Reklama

pondělí 1. února 2021

Bidenův kamarád Tači zůstává ve vazbě

Messin

1.2.2021 ČeskéNárodníListy

Soudce speciálního soudu v Haagu, který se má zabývat válečnými zločiny takzvané Kosovské osvobozenecké armády – UCK v úterý rozhodl, že bývalý prezident Kosova a dřívější velitel UCK Hashim Thaci, spolu se svými spoluobžalovanými kumpány (Kadri Veseli, Redžep Selimi a Jakub Krasiči) musí i nadále zůstat ve vazbě v Holandsku.

(Na snímku v družném objetí J. Biden a H. Tači)


Tačiho obhájci tvrdili, že si zaslouží propuštění za své „chování“ v posledních 22 letech, kdy spolupracoval se všemi možnými úředníky. Soudce Nicolas Guillou však dospěl k názoru, že v případě Tačiho propuštění hrozí riziko, že by „mohl uprchnout, bránit postupu v řízení, nebo spáchat další trestné činy proti osobám, které jsou vnímány jako odpůrci UČK, včetně svědků, kteří poskytli, nebo by mohli poskytnou důkazy v projednávané věci.“

Tači a další jmenovaní muži jsou obviněni z řady válečných zločinů a zločinů proti lidskosti, včetně nezákonného zadržování, mučení, vraždy, nucených zmizení a pronásledování, nejméně od března 1998 do září 1999.

Soudcovy obavy o život svědků jsou oprávněné, stačí si vzpomenout, jak dopadl proces s Haradinajem.

Hašim Tači měl při svém zločinném jednání v Kosovu pevnou podporu Američanů, zvláště Madeleine Albrightové, Billa Clintona, Hillary Clintonové a také novopečeného prezidenta USA Joe Bidena.


Joe Biden a bývalá Jugoslávie

Angažmá Joe Bidena v případě občanské války v bývalé Jugoslávii bylo poměrně výrazné. Nejprve se v Bosně fanaticky angažoval na straně bosenských Muslimů. Ve snaze vyvolat intervenci přirovnával Srby k nacistům. Pomohl odmítnout mírový plán Vance-Owena, čímž prodloužil válku v Bosně o dva roky, což stálo desítky tisíc životů. Pomohl prosadit zákon na vyzbrojení a vojenskou pomoc bosenským Muslimům v hodnotě přes 50 milionů dolarů. Američané také zpravodajsky spolupracovali na dovozu zahraničních džihádistů, kteří se pak dopouštěli četných zvěrstev.

Jeho zapojení pokračovalo v Kosovu, kde se v šiku dalších Američanů postavil za zájmy kosovských Albánců a jejich UCK. Spolu se senátorem Johnem McCainem sponzoroval Biden rezoluci Senátu, zmocňující prezidenta Clintona k „použití veškeré nezbytné síly“, včetně pozemních jednotek, k vítězství ve válce v Kosovu. Jak dopadlo bombardování Jugoslávie v roce 1999 bez souhlasu RB OSN, všichni víme.

Zatímco o Srbech se na CNN Biden vyjadřoval jako o „degenerovaných a negramotných“, Tačiho v roce 2010 označil za „George Washingtona z Kosova“ a později řekl, že „prokázal velkou odvahu při zavedení demokracie do Kosova.“

Zdroje: https://balkaninsight.com/2021/01/27/kosovo-ex-president-thaci-denied-release-by-hague-judge/

https://covertactionmagazine.com/2021/01/26/biden-would-like-you-to-forget-his-enthusiastic-support-for-ethnic-cleansing-mass-murder-islamic-terrorists-and-war-criminals/


11 komentářů :

 1. Však ona se za něj jeho kámoška Krvavá Madla přimluví, možná i Karel Šlafenberk-Vopěnka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě jsem chtěl poznamenat, že vedle něho v base chybí "Krvavá Madla"!!!!

   Vymazat
  2. Madlenka nebyla dlouho vidět. Ve svých 84 možná bloudí v mládí a léta 2000 může mít zamlžená. Určitě by "si rozuměla" s Bidenem.

   Vymazat
  3. mozna kdyby probudili vasika lahvace ktery hlasil ze bombardovani yugoslavie bylo humanitarni tak by mohl svedcit! na druhe strane mozna by bylo lepsi pokud "balkanska reznice" vulgo jana korbelova nebyla dłouho videt tak kdyby ji povolal venca k sobe do kobky!😎

   Vymazat
  4. Ale kdepak bába z Vinohrad měla článek po vítězství bideta. Už se zase těšila jak budou napadat jiné státy a krást.

   Vymazat
 2. Bohužel, tito švábi si své nástupnické generace vychovávají po celém světě. Doslova kradou duše našich dětí. A jelikož mnozí z nás tuto odpornost nevidí, ještě jí napomáhají. Nepřítel se tak v podstatě může kdykoliv zvednout vedle nás.

  OdpovědětVymazat
 3. Toto je důkaz, že pravda ex post je na h...o. Nic nevrátí zavražděné občany, jejich zničené obydlí a zabrané území. Pokud odsoudí toho vraha, měly by s ním být potrestáni všichni co se toho účastnily s ním.

  OdpovědětVymazat
 4. Toto je zábavnější:

  https://wp.me/pbYbqw-dPM

  OdpovědětVymazat
 5. A zde je to ještě zábavnější:


  https://wp.me/pbYbqw-dQ7

  OdpovědětVymazat
 6. A do třetice, ať se pobavíte!

  https://wp.me/pbYbqw-dQB

  OdpovědětVymazat
 7. Připomeňme si v této souvislosti též našeho humanitárního bombarďáka Václava Havla .. který se tak stal vlastní karikatůrou a simulakrum na druhou ..

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.