EU a nepružnost naší vlády. Tak to prostě vypadá z pohledu lidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak, četl jsem, že máme býti vděčni a líbat nohy představitelům EU, jak nám zajišťují očkování. Takže nebýt v EU, byly bychom v ...
   A takové Srbsko v EU není, vakcíny sehnali a probíhá očkování, dokonce si každý může vybrat, kterou vakcínou.

   Smazat
 7. Jak plazma vymaže data uložená v NAND pamětích v bunkrech hluboko pod povrchem země? Mohl by toto pan Bašta nějak fyzikálně vysvětlit? Zatím to provizorně považuji za naprostý blábol.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nerozumím tomu, tak se zeptám, jsou všechna naše bankovní data a další informace, vč. řízení továren, elektráren,.... uložena v tech asi vysoce bezpečných nand pametich pod zemi, takze zadny blackout jim neublíží a ani ta plazma? Takže strašení s digitálním kolapsem můžu ignorovat? Straší se vždycky něčím, teď zrovna kovidem, protože to stačí, až prejde kovid, vymysli si něco jiného.

   Smazat
  2. Račice18:48
   Pokud by došlo k velké protuberanci tak jak v roce 1859, nepomohly by nám žádný bunkry v podzemí z jednoduchého důvodu. Datům by to sice možná neublížilo, ale nebylo by je na čem přečíst. Elektřina jak jistě víte ze základky vzniká indukcí magnetického pole. Protuberance by fungovala na rozvodnou síť jako na obrovskou cívku, vznikl by velice silný elektrický proud, který by rozvodná síť nevydržela. Nepomohlo by žádné vypnutí...počítače, satelity, transformátory, rozvodná síť, vše by shořelo. Přestala by fungovat navigace, telefony, řízení letového provozu, i blbé pokladny v obchodech. Byli bychom uvrženi postupně do doby středověku. Dnes je všechno postaveno na počítačích. I dodávky zboží a teplé vody, finančnictví...Podle odhadů by jen obnova rozvodné sítě a transformátorů trvala aspoň tři roky. Asi by vyhrál ten, kdo má chalupu někde na samotě s vlastní vodou, polnostmi, má nějaké vzdělání, pamatuje si nějaké přírodní zákony, umí matematiku a ještě má a umí pracovat s logárem. Také kdo má zbraňě, náboje a umí s nimi zacházet. A také umí něco ze zemědělství a tak. Protože na zemi nastane zločinnost, rabování a zotročování slabých, bude se hromadně umírat a přežijí jen zdraví a silní jedinci se znalostmi a schopností se o sebe postarat.
   Napsal jsem to hodně zjednodušeně, protože složitý proces se dá těžko popsat v několika větách.

   Smazat
  3. Dik, kastelane, tak víte co. Radsi nic, at nas nicim nestrasej, protoze kazdej mame svy strachy. Tak silné protuberance jsou to poslední, čeho se bojim. A ještě míchat strach z nebeskych nebo přírodních událostí s tím, co vymysli tzv. Elita, je zbytečný, ne. Ani tomu great resetu neverim, šílené plány mocipanum nakonec nikdy nevyšly, stane se nějaký zatím neznámý zvrat. Ze odchod na lont a navrat ke skromnejsimu zivotu bude zpusob preziti, je možné. Stejně po tom hodně z nas touží, prachy budou možná v prachu, ale co. Jdu na strelnici🙂 a nakoupit osivo.

   Smazat
 8. Hliník ve vakcínách vstupuje do mozku a může tam zůstat roky i desetiletí. https://beforeitsnews.com/spirit/2021/02/vaccines-dr-lawrence-palevsky-aluminum-in-vaccines-enters-the-brain-and-can-stay-there-for-years-even-decades-given-feb-19th-2020-2518941.html
  Víme však, že vakcíny mají způsobovat zánět v těle. Ale máme více než polovinu našich dětí s chronickými zánětlivými stavy. A nikdy jsme si nedovolili položit otázku: „Pokud vakcíny způsobují akutní zánět, pokračují v chronickém vytváření zánětu?“ .. Máme jednoho z pěti s neuro-vývojovými poruchami, jednoho z deseti s ADD [porucha pozornosti] a ADHD [porucha pozornosti s hyperaktivitou], jednoho z třiceti pěti s autismem. jeden z jedenácti s astmatem .. A jeden z dvaceti do pěti let se záchvaty.

  A autoimunitní onemocnění exponenciálně rostou .. a my zjišťujeme, že viry a bakterie, které do těla injektujeme, spolu s adjuvanty vytvářejí něco, co se nazývá „molekulární mimikry“ .. Což znamená, že tělo vidí tyto viry myslet že je to cizí, ale ve skutečnosti najde kousky těch virů, které se shodují s kousky „já“. A imunitní systém nerozlišuje mezi tím, co mu bylo řečeno odmítnout, a sebou samým. Zapne tedy imunitní systém na sebe, což povede k autoimunitnímu stavu.

  Víme to o hepatitidě B. Víme to o vakcíně Gardasil .. A víme to o vakcíně proti chřipce. A nadále jednoznačně tvrdíme, že vakcíny byly studovány účinně a že jsou bezpečné. A to prostě není pravda.

  OdpovědětSmazat
 9. Pane anonyme s malým “a" 19:12. Vaše příspěvky celkem pravidelně přinášejí informace o závratných pohybech a změnách v lidské společnosti, které už už nastanou. A ono nic. Skoro to vypadá, že čerpáte z nepodložených zdrojů. A tenhle poslední komentář se tomu nijak nevymyká. Působí hodně "vědecky". Jenže vy nejste ani vědec, ani jiný odborník specialista. Informace sbíráte, ale nerozumíte jim. Váš názor není relevantní. Vy jen laicky tlumočíte něčí odborný názor. Názor, který vám vyhovuje. Ale to neznamená, že musí být správný. Já rovněž nejsem specialista a mohu vám od minuty stejně "vědecky" oponovat. Ergo kladívko: Nikdo zde na NR problematice nerozumí. Takže je na každém, jak se k vakcinaci postaví. Bohužel zatím není jasné KDY tu možnost bude mít. A k tomu se už vyjádřit můžeme.

  OdpovědětSmazat
 10. Nemocnice jsou plné lidí, kteří nevyžadují lékařskou péči. JIPky jsou plné lidí, kteří tam jsou jen na pozorování, které by ale zvládla i policie. Kdyby na Jipkách byly jen těžké průběhy, tak by jejich pretizez byla cca 20%. Jenže oni budou dál a dál plnit nemocnice lidmi s mírným průběhem, aby měli záminku k likvidaci našich rodin. Přitom by stačilo vybudovat pro lidi s lehkým průběhem lůžka mimo nemocnice, třeba používat hotely nebo kasárny. Nebude kde brát na zdravotnictví, což zabije více lidí než covid. Pokud nebude na chemoterapie, tak to způsobí 50 000 zbytečně mrtvých každý rok.
  https://pravyprostor.cz/musime-chranit-ohrozene-navrhuji-jak-zakazy-povedou-k-milionum-nezamestnanych-a-kolapsu-duchodoveho-a-zdravotniho-systemu-blatny-a-nemci-lzou-jak-kdyz-tiskne/

  https://pravyprostor.cz/hysterie-idnes-cz-uz-nejsou-vubec-zadna-covid-luzka-na-jip/

  OdpovědětSmazat
 11. Jirko 19. února 2021 13:48 mohl byste uvést zdroje svých informací a nějaké konkrétní údaje, nejen jakési neodborně znějící shrnutí k vytížení zdravotních zařízení? Takže když už ne jen chřipečka, tak z ničeho nic nával do nemocnic.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.